JEUGDSPORT SC Lokeren: Finalist in Westeuropees Juniorentornooi Juiste weergave Spannend tot en met Ruime belangstelling Mooi samenspel Vlotte zege Geslaagde Interscholen te St. Niklaas Jeugdtrainer Roger Van Daele scholing voor oefenmeesters een succes Miniemen van Berlare zonder doelwachter Wie word! kampioen in Knapen S? an' De sterke junioren van Sporting Lokeren die landskampioen zijn gewor den, werden uitgenodigd om deel te nemen aan de finalewedstrijden van het eerste open Westeuropees kampioenschap voor 16- tot 18-jarigen. Dat tornooi is een gigantische organiza- tie want vooraleer Lokeren in Eindhoven in het strijd perk treedt met 10 andere landskampioenen worden in 10 bij de UEFA aange sloten landen een 14-tal schiftingsreeksen georgani- zeerd waar telkens een 20- tal jeugdploegen aan deel nemen. Voor België wor den die schiftingen opgezet door Racing Mechelen dat onder meer FC Antwerp, KV Mechelen en mogelijk ook Anderlecht bij de deel nemers mag inschrijven. In elk land heeft de schif ting een internationaal ka rakter. Zo wordt het viertal Belgische clubs aangevuld met minstens drie Neder landse, drie Engelse, een Skandinavische en zeven Duitse elftallen. Wie uit zo'n schifting als winnaar tevoorschijn komt mag gra tis deelnemen aan de fina les in Nederland. Vervoer, kost en inwoon worden be taald door de vzw Euro- sportring, een internationa le organizatie die sportuit- wisselingen bevordert en nu ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan met dit groots Europees juniores- festijn uitpakt. In het be stuur van Eurosportring zitten overigens bijna alle voorzitters of sekretarissen van de Westeuropese voet balbonden omdat zij het belang inzien van een orga nizatie die voor gelijk wel ke club die daarom ver zoekt alles régelt, tegen standers zoekt, zorgt voor verblijf en eventueel de* ff eis. Het tornooi in Mechelen is nagenoeg volgeboekt. Maar bij Eurosportring is men lichtelijk teleurgesteld over het feit dat zich nog geen enkele Belgische ploeg heeft aangemeld voor de schiftingstornooien in Kassei (West-Duits- land), Groningen (Neder land), Luzern (Zwitser land) en Parijs (Frankrijk). Alle landen zijn daar al vertegenwoordigd, uitge nomen het onze. Eurosportring draagt alle juniorselftallen uit om zich te meten met buitenlandse tegenstanders, want om die internationale sportuitwis- seling is het allemaal be gonnen. Het gaat hier om digde van Eurosportri een open tornooi, dus alle Hans Van Haute - tel. 0 clubs die een elftal hebben 21.22.57, Jozef Konin 4 van 16- tot 18-jarigen kun- 031-49.01.29, of Mark,m nen deelnemen. tael 091-23.46.30. Wie belangstelling heeft of inlichtingen wil kan terecht bij de Belgische afgevaar- Miniemen Q Miniemen 0 Ondanks het feit dat het terrein er heel zwaar bijlag, heeft dit niet belet dat de lokalen enkele zeer mooie acties die uiteindelijk een prachtige zege opleverden. Nochtans waren het de be zoekers die in de aanvangs- minuten twee mooie doel kansen creëerden maar er niet in slaagden de lokale portier in verlegenheid te brengen. Het heroptreden van kee per Geert Van Den Berghe mag zeker als geslaagd ge noemd worden. Die heeft heel wat- prachtig werk op geknapt. De openingstreffer viel op de 15de minuut via Kris Van Doren, na een mooie center van Geert Sleebus. Dit belette niet dat de be zoekers terugkwamen want na enkele gedurfde aanval len kregen ze vat op de wedstrijd en geraakten langs een verrassend ver schot op gelijke hoogte. Nog voor de rust slalomde Kris Van Doren doorheen de bezoekende defensie en wist zijn team op 2-1 te brengen. Hiermede was het vonnis van de bezoekers beklonken. Die deden wat ze konden, maar slaagden er niet in zich uit de greep van een sterk Opdorp los te rukken. De lokalen begonnen aan een doelpuntenfestival. Yvan De Man en Geert Sleebus namen elk twee treffers voor hun rekening. Vermelden we ook nog dat de benjamin van de ploeg Rony Lauwers, pas ingeko men voor Dirk Van Thie- nen een mooi doelpunt luk te uit een bijna onmogelij ke hoek en meteen het ein dresultaat op 7-1 bracht. Goede leiding van ret. Goris. Opdorp speelde met: Geert Van den Berghe, Pascal Bosman, Bart Van Doren, Geert Van Liefferinge, Jan Van Keer, Eric Van Thie- nen, Ivan De Man. Ofschoon de uitslag 7-0 is geworden tegen Valentino's Overmere speelden de miniemen van Berlare zonder doelwachter. Het zit zo, dat keeper De Grauwe een armbreuk heeft opgelopen en dus voor vele weken buiten strijd is. Hiermede moest Berlare zijn toevlucht zoeken tot het opstellen van achterspeler Ulrik Goossens tussen de palen. Die knaap doet wat hij kan en hoeft, gezien het resultaat, niet te blozen. We wensen De Grauwe een smoedig herstel toe en hopen hem zo vlug mogelijk terug in onze jeugdsport aan te treffen. Het is ongetwijfeld een zeer spannende strijd voor de kampioenstitel in de reeks S. Momenteel staan Sombeke (winst op Gerda) Robur (zege tegen Gerda) en Waasmunster (verlies met 1-4 tegen Sinaai) aan de leiding. Sparta is dus wel de enige kopploeg die steken heeft laten vallen maar juist dat maakt de spanning nog groter. Daarmee is de kous niet af want Hamme en Gerda blijven in het zog op één enkel puntje, terwijl verder Moerbeke gereed staat om bij het minste falen bij de leiders te wippen. De spanning kan men er zo snijden. Vooral dan omdat er heel wat kanshebbers zijn op de titel en men bepaald nog geen enkele ploeg kan vooropstellen om laureaat te worden. Intussen blijft het trio Sombeke, Robur en Waasmunster de toon aangeven. Excelsior - Meerdonk 8-1 Zoals trouwens de uitslag laat vermoeden was Excel sior de baas Meerdonk had weinig of niets in de pap te brokken tegen een lokaal team dat vlot speel de, vandaar dat bij de rust de score als 3-0 aanwees in het voordeel van de Klaas jes die maar bleven beuken op de bezoekende vesting en na de pauze nog vijf maal de goede richting vonden. In deze ontmoeting vielen enkele mooie acties te noteren. De lokalen maakten het spel tegen een eerder zwak akterend Meerdonk dat trouwens «liet» voetballen. Gezien Meerdonk een van de zwakke broertjes is uit de reeks en onderaan staat afgedrukt, lag het voor de hand dat de Excelsior-jon- gens het niet bepaald lastig zouden krijgen. De totale inzet zowel van de verliezer als van de win naar heeft van deze ontmoeting dan toch nog iets gemaakt. Ivan De Jongh en Luc De Corte elk liefst drie treffers voor hun rekening, terwijl Ragalli en Viette elk een maal de goede richting von den. Meerdonk kon de eer redden maar daarbij bleef het dan ook. Scheidsrechter Boeykem leidde heel goed. EXCELSIOR: Van Puym- broeck, Viette, Van Mar- cke, Vergauwen, Brokken, Philip, Brokken Gino, Glen Goossens, Patrick De Beule, Luc De Corte, Ivan De Jonghe, Ragalli, Dirk Vercauteren, Jurgen Ver- straeten, Guido Zaman. MEERDONK: Wim Bae- ten, Dirk Ruys, Verley Gi no, De Wit, Van Boven Franky, Luc Theunis, Tony Van Gulck. Peter Maes, Van Der Heyden Geovan- ni, Serge Thieleman, Guy Maes, Róny Smet en Eddy De Cock. Stekene B - Sparta Waasmunster 1-1 Een juiste weergave van een vertoon waarin span ning niet ontbrak. Stekene moest het stellen zonder Kurt Verdonck. Als men weet dat die knaap de meeste doelpunten op zijn aktief heeft staan mag men stellen dat zijn afwezigheid een serieuze handicap bete kende. Toen Luc Peeters na prach tig voorbereidend werk, voorschotelde aan Oswal Van Eetvelde stond Steke ne op voorsprong. Stekene bleef de boven hand houden ofschoon Waasmunster uit enkele counters toch gevaarlijk bleek, maar moeilijk kon besluiten. Het is pas na de rust dat de bezoekers iets deden. Ze gingen kordaat enkele wij zigingen doorvoeren met het gevolg dat ze vat op de wedstrijd kregen. Stekene scheen toen zijn beste krachten te hebben aangesproken. Het ging niet zo vlot meer tot acties Over en moest herhaalde lijk zijn heil gaan zoeken in verdediging wat Sparta de gelegenheid bracht door te duwen. Een kanjer van Chris Van Den Branden kende dan toch succes zodat Waas munster op gelijke hoogte kwam en kreeg wat het ver diende. De gelijke eindstand zal ze ker niemand aanvechten. Vooral dan omdat in de eerste helft Stekene de be tere was te noemen, maar na de rust de bezoekers een overtuigende rol gingen spelen met het gevolg dat ze aan de gelijkmaker zijn gekomen in een wedstrijd die zeker spannend was om volgen. STEKENE: Alain Van Der Steichel, Filip Thuy, Os wald Van Eetvelde, Peeters, Manuel Van L 7., Jan Van Der Heyden, Van Der Steichel. Yves chelet. Frank Merckx,eco rio De Vos, Manuel t. Bruyne, Yvan Heynii i Pascal Dullaert. WAASMUNSTER: I Van Lokeren, Dirk B droit, Alain Peeters, De Witte, Jozef Hooftil Chris Van den Bram Hans Everaert, Cla Rousseau, Chris De Wi§: Hans Poppe, Piet Clercq, Geert V.an D( f§ selaer, Patrick Van Moortere, Philip Hooide. Robur Moerzeke - Gerda St.-Niklaas 3-1 Een wedstrijd waarin beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd waren. Door de 3- 1 winst hebben de lokalen hun optie op de titel sterk verstevigd. Een ontmoe ting waarin keihard werd gespeeld en op bepaalde momenten mooie combina ties werden opgezet. Gerda pakte uit met snedig aanvallend spel en zaaide herhaaldelijk paniek voor doel wat niet belette dat op de 25e minuut Vermeir het leder voor doel slingerde waar Vlaeminck kon mee pikken en doelman Veyt verschalkte. Gerda ging toen alles of niets spelen, nam heel wat risico's wat hen fataal is geworden want via Valga- ren kon Robur tot een 2-0 uitlopen. Met een aanvoer der als Van Spitael kon Gerda na de rust wel in druk maken maar het faal de in de afwerking omdat het overhaastig te werk ging en teveel kansen liet liggen. Op het moment dat de lo kalen de wedstrijd veilig meenden kon Gerda langs De Bruyne de achterstand milderen. Even voor het uur mocht Robur een hoekschop trap pen. Men gaf heel keurig voor doel waar Vermeir zich de meester in het luchtruim toonde en de stand op 3-1 bracht. MOERZEKE: Franky Vermachelen, Luc Ver meir, Franky Huylebroeck, Mare Ost, Frankie De Vos, Werner Valgaren, Geert Ringoot, Raf Vermeiren, Geert Vlaeminck, Vlae minck, Rudy Aubroeck, Luc Willaert, Benny De Clippelier. GERDA: Chris Veyt, Rol. De Meulenaer, Gerrit Pau wels, Jan Van Moeseke, Jean Marie Heuninck, Jaak Herreman, Gunther De Bruyne, Peter Rossier. Zaterdag wonnen de pou- lains van Roger Van Daele, de ijverige jeugdtrainer, met zo maar liefst 8-1 tegen buur Meerdonk. Een wed strijd waarover dus weinig te vertellen valt buiten dan het feit dat de lokalen een verbluffende ontmoeting hebben gespeeld en dat de bezoekers er niet bij te pas kwamen wat trouwens niet kan verdoken worden ge zien hel resultaat van de eindscore. Maar Roger Van Daele is formeel en sportief als we hem vragen hoe het komt dat de afstraffing zo groot is. Omdat de tegenstander uit Meerdonk gewoonweg over geen andere middelen be schikt en weinig spelers heeft om op te stellen. Voeg daarbij nog dat die jongens achteraan bengelen in de klassering zodat we het niet ,zo moeilijk hebben gekre gen. Al wil ik toch duidelijk stellen dat de jongens van Excelsior heel keurig heb ben gespeeld, maar dat trouwens ook mochten, wat de tegenstander tot zeer strekt. We konden spelen zoals ge pland en voor een jeugdtrai ner is dit altijd plezierig. De jongens kunnen er heel Wat bij leren». Roger Van Daele is geluk kig en met reden ook, maar vooraleer hij van ons af scheid nam moest er toch nog iets uit. Hij had het over de cursus die de stad St. -Niklaas voor jeugdtrainers organiseert. Formidabelgaat Van Daele verder het stelt met een de jeugdtrainers in de gelegenheid om beter te worden, meer gezag te krij- vooral de jeugdploegen ten die werkelijk alles doei gen en uiteindelijk ook iets goede komen. De cursus is de jeugd, zijn jeugd, bij te leren.Onder de lei- bij iedereen goed inge- allerbeste opleiding Dl ding van vakkundige oefen- slagen», meesters moet het initiatief Tot daar Roger Van Daele Knapen Berlare - Heikant 4-0 Berlare liet ondanks de 4-0 cijfers heel wat kansen onbenut. Vooral in de eer ste helft kreeg het herhaal delijk de vrije ruimte maar faalde in de afwerking, wat telkens de Zeienaars de ge legenheid bood zich te her pakken maar die jongens brachten er weinig van terecht. Een kanjer van Temmer man diende gekeerd door een verdediger nadat de doelwachter verslagen was. Na de rust begon Berlare druk uit te oefenen, op de Zeelse defensie zodat De Potter de vrijheid kreeg, doorspurtte en de goed ge volgde lemmerman aan speelde, die in de verste hoek de openingstreffer bracht (1-0). Twee minuten later terug een voorzet van De Potter, waarop Dhaese zich mis- keek, Temmerman stond andermaal op de goede plaats zodat Heikant zich een tweede keer moest ge wonnen geven. Enkele minuten later redde doelman De Roeck prach tig een vrije trap naar de verste hoek, wat dan toch tegenslag was voor de Zeie naars. Op de 38e minuut noteer den we een prachtig schot van De Potter maar de Hei- kantse doelman stond op de goede plaats. In fqite schudde Berlare de tegenstander pas voorgoed af op de 45ste minuut wan neer De Potter vijf spelers in de wind plaatste en daar na aan een solotoer begon die hij met succes besloot. Wat Berlare dan op een 3-0 voorsprong bracht. Vijf mi nuten later zou diezelfde De Potter weer in de be langstelling komen neer hij buiten de bac» na het leder in zijn p kreeg en voor de vil maal de Heikantse detyi oprolde. BERLARE: Guntherf Roeck, Franky De Vri Luc Van Der Meerf Chris Geestelinck, Van Der Snickt, Dhaese (42e min. Roeck Pascal), Nicof Potter, Stefaan Timij man. Hans Malein, min. Mare De Clercq) no Verleyen, Gerry Cauteren. HEIKANT: Fr£ Boone, Patrick De Me| naere, Dany Dhollai Christian Geerts, Laureys, Koen Lauifc Erwin Schepens, Jo f Cauteren, Peter Van Djp sche, Luc Van Hecke,* Aerens. Nadia Bult cel i de VRV-oefenjumping bij de Gouden Laars te Sinaai.(dw) Me Op initiatief van de St. Niklase tafeltennisclub werden in de stedelijke feestzalen de St. Niklase Interscholenkampioen- schappen gehouden. De opkomst was bevredi gend en het behaalde re sultaat zal een basis vor men om dit initiatief in de volgende jaren verder door te drukken. De eerste ronden werden in kriteriumvorm afge werkt en achteraf was er rechtstreekse uitschake ling. Verscheidene be kende namen uit het St. Niklase tafeltenniswe- reldje namen deel. Ook onbekènden die blijkbaar voor de tafeltennissport zijn gewonnen, onder scheidden zich. Bij de mi niemen A ging de zege naar Marc Thierens van de Normaalschool. Zijn schoolgenoten Frank Fels en Sven Goossens ein digden in zijn spoor. Marc Vermeersch van de Broederschool mengde zich eveneens in de eind strijd en werd vierde. Bij de miniemen B ging de overwinning naar de Broederschool met Bart Buyle die er Patrick He- melaer (Normaalschool) en zijn schoolgenoten Jean Pierre Vaele en Pas cal Apers onder hield. Bij de kadetten A zegevierde Peter De Baere van St. Jozef. Kris Vanderkoel- den van de Broeder school zorgde hier voor de felste weerstand. Geert Opsomer (St. Jo zef) eindigde in het spoor van voornoemd duo daar waar Geert Maes op de vierde plaats beslag leg de (VTS). De kadettenreeks werd ook in de kategorie B door St. Jozef beheerst. Peter Muylaert won. Pe ter Roelof (VTS) was eer vol tweede, terwijl Mare D'Hooge (St. Jozef) en Dirk Van Daele (VTS) op de volgende ereplaatsen eindigden. Bij de kadet ten A legde Bart Geussens de eindzege van de Broederschool vast door Gunter Corryn (Atheneum) en medefa voriet in finale te klop pen. Johan De Niel en Kurt Moenssens van St. Jozef kwamen eveneens eervol uit dit treffen. Bijt de juniores B legde Leo Van Dorpe de zege van VTS vast. Bert De Colve- naer (St. Jozef) bleef het langst in het spoor, ter wijl Rudy Hebbenckuys (VTS) en Hans Loemers (Normaalschool) de vol gende plaatsen voor hun rekening namen. De opkomst bij de meis jes lag enigszins beneden de verwachtingen. In het jaar voor «Haar» had men wel wat meer be langstelling mogen ver wachten bij de jonge da mes voor dit toe te jui chen initiatief. Christiane Van Hese stelde iedereen tevreden. Machteld Brug gen, eveneens een be kende uit de St. Niklase tafeltenniswereld, werd tweede achter haar club genote. Diane Robbrecht, Anneke De Niel en Els De Boes eindigden op de verdere ereplaatsen. In de strijd voor de prach tige wisselbeker van de stad werkten St. Jozef school, VTS normaal school en Broederschool zich in de kijker. De strijd bleef lang onbeslecht maar uiteindelijk waren het de jongens van de Broederschool die zich kollektief de sterksten toonden en de wisselbe- ker mochten in ontvangst nemen. C.V. In de reeks pony's te Sinaai haalde de jeugdige amazone Christel Lei het.(dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 42