ooi/te® ÏÏtmn* EDERT VRIJDAG DRAAIT CAROUSSEL OPNIEUW NRICO'S «I LOVE YOU IN DE PROIMENTIJD» JOPPRINSES INGRID )P BIERPRINSENVERKIEZING Soms plezant GARDE' Iraaf^ iop en o laval >sje» mas n gelegenheid van de opening van de foor werd er in café Bristol een receptie i horflaniseerd. (per) ■ijdag jongstleden opende de karnavalfoor zijn- laampjes en draaimolens. De officiële start werd igeven in het zaaltje van het café De Bristol waar Vereniging van Foornijveraars de traditionele rskonferentie en de onvermijdelijke receptie in- :htte. Een kwasi voltallig schepenkollege, een flin- l afvaardiging van het Stedelijk Feestkomitee, de prs en verschillende groepjes uit het foorreizigers- jidden werden er door de kommissaris van het >ond, de heer Callemyn, verwelkomd. Het belang van de Aalsterse Karnavalfoor In zijn welkomstwoord onderstreepte de heer Callemyn het werkelijke belang van deze foor voor hem en zijn kolle ga's. Het was, zo verdui delijkte hij, de werkelijke Jan De Neve hoopte dat de prijzen niet de hoogte zouden worden ingejaagd, (per) start van hun seizoen, een start waarvan heel wat kon afhangen voor hun verder sukses. Hij wees op de uitermate goede samenwerking tussen zijn verbond en het Aalsters stadsbestuur en dankte voor wat de stad ook dit jaar weer ge realiseerd had om een zo doelmatig mogelijke op stelling van hun installa ties toe te laten. Ook het systeem van verpachtin gen zoals het momenteel toegepast wordt, kon de goedkeuring van het ver bond ten volle wegdra gen, want zo stelde de kommissaris, op die ma nier was elke oneerlijke konkurrentie uitgescha keld. Hij verwees verder naar de vlotte afhande ling van alle problemen doorgenomen tijdens een paar vroegere verga deringen. Ook de proble matiek van de opstelling werd in een minimum van tijd door gesprekken met de aangelanden op gelost. Wij hopen, voeg de hij er fijntjes glimla chend aan toe, uit al die besprekingen het maximum aan resultaat te hebben gehaald, want traditiegetrouw betekent onderhandelen, het ope nen van je portemonnee! Voor schepen J. De Neve was de aanwezigheid van het bijna komplete stads bestuur een duidelijke blijk van waardering en vooral van sympatie voor de foornijveraars. Aalst heeft een reputatie hoog te houden in deze krin gen, en met een beetje geluk en veel goed we der, zal ook 1980 voor hen geen ontgoocheling worden, zo meent hij. Tot slot sprak hij de wens uit dat de deelnemers aan deze foor hun prijzen ook eens sociaal zouden be kijken, zodanig dat ook de minderbedeelde kin deren aan hun trekken zouden komen met kar naval. De schepen shad nog maar pas zijn laatste woordje geplaatst, of de heer Callemyn pikte di- rekt in op dit sociale as- pekt van hun prijzen. Het is niet van vandaag dat wij foornijveraars er ons van bewust zijn dat de pijlsnel in de hoogte klimmende prijzen op één of andere manier dienden afgeremd. Maar dit is niet alleen onze ver antwoordelijkheid, meent de spreker, ook van de overheidszijde moet men eraan mee werken. Met Antwerpen bijvoorbeeld werd reeds een gedeeltelijke oplos sing bereikt. Wij hebben ons hier voor een periode van drie jaar vastgelegd, en het stadsbestuur nam de verplichting op zich de prijzen gedurende deze periode niet te indexeren. Ook hier werd ons een toezegging gedaan in die zin, maar toch worden er geïndexeerde prijzen toe gepast (n.v.d.r.: Katje verrom werd er stilletjes gefluisterd!) Dit ganse systeem van indexering vindt de spreker nogal wazig en hij vraagt zich af wat het moet worden met de pachtprijzen voor 1981, en hierbij richt hij zich tot de schepen Van den Eede: «Ik hoop al leen maar dat we dan op dezelfde golflengte zullen zitten!». Toen knalden de kurken en werd het glas geheven op een voor spoedige foor 1980. Tussen twee glaasjes door hoorden we de meest nuchtere opmer king bij dit steekspel over al dan niet sociale prij zen, en wel uit de mond van iemand die het wel degelijk weten kon. Als vader van een karnaval- beluste kroost weet hij wat het betekent voor zijn geldbeugel «eens naar de molekens te gaan». Allemaal goed en wel, dat men de prijzen niet zal verhogen, maar zal dit geen inkrimping beteke nen van de duur van het ritje? Wat hebben de kin deren dan aan die zoge heten sociale prijzen als ze niet eens de tijd krij gen zich tussen twee bel letjes door even neer te zetten. Dan zal het sys teem omgekeerd en a-so ciaal gaan werken. Een groot vraagteken! Als sluitstuk werden we allen uitgenodigd op een gratis ritje met de Ca- roussel van de heer Jean Rorire. Deze feeërieke molen was sinds een tiental jaren uit het beeld van de Aalsterse karna valfoor verdwenen, en volgens de eigenaar om de eenvoudige reden dat het telkens een financiële strop werd. De nieuwe regeling van verpachting laat hem dit jaar toe de uiteindelijke resultaten toch een stuk hoopvoller tegemoet te zien. Wat we echter niet wisten was dat deze molen nog ge bouwd werd door de va der van onze huidige schepen van de burgerlij ke stand, de heer Hoog- huys. Intussen draaiden de persohaliteiten maar lustig rondjes op-en- neer. Enrico bevond zich natuurlijk in het magni fiek gezelschap van een pittig blondje, de voorzit ter van het Feestkomitee Frans Wauters leek niet al te gerust in «zén nogal benaalèk pereken» en hield zich met beide han den ferm vast. Marcel De Bisschop broederlijk naast Willy Alloo in een vergulde karos, vooraf gegaan door Simon D'Hondt en Herman Louies. Jacky D'Herde moest het meer hebben als solitair en waande zich waarschijnlijk in de Far-West. Er zaten ook nog een drietal kleinere kinderen her en der ver strooid op de molen die zich waarschijnlijk af vroegen wat die grote meneren nu eigenlijk moesten op hun molen. Het antwoord was toch zo eenvoudig: zich amu seren natuurlijk, wat anders? R.S. Luk Sergeant, lid van de groep Frakodarissen, heeft meer dan zijn handen vol met het beschilderen van ruiten van drankgelegenheden. Spijtig genoeg gaat deze Aalsterse traditie met rasse schreden achteruit, (per) Ter gelegenheid van de karnavaldagen versierde Prins Louis (1960) zijn venster op een originele wijze. Aan de ene zijde een beeltenis van de Prins, de andere zijde de kantinière 1959. En middenin een beetje reklame voor de prinsendag. En waarom niet Tijdens de laatste zitting van de gemeenteraad werd o.m. overgegaan tot de vaste benoeming van een aantal leerkrachten aan stedelijke scholen. Toch wel erg als men thuis van een schepen een felicitatiebrief krijgt ter gelegen heid van deze benoeming, terwijl achteraf blijkt dat het een administratieve vergissing is... De Sint-Annabrug wordt voor twee maanden gesloten. Op 17 maart aanstaande is het zover. Dan zal de linker en rechteroever slechts door de Zeebergbrug en de ringbrug met elkaar zijn verbonden. De middenstan ders zijn zeker niet gelukkig. Men dreigt met akties. Ook de automobilisten zullen het onprettig vinden tijdens de spitsuren. Een vrachtwagen verloor vorige week vrijdag de helft van zijn lading. De brandweer moest een drie centimeter dikke laag asfalt zo vlug mogelijk verwijderen. Ook te Aalst was er wateroverlast. Op diverse plaatsen in de wijk Hoonegem kwamen straten, huizen en weiden onder water te staan. De oorzaak zou moeten gezocht worden in het onvoldoende reinigen van de Molenbeek. De omwoners hebben nochtans reeds meerdere malen geprotesteerd tegen het niet-reinigen. Ook vragen zij de rechttrekking van de beek. Toen een examinant in het examencentrum zijn rijvaardigheid moest, bewijzen, kon hij niet ak koord gaan met de kwotering dat de examinator hem gaf. Het kwam tot een handgemeen en de rijkswacht moest ter plekke komen en de kandi daat-chauffeur verbaliseren. Voor wie het nog niet weet, wil je naar het stadhuis telefoneren, draai dan van nu af aan 053-77.11.11. Tien nieuwe lijnen werden aangelegd en de centrale werkt volledig elektronisch. Donderdag II. werd door het N.C.M.V. afdeling Aalst in samenwerking met het E.S.I.M. een vergadering geor ganiseerd om te vernemen van de handelaars wat zij wensen en willen in verband met verkeersvrij en verkeersarme straten te Aalst. Voorzitter E. Bogaert mocht zich verheugen in een bijzonder ruime belangstelling in 't Land van Riem. Bijna alle aanwezige dekenijen waren er zeer goed vertegenwoordigd maar ook handelaars buiten het centrum. De heer Marstboom van het N.C.M.V. schetste het opzet van de vergadering en de heer Vandebuerie van het E.S.I.M. gaf dan de uiteenzetting over zijn praktijk in verband met de problematiek van de verkeersvrije en verkeersarme straten, die op dit ogenblik «IN» zijn. Een levendige bespreking tussen alle handelaars had plaats in twee gespreksgroepen die elk afzonderlijk geleid werden door de bedrijfsconsulenten Moens en Verheyden van het E.S.I.M. Hierop volgde dan een aanvullend commentaar door de heer Marstboom die een follow-up voorstelde voora leer de actie te bepalen. Er zal een nota opgesteld worden die aan de aanwezigen zal bezorgd worden. Tot slot dankte voorzitter Bogaert de sprekers van deze studieavond alsmede de zo talrijk opgekomen hande laars. ledereen was er over akkoord dat de problematiek van elke stad verschillend is doch dat een dergelijke studieavond onder handelaars met neutrale deskundi gen, een positieve inbreng meebracht, wat bedoeling was van de inrichters van het N.C.M.V. rico is een doorduwer, een man die ervan over- gd is dat de aanhouder wint. n Erembodegem destijds verhuisd om zich te 1st kandidaat prinskarnaval te kunnen stellen dolf eerst het onderspit doch kwam, met sukses, ug. Een jaar lang zag men hem zowat overal want r Enrico is het het hele jaar door Karnaval, te 1st, in de deelgemeenten in het Vlaamse Gewest zelfs in het buitenland. hij zijn prinsentitel Vlaanderen met de nodi- Aalst moet overlaten ge kostumering doch zijn vroegere rivaal zonder scepter. Die ver- lle Keipernoagel werd dween spooorloos en En- reeds Prins van Oost- rico diende bij het ge recht klacht in. Maar zijn ambitie gaat verder. Prins van België worden is zijn volgend objektief en als we hem mogen geloven zijn zijn kansen om Prins van Europa te worden optimaal. Onder tussen blijft hij in de ak- tualiteit met een nieuwe plaat, «I love you» met als B-kant «Gisterena vond». Op tekst en muziek van Clark van Mere, musicus maar ook leraar physica, een meer voorkomend fenomeen dat een beoe fenaar van een positieve wetenschap zich ook in de armen van de muzika le muse begeeft, brengt Enrico een karnavalschla- ger die wellicht een mee- zingertje wordt en een smartlap. Alhoewel hij nog slechts naar hij ons verklapte over één stem band beschikt steken zijn vokale kwaliteiten nog to- rfgei 'T& |de» Bierprinsenverkiezing van zaterdag jongstleden mocht vitth verheugen als gastvrouw en jurylid een hupse verschij- r jpg in zijn midden te hebben, namelijk onze Hopprinses ,g grid COENE. Dit prinsesje wordt bij soortgelijke gelegen- kjden nogal eens vergeten, nochtans zijn we van oordeel Ij. lt het zeker de moeite loont ook haar eens in de ^.éemetjes te zetten nze prinses, die zo'n kleine H dejrintig lentes telt, werd vo- jeS )aar tijdens het karnaval- - ecj}l te Erembodegem met ink tot Hopprinses 1979 H titel irdt pas sinds een drietal en verkiesbaar gesteld. H Iprmaal is het nu zo dat je ineechts éénmaal je kandida- igWfö jur mag stellen bij deze ver- sse^zing indien je reeds het Sdr* n «ontje van Hopprinses Jagen mocht. Ingrid echter SU s? Ijft haar titel voeren ook 3 9 por 1980. Organisatorisch iB !o léren er voor de inrichters login deze verkiezingen jSpj^^Rft -fl 1, fhijnbaar onoverkomelijke jotJoeilijkheden met het zaal- -xmtÊÊÊ i waarin deze doorgaans De Hopprinses 1979 was ook «reSSiSJSK Bierprmsverkiezing. 3n9t lokaal en de katastrofale (per) konjanden van de jongste ja- stellen hebben, maar de hui- slo^n in het geheugen waarbij dige titeldraagster bleek wel ogal wat slachtoffers van bereid, vooral in het licht randen te betreuren vielen, van de komende festivitei- Bsloot men wijselijk de ver- ten, nog een paar maanden ezingen dit jaar uit te stel- haar rolletje te spelen. Even- m tot de Grote Kermis te als onze bloemenfee Rita, is (embodegem. Men zou ze ook Ingrid onze reizende am- :en doorgaan in een ruime bassadrice op jaarmarkten, int. Dus Aalstenaars en dekenijfeesten, allerhande rembodegemnaars: er is prinsenverkiezingen enz. Zo Iets verloren. ook was ze zaterdag prezent (tussen zou men het echter op de Bierprinsenverkiezing pnder Hopprinses moeten 1980. Ze zetelde er als enig vrouwelijk lid in de jury. Tus sen de verschillende proe ven door, vroegen we haar stilletjes op welke kandidaat zij tipte. Heel vertrouwelijk fluisterde ze in ons gespitst oor dat het zeker Harry ging worden. En ze kreeg nog ge lijk ookl Eens deze nieuw bakken prins omgord met alle waardigheidstekenen van zijn ambt, hem vol zwier afgestaan door zijn voorgan ger, en alle geschenken in ontvangst genomen, had onze lieve Prinses toch nog enkele minuutjes over voor een kort informeel gesprek je. Want de perikelen en de kwaliteit van de laatste Bloe- menfeeverkiezing nog fris in het geheugen, moesten we nu toch eens weten waarom Ingrid zich voor deze titel niet verkiesbaar had gesteld. «Ik durf het gewoonweg niet,» was het antwoord. Ik bibber al van de planken koorts door er alleen maar aan te denken dat ik voor een bomvolle zaal een eigen show zou moeten brengen, ik heb ten andere in deze materie geen enkele erva ring, want hoe steek je nu zo'n ding in mekaar? Die tek sten, die muziek, enfin, het ganse zaakje! Op het vlak van haar figuurtje moet ze zich zeker geen zorgen ma ken, dat konden we best vaststellen, en voor die ak- tualiteitstesten zou ze zeker «cum laude» uit de bus ko men. Ondanks haar angst en haar plankenkoorts bemerk ten we toch een zekere aar zeling. Het was geen katego- riek NEEN. Misschien moest er een ge degen manager, een echte karnavalist die reeds zijn strepen verdiend heeft, kun nen gevonden worden om voor Ingrid een show in el kaar te steken en haar over haar plankenvrees heen te helpen, dan menen we dat Aalst voor de volgende Bloe- menfeeverkiezing alvast op een uitstekende kandidate, en eentje uit eigen midden nog wel, zou kunnen reke nen. Hoe dan ook, als Hop prinses mocht en mag ze er zeker zijn en misschien als volgende Bloemenfee ook. R.S. Vriend en tegenstander feliciteren Harry, (per) Prins Enrico met de tekstschrijver van zijn nieuwste karna- valplaatje. (per) renhoog uit boven deze van sommige van zijn kollega's met prinselijk bloed. «I love you» heeft een eerder gewaagde tekst die het voor karnavals- battementen echter wel zal doen. Enrico verdeelt zijn liefde in de pruimen- tijd over een dochter van de direkteur die aan de deur komt om mee te rij den maar eigenlijk om te vrijen, over de meid van mijnheer pastoor die zingt als een tenoor en er flink van achter komt van voor en over de dochter van de kontroleur van BWT en andere sleur die zoggezegd in zijn boeken naar fouten komt zoeken. Muzikaal is het een dina- mische 6/8, harmonisch ongekunsteld doch rijk gekleurd. Een studio-en semble met klein koper, hout- en snaarwerk ondersteunt de song op een sterk ritmisch stra mien met quasi natuurlij ke respons. Een arrangement van Clark dat niet alleen de ervaren vakman verraadt maar tevens de muzikaal kreatieve waarbij hij een fantastische tubapartij liet vertolken. In een qua si non-stop staccato-va riatie met een paar pa reltjes glissando komt de tuba in de background in vedette. De B-kant brengt «Giste renavond», een smartlap, uiteraard tot en met me lodramatisch. Enrico ver telt erin hoe hij met de dochter van Marie Plan- cher zijn eega «Heeft be droegen». Met kopers in sourdine en fiorituren van fluiten op een dege lijk guitaarraster is het een smartlap die er, voor de liefhebbers, mag zijn. LH

De Voorpost | 1980 | | pagina 5