4 hof stade, gijzegem A RBEIDERSKUNSTENAARS EXPOSEREN VOLKSHUIS V.U. LEDENFEEST POOLSE WEEK ieuwe inderkrant- medewerkers Jeugdatelier Klakson Ons huisdier OPLOSSING VORIGE WEEK Voorpost - 25.4.1980 - 15 ste emotie. Jozef Ledegen volgde in zijn schoolperiode lessen in natuurtekenen in le vend model. Zijn vader heeft hem beïnvloed om hem zijn manuele ex pressie te laten botvieren in het schilderen van landschappen en stille vens. De werken die van hem te zien waren zijn soms wat braaf en soms wat grof geborsteld maar hebben aldus toch een eigen karakter. De laatste van de arbeidskunste- 18 april 1980 werd in het Volkshuis aan de werken die het landelijke kenen van prentjes, na- dere aanleg had voor te- naars tenslotte is Verbe- ektestraat te Hofstade de tentoonstelling geopend |even van vroeger uit- dien windmolens, bomen kenen. Tijdens zijn vrije stel René, een gehandi- n arbeidskunstenaars. Het was de Heer Herman beelden. Die werken lo- en landschappen. Veel tijd experimenteerde hij capte die reeds jaren zijn ijs, bestuurslid van de inrichtende Culturele Cen- nen we| moeite om er van zijn creaties getuigen met Oost-Indische inkt en leven doorbrengt in een bje 8|e, die het op de openingsavond talrijke publiek even langer voor blijven van de talrijke reizen die zijn eerste schilderij rolstoel. Hij begon met 1,1 elkom heette. De kunstenaars zelf werden voorge- Sfj| te staan en de vraag hij heeft ondernomen. Hij maakte hij toen hij vijf- tekenen en schilderen eld door de Heer Eddy Dierickx, raadslid van het k0mt dan op waarom Ri- volgde nooit les voor te- tien jaar oud was. Er han- om een bezigheid te heb- glv| .C.M.W. chard Verbestel er zich kenen- en schilderkunst gen een paar van zijn ben en tevens om aldus oeQ niet aan waagt om aerge- en kan dan ook als een werken die men over vijf- aan de valide mens te e het totaal namen acht tweede mag een even- lijke taferelen in olieverf autodidact worden be- tig of honderd jaar tot zijn tonen dat hij in staat is g iposanten deel aan de tuele negatieve of minder uit te voeren. Bruyland stempeld. Houtskool en blauwe periode zal reke- om ook iets te presteren, s njanifestatie. De eerste in goede aarde vallende Patrick is de jongste van inkt zijn de materialen nen. Van alles wat Mare Door de aard van zijn druk die men krijgt bij opmerking niet opgevat de tentoonstellende ama- waarmee Harry zich uit- tot hier toe maakte heeft handicap was het hem 11st betreden van de zaal worden als een vorm van teurs. Hij werd geboren leeft en dit zoals hij ons hij nooit iets willen wet- niet mogelijk om op de die van een tentoon- afbreken, want gefun- in 1961 en volgde lessen vertelde, met op de ach- doen omdat het voor tentoonstelling aanwezig elling in de echte zin deerde kritiek kan even- in de academie te Aalst tergrond de klassieke hem persoonlijk nooit te zijn. Een drietal weken an het woord. Het zijn zeer opbouwend zijn. Het waar hij volgend jaar zijn muziek van een of andere goed genoeg was, ten geleden werd zijn wo- et zomaar een reeks zou daarbij niet eerlijk diploma hoopt te halen, grote meester. Harry onrechte soms. In begin- ning door de brand ge De initiatiefnemers van de arbeiderstentoonstelling te Hofstade. (per) naar werkt tenslotte niet volle doeken onder de voor zich alleen maar wil vorm van een tombola te zijn werken meedelen verspreiden. De uitslag aan de anderen. Enkele van de trekking zal in een van de exposanten van de volgende edities schonken een werk aan van dit blad worden be de Centrale waarvan de- kendgemaakt. ze dankbaar gebruik A.D.B. maakte om de waarde- erken die zonder meer ng, in de muur zijn gehan geen, maar de zaal is inge- bijicht zoals een voor dat 'nnjoel bestemde expositie- atl limte. Dat dit zo kan eb orden verwezenlijkt ras te danken aan de ledewerking van een fi- ""ancieële instelling. H e heer Mare Galle, Mi- om ister van het Vlaamse iewest liet zich veront- ihuldigen omdat hij het druk had met zijn iAnbtbezigheden, het af- g» andelen van lopende za- in sn, maar hij liet toch aan 15< e exposanten een tin schotel aanbieden Is herinnering. )p de openingsavond elf was het veel te druk m rustig de werken te unnen bekijken. De dag adien was daarvoor eel geschikter. Alleen de Werken van Harry Pinky, (per) :hte belangstellenden varen toen opgekomen. sel is hij geen voorstan- teisterd waardoor enkele der van het ten toon stel- van zijn werken verloren len, maar deze keer heeft zijn gegaan. Het schilde- hij het gedaan uit vrien- ren van portretten is een dendienst. van zijn sterke kanten. Gaby Herssens volgde Wanneer hij echter de cursussen in onder ande- Mona Lisa als onderwerp re houtskooltekenen, or- neemt dan grijpt hij toch namenten en sierkun- wat te hoog. Niet dat het sten. Als meester-schil- ooit de bedoeling kan ge- deren was hij jarenlang weest zijn zich te meten werkzaam in een privé- met Leonardo Da Vinei, firma en geeft nu les in maar een dergelijke on- tekenen en schilderen in derneming is op voor- het RITO te Herzele. Er hand tot mislukken ge- hangt een opmerkelijk doemd, en het bekijken werk van hem, meer be- ervan laat een onbevre- paald dat waar een groot digde indruk na. Wel was kruis de compositie do- het zeer duidelijk de Mo- mineert. Het doet denken na Lisa die was uitge- aan een doeken aan een beeld, maar de vermel- denken van Salvador Da- ding «kopie» was totaal li. Verder zijn er van zijn overbodig, hand ook nog een paar Door dergelijke initiatie- werken te zien die alleen ven geeft de Culturele kunst genoemd worden Centrale aan de amteur- omdat er een lijst rond de kunstenaars de gelegen- verf is aangebracht, heid met hun werken Waarschijnlijk de allerin- naar buiten te treden iets dividueelste expressie wat voor hen zeker een van de allerindividueel- stimulans is. Een kunste zijn tegenover de kunste- Hij nam reeds een viertal toonde in het Volkshuis 'ooraleer de werken zelf naar zelf die minder dan keren deel aan tentoon- verschillende boszichten. gaan bekijken moeten zijn vervolmaking zou stellingen onder andere Alhoewel opnieuw in -I3en paar zaken goed in streven. te Baardegem en te Her- zwart wit weet hij door 3iet het hoofd worden ge- Richard Brecpot volgde dersem tijdens de Pik- het spel van licht en scha- louden om misverstan- op jeugdige leeftijd reeds feesten. Misschien om- duw iets zonnigs mee te ■Hen te voorkomen en om lessen aan de academie dat hij zo jong hangen er geven aan de taferelen. I^en verkeerd begrip te voor schone kunsten te van hem overwegend Zijn zilverberken bijvoor- yermijden. Zo moet om Aalst in het lijntrekken, pentekeningen, alhoewel beeld zijn bijzonder ge- :e beginnen goed wor- tekenen van koppen en het schilderij van de vis- slaagd. Het gedichtje dat Sportfeest Dynamica eien onthouden dat het haiflijf en perspektief. De sershaven in de onder- er onder staat maakt dat Op zaterdag 26 april 1980 worden allen uitgenodigd op het ir lier gaat om arbeiders- gevolgde lessen hebben gaande zon zeer sfeervol na lezing ervan het doek derde sportfeest in de sportzaal van Sint-Vincentius, Kruis- e Kunstenaars, mensen dus duidelijk vruchten afge- is. nog meer in zich schijnt atraat' Gijzegem. uWie deze kunstvorm zui- worpen. Er hangen onder De Smet Harry - Harry te hebben dan voorheen. sTedEREEN WELKOM OM 14 uur 30 ejver uit liefhebberij of uit andere enkele protretten Pinky voor de vrienden, Voor Marc Van De We- start te 15 uur. Korfbal speciaal voor blinden koyrijetijdsbesteding uitoe- van zijn hand die onge- ondervond al vlug dat hij ghe is het de eerste ten- 16.3o uur: in de refter staan koeken en koffie klaar ;ij enen. Het zou bijgevolg twijfeld een grote gelijke- naast de muziek ook aan- toonstelling. Reeds tij- om 17 uur prijsuitreiking door een afgevaardigde van niet verstandig zijn om nis moeten vertonen met getrokken was tot een dens zijn middelbare het stadsbestuur. neesterwerken te ver- de personen die erop uit- manuele expressie, na- school merkte de leraar Besluit met een tombola. Eerste prijs een draagbare T.F, (vachten zoals van Rub- gebeeld zijn. Verder han- melijk het kunsttekenen, plastische opvoeding dat Inschrijven: M®vr- Cannoot-Lowie, Kleindriesstraat 3 te Ijcbens of van Vermeer. Ten gen ervan hem meerder Het begon met het afte- deze leerling een bijzon- Gijzegem. Tel.: 70.51.04 Zaterdagavond 20 april 1980 vierden de leden van de Volksunie afdeling Hofstade hun jaarlijk se ledenfeest in de zaal De Welkom. Ruim honderdveertig leden vulden de zaal helemaal voor het feestmaal dat hen werd aangeboden. De tafelmuziek werd verzorgd door een platen- prater die tussendoor een nummer opdroeg aan mevrouw A. Spaak. Later op de avond werd M. Coppieters verwacht die een toespraak zou komen houden. Er was gezegd dat hij om half negen zou aankomen, reden waarom we ruim voor dat tijdstip aanwezig waren. Het werd echter negen uur, halftien, tien uur, maar wie er nog steeds niet was dat was de grote spreker. We zagen dan ook meer dan een persoon die, alhoewel ongetwijfeld een vurige aanhanger van de Volksunie, niet meer het geduld en de moed wist op te brengen om nog langer te wachten op hetgeen Coppieters te vertellen had. Om echter deze politieke partij evengoed als alle andere in dit blad aan bod te laten komen met de aktiviteiten die ze organiseren, werd aan de voorzitter van de afdeling Hofsta de het voorstel gedaan, in zijn eigen belang, om de grote lijnen van de toespraak op te nemen en ze nadien door te spelen. De heer Van De Cauter antwoordde dat het bestuur van oordeel was dat iets dergelijks niet hun taak was maar dat de journalist zelf zijn informatie diende in te winnen. In dit verband dient opgemerkt te worden dat er eerst meer dan anderhalf uur geduld werd geoefend. Dit is al een eerste duidelijk bewijs van het feit dat de medewerkers weten wat hun taak inhoudt. Ten tweede, wanneer aan een voorzitter, dus de geschikte man bij uitstek, gevraagd wordt om enige informatie door te spelen, dan is dat nog niets anders dan een manier om informatie te verzamelen wanneer er geen andere mogelijk heid is. Trouwens, persmededelingen zijn de normaalste zaak van de wereld. Wanneer dan het bestuur van de Volksunie Hofstade de mening is toegedaan dat zij zich niet moeten bekommeren met het verzorgen van hun rela ties met de pers dan zijn ze daar totaal vrij in. Maar daar moet dan niet het verkeerde besluit uit getrokken worden dat bepaalde partijen zouden genegeerd worden en dat andere te veel aan bod komen, wanneer men zelf laat verstaan dat het in feite de moeite niet is. Het is bijgevolg niet mogelijk de inhoud van de toespraak van Coppieters weer te geven. Tegen haar eigen belang in weigerde de partij mede delingen in dit verband te doen. A.D.B. foewel we tot drie num- ners toe alles zelf moesten naken: verslagen, wedstrij den, enz... vanaf deze week 'erandert dit. Plots krijgen een heleboel medewer- ters bij. Zo kwamen Hans (uys en Annemie Ver- neyen onze rangen vervoe gen. Mezelf benoem ik dan ook meteen tot hoofdreda- :teur van de kinderkrant. Zo zullen ook vanaf deze week onze initialen van jd onze vaste medewerkers g onderaan de artikels staan. '4Zo leren we Hans kennen )a als H.K., Annemie als A.V. en mezelf J.T. Indien ie mand ons iets opstuurt ter wijl hij niet behoort tot een van onze vaste medewer kers zal alleen zijn voor naam vernoemd worden en zijn woonplaats. Niettegen staande dit alles verwach ten we nog steeds brieven, wedstrijden en tekeningen. Deze stuurt men dan naar ons adres: De Voorpost, Kinderkrant t.a.v. Jurgen Tack, Pontstraat 64, 9300 Aalst. Weet je dat er in Aalst een jeugdatelier bestaat in de Hammestroat 20, dat de naam draagt Klakson en waar iedereen welkom is tussen 5 en 14 jaar. Klakson werd gesticht in 1974. Per jaar wordt een kleine som geld gevraagd voor je lidmaatschap. Met dat lidgeld ben je verzekerd, wordt je afgehaald met een kleine autobus en krijg je gratis informatie over de activiteiten. Je kan er van alles doen zoals tekenen, schilderen, klei bewerk en, pitriet vlechten en nog veel meer! Wij waren ter plaatse op zater- marsepein aan het maken vol- dag 19 april. Toen waren ze gens het recept van Domini que Ongeveer een vijftiental kinderen waren van de partij. Marsepein was heerlijk! leder een is ook welkom op een grootse kindershow: Piet Per- neel. Deze show op zaterdag middag 10 mei in zaal Mada- lon. Grote Markt 25, Aalst. Aanvang 14.30 u. Inkom 40 fr. en voor groepen 30 fr. Als je nog meer wil weten kun je terecht bij: Michel De Gols, St.-Jozefstraat 18/4, 9300 Aalst, tel.: 053- 77 51.36, en ook bij Betty en Toddy Lambrecht, Kouterbaan 70, 9381 Herdersem, tel.: 053- 21 00.02 (A.V. samen met Wouter en Tinneken) Een verhaal over een boxer ons verteld door Hans. De driehoeken die waren verborgen in de grote driehoek waren er in totaal 6: 1) A - B - E 2) A - B - C 3) A C - D 4) A - D - E 5) A - C - E 6) A - B - D Welke bloem hoort bij welke bloempot? Eerste deel: Twee honden, een boxer en een Duitse herder waren dikke vrienden. De boxer wilde gaan wandelen en ging zijn vriend roepen, aie echter opgesloten zat in een flat. «Spring naor bene den», zei de boxer. «Wel nee, man», zei de herders hond, «om zo een muil te hebben als de jouwe ze ker». Zo'n lieve boxer, met zijn vervaarlijk voorkomen was ons huisdier. Ik zei «was» want het dier is reeds dood, maar ik heb er nog goede herinneringen aan Onze hond heette Bill Het was een prachtdier met bleekbruine pels, door ver schillende liefhebbers ach terna gekeken. Hij had een zware kop, een sterke hals, brede zware schouders, slanke lenden en een stel stevige poten. Vooral aan die kop heb ik nog goede herinneringen; ik zie hem nog zo voor mij. Hij had een stompe muil en twee langhangende flaporen. Wij hadden die niet willen laten knippen. Papa had nog la chend gezegd: «ledereen moet ook van mijn oren blijven en zo heeft dat beest ook het eigendoms recht van de zijne. Wat ik vooral onthouden heb zijn de trouwe glanzen de ogen die je alles zo ver standig uitlegd en geen toe voegsel van een spraak no dig had. Verder had hij gro te hangende lippen met een snorrebaard en er tussen een sterk, vervaarlijk gebit. Als hij de rechterlip ophief en zijn tanden liet zien ter wijl hij een stil gebrom liet horen was het tijd je muis stil te houden, want anders maakte je even kennis met zijn harde bijters. Bill woonde bij ons in de keuken. In de hoek van de kamer had hij een zware mat liggen en hij was me* een dun kettinkje aan de muur vastgemaakt als wij afwezig waren. Dit kettinkje was zeker niet sterk genoeg om hem vast te houden, maor daardoor wist hij dat hij op zijn mat moest blijven en hij deed dot. (Hoe aan deze band kwam er wat die hond nog allemoo uitspookt kunnen jullie le zen in het tweede deel vol gende week). (H.K.) Woensdag 16 april: 't Kapelleken in de Meuleschet- testraat zit bomvol. Dit kan ook niet anders. Men organiseerd ter gelegenheid van de Poolse week een namiddag voor de jeugd boordevol tekenfilms. We vroegen aan Hans en Stijn wat ze er van vonden Tevens vroegen we hun over wat deze tekenfilm gingen en zo wisten ze ons te vertellen dat het ging over een mier, meer bepaald een Poolse mier en een stad wat ze dan ook prachtig vonden. Ook waren er ook twee tekenfilms over Bollek en Lollek. We willen ook nog vermelden op aandringen van enkele toeschouwers dat jeugdatelier Tean, een onderdeel van Kreja in de Drie Sleutelsstraat op zondag 27 april te 2 uur in de Drie Sleutelsstraat een animatie middag houdt. Zo zie je maar wat er al niet gebeurd (J.T.)

De Voorpost | 1980 | | pagina 15