:enteraadsverkiezingen? -L «tost*» VERLANGENS AALSTERSE MIDDENSTAND WORDEN EISEK FEDERALE VERZEKERINGEN rEVEN STANDPUNTEN 'ROJEKT KATTESTRAAT EN SLOGANS OP MOORSELBAAN BURGEMEE :STIE IN LEDE OPGELOST VOOR VOLGENDE Weekblad tan liiiir - Editie Aalst DROOGKUIS SNEL EN VOORDELIG! 1 UUR t ttl Jan Caudron: «Wij, Vlamingen, zouden bij Franstaligen in de leer moeten» Varkensmarkt, AALST [Jrote Markt met wagens bezet 1L' bouwwerken dienden niet te starten ;',deia slopingswerken Een groot interview omtrent de politieke moeilijkheden, blz. 10 en 11 Sluiting en oude schoolgebouwen zorgen voor beroering >i\ W J De Voorpost VRIJDAG 25 APRIL 1980 33' JAARGANG NR. 17 - 24 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vttt 34 Te» 052-21 40 60 Bankrek. KB 442 8601481 36 Aalsterse middenstand is boos op het stadsbes- Hierdoor wordt volgens verbreden van de voetpa- middenstanders nog ir. Haar protest veruitwendigde zij maandagmor- het Verbond het tegen- den op het niet-verkeers- eens op straat gekomen met een autokaravaan langs de belangrijkste overgestelde bereikt van vrije gedeelte Cntrumstraten van de stad, met een bezetting van hetgeen iedereen had ge- L verkeersvrije markt én met een afgrendeling van hoopt. Het verkeersvrij i ingang van het stadhuis. Vele voorbijgangers maken van de Grote verkeerskommissie ibben de talrijke wagens, getooid met de klassieke Markt en het gebrek aan *9 vlaggen, dan ook met verbazing aangekeken *°c*on ain.ic «to lorganiseerd tegen wat dige uitvoering van het De direkte aanleiding tot t Verbond van Aalster- struktuurplan» noemt, de aktie was enerzijds het aanpalende straten manifestatie werd se Dekenijen de eenzii van de waren. Volgens hem was Grote Markt, waarbij vol- dit een duidelijk bewijs gens de agenda van de dat er iets erieus aan het van gebeuren was. De 26.2.1980 de huidige par- woordvoerder van de parkings tasten aldus de keermogelijkheden zou- Aalsterse Dekenijen ver leefbaarheid aan van de den behouden blijven, wees hierbij naar de Anderzijds waren er de schrijnende toestanden talrijke klachten van han- bij een aantal midden- delaars uit de Nieuw- standers die hun omzet straat en Grote Markt, die zagen dalen. Hierbij her hun omzetcijfer de jong- jnnerde hij eraan dat de ste tijd onrustwekkend betogers geen op- te Grote Markt werd door betogende middenstand-chauffeurs overspoeld, (per) lijkt zagen dalen. Betoging Alhoewel slechts op en kele dagen georgani seerd, mag de betoging zelf een sukses genoemd worden. Een tachtigtal middenstanders sa- menkrijgen achter dezelf de eisen gebeurt immers niet alle dagen. De heer Pol De Paepe, Voorzitter van het Verbond van Aal sterse Dekenijen wees er trouwens op, bij de ont vangst van de betogers op het stadhuis door het kwasi voltallig Schepen kollege, dat het 12 jaar geleden was, naar aanlei ding van de wet op de handelspraktijken dat de roerkraaiers waren, maar dat zij tot op heden steeds vriendelijk waren geweest tegenover het stadsbestuur. Gezien de toestand volgens hem echter bijzonder slecht evolueerde, was het noodzakelijk geworden tot aktie over te gaan. Lees verder p. 6 Ik heb de indruk dat vanuit een bepaalde hoek opzettelijk verwarring werd gesticht. tools u kunt merken heeft het geduurd tot september 179 alvorens een bouwtoeloting werd bekomen, en dit >or een projekt dat werd opgevat in de jaren 1972- >73. t ligt niet in onze bedoeling een polemiek te openen even wie. Wij hebben er nochtans aan ii te lichten over de juiste stand van zaken, i toe te laten tot de nodige rechtzettingen b gaan» zo luidt het slot van een brief d.d. 17 april gericht aan dit weekblad en ondertekend door rekteur dr. ir. R. Robaey van de groep «Federale rzekeringen - F.I.V.B.» met zetel in de Stoofstraot 12 k Brussel. Het is deze groep die eigenaar is van de i de Kattestraat, waar voorheen de gebou- ii van de COO stonden. De groep kwam zopas in het leuws doordat zij op 27 maart 1980 een brief stuurde oor het Kollege van Burgemeester en Schepenen van lalst, waarin zij verklaart dat het bouwprojekt in de Kattestraat - De Ridderstraat» in haar huidige vorm "let realiseerbaar is. Hierin wordt eroon herin- bok een kopij von deze nerd dot de huidige ekono- jewuste brief kregen wij mische kontekst, de ver- Indertussen in handen, koop van appartementen en winkels gestadig vermin dert. Hiervoor worden talrij ke redenen aangeraakt zoals de kadastrale pere- kwatie, de wetten op de huurprijzen, de te hoge in teresten op hypothecaire leningen gekoppeld aan de steeds kleinere mogelijk heid tot sparen, de onze kerheid van de werkver schaffing, enz. «Na een grondige retabili- teitsstudie zijn wij tot het besluit gekomen dat boven genoemd projekt in zijn hui dige vorm niet realiseerbaar is,» zo staat er verder letter lijk in de brief en men ver volgt met de zin: Lees verder p. 4 De achterzijde van de vervallen huizenrij aan de Moorselbaan. (per) Velen zijn de mening toegedaan dat middenstanders standers duidelijk beroering. Hiervoor zijn talrijke in de behoudsgezind zijn en dat er reeds heel wat oorzaken, zoals het éénrichtingsverkeer, het ver moet gebeuren vooraleer zij uit hun schelp komen, keersvrij maken van de Grote Markt, het gebrek aan De jongste tijd heerst er bij de Aalsterse midden- parkeersgelegenheid, enz... Klap op de vuurpijl, zeker voor de handelaars van de Rechter Denderoever, was de sluiting van de Aal sterse St.-Annabrug, dit voor herstellingswerken aan het elektromechanisch gedeelte ervan. Deze brug vormt zowat de belangrijke oeververbinding tussen beide stadsdelen van klein Aalst. Gezien de sluiting van de niet meer langs het win- St.-Annabrug voorzien kelhart van Aalst-rechter- was tot einde mei, werd oever rijden, mede na protest van een Daar zij de huidige toe aantal handelaars, een stand beu waren, hebben groot aantal verkeersbor- de handelaars van de den aangebracht die ver- Moorselbaan onlangs wijzen naar de Varkens- een open brief gericht markt en het Centrum aan de minister van Ver van de Rechteroever. De- keerswezen. Openbare ze borden hebben echter Werken en het Vlaamse niet het verwachte resul- gewest, alsook aan de taat met zich meege- volksvertegenwoordi- bracht, vermits de hande- gers, provincieraadsle- laars hun omzetcijfer den en gemeente pijlsnel zagen dalen. Sup- raadsleden, plementair was er het feit dat de meeste bussen, die heel wat potentiële klanten aanvoerden, ook Lees verder p. 4 ten uitgave van 1 TWTWJ1 •er 2* r 1.080 F 580 F 300 F Verantwoordelijke uitgever A 0ECUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41 19 Nu begint het de meest geduldige Ledenoor toch te vervelen. Reeds meer dan één jaar lang zit Lede opgescheept met een burgemeester-geschiedenis die waarschijnlijk enig is in zijn soort. Een echt bestuur heeft Groot-Lede ondertussen niet! Waarnemend bur gemeester Gravez zal naar alle waarschijnlijkheid zich zelf opvolgen. Of... er moet een derde kandidaat- Er werden in Lede zeker enkele De wildste geruchten deden waardevolle maanden tijd ver- reeds de ronde. Zo bijvoor- toren. De bevolking weer niet beeld dat de heer Vinck zijn meer waaroan zich te houden kandidatuur «buiten de raad» burgemeester voorgedragen worden aan het ministerie van binnenlandse zaken, gesteund door een meerder heid van minstens dertien handtekeningen. Door de aarzelende afwachtende en alles proberende houding van de meerderheid, zou de heer Roelandt Frans, voorgedragen door een CVP minderheid, plots wel eens veel kans op de zetelpositie krijgen. zou gesteld hebben. Betrokke- ding tot pennetwisten. Het be ne weet echter van niets! Het gon reeds met de speciale burgemeesterprobleem gaf on- nieuwjaarsbrief van waarne- dertussen herhaaldelijk aanlei- mend burgemeester Gravez in een plaatselijk blad. Hierin stel de hij dat indien de bestuurso vereenkomst niet kon nage leefd worden, er andere beslis singen dienden genomen te worden. «Aan deze beslissin gen ben ik bereid mijn volle medewerking te geven, ook al houden deze in, dat ik terug moet komen op reeds, geno men besluiten. «Moesten wij hieruit besluiten dat Gravez zichzelf als burgemeester wil opvolgen? In februari wijdde de CVP-post een lang artikel aan deze on verkwikkelijke zaak. Hierin wordt gesteld dat «er van bij de aanvang iets mis moet gelopen zijn». Het moet wel waar zijn, want het ontslag van Gravez werd aanvaard bij koninklijk besluit op 26 maart 1979. Een volledig jaar later is er nog geen burgemeester aangeduid Overal werd medegedeeld dat Grepdon nooit zou benoemd worden. De minister van bin nenlandse zaken steunde zich hierbij op een stelregel, die door alle ministers gevolgd wordt: «Iemand die overstapt uit een partij wordt nooit be loond met het burgemeesters ambt.» Tevens werd gevraagd om de voordracht van een an dere kandidaat. Lees verder p. 4

De Voorpost | 1980 | | pagina 1