De teleurgang van Testa Afscheid van trainer-coach Cools Ernstige test Wonder is geschied Moedig Hades Happy-End Het doek is gevallen Zeelse jeugd triomfeert! Nationaal herenvolleybal ,le Nationaal damesvolleybal SZ- Damesvolleybal Nationaal herenvolleybal Luc Schuddinck en trainer Willy Meersman blijven bij VW Hamme De Voorpost - 25.4.1980 - 27 JJtt-S»!»,' j Brugge - Lokeren 3-0 I De Lokerse coach had z'n veel invloed op het verloop bracht weinig aarde aan de van de partij. De verdedi- dijk. Het blok- en passen- verwachtingen de laatste ging van Testa, zeker niet werk kwam nooit uit de twee wedstrijden winnen hun sterkste wapen, kreeg verf! De bezoekers waren tegen mindere ploegenal harde noten om te kraken: ook in de slotset de minde- te hoog gesteld voor z'n gemis aan maturiteit (maar re van een dynamische uitgedund en futloos team. wie kan het jonge onerva- thuisploeg dat met 15-9 ze- Het zijn twee verlieswed- ren spelers kwalijk nemen) gevierend, z'n afscheid van strijden geworden met zwa- deed zich sterk gevoelen. 3e nationale nam. Een re cijfers: de uitslagen spre- Daarentegen was Brugge treurig slot van een weinig ken boekdelen: het draaide nochtans definitief veroor- denderend seizoen. Eindi- vierkant bij Testa dat in z'n deeld, een toonbeeld van gen juist voor de degradan- slotontmoeting trainer N. mentaliteit: zij streden in ten kan men moeilijk als Rutten (er waren enkele een kameraadschappelijke gelukt bestempelen. Werk wrijvingen geweest in de geest voor de puntjes! De aan de winkel voor de nieu- voorbije week zodat de beginset betekende boven- we, maar vertrouwde coach trainer verkoos op te stap- dien een morele opdoffer Hugo Thienpont die een pen wat hem niet in dank voor Testa want Brugge nieuwe weg zal inslaan (op werd afgenomen) en D. trakteerde hen op een 15-0 speeltechnisch gebied) en Loyez moest ontberen en skore. In de tweede set zijn kern zal uitbouwen daarom de kans gaf aan moest Testa slechts bij een rond de spelverdelers D. enkele jongeren met name 12-12 stand de rol lossen Loyèz en E. Dehaene. Wij De laatste speeldag heeft dus afscheiding gebracht. Juvenes Zele overwon ri vaal VK Aalst in de slotdag voor zowat vijfhonderd toeschouwers met 3-1 en setstanden 15-13, 15-9, 6- 15, 15-10. De eerste en tweede set wordt duchtig herinnerd. Voor VK Aalst zal de vijf de tweede plaats op het vijftienjarig bestaan waar schijnlijk ook de vijfde pro motie meebrengen. De fu sie tussen Nova Schaarbeek en tweede nationaler An- derlecht is zo goed als rond speelde Jos Dauwe een op- zodat Oost-Vlaanderen de vallende partij. Zijn opsla- kans krijgt een tweede stij- ger te leveren. Bazel moest op bezoek bij gen waren moordend voor de bezoekers die in de eer ste beurt 8-0, in de tweede 13-7 voorkwamen. De der de beurt sleutelden de be zoekers wat aan de opstel ling en slaagden er via Lie ven De Schrijver en Mark Philips in het tij te doen keren. Het werd zelfs een afgetekende 6-15 winst. Op de zeelse bank had men met 1-3 terwijl K. Zele het zwak seizoenèinde niet op kalefatert. Het werd een 1- 3 nederlaag tegen V. Krui- beke. Hofstade speelde bij Aai- gem goed mee. Het kwam op 1-1 gelijke stand doch moest bij 13-10 in de derde beurt de kleedkamers op zoeken wegens de regen. Er werd niet meer herbe gonnen. Schellebelle ver- Wondelgem en speelde er 'oor tegen Moerbeke met een goede partij. De thuis ploeg kwam wel met 2-0 voor (15-7, 15-11) doch slaagde er toen niet in tweemaal 14-13 af te ma ken. Met 14-16 en 16-18 werd het 2-2 en mocht men een vijfde set begin- 3-0 terwijl de Kang. Aalst Juniores een 3-0 forfaitsko- re ten geschenke kregen van Denderhoutem. Vlotte overwinningen vielen ook te noteren van Melsele (3-0 tegen St. Gillis Waas) en St. Niklaas (3-0 tegen één set nodig gehad om de vlot naar 8-2 en zelfs 14-5 tegenzet te vinden al was doch moesten in het wed- nen. De Gentenaars liepen Eksaarde). - Bij de dames waren de be zoeksters op hun best. St. C. Wuylens, als spelverde- (15-12). A. Raemdonck, wensen hem nu Ier, en D. De Wilde. Dit onregelmatig op training vruchtbaar werk toe. schaadde vanzelfsprekend aanwezig, kwam er nog in de cohesie en had uiteraard voor T. Meersman maar dit reeds Sinda Sint-Niklaas verloor de laatste wedstrijd na fel verweer (Sinda-Herentals 2-3) (dw) het dan toch De Maer- schalck die van 6-2 af de zaken voor zijn ploeg be heerste. Van dan af kon het feest beginnen., en schrik niet wanneer U in Zele nog feestende volleybalfans ontmoet.. Ook het tienja- strijdslot nog erg op de tel len letten. Ook de andere pytijen terwijl Niklaas kreeg een 0-3 te slikken van Denderhoutem Stekene met 1-3 hadden weinig van een ein- deseizoenswedstrijd. Kan goeroes Aalst liet de laatste won bij Zomergem. Berla- re deed het een set uitste kend tegen L. Gent doch plaats onder de hoede van werd uiteindelijk toch ge- Beveren. De ajuinen na- klopt (1-3). In tweede pro- men afscheid met een 3-2 vtnciale het De Khnge zich rig bestaan van de klub overwinning. A. 'St. Ni- verrassen tegen Aalter (0- klaas klopte Oeraardsber- 3) en was Bazel ni« st«k gen met 3-2. Eindelijk nog genoeg om Zelzatemet 1-3 eens een overwinning. K. T J"~J Temse verloor tegen Moer beke dat met drie opeen- te slaan. Lokeren deed het beter bij Maldegem (1-3). Baasrode deed haar titel volgende zegepralen toch aj'e eer aan en won met 3-0 nog vrij positief afsluit bij A. Waarschoot. In tweede provinciale won winst en verlies voor Lede e' iisi e< rhi éL Jdi| Rapid heeft zich naar het einde van de competitie ge sleept. Na een uitstekende eerste ronde. Werd de tweede helft van de kompe titie maar een flauw beest je. Weinig ambitieus ver trokken en nogal vlug te vreden over eigen presta ties liggen aan de basis van deze teloorgang. Rapid kon ook moeilijk een vuist .^-i maken, het ontbreken van ,e(j enige vorm van inzet, tem perament en strijdlust heeft Jar Rapid meermaals de wed strijd doen verliezen. Ook 0ain zijn laatste ontmoeting <0I bij hekkesluiter Overpelt iag kroop Rapid slechts door gehet oog van de naald. Een a«lauw afkooksel van de 0jj heenwedstrijd. De thuis ploeg kende een goede t i jde Overpelt - Rapid St. Niklaas 2-3 start met variatiespel tegen (16-18). een loom akterend Rapid Deze partij betekende met- (15-11 en 17-15). In de een het einde van de R. tweede set werd J. Flies, Cools-periode: na drie jaar gekwetst maar ook onder geeft hij er de de brui aan! de maat presterend, ver- Een beetje logisch, men is vangen door R. De Wit, uitverteld, men is op elkaar Ook H. Moerloose en D. uitgekeken, vernieuwing is Meul werden in de basiszes aan te raden. Rapid is in gedropt wat het tij deed onderhandeling met ver keren. Immers, zij streden schillende personen (waar met veel meer inzet! Dit onder R. Maes, Nicolai liet alras sporen na op het e.a.) wat het uiteindelijk wedstrijd verloop want in zal worden, kon men ons korte tijd was de stand ge- niet mededelen. Op spelers lijk (2-2) via 8-15 en 1-15 vlak zal niemand het schip setwinsten. In de «belle» verlaten; men gaat wel op was alles mogelijk: Over- zoek naar versterking; uit pelt kwam bij 14-10, 15-14 de goede kadetten- en en 16-15 aan 9 setballen, scholierenlichting hoopt maar toch was het Rapid het bestuur van Rapid een dat in extremis en met het wissel op de toekomst te tikkeltje geluk set- en behouden. matchwinst binnenreeg hb Temse - Linkeroever 3-1 Deze prestigewedstrijd, M gië en Temse verloor de heenwedstrijd met 3-1, is nu afgetekend door de Waaslanders gewonnen. Steendorp verrassend bij De Klinge met 0-3. P. Krui- in derde provinciale. Tegen Borsbeke 3-0 winst doch beke toonde zich een waar- verlies tegen Geraardsber- dig kampioen door het 8en met de zelfde cijfers, thuis gevaarlijk uithalend Kang. Aalst verloor met 1- Elversele met 1-3 te klop- 3 te8en Merelbeke B. Ni- pen. Het wrook daardoor nove tenslotte zette Hofsta de 2-3 nederlaag uit de de met 3'° °P straat- De heenronde. Eeklo verloor wedstrijd Oudegem - Leb van S. Zele met 2-3 dat beke werd met gestart. In hierdoor zijn plaats tweede provinciale veilig stelt. Stekene liet zich ver- de B-reeks ging het er spannend aan toe te Melse le waar Kemzeke op be- De volleyballers van Adec-Baasrode. (jo) rassen bij Zomergem. Dat zoek kwam (3-1). L. St. deed Baasrode niet tegen Niklaas kon slechts na vijf Lovendegem. Hier werden sets de kloof slaan tegen zware 3-0 cijfers genoteerd. Nieuwkerken. V. St. Ni- In derde provinciale was kIaas had heel wat moeite het dagje van de bezoekers met Eksaarde. Geen pro- wel. G. Dendermonde ging blemen voor Waasmunster bij S. Gent winnen met tegen Stekene B (3-0) en afgetekende 0-3 cijfers. Kallo verloor van Evereem Temse B tegen H. Temse (0-3) met setstanden 4-15, 13-15 en 4-15. 1). In de tweede set de- vierde set kreeg men een zelfde scenario, Eerst zorg de Godel. Melis voor pa- monstreerde de nieuwste niek bij de bezoeksters, na- aanwinst van Temse hoe dien was het de beurt aan men met een goede pas de Trui van Severen. Bij een tegenstrevende verdediging 9-1 skore had Linkeroever Hemelveerdegem - VC Temse 1-3 kan ontwrichten en medes- zijn time outs reeds ge- afscheid van deze kom- op: 1-7 en 10-14 als tussen- peelsters gunstig aanspelen bruikt. Het was echter geen ,itie heef, Temse zijn stand Hierna Temse rAtn unnr Hf» tnmccnpi.lctprc - - In de eerste set kende het St. Niklase damesploeg is Meulen betekende deze Temsegeheel heel wat ups tevreden over het voorbije wedstryd meteen het einde en downs en kwam Linker seizoen; ambitieus was men van zyn verbintenis. Hij oever gevaarlijk aan bod. niet; wel Is het belangrijk stapt op by Pardaf naar?? Tot 8-8 had het Temse heid waarop zij linkeroever dat zich enkele jeugdige Voorlopig kjjkt hij rustig schip nog geen schipbreuk naast zich lieten komen; 9- voor de afwerking. Van 4-0 rem voor de thuisspeelsters fans sprong de skore naar 6-3 Maar dat er in de Temsep- loeg een gouden hart steekt bewees hun edelmoedig- speelsters tot volwaardige uit! De passende hulde die geleden, maar linkeroever 9. In de slotfase van de set en de achterstand milder- Het verdikt in 3e nationale is gevallen; het is een uiterst spannende aangelegenheid geworden aan de top: het gebeurt immers niet elk sei zoen dat men tot de laatste speeldag moet wachten om efïektieven ontpopten wat h(j na de wedstryd kreeg, Trok toen het laken naar lieten Leen Schoenaerts. de kampioen te kronen. Het een wissel voor de toekomst was het beste bewys dat hy zjch toe en nam met 8-12 Lieve van de Velde en Lie betekent. Ook Pardaf Krui- steeds in de gunst van zyn afstand van Temse. Tot ve Heyman zich langs hun beke verloor met zware 0-3 speelsters stond. En dan As- dan toe had Temse tot ver- beste zijde zien en kwam c(jfers tegen derde gerang- terix Kieldrecht! Een rot bazing van velen Carla An- schikte Neerpelt. Pardaf seizoen! Vorig jaar op het ciau op de bank gehouden, gelijke hoogte met de set- heeft zeker een minder- nippertje van de titel gehou- Haar inbreng kwam echter stand, waardige tweede ronde af- den, nu daler na een erg Veel te laat om de setwinst De stevige opslagen van de die tot 10-1 uitliep. Toen ging Temse op haar lauwe ren rusten, de reactie kwam aan de overzijde. Naarmate de sinjorita's hun puntenoogst aandikten een overwinning aan- dromen, of wilde het niet is Mortsel geworden (en niet Herentals zoals ver keerdelijk staat afgedrukt in tal van kranten) alhoewel menig clubleider Herentals als de beste ploeg aanzagen. Dat was zeker het geval voor de mensen van Sinda die op de laatste competitie wedstrijd met 0-3 cijfers werden ingepakt. Sinda moest zich enkel beperken tot verdedigen en scoorde amper: 8-15, 9-15, 7-15. De gehaspeld. Dat z(j moesten zwak seizoen (slechts vechten tot het einde om de overwinning). Samen met te houden. Maar tijdens°de de basis" van een "vlugge degradatie te ontlopen.. Lommei en Mol maakt As- korte tijdsspanne die zij beslissing in de derde set. wyst op een moeilyk sei- terix binnen enkele maan- nog meespeelde in de eer- Linkeroever kende geen zoen einde: hun home-repu- den kennis met het provin- ste set liet zij enkele knap- oplossing tegen de pijnlijke tatie werd fel in de vernie- ciale volleybal. Hopen wij pg volleybaltoetsen bewon- opslagen, onder hun falen- ling gesmacht. maar dat het verblijf van deren, zodat Temse met de receptie leed het geheel. Setstanden: 3-15, 17-19, 6- 'korte duur is. een miniem verschil de dui- Met 15-3 kwam Temse op 16. Voor coach Van der hb men moest leggen 13-15 (0- een 2-1 voorsprong. In de den, rees er terug vertrou wen. Bij een 13-8 skóre werd trainer coach Luc De Leenheer ook minder ge- Temse met 15-10 (1-1) op rust in de situatie en riep zijn speelsters bij zich. Temse haalde het tenslotte met 15-10 cijfers (3-1). uit dc bezoekende rangen Temse speelsters lagen aan Zaterdag wordt de laatste Na een hoopgevende start pend op ♦p hnnziAn Uiar ftt/ipnc H#» Hf* nacic van ppn vlitnnp kompetitiewedstrijd gg. - r-~ speeld en dit op eigen ter rein tegen Rebels Lier. Het is tevens de laatste algemé ne repetitie voor de halve finale tegen Dilbeek, heen wedstrijd op 3 mei. S.A. Biankenberghe - St. Gillis Waas 2-3 Wie het gewaagd had voor voor het grijpen lag. He- berghe voldoende energie de aanvang van de kompe- laas. de bezoekers bezon- om gelijk te stellen na 15-8 heeft. gehouden. Hartelijk titie Siqivok een tweede digden zich daarna aan en 15-11 setzeges. De rust- gefeliciteerd Sigivok, het plaats toe te dienen, zou overdreven zelfvertrouwen pauze voor de aanvang van £aat u g°ed in de eindron- met ongelovige blikken en nonchalant pakten ze de die zo belangrijke «belle» de- Deze eindronde vindt worden aangekeiken. En- twee volgende sets aan: zij (winst voor de thuisploeg P'aats °P 3 me'» wellicht in kele maanden later is het verwaarloosden volkomen betekende redding, winst Ternat met volgende ploe- zo ver. Vandaar onze titel, het blok, gingen roekeloos voor de bezoekers de twee- 8en Embourg, Gent, He te keer, raakten in paniek, de plaats), nam coach Van Daaruit putte Blanken- Buynder L. te baat om zijn Ook ATB Sint-Niklaas was nog aan de slag. (dw) Sigivok heeft de laatste ze ge nochtans niet op een presenteerbladje gekregen: de thuisploeg, bij eventuele winst nog in extremis ge red. vocht zich de ziel uit het lijf zodat de bezoekers zich nog erg schrap moes- ten opstellen om in tie ul- Zottegem - Hades lemse 3-1 tieme set het laken naar Dat het tegen de kampioe- deeld. zich toe te trekken. Welis- nenploeg geen sinecure zou De leiders zorgden voor de waar moeten wij eraan toe- worden wist men bij de eerste punten: 7-3 Toen voegen dat het scherp wat Janssensboys maar op basis Ronny Martens aan de ser- van het Sigivok-mes is; van hun goede verrichtin- vice verscheen kwam Tem- vandaar vorige week die gen de jongste weken wilde se tot ontbolstering en wip- onverklaarbare thuisneder- Ilades zijn huid duur ver- te over de thuisploeg: 8-9. laag. Het begon niettemin kopen. Voor de wedstrijd Temse bood een flinke schitterend voor de blauw- overhandigde kapitein Jef weerstand en maakte dat witten die in de eerste twee Tinck bloemen aan zijn col- de weg naar de setwinst sets via een zeer goede lega v--»n Zottegem. voor Zottegem vol obsta- blokvorming tweemaal met Maar ujdens de wedstrijd kels lag. Na een 14.10 stand 8-15 winst opstaken zodat werden langs beide zijden kwam Hades nog aardig een vlotte overwinning weinig geschenken uitge- opzetten, maar moest met geboden. Hemelveerde- winnen? Was het Temse of gem dat zijn laatste wed- Hemelveerdegem, dat ge- strijd in eerste nationale schiedenis maakte? Temse speelde, want samen met kon zelfs met 9 setballen de Overpelt degraderen zij, set niet uitmaken. Hiervan kon enkel een eerreddende profiteerden de homeploeg set veroveren. om terug te komen en de Het werd een typische set in de wacht te slepen: eindseizoenwedstrijd waar- 16-14 (1-1). In de derde set in Temse zich een rustig kwam Hemelveerdegem te- meester toonde van de si- rug na een 1-9 achterstand tuatie, maar bij momenten tot 11-14. De vijfde setbal te speels acteerde, dit werd voor de Temseploeg kwam vooral tot uiting bij goede 12-15 (1-2). De vier- het afronden van een set. de set bleef Temse doorlo- voorsprong, 3-7, kwam Hemelveerde- slechts één verschil met de gem terug tot 8-9. Temse vorige kwam toen aan het behield echter deze geringe licht. Met hun eerste setbal voorsprong: 12-14. Na drie werd roos getroffen: 10-15 setballen kwam het verlos- (1-3). sende punt (0-1). Uit het De Temseploeg met Mare verloop van de tweede set Hofman, Luc Van de Vel- was er niemand, die ooit de, Benny Heyninck, Lud- zou getwijfeld hebben om- wig Van Hecke, Gilbert De trent de zegekansen. De Lamper en Erik Bosserer bezoekers draaiden vlot en zorgden zo voor een happy bouwden een voorsprone end in deze kompetitie. Het ziet er niet naar uit dat vast. VW Hamme tijdens de Doelman Eddy Malfliet transfertperiode de krante- mag eveneens naar een an koppen haalt: ingrijpende dere klub uitkyken. Het veranderingen moeten niet wordt SK Oudegem of... verwacht. In princiep bly- Racing Wetteren. ven alle spelers van het fa- Er bestaat een kans dat nionteam, op één uitzonde- Walter Peleman naar SK 15-13 cijfers nipt de duimen ring "a= Mmx Peysman is Grembergen verhuist en leggen. Ook in de tweede kinesist en zou zich be- Marc Segers is in vergevor- set kwam Zottegem eerst roepshalve graag in de derde onderhandelingen uit de startblokken. streek van Geraardsbergen met SK Oudegem. Maar met Ronny Martens vestigen en er ook voetbal- Vast staat dat zowel Luc aan ce opslag en Jef Tinck, len. Misschien gaat hij naar Schuddinck als trainer WU- Raoul De Bock en Etiennë SK Geraardsbergen, doch ly Meersman blijven. Claeys aan het net kwam dat laatste staat lang niet de ommekeer: 2-6. Toen lieten de kampioenen zien wilskracht eigende Hades Niet zonder moetie eindig wat ze in petto hadden; ze zich de setwinst toe 13-15 de deze set voor de leiders, kwamen terug tot 7-8 en (1-1). De derde set bekocht Aan een ruime 8-1 voor stootten door tot 13-8. Hades zijn inspanningen, sprong werd door Hades Maar Hades liet zich niet als een wervelwind zoefden stelselmatig geknaagd. Mat gedwee doen. De Temse de leiders weg en steven- 15-/0 wonnen de -leiders, ploeg maakte een vuist, den naar een vlotte 15-5 (2- maar had Hades een ruime Bosman. Ronny Martens 1) winst. Ook de vierde set verdienste. Tegen de lei en Etienne Claeys luidden werd aan een oog tempo ders een set winnen was de spektakulaire remonte gespeeld maar toén sprak voor weinige teams dit sei- in en met een verzamelde Hades een woordje mee. zoen weggelegd. discipelen flink de levieten te lezen en dit bleef niet zonder gevolgen: 2-8 en 6- 15. Meteen kon het bezoe kend feest beginnen. Een ware triomf voor coach Van Buynder en z'n man schappen die de Wase eer in Nationlae Afdeling hoog rentals en St. Gillis Waas. hb

De Voorpost | 1980 | | pagina 27