De slaloms van Erwin Albert Nationale voetbalkompetitie Wikken en wegen de Beveren doft zich voor beker 3 ila ÖLF Voetbal- -i kalender uitslagen Voetbal F I Ah JEAN,MARIE PFAFF SPORTL jentrale FU AT 22 - 25.4.1980 - De Voorpost 1 KLEEDKAMERS Bekeren-Beringen 1-0 Toen Jef Vliers het Beringse lot in handen nam. telden de mytyongens amper drie punten uit tien beurten. Meer dan rode lantaarn schreven de kolendelvers hierdoor niet op hun aktief. Sindsdien sprokkelde Beringen, vooral achter de mijn zelf, twintig punten uit evenveel wedstrij den, juist genoeg om vooralsnog de degradatiedans te ontglippen. Zoals werd verwacht werd de konfrontatie afgelopen zaterdagavond op Freethiel dan ook niet afgehaspeld als een lauwe eindeseizoenwedstrijd. De bezoekers knipoog den duidehjk naar één punt dat hen een stapje dichter bij de redding kon brengen, al moet er nu wel een voetbal wonder gebeuren na het verlies van Charleroi op Waterschei wil Beringen nog uit de eersteklasse-boot vallen. Voorlopig blijft echter een weekeinde uit de boot aan veilige vierpuntenkloof be- de Klapperstraat. Eén slal- staan op nauwelijks drie om van een wel erg werk- wedstrijden van het lustige Erwin Albert, juist seizoeneinde. Ook al viel na de koffie, volstond om Beringen het afgelopen de mijnploeg kopje onder te doen gaan. «Pas wanneer we nog één puntje buit hebben ge maakt. zal ik gerust zijn. In voetbal weet je immers nooit,» stelde een ietwat ontgoochelde Jef Vliers na afloop. Verstandige taal dachten we. De Tongere- naar meende dat de fout die Fred Truyens op Van Moer beging juist voor in rukken genoeg was voor een trap vanop de elfmeter- stip. Iets wat de Hasseltse herbergier wel raar deed opkijken. We hadden de indruk dat Wilfried Van Moer met zijn gedachten toen wel al ergens anders vertoefde., ten huize Van Goethem, waar het Beve- rense troetelkind van we- I®£Hezers Geel-blauw lukte weer een krachttoer de transfer van Wilfried Van Moer zorgt. Zaterdagavond stond de geelblauwe afweerlinie in een wel erg ongewone op stelling op de akker. Met Dieter Weihrauch als linksachter kon dit wel te gen Beringen maar of dit hetzelfde effekt zal hebben tegen andere voetbalgroten valt wel te betwijfelen. Het wordt alvast de hoogste tijd dat de Beverense achter hoede in de geijkte plooi valt met de schok tegen bekerpartner Standard in het vooruitzicht. Deklat redt Hoe zou de wedstrijd heb ben geëvolueerd indien de mijnjongens een tikkeltje Sint-Niklazenaar het leder enkele meters voor een ga pende kooi verkeerd op de slof met het gekende scena rio tot gevolg. Loeiers van Albert en Schönberger de den wel de staanders trillen maar vooralsnog bleef de bordjesman er verkleumd bijzitten. Arsenalscore Terwijl nog velen nipten aan een smakend natje of verwijlden in Den Haag bij «Amsterdam» via de kijk kast, lukte Albert na een soloren uit het copyboekje een magistrale treffer. Truyens zond Albert weg op rechts die drie Limbur gers in de wind zette, ma- neuvreerde voorbij Budisic en zette Schubert op het verkeerde been (1-0). Nadien kwam Beringen nog nauwelijks aan de bak. In de 62ste minuut bedien de Albert met een listig hakje zijn landgenoot Weihrauch die met een droompass Jean Janssens op doelman Schubert af stuurde. De Beringse pak- keman haalde het leder spektakulair uit de gouden voeten van de Beverense dokwerker. Nog één keer bedreigden de Limburgers het hok van doelman Pfaff, Erwin Albert heeft zich door de Beringendefensie gedribbeld en geeft Schubert het nakijken (Beveren-Beringen 1-0) pm - leer (e kontrakt van één jaar enke le uren tekende. de wedstrijd edi De Heren van Luikhebben alvast hun eer% t slijtageslag thuisgehaald. De bekerreturn op Scless on zal dan toch op dinsdag 27 mei te 20 uur plaatsvii den in plaats van op tweede Pinksterdag, zoals we n(j eerder hadden aangekondigd. Teveel Walen «vo .jsj ren» gedurende dit verlengd weekend naar hl0V Vlaamse natuurschoon of trippen in eigen regio o jér zoek naar een frisse neus. Dit zou de voetbalkassi tai zeker niet ten goede komen, luidde het motief. L v0 Beverense kollega's haakten in! p|al De heenwedstrijd aan de Klapperstraat is nog ni afgehaspeld of nu al bereidt de Beveren. )rtk Supportersfederatie de uittocht uit het Land vaste Waas met de nodige feeling voor. Om de geelblam al i aanhang gemakkelijk naar Rouchesland te loodst ver. wordt op dinsdag 27 mei een autobuskaravat t georganiseerd die op de markt van Beveren mij vertrekken om 18 uurbegeleid door politie e ar i rijkswacht. Supporters kunnen hiervoor inschrijvt i in alle supporterslokalen tegen 150 fr., of bij Gerat xn Buyl in café De Duif, IJzerhand te Beveren. To ch gangskaarten tegen 250 fr. (overdekte staanplaats) t g 500 fr. (centrale tribune) kunnen er eveneens wordt oie bekomen. ai Tijdens het supportersbal van 3 mei a.s. in zaal D x Ster aan de Heidebaan te Sint-Niklaas zullen tie kr; reizen naar Sclessin samen met een toegangskaan ;d dat recht geeft op een staanplaats, worden verloot. m zullen die avond nog driehonderd andere prijzei ot waaronder een televisie, worden uitgereikt. Tl 1 Telstarboys en Discoshow Zabbadac nodigen van S uur uit voor schwung, leute, dans en plezier nai »en Beverense maat. Toegangsprijzen voor deze ax on ux bedragen 80 fr. en 100 fr. a Van dit weekeinde af kunnen iedere zaterdag e n zondag vanaf 10 uur tot 12 uur aan de loketten va rr het Freethielstadion toegangskaartjes voor de heei st. wedstrijd Beveren-Standard worden aangeschaj Houders van een seizoenabonnement kunnen hu zelfde plaats bekomen tot en met 4 mei te 12 toegangsprijzen voor deze wedstrijd bedragen 500 4 (tribune A). 400 fr. (tribune B en C), 250 fr. en 20 fr. (resp. voor de overdekte staanplaatsen in hi midden en achter het doel). 150 fr. (niet-overdel staanplaatsen). Kinderen tot 16 jaar betalen 60 fr. Vooraf zal een jeugdwedstrijd plaatsvinden tussen provinciale scholieren. Luk VAN BE\ la; I li -Cgc Zaterdagavond merkten we in de Beverense tribune twee raspaarden uit ons va derlands voetbalwereldje. Wellicht zaten er nog wel meer spionnen rond de Wa- se akker. Of de voetbalken ners waren gekomen om de Waaslanders en de mijn- ploeg te bespieden valt te betwijfelen. De prestaties van enkele vrije vogels zal hen wel meer hebben ge ïnteresseerd. Of Beerschot manager Robert Weyn het paardje heeft bemerkt dat het Kielschip terug kan vlot krijgen, weten we niet. Dat men in 't stad wel een man netje van aanpakken best kan gebruiken staat wel vast. Dat Leon Noliet, oefen- meester van AA Gent, al een hele tijd belangstelling toonde voor Rudy Van Goethem wisten we al. De Beverense «nummer twaalf» zou de sinjoor liefst zo vlug mogelijk naar hel Buffalostadion willen lood sen. Tussen de Beverense beheerraad en Van Goet hem kwam het nog niet tot een akkoord. Het zou daar om geen wonder heten dal Rudy het Freethiel zou ver laten en vertrekken naar de Arteveldeslad. De prestatie van Freddy Truyens, die in het kielzog van Van Moer voer, was aan het kennersoog van Noliet niet ontsnapt. Deze week informeerden de Stroppen naar de transfer som voor Truyens, die ook met een andere eersteklasse klub in onderhandeling is. Voor Jantje Hoebeeck kwa men vooralsnog geen ka pers opduiken. Dal de Aal- stenaar best zijn mannetje kan staan, ook aan 's lands hoogste voetbaltop, betwij felt echter niemand meer. Een van de komende dagen krijgt de Beverense beheer raad de manager van Wim Hofkens op bezoek. Nu blijkt dat de grote klubs toch maar weinig belang stelling tonen voor Wimpie van Oranje zal deze wellicht een verlengd verblijf bij de Wase klub met de nodige poen willen verzilveren. Tot nu toe werd ook nog geen akkoord bereikt met Mare Baecke. Donderdagavond tijdens de invallerswedstrijd Beveren- Charleroi werden drie spe lers getest. Linksbuiten Schepens van Standaard Wetteren krijgt een tweede kans nadat hij te Beringen een halfuur te laat'toekwam om op het scheidsrechters- blad te kunnen staan. Ver der werden ook nog de rechtsbuiten Uytenhoven van Lede en centervoor Gaulhier die momenteel bij Wuppertal aantreedt, ge wikt en gewogen. Ook in het buitenland speurt SK Beveren nog naar gekendtalent... Luk VAN BEL Robert Goethals In rouw Tijdens de wedstrijd Beveren-Beringen zat enkel veldadjudant Rik Pauwels in de Beverense dugout. Eerder op de week werd trainer Robert Goethals vroegtijdig van de training naar West-Vlaanderen geroepen waar zijn moeder, Helena Van Beekhoven, op de leeftijd van 80 jaar was overleden. Zij werd vorige week zaterdag begraven. Langs deze weg bieden wy onze oprechte deelneming in rouw aan. L.V.B. VIVIANE Met Wilfried Beringen startte dan toch met haar spelmaker Wil fried Van Moer. Daarover bestond voor de aftrap wel enige twijfel. Pas op uit drukkelijk aandringen van trainer Vliers stemde hij in om voor de laatste keer tegen Beveren in de wei te lopen. Wilfried heeft het met de mijnploeg echter niet kun nen rooien tegen zijn vroe ger en toekomstig team. Met een Arsenalscore wer den de moedige Limbur gers ingeblikt ondanks hun vinnige repliek. Dat Wil fried Van Moer ook een mannetje op de hielen kreeg, bewees dat men in de oude velodroom geens zins aan het uitdelen van geschenken dacht. Trou wens toen geelblauw vorig jaar naar de mijn reisde diende het eveneens hard maar sportief te knokken om het allerlaatste loodje binnen te rijven voor het behalen van de landstitel. Rik Pauwels verontschul digde zich hiervoor na af loop erg diplomatisch met: «Pas volgend seizoen draagt Wilfried Van Moer de geelblauwe shirt». Moest Willy Degreef op de bank blijven en Guy Fran cois wegens liesletsel reeds in het eerste halfuur wor den vervangen, ook Beve ren diende dit keer weerom een noodploeg in elkaar te timmeren. Wim Hofkens en Mare Baecke konden nog niet volledig worden opgelapt en ook het knietje van Eddy Jaspers blijft de Beverense keuzeheren kopzorgen baren. Erwin Albert scoorde te gen Beringen wel zijn der tiende roos, maar toch bleek nog maar eens de waarde van Bob Stevens als bliksemafleider. Freethiel kan zich wel verheugen in de konditiegroei van zijn scherpschutter maar de Germaan vlamt met een tweeloop als de Mcchclaar voor het laatste toetje Erwin Albert heeft hier een «gemakkelijk» doelpunt aan de voet. Hij mist evenwel. (Beveren-Beringen 1-0) (pm) Mooi, doch vergeefse retro van Jean Janssens (Beveren-Beringen 1-0) (pm) meeval kenden in de eerste speelhelft en tot scoren konden komen? Zij ken den bepaald pech toen in de 24ste minuut een hoog- verende Alex Verniers het leder keihard tegen de dwarsligger knikte na hoekschop getrapt door de jonge Van Arwegen. De Limburgers bleven zich we ren om uit de mijn te ra ken. Zij deden zelfs heel wat meer dan enkel stug verdedigen. Voordien hadden Janssens en Albert wel een paar kansen gehad maar een at tente Schubert deed zijn naam op Freethiel alle eer aan. De Wase schutters kregen eigenlijk maar wei nig doelrijpe kansen te meer daar geledenheidsli- bero Budisic, Erwin Albert stevig in de greep hield. Wat hem trouwens een gele neus kostte. De Limburgers hadden in tussen Frangois gewisseld voor Amrath die er wel feller tegenaan beukte maar ook hij kon de mijn ploeg niet op rozen schie ten. Dat Beringen aanval lend minder sterk uit de hoek kwam, lag eerder aan zijn gekortwiekte foerier Wilfried Van Moer. Freddy Truyens knapte meer dan behoorlijk zijn lijfwacht- taak op waardoor de bana- nenvoorzetten van Van Moer wel achterwege bleven. Even zag het er naar uit dat ref Delsemme in de clinch ging met Albert en Fer- nand Geypen. Met enig trek- en duwwerk geraakte de man in 't zwart uit deze hotdogsituatie. Het moet hem toch enigszins uit zijn lood hebben geslagen want nauwelijks enkele minuten later duwde hij zijn aansla- ger Geypen het gele kar tonnetje onder de neus voor een fout op Jean Jans sens. Net voor het doek viel over het eerste bedrijf miste Freddy Truyens dé kans totdantoe. Na knap voorbereidend werk van Albert en Janssens nam de die ook deze keer een on- vlocht, echter zonder berispelijke match speelde, taat. Het bleef bij een \j Amrath trapte de bal naar nig verwarmende ArsenJ de linkerbenedenhoek core. Indien Beveren i ihaar Jean-Marie was bij ué bëizeifde resultaat pinken. Dit was maar een dagavond tegen de Zebl intermezzo tussen de resem uitpakt dan zijn WilfB doelkansen die de Bever- Van Moer en zijn koller ense sluipschutter aaneen alvast gered uit de mijnjl De ploegen: SK Beveren: Pfaff, Goethem, Vangenechi Buyl. Weihrauch, beeck. Schönberger. bert. Truyens. Cluvt4 Janssens. Beringen: Schubert. Geypen, Scheen, Bu« Rogiers. Fernand Gey. Van Moer, Van Arwej Verniers. Russo, Frangi Doelpunt 48' Albert Vervangingen 15' Amrath i.p.v. Frang^,, 78' Ruysbergh i.p.v. T Arwegen Gele kaarten: Budisic Fernand Geypen Scheidsrechter: de Delsemme Toeschouwers: 5000 Luk VAN U ug Voetbalstadion van de Kon. St.-Niklase Sportkring Terrein Watermolenstraat Sint-Niklaas Organisatie: Centraal Sportcomité van de N.M.B.S. Nationale Technische Kommissie Voetbal, in samenwer king met de Ontspanningskring Station Sint-Niklaas: Dinsdag 29 april 1980 te 17u30 INTERNATIONALE VOETBALWEDSTRIJD BELGIE NEDERLAND (Spoorwegen) met de deelneming van gekende sportvedetten TOEGANG VRU SK Beveren-Beringen Lierse-SC Lokeren Union-Eendracht-Aalst Olympic-SK Sint-Niklaas Eendracht Zele-Geel Jong Lede-AS Oostende Erondegem - Aaigem Schoonaarde-Rapide Lebbeke Testwedstrijden: Eendracht Sint-Gillis - Vlierzele Berlare-Herdersem UEFA'S SC Lokeren-Cerkel Brugge Eendracht Aalst-Berchem Club Brugge-Beveren SK Sint-Niklaas-Harelbeke I Nationale Charleroi - SK Beveren (26.4.80 om 19.30 uui Ponnel) SC Lokeren - Berchem Sport (Verhaeghe) II Nationale SK Sint Niklaas Union (Tontaine) Eendracht Aalst - KV Mechelen (Goovaerts) III Nationale A Bergen - Jong Lede (Sanzot) Turnhout - Eendracht Zele (Momin) IV Prov G Erondegem - Smet lede (Schuddinck) UEFA 's (10.30 uur) SK Beveren - AA Gent (Van den Dungen) Cercle Brugge - SK Sint Niklaas (Lembrecht) SC Lokeren - Lierse (1.5.80 om 10 uur) (De Witte Res 11 Nationale 26.4 om 15 uur KV Mechelen - Eendracht (Keulemans) Union - SK Sint Niklaas (Goedhuys) Res III Nationale (26.4 om 15 uur) Jong Lede - Bergen (Van Cauwenberghe) Eendracht Zele - Turnhout (Van Nieulande) gc

De Voorpost | 1980 | | pagina 22