TINDEMANS ERKGROEP BOMEN ARKKREEG OLM Planten en bloemen houden Üvan mensen: haal ze in je straat DE MAN VAN 300 MILJOEN ULLEN WE NU EENS AMEN EEN BOOMPJE PLANTEN ?a» Pander - limit DROOGKUIS SNEL EN VOORDELIG! 1 UUR Editie Aalst Varkensmarkt, AALST Frans De Vree geselekteerd voor Internationale Benediktus-wedstrijd voor beeldhouwkunst BEROEPSGANGSTERS Prijs voor los nummer z*« Jaarab. 1.080 B maand 580 1 maand 300 |Ontwoorde!i|ke uitgever J OE CUYPER nderaari lerd doo De Aalsterse beeldhouwer Frans De Vree werd als derde geselecteerd in deze kwali tatief hoogstaande wedstrijd. Met de eerste tien geselecteerde beeldhouwwerken zal een reizende tentoonstelling gehouden worden in de verschillende Benedictijner abdijen van Europa. Zo ook zal in de loop van het jaar de tentoonstelling te bezichtigen zijn in de abdij van Affligem. Vrijdag 21 maart heeft de academische zitting met proclamatie plaats te Echter- nach. Aalst heeft weer een gelegenheid om te laten zien dat er buiten karnavalfiguren, ook andere waarden aanwezig zijn! Wij wensen Frans De Vree alvast hartelijk proficiat! ogenschijnlijk met goede aarde opgevulde gjten. Natuurlijk kwam er ook een drilboor aan te pas, da's zo'n boordinges dat begint te trillen naargelang de ondergrond meer of minder hard wordt. Die jongens van Arbor, die palenleveraricier, hadden meer dan hun vracht aan dit karweitje, en aan omstaanders ontbrak het evenmin. Hun kommentaar en kritiek waren dan ook niet uit de lucht. Een lucht die rond de middag plots naar gas en andere onsmakelijke dingen ging ruiken. Was er misschien iets scheef gelopen? Waarom die Linden? Als het om prestigezaken gaat is de afdeling Oo- Wee steeds van de partij en zelfs haantje de voor ste. Je moet nu eenmaal buiten treden met je dienst is hun advies. Hoe meer hoe liever. Dat ken nen we ook nog, maar dan op een ander vlak. Steek een pluimpje op je hoed en met dit gevallet je in de hand ga je door het ganse land! Simpli stisch maar Koot en Bie trekken onder dit motto een overladen audito rium. Bref zeggen onze zuiderburen, 't wordt hoog tijd dat we er gaan aan beginnen, en gieten zich de zoveelste aperitief Lees verder p. 4 lagvoormiddag gonsde het reeds vroeg op ons Aalsters markthartje van drukke aktiviteit. beladen trucks die schijnbaar boomstammen met koude voeten, ze waren namelijk nogal goed ingepakt, werden er geëscor- door lichtere vrachtwagens en een soort graaf- ferktuig het plein op gedirigeerd. Aha, zei de onuit- leslapen Aalstenaar, wie haalt het nu in 's hemels- in zijn godvergeten hoofd om op dit godverge- uur dit soort palen met al die vreemde uitsteek in de beton te komen steken. Beton? Jawel 30 centimeter dikke beton en dat in die Is het je nog niet opgevallen hoe in-triest en trooste loos er sommige straten bijliggen. Hoe karakterloos en eentonig we de bakstenen op elkaar gestapeld hebben als even zo vele hologige geveltjes of in strakke strenge vormen van de hoogbouw. Zonder de minste fantasie of ruimte voor een tikkeltje groen. Bewoners van residentiële wijken zijn meest al wel de gelukkigen met hun voortuintje. In de stadskern echter moest deze ruimte opgeofferd worden aan een zo breed mogelijk voetpad. Elk jaar opnieuw wordt wel een of ander thema centraal gesteld. 1980 moet het Jaar van de Stadskernher waardering worden. De dienst Leefmilieu in nauwe samenwerking met de Werkgroep Stadsherwaarde- ring en enkele jeugdverenigingen, grijpt deze gebo den kans met beide handen gretig aan om via een aktie ««GROENE STRATEN», ons Aalsters straatbeeld met relatief weinig kosten, een gans ander en opgefrist uitzicht te verlenen. Bloemen en planten houden van mensen. Groene straten Dit motto zal je de ko mende dagen nog meer dan een keer onder ogen krijgen. In navolging van onze Noorderburen die wat het verfraaien van hun straatbeeld betreft, echt van wanten weten, en enkele Belgische ste den zoals Gent en Ant werpen, worden twee ak- ties op touw gezet om ons via brochures, info- stands en speciaal inge richte bloemenmarkten, zo volledig mogelijk te in formeren hoe ook wij op dit terrein aktief kunnen worden. Leefmilieu en Stadsherwaardering beo gen hierbij de bewoners van zoveel mogelijk hui zen er toe aan te zetten ook hun vensterbanken van een bloembakje te voorzien. Bloemenbakjes die bij een uiterst lage kostprijs een quasi onbe perkte fantasie in samen stelling toelaten. Voor aan in de bakken zou je bijvoorbeeld overhan gende plantjes kunnen plaatsen zoals: rankgera- niums, lobelia en Petu- niahybriden. Achteraan opstaande plantjes zoals Pelargonium zonale, Sal via splendens. (of stinkertjes) en Calcio- laria multiflora, ook wel kabaskes genoemd in de volksmond. Ook kleine balkons kun nen op deze wijze bijzon der goed verfraaid wor den. Vooraan terug af hangende plantjes erach ter opstaande hoogstam- mige al dan niet bloeien de planten zoals Fuchsia, Ligustrum of Buxus (palmboompjes). Zoals je ziet hoef je echt geen heksentoeren uit te halen of diep in je geldbeugel te schieten om reeds een optimaal Lees verder p. 4 Eind vorig jaar werd een internationale wedstrijd uitgeschreven ter gelegenheid van «Benedictus Pater Europae» (480 - 1980). VRIJDAG 14 MAART 1980 33' JAARGANG NR. 11 -24 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 .8601481 36 Zondagvoormiddag had in het melkhuisje de offi ciële huldiging plaats van de Werkgroep Bomen Park als vierde laureaat van de Aalsterse persprijs 1979. In tegenstelling met de klassieke beker of bloemen, was het ditmaal een olm welke de journalisten uit Aalst en omgeving aan de werkgroep overmaakten. In zijn zeer spirituele toe spraak had de voorzitter van. de Verstandhouding der Aalsterse persmede werkers, de heer Frans van Volsem, nogmaals de drie vorige laureaten in herinnering gebracht. In 1976 werd aldus Fritz Courteaux gehuldigd omwille van zijn verdien sten in de Vereniging voor Aalsters Kuituur- schoon, in 1977 histori cus Jos Ghijsens, en ver leden jaar kreeg Valère Fouquaert met zijn socia le dienst voor de gast- i bij het woord voerend, werd de olm in het Aalsterse Stadspark geplant, leder arbeiders (Sodiga) de eer zijn schopje bij om deze olm kans te geven te groeien en bloeien. (Per) om "e Pr,Js m ontvangst te nemen. Dat de keuze voor 1979 gevallen is op een groep i.p.v. op een figuur was volgens de spreker te wijten aan de figuur zelf. De heer Luc Kiekens weigerde im mers de keuze van de journalisten te aanvaar den als men niet de werk groep Leefmilieu Bomen- Park-Osbroek in zijn ge heel verkoos. De ganse groep werd dan ook geëerd omwille van haar inzet, maar ook om wille van de joviale onderlinge verstandhou ding. Alle aktieve leden werden dan ook bij naam vernoemd: Louis Foubert, Paul Van den Bremt, Jos Lebecq, Mag- da De Wolf, Laurent An- naert, Walter van der Meulen, Jan Tavernier, Eddy Eeman, Bart Na- ckaert, Peter Tolleneer, Gerrit Ringoir, Hilde De Meyer en last but not least Luc Kiekens zelf. Het was deze laatste die aan de basis lag van de ganse groep door in het stadspark naar een olm te zoeken, die er officieel niet was. Nadien vond hij er tientallen. Meteen was zijn interesse voor dit park, dat stilaan dreigde teniet te gaan, gewekt, en sleepte hij in zijn entoe- siasme vele anderen mee. Deze noemt de heer Kiekens zelf zo graag «di- letanten-medewerkers». Lees verder p. 4 en konsternatie toen de zwaar geschoende hand van de rijkswacht uit Asse, bijgestaan door de koene kerels van de anti-terreur- brigade Diane tijdens hun drukke bezigheden op hun schouders rustte. Zij wer den prompt de combi inge- sleurd en bij het onderzoe ken van de wagen vonden de gerechtelijke diensten niet alleen een neppistool. maar ook een heuse Smith Wesson. 38 en hand boeien. En de Leo orakelde voort. Maar ook de would-be kid nappers waren vlot ter tale en gingen tot bekentenis sen over. Lees verder p. 4 Het moet vervelend zijn om gedurende je hele leven het kleine gangstertje uit te hangen, hier en daar wat hand- en spandiensten te bewijzen aan de grote caids. af en toe eens voor een tijdje de lik ingedraaid worden en uiteindelijk het helemaal niet verder te schoppen dan als tweederangspooier of koppelbaas aan de kost te komen. Dat was ook de idee van Jean Buts (37) en Edmond Douxfils (41). helemaal geen «zachte» jongens zoals de laatste naam zou kunnen laten vermoeden. Zij meenden een lukratief zitter Tindemans voor een einde te kunnen maken aan tijdje in het donker te zet- hun grijs bestaan door een ten. Wie het ging worden dezer dagen ofwel premier wisten zij nog niet. Het was Martens, ofwel CVP-voor- alleen wachten op een goe- de gelegenheid. Wat zij echter ook niet wisten was dat de Antwerpse B.O.B. ai een tijdje op de hoogte was van hun snode plan nen. Cafémuren hebben immers dikwijls oren en al is de arm der wet lang. haar oren zijn dikwijls nog gro ter. Dus werden de beide prominenten reeds gedu rende een hele tijd bij elk «optreden» beschermd door zowel geüniformeerde als met regenjas en deuk hoed vermonde agenten. Toen Leo Tindemans maandagavond in de abdij van Affligem een spreek beurt zou houden over «H. Benediktus, vader van Eu ropa», we zijn immers in het Benediktusjaar, wer den de gewone maatrege len genomen. Rond de abdij werd een veiligheidskordon opge trokken en toen Leo bezig was in alle gregoriaanse toonaarden de invloed van de H. Benediktus op het Europees vormingswezen te bezingen, waren buiten Jean en Edmond druk be zig om de nummerplaten van de wagen te verwisse len, waarmee ze de ex-pre- mier op weg naar Edegem, de veilige thuishaven die hij in hun gedachten hele maal niet zou bereiken,

De Voorpost | 1980 | | pagina 1