Eendracht zag r blauwe en tens) gele sterretjes Geslaagd experiment... Haast Denderhoutem de kaars uit? Kapitein William Bracke (Herdersem): «Onverdiend» met Er werd scherp geschoten Heyvaert en affit naar S.K. Aalst Robur zoekt trainer Pierre Moerenhout: Lutterzele Voetbal: KAV Dendermonde zoekt en vindt DE VOORPOST De Voorpost - 25.4.1980 - 25 Eendr. Zele - Berbr. Geel 1-1 ieel heeft in de Elststraat De toekomst In het laatste treffen voor eigen publiek hebben de erwittigingskaart onder de doelgebied, neus werd gestoken. van de Eendrachtformatie ewezen, dat de verbluf- nog niet voldoende uit de Prima verdediging f :nde remonte niets te ma- kluiten is gewassen om de Een ogenblik hebben we Zeienaars er zeker geen en heeft met de faktor strijd in zulke moeilijke gehoopt, dat de verdedi- verrichting van gemaakt, eluk, maar de rezultante is omstandigheden aan te ging haar slag zou thuis dje djk mag onderstreept an kunde, inzet en overga- vangen. halen, want tot enkele mi- £r js gorter jeugd genoeg e. Meteen werd de moge- De modder was er de oor- nuten voor het einde bleef voor handen om de toe- jkheid in het vooruitzicht zaak van dat Moonst, toen de nipte voorsprong door j^omst met eigen spelerspo- esteld dat Bosman en zijn hij een zware bal op het Maes in de 21e min. genet, tentiëel uit te bouwen. Er is laats, die de heenronde achter hoofd kreeg moest op de bordjes staan. Coo- echter nood Jong Lede - A.S. Oostende 2-0 Toen Uyttenhove even onder kontrole. na de kampwisseling de Jong Lede, dat blijkbaar iets wilde goedmaken, ging nog feller drukken. A.S. netten voor de twee de maal in de wedstrijd bol zette, was de zaak Éen tweede lokaal doel- bekeken. Door de ver- punt hing bestendig in de kleumde supporters wer- lucht maar Bombeke ken den de groen-witten met de wel tegenslag toen een dankbaar applaus zijn doelpoging precies beloond, omdat met deze op de lijn door achterspe- zege uiteraard toch aan Ier Boeye kon gestuit hun verzuchtingen werd worden, voldaan. Wie regen en wind trot- Gedurende deze periode had A.S. Oostende wei- aan een cen- '.G. Oostende voor hun ntketende aanhang te Joppen. trale figuur, die vooraan de jongeren kan meeslepen en iet amper 3 punten afslo- bijgewerkt worden, dat reman en Goossens hadden cn bekwaam zijn om een Maes en Hillen de remmen voor deze geleide ontwik- jmmbwïwm oetbalredding te bewer- niet konden dichtslaan en keling het beste beentje deze de zelfzekerheid voor en zonder voorgaande in met hoofd tegen elkaar voorgezet, maar de pluim doe| kan inplanten. Om erde afdeling. Ze dienen botsten en dat scheidsrech- ging naar De/Decker. De zu|k een element op de kop aarvoor zondag enkel ter PicarJ ook ten gronde manier waarop hij enkele te tdcken zijn er naast fi- ging. Ook de drie gele schoten neutralizeerde nanciële opofferingen ook kaarten zijn meer het ge- brachten een nieuw bewijs de fatoren geluk en mee- volg van de toestand van va" zijn klas. inzonderheid sjag nodjg het veld, dan van een het redden van een straf- zondag wordt het seiZoen ontverantwoord optreden, schop nochtans door Bos- afgesi0ten met een uitstap man schitterend ^getrapt naar xurnhout De uitslag Inzonderheid de sanktie te- was- maar noë verbluffen- dje de Kempische formatie litputtingsslag )e rukwinden, die het dak ran de tribune deden tril- :n, gevolgd door een strie- gen Van Wambeke bleek te der uit de rechter boven- te Doornik wist af te dwin- nende regenvlaag tijdens zwaar, maar dit geel heeft hoek geslagen, was een gen beWijst. dat de Een- Ie rust herschiepen het voor gevolg dat Peter de bravoerstukje dat weinig drachters aldaar voor een •endrachtveld in een mod- openingswedstrijd van vol- doelverdedigers hem zullen njet te onderschatten opga- Ierbrij. Het bleek dat in gend seizoen zal moeten nadoen. Wat meer is, in Ve staan, maar des ondanks leze opgave, waarin de missen. Dit is ook het geval tegenstelling tot vroeger bestaat de mogelijkheid, mtketende natuurelemen- van Mare De Brabander, toonde de Zeelse portier dat de kompetitie niet met en hoogtij vierden, de die zijn heroptreden deed zich nu ook zeer betrouw- een nederlaag wordt afge- eugd die de basis vormt bij de invallers maar ook de baar op fazen buiten zijn sloten. seerde om de laatste nig of niets in te brengen, thuiswedstrijd van Jong De kustploeg is hooguit Lede bij te wonen werd éénmaal gevaarlijk ge- voor zijn moed en trouw weest langs Crevé, onbe- beloond. De wedstrijd twistbaar de meeste ak- startte niettemin op een tieve en slagvaardigste laag pitje en in het eerste bezoeker, kwartier viel niets opwar- Toen de kustbewoners in mends te beleven. Het de tweede helft dan toch was eerst toen de voort- een poging ondernamen durend bij de pinken zijn- om de scheve toestand de Kino de bezoekende recht te zetten, kwam het doelman op een geweldi- antwoord snel en gevat ge kanjer trakteerde, dat in de vorm van een doel de wedstrijd echt los punt van Uyttenhove. kwam. Jong Lede trok De bezoekers bleven nog het tempo wat op en am- even aandringen maar per drie minuten later zakten toen vrij snel weg. scoorde Christiaan Kino. Een derde lokaal doel- Opnieuw pakte hij uit met punt langs Uyttenhove een zwaar schot en waar werd afgekeurd rpaar ui- doelman Van de Poele teraard wijzigde zich even tevoren in hoek- niets meer aan de ver schop kon verwerken, worven stand, kreeg hij nu de bal niet Het trainersduo Mergaey Eric Delmulle: de nieuwe trainer van Jong Lede. (vh) - Delmulle was uiteraard de laatste wedstrijd van gelukkig met de overwin- het seizoen worden ge- ning «Het werd een goe de wedstrijd de ver schuivingen in de ploeg ëxperimenteerd, en men kan zich bijgevolg nog aan wijzigingen verwach- en inbreng van De Troyer ten. Niet omdat iemand voor de gekwetste Van beneden de verwachtin- Belle zijn een meevaller gen is gebleven, maar geworden, dit vooral met enkel omdat men bepaal- 'orige zaterdag werd, in •.enslelling tot teal som- toespelden, geen itspraak gedaan in de •nterende zaak Lebbeke - denderhoutem. Imdat de h. Forment, se- 'etaris van Toekomst 'orsbeke met vakantie te as He in dus onmogelijk naar de titling van de kontrolekom- tiissie kon, en de broers Schamp (eveneens Borsbe- te- zich lieten verontschul- de al* gevolg van een yte familiefeest, moet nog een af ter iet dg ak lat zating plaats hebben. Met de), VW Ha mme (Weymans derdaad juist was dat de heeft de volgende zitting steeds een erezaak van ge- de drie genoemden. Zowel en Westelinck), Racing bezoeken aan bepaalde plaats en kennen we waar- maakt met sportieve midde- Forment als beide Schamps Haallert (De Schrijver en spelers afgelegd werden schijnlijk de uitspraak. len punten te vergaren en hadden hun vroegere ver- speler De Pril) en Frans uitgerekend in de dagen die Hamme gelooft men voor de titel te strijden. Als klaringen schriftelijk beves- Roef, de getuige bij wie de wedstrijden legen Dender- steevast dat Denderhoutem blijkt dat bepaalde klubs tigddoch de leden van de Denderhoutempraeses per houtem voorafgingen. Dat de kaars uitblaast: "We zich zijsprongen bevoegde kommissie willen vergissing belandde toen Leo Verhulst voor de match zijn in het bezit van het veroorloven, dan is het toe- het trio persoonlijk nog hij op zoek ging naar Leb- Lebbeke - Denderhoutem dossier. Als we weten dat gestaan punten te kopen en eens horen. bekekeeper Van Mosse- iemandover de drempel Veume degradeert op fei- op die manier hogerop te Hoe dan ook, op de zitting velde. kreeg, zou dus geen al- ten die niet zwaarderwc- geraken. In het begin ge- van zaterdag waren ver- Iedereen bleef gedurende leenstaand feit zijn. Vorig gen dan degene die legen loofden we er niet rotsvast scheidene partijen ver- de duur van de zitting ter seizoen zou met de Haal- Denderhoutem worden in. Nu we de feiten kennen, legenwoordigd: Dentler- plekke. Allen bevestigden tertse goalgetter De Pril en aangevoerd dan kan het zijn we ervan overtuigd dat houtem (Vijverman), SK hun vorige verklaringen, tie beide Schamps hetzelf- moeilijk anders of de be- slechts één beslissing moge- Lebbeke (Van Elstande, De konunissieleden wilden de zijn gebeurd. slissing moet dezelfde rich- lijk is.» Verhulst en Van Mossevel- vooral vernemen of het in- Vandaag vrijdag 25 april ting uit Wijzelf hebben er S.K. Berlare - S.K. Herdersem 2-1 In de afgelopen week luchten. Een hadden heel wat gissin- zoen vechten, sturen, meent Fred dat de werkeloos. Dat Frank titel niet in deze wedstrijd Hanselaer slechts laattij- jono oer .J— - L hadden heel wat gissin- zoen vechten, bleek nu verloren gegaan is, doch d'9 op de groene mat de overwinning behaal- doe|Dunten teiien gen en weddenschappen voor niets? Niemand was wel in de loop van het kwam, was eveneens een den te Wichelen, stelen rg scoorde er weken bewezen, dat hij een paar stemmen uit gemakkelijk naar doel Herdersemse middens, schiet, en ook dikwijls de Een conlusie is vlug ge- roos treft. Deze is vol- maakt. Herdersem wou gens hem te laat inge- de titel. De wedstrijd kon bracht. Dat Berlare toch gespeeld zijn na 45', doch kampioen werd, was een de come-back van geel- dubbeltje op zijn kant. blauw in de tweede pe- Die ploeg heeft steeds """l »«h9de de gelijke geluk. Nadat zij vorige s,and Jn verlengingen week slechts in extremis ™as Herderaem fysisch het oog op het volgend seizoen.» In het vooruitzicht van de prestigewedstrijd tegen A.S. Oostende werd de ploeg van Jong Lede flink door elkaar gehaald. Zulks geschiedde na sa- menspraak tussen de vertrekkende trainer Mer gaey en nieuwkomer Eric Delmulle. Zo verhuisde Parrez naar de rechtsach ter plaats, werd Gilbert De Groote laatste man. Oosterlinck kwam cen traal in het middenveld, terwijl De Troyer zijn kans kreeg als midden velder, dil ingevolge het uitvallen van Rudy Van Belle. Alles draaide goed. Ook De Neef, die linksachter werd, liet zich de opties wil nemen. Tegen A.S. Oostende hebben we toch opnieuw bewezen, aldus Mergaey in zijn slotkommentaar, dat de derde plaats steeds in ons bereik heeft gelegen. Had de ploeg in bepaalde wedstrijden de inzet niet verkwanseld dan ware het opzet zeker geslaagd. Thans wacht ons een ereplaats van la gere rang, maar bewezen is alvast dat Jong Lede met volle inzet niemand hoef te vrezen en dit is dan toch een geruststel ling voor de verdere toe komst». Op Bergen hoopt Jong Lede thans het sei zoen zegevierend af te sluiten om dan op 2 mei tijdens de avondwed- flink gelden. Trainer Mer- strijd tegen K.V. Meche- gaey die uiteraard tevre- |en officieel afscheid te nemen van Roger Mer gaey, die als speler en den was over de inzet en het resultaat, achtte het tevens bewezen dat heel trainer zeven seizoenen wat spelers zich op diver- het wel en wee van de ronde gedaan, over te spreken. Dan maar seizoen, waar echt dom het al dan niet behalen even laten betijen. Wij me punten werden weg- van de kampioenentitel door S.K. Herdersem, in hun testwedstrijd tegen S.K. Berlare. verwijt voor de trainer. Frank heeft de voorbije zij nu onze titel in de laat ste seconden. Tot daar tevee'- het sterkst, doch alleen Berla- ééntje A.V.H. se plaatsen in de ploeg nuttig kunnen maken. Uiteraard zal ook tijdens groenwit deelde. vinden mekaar wel in het gegeven. «Je verhuis van lokaal. Nadat wij ons van flankverdediger naar bero was een goede zet?» Fred Van den Bo- onze doorweekte kleren Berlare ontdaan hadden, trokken kreeg weinig kans toege- we naar Café Penalty, het gaert is er de man niet meten door de Herder- S.K. Lokaal. En ja, ze wa- naar iemand te kwetsen, Berlare ren er. Wat een tegenstel- daarvoor let hij ook heel ling tot de voorbije zon- goed op met zijn woor- dagen. De bazin was druk den. Sinds hij als laatste in de weer met pintjes man fungeert is het de semmenaren. had de laatste weken niet ling tot de voorbije zon- goed op met zijn woor- zo'n goede indruk gela ten, terwijl Herdersem acht opeenvolgende rond te delen, doch nie- eerste wedstrijd die ver overwinningen liet opte- mand kreeg een glimlach loren wordt. Dus!!! Ein- op de lippen. De muziek- delijk is Stefan De Wolf kenen. Berlare was op Wichelen, slechts na veel problemen, verleden week door het oog van de naald geraakt, terwijl Herdersem niet de min- doos stond stil. Spelers toch bereid lol praten, en supporters vertelden Als één van de veelbelo- fluisterend hun leed. Ver- vende jongeren van de loren, ja, maar hoe? On- ploeg, is het normaal dat verdiend. Op het ogen- hij het meest onder de ste problemen kende in blik dat wij de wedstrijd indruk was. Stefan speel- hun derby op Schroevers dirigeren, valt die stom- de zijn normaal (hoog) Moorsel. Met ongeveer me goal. En weer in de peil. Hoe kwam dat? een 500 tal waren de laatste seconden. Ik ge- «Reeds na 10' werd ik geelblauwen naar Gijze- raak bij de spelers. De tamelijk zwaar getackeld, gem afgezakt om Berlare eerste, die ik ontmoet is De pijn in de benen heeft te kloppen. Doch ook Ber- Stefan De Wolf. Hij gunt mij het ganse verloop lare was paraat met zijn legioen, eveneens een 500 man sterk. De Her- me geen woord. Kapitein parten gespeeld. Ik kon William Bracke wel. Zijn bijwijlen niet meer lopen, mening gaat samen met Toen diezelfde speler mij dersemse verwachtingen deze van alle Herdersem- in de tweede helft nog- werden de kop ingedrukt, menaren. Onverdiend, maals hardhandig aan- toen bleek dat Berlare in Als ik stel dat bij de rust pakte was de zaak beke- de eerste periode veruit de wedstrijd kon ge- ken. Ik kon niet meer uit de beste ploeg was. Met speeld zijn maar dat Ber- de voeten.» Zijn indruk een 1-0 achterstand zat het er nog in voor S.K. eens. «Zij hebben hoog uit 40' gedrukt. Wij mo- Herdersem. De mannen van de Lange Haag kwa men terug. Het werd 1-1 en zo bleef het. Verlen gingen. Herdersemse lare de kansen liet liggen, was over Berlare? Een hij het daar niet mee goede ploeg, zonder ech ter één opvallende figuur in de rangen. Vandaag druk, doch een perfekte Wie een pluim verdient en onfeilbare Berlare por tier. Toen iedereen reeds gen er 80' op ons aktief hield doelwachter Kerre zetten. Maar scoren is die waarschijnlijk de bes te wedstrijd uit zijn loop baan -speelde roodwit niet ons sterkste wapen». aan een replay dacht, en de vele supporters elkaar reeds verdrongen in een stampvolle Gijzegem- kantine, viel' het verdikt. Voor geelblauw langs de verkeerde kant. 1' voor het eindsignaal werd Ber lare kampioen. Met han gende hoofden, zelfs we nend, werden de kleedka mers opgezocht. Zelfs de bloemen konden de Her- dersemspelers niet op- bij Herdersem? ledereen overeind! En wat wordt heeft er voor gevochten, het nu met U en Herder- Niemand dient met de sem? «Afwachten»! vinger gewezen. Doel- Een stem uit de suppor- man Benny De Cooman tersklan was niet zo mals heeft in de eerste helft voor trainer Van Bock- twee doelpunten verhin- stael. derd. De werkkracht van Alhoewel hij niets kon af- speler - trainer Van Bock- dingen op de goede pres- stael was voorbeeldig, tatie van de trainer, ver- De tweede die in een klaarde hij wenend, dat woordenvloed, het ver- hij als trainer fouten ge- lies onverdiend noemde, maakt heeft. In de lucht- was libero Fred Van den duels waren wij nergens. Bogaert. Zonder evenwel Hij zit met een lange man iemand een verwijt te op de bank, en laat deze Vlierzele-Eendracht St.-Gillis 1-6 In een werkelijk spekta- raan De Geyter. kulaire wedstrijd heeft Uiterst gelukkig Eendracht Sint-Gillis fi- Chou De Bleeckere, die Moeskroen belandde naai weten beslag te leg- met Eendracht een ak- Willy Goossens bij Her gen op de tweede plaats koord heeft afgesloten de zele. waar hij als laatste in derde provinciale C ploeg als speler-trainer man fungeerde. Voor wat recht opent deel te te leiden, en reeds op Eendracht Sint-Gillis ze- nemen aan de eindronde Erembodegem aan de ^er een belangrijke aan- voor eventuele promove- slag ging. Het akkoord winst. Volgens voorzitter ring. had blijkbaar geweldig Baetens gaat men nu ook Op het terrein van Erem- positief ingewerkt, want no9 °P zoek om de aan- bodegem tapte Een- iedereen gaf zich tot het VQ1 wa* meer kracht te dracht uit het beste vaat- uiterste. «Spelen we geven en dan moet Een- je. Reeds na amper drie gans het seizoen met de- dracht voldoende gewa- minuten opende Bracke zelfde inzet, dan kan nie- pend zijn om een greep de stand en precies drie mand ons van de titel naar de titel te doen. minuten later keek Vlier- houden» wilde voorzitter Ondertussen blijft Een- zele reeds tegen een 0-2 Baetens na afloop kwijt, dracht Sint-Gillis in de achterstand aan. Daar «In een wedstrijd waarin aktualiteit. Nu zondag bleef het niet bij want uiteraard niets meer te wordt het eens zo grote toen Vlierzele aanstalten winnen valt dan een ti- Meulestede in de ogen maakte om orde op zaken cket voor de eindronde, gekeken. «Vervolgens te stellen, schoot Bracke pakken ze zo sterk uit dat zullen we wel zien.zegt nummer drie tegen de Vlierzele eenvoudig voorzitter Baetens, die touwen. Precies in de onbestaande was. Meer evenals spelers en aan- laatste minuut van de nog: in het vooruitzicht hangers alle beslomme- eerste helft bracht Van van de wedstrijd tegen Beveren de stand op 0-4 Meulestede spreken ze vanop de strafschopstip, nu van extra te gaan trai- Na de rust liet doelman nen, en dit na zulk een De Clercq de kans liggen zwaar seizoen.» Dit be- om de stand vanop de wijst alvast dat iedereen elfmeterstip op te drij- opgetogen is over de ven. Vlierzele kwam dan komst van Chou De zelf na een penalty van Bleeckere die trou- Meuleman tot 1-4 terug, wens ook reeds voor ver- Het strafschoppenfesti- dere versterking zorgde val werd voortgezet, en met Willy Goossens, die zo groeide de voorsprong op 16-jarige leeftijd door tot 1-6 met doelpunten Anderlecht te Wetteren van Van Beveren en vete- werd wprrn*»hrrr»lH k;; S.K. Aalst is niet van plan lang in Tweede Provinciale te vertoeven. Woensdaga vond werden twee belang rijke transfers afgesloten: Heyvaert, die voor Stan daard Denderleeuw in het afgelopen seizoen 21 keer scoorde, is aangeworven. By F.C. Denderleeuw werd Affit weggehaald. paars-blauw geen kans kreeg maar een paar jaar later wel bij Club Brug- was 9e- Over Sint-Niklaas en ringen van de voorbije kompetitie vergeten zijn en blijkbaar reeds klaar staan om er opnieuw aan te beginnen. E.D.M. Julien Peelman, nu reeds een viertal seizoenen trai- Pierre Moerenhout voetbalt volgend seizoen niet meer bij Sparta Appels. Hy komt dichter bij huis spelen. Zijn nieuwe klub wordt Lutter zele. Walter Ellegeert Ninove Walter Ellegeert, die in de loop van het seizoen op stapte bij Eendracht Aalst, wordt trainer bij Vierde Na- tionaler VK Ninove. Het kontrakt zou over drie sei zoenen lopen. Mare Uyttenhove (Lede): test bij Beveren Mare Uyttenhove (Jong Le de) is een van de betere spelers van Derde Nationa- ler Jorig Lede. Deze jonge voetballer heeft her en der belangstelling losgeweekt. SK Beveren testte Uyttenho ve tijdens de invallerswed- KAV Dendermonde is op jacht gegaan in tweede pro vinciale en heeft er wat op de kop getikt. Bij St.-Pau- wels, derde in de afgelopen kompetitie, legde het beslag op Jaak Joris, een van de sterke pionnen van de Waaslandse klub. In de an dere tweede provinciale ging men op bezoek bij kop loper Olympia Gent waar de 22-jarige rijzige midden velder Peter Demaer werd (gdp) Georges Heylens blijft Georges Heylens, de ex-in ternationaal van Anderlecht die Eendracht Aalst naar de redding in Tweedeleidde, heeft voor één seizoen bijge tekend. Nog een tiental kon trakten moeten hernieuwd worden. Dat is niet het ge val voor Trappeniers, Van Kemseke, Van Geersom en Desanghere, die aan de klub verbonden blijven. ner bij Robur Moerzeke, c^A n»m ontslag. Blauwwit tegen SC Charleroi die nam kijkt nu naar een andere npfenmeester uit. op donderdagavond speeld werd. ge- Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn

De Voorpost | 1980 | | pagina 25