ONTPOPT ZICH TOT GROTE D.V.V. SLECHTS NIPT VOORBIJ LEDEBERG 'orfaitoverwinning, lichte smet >p kampioenstitel van BC De Hoorn - Bastiaens! EUGDHUIZEN .MATCH DER ZWAARGEWICHTEN irronde :rmacht impioen De Voorpost - 25.4.1980 - 19 14.30 u. Jome - Efsee (Osbroek A) 16.30 u. Move - Dido (Osbroek B) 14.30 u. Ypsilon - Studio 69 (Osbroek B) 16.30 u. Tuf Tuf Aalst - Alewin (Os broek C) 14.30 u. Knipperlicht - Spokuon (Os broek C) 16.30 u. Zondag 27 april 1980 gaan de 1/4 finales door: Om 15 u. speelt de winnaar van Move - Dido tegen de winnaar Eureka II tegen Bo kaal op Osbroek A. Om het zelfde uur gaat op Osbroek B de 1/4 finale tussen de win naars van Tijl - Nijdrop en Knipperlicht - Spokuon. en op* de C steeds om hetzelfde uur spelen de winnaars van Tuf Tuf - Alewin en Pallieter Cen trum Sint-Niklaas. Tot slot is er de wedstrijd van de win naars van Jome - Efsee en Ypsilon - Studio 69, die op de Zandberg te 15 u. de laatste wedstrijd voor de 1/4 finales afhaspelen. Op donderdag 1 mei en zondag 4 mei 1980 volgen de halve finales en finale Uitslagen van de voorronde en de 1/16 finales Liludamo - Eureka II Terlinden - Spokuon 1-1 (5"°> Zenith - Jome 1/16 finales Kreja - Move °"5 Knipperlicht - Dansana 2-1 Timarcha - Dido 0-5 Leeuwerik-Tuf Tuf 1"2 't Sentenaarken - Centrum 0-5 ff Joko - Alewin Juvenus - Pallieter 0-1 Ypsilon - Esmoriet 2-1 Nijdrop - Stam 10 5-2 Efsee - St.-Joris 3-0 Jam-Eureka I 0-5K Bokaal - St.-Martinus 6"° Tanu - Studio 69 2-4 Tijl - Twentiers 2-1 Blommeken - Jome 0-3 Eureka II - Spokuon 0-1 hun derde plaats opleverde in het Studio Borghmans-tor- nooi. De laatste in de rij is misschien wel de voornaamst BBC De Hoom-klubspeler. Patrick Van der Speeten, eens een grote Okapi-belofte, ge raakte door zijn eerder kleine «basket»gestalte, niet verder dan De Hoornploeg. Sinds ve le jaren kan De Hoorn op zijn routine bouwen Zowel in der- dediging als in de aanval is hij een kei. Laat hem niet teveel ruimte want dan hanteert hij een verwoed afstandswapen. Verdedigt men kort op hem, dan speelt hij met magnifieke assists Marc Sterck uit. Ook coachen Danny Huylebroeck en Marcel Van Wambeke^no- gen in de hulde betrokken worden. Sinds jaren hebben zij veel basketwijsheid opgedaan bij grote broer Okapi.Wijs heid.die zij met goed gevolg nu overbrachten bij BBC Hoorn. Een hartelijk proficiat is hier zeker op zijn plaats voor de beste ploeg van het seizoen. 15 u. was dan wel een domper op de kampioenenviering, doch om 18 u. vloeide de champag ne reeds overvloedig in café De Hoorn en zulks tot na mid dernacht. Een ware ontlasting voor kastelein Freddy Thy- baert, die de laatste weken maar weinig ogen dichtgedaan had. De tweede wedstrijd op het programma was niet zo spannend voor wat de klasse ring aanging, doch wei op het terrein was de spanning te snij den. Via een voortreffelijke Luc Lefèvre nam Opel onmid- delijk de teugels in handen. Doch ondanks het feit dat Olympia aantrad zonder dub bele meter Paul Van den Bor- re, kwam de thuisploeg terug 12-12. Olympia had het gevaar Luc Lefèvre ingezien en legde deze stevig aan banden. Nie mand bij opel kon zijn taak overnemen, zodat Olympia naar een 34-26 voorsprong snelde. Ook na de pauze scheen Olympia naar een ge makkelijke zege te stevenen. Na zes minuten was hun voor sprong gestegen tot 17 punten. Doch plots vond Opel zijn trefkracht terug. In 11 begees terende minuten werd de ach terstand opgehaald. 53-53 na 17' In een buitengewoon spannend slot kwam Olympia nog tweemaal één punt voor, doch bij het ingaan van de laatste minuut was alles weer te herbeginnen. Het was ten slotte Luc Lefèvre, die match winnaar werd met 29 punten, door op luttele seconden voor het eindsignaal Opel naar de- overwinning te schieten. Met deze overwinning, heeft Opel nu beslag gelegd op een defini tieve zesde plaats wat voor deze jeugdige nieuwkomers ongetwijfeld meer dan ver dienstelijk kan genoemd wor den. Scoorden voor Olympia: De Neve P. 17, D. Blanckaert 14, L. Van den Borre 18, D. Huylebroeck 2, J Arijs 2 en J. Van den Eeckhout 4. Voor Opel-PAVIUOEN- «Maurice Martens Sport ston den volgende spelers in voor de zege. Lefèvre L. 29, J. Lefèvre 4, P. Stadfeld 7, E. Teirlinck 2. Van de Bossche 10, Tembuyszr 7. Uitslagen Olympia - Opel Terlinden - Koszen Cockpit - Magnetrol De Hoorn - Hugh's Beiaard - Pompierken Nachtwacht - Studio Borghmans Hoorn - Nachtwacht Pompierken - Magnetrol Koszen - Hugh's 57-59 20-0 ff 58-64 73-59 83-57 0-20 ff 20-0 ff 84-102 54-72 Stand 1. Hoorn 38, 2. Magnetrol 36, 3. Borghmans 32, 4. Cockpit 28, 5. Olympia 26, 6. Opel 24, 7. Hugh's 22, 8. Nachtwacht 18, 9. Koszen 16, 10. Beiaard 10, 11. Terlin den 8 en 12. Pompierken 0. Nog te spelen van de laatste speeldag Terlinden - Beiaard Studio Borghmans - Opel Olympia - Cockpit 35 ploegen, waren ingeschreven voor de 1/16 van de Beker van Oost-Vlaanderen voor Jeugd- organisators dienden alzo over te gaan tot het van een voorronde, om de uiteindelijk 32 voor de 1/16 finale aan te duiden. In deze diende Liludamo zich neer te leggen bij de van Eureka II Erembodegem en ook Zenith bleek niet opgewassen tegen een schiet- Jome Gijzegem. tegen Spokuon was opdagen, 't Sentenaarken Sint- spannendste wedstrijd Niklaas, Kreja Aalst en Jam voorronde. Het was Sint-Niklaas, zodat Centrum Spokuon, die via Sint-Niklaas, Move Oudegem kon doorstoten, en Eureka I Erembodegem ge- finale waren er makkelijk naar de 1/8 finale ploegen, die niet kwamen doorgingen. Reeds zaterdag konden Knipperlicht Zulte en Tuf Tuf Aalst zich plaatsen na een spannende wedstrijd tegen respectievelijk Dansana Meer- beke en Leeuwerik Lede. En ook Dido Erpe Mere ging over door een ruime overwinning tegen Timarcha Aalst. Zondag werd een marathon-program- ma afgewerkt. Amewin Moor- sel klopte Joco Berlare, Pallie ter Hofstade nam de maat van Juvenes Zele. Ypsilon had alle moeite met Esmoriet Gent- brugge, doch won tenslotte met het kleinste verschil. Stam 10 Denderleeuw diende ook nipt het onderspit te delven tegen Nijdrop Opwijk. Efsee Aalst kreeg niet de verwachte tegenstand van Sint-Joris Aalst. Dan volgen een paar opgemerkte uitslagen. Bokaal Oudenaarde ging gezwind voorbij Sint-Martinus Beve- ren, en Tijl Aalst overtrof Twentiers Aalst op alle gebied. Jome, die in de voormiddag reeds een goede indruk liet tegen Zenith Dendermonde, kwam nu probleemloos voor bij Blommekéh Wetteren en Eureka II was niet opgewassen tegen Spokuon. Tot slot kwam Tanu Aalst iets te kort om Studio 69 Temse uit de 1/8 finales te houden. Nu volgende zaterdag gaan de 1/8 finales door: Eureka I dat zich plaat ste door het niet opkomen van Jam Sint-Niklaas moet nu op zijn beurt belet geven, zodat zij vervangen worden door de beste verliezer, en zulks is toe vallig hun tweede ploeg, Eure ka II Erembodegem. Zij zullen het opnemen tegen Bokaal Oudenaarde. Deze wedstrijd gaat door op de Zandberg om 14.30 u. De andere 1/8 finales zijn: Pallieter - Centrum St.-Niklaas (Zandberg) 16.30 u. Tijl - Nijdrop (Osbroek A) De balans bleef bij het voetbal der zwaargewichten in evenwicht. Beide ploegen waren mekaar waard, (per) Spokuon Aalst, (per) rooskleurig aan. En zeker niet met de bedoeling op een titel te hopen. In mei van vorig jaar was De Hoorn in vergadering bijeen, waar beslist werd dat zowel spelers als coachen, er nog een jaartje zouden bij doen. Dus geen versterking of nieuwe gezichten. De gestelde regels waren: spelen voor 't plezier, zodat éénieder zijn kans zou krijgen. Doch BBC De Hoorn had wat kwaliteit in huis. In de eerste plaats met Marc Cornelis en Hubert Troch, twee vroegere Okapi- Bet was 15 u. Tijdstip waarop BBC. De Hoorn - ■iastiaens aan zijn laatste seizoenswedstrijd moest begin- ien. Werd het een overwinning, dan was meteen de ferste en langverwachte kampioenstitel binnen schot, ds^en reden, waarom de leidersploeg «au grand complet» eiVas komen opdagen, met 2 coachen en bestuur incluis, tlityoch bij de tegenpartij, de Nachtwacht van Cisse Van enjer Steen, waren er slechts twee spelers komen opdagen, ïdil 1 '£>c scheidsrechters penden dan steeds in de stnjd geweest te jatfok na dc reglementaire zijn voor een ereplaats, kreeg ,jrJachttijd het forfait neer ten Freddy Thybaert nu loon naar •pjadelc van Den Nachtwacht, werken Zijn ploeg was kam- TbC Dc Hoorn was eindelijk pioen! Nochtans bood het ariampioen Na zes seizoenen voorbije seizoen zich niet zo vedetten. Beiden lieten een grote indruk tijdens het voor bije seizoen. Hun verrichtin gen liepen zowat parrallel. On danks hun zwaarlijvigheid, wat hun snelheid een beetje afbot, hanteren zij nog steeds hun geducht afstandsshot met suk- ses. Beiden werden tijdens het afgelopen seizoen voor meer dere weken uitgeschakeld door kwetsuren, doch beiden kwa men zij terug met het tempera ment van een jongeling Wel gelukkig voor hen was, dat in die periode van inaktiviteit BBC De Hoorn-Bastiaens kon rekenen op een voortreffelijk spelende Mare Sterck, die dit jaar wel de kroon van beste speler van het Verbond mag krijgen. Ook de rest van de ploeg dient vermeld: John Cooreman, die reeds een paar jaartjes over de dertig is, wist met zijn afstandsshot menige ploeg terug te wijzen, evenals Ignace Van Stichel, die mis schien aanvallend wat onder de maat bleef, doch verdedi gend heel nuttig werk verricht te. Ook De Swaef en Thybaert mochten hun deel van de koek opeisen. Ondanks het feit dat zij meer minuten op de bank, dan op het veld doorbrachten, kunnen zij terugblikken op een goede kompetitie Of scoorde De Swaef niet in de laatste seconden tegen Cockpit-Zorba wat hen meteen de das om deed, en zette Freddy Thy baert niet een vrijworp om, die Tweede gerangschikte D.V.V.V. Gent had heel wat problemen met Ledeberg, dat vlug via Linda Scgcrs op voorsprong gekomen was. Een voorsprong die Ledeberg tot bij de rust op het scorebord kon houden. In de tweede helft, die meer gelijkopgaand was, kon Marina Verkimpe gelijkstellen en 7' voor het eindsignaal, kwam Ledeberg ongellijkkiglijk op achterstand via een own-doelpunt. Ledeberg verdiende zeker een gelijkspel. Te vermelden was de uitstekende prestatie van Gina Sesember bij D.V.V. Gent, en de feilloze keeping van de 48-jarige Celesta Van Saen bij Ledeberg. Kampioen Hardy dat moest aantreden zonder Christine Vcrmachelen en Rita Dhaese, twee dames, die normaal nogal gemakkelijk dc weg naar de netten vinden, heeft van deze handicap weinig moeite gehad, om Oranje Blauw te verslaan. Nochtans mag Oranje Blauw terugblik ken op een goede wedstrijd. met Danielle Ghesquierc en Daisy Van Rooy als uitblink sters. Lutgarde Eeckhoudt lukte de openingstreffer voor Hardy. Christine Neelis ver dubbelde de voorsprong en in de voorlaatste minuut zette Anita Dhaese de 3-0 einduit slag op het bord. Nu zaterdag gaan op de terrei nen van Blauw Wit de damesfi nale wedstrijden door. Lede berg ontmoet Oranje Blauw voor de derde en vierde plaats. Inzet is de beker Rika De Backer, zulks om 15 uur. Ter- me Gijzegem. (per) Zenith Dendermonde. (per) «rlinden Aalst, (per) i Zware doelschoten door zware jongens (per) wijl om 16.45 u, D.V.V. Gen en Hardy elkaar partij geven i: de finale, met de ereprijs Will Van Renterghem als prijs Voorwaar een spannend kijk stuk voor alle voetballiefheb bers. Uitslagen Hardy - Oranje Blauw 3-t DVV Gent - Ledeberg 2- Stand 1. Hardy 29, 3. Ledeberg Blauw 13, 5. 2. I. DW Gent 21. 15, 4. Oranje Ladies Hofstade A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19