glationale voetbalkompetitie pTe inzet van Olympic ontslag en Waeterinckx is vrij ursus St.-Niklase jeugdtrainers uksesvol Kontrakt Waeterinckx niet verlengd Stembergen en Hamme leven mee net Geert Tonnelier René Verniers neemt De Voorpost - 25.4.1980 - 23 Montignies - S.K. Sint-Niklaas: 2-0 enlijk valt er van Sint-Niklase kant bitter weinig te ellen over de wedstrijd die de geelblauwen tegen een mogelijk nakompetitie - konkurrent vorige zondag ben betwist. Ijskoud, regen, wind en modder waren de ediënten waarmee beide ploegen te kampen hadden. eer{ï temperde de vechtlust van de thuisspelers helemaal omdat zy nog goede hoop hadden tot deelname aan de usvii (ronde. Trainer Colasse sprak zich dan ook zeer nd uit over de prestatie van zyn ploeg. -Niklaas speelde erg zwak en dat was nu niet in ''(houding tot de klassering. Het doel dat gesteld werd °|óér de aanvang van de kompetitie werd immers ass' rikt, de spelers stonden konstant onder druk tijdens voorbije seizoen zodat er wyselijk wat stoom werd elaten. S m ?ren irtkring kwam er in die kwamen dicht bij de twee- I vüfste periode slechts twee- de treffer en toen Bei- lauv ai uit via Danny Veyt en rinckx. bij één van die ge- ods( rers, Durieux echter vaarlijke akties. een haak- ivai t steeds van wanten, fout op Hemberg beging. 7 mpic voerde de forcing was het meteen beklonken: ar in die overhaast werd strafschop omgezet door rijvt i aantal kansen ver- Esgain: 2-0. eraixn. Meteen waren alle twijfels To ch oogstte Montignies over de juiste uitslag uitge- g sukses. Een enig sloten. irdt oie kombinatie lag daar- Olympic behoudt nog één i aan de basis. Hemberg, punt achterstand op Racing tl L r bedrijvig, schoot uit Jet- De spanning blijft er krammen, bediende een dus voor die ploeg inzitten. Mrtid gevolgde Delanghe En wie weet, zien t met een grondscherend Sportkring en het team van jzei ot Stickens het nakijken Colasse elkaar in de na- 77f: 1-0. Even ontspanning kompetitie niet terug? Sportkring toen Veyt De Klaasjes namen het zondag weer wat te licht ook al is het eindronde-poortje nog niet dicht De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Sti- Doelpunten: 25' Delanghe i.p.v. Esgain. "on m" be^dde^maar ook Olympic: Durieux. Ver- ekens, Verstraeten. Van (1-0) en 61'Esgain (2-0 via Kaarten: geen. niks op voort. Guerra. Martinez. Haevere, Lodewijckx. Bei- strafschop) Toeschouwers: 2.000. R ekn maar weer OlvmDic Mauro. Esgain. Delanghe, rinckx. De Daele. Lam- Wijzigingen: 46' Nurari Scheidsrechter: de heer De maar van geen afgeven Celli- Deproodt, Hemberg brechts. Caers. Bevers, De i.p.v. Parisi, 58' Deraeve Bleeckere. ïeeft. Celli en Hemberg en Parisi. Raet en Veyt. i.p.v. Bevers, 65' Collinet ha) Sportkring Sint-Niklaas is al druk bezig met het afslui ten van kontrakten. René Verniers, trainer der ue- fa's, heeft aan de klub zijn ontslag aangeboden. Hij vond dat de beheerraad niet al te veel vertrouwen meer in hem had. Men fluistert nu dat een en ander te maken zou hebben met de start van zijn voet- balschool waarmee hij een denderend sukses kent. Men zou dat niet zo goed meer zien zitten in de be heerraad. zegt men. Mer ken we toch echter op dat diezelfde beheerraad zijn fiat gaf toen Verniers met dit initiatief startte. Wel licht heeft het meer te ma ken met de slechte resulta ten die de uefa's behaalden tijdens dit seizoen: 4 pun ten is inderdaad bitter wei nig. Maar ook daar heeft René Verniers afdoende verklaringen voor: op een paar elementen na zijn de overigen niet in staat op te tornen tegen de beste ue fa's van het land. Immers in de poule waarin Sint-Ni klaas speelt, ontmoet men de talenten van de meest gerenommeerde eerste klassers. en dat wil toch wat zeggen. René Verniers bood zijn ontslag aan per aangete kend schrijven, zodat het definitief is. Maar hiermee is de zaak nog niet ten einde. Klaar heid brengt voorzitter Wil ly De Corte: «René Ver niers, dat vormt voor ons geen probleem. Hij is een trainer zoals een ander die hier twèe jaar in dienst is en die vernomen heeft dat er nu een mindere belang stelling bestaat om hem te blijven engageren». Alsof het nog niet genoeg is, zou Désiré Mariman (scoutingskomitee) en met hem een aantal andere le den van dat komitee, even eens hun ontslag willen aanbieden. Zij koppelen het aan dat van Verniers. W. De Corte: «Désiré Ma riman is met mij komen praten. Hij is een jeugd vriend maar de zaak Sportkring is toch nog wat anders. Als hij uit Sportkring wenst te ver dwijnen, mag hij dat, onze ploeg staat of valt daar niet mee, iedereen is misbaar. Ik begrijp wel een en ander maar ik kan nu toch niet naar de beheerraad trek ken en vragen om de zaak nog eens te bekijken. Ver sta goed: René Verniers heeft zijn ontslag zélf aan geboden. Wat Mariman be treft, heb ik hem gezegt dat hij met zijn eventuee ontslag een gans jaar scou- tingswerk zo maar verloren laat gaan, precies in een periode waarin de resulta ten ervan naar voren moe ten komen». Weinig konkrete informa tie is er voorlopig nog voor handen voor wat de spelers aangaat. Eddy Lodewijckx tekende zijn kontrakt reeds eerder, Luc Van Haevere deed dat dinsdagavond. Volgende spelers houden het nog in beraad: Franky De Daele, Jef Beirninckx, Diederik Stickens, Alain Verstraeten. Veyt heeft ge vraagd hem op de transfer- lijst te plaatsen, geraakt hij niet weg, zal hij tegen de zelfde voorwaarden als dit jaar zijn diensten verder bij Sportkring blijven vervul len. Caers is eigendom van zijn vader. Hij kan dus ie der jaar weg. Lambrechts kwam onder optie bij de geelblauwen. Of die al of niet gelicht wordt, is nu nog niet beslist. Pierre De Raet, Luc Bevers en Gino Nijs liggen nog onder kon trakt. Tot slot is er nog Zidane van wie het kontrakt ook dit seizoen ten einde is. Er is belangstelling voor hem maar mocht Sportkring in eerste nationale belanden, zou hij evengoed hier ter plekke kunnen blijven, al thans dat is wat hij ons verklaarde. Dinsdagavond vond bij S.K. Sint-Niklaas een belangrijke beheerraad plaats. Als we deze lijnen tikken, moet die echter nog aanvangen. In een aparte bijdrage leest u echter over de resultaten ervan. André Govaert Ward Volkaert raad. van het uitvoerend komi- teit. Ontvingen een stads- medaille voor het gele verde werk: de lesgevers bandag 21 april werd. door de schepen voor Van den Coelden en Ten slotte kwamen André j. Dillen en W. Volkaert, BEi laatste van de 10-deli- sport, René De Winne en Etienne Cornet. V.K. Whi- De Wael, Herman De Wil- Hubert Van den Branden i lessenreeks aan de door Gerard Bontinck, te Boys zond William de en Chris Verbeeck de die a)s kciördinator zich jgdtrainers der Sint- voorzitter van de Stedelij- Hoof, Gilles Van Huffel, talrijke deelnemers voor ingespannen heeft voor jclase ploegen gege- ke Sint-Niklase sport- Luc Carpentier en Alois F.C. Gerda vervoegen. het we|s|agen van de les- w-H1 Van Damme. Noël De Een uitstekend initiatief senreeks. De spontane vriendschap ontstaan, bij de stedelijke jeugdtrai ners, door deze kursus, bracht mee dat een begin werd gemaakt met een «Vriendenkring jeugd trainers». Een onmiddel lijke stemming voor de voorzitterspost leverde een gelijke score op: Wil ly De Schrijver (Sportkring) en Noël De Langhe (Excelsior) waren de gegadigden. Voorlo pig is die stemronde niet doorgedreven maar bei den togen onmiddellijk aan het werk om voor gaande kursus te vervol gen met een Blosokursus (Initiator, algemene basi sopleiding, klubtrainer) terwijl men zich zal inzet ten opdat deze te Sint- Niklaas zou kunnen plaatsvinden. Hierbij zou den ook andere trainers kunnen aansluiten. Voor aleer bij de Vrien- S.K. Sint-Niklaas t ploeg van Sint-Niklase jeugdtrainers die de kursus jeugdopleidingvolgde, rechts initiatiefnemer Hubert 'N an den Brande, uiterst links, lesgever Dillen, (ag) oest verstek laten gaan, Brengen we even nog Langhe, Roland Van Dae- dat door Hubert Van den was één der initiatief- een aantal namen in her- ie en Roger Van Daele Branden genomen en denkring ook een sekre- imers. De heer Dillen innering die aan deze schreven in voor R.A.C. door de sportraad uitge- tarjs van dienst zal zijn, as er wel bij toen rond kursus hebben deelgeno- Excelsior. R.S. Haasdonk werkt werd. Waren tij- kan men VOorlopig kon- B klok van 21 uur aan men. Voor Sportkring was vertegenwoordigd dens het gezellig samen- takt opnemen met Hubert dere trainer een getuig- Sint-Niklaas zijn dat Ro- door Wiily Verheyen, Ju- zijn eveneens aanwezig: Van den Branden, Begij- hrift «Stage voor ger Dhaene, André D'Ha- lien De Brabander, L. Van Royen (sekretaris nestraat 99 te Sint-Nik- B ugdopleider» overhan- nis, Willy De Schrijver, Eduard Roeland en An- van de Stedelijke Sport- |aas (tel.: 031-76.66.08). gd werd. Dit gebeurde Willy De Meyer, Hector dré Kinders. raad en Lucien Bryssinck André Govaert Er is deze week al heel wat bij Sportkring Sint-Niklaas gebeurd. Dat konden we u al melden in een andere bij drage. Zoals daar gesteld was het voor verder nieuws nog wachten op de beslis singen van de beheerraad die dinsdag 23 april plaats vond. Daar werd besloten het kontrakt van Cees Waete rinckx, de koördinator van S.K. Sint-Niklaas. niet te verlengen. Voor de goede orde van zaken toch dit: zowel Robert Willems als Cees Waeterinckx hadden een kontrakt van twee jhar met de klub dat door geel- blauw kon opgezegd wor den na verloop van één jaar. Robert Willems, na de strubbelingen met Waete rinckx, verklaarde ons te zullen blijven onder één voorwaarde en dat way niet eens een financiële. Uiter aard ging het hier over het verder aanblijven van zijn kompagnon met wie het huishouden doen geen al te beste beurt maakte. Robert Willems heeft zijn objektieven tijdens de be heerraad van dinsdag naar voren gebracht, gaat ak koord met de politiek van de beheerraad zoals die hem voorgesteld werd, maar koppelde dus voor melde voorwaarde aan een verder verblijf van één jaar bij de ploeg die hij naar de hoogste regionen wil bren gen. De beslissing van de beheerraad komt niet erg onverwacht. De moeilijkhe den begonnen al na amper veertien dagen. In bepaalde kranten werd bovendien een ware hetze tegen Willems gevoerd die daar echter nooit op geanticipeerd heeft. Hoe ziet de toekomst er nu uit? Nu René Verniers zijn ont slag ingediend heeft, wordt wellicht Willy De Schrijver trainer van de Uefa's. Men redeneert dat de trainer van de scholieren een aantal versbakken uefa's het best kent en hij voor die taak de meest geschikte zou zijn. Anderzijds kijkt de S.K.- beheerraad nu uit naar ie mand die de jeugd én de jeugdtrainers kan begelei den. De microben tot en met de juniores komen on der zijn bewind. Robert Willems blijft trainer maar krijgt vanaf volgend seizoen de volledige kern (een twin tigtal spelers) onder zijn hoede. Men heeft bij Sportkring al iemand op het oog die de taak van begeleider kan ver vullen. Ook is er al een kandidatuur binnen. Sportkring wil vanaf vol gend seizoen de nadruk op de jeugd leggen. Daarom ook dat men uitkijkt naar een aantal nieuwe, kwalita tief sterke, trainers zodat het vroegere verwijt de jongsten onder de talenten links te laten liggen, niet meer ten berde kan gebracht worden. Een korre kt besluit dat me nigeen voldoening schenken zal. Ter afronding: Zidane die nu tweemaal per week traint, herstelt van zijn kwetsuur. Men probeert hem klaar te krijgen voor de wedstrijd tegen Union, lo gisch. ook aangezien er geen enkel risico kan gelopen worden in verband met een of andere kwalifikatie. Sportkring zit in de ein dronde en Union daalt ze ker naar derde klasse. Zida ne kan nu enkel nog voor wat spektakel zorgen, wat de supporters zeker en vast zal verheugen. André Govaert ,K. Grembergen heeft dens het voorbije wee- md een benefietwed- rijd gespeeld tegen ,W. Hamme. De integra- opbrengst van deze itmoeting was bestemd lor Geert Tonnelier. De- voetballer werd vorig ar betrokken bij een on- eval. Op weg naar huis iet de fiets werd hij aan- ereden door een perso- enwagen waarvan de estuurder dronken was. rg toegetakeld vreesde len dagenlang voor zijn ven. Maanden bleef leert in comateuze toe- tand in het Akademisch iekenhuis te Gent. Na ange weken te hebben oorstaan kwam er tot pluchting van zijn ou- ers, familieleden, colle- a's voetballers en vele rienden enige verbeter- ig in zijn gezondheids- aestand. Geert zal echter looit meer worden zoals weleer. Van de flinke stu dent en beste voetballer blijft nu nog een schim over. Bijna ononderbro ken verblijft hij nu al een jaar in het A.Z. in Gent. Alleen in het weekend mag hij huiswaarts ke ren. S.K. Grembergen heeft zijn gewezen voet baller nooit vergeten. De clubleiding van deze der de provincialer, goed we tende dat Geert Tonnelier nooit nog van enig nut zou zijn, besloot een paar maand geleden een ini tiatief te nemen. Een te koop stellen van steun- kaarten zou een benefiet wedstrijd voorafgaan. Een bereidwillig V.W. Hamme ging in op het verzoek van S.K. Grem bergen om een dergelijke ontmoeting te organise ren. Ondanks het koude weer, de hevige noord westenwind en de voor jaarsbuien was er dit De Grembergse doelman De Lathouwer komt hier gepast tussen (Grembergen Hamme 0-1) (vh) weekend heel wat be langstelling rondom het terrein van de Gremberg se derde provincialer. Over de geluidsinstallatie sprak voorzitter Herman Burghgraeve woorden van dank aan eenieder die hadden meegeholpen aan dit initiatief. Hij dank te ook V.W. Hamme voor de spontane bereidwillig heid. Een ontroerende verwelkoming sprak hij uit aan Geert Tonnelier. Ondersteund door sterke handen kon Geert zich nog eens verenigen met zijn vrienden. Hij alleen was niet in het klassieke voetbalplunje maar dat kan en kon niet meer. Nooit meer zelfs. Het was doodstil rondom het veld van S.K. Grembergen toen Geert zijn verschij ning deed. Menige tra nen werden gepinkt bij dit enerzijds blije, ander zijds droevige weerzien. Geert was gelukkig korte tijd in gezelschap van zijn makkers te vertoeven waarmee hij zijn voetbal loopbaan was begonnen, maar die, o grillig lot, zo bruusk werd afgebroken. Eenieder op het veld was onder de indruk, zeker niet het minst de spelers van S.K. Grembergen. Vanuit een venster van De voetballers van SK Grembergen met in het midden Geert Tondelier. (vh) het nieuwe clubhuis kon werd gewonnen. Geert het verloop van de De familie van Geert Ton- wedstrijd volgen. Een nelier en het clubbestuur partij die aantrekkelijk van S.K. Grembergen was en uiteindelijk door waren verheugd over zo- Vigor Hamme met 0-1 veel belangstelling. Een balsem op de diep gesla gen wonde. Een magere troost voor Geert maar een hart onder de riem omdat zovelen van hem houden.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23