André Lion: auteur van een magistraal doelpunt Thriller Luc Van Cauteren: «Ik dacht al aan een tweede uitgave» Rudy Buyle: «Een slippertje dat fataal had kunnen worden» Voorzitter Henri Sacré: «Verder doen met zoveel mogelijk «eigen volk» r Voetbal Uitstekende ref. Vercauteren 1.008 tickets Professioneel Drie doelpunten van roodwit 26 - 25.4.1980 - De Voorpost André Lion was uiteraard na afloop van deze uitput tingslag een dolgelukkige voetballer. Hij was niet al leen één van de uitblinkers bij S.K. Berlare. Bovendien was hij auteur van een ma gistraal doelpunt dat rond het halfuur tot stand kwam. In die faze die uiteindelijk tot deze openingstreffer leidde had ook Luc Van Cauteren zijn aandeel. Eerst zette hij een tegen stander in de wind om dan de bal aan zijn collega door te spelen die als het ware in de vlucht het leder in doel deed belanden. Dat was een juweel van een doelpunt, dat ook in hogere afdelingen op open doek jes zou worden onthaald. In het lokaal van S.K. Ber lare waar de feestmuziek vanzelfsprekend in de lucht hing, hadden we een ge sprek met André Lion, de 25-jarige voetballer die slechts op 19 jarige leeftijd officieel met de voetbal sport is begonnen. «Aan de rust hadden we eigenlijk al een titel op zak moeten hebben. We hebben min stens twee tot drie open kansen onbenut galten» zegt André Lion. «Dat is eigenlijk niet onbegrijpelijk wanneer je weet hoe ge- spanner. we op het veld zijn gekomen. Het verbe terde er zeker niet op in de tweede helft en vooral na dat de gelijkmaker was tot stand gekomen. Toen heb ik wel eventjes schrik ge had. Wat zou het gewor den zijn hadden we deze wedstrijd verloren? Dat had op dat moment tot de mogelijkheden behoord. In het laatste halfuur van de partij was het Herdersem dat een licht veldoverwicht wist te realiseren om me menigmaal kippevlees deed krijgen. De twee verlengingen werden uit eindelijk een dubbeltje op zijn kant. ledereen was doodmoe na zoveel in spanningen Op een der gelijk drassig veld en in zulke weersomstandighe den vergt het heel wat van je krachten om overeind te blijven. Bovendien nog die gespannen sfeer erbij. Het doelpunt van Werner van Hauwe in de slotminuten van de laatste verlening was uiteindelijk de bevrij ding waardoor de ganse ploeg opnieuw zichzelf werd. Globaal beschouwd zal niemand het mij ten kwade duiden wanneer ik stel dat we deze belangrij ke wedstrijd verdiend heb ben gewonnen. We kregen de beste kansen. Van mezelf mag ik wel zeg gen dat ik toch wel twee keer pech heb gekend bij het besluiten. Dat was het geval toen eerst een schot tegen de paai sloeg, en nadien toen de bal op de lat strandde. Ik mag zeker onze doelman Rudy Kerre niet vergeten. Hij heeft voor ons onbetwist de wed- strijde en meteen het kam pioenschap gewonnen», aldus de clubspeler bij uit stek die André Lion is. E.D.M. maar keeper De Cooman klaart het De vrijschop gaat door de Herdersemse m, standje op. (Berlare-Herdersem 2-1) (rik) Berlare - Herdersem 2-1 Bij den goeie thriller mag je de ontknoping pas in extremis vernemen. De voetballers van roodwit Berlare hebben er een handje van weg om hun fans in het ongewisse te laten: op de laatste kompetitiedag scoorden ze te Wichelen slechts in de laatste minuut de goal dië hen naast Herdersem bracht. In de testwedstrijd tegen datzelfde Herdersem werd het slechts op enkele sekon- den van het einde 2-1. Na twee keer een kwartier extra- times dan nog, op het ogenblik dat een uitstekende scheidsrechter Vercauteren al eens naar zijn klok had gekeken. Dat winning-goaltje werd het scoren niet beletten: door een zwevende Werner een doorbraak van de langs Van Hauwe voorbij de de rechterflank oprukken- machteloze De Cooman de Van Cauteren werd in gekopt. Eigenlijk ver-, één tijd door die Lion op wachtten nog slechts weini- de slof genomen en van gen die ontknoping die dichtbii werd de Herder- werd ingeluid door «inval- semkeeper gefusiljeerd. Ier» Sacré, een hoogblonde Er volgden nog kansen: krullebol die slechts 17 mi- Werner Van Hauwe om- nuten op het terrein stond zeilde de buitenspelval en was inghaald voor Frank stormde alleen op De De Grauwe. Sacré liep ach- Cooman af, maar laatstge- ter een schijnbaar verloren noemde liep zijn «belager» bal aan. Iemand ging deze tot buiten het strafschopge- nog frisse kracht tacklen. bied tegemoet en weerde Er vertrok een laterale het schot ten koste van een voorzet en Van Hauwe handfout. De toegekende kopte raak... vrijschop leverde niets op. De roodwitte, verregende Herdersem liet zich niet in vlaggen, gingen de hoogte de hoek drummen en het in. De Berlaarse spionkop was maar goed dat Rudi overrompelde in een echte Kerre flink uit de doppen Europacupstijl het terrein keek, of er had onheil kun- om de triomf te vieren. Het nen van komen voor het nu geel en het blauw op de onjutte Berlare. Herdersemse petjes werd plots bleker. De beslissing Het bleef 1-0 tot aan de was gevallen. De «puiten» rust. Lang moest Herder- werden luidruchtig aange- sem na de koffiepauze niet moedigd door hun entoe- wachten vooraleer langszij siaste fans. Iemand balde te komen. Ronny Buyle de vuisten: «Vasthouden, stak geelblauw ongewild vasthouden». Ref André een... voetje toe. Kamitein Vercauteren floot de match William Bracke schoot naar het verleden. Voor de naar het door Kerre verde- enen begon de knalfuif en digde doel en normaal zu spoot de champagne, bos- de bal voorlangs zijn gevlo- jes bloemen vlogen in het gen. De in de buurt van de rond. Voor de moegestre- verste paal opgestelde Buy- den doch verdienstelijke le wilde die bal wegtrap- Herdersemse akteurs was pen, doch versloeg van die laatste tocht naar de dichtbij zijn eigen keeper. Gijzegemse kleedkamers Berlare leek aangeslagen, een kalvarie. Met gebogen Eén minuutje later dreigde hoofden verlieten ze de opnieuw gevaar toen Ste- arena, waarin ze moedig, fan De Wolf aanlegde. De kundig en vooral zeer spor- knal keilde evenwel over tief hun kans hebben ver- de lat buiten, dedigd. Herdersem bleef vlot voet- Fraai doelpunt ballen, doch wilde het ei- Tijdens de eerste time genlijk te mooi doen. toonde Berlare zich de ge- Daardoor kreeg de soliede vaarlijkste ploeg. Roodwit en erg betrouwbare rood- creëerde verscheidene sco- witte verdediging ruim- ringskansen, doch een uit- schoots de gelegenheid zich stekende De Cooman toon- te organizeren. de herhaaldelijk zijn uit- Berlare moest het meer van zonderlijke kw liteiten. gevatte dieptepassen dan Toch kon hii And,4 Lion van soms oogestrelende tie relantijntjes hebben. Het gooide na 75 minuten met Rudi Marissen bovendien een knap voetballertje in de strijd nadat een met krampen geplaagde André Lion het had laten afweten. Die Marissen is normaal een basisspeler, doch stond gedurende enkele weken wegen verwondingen naast de ploeg. Nu bracht hij weer meer cohesie in het team. al dient gezegd dat de verdiensten van een weer uitstekende Jaak Schreurs als spelmaker niet mogen verzwegen worden. Anderhalf voetbal mondde in een 1-1 eindscore uit. Er dienden dus twee verlenin gen van een kwartier ge speeld. De uitputtingsslag kon beginnen. Het werd doch dat vertelden we reeds, een onverwachte ontknoping. Berlare pro moveert, doch het is jam mer dat aan het eind van een kampioenschap slechts één nummer één kan be kroond worden: Herder sem zou eveneens een plaats «hogerop» kunnen verantwoorden. Marcel Van Hauwermeiren Luc Van Cauteren toonde «Na die gelijkmaker dacht doelgebied verscheen op het neutrale veld van ik onmiddellijk al aan een stokte de adem in mijn Wilskracht Gijzegem in de retourmatch» zgt Luc Van keel. Tot uiteindelijke het ontmoeting met Herder- Cauteren. «Dat spook- onwaarschijnlijke gebeur- sem een voorbeeldige in- beeld kon ik me niet meer de en het winnend doel- zet. Hondertwintig minuten ontzetten. Erger nog. In de punt als gouden manna uit de maa ploegde hij met als enig verlengingen meende ik de loodgrijze hemel viel en de s>r,jd verloor. Moes doel voor ogen de vollle dat we eraan gingen. Wat voor ons de verlossing be- inzet te winnen en meteen zou dat een drama worden tekende», kampioen te spelen. Ook flitste me door het achter- Luc Van Cauteren is een hij is als 23-jarige al zeven hoofd. Ik mocht er niet aan sportieve jongen die jaar lid van de Berlaarse denken in dat ijselijke vrankweg zijn mening zegt fanionelftal waarin hij weer, maar kon hoe dan en als het moet ook loven- steeds behoorlijk aan zijn ook de gedachten niet uit de woorden richt aan het trekken is gekomen. mijn hoofd weren. Telkens adres van de tegenstrever, Over de recente wedstrijd een Herdersemse voetbal- ook al is het de rechtsreek had ook hij zijn mening: Ier in de omgeving van ons se concurrent. «Herdersem is beslist goede ploeg, alhoewel z tweemaal tegen ons aait-- het kortste eind trok in di kompetitie en ook vandaa; er twee ploegen promove W ren, dan zou dit zeker nie ten onrechte aan Herdet# sem toekomen. Voor hen i I het jammer, maar ook w kunnen er niets aan verhe pen dat er slechts ploeg promoveert» aldi|Ra Luc Van Cauteren. ,e'r E.D.fcsle Berlare - Herdersem is een zeer sportieve bedoening geworden. Voor een wed strijd waarvan de promove ring naar «Derde» afhing, werden erg weinig fouten bedreven. Geen enkele keer werd een grove overtreding vastgesteld. Scheidsrechter André Vercauteren was trouwens de aangewezen man om dergelijke ondank bare karweitjes op te knap pen: hjj laat voetballen als het kan, doch grijpt onver biddelijk in als de spelregels overtreden worden. Hij laat evenmin met zijn grens rechters sollen. Toen een Berlarenaar voor off-side werd afgevlagd door lines man Baele, maakte de spe ler het bekende «zottekesge- baar» in de richting van de vlaggeman. Vercauteren riep de zondaar echter prompt bij zich en gaf hem (terecht) een bolwassing. Zo hoort het ook. De scheids rechter had deskundig een paar keer geel kunnen to nen. Hij deed het niet. Waarom ook? Hij had de wedstrijd onder kontrole en de spelers beseften zeer goed dat ze te doen hadden met een man van wie een enorme autoriteit uitgaat. Toen na een tiental minu ten in de tweede helft een anders zo secure Rudy Buyle de bal in eigen doel deed verdwijnen, waardoor de gelijkmaker tot stand kwam, maakte iemand de bedenking dat hij toch niet graag in de schoenen van de Berlaarse verdediging had gestaan. Wanneer dergelijk iets je overkomt in zo een kapitale wedstrijd moet je al over stalen ze nuwen beschikken wil je er voor de rest van de partij nog iets goed van maken. Maar Rudy Buyle beschikt ongetwijfeld over sterke zenuwen want ook na dat ene slippertje keerde hij al les feilloos. Toch moest hij bekennen dat het verlos send doelpunt na 118 mi nuten opwindend voetbal hem wellicht het gelukkigst van al stemde. «Toch heb ik geen enkele negatieve invloed onder gaan, nadat ik tegen mijn eigen ploeg had gescoord. Men heeft me nadien ge zegd dat de bal naast zou zijn gegaan (cfr. wat juist is) had ik er af gebleven. Echt ik dacht dat het an ders zou zijn verlopen. Op dat ogenblik heb ik tot me zelf gezegd, je hebt geen enkele schuld aan dit voor val en ben ik nog harder op de tanden gaan bijten. Stel je voor dat ik mezelf verwij ten zou zijn gaan toestu ren. Dan had ik wellicht honderd procent het noord en verloren met alle gevol gen van dien. Ik ben 23 en speel zeven jaar in het eer ste elftal van S.K. Berlare. de: iko Nooit is me zoiets overko'1™ men. Ik moet wel zeggefen dat mijn kollega's me njPe die misser extra zijn gaar1*3 aanmoedigen. str Zo gaat da'n. altijd in Berlare waar je kof'5'.) lega's voetballers allemaajj"' je vrienden zijn. Een dergé™2 lijke ingesteldheid maak'31 een ploeg sterker dan ooitje pk Eendracht maakt macht i - ook in Berlare geen ijde aj «begrip» zegt Rudy Buyle E.D.M Het was koud, de regen stroomde op bepaalde mo menten bij beken naar beneden. Niet iedereen vond uiter aard bescherming onder het afdak naast het terrein van Wilskracht Gijzegem. En toch trotseerden 1.008 «be- talenden» het bereweer. Voorts waren er tientallen met een vrykaartje: scheidsrechters met vakan tie en een klein regiment persjongens. Klubleider Edgard Veree- cken: «We hoopten op wat lentezon en daarom hadden we gisteren een frigowagen naast het terrein neergezet. De kantien is immers te klein om iedereen de kans te bieden een drankje te kopen. Regen en kou dwarsboom den alle «goeie» intenties. Indien het weer een klein beetje milder was geweest, konden we hopen op mini mum 1.500 aanwezigen. Maar kom, we klagen niet. wordt het provinciaal komi- tee bedolven onder de be rgen administratief werk en de beslommeringen van een belangrijke jeugdcup. Nog een gelukje dat de Gijze gemse lokaalhouder klare Henri Sacré heeft tijdens het voorbije seizoen het roer als voorzitter overge nomen bij S.K. Berlare. Toeval of niet, maar in dat zelfde jaar is S.K. Berlare meteen kampioen gewor den. We troffen Sacré zon dagavond tussen de feest vierders in het S.K. Lokaal. «Het is de laatste weken erg spannend geworden» zegt de Berlaarse voorzit ter. «Bijna driekwart van de kompetitie stonden we aan de leiding. In de laatste weken is het wat minder goed beginnen gaan, zodat we onze verworven voor sprong moesten prijsge ven. Gelukkig slaaqde ogen in de kop heeft en telefonisch het sekretariaat op de anomalie wees. Het zou anders mooi geworden zijn: vier ploegen, een mas sa voetbalfanaten, twee scheidsrechters en vier grensrechters naar één en hetzelfde terrein. Je moet het maar doen! Het sekretariaat van het Oostvlaams provinciaal ko- mitee schoot een bok van formaat: in «Sportleven» stond zwart op wit dat de testmatch Berlare-Herder sem op het terrein van.. Ju- ventus Schoonaarde plaats greep. Julien Van Renter- ghem, sekretaris-generaal zowel van het PK als van de provinciale scheidsrechters- kommissie, en dus een beet je de paus van het Oost vlaams voetbal, had even wel over he' hoofd gezien dat Schoonaarde op dezelf de dag en hetzelfde uur een (achterstallige) wedstrijd moest spelen tegen Rapide Lebbeke. Als men weet dat in Oost-Vlaanderen die dag slechts vier matchen van eerste elftallen dienden ge speeld, mag men zich afvra gen hoe professioneel Van Renterghem het aanpakte: een kalender van vier getik te regeltjes overlopen, moet toch wel kunnen, ook al geen enkele andere ploeg erin ons vooorbij te steken Wat in de lijn van de ver wachtingen al sedert een paar weken lag, gebeurde. Een testwedstrijd zou uit eindelijk de kampioen moesten aanwijzen. Er zijn bovendien nog verlengin gen bij te pas gekomen Toch hebben we ons doel bereikt en zijn we, in extre mis misschien, toch nog kampioen geworden De ze' dagen vergeten we on ze zorgen en vieren we feest. Dat wil niet zeggen dat onze aandacht niet gaat naar wat komen moet. Wat het volgende seizoen betreft hebben we nu al besloten het verblijf van trainer Rudolf Van Ker- schaever met een jaar te verlengen. We zijn tevre den over hem en ook de spelers kunnen met hem wondergoed over de weg. Bovendien zijn de resulta ten navenant. Waarom zouden we dan veran deren Gaat S.K. Berlare verster king aantrekken? «In principe niet» zegt voorzitter Sacré «Moest er toch iemand worden aan getrokken, dan zal hij moe ten spelen onder dezelfde condities als onze eigen spelers. In dat opzicht ma ken we geen uitzonderin gen. Spelers van de hand doen, gebeurt al evenmin. Het zijn allemaal jongens uit Berlare zelf die hier naar mijn bescheiden mening graag met zijn allen vertoe ven». zegt voorzitter van S.K. Berlare en vader van een kroostelijk gezin dat niet minder dan zes zonen telt die allen aangesloten zijn bij de plaatselijke voet balvereniging. Een bezorg de voorzitter en niet op zijn minst een gezonde vader die eigenlijk op zichzelf voor een halve ploeg in stond. De bewijzen zwer ven trouwens rond in het puitenkloppersdorp, Feest op 10 mei S.K. Berlare heeft inmid dels al de datum uitgekozen om officieel de titel te vie ren. Op 10 mei wordt het elftal op het gemeenthuis ontvangen door het kollege van burgemeester en sche penen. Ook het miniemen- ploegje wordt die dag in de bloemetjes gezet. Ook zy werden kampioen in hun reeks en deden het eigenlijk nog iets beter. Voor hen was immers een testwed strijd overbodig. Eddy De Mey S.K. Berlare: Rudy Kerre, Rudy Buyle, Jaak Van de Kerckhove, Gino De Wilde, Jaak Schreurs, Danny Van Hauwe, Luc Van Cauteren, Frank De Grauwe (103 min Georges Sacré), André Lion (74 min. Rudy Maris sen), Werner Van Hauwe, Willy Van Linter. Herdersem: Benny De Cooman, Jan Van Nuffel, Freddy Bogaert, Flip Mar- coen, (112 min Frank Han- selaer), Luc Pieters, Leien Van Bockstal, Stefaan De Wolf, Patrick Hanselaer, Jan Coppens, Louis De Cock, William Bracke. André Lion heeft voor Berlare gescoord. De puiten juichen, de Herdersemse verdedigers staan er verslagen bij. (rik) Van Hauwe is diep in de Herdersemse verdediging doorgedrongen, doch keeper De Cooman belet hem, ten koste van een handfout, het scoren, (rik) Berlare won tegen Herder sem met 2-1 en scoorde toch drie keer. Ronny Buyle bracht geelblauw langszij met een own-goal in het begin van de tweede time. Een vroegere speler van Berlare lag tevens aan de basis van dat doelpunt, Wil liam Bracke, momenteel kapitein van de Herdersem se vice-kampioenen. Hij karyerde de bal zowel voor bij keeper Rudi Kerre als een paar andere verdedi gers. Het zou nooit lot een goaltje gekomen zijn zonder de ongelukkige tussenkomst van Buyle: de bal zou me ters voorbij de verste paal over de doellijn zijn gelo pen. Buyle plantte evenwel in een (begrijpelijke) reflei 1 de voet tegen het leder, me de bedoeling een hoekschop s weg te geven. Zyn tussen komst resulteerde evenwel in een onhoudbaar schol tussen de palen. Met die onverwachte 1-1 score kon de match opnieuw alle richj tingen uit. c

De Voorpost | 1980 | | pagina 26