J. P.A.C.T. met eigen «Misantroop» PETROLEUMBEDRIJF TE TERJODEN 'ORGT VOOR MILIEUHINDER entecontact op zijn zomers LENTECONTACT WERD MAANDAG FIASCO POLEN HELE WEEK IN AALSTERSE KIJKER ©©iblai van l©ii®ï VAN limbergen Uitgegraven put zorgt voor paniek Editie ltt«t!© - ©I Aalst lebben opslagtanks vergunning of niet? VAN LAMBERGEN De Voorpost Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481.36 T3?®r Jaar schatting 4 miljoen liter mazout zijn opgeslagen midden een woonwijk, (per) et een groot aantal inwoners van de Ninovestraat Waar de aktie tot op he- de aanpalende Broeder De Zwaefstraat te Erem- den grotendeels indivi- jdegem-Terjoden heerst onrust en beroering. Oor- dueel gevoerd werd, wil ak hiervan is een opslagbedrijf van petroleumpro- men nu toi een samen- akten, dat stilaan gigantische afmetingen heeft bundeling van krachten ingenomen. komen dit met het uitein delijke doel de nog niei vergunde opslagtanks te doen verdwijnen. Vergunning Alles begon zeer onschuldig toen een ze kere heer Coppens uit Aalst een vijftiental jaren geleden een bedrijfsei gendom kocht in de Ni novestraat. Op 10.7.1970 kreeg deze persoon bij Koninklijk Besluit een vergunning voor 30 jaar tot het uitbaten van 2 bo vengrondse tanks van elk 200.000 liter, 7 boven grondse tanks van 25.000 liter, 4 bovengrondse van 15.000 liter, 4 boven grondse van 10.000 liter en tenslotte 4 onder grondse eveneens van 10.000 liter alles samen zowat 715.000 liter. Nadien werd het bedrijf verder uitgebreid met nieuwe en grotere tanks, die alles bij elkaar toch wel enkele miljoenen liter kunnen bevatten. Daar waar iedereen dacht dat de uitbreiding vol gens de geldende wetten en met de nodige ver gunningen gebeurde, was de verrassing groot toen er van 24.10.1977 tot 12.12.1977 een openbaar onderzoek plaatsgreep tot uitbreiding met de be staande tanks. Ditmaal ging het om 2 maal 45.000 liter gasolie voor motorbrandstof, 900.000 liter gasolie voor verwar ming, 800.000 liter afval olie en tenslotte nog maals 1.000.000 liter af valolie alles samen 2.790.000 liter. Hei protest was groot .x. want zowat 150 omwo- '- -1 nenden dienden bezwaar in. Hierbij voegde zich Lees verder p. 4 Nog op 20, 21 en 22 april brengt het Progressief Aalsters Collectief Theater in de zaal Madeion het wereldvermaard oeuvre van Molière «De Misantroop?. Het werd een kreatie in een eigentijds sober maar knap dekor, met eigentijdse mensen, en zelfs een eigentijds tema. Naar onze smaak, een zeer knappe vertolking door een groep goed gekende Aalsterse aktrices en akteurs. Het loont echt de moeite! (per) WÊMÊBÊÊ ge£t tweede Lentekontakt te Aalst opende vorige erfijdag, 11 april, zijn deuren tegelijk met de eerste depmerse zonnestralen. De officiële opening had lerfaats te 16.45 in de toegangshal van de Keizerhallen tofl aanwezigheid van verscheidene prominenten, yaaronder de waarnemend Burgemeester Mon- ieur. Minister Galle, de voorzitter van het Feestko- gejiitee F. Wauters, Prins Karnaval, de Bloemenfee en rdsjnderen. let openingswoord werd danigheid van schepen lenlesproken door de heer van sport, jeugd en vrije lonsieur die uitdrukking tijd, dit tweede Lentekon- lietlaf aan zijn oprecht ge- takt te kunnen inleiden, iiarjoegen om als waarne- Dat onze ekonomie met derend Burgemeester, zware problemen te kam- laar vooral in zijn hoe- pen heeft is vast en zeker voor niemand een ge heim. Wanneer het min der goed gaat dan zijn het de sektoren die niet levensnoodzakelijk zijn die het eerst hinder ondervinden van het aan spannen van de buik riem. Het zijn juist dit soort bedrijven die een plaats hebben gevonden op dit tweede salon van Aalst voor vakantie- en vrijetijdsbesteding. De heer Monsieur kon dan oorspronkelijk voor geen volle 100% geloven in het welslagen van een va kantiesalon te Aalst. Bui ten alle verwachtingen echter, evolueert het Len tekontakt zeer snel. Het Stedelijk Feestkomi- tee kreeg dan ook van de waarnemende Burge meester felicitaties voor het feit dat het de opgave aandurfde een dergelijk salon te organiseren, dit in een tijd waar iedereen sceptisch staat tegenover nieuwe, vooral kommer- ciële initiatieven. Indien alle bedrijven eenzelfde mentaliteit van durf en initiatief aan de dag zou den leggen, dan zou aldus Monsieur, een groot deel van onze pro blemen kunnen opgelost worden. Daarom liet de spreker dan ook niet na de exposanten in de hul de te betrekken, omdat zij het aandurfden om ondanks de zware finan ciële en materiële inspan ningen deel te nemen aan dit Lentekontakt. De heer Minister Galle maakte dan op zijn beurt duidelijk aan de genodig den dat hij, ondanks de moeilijke periode waarin hij zich nu bevindt, er toch aan gehouden had aanwezig te zijn bij de opening van dit salon. Men moet namelijk elke belangrijke gebeurtenis te Aalst tén volle steunen Lees verder p. 4 Ook het traditionele lint moest eraan geloven, (per) peden, zodat de expositie van 13.30 uur tot uur zonder elektriciteit Het spreekt voor zich- If dat alles voor de nodige Jsof het niet voldoende was dat het heerlijke weer keel wat mensen ervan weerhouden heeft afgelopen reekend een bezoek te brengen aan het tweede lalsterse Lentekontakt, was er maandag een totale rerrassing toen bleek dat de aannemer, die bezig is net de restauratie van het Herenhuis aan het Keizer- ijk Plein, een dergelijke put uitgegraven had dat de toegang tot de Keizerhallen vanuit bovenvermeld plein totaal afgesloten was. (>f dit alles niet voldoende paniek zorgde niet alleen bij werd bij de uitgravings- het organisatiekomitee maar irken ook de toevoerkabel vooral bij de talrijke expo- in de elektriciteit doorge- santen. Deze staken hun ongenoegen niet onder stoelen of banken, en som mige onder hen keerden na uren wachten terug vanwaar zij gekomen waren. Nochtans trachtte men te redden wat er te redden was. In allerijl werd een spe ciale generator van Intercom opgetrommeld, die voor de nodige elektriciteit diende zorgen. De noodgenerator, die in de Keizershallen zelf voorhanden is bleek immers ook niet meer te funktio- neren. Omstreeks 18 uur daagden dan twee bussen op van een privé-firma die er dienden voor te zorgen dat de bezoe kers van het Lentekontakt, die zich aan de ingang op het Keizerlijk Plein aanbo den. naar de achterzijde van de Keizershallen aan de Bee- kveldstraat gebracht wer den. Het spreekt voor zich zelf dat het sukses van deze inderhaast opgerichte pen deldienst maar povertjes - 30 n uitgave van 1.080 F 6 maand 580 F 3 maand 300 F Verantwoordelijke uitgever A DECUYPER I Redaktie I Pontstraat 64 - 93 lel 053-70.41.19 De vraag die vele exposan ten zich nu stellen is: «Wat gaat er het volgend weekend gebeuren?». Velen wijten de gebeurtenissen aan het ge brek aan koördinatie en de gelijke schriftelijke afspra ken tussen de verschillende stadhuisdiensten en een aantal privé-aannemers. Aan de deelnemers van het Lentecontact was immers beloofd dat er geen pro bleem zou zijn met het vrij houden van de hoofdingang aan het Keizerlijk Plein. Dit is niet gebeurd, misschien me de om reden dat de aanne mer die de restauratiewer ken uitvoert, ook gebonden is door bepaalde data die vermeld zijn in zijn kontrakt. Het ziet er trouwens naar uit de toestand niet zo vlug zal opgelost zijn. Blijkbaar werd de put gegraven om er de nodige funderingswerken aan te leggen voor het ge bouw dat de verbinding zal moeten maken tussen het Herenhuis en de eigenlijke tentoonstellingshallen. Slotsom kan misschien zijn dat men in Aalst maar niet van een puttenkomplex kwijtgeraakt. Na de put in de Molenstraat, deze van het nieuwe zwembad, de put in de Kattestraat, en de alom- bekende put in de stadskas, heeft men er blijkbaar een nieuwe put bijgevonden... deze van de Keizershallen. VEHE Naar aanleiding van de geplande reis van de kunstgroep Alkuone naar Polen in juli a.s. groeide de idee de informatie over Polen, een land dat in de loop der tijden heel wat te verduren kreeg, niet alleen naar de eigen leden maar tevens naar de bevolking zelf toe te spelen,. Kontakten werden gelegd met verschillen de groeperingen die hun interesse betoonden, met de Vlaams-Poolse Kulturele vereniging en met het Pools Konsulaat. Zo werd de eerste «Poolse Week» te Aalst geboren. Bedoeling- derzijds omdat tal van te leren kennen. Denken Enerzijds omdat de histo- Vlaamse kunstwerken in we maar even aan de rie van Polen veel raak- Polen terug te vinden zijn Vlaamse wandtapijten te punten vertoont met die zat de bedoeling voor Krakau in de Wavel- van Vlaanderen en an- Polen in onze streek beter burcht en aan de renais- Heel kleurrijk, traditioneel e (per) i toch uiterst bekoorlijk, de typische Poolse volksdansers. sancehuizen van Gdansk, het U wellicht beter be kende Danzig, de haven stad met de beruchte «corridor» die een rol speelde bij de start van wereldoorlog II. Een gedeelte van de op brengst komt ten goede aan een projekt dat ge steund wordt door ver schillende internationale verenigingen als Unicef, het Rode Kruis, de UNO enz. Het betreft hier het «Hospitaalmonument», een centrum voor de ge zondheid van het kind in Varsovie dat werd opge richt tot nagedachtenis van de ontelbare slacht offers van WO II. Deelnemende vereni gingen De «Vlaams-Poolse Kul turele Vereniging» (Fla- mandsko-Polskie Towar- zystwo Kulturalne) die o.l.v. Prof Dr. Frans Vyn- cke ijvert vanuit het semi narie voor slavistiek te Gent voor betere kulture le betrekkingen tussen beide volkeren. Dit dan op het gebied van litera tuur, taal, plastische kunsten, muziek, volks kunst, wetenschappen, enz. «Kiwanis Aalst». Naam die afstamt van de noord- Amerikaanse Indiaanse uitdrukking «Nunc Kee Wapis» wat betekent «laat zien wie je bent». Kiwanis, waarvan de stichting in Detroit terug grijpt tot 1916, is een ser vice-club van mannen die bouwen aan een betere wereld. A-politiek, is Ki wanis aktief op lokaal re gionaal, nationaal en in- ternationeel vlak. Met als leuze «Wij Bouwen» wil Kiwanis bewust, aktief en doeltreffend bijdragen tot de opbouw en de ontwikkeling van een dienstverlenende ge meenschap. Kunstgroep «Alkuone». In 1967 door lie. JDscar Van Malder en Elza Dar- ciel in het VTI Aalst opge richt trad reeds suksesvol op buiten het eigen land in Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Spanje, Italië, Ierland, Japan, Noorwe gen, de States en wordt dit jaar verwacht in Polen. KSA St.-Maarten: een jeugdbeweging, reeds 40 jaar op de bres, die zorgt voor opvang van de Lees verder p. 6 VRIJDAG 18 APRIL 1880 33* JAARGANG NR. 16 - 24 F BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 Kattestraat 73 AALST Jel. 21.23.22 Tel. 21.56.00 AALST

De Voorpost | 1980 | | pagina 1