Entoesiasme troef Nationale voetbalkompetitie fïl Rudolf Emanuelson, exit Sportkring W W 1 Willems: als iedereen de opdracht vervult... Speelt SK Sint-Niklaas tegen Rode Duivels? 44 - 15.2.1980 - De Voorpost Hoera! /*wij zijn ons thuiscomplex Sportkring treffen j brengen. Haev( Het is zover. Voor de zoveelste maal speelt een buitenlander Sportkring heel uiat parten. Rudolf Emanuelson moet definitief als afgeschreven worden beschouwd voor Sportkring Sint-Niklaas. De lezer weet dat hij via een manager bij de geelblauwe klub werd gebracht nét voor de aanvang van het seizoen. Tijdens een van de laatste wedstrijden in het kader van de Beker van Vlaanderen wer.d hij door een Tsjechisch manager aan Sportkring gepresenteerd. De klub zat immers met de handen in het haar omdat Zidane voor de tweede maal al binnen een tijdspan ne van twee seizoenen niks meer van zich liet horen. Kwam hij terug of bleef hij voortaan in Algerië, of ging hij zijn heil zoeken bij een andere klub? Vragen die men zich aan de Watermolendreef stelde. Trai ner Willems rekende echter op een tweede spits naast Danny Veyt, vandaar zijn aandringen bij het be stuur om toch maar deze Surinamer aan te kopen, die het overigens in de testwedstrijden zeer goed deed. Zo gezegd, zo gedaan. De eerste wedstrijden speelde Emanuelson vrij sprankelend. Daarna zakte hij echter af in de anonimiteit, zocht het na de komst van Zidane in persoonlijke nummertjes die de klub weinig baat en punten bijbrachten en opleverden. Hoe beter Zidane begon te spelen, hoe sterker het bergaf ging met Rudolf Robin Hood. Tot hij een eerste maal verdween... en daarna weer terugkwam. Voor Kerstmis stapte hij weer op, maar... men zag hem niet meer weer. Nochtans had Sportkring hem in de watten gelegd als niet een. Denken we maar aan het inrichten van een appartement, aan het laten leggen van kabeltelevisie vorige week nog) en dat alles, blijkt nu, voor niks. Emanuelson pleegde dus kontraktbreuk en kan zijn boontjes ergens anders gaan doppen. Waar, is de vraag. In Nederland, zei hij onszelf, kwam hij niet aan zijn trekken omdat hij niet aanvaard wordt als Surinamer. Hier was dat wel het geval, maar bleek hij ondanks de beste zorgen evenmin te aarden. Positief aan de ganse zaak is dat ondanks- de diensten van Emanuelson, Sportkring dan toch die eindronde zal spelen. Anderzijds kijkt men in het bestuur toch wat ontgoocheld omdat hij in feite nog altijd een kapitaal vertegenwoordigde waaraan men nu niks meer hebben zal. SK Sint-Niklaas - Sint-Truiden 1-0 een weloverwogen struk- tuur die dan toch tien Zoals reeds gesteld was er na het affluiten van de vrijwel spektakulaire wedstrijd SKSN-STW nogal wat euforie in de kleedkamer. Niet in het minst bij de trainers die de lof zwaaiden van iedere speler. Een paar in het bijzonder werden er uit genomen omdat ze een kleine metamorfo se ondergingen. We denken hier in de eerste plaats aan Wemer Deraeve, die er blijkbaar een specialiteit van wil maken naar het einde van het seizoen toe een flinke portie voetbalfes tijn op te disselen. Aangezien Pierre De Raet niet altijd de rol vervult die hij opgedragen krijgt, veelal gebeurt dat als Sportkring volop drukt, is er naast hem een mannetje nodig die de gaten vult. De Raet sluit immers al te graag aan bij de aanval wat meteen inhoudt dat je bij balverlies rennen kan om de gaten op te vullen. Wél, Deraeve heeft zich van die taak gekweten: hij deed dat schitterend aangezien hij overal te vinden was waar er te werken viel. Opvallend was ook de rol van Alain Verstrae- ten die rustig zijn flank mocht gaan beheersen. En meteen zie je hoeveel gevaar er daar wel van uitkomt. Over de voorlinie is er geen diskussie. Zidane had het zondag zelfs niet nodig zich volle 90 minuten te geven. Wellicht had hij zich wat vergaloppeerd tijdens de eerste helft waar hij de ene heksentoer na de andere uit de shoes toverde. Achteraan draait het al een hele tijd zeer vlot. Lodewijckx doet het erg rustig en voetbalt helemaal niet onverhoeds wat onmiddellijk als gevolg heeft dat Luc Van Haevere geen bressen dichten moet én zelf te gaan als de gelegenheid zich voordoet. Als je het zo kan struktureren krijg je verder een aantal tenoren die schitterend werk leveren: Lambrechts en de jonge De Daele bv. Je weet wat je daaraan hebt, wat ze kunnen en niet kunnen, maar een kundige wedstrijd spelen ze over het algemeen altijd. Sportkring is er dus zondag in geslaagd totaal-voetbal te kreëren, iets wat je in tweede klasse niet al te vaak ziet. Meteen is het een rechtvaardiging van een praktisch zekere deelname aan de eindbeurt van dit kampioenschap. jlq. Zidane kijkt naar de door Danny Veyt afgevuurde bal die tegen het net zal slaan. (Sint-Niklaas-Sint-Truiden 1-0) pm minuten voor tijd vruch ten afwierp, ook al dach ten velen dat het toen al te laat was om nog iets aan die brilscore te doen. Immers, de Kanaries be grepen dat ten volle en probeerden door tijd te winnen, foutieve overtre dingen de scheidsrechter om de tuin te leiden, maar Laenen wist van aanpakken, dat had hij tevoren reeds herhaalde malen kunnen demon streren. SK Sint-Niklaas voetbalde zeer entoe- siast. Iedereen die Sport kring volgt, wist als eindkonklusie voorop te stellen dat het team één van zijn beste wedstrij den van het seizoen had gespeeld. En dan bedoe len we heus niet op tak- tisch vlak, wél knap en overtuigend voor de toe schouwers. Ondanks de zware konkurrentie met de slag om Daknam wa ren er toch precies 2.380 betalenden of alles sa men zowat 2.700 man. Al leen heeft de thuisploeg zeer lang moeten wach ten om dat doelpuntje te scoren dat het zeker en minstens nodig had om het publiek te over tuigen. Dat had zowel al tijdens de eerste minuut gekund toen een inzen den van Zidane rake lings en lateraal voorbij Veyt scheerde zonder dat de topscorer in de twee de klasse erbij kon. SK leefde zich offensief zeer sterk uit. Gevaar was er dus voldoende, zeker omdat Alain Ver- straeten (reus van een wedstrijd) zijn lijntje aflo pen mocht, wat hij dan ook zeer gretig deed. En niet ten onrechte want de gevaarlijke fazen voor het Sint-Truidense doel waren legio. Zo gaf Ver- straeten aan Zidane en Veyt meer dan één moge lijkheid om te doelen, maar telkens zat doel man Niesen ertussen. De eerste helft moet Sint- Truiden toch sterren heb ben gezien. Met Beckers, Meeus en Van Rijkel in de voorlinie, probeerde men enigszins houvast te krijgen op Sint-Niklase bodem, maar iedereen, maar Waeterinckx vindt Europese kampiot dat een niet zo gelukkig schap in Italië toe, tijdstip omdat uitgere- zoekt goede sparrinl kend dim de eindronde partners. Voor bepaal# van Tweede Nationale Sint-Niklase spelers z&, gespeeld wordt. Thijs de wedstrijd een uitstt heeft verklaard dat hij de kende gelegenheid zij naam Sportkring Sint-Ni- om hun kapaciteiten dj klaas niet van zijn lijstje klasse te meten met dl schrapt doch zal uitkij- van de échte internatfc ken naar een voor de nalen. We denken act Klaaskes meer geschikte bievoorbeeld La» datum. brechts, Verstraetflj zou Thijs de match begin,_ De bondscoach is aan de Veyt en vooral Djam mei laten plaats grijpen, voorbereiding van het Zidane. Hoogstwaarschijnlijk voetbalt SK Sint-Niklaas over een paar maanden tegen de «Rode Duivels». Guy Thijs, de nationale bondscoach, heeft koor- dinator Cesar Waete rinckx voorgesteld om in de loop van de maand mei op de Heizei een vriendschappelijke wed strijd te spelen tegen onze Rode Duivels. Liefst rrin{ I aal# La» etet ,ami Wie tegen de Klaasjes wil winnen moet al maanden iets knaps verzinnen Trainer Willems had zijn team totaal anders uitge balanceerd. Niet alleen werd het middenveld versterkt met een knap spelende Deraeve, maar tevens verplaatste hij het spelbeeld vaak naar de flanken. De geelblauwen leken him lesje goed van buiten te kennen. Geen onversaagd gedoe zoals wel eens in het verleden, niet nodeloos beuken op de defensie van de tegenstrever, maar wél Twee opvallende figuren bij Sint-Niklaas waren Alain Verstraeten. die regelmatig de rechterglank oprolde, en Lambrechts, die zelfs eens met een (niet gefloten penaltyfout moest gestopt worden (St.-Niklaas - St.-Truiden 1-0). (pm) op uitzondering van Meeus, diende terug te plooien. Meteen stond het sein op groen voor de thuisploeg om alle regi sters open te gooien. Wat Veyt blijkbaar ten kwade werd geduid want kapi tein Mignolet keerde hem een aantal malen tegen de vlakte wat hem prompt en terecht het ge le karton opleverde. Trouwens, zowat ieder een mengde zich in de debatten. Even voor het halfuur bijvoorbeeld ging Deraet met de bui tenkant van de voet zijn kans, legde het leder klaar voor Lambrechts zag, leek het meteen ge beurd. Deraet, uitste kend gevolgd, drong door tot binnen de backa- rea maar zijn schot ging nipt voorlangs. Het werd eigenlijk te veel om te noteren: een vrijschop van Veyt rond het muur tje deed Niesen de bal wegpunchen. Een retro van Verstraeten met als sluitstuk een kopbal van Deraet in de handen van de doelman, het neerleg gen van Lambrechts maar geen fluitsignaal van scheidsrechter Lae nen en evenmin een ge baar naar de witte stip, een vrijschop van Zidane Beirinckx, De Daele, Raet, Deraeve, brechts, Veyt, Zidane. St.-Truiden: Mignolet, Branckh Beckers, Wissm Snijders. Verhey Kempeneers, Van Rij Meeus en Gielen. Doelpunt: 80' Veyt (1-0 Wijzigingen: 46' Deraeve i.p.v. Kemp neers en 58' Schreti i.p.v. Wissmann. Kaarten: geel voor Mignolet Zidane. Toeschouwers: 2.700 - Scheidsrechter: Laene Het is nu bijna zo goed als zeker dat Sportkring Sint- Niklaas de eindronde van de tweede klasse zal spelen. Kregen de geelblauwen vorig jaar tijdens de derde ronde van de kompetitie een fameuze knock out, dan lijkt men er anno 1980 nog altijd fysiek flink bovenop. Dat werd zondag zeer duidelijk bewezen tegen een Sint-Truiden dat wél bereid was om Sportkring voetbalkundig de man te staan, maar er ei zo na toch in slaagde de brilscore op de bordjes te houden. Het was duidelijk te merken dat na afloop van dit zo belangrijke treffen (Sportkring had immers voorheen steeds moeite om de kop boven water te houden in zijn thuiswedstrijden), iedereen er geluk kig bijliep. Spelers, trainers uiteraard, maar ook de ondervoorzitter en de voorzitter die even eikaars armen beetnamen om dat geluk uit te drukken. Danny Veyt kan niet bij de voorzet van Alain Verstraeten (St.-Niklaas - St.- Truiden 1-0). (pm) (een van de beste spelers op het veld trouwens) die op de doelman knalde waarna Zidane eventjes te laat kwam om de faze af te ronden. Onmiddel lijk daarna was het op nieuw de Algerijn die Niesen bedreigde maar zijn kopbal ging netjes over. Toch één doorbraak te ci teren aan de overzijde waar Meeus-Van Rijkel voor de goede kombina- tie zorgden. Luc Van Haevere was op zijn post en zuiverde de doel- mond. Hét broodnodige doelpunt Nog maar pas de tweede helft op gang of Veyt toonde zich al voor de kooi van Sint-Truiden. Snijders nam het zo niet en legde hem stijlvol neer net voor de backa- rea. Sportkring wou dus de toon blijven aan geven. Dat uitte zich heel sterk toen SK voor de zoveelste maal het openingsdoel punt aan de voet had: nadat Lodewijckx fel kwam oprukken, Zidane onbewaakt opgesteld nipt naast. Zo zouden door kunnen gaan aan de 80ste minuut Veyt opnieuw victorie deed kraaien, faze kwam op rechts gang via De Daele voortrok, Zidane het leder netjes voor voeten van Veyt slechts in te tikken Op het randje van tenspel dat wel, nergens ook maar diskussie. Toch Sint-Truiden nog gevaarlijk opzetten via Stickens en de vloog de bal buiten. Iedereen was het eens dat totale seling aan ondergaan. De leken van hun pleks» verlost te hun vloeiende bewegingen stond maat. Een het volgende de Gentse kuip men eventueel mag, zonder de kat ie voor de in gevaar te De pleegen: SK Sint-Niklaas: ekens, Verstraeten, wijekx. Van

De Voorpost | 1980 | | pagina 48