Karei Moerman (T.S.Z.) op zijn best WZK-DAMES TWEEDE IN EIGEN TORNOOI HEIZELTRAINER ROBERT SCHAMP roetbal litslagen WASE ZWEMKRING VERLIEST TE MOLENBEEK Voetbalkalender I wemmen dag waren de Temse rfde Zwemmers uit- idigd door de Zel- e Zwemvereniging, inwezigheid van een klubs verzekerde portri spannende wedstrij- De Lokerse Zwem- liging, Jastremski ark N me en Temse ver- nwoordigden het sland. Is van bij het begin en de Temsenaren er 3rd tegenaan in de vrije slag met een grote talenten bij jongeren nl. Karei irman; als eerstejaars amin deed hij al zijn ijdsgenoten verba- en zwom hij zich op derde plaats in een ht van een tijd: in b ,7., hij was de eerste en, I zijn geboortejaar fves en deed maar liefst kx, iconden persoonlijke Gunther Noens ook tot het uiterste en ook hij verbeterde zijn beste tijd. Veronique Westerlinck won de 1000 meter vrije slag bij de meisjes in een beste tijd: 1.15.5. Martine Van Strijdonck, Greetje Vercouteren, Christel de Meyer, Kristel de Pauw, Katleen Poeck, Mijs Chantal en Nicole Ver meulen verbeterden of evenaarden op zijn minst hun beste tijden. Wat wel opviel was dat al deze zwemsters in minder goede doen waren op de 100 meter schoolslag, met uitzondering van Kristel De Pauw. Bij de Miniemen meisjes zijn er goede tijden te vermelden voor Tania De Roeck en Sabine Bries- sinck. Kartika Poeck die een keerpunt miste, werd uitgesloten. Martine De Vijlder overwon bij de Kadetten in een eerder matige 1.06.7. Marina Vaerendonck, Karine Briessinck en Martine Van Bellegem bleven elk een 2-tal seconden boven hun normale tijden. Voor de kadetten jongens van T.S.Z. waren er ook geen verbeteringen te noteren voor Peter Moer man, Chris De Meyer en Alain Meirte. 100 meter schoolslag mi niemen meisjes beteken de een 2e plaats voor Pascal De Beleyr en een 9e plaats voor Tania De Roeck. Bij de kadetten jongens was er enkel een tijdsverbetering voor Guido De Meyer: 1.38.7. Nogmaals een overwin ning viel te beurt voor Martine De Vijlder op de 100 meter vrije slag in 1.06.4. Audrye Smet, Ma rina Vaerendonck en Ka rine Briessinck konden hun beste tijden niet ver beteren; dit was wel het geval voor Micheline Ver- cruyssen en Martine Van Bellegem, respektievelijk in 1.10.7. en 1.12.3. De 100 meter vrije slag voor de heren was het spekta kelstuk van de namid dag: de overwinning was voor Didier Delmeiren (Gent); voor de tweede plaats werd er gespurt door vijf zwemmers, overwinnaar van deze spurt werd Gert Vercou teren in een matige 1.00.2. In deze wedstrijd tikten 8 zwemmers aan op maar liefst twee se conden tijd. Danny Meersman evenaarde bij na zijn beste tijd met 1.01.8. Nog een derde plaats is er te vermelden voor Karei Moerman die in Zijn derde wedstrijd van de namiddag slechts 7/10 sec. boven zijn tijd bleef: 1.15.7. De 100 meter rugslag voor miniemen meisjes werd een 8e plaats voor Kértika Poeck; Dagmare Lockefeer boekte 1 sec. winst: 1.33.7. De aflossingen T.S.Z.Xwerd 2e op de 4x100 wisselslag minie men jongens met Guido De Meyer, Jean-Paul Mijs, Alain Meirte en Ka- rel Moerman. Bij de meisjes werd de ploeg van Temse nogmaals 2e met Dagmare Lockefeer, Fiscal De Beleyr, Tania De Roeck en Kartika Poeck in een tijd van 5.48.5. De plaatselijke klub deel de naast de traditionele médailles ook nog een speciale prijs uit voor de beste zwemmers of •zwemsters (eerstejaars) vén elke kategorie. T.S.Z. veroverde vijf van deze prijzen. Zeb Irvine D'Hollander, (xl) lerchem-Beveren 0-2 IC Lokeren-Club Brugge 0-1 lendracht Aalst-Kortrijk 0-0 IK Sint-Niklaas-Sint-Truiden 1-0 iegem-Jong Lede 0-2 loeselare-Eendracht Zele 1-2 )enderhoutem-Hamme 1-4 ?C Ronse-Kemzeke 3-0 [AV Dendermonde-SK Aalst 1-0 Sandasparta-Lokerse 2-4 'C Denderleeuw-SK Lebbeke 2-1 'emse-Nieu werkerken 2-2 it.-Gillis Waas-Standaard Wetteren 1-0 lint Pauwels-Baasrode 5-1 i.L. Houtem-Oudegem (uitgesteld) lobur-Haaltert 1-2 'rasene-Sparta Buggenhout 2-0 4oerbeke-Thor Meldert 0-1 lerzele-Wieze 1-0 4ere-Schellebelle 5-2 Vilskracht Moorsel-Terjoden 1-1 (erksken-Hofstade 2-1 (lierzele-Voorde 2-0 ïendracht Meldert-Erpe 3-1 lurst-Eendracht St.-Gillis 1-4 felsele-Sinaai 2-2 (allo-Stekene 2-1 feogeinde-Klinge 1-3 tozel-W Merelbeke 1-1 felle-Excelsior 1-1 feusden-Waasmunster 0-1 uuibeke-Grembergen 1-2 «andaard Gent-Valentino's Overmere 3-2 K Overmere-Zaf felare 1-1 «rskcrmp-Erondegem 2-0 iöetlede-Bavegem 2-0 laigem-Massemen 5-1 dixvelde-Erembodegem 3-1 feldergem -Oordegem 7-1 folle-Bambrugge 0-2 teggen-Wichelen 1-2 «tterzele-Schoonaarde 2-0 wlare-Herdersem 2-1 wardegem-Gijzegem 1-2 )pdorp-Appels 0-2 )pstal-Schroevers Moorsel 4-2 leikant Zele-Wachtebeke 1-1 ferrebroek-Kieldrecht 2-1 2-0 basdonk-Rupelmonde foerbeke-White Boys 0-0 baatje Stekene-SK Lokeren 0-1 «saarde-Gerda 0-3 WATERPOLO le Nationale Afdeling CNBM 4 - WZK 2 Vrijdagavond reisde WZK af naar Brussel voor de tiende opdracht van het sei zoen. Molenbeek speelt zijn thuiswedstrijden in de schaduw van het Machtens- stadion, in het mooie Olympische bad. De maximale afmetingen van het speelveld moesten nor maal gezien een sterk punt zijn voor de Wase forma tie, temeer daar de thuis ploeg niet direkt een zwem mende ploeg kan genoemd worden. Wim Rombaut was eerste bij de bal, en na een vlotte op"bouw schoot Walter Daelman te scherp in. De gastheren kwamen op hun beurt flink opzetten, en er waren enkele mooie red dingen van Luc Heynde- rickx nodig om onheil te voorkomen, ondermeer toen Wim Rombaut straf tijd uitzat. Met Wase op nieuw kompleet was het een CNBM-er die het wa ter mocht verlaten, maar ook aan deze zijde viel er geen doelpunt uit de voor deelsituatie. Rusten werd geblazen met de voor wa terpolo onwaarschijnlijke 0-0 stand. Het inbrengen van Jan Foubert en Bert Schiettecat voerde het Wase tempo niet op. Ook de thuisploeg leek niet bij machte om het spektakel op een hoger ni veau te tillen, zodat de ver toning op een laag pitje bleef branden. Het statisch spel werd bovendien ge kruid met slechte passen, zodat er vrij zelden doelge- vaar was. Toen een plaatse lijke aanval goed werd op gevangen, bleef de bal ech ter hangen, en het eerste Brusselse doelpunt was een feit. Wase kon moeilijk een vuist maken; Bert Schiette cat, die reeds heel wat plaatselijke aanvallen onderbroken had, kon wel oprukken, maar besloot te zwak. De tweede wedstrijdhelft begon met een ongewijzig de 1-0 stand. De thuisploeg kreeg de kans om hun voorsprong aan te dikken, maar de Wase keeper stond op de juiste plaats. Wase kwam nu wel gevaarlijker opzetten, maar pogingen van Luk Van Landeghem en Rudy Van Mieghem raakten zijnet of lat. Door een misverstand had Filip Schelfaut zich van zijn tegenstander losgetrokken, maar CNBM kreeg de bal en lukte een gemakkelijk doelpunt. De thuisploeg bleef voor het meeste ge vaar zorgen, maar het was toch Wase dat het volgende doelpunt lukte. Met een lis tige lobbal bracht Jan Foubert weer hoop in het Wase kamp. De Brusse laars hadden het echter an ders begrepen en ant woordden met een derde doelpunt. Wase begon aan de laatste periode in het besef dat alles nog niet verloren was, en het eerste gevaar kwam dan ook van die kant. Toen Luc Heynderickx, nochtans de beste man op het veld, zonder reaktie bleef bij een Brusselse aanval kwam de kloof opnieuw op drie pun ten, en stond Wase voor een bijna onmogelijke op dracht. Franky Lyssens zorgde nochtans voor een stevige druk op de plaatse lijke verdediging; de bal kwam bij Guido Maes, die vanuit een scherpe hoek in schoot. Ook Wim Rom baut kreeg nog een kans, maar hij trof het doelhout. Verdere wapenfeiten wa ren er niet meer, zodat de wedstrijd op 4-2 werd afge floten. De aanvankelijk ook niet onder de markt; halfwed- strijd stond een nauwe 5-3 voorsprong op het bord. Voor de gastheren was de kous daarmee al heel ver af, en in de resterende tijd ging Wase steeds meer zijn tegenstanders overheersen. De afwezigheid van Franky 'Lyssens, die in de eerste ploeg debuteerde, liet zich niet zo sterk gevoelen: er kwam een totaal van 15 treffers in het Wase boek je. René Vercauteren, Nest De Maesschalck, Erik Smet en Mark Eggermont waren de afwerkers. Dirk Mestdagh besloot zijn eers te optreden als doelman met een debet van vier doelpunten, maar dat was in feite meer de verdienste van de Wase verdediging, met Wilfried Smet opnieuw in zeer goede doen. Door deze nederlaag ver keek Wase allicht de kans om in de subtop van de klassering te eindigen, hoe wel de hoop op een goede klassering nog niet hoeft opgeborgen. Morgen zater dag staat er nochtans op nieuw een moeilijke op dracht op het programma: Maccabi Antwerpen be hoort tot de betere Belgi sche ploegen, maar liet in de voorbije weken toch ook reeds verscheidene steekjes vallen. Wase komt misschien weer met een sterke prestatie voor de pinnen. Supporters worden alleszins verwacht om 19 uur. D.M. Vorige zondag organiseer de Wase Zwemkring een eerste internationaal water- polotornooi voor dames. In het vooruitzicht van de na kende kompetitie zijn oe fenwedstrijden natuurlijk welgekomen, zeker na een inaktiviteit van verschillen de maanden. De vijf ploe gen die hun belofte nakwa men waren Gorinchem (met twee ploegen) en Roosendaal uit Nederland, en Mechelen en Aalst. De ploegen werden in twee poules ingedeeld, en aan de hand van de behaalde uit slagen zouden eindwed- strijden gespeeld worden. WZK betwistte de tweede wedstrijd van de namiddag tegen de tweede ploeg uit Gorinchem. De Neder landse meisjes waren wel beweeglijker maar de Wase dames zorgden veruit voor het meeste gevaar. Sandra Smet bezorgde de keeper heel wat werk, en puurde uit de verschillende pogin gen drie doelpunten. Lut Braeckman was minder nauwkeurig in de afwer king, miste ook een straf- worp, maar zette toch een vierde treffer tegen de net ten. De Wase verdediging had het niet zo moeilijk, en Carine Lyssens werd dan ook slechts twee keer ver slagen. Mechelen was de tweede tegenstander van de namid dag. Wase had deze ploeg vorig jaar twee keer, niet zonder moeite, verslagen, maar nu werd het bijna een vooral Sandra Smet en Lut Braeckman steeds opnieuw voor gevaar, en ook Carine Lyssens en Katrien De Schijnkel toonde dat ze kunnen afwerken. Met ne gen treffers op hun saldo konden de Wase meisjes moeilijk van een lastige wedstrijd gewagen. Met twee overwinningen waren ze meteen zeker dat ze de finale zouden spelen. Als inleiding tot die eindstrijd walk-over. De bezoekers lukten nochtans het eerste doelpunt, maar Wase vond dat reeds meer dan vol doende. Vooraan zorgden werden ook de andere plaatsen verdeeld. Mechelen en Roosendaal kwamen in het water voor de vijfde en zesde plaats. De Mechelse meiskes ble ken geen partij voor de tegenstander nochtans ook twee keer verliezer eerder op de dag. Zij schoten zo wel fysiek als technisch veel te kort, en gingen uiteinde lijk met 13-2 de boot in. De mooiste wedstrijd van het tornooi werd die met de derde plaats als inzet. Zo wel Aalst als de tweede ploeg uit Gorinchem speel den met een weinig geziene overgave, althans voor da mespolo. Langs beide zij den werd voor elke bal ge streden, en mede doordat beide keepers enkele mooie parades ten beste gaven werd het een boeiend spektakel. Beide ploegen verdienden allicht dezelfde beloning, maar het was toch Gorinchem dat de balans met 4-3 in zijn voordeel liet omslaan. In vergelijking met deze match was de finalepartij een eerder zoutloze verto ning. Er kwamen slechts weinig doelrijpe kansen, hoewel de gasten door hun grotere beweeglijkheid meest openingen kreëer- den. Tot halfwedstrijd kon Wase de schade beperken, en wekte het zelfs de in druk een mooie uitslag te kunnen halen. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek echter meer en meer dat de voorgaande wed strijden niet zo goed ver teerd waren, zodat de tegenstanders steeds ge makkelijker konden door breken. Bovendien werd de voorhoede van zeer na bij geschaduwd. Het ver dikt viel wel vrij zwaar uit voor de organiserende klub: 9-1. Het is wel zo dat het Ne derlandse dameswaterpolo een flink stuk uitsteekt bo ven wat wij op dat gebied gewoon zijn, maar zowel voor de meisjes als voor de trainers van WZK zal het wel duidelijk zijn dat er nog heel wat voorberei dend werk kan geleverd worden. Nochtans zijn de Wase kansen in deze eerste dameskompetitie lang niet slecht. De Gorkumse meis jes maakten zich daarover echter geen zorgen. D.M. Op de vooravond van een voetbalwedstrijd belandden wjj ten huize Schamp een riante villa in het landelijke Borebeke, waar deze sportman het grootste deel van zijn tjjd doorgebracht heeft. Maar de heer des huizes blijkt het niet naar het hoofd gestegen te zjjn. We troffen er een rustige, bezadigde man aan die ons heel gewillig te woord stond. Weinig ook dat in het huis herinnert de glansrijke voetbalperiode, behalve dan een paar sportkran ten (onder andere ook uw blad De Voorpost). Iets echter moet de min of meer toevallige bezoeker op vallen, en dat is de zeer uitgebreide bibliotheek over (wat anders?) voetbal. Deze blijkt één der belangrijkste te zijn over voetbal en is eigendom van Robert zelf, het onderhoud ervan laat hij over aan de vrouw des huizes, die ons ook vertelde dat er een boek van hemzelf tussen staat. Schamp kwam al zeer jong in kontakt met voetbal, dat voor een groot gedeelte zijn leven ging domineren, eerst als speler, later dan als trainer. Na deze periode als speler trok Ro bert in 1958 naar de Heyzel, algemeen bekend als trai- nersschool, en maakte daar de zwaarste sessie mee uit de geschiedenis van de school. Onze trainer komt buiten zonder kleerscheuren maar mét de zo begeerde en geres- pekteerde titel van Heyzel- trainer. In deze sessie zaten onder meer: Staf Van Den Bergh (trainer Antwerp), Bollen (trainer Tongeren), Rik Matthijs (ex-trainer Diest ei^Waregem), Swat De Bruyne en Gust Van Steen- landt (beide St.-Niklase), Gust Hofman en Louis Van Beneden (Beerschot) en nog een hele reeks van bekende en minder bekende namen. Een galerij van namen dus die samen eens de eerste leerlingen waren van Ray mond Goethals, van wie zij heel wat voetbalwijsheid op staken en een hele bagage meekregen. Tijdens die tweeëntwintig jaar is heel wat gebeurd. «Voor ons», vertelt onze gastheer rustig verdèr en vraagt glimla chend of we meekunnen en papier genoeg hebben. Aan hem hebben we geen moeilij ke gesprekspartner en we moeten maar heel weinig vragen, wél naar de uitgave van zijn boek, want hij is heel bescheiden. Maar hij merkt ook op dat het geschreven is om dc leemte ontstaan door het ontbreken van een goed nederlandsta- lig voetbalnaslagwerk aan te vullen. De titel spreekt voor zichzelf: «Voetbaltechniek- Voetbaltaktiek!» Waar wij ons vragen stellen over de pretentie van de auteur, wordt ons alles duidelijk als hij over die tweeëntwintig jarige carrière spreekt: over het heen en weer gebots tussen verschillende kleine klubs. Tot hij in de jaren zestig een full-time betrek king aangeboden kreeg bij Zottegem als jeugdtrainer. Een sterk staaltje uit deze tijd waar hij zoveel liefde over uitstraalt, is dat hij met de jeugdploeg van Zottegem op vijfjaar tijd, vier maal de fjnales haalde en er ook drie van won. Later, van 1970 tot 1972, blijft hij bij Zottegem, maar dan voor de tweede nationale ploeg waarmee hij de halve finale haalde van de beker van België, doch verloor tegen St.-Truiden, anders mocht hij zijn ploeg naar een finale tegen Beer schot sturen. Nu is trainer Schamp terechtgekomen te Bambrugge, met welke hij verleden seizoen (als eerste jaar onder zijn bevoegdheid) gezakt is. Maar de sfeer is er terug en het beste mag gehoopt. Robert Schamp is daar heel tevreden over en zegt geen klagen te hebben over de manschappen en hun opkomst naar de trai ningen. Hij is echter heel voorzichtig met gejuich en andere tijdelijke dingen, want er is nog een lange weg te gaan. De verkoop van spelers wordt door Robert heel mooi opgevangen: hij heeft op die twee jaar Racing goed in de hand, heeft een goed eerste team en kan putten uit een uitstekende reservenploeg. Dit werd hem niet in de schoot geworpen maar is het resultaat van eigen werk en ervaring. I Nationale Charleroi-SO Lokeren (Peeters) (zaterdag 16.2.1980 om 19u30) SK Beveren-Anderlecht (Verhaeghe) II Nationale Racing Jet-Ecndracht Aalst (Buts) AA Gent-SK Sint-Niklaas (Van Volcem) I Prov. SK Lebbeke-Lovendegem (Arnou) Lokerse-Evergem (Lavent) Boelare-SK Aalst (Tanghe) Kemzeke-Denderhoutem (Van Acker) Hamme-FC Denderleeuw (Van den Berghe) Racing Wetteren-KAV Dendermonde (Loterman) II Prov. B Buggenhout-Robur (Dc Witte) Oudegem-St. -Pauwels (Praet) Baasrode-Standaard Wetteren (Mare Staes) Nieuwerkerken-Winnik (De Bruyn) Moerbeke-Vrasene (De Meyer) Temse-St.-Gillis Waas (Schrauwen) III Prov. C Eendracht St.-Gillis-Eendracht Meldcrt (Ver masten Erpe-Vlierzele (Lauwereys) Voorde-Kerksken (Melckebeeck) Hofstade-Terjoden (zaterdag 16.2) (Loeman) Schellebelle-Herzele (Ryndziewicz) Wieze-Meerbeke (Lambrechts) Thor Meldert-Burst (Lenaerts) Mere-Wilskracht Moorsel (Van de Winckel) III Prov. D Grembergen-Heusden (Van Hoey) Waasmunster-Melle (De Greyt) Excelsior-St.-Amandsberg (Van Haver) Klinge-Kallo Rottiers) Stekene-Melsele (Balthazar) Sinaai-Kruibeke (Van Gijsel) Hoogeinde-Bazel (Lievens) IV Prov. B St.-Pieters-SK Overmere (Aerts) Valentino's Ovcrmere-Wondelgem (De Pauw) IV Prov. G Bambrugge-Heldergem (De Brouwer) Oordegem-Edixvelde (Van Extergem) Erembodegem-Massemen (Opdecam Bavegem-Serskamp (Dc Meulenaere) Erondegem-Westrem (Dierickx) Iddergem-Ede (Van den Abbeele) Smetlede-Aaigem (De Keyser) IV Prov. H Schroevers Moorsel-Opdorp (Drieghe) Appels-Baardegem (Van Lintbergen) Gijzegem-Berlare (Van Impe) Schoonaarde-Doggen (Van der Kelen) Boonwijk-Opstal (Redant) Lulterzele-Rapid Lebbeke (Neetens) IV Prov. 1 Gerda-Straatje Stekene (De Kimpe) SK Lokeren-Moerbeke Cooreman White Boys-Rupelmonde (Van Droogenbroeck) Meer donk-Heikant (Callebaut) Wachtebeke-Sombeke (Van de Velde) Verrebroek-Haasdonk (Van Gasse)

De Voorpost | 1980 | | pagina 43