Breuk tussen Rudy Gauwe en trainer- manager Jozef Van Driessche? oelpunten leien als regen hemel! Eendracht eens te meer verdacht gemaakt! £r DELHaHÊ DÉ VRIJDAG 25 APRIL 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 3330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 De kruik gaat zolang te wa ter tot ze barst, zou men kunnen schrijven. Dit is dan te Londen gebeurd na de Europese titelkamp tus sen Rudy Gauwe en de En gelsman Gardner. Rudy Gauwe gesteund door zijn directe entourage, schoof de schuld van zijn nederlaag zonder verpinken in de schoenen van zyn trainer Jozef Van Driessche. Een gemakkelijkheidsoplossing zou men kunnen zeggen. Het werd de Zeelse boks- trainer dan ook te gortig en na een serieuse discussie waarbij partijen zeker van mening verschilden, stuur de Jef Van Driessche zijn zwaargewicht weg met de hoekschop grote plassen vertoont. De Lentdecker heeft een woorden: «Ge moogt Uw geluk elders gaan be- staalhard trapt. -w proeven' Dat balletje belandt echter foM nodig om de Aabterse z(jn manke fysieke kondUie de rekening van zijn spoedig aan de overkant nummer tien van de bal te van het terrein, doch intus- houden en Marievoet sen heeft Michel Lomme neemt de daaruit voort een fikse uitbrander te pak- vloeiende vrijschop voor ken van de scheidsrechter, zijn rekening. Doelman waarschijnlijk wegens nog- Piersoul moet de loeier van al gepeperde opmerkingen Luc lossen en Salva staat aan het adres van de ref, op de goeie plaats om de die er nu niet meer kan bal hard in Union's net te mee lachen! prikken! Salvador is blijkbaar fel in Na amper twee minuten In het Dudenpark gebeurde voor Aalst het wonder: Union ging er onmiddellijk kopje onder trainer zetten, is spijkers op laag water zoeken vanwege de Belgische zwaargewicht- kampioen. Rudy verwijt Jef Van Driessche dat hij niet de g°paste sparringpartners kreeg om zich op de Euro pese kamp voor te bereiden. Jef Van Driessche kon daar op antwoorden, maar deed dit zeker in Londen niet in het openbaar, omdat hij be ter weet. Of het verstandig is van Rudv Gauwe om zich door lion - Eendracht Aalst 2-5 gen... Hagel... Sneeuw... •j de zomerse hitte van een week eerder was zondag ieuw de winter in het land. April met zijn allerwildste len had voor ons zijn meest uiteenlopende variaties in Allesbehalve prettige dan. I werd dus een trieste tocht Aalst - Brussel, met driftig |tende ruitenwissers dansend voor onze ogen en ver yen onze hoofden een dreigende duistere hemel, rtweer en misschien daardoor ook die wat bange htingen in verband met de wedstrijd van straks... maken ons zorgen, omdat Eendracht de laatste weken :aam tot skoren komt. lertlj zijn vooral bang dat HJk;i on vroeg aan een doel- Wlept zou komen en daarna eenn heil zoeken in de tak- van de dichtgeklapte nogUr. Als dat gebeurt, zien kansen van Eendracht pnaar belabberd uit. kar zover zijn we nog raolestdriftig ondanks het lijk inwater :n nieuwe regenbui, net H,,.! we uit de auto zijn ge- ar- ipt. is niet van aard óm ift, barometer van ons hu- »neur te doen stijgen, ta" ijfnat arriveren we in de k van de tribune, waar naast onze schrijvende llega's gaan zitten dam- n. nadat we het vocht uit Hmize manen hebben ge- llahud. Ook de BRT-radio imet een telefoontoestel to'r plekke om de thuisblij- 80 rs kond te doen van het ben en laat er «C'est l'U- zijn nopjes op het drassige leidt Eendracht al met 0-1! Marievoet ongrijpbaar... langrijke wedstrijdge- nion^qui sourit...» als opti- veld, dat hier en daar nogal Diepe zuchten van verlich- Als Marievoet het balletje engen met het bijwerken scoort ebbende Salva tiiMtNi:;] n onze Franse vocabulai- En dan komt de wedstrijd. Si" Via de luidsprekers krij- Scheidsrechter Peeters be- - CT v „e, n de Brusselaars in ruil groet de spelers met een urig Nederlandstalige straleade glimlach en wij V xIï-NaF kondigingen te horen, hopen zo maar, dat hij er BÉ daarna ook worden ver- een fluitpartijtje van zal SÉÉjp f ild in de taal van Michel maken dat in overeenstem- M W .ióf M4 atmi. Enfin, tout a fait op ming is met de brede smile Brussels, maar zeker die hij ons nu toont r''iY ft [onvriendelijk. Jean Trappeniers heeft h Vlamingen zijn toch, zo voor de gelegenheid een ,.w" - ■uw tevreden.. stevige pet op het hoofd *|e speaker-met-dienst, geplant, doch die valt bijna Wf |gt dat de spelers van op de grond van't verschie- f x mjnion nil meer dan ooit ten, als Ferrera al in de - irtfin supporters nodig heb- allereerste sekonden de bal Luc Maerievoet: zondag gewoon ongrijpbaar (Umon-E. Aalst 2-5) (per) 11 zyn omgeving te laten mee slepen en mee te huilen met de wolven in het bos, en gemakkelijke verontschul digingen voor een nederlaag te zoeken, zal de toekomst uitwijzen, «'t Is goed in ei gen hart te kijken alvorens slapen gaan», daar zou Ru- dy moeten over nadenken. Voor hem komt het er nu op aan om zijn loopbaan, waar hy samen met en dankzij Jef Van Driessche aan ge bouwd heeft, niet op de hel ling te zetten. In de onmid dellijke toekomst zullen er zeker wel kandidaat-mana gers te over zijn om in de hoek van Rudv te zitten, maar of dit nog het geval zal zijn zonder Europese waar dering of eventueel Belgi sche titel, blijft een open vraag. Indien Rudy zijn sterke vuisten nog enkele jaren te gelde wil maken, zou hij dit best onder de hoede van Jef Van Dries sche doen, die in het verle den bewees bekwaam te zijn een sportman mentaal en fysisch op te jutten. Of de scheiding definitief is. zal de toekomst uitwijzen en na een periode van kalmte en meditatie, die wel welkom is na een zenuwslopende voor bereiding op de titel, kan heel wat goedgemaakt wor den. De werkelijke draag wijdte van de ruzie konden Is dit een foto die voorgoed in het archief gaat? we niet toetsen aan de ver klaring van beide partijen. Manager Jef Van Driessche was bij het ter perse gaan verdedigen tegenover «lepe» organisatoren, die de beurs liever in Engelse pounds betaalden dan de in nog niet terug uit Londen, het kontrakt gestipuleerde Hij bleef ginder om de be- Zwitserse franken, langen van zijn bokser te BENO ting alom... Salva toont zich zeer be drijvig, maar als hij in volle ren is, valt het op hoezeer hij nog trekkebeent. De Aalstenaars scanderen niettemin opgetogen de overbekende afkorting van zijn naam. De Brusselse geel-blauwen zijn duidelijk uit hun lood geslagen door de extra vroege Aalsterse treffer. De geroetineerde Michel Lomme bijvoorbeeld, trapt de bal onbegrijpelijk in hoekschop en de hele Union-verdediging akteert zeer onzeker. Georges Heylens meldde Jean Trappeniers het overlijden van zijn schoonvader. Wenend verlaat Jean, na een prachtprestatie het terrein (Union-E. Aalst 2-5) (per) kleur te zien. met de groe- staat nu 1-2 en de Aalsterse Een schot van Salva gaat harten kloppen lang niet naast, een mooie poging meer zo gerust. van Rudy Vermeulen Union voelt de gelijkmaker dwarrelt voorlangs. Tussen binnen bereik en Trappe- haakjes, de twee «young- niers moet een hard schot sters» van Eendracht. Lim- van Steenwerckx in hoek- pens en Vermeulen, ver- Eens te meer heeft een lichtzinnige kwakkel de goede naam van Eendracht Aalst bij het publiek in op spraak gebracht. Wat sommige mensen ertoe aanzet de reputatie van de Aalsterse klub door hei slijk te halen, is ons een raadsel. In een periode, tijdens dewelke heel wat resultaten van voetbalwedstrijden iedere rechtgeaarde sportlief hebber ongelovig doen glimlachen, meende men nog maar eens te moeten vertellen, dat de naam van Eendracht Aalst werd genoemd in verband met omkoperij. Enkele spelers van Olympic zouden zijn «benaderd» en die voetballers van Montignies waren bereid te getuigen ingeval Union een klacht zou neerleggen. Het heeft ons bitter gestemd, dat een krant dat bericht de wereld instuurde zonder het hele zaakjegrondig te onderzoeken Wat voor de journalist en de krant een primeurtje is, is voor bestuur, spelers en aanhangers van Eendracht Aalst zonder meer een belediging. Want hoe petiete rig klein het berichtje ook is, het richt enorm veel schade aan Wij hebben ons dadelijk in verbinding gesteld met Eendrachtvoorzitter Frans Daeleman, die ons ten stelligste verzekerde, dat er absoluut niets aan de hand is. De supporters mogen op hun beide oren slapen, er is geen vuiltje aan de lucht. Jammer genoeg kleeft er nog maar eens een vlekje op onze «operatie redding», die zoveel zweet en hartkloppingen heeft gekost. «Maar we zullen dat er maar weer bijnemen,» zal de verstokte Eendrachtsupporter gelaten zuchten. «We zijn hier al zoveel gewoon geraakt...». Cji.T. langsheen de doellijn in de richting van Michel Pier soul stuwt, bedient hij plots Van Roy met een achter waartse pas. Geert laat de bal over aan Ferrera, die niet aarzelt om de voor sprong van Eendracht te verdubbelen. 0-2 na zeven tien minuten Even later raakt de Union- portier opnieuw het glibbe rige leder kwijt na aandrin gen van Sergeant, doch de stand wordt niet verder op gedreven. Eendracht geeft met de glimlach het hele midden veld prijs en laat alleen Ma rievoet en Salvador in de spits opereren. Union speelt werkelijk stuntelig en is niet eens in staat een behoorlijke aan val op touw te zetten. Een humeurige Stijn Martini ziet de scheidsrechter met een gele kaart voor zijn neus zwaaien en vijf minu ten voor de rust krijgt ook Ritje Borremans dezelfde ten van Jan Peeters... De wit-zwarten kombineren heel vlot, doch kunnen de zwakheid van hun gast heren niet maximaal uitbui ten om nog vóór het einde van de eerste speeihelft dat geruststellende doelpuntje aan te tekenen. Toch is het vier minuten voor rusten bijna zover: Ferrera heeft zelfs Piersoul al gedribbeld en het lege doel wenkt, doch dan schuift het gladde leer wat te ver van zijn voet weg en de kans is meteen ver keken. Bij de herneming blijkt dat Union Rombaut heeft ver vangen door Nunez. De aanwezigheid van de kleine donkere man schijnt een weldoende invloed uit te oefenen op zijn ploeg maats, of heeft trainer Paul Schraepen zijn mannetjes een bolwassing gegeven? Om het even, resultaat is dat Borremans na vier mi nuten de voorsprong van de gasten tot een minimum herleidt. Op het scorebord tolkten een voortreffelijk schop duwen Aan de tiende minuut ech- partijtje voetbal ter stuurt Van Rov Marie voet in de diepte. Luc snelt door de kleverige modder op het Union-doel af, Pier soul komt hem tegemoet, doch met een listig maneu ver verschalkt Luc de noch tans uitstekende Brusselse keeper. De toesnellende verdedigers komen te laat om de bal nog uit hun doel te houden en het wordt meteen 1-3. Marievoet... de lichtvoetige Een nieuwe stortvlaag striemt over de spelers en de moedige supporters aan de overkant van het ter rein. Maar ze willen van geen wijken weten... Eendracht staat op het punt zich definitief te red den en daar willen ze be slist getuige van zijn... En die afgang is kompleet als «Marie met de lichte voet» eens te meer de Unionverdediging op een hoopje speelt, even rustig rondkijkt waar hij het bal letje bij voorkeur zal heen- sturen en dat ook dood kalm doet. Net op het hoofd van Salvador, die met een spektakulaire zweefsprong de bal voorbij de machteloze Piersoul te gen het net katapulteert. 1-4! Wat een nooit gekende weelde! Maar Eendracht blijft aan vallen en als Luc Limpens zijn kans waagt, stopt de Brusselse doelman met veel moeite de bal. Aan de overkant trapt Lomme p De jonge Limpens (E. Aalst) ontpopte zich i spelmaker (Union-E. Aalst 2-5) (per) het Dudenpark tot een geprezen

De Voorpost | 1980 | | pagina 21