liefhebben (porten zo BOEIENDE 1/4 FINA LES BEKER M.T.S.A. Aalsterse «De Voorpostploeg» laat Dendermondse kollega's match van het jaar winnen... M.T.S.A. VOETBAL SPORT AALST 21 Het was niet de brute kracht die primeerde, maar het fijn-taktisch spel dat het Hing met de Kopvleesfretters. Maar ja. Om ons hoofd te behouden moesten De spelers van F C. Excelsior waren zaterdagavond in form, (per) Reeds zaterdagnamiddag werd een aanvang gemaakt met de kwartfinales voor de M.T.S.A.-beker met de wedstrij den Endoka - Melckenbeeck en Jaca II tegen Jaca I. Endoka, nochtans de specialist in dit genre wedstrijden, kwam niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen Melcken beeck. Een stand die ook na de verlengingen nog op het bord stond zodat strafschoppen een beslissing moesten brengen Na een eerste reeks van 5 was ploeg Jaca II. die met het het steeds gelijk. De eerste kleinste verschil het laken naar extra strafschop werd door En- zijn kant trok. Van de drie in. m m*mm wmmwmmm doka gemist en meteen bekert resterende zondagploegen. De bestuurstafel van F C. Excelsior met als eregenodigde de voorzitter van het Melckenbeeck verder Het on- verdwijnen er drie uit het wijksportkomitee (per) deronsje tussen Jaca II en Jaca strijdperk. Naast Jaca I, dien- I werd een boeiende partij, den ook Real en Amapola de Het was tenslotte de zaterdag- aftocht te blazen, echter met eer. Beiden dwongen eerst hun respectievelijke tegenstrever tot verlengingen, zodat ook hier strafschoppen moesten beslissen wie naar de halve finales overging. Na een eerste reeks strafschoppen stonden Real en Dc Zwaan 3-3 gelijk De Zwaan kwam op 4-3 en Real mistte Amapola - Rode Duivels was in feite nog span nender te noemen als de voor gaande wedstrijden. Het werd een zeer evenwichtige partij, met wederzijdse kansen. Juist voor dc rust kon Rode Duivels de stand openen. Doch Ama pola reageerde prompt na de koffie. Aan de 20' kon Ama pola uit hoekschop gelijkstel len, doch scheidsrechter Van Impe, valideerde het doelpunt niet, wegens voorafgaande duwfout op de Dcndcrleeuwsc keeper. Iets wat reactie uitlote bij de thuisploeg Nadat scheidsrechter Eric Van Impe, zijn lijnrechter Boterbergh ge ïnformeerd had, bleef hij bij zijn besluit. De stand bleef 0-1 Twee minuten voor het eind signaal kwam Amapola dan toch aan een verdiende gelijk maker, door een strafschop om te zetten. In de verlengingen bleef de stand ongewijzigd. De kamioen van de zaterdagrccks Rode Duivels, toonde zich na ccn 5-5 strafschoppenstanl ook onfeilbaar met een zesd| treffer, daar waar AmapoljJ ongeluk kende en de laf strafschop via de onderkal van de lat terug in het veld z springen. Uitslagen Endoka - Melckenbeeck 0-0 (5-fj Jaca II - Jaca I Real - Dc Zwaan 1-1 (3-4 Amapola - Rode Duivels 9| 1-1 (5-<j 1 Halve Finales zaterdag 26.4.80 Rode Duivels - De Zwaan 4 Jaca II - Melckenbeeck J A.V.Hj L SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK De Voorpost Aalst legde om twee redenen klacht neer bij het Uitvoerend Komitee: l Dendermonde speelde gedurende 15 minuten met 12 man! 2. Alle Dendermonde- spelers namen doping. Ziehier een duidelijk bewijs. De klacht werd onderzocht en terecht ontvankelijk verklaard. Dendermonde loopt nu het risiko als straf een banket te organizeren voor alle De Voorpost-medewerkers uit Aalst, (per) Het bestuur en spelers van l*C Excelsior vierden feest, (per) tief esbattement bren gen. Makkelijk te berei ken alleszins via een voor het verkeer gesloten nau welijks verharde weg waaraan bovendien we- geniswerken in uitvoer ing waren. Stipt op het uur, t.t.z. met nauwelijks een kwartier tje vertraging, niet ieder een vindt dadelijk alle no dige uitrustingsstukken en passende shoes zijn niet zo licht te vinden als er eerst nog wordt gepa- laverd over vitale kwes ties als het monteren van studs, kwamen twee elf tallen het speelveld «op gerend». Een groep dar telende veulens in jonge overmoed. MTSA-referee Felix De Sutter die over de nodige attributen beschikte doch nog voor de start zou worden verwend met een spiksplinternieuw arbi terskostuumpje, zag vol gende spelers op het veld. Voor Aalst een «elftal» van tien man met Roel Van de Plas in de kooi (hij had zich de hele week getraind in het naar de bal zweven of was het naar «het bal»?), twee stevige backs met Luk Van der Helst die zich in dergelijk groen milieu in zijn nopjes waande en Rik Van der Meersche met de charme van de jeugd, als libero en kapi tein Wouter De Bruyne, een artist ook op het voetbalveld, voorstopper Geert Van den Bossche die voor één maal de ka mera voor de shoes had geruild, een gespierde middenlijn met André De Bruecker boordevol ta lent en de jonge Koen Van der Eist die zijn vader in de vergeethoek speel de en als aanvallende spitsen op de linker vleugel Roger D'Hondt die zich in zijn rood plun je in zijn nopjes voelde en zich dan, niettegenstaan de de gegeven richtlijnen niet kon weerhouden na een merkwaardige schijnbeweging in min der dan vier tijden de Dendermondse keeper te verschalken, centervoor Bert Van Stichelen, een stormram van een aan valler en op de rechterzij de dc steeds goed ge ïnspireerde en flink orga niserende Filip Renders. De Dendermondse ploeg die besloten had de op stelling niet prijs te ge ven, opstelling die tijdens het spel wegens het ont breken van nummers en de polyvalentie waardoor hun spelers steeds overal of nergens waren, be stond uit keeper André Van der Breen, en verder Eric Van der Schueren, Peter Van der Stappen, «Jan van Ann» die later met Oiljst zou aanpap pen, Guido Smetrijns, Staf De Wachter, Miel Vermeir, Paul De Moor die een hattrick zou luk ken, weliswaar tegen een niet aandringende tegen speler, Piet Heuvinck, even aktief op het speel veld als in de band, Ro bert Loremans, Marcel Van Hauwermeiren en hoofdredakteur Mare De Backer. Een «elftal» be staande uit twaalf man. Dat had de scheidsrech ter na een twintigtal mi nuten zonder rekenma chientje ook al door en de beste man van het veld, Marcel Van Hauwermei ren, werd naar het inval lersbankje, in casu te tap kast verwezen. Het hoeft op de eigen speelhelft bleef in een zeer gegroe peerde opstelling die door de Dendermonde- naars slechts een achttal maal kon worden gefor ceerd. Een snuiter meen- Nog steeds met de glimlach. (per) de dan ook dat de organi satoren financieel een blunder hadden begaan met het hele veld af te huren. Met één half speelveld kwam men ruim aan zijn trekken want keeper Van den Breen sleet een zeer rus tige namiddag waarbij hij een halfuurtje sliep en verder zich klappertan dend, armzwaaiend en molenwiekend warm hield om op alle eventua liteiten bereid te zijn. Men kon immers nooit weten... Het terrein zette Aalst ook een lelijke pad in de korf. Afgezien van de enkele tientallen molshopen en abstraktie gemaakt van de afhelling in de lengte en in de breedte was het terrein zo vlak als een biljart en voor een team als Aalst dat het moet hebben van zwaar paar- dewerk in ruwe omstan digheden was dit dames- terreintje dan ook weinig stimulerend. Ook de weermaker scheen het tegen Aalst op te nemen want in een koel lenteweertje is «De Voorpost Aalst» niet in zijn sas. Toen, bijna aan het einde van de match, het begon te regenen en er zelfs sprake was van lichte sneeuwval kwam Aalst er volledig boven op. Roger D'Hondt scoor de en Roel eveneens, al was het dan een own- goal. Dat «Jan van Ann», de Dendermondenaar die naar underdog Aalst was gemuteerd, voor Aalst het tweede doelpunt luk te was slechts het gevolg van een subliem Aalster- se kombinatie die, in een ogenblik van vergeten van de uitdrukkelijke op dracht sierlijke arabesken op het speelveld tekende waarbij Jan van Ann al leen maar moest be sluiten. Bij het slotoffensief, na dat Roel zover had uitge- schot dat voor één maal het spel werd verlegd naar de Dendermondsfcn speelhelft, traden paal ervas dwarslat herhaaldelijke reddend op voor de Denier dermondse doelverdedij ger die nu volop aan werk werd gezet. Ha< men de reglementair! twee maal 45 minutei gespeeld, wellicht wan de uitslag helemaal anl ders geweest. Na de match waarin d|N/ spelers werd omhangeii met een heuse ajuin wer den na een verkwikken! sportbad met warm wa ter in overvloed aan spe Iers en simpatisanten bo terhammen met gehak 1 maar ook met kopvlee gepresenteerd nadat ech ter eerst via de verbanc kast een en ander wer geheeld. Stuk gescheur de broekjes zouden dai thuis wel worden g< naaid in afwachting va volgende match, mate waarin Aalst dan zijn w^ re gedaante wil tonen L 18 - 25.4.1980 - De Voorpost Met voetbalresultaten kan men zowat alle kanten uit. U zou dan wellicht kunnen vermoeden dat de 2-8 uitslag waarbij de «De Voorpostsoribenten» van Aalst het tegen hun Dendermondse kollega's in een vriendschappelijke match aflegden een evident ge tuigenis vormde van hun zwakheid, füochtans bleek voor elk ingewijde niets minder waar. Waar «Roel and his Boys» zinnens waren de nauwkeurig uitgedokter de richtlijnen van trainer- coach Armand Van Hau wermeiren tot een oog strelende voetbalshow te •aten evolueren en, be- vust van de eigen supe- oriteit in aanvallende iijl met open vizier te rijden, kwam de stieke- e komst van een lid van e Waaslandse spionkop at in het eten strooien waarbij het gewest stante pede van schouder dien de te worden veranderd. «In het vooruitzicht van de titanenstrijd tegen de Waaslanders zeker niet in uw kaarten laten kijken» was de taktische zet van de trainer en dit parool werd door de Aalste- naars dan ook cum laude en met een nooit gezien brio in werkelijkheid om gezet. In plaats van offen sief op te treden en door een blitz-start de kop vleesfretters mores te le ren wilde men de Waas- lander die wellicht ver moedde niet te zijn her kend zand in de ogen strooien en eerder trach ten stuntelig te akteren, taak waarin de Aalste- naars als goed getraind team drijvend op een voorbeeldige fysieke konditie dan ook makke lijk slaagden. Op het speelveld van St.- Job te Terjoden, veld van de ploeg met als lokaal «De Fiertel» waarvan Ar mand Van Hauwermei ren reeds een tiental jaar het voorzitterschap waar neemt zouden de «De Voorpostjeugd» of wat er voor doorgaat, een spor-

De Voorpost | 1980 | | pagina 18