«RIE» ZESDE BIERPRINS! LUK PEIRLINCK MET NIEUWE KARNAVALSCEPTER gedraai karnava omringdl Misschien een volgende De supporters van Rie wisten met hun geluk geen blijf, (per) ing stijgt ten top. De jury betreedt het podium en maakt de uitslag bekend, (per) e jury had het niet onder de markt, (per) maar voor de andere proeven moest hij de duimen leggen. keer beter, (per) voor spanning en afwisseling. Meestal eerder stoere knapen bij wie «bier drin ken» een gemeenschap pelijke hobby scheen te zijn. Zowel bij Danny Arijs, vrijgezel-plaatslager uit Nieuwerkerken, Kornis- sesloiper die bier mee neemt als hij uit vissen gaat als bij Paul De Brou wer van de «Rudy Van Impevrienden» uit Aalst die nog geen tijd heeft gevonden om te trouwen alhoewel vrouwelijk schoon hem niet onbe roerd liet. Van beroep chauffeur noemt hij zich echter «dopper» en als hobby fietst hij graag maar dan liefst van café tot café. Als Harry D'Haeseleer, «de Rie» van de «Sjiëpe- rekes» aan bod komt gaat een oorverdovend ap plaus, getoet en geklap op, alleszins veelbelo vend voor deze kandi daat, van beroep «rou tier» en met als hobby voetbal en nog een ande re die hij liever niet ver klapt Deze keer geen vrij gezel maar getrouwd... geweest. De Terjodense kunstsmid William Mechnig, Klod- deron, toonde zijn hobby van bierdrinker door zich te «tooien» met een echt biervat in natuurlijke grootte. Hobby's zijn daarenboven zien wer ken, zien drinken en zien «koppijn krijgen». Kandidaat van de «Bros- seleers» die het dit jaar willen waarmaken is Bru no Redant, reeds bier prins in 1977 en reeds aan zijn vierde kandida tuur toe. Een doorduwer. Verleden jaar gehuwd. Als hobby noemt hij ca- féspelen en... bier drinken. Objektief! Organisator Stefan Vinck en de jury willen dat het allemaal netjes en vooral rechtvaardig verloopt en dat elke kandidaat gelijke kansen krijgt. De orde van optreden wordt dan ook door het lot vastge steld waarbij Willem I wordt, Paul 2, Bruno 3, Danny 4 en Rie 5. Of «eerste gewin katte- gespin is» en «of de leste steeds de beste zijn» blijft voorlopig een open vraag al schijnt men reeds te weten wie in de zaal de grootste aanhang heeft. Rie! Vier proeven De kandidaten die moe ten behoren tot een kar naval-, studenten-, jeugd- of sportgroep worden aan vier proeven onder worpen. Een theoretische waarbij vragen worden gesteld uit de voorlaatste twee edities van «De Voor post», bier proeven en zeggen welke soort het is, bier tappen volgens de regels van de kunst en tenslotte 3/4 liter bier te gen het uurwerk uit drinken. Theoretische proef Op drie vragen wie het Geuzenboek te Aalst voorstelde, wat er in 5 jaar met 45 in 't arron dissement Aalst steeg en de naam van twee Aal- sterse sportlaureaten antwoordde Rie alleen korrekt. Danny bean twoordde één vraag goed en de andere drie kregen nul. Twee kandi daten vonden dat niet de werkloosheid maar wel het bierverbruik met 45 was gestegen. Biersoorten herkennen Tussen 15 soorten bier moest iedereen er twee herkennen volgens num mers die hij had geloot. Weer haalde Rie het maximum en noemde korrekt scotch en kriek. Paul scheen enkel kenner te zijn van bruin tafelbier doch de andere soorten werden niemand terdege herkend. Een troost al vast voor de gewone leek die er ook niets van kent. Bier tappen en... drinken Derde en vierde proef werd bier tappen en bier drinken. De attributen van een bierprins werden overhandigd, (per) Vier glaasjes tappen en toonde. aan de jury tonen waarin Bij het drinken uit een weer Rie zich de beste reuzegroot glas dat met de inhoud van drie pils jes, driekwart literverre van half gevuld was, toonden onze kandidaten zich van hun beste zijde. Sommige onder hen moesten wel even afzet ten en verpozen doch bij Danny Arijs liep het er om zo te zeggen dwars- door zonder de minste aarzeling. Dat hierbij niet mocht worden gemorst is wel vanzelfsprekend. Doctores honoris causa Nadat verleden jaar Ka- miel Sergant en Karei De Nayer, vandaag weer houden, tot doctor hono ris causa in de Orde van de Bierprins waren ge promoveerd was het nu de beurt aan twee aller- verdienstelijken. Norbert De Ganck, de waard uit lokaal Atlanta en Hubert De Mayer voorzitter van Dekenij Koolstraat en steeds op de bres achter de toog. Het verdikt Nadat de zaal nog werd opgewarmd door karna- valisten van allerlei plui mage waarbij ex-prins Luc meer dan zijn duit in het zakje deed kon de ju ry beraardslagen. En tellen. De helft van de punten moest uit de zaal komen en vermits er 880 stem men uit de zaal kwamen (men kon zo dikwijls stemmen als men in- gangskaarten had ge kocht) dienden de punten van de proeven evenre dig te worden verdeeld met 880 als totaal. Frans Wauters ging dan over tot de proklamatie. (Het eerste cijfer stem men uit de zaal, 2de cijfer stemmen van de jury en laatste cijfer totaal). 5. B. Redant: 61 104 165 4. D. Arijs: 75 181 256 3. W. Mechnig: 182 79 261 2. P. De Brouwer: 259 155 414 1. H. D'Haeseleer: 303 361 664 Harry D'Haeseleer, «RIE», werd dus zonder enige betwisting tot bierprins 1980 uitgeroepen wat op een daverend applaus werd onthaald waarbij de andere kandidaten zich zeer positief opstelden. Zowel bij de jury als bij het publiek haalde hij meest punten en werd dan ook verdiend met de «bierprinselijke» simbo- len, zwarte mantel, stola en Breugelmuts bekj I door zijn voorgaf Wantje Van Oost die bij de vrome wens J dat men in Feestkon en stadsbestuur nu I ten gepasten tijdei b bierprins op festivitfh zou uitnodigen. Er a>g zins meer belang Brit hechten dan in de kif1®) valfolder van dit oen waarin de bierprin" kiezing zelf niet vj vernoemd. jize Restte dan nog derinti bruikelijke akkolade^ ia uitreiken van medi' 1 en van prijzen. r* De nieuwe prins fj*d, een draagbaar T\fen stel, een trofee, 1prm bier, 1 jaarabonnefichi op «De Voorpost», jur r champagne, 6 flessepzin sé, 1 dagmenu en 1°on pen. Ook de andere£?®e didaten kregen nog |or devolle prijzen. Zo Narer de laatste bvb. nogjn stel Inox-kommen, V'in bier, 1 lnox-schoti°ei' flessen rosé, 1 inor schotel, 1 dagmenu d vulpen en 1 krultangj, |0| Ex-prins Enrico koryand ogen bijna niet gelo-in in ogal rand esloi ezin <n tc In zijn nieuwe riante woning in de Kouterstraat, een scepter, volledig gelijk- zijstraat van de Binnenstraat, vinden we ex-prins- vormig met de originele, karnaval Luc Peirlinck, 20 jaar ervaring als houtbe- en werkte er verder aan werker en reeds jaren leraar hout en bouw aan het tot het een waar pracht- RITO te Dendermonde. In zijn naar eigen ideeën zelf ontworpen en voor een stuk was' ee" tr,ouwe aanzienlijk deel ook zelf gerealiseerde woning vin- weer9ave van de origine- den we niet alleen een aantal scepters, al dan niet van. a Kieckens. volledig afgewerkt, maar ook tal van andere kunst- ^°en Luc de oorsPr°nke- werken die zijn talent voor houtbewerken en hout- scePter dan m 70 snijkunst verraden. Ex-prins Enrico schijnt dus op aan z'jn °Pvol9er' Prins dat vlak alleszins het monopolium van beeldhouwer Jean"Pau'- had overge- niet te bezitten al kwam dit de laatste jaren wel maakt wa,"d er een ronde meer uit de verf dan het oeuvre van de eerder 9adaan langsheen de bescheiden maar welbewuste ex-prins Luc. Allerlei koppen, een piëta naar Michel Angelo, meer modern aandoend houtsnijwerk, een Bonanza-open haard, het wijst allemaal op de ideeënrijpheid, de vindin grijkheid en vooral het talent van dit verborgen talent. Aalsterse drankhuizen en belandde men ook in «Het Muisken». Waarom niet? In nog niet opgehel derde omstandigheden verdween de oorspron kelijke scepter binst een dansje van de karnavalis- Toen Enrico dus bij de linck deze scepter in zijn ten. De stadspolitie laatste prinsenverkiezing bezit in 1969 toen hij kwam eraan te pas en om zijn eigen scepter als prins werd. Een heel jaar de scepter te kunnen sig- Prins van Oost-Vlaande- die scepter in huis heb- naleren volgens de re- ren kwijtraakte, seep- ben was voor Luc een gels van de kunst kwam ters stelen schijnt zo stil- ware uitdaging. Vooral de politie een foto maken aan een modetrend te dat hij het ogenblik zag van de kopij die Luc thuis worden en hij weiger- naderen dat hij deze zou in zijn bezit had. Tot hier- de de stadsscepter over moeten verder geven, toe echter nog steeds te geven aan zijn opvol- Met vaardige hand draai- geen spoor van deze ori- ger, Polle Keipernoagel, de hij zelf de vorm voor ginele scepter, rees er een probleem de ruim 60 cm lange Toen koning Boudewijn voor de nieuwe, regeren de prins Polle. Hij zat zon- der teken van zijn wereld se macht, zonder scepter. Deken van de Prinsen- caemere Simon D'Hondt zou er een mouw aan passen en vroeg aan kol- lega-prins Luc er een an dere te maken. Dit dan na een vergadering op 31 ja nuari, nauwelijks twee weken vóór karnaval. Luc wilde zich wel eens vergewissen of dit een officiële opdracht zou worden en na een tele foontje met duivel-doet- al Roland Van Vaeren- bergh werd de opdracht formeel. Luc Peirlinck kreeg een schriftelijke vraag en hij kon dus verder. De eerste scepter in de lange, bonte en enigszins verwarrende rij Aalsterse prinsenscepters was die gemaakt in de jaren 1950 naar een ontwerp van Frits Kieckens, leraar aan de Akademie te Aalst. Een simbool dat Keizer Fransky nog kreeg en dat elk jaar van hand tot hand zoals de Apostoli sche Traditiën, werd overgeleverd. Zo kreeg ook Luc Peir- Luc Peerlinck, prins karnaval 1969, is de redder in nood. De skepter voor Polle Keipernoagel is nog steeds verdwenen. Het stadsbestuur verzocht dan ook aan Luc om een skepter bij te maken. Van de gelegenheid maakt deze ex-prins gebruik om er nog eentje extra bij te maken, voor het nageslacht, (per) Willem Mechnig, een dappere kandidaat, (per) bij de 50* kavalkade naar de stoet kwam werd aan Peirlinck gevraagd of hij zijn scepter aan de stad wilde verkopen om hem dan aan de vorst te kun nen schenken doch die vraag kwam voor Luc te laat want hij vond de tijd niet om intussen er nog een andere te maken en zonder scepter was het karnavalleven hem niet draaglijk. Het was dan Enrico die de scepter voor de koning maakte en hem met een royaal gebaar afgaf. Nu met het incident van het niet verder geven van de laatste scepter is ex- prins Luk druk doende aan een nieuwe. Moest het incident worden bij gelegd, en naar het zien van een foto lijkt me dit zelfs waarschijnlijk, dan blijft de door de stad ge geven opdracht valabel. Ten andere, deze scepter heeft wel reeds heel wat slijtage en de kop, in po lyester, is gebarsten. De nieuwe scepter, die U zal kunnen bewonderen vanaf zaterdag 16 februa ri, is er een uit beuken hout, ruim 60 cm hoog en zeer kunstig gedraai bewerkt. Bovenop schild van Aalst en zijkanten ren, een twee kleine Daartussen in, °|L- deelgemeenten aan hun trekken hopbellen en deren aan ranken Als ik deze regel: hij bijna nog niet met zet of geschilderd. Luc's dame naaide een aantal maak-edelstenen bandjes die dan steel van de men nog «goud en zilver», goud uiteraard. Voor het Luc beroep doen artist in het vak afgewerkt looft een waar in zijn genre te U ziet hem wel in den van Polle gel, gedurende dolle dagen van hoogdagen van en satire.

De Voorpost | 1980 | | pagina 4