mm Als de nood het hoogst is... voetbal Beveren C had het moeilijk Gunter Van Puymbroek stelt orde op zaken ia Operatie redding ingezet Voor regelmatigheidskriterium «De Voorpost» f 26e Internationaal Herlevingtornoo| te Dendermonde Probleemloos voor leiders ir Herleving behoudt voorsprong DE VOORPOST KAV Dendermonde - SK Lebbeks op zaterdagavond Verboden toegang tl 40 - 15.2.1980 - De Voorpost Vierde provinciale Nationale kompetitie Als de riood het hoogst is, is de redding nabij. Dit spreekwoord blijkt best toepasselijk op de St. Ni- klase nationalers die na een reeks van werkelijk mindere prestaties plots met meer hoopgevende prestaties uitpakten. In tweede nationale haal de St. Niklaas A de halve inzet weg bij Moustier. Op een dergelijk resultaat werd een beetje gere kend. Albert Schelfaut gaf het goede voorbeeld en won zijn vier wedstrij den. Carl Van Camp nam er twee voor zijn reke ning. Op een bepaald ogenblik leidde Moustier met 7-5 en begon het er bleekjes uit te zien voor de Waaslanders. Toen bewerkten Alex De Wart en Walter De Cock het keerpunt. Het werd 7-7. Albert Schelfaut maakte het achtste punt tegen Robbe. Theoretisch heeft St. Niklaas A nog een viertal punten nodig om buiten schot te blijven en zulks zit er in. De St. Niklase B ploeg bracht het tegen Gierle tot een 9-7 overwinning. Frans Messagie met vier op vier was de basisleg ger van deze voor de thuisploeg zo kostbare zege. Hedwig Amelinckx en Herman Snellings haalden de 50%, terwijl de jonge Johan De Niel zich de betere toonde van Lemmens (C4) waardoor de winstcijfers op het bord kwamen. Is er be paald nog geen reden om te denken dat St. Niklase B gered is dan brengt de ze thuiszege toch een straaltje hoop. Eerste provinciale In vierde A had leider Be- veren C een bijzonder moeilijke beurt. Zoals vooropgesteld liet het versterkte Haasdonk zich niet pramen. Van Vaeren- bergh, Staes, Van der Rèyssen en Marcel De Wilde maakten het Bruno Matthijs en co niet ge makkelijk (9-7). Maar ook bij de achtervolgers liep niet alles van een leien dakje. Kieldrecht C dien de het te klaren zonder Dany De Maeyer en Yves Van de Velde, beiden ge kwetst. Gelukkig stoorde Stefan De Groeve zich niet aan deze gang van zaken. Hij vloog er in zoals in zijn beste tijd en lukte vier op vier. Guy Van Puymbroek dankte het vertrouwen met drie overwinningen, terwijl Mario Van der Kelen voor twee puntjes zorgde. De butant Wim Dhauwe liet zich gelden maar voor hem zat er geen winst in. Bij Kemzeke B spande De Belair de kroon met drie overwinningen. Mare Baes kwam niet verder dan twee overwinningen, terwijl er voor JP Van de Walle en Peter De Bock het eerreddend puntje in zat. Ook hier werd het 9- 7. Kruibeke A had meer moeite met Melsele E dan de 10-6 cijfers laten uitschijnen. De niet ge- klasseerden zorgden voor het spektakel gezien Embrecht bij de thuis ploeg vier op vier haalde en Weekers bij de bezoe kers zich ei zo na de even knie van Embrecht toon de. Van Royen (3), Van Struydonk (2) en Peeters (1) maakten de lokale ze ge vol, terwijl De Rouck (2) en Peelman en Engels (1) verder de cijfers bin nen het normale hielden. St. Niklaas G - Melsele F kende eveneens een spannend verloop (9-7). Hier was het Lieven Pee ters die met vier overwin ningen de kroon spande, terwijl De Witte en Van den Branden in het spoor volgden. Bij Melsele F zorgde Peter Van Over- tveld voor de knapste re pliek, daar waar ook Guy D'Hollander en Luc Van Bogaert zich flink lieten gelden. Dat Stekene nu ook voor eigen volk met forfaitcijfers verloor van Kruibeke B, zal geen ver wondering baren. In vierde provinciale D werd het een eerder moeizame zege van HK Hamme B bij Wetteren B. Peeters won er van Cruyns, Hauben P. en H., terwijl Cattrysse, Van Puymbroek en P. De Graaf het ieder tot twee overwinningen brachten, 7-9. Patro Tivoli B haalde het op een drafje van Ma deion (13-3). Van Dender, t Pelegrims, Van Heek Chris Van Cauwenbe lagen duidelijk bov< een gehandicapt ly Ion, waarbij enkel Bu k en Vergauwen voor ge repliek wisten te gen. Vlierkouter m op bezoek bij Elckerl en liet er één punt. li lokale kamp mocht er zich over een km wj prestatie van Hofl |et verheugen, maar Weymeersch liet ziel den, terwijl de klein drage van Schoc volstond om Vlierki van de volle inzet te den :8-8). Wichelen slotte ging de pi i weghalen bij Wettei »mi en zulks lag in de lij verwachtingen. De die Fonteyne en co sten te realiseren, sp t voor zichzelf. gei Dameskompetitie Gunter Van Puymbroek meldde zich een paar jaar geleden als een nieuwe Kieldrechtse tafeltennis- belofte. Hij bleek vorig seizoen op weg om de in hem gestelde verwach tingen in te lossen om dan plots stil te vallen. Het draaide vierkant. Sinds de aanvang van de terugronde is er evenwel een gelukkige kentering gekomen. Gunter draait opnieuw op volle toeren en zulks resulteerde tij dens het voorbije week end in een nette 11-5 ze ge tegen Small Street B, de ploeg die op afstand diende gehouden. Voor deze ontmoeting diende Kieldrecht het opnieuw zonder Hubert De Wilde te stellen en bleef Freddy De Pauw langs de kant. Luc Struylaert, die er blijkbaar ook opnieuw moed heeft opgekregen en het kriterium «De Voorpost» bij de heren D viseert, sloeg hard toe, terwijl Patrick De Witte en Benny Van den Hende zich de luxe konden ver oorloven niet tot het uit erste te gaan. Dat er voor Melsele A weinig of niets zou te oogsten vallen bij leider Eikenlo A lag voor de hand. Toch stelden de Melselenaars er zich sterk te weer. Eric Ver- straeten bracht Rik Smitz in verlegenheid en bleef de baas over Delcourt, De Vuyssere en Claeys. Ook Leclercq, als invaller meegereisd, kwam er sterk van achter de hoek en won twee wedstrijden (11-5). Herleving A moest naar Drive A en zulks beteken de de strijd voor de twee de plaats. De Dender- mondenaars vertrokken sterk langs Karei Mest- dagh en Dany Vermeulen maar halfweg kwam Dri ve langszij. Toen gingen een paar wedstrijden door tegenslag verloren. Jean Boudou verdiende heel wat beter tegen Van Wambeke en Kesbeke. Hetzelfde kan gezegd van Karei Mestdagh die met 23-21 de belle verloor van Van Wambeke, iets wat Jean Boudou achter af tegen Kesbeke over kwam. Uiteindelijk wer den vijf wedstrijden in de belle verloren, waarvan er twee boven de norma le eindscore. Of Herle ving A nu nog de kans krijgt de achterstand op Drive goed te maken zal afhangen van de presta ties der andere ploegen. St. Niklaas C, op bezoek bij Louise Marie A, heeft zich niet laten pramen. Gunter Corryn ging er sterk tegen aan en won zijn vier wedstrijden. Luc De Bosschere nam drie wedstrijden voor zijn re kening, terwijl broer Dirk en Peter Daems elk voor twee overwinningen zorgden. Hierdoor komt St. Niklase C mee op de vierde plaats in de rang schikking. De wedstrijd St. Niklaas - Herleving Dendermonde A, die door ingewijden als sluitstuk in de dames kompetitie werd gezien, bracht niet de spanning die men er had van ver wacht. Langs Linda Cor- demans en A.-M. De Pauw wisten de St. Nikla se meisjes aanvankelijk voorsprong te nemen maar Herleving kwam te rug langs Linda Van Lan- genhove en Myriam Ma- charis. Wanneer Gerda Van Langenhove, zicht baar in een minder goede dag, het pleit won van Colman kwam Herleving voor het eerst aan de lei ding. Linda Cordemans sloeg terug maar uitein delijk kwam de drawn op het bord, die voor Herle ving volstond om de voorsprong op vijf pun ten te houden. De Dendermondse B- ploeg nam het op tegen Evergem. Annie Van Hauwermeiren en Ann Vermeulen verdedigden zich flink maar hadden uiteindelijk weinig in te brengen tegen Katty De Walsche en co. Mo: Dequesne, die er blijft op vooruit won andermaal wedstrijden, eervo bemoedigend (2-8). overige wedstrijder^ ven Drive tegen Street en HNO Gei gen De Pinte aan de nende hand, terwijl dinge een weekje kreeg. Tweede provinciale HK Hamme A en Melsele B wonnen kostbare pun ten in de strijd om het behoud. Melsele B, met een uit stekende Raf Verstraeten, liet Herleving B weinig kans, ook al haalde Mar cel De Bruyne het laatste uit de kan. Hugo Ver straeten en Ronny Braem oriënteerden de wed strijd zodat Paul Verstrae ten het bij één individue le zege mocht houden. Bij Herleving viel Hubert Van Langenhove tegen en bleven ook Guido Ring en Roger Tecqmen- ne beneden de verwach tingen (10-6). HK Hamme A haalde het van hekkensluiter Ertvel- de (9-7). Een toch niet zo'n gemakkelijke zege die grotendeels te dan ken is aan de vierde man Van Damme die voor drie performaties zorgde. Drieghe, Waegeman en Verschelden waren ieder goed voor twee overwin ningen en alles samen voor een 9-7. Melsele B en HK Hamme A delen de achtste plaats. Met het vooruitzicht van een bij komende daler in tweede provinciale zijn de voor uitzichten allesbehalve gunstig. Gezien de laat ste speeldag de wedstrijd Melsele B - HK Hamme A geprogrammeerd staat, kan best eerst dan de be slissing vallen. Elckerlyc A liep bij St. Ni klaas D zijn zwaarste sei zoennederlaag op. Chris- tiaan Kinck bracht er niets van terecht en werd in deze mindere prestatie gevolgd door Gilbert Tas en De Cordier. Enkel Fleurinck was in staat Re gie De Neve (4), Bart Geussens, Jo Snellings en Van de Moortere (elk drie) van antwoord te dienen (13-3). Voor Patro Tivoli is de verplaatsing naar leider Sleidinge B geen meeval ler geworden. Daar Pierre De Schoesitter in extre mis verstek liet gaan, diende Dany Thysbaert nog te worden ingehaald. Mare De Keyzer stelde zich opnieuw het sterkst te weer en wist zelfs de provinciale kampioen Van de Weghe te klop pen. Uiteraard volstond zulks niet om de punten op de halve inzet naar zich toe te trekken. Paul De Schoesitter en Dany Thysbaert kwamen im mers niet verder dan één winstpunt en voor Van Cauteren zat er niets in (12-4). Door deze neder laag dienen de Patro-jon- gens hun tweede plaats voorlopig prijs te geven. Op zondag 24 februari 1980 in de sporthal St. Gillis Op zondag 24 februari 1980 leiden alle tafelten- niswegen naar Dender monde en om precies te zijn naar de sporthal te St. Gillis waar TTC Herle ving uitpakt met zijn 26e internationaal tornooi, waaraan naast een reuze- prijzentafel ook de wis selschalen «Van Assche» en «Jeugd» verbonden zijn naast de speciale trofeeën van minister Galle, het stadsbestuur en de stedelijke sport raad en het weekblad «De Voorpost». Vanaf 9 uur gaat men in de St. Gillisse sporthal aan de slag op 20 nieuwe sventafels. In het totaal komen de deelnemers aan bod in zestien reek sen. Negen wat de heren en zeven wat de dames betreft. Zoals in het verleden wordt gerekend op een niet te onderschatten bui tenlandse inbreng. Hoe ook, de liefhebbers van de tafeltennissport zullen op zondag 24 febr. rijkelijk aan hun trekken komen. Is het evenwel nog iets te vroeg om een pronostiek te maken, dan rijst toch reeds de vraag wie Albert Schelfaut van de zege zal houden. In dezelfdelijn welke club zich collectief sterker zal tonen dan St. Niklaas in de strijd voor de wissel bekers. Bij de jeugd zal men waarschijnlijk wel voor verrassingen komen te staan, maar precies dit kan een spannende strijd voor de stedelijke wissel beker «Jeugd» in de hand werken. Zoals bij elke andere ma nifestatie van Herleving is de toegang gratis. Het tornooi start te 9 uur en de finales worden om streeks 20 uur verwacht. De inschrijvingen wor den tot uiterlijk 20 februa ri 1980 ingewacht bij C. Vermeulen, Weggevoer denstraat 48, 9330 Den dermonde. Tel. 052- 21.29.64. Zoals gesteld Derde provinciale De dertiende speeldag heeft geen wijzigingen gebracht. Leiders en rechtstreekse achtervol gers bleven aan de win nende hand. In derde B deed het bedreigde El ckerlyc B de beste zaak door Reinaert A te ver slaan, waardoor Paul Pauwels en zijn maats over De Pinte wippen om op gelijke hoogte te ko men van Reinaert. In voornoemde wedstrijd ging De Wolf er bij de Aalstenaars het sterkst tegen aan. Paul Pauwels, Gyselinck en Van der Schueren volgden in het spoor, zodat alles in de goede plooi viel (13-3). De Aalsterse C ploeg, op bezoek bij Small Street, had voor de verrassing kunnen zorgen. Eric Pau wels, Jaak Boeyckens en Rik De Bock zorgden voor spanning door elk twee wedstrijden naar zich toe te trekken. Het ontbreken van Van der Schueren werd uiteindelijk fataal want Anne-Mie De Paepe kon het niet tot meerdere overwinningen brengen (10-6). Een gelijkspel bij Small Street C had voor Elckerlyc C zekerheid kunnen brengen inzake het behoud. Leider Herleving C kreeg het bezoek van Reseda Melle A. Dirk Van Dam me, Piet Eemans en Jef De Maeyer klommen naar het maximum. Lin da Van Langenhove dien de het af te leggen voor Van Boxelaer en Van den Hou we (14-2). Lebbeke houdt zich in de voorste gelederen. De Ruysscher en co wonnen van Wetteren A met 10-6. Gezien we niet in het be zit kwamen van nadere informatie kunnen we de individuele prestaties niet toelichten. In derde D moest St. Ni klaas E op bezoek bij Temse A. De scheeps bouwers hadden een be roep gedaan op Marcel Maerevoet. Marcel deed het met volle overgave. Temse A diende het te stellen zonder Werner Maerevoet. Van Lande- ghem en Boel wilden voor hun kopman niet onderdoen, terwijl inval ler Debaut ook zijn bijdra ge leverde. Wuytack pak te bij de bezoekers ge weldig sterk uit en zelfs Marcel Maerevoet moest er aan geloven. Stefan Geussens en Inze Dany redden de eer maar zulks volstond niet om punten te oogsten (10-6). Ook voor St. Niklaas F viel er niets te rapen te Kemzeke waar De Coene, De Clercq en Roland Smet vlot naar het maximum klommen. Coppens, De Gendt en Devet redden de eer, zodat finaal 13-3 cijfers op het bord kwa men. Temse B ontving leider Kieldrecht dat zon der Benny Van den Hen- de aantrad. Erik De Witte, Franki Dillis en Stefan Im- brecht bood Bruno Roels, Wolfgang Brys, Wilfried De Malsche en Leo Lam- bracht de gelegenheid de eer te redden (4-12). Mel sele en Beveren stonden op twee fronten tegen over elkaar. In Melsele was Beveren A de gast van de lokale C-ploeg. Eric Verhelst zette zijn ploegmaats aan tot man haftig verweer maar uit eindelijk was de Beverse fanionploeg toch te sterk gewapend om enige kans op slagen te hebben. De Scheemacker en Heyr- man wonnen zonder ver pinken hun vier wedstrij den. Vennens bracht het tot drie overwinningen en Stoop, die inviel voor Van Bogaert, redde de eer (4-12). Melsele D kreeg dan gelegenheid zich waar te maken tegen Beveren B. Het werd een spannende wedstrijd. Een reeks belles wae~in doorgaans boven de nor male eindcijfers werd ge klommen en een span ning die eerst in de laat ste slagwisselingen ver dween. Freddy Cant, Gui do Van Leuvenhaeghe en Guido Verstraeten waren goed voor twee wedstrij den. Louis De Clercq ge raakte niet verder dan één overwinning. Mits wat meeval had Louis best de man van de wed strijd kunnen worden. Uiteindelijk zijn het enkel de cijfers die de uitslag bepalen en om deze te bepalen zorgden Felix (3) Bettens, Van Osselaer en ex-Melselenaar Yvens, ieder twee. Geen wijzi ging in de algemene rangschikking al wordt de afstand tussen de kop- ploegen en de overigen opnieuw groter. brengt U alles over uw streek 9es zijn er ook special^eg feeën van minister ft stad, sportraad en" medewerkend weel tv «De Voorpost», dieer prestaties van de d#ter mers op individueels zullen belonen. Wth Het uurrooster: HePn reeks D te 9 uur; i*|e men, kadetten en j> Ei res te 10 uur; niet-gf N seerden te 10.30 u.;^- ranen te 12.30 u.; heftio te 13 uur; reeks B-o|wc 15 uur en reeks Blartl uur. fdv Dames - reeks C in v uur; miniemen, kaclartl en juniores te 13,3n 1 NK te 14 uur. Reei^8' open te 15 uur en r^9J te 16 uur. tooi i de De wedstrijd KA V Dendermonde SK Lebbeke van volgende week, zal op zaterdag 23 februari om 20 uur betwist worden. Scheidsrechter is de eminente André Van Herzeele. Voor de gelegenheid komen de karnavalprins en zijn gevolg naar het KAVD-sta- dion. Eigenlijk een uitstekend idee van het KAVIk bestuur om er een avondmatch van te maken: in a omstandigheden moet deze derby een massa vo£. naar Grembergen kunnen lokken. Reeds geruime tijd erger ik mij elke zondag aan het feit dat de spelers van K.A.V.D. duidelijk schrik hebben om in de vijandelijke BACKLIJN te peni- treren, hoe kunnen wij anders het falen van JO SPANOGHE (3x) GERARD VERHELST (lx) CATRIJSSE (lx)en TURNEER (lx) uitleggen, telkenmale ze van op een nog grote afstand van de backlijn afdrukten ondanks het feit dat de weg naar het doel als een brede boulevard openlag. Zonder één verdediger in de geburen. RENE DE MAN welke op BRAKEL de ideale kans voor de voeten had, om, indien hij doorging, te scoren deze kans de nek omdraaide door eendmaal aan de grote recht hoek gekomen, vlug, vlug zijn bal in de eeuwigheid te werken. Het is als het ware of er voor de backlijn verkeers borden staan «VERBODEN TOEGANG»». Ook GARRY kon verleden zondag, eenmaal aan de grote backlijn gekomen, niet vlug genoeg zijn bal naar de hoekvlag mikken, ondanks hij er zeker nog met kar en paard doorkon. Mijnheer DE ROECK, zou U aan Uw spelers eens kunnen diets maken dat, hoe dichter bij het doel, hoe GROTER de kans om doelpunten te maken. Ik begrijp wel hoor: de zenuwenspelen een grote rol, maar dat mag toch geen verontschuldiging zijn om aan de lopende band wenkende kansen te verknoeien DUS! nu zondag op Wetteren gaan wij spelers van K.A.V.D. vrank en vrij onze kans IN DE BECKLIJN, AKKOORD? Een BLAUW-MAUVE supporter Vooruitzichten 2e Nationale: St. Niklaas A - Kapellen 3e Nationale: Cobra - St. Niklaas B 1e Provinciale: Zwijnaarde A - St. Niklaas C Herleving A - Kieldrecht A Drive B - Melsele A 2e Provinciale: St. Niklaas D - Puck A Elckerlyc A - Eeklo B Herleving B - HK Hamme A Patro Tivoli A - Melsele B 3e Provinciale: Wetteren A - De Pinte B Elckerlyc C - Herleving C Reseda A - Elckerlyc B Reinaert A - Lebbeke Temse B - St. Niklaas E Melsele C - St. Niklaas F Beveren B - Kemzeke A Temse A - Beveren A Kieldrecht B - Melsele D 4e Provinciale: St. Niklaas G - Melsele E Melsele F - Kieldrecht C Haasdonk - Kruibeke A Kruibeke B - Beveren C Kemzeke B - Stekene Madeion - Elckerlyc D Wetteren D - HK Hamme B Wichelen - Patro Tivoli Vlierkouter - Herleving D >c juy' fin e v ■peer (atioi leert btre Constant Vermei

De Voorpost | 1980 | | pagina 44