Ruime zege Vrij gemakkelijk Gekwetsten! Avanti Femina verslaag! Uilenspiegel! Verbluffend Rosis Aalst H Handbalkalender ERPE-MERE ZORGDE OPNIEUW VOOR STUNT SOMATI IN KAMPIOENEN STIJL! i Handbal 1' Landelijke 1" Nationale 2' Nationale Dameshandbal Internationale handbaltornooi Ie Mulheim Jeugdhandbal Jaklien Coppieters: trainer-coach B.B.C. Lokeren r Basketball Geert Versmessen: trainer Cabrita Zele Luc Famaey: Okapi Aalst K0RP0RATIEFV0ETBAL 28 - 25.4.1980 - De Voorpost H.B.C. Dendermonde - Heusden: 28-15 Een bij momenten zeer goed spelend Dendermon de heeft het weliswaar ge- handikapte Heusden een duidelijke nederlaag toege diend. De Limburgers kon den slechts het eerste kwar tier enigszins gelijke tred houden met de thuisploeg die in deze aanvangsfaze veel op balverlies betrapt werd. Daar ligt nu juist de wispelturigheid van de H.B.C.-ers. Het is duide lijk dat zij in staat zijn een voortreffelijk spel te pro duceren maar verschillende malen gaan zij te overhaast te werk wat resulteert in te veel balverlies. Vooral de breack-out wordt nog te veel en ongepast uitge speeld zodat de faktor ver rassing totaal verdwijnt. Het waren de bezoekers die tot 1-3 voorsprong na men vooraleer Dender monde de zaken wat bere- deneerder ging aanpakken. Coach De Nil beval enkele spelfasen die voortreffelijk werden uitgevoerd en nu was de thuisploeg duidelijk op peil. Via 3-3 werd het 9- 3 en met een 10-5 ruststand was de winnaar eigenlijk reeds gekend. Na de rust bleef Dendermonde uitste kende perioden afwisselen met zwakkere momenten maar de overwinning kwam nooit meer in het gedrang. Via 15-7 werd het 23-10 en ondanks naar het wedstrijdeinde het enigs zins minder vlot ging met het over het algemeen vlot spelende Dendermonde, werd het nog een ruime 28- 15 overwinning. Dender monde: Quisquater en Van Damme, Timmerman 1, B. Wuest 3, L. Batselier, Van De Velde 1, De Bock 5, Seghers 4, Van Cauwen- berghe 7, Gyssels 2, Ver- leyen, De Nil 5. Hechtel - Ajax Lebbeke: 16- 20 Ajax Lebbeke won nu ook te Hechtel. Het werd geen gemakkelijke wedstrijd voor de ploeg van Mare Janssens. Lagen de Lim burgers op handbalgebied duidelijk onder, hun hard nekkige en soms harde speelwijze, samen met de kleine afmetingen van het speelveld, maakten de taak van Ajax uiterst moeilijk. Gedurende meer dan een kwartier zag het er noch tans naar uit dat Ajax naar een duidelijke zege steven de. Via 1-4 na 8' werd het 4-8 na 21'. Een 2' uitslui ting van Van Geel deed Ajax dan wankelen en vrij onverwacht naderde de thuisploeg via 6-8 tot 9-9 bij de rust. Langs een juist werpende M. Hendrickx namen de Lebbekenaars opnieuw voorsprong zodat één kwartier voor het einde Ajax leidde met 11-13. Maar opnieuw kon Hechtel vooral door uitgesproken mannelijk spel gelijkstellen (14-14) en 8' voor het einde was alles nog mogelijk (16- 16). In de eindfase drukte Ajax zijn meesterschap dan toch uit in doelpunten en via 16-19 2' voor het einde werd de eindscore bereikt. Scoorden: Hendrickx 10, D. Huyck 2, Van Geel 3, M. Huyck 4, D. Vermeiren Reserven: Hechtel - Ajax Lebbeke: 19-24 Rust: 13-11. Scoorden: E. Verhaeven 7, Holbrecht 5, Beeckman 5, De Decker 2, Vermeiren 5. Sparta Aalst dat goed op weg bleek om de titel bin nen te palmen kent echt geen meeval. Inderdaad, nadat kapitein G. mens in de loop van de week zich kwetste op training, ver loor trainer Van Temsche nu ook W. Bomon. Te Leuven, een kwartier voor het einde, kwetste Bomon zich ernstig aan de enkel en meteèn verliest Sparta twee belangrijke basispionnen. Samen met J. Bomon en Erik Van Temsche, ook ge kwetst tijdens de training, betekent dit voor Sparta vier kernspelers waar men wellicht geen beroep kan op doen voor de eindstrijd. Het wordt nu wel bepaald moeilijk maar ondanks de ze tegenslag blijft Sparta in zijn kansen geloven. Voor G.S.K., zonder De Brae- ckeleer, viel de verplaat sing naar Anderlecht te zwaar en Brabo Dender belle slaagde er nu ook niet in punten te oogsten tegen het zwakke Hakelo. De wedstrijd S.P.W. 77 - Jochewoa Aalst werd bij een 3-4 stand gestopt. Sparta H.C. Leuven Aalst: 12-30 Sparta, zonder G. Mens, J. Bomon en E. Van Tem sche, allen gekwetst, on dervond weinig tegenstand van een atletisch sterke maar rudimentair spelende thuisploeg. Onder impuls van een erg aktieve W. Bo mon leidde Sparta na 10' reeds met 2-4, en aan de rust wees het scorebord 5- 12 aan. Keeper Van Delsen bleef wonderen doen en na 10' in de tweede helft was de Sparta voorsprong tot 5- 15 gestegen. P. Kieckens, als veldspeler, toonde zich langs een verrassend goede zijde maar de domper op het enthousiasme volgde een kwartier voor het einde als W. Bomon gekwetst uit viel. Zijn taak werd over genomen door F. Bomon die vooral dank zij opeen volgende breack-outs de eindscore opdreef tot 12- 30. Scoorden: Van Der Meersche 2, K. Bomon 2, S. Bomon 4, W. Bomon 11, F. Bomon 6, G. Corthals 3, Verbestel 2. Anderlecht - S.K. Grem- bergen: 21-15 Na vier opeenvolgende overwinningen heeft S.K. Grembergen tegen Ander lecht de nederlaag niet kunnen ontlopen. Het werd een vrij bitsig duel in de Simonet zaal zonder echter de perken van het sportieve te buiten te gaan. De wedstrijd startte voor treffelijk voor G.S.K. dat langs H. Trienpont een 2-5 voorsprong had opge bouwd na 11' spelen. De Brusselaars lieten zich ech ter niet onbetuigd en het tempo werd strak gehou den. G.S.K. liet zich dan enkele malen verrassen en via 5-5 na een kwartier spe len werd de rust bereikt met een 10-7 score. Het ontbreken van coach De Braeckeleir liet zich toch wel gevoelen en na 8' in de tweede helft leidde de thuisploeg met 13-9. H. Van Haute en P. De Swaef brachten G.S.K. terug tot 13-12 na 42' maar steeds weer kon Anderlecht de G.S.K.-ers in snelheid nemen. Bij een 16-14 stand 12' voor het einde brak de Grem- bergse weerstand en in een ruk ging het naar 19-14 met nog 6' te spelen. Een dege lijk Grembergen moest in Anderlecht zijn meerdere herkennen. S.K. Grember gen Mannaert, Heirman 1, Trienpondt 7, G. De Jon- ghe 1, Rosseel, Van Haute 3, P. De Swaef 1, St. De Swaef 1, Dauwe 1. EVA Grivegnée - Avanti Lebbeke: 21-25 Ondanks Vic Roganovic, trainer bij Grivegnée, gepredikt had dat zijn ploeg Avanti zou «pakken», boekten de Lebbekenaars een vrij probleemloze zege. Men meldde ons dat Avanti een degelijke wedstrijd speelde en dat vooral verdedigend de prestatie voortreffelijk was. Een ander positief punt voor de Lebbekenaars is het wederop- treden van Koen Verhofstadt na maandenlange afwezig heid wegens kwetsuur. Toen Koen na 20' op het terrein verscheen werd hij met een spontaan applaus bedacht door de weer talrijk aanwezige Avanti-supporters. Uiteraard miste Verhof- de, spreken boekdelen, stadt nog enigszins het Gestart met Nincovic tus- wedstrijdritme maar met sen lat en palen, bleek het oog op de beslissende Avanti sterk geconcen- wedstrijden die volgen is treerd ondanks de duidelijk het voor Avanti toch hart- gespannen zenuwen. De versterkend opnieuw te Joegoslaaf stopte onmid- kunnen rekenen op deze dellijk een 7-m worp en waardevolle klubspeler. ondanks er enkele kansen Ook Ebel maakte weer een verkeken werden door de bijzonder goede beurt, Avanti aanval, leidde Leb- meer en meer ontpopt deze beke na 10' spelen met 1-4 «kanonnier» zich tot een via doelpunten van De Bat- voorbeeldig klubspeler en selier, Ebel en De Vlieger, het is duidelijk dat zijn in- De thuisploeg miste toen 2 dividualistische neigingen penalty's en sterk verdedi- meer en meer verdwijnen. gend Avanti leidde met 2-9 De manier waarop hij tij- na 18'. Even gaat het dan dens de tweede helft Maes minder vlot bij de Lebbe- bediende, zijn oprecht pie- kenaars die enkele malen zier als deze dan ook scoor- op balverlies worden be trapt en hiervan kan Gri vegnée gebruik maken om een 8-14 ruststand te berei ken. De tweede helft met Mertens in het doel start met enkele missers van de Lebbekenaars en het duurt 7' vooraleer De Batselier het eerste doelpunt in de tweede helft scoort (8-15). Maes, voortreffelijke twee de helft, wordt dan «be diend» door Ebel en maakt er 8-16 van en nu verloopt de wedstrijd vrij gelijkop- gaand tot 10' voor het ein de (13-20). Avanti verliest dan wel even de wedstrijd concentratie en Grivegnée kan langs Deruisseaux tot 20-23 naderen 2' voor het einde. Eddy De Smedt scoort onmiddellijk daarop op tegenaanval en Ebel legt de eindcijfers vast. De vijf treffers van Vermoesen la ten vermoeden dat Hen drik paraat is voor het be langrijke seizoeneinde. Scoorden: De Batselier 4, Ebel 8, Verhofstadt 1, Maes 3, Vermoesen 5, De Vlieger 3. De Smedt 1. EVA Heren 1' Nationale 2614 te 20.15 uur Avanti Lebbeke - Olse Merksem 2' Nationale 2614 te 21 uur Uilenspiegel - E. V. Aalst 1' Landelijke 27/4 te 15.40 uur Turnhout - Rosis Aalst 26/4 te 20 uur Dendermonde - Zandvliet 26/4 Ajax - Ap. Kortrijk 2' Landelijke 27/4 te 16.15 uur Jochewoa Aalst - Zwijnaarde 2614 te 20.15 uur Sparta Aalst - S.P.W. 77 27/4 te 15 uur Denderbelle - Anderlecht Dames 1' Landelijke 26/4 te 18.45 uur Uilenspiegel - E.V. Aalst 27 4 te 17 uur Avanti Femina - Tongeren 27/4 te 19.30 uur Stelmar - R.B. Dendermonde 26/4 te 17 uur Sp. Kraainem - Aalst Sportief 2' Landelijke 27/4 te 18.30 uur Stelmar 2 - R.B. Dendermonde 2 EVA H.C. Herstal - E.V. Aalst: 22-10 Op het paastornooi te Mul heim aan de Ruhr heeft de Aalsterse handbalklub Ro sis een verbluffende presta tie geleverd. Rosis speelde weer zoals in zijn beste da gen het geval was. En het was alleen door een lichte inzinking van de verdedi ging, dat de eerste plaats verspeeld werd. Met de kern De Boeck Luc. Van Nieuwenborgh Ludwig, De Troch Franky, Troch Jozef, Van Handenhove Johny, D'Hondt Aldo, Staelens Hubert, Moens Jean Paul. Beeckman J. als reserve- materieel en met het ge kende basispotentieel van De Man Augustin, Meert Jozef, Verpeten Albert, De Gendt Franqois, De Boeck Luc, Petre Roland, Bomon Piet, Corthals Dirk en Van Goethem Erwin moet deze ploeg, mits aanschaffing van een extra doelman, het mogelijk maken om in 1981 de overgang naar tweede klasse nationaal waar te maken. Zulks bewees ten- volle hun prestatie ip Duitsland. Secretaris - Pen ningmeester De Backer Norbert zal wel de nodige stimulans verlenen om deze overgang daadwerkelijk mogelijk te maken. Uitslag van het paastornooi te Mulheim a.d. Ruhr: 1. Munhbrarug (Dene marken) 2. Rosis Aalst (België) 3. Rastatter - Sunbaden (Duitsland) 4. Neumuhl - Hamborn (Duitsland) 5. Viktoria - Mulheim (Duitsland) 6. Kettwig - Niederheim (Duitsland) Avanti Femina - Uilenspie gel: 13-12 Nadat Avanti Femina de titeldragende Belgische kampioen reeds in eigen vesting had verslagen werd dit nu nog eens overgedaan in de Lebbeekse sporthal. Het was tijdens een schit terende eerste helft dat de Lebbeekse meisjes de basis van hun zege legden. On danks de bezoeksters erg agressief speelden zorgden Moonen (2 x), Lissens en Bleyaert voor een 4-0 voor sprong na 8' spelen. Kee per Hauwelaert die weer erg sterk speelde in het Lebbeekse doel, moest zich slechts na meer dan 9' voor de eerste maal gewonnen geven. De thuisploeg bleef het wedstrijdgebeuren be heersen en via 6-3 en 7-4 werd de rust bereikt met een 8-5 score. Tijdens de tweede helft ging het min der vlot bij de thuisploeg er werden o.a. 2 penalty's gemist en er bleven nog 10' te spelen als Uilenspie gel gelijk maakte (10-10). Even ging men bij Avanti aan het twijfelen maar bij een 11-11 stand 8' voor het einde kon H. Bleyaert op nieuw rust brengen bij de thuisploeg. Als C. Moonen er even later 13-11 van maakte was de zege veilig gesteld want de ploeg van coach Keppens liet nu de verdiende zege niet meer ontglippen. Avanti Femi na: Hauwelaert. Van Lan- genhove. Van Damme, Cools 2, Van Den Broeck 1, Van San, Lissens 2, Moonen 3. Biesemans, H. Bleyaert 5, Gudjohnson. E.V. Aalst-Vopsa 12-14 Tegen een opvallend goed Vopsa heeft E.V. Aalst de laatste kans op promotie naar nationale niet kunnen grijpen. Een te zenuwachti ge start koste hen wellicht de overwinning. Er waren amper 11' gespeeld als Eendracht reeds een 1-8 achterstand telde. De be zoeksters die bikkelhard verdedigden moesten daar na wel toezien hoe een nu veel beter E.V. Aalst aan de achterstand knaagde en bij de rust wees het score bord 7-9 aan. Ook tijdens de tweede helft bleef een nu vlot spelende thuisploeg aandringen en met nog 7' te spelen waren zij tot 11-12 genaderd. Toen miste Aalst echter een open doel kans en uit de daaropvol gende breack-out scoorde Vopsa 11-13. Het werd nog 12-13 minder dan 4' voor het einde maar de zege had Eendracht tijdens de aan vangsfase verspeeld. Scoor den: Bascour 4, Simal 4, Wauters 4. EBA E.V. Aalst speelde een bar slechte wedstrijd tegen pro motiekandidaat H.C. Her stal. De 22-10 nederlaag op zichzelf is niet rampzalig aangezien de Aalstenaars toch op geen puntenwinst rekenden maar het rapport aan gekwetsten, ondanks het een sportief betwiste wedstrijd betrof is zoveel ernstiger. Inderdaad, nu de strijd tegen de degradatie in zijn beslissend stadium komt verloor Aalst te Her stal drie basisspelers. G. Van Malderen kwetste zich zeer ernstig aan de knie, J. Steeman liep een enkel kwetsuur op en de weder- optredende M. Bayens kwetste zich na ongeveer 5' spelen opnieuw aan de duim. Men melde ons te Aalst dat naar alle waar schijnlijkheid geen beroep kan gedaan worden op de ze drie basispionnen voor de resterende drie wedstrij den. Voor Eendracht wordt het dus nog een zwaar, zeer zwaar kompeti- tieslot. Te Herstal speelde Een dracht gedurende één helft goed mee en indien men de drie 7-m. worpen had be nut, kon de wedstrijd een ander verloop hebben ge kend. Inderdaad, na 20' spelen wees de scorebord 6-3 aan maar op dat ogen blik hadden de Eendrach Pn ters reeds drie penalty's ge"e< mist. G. Van Maldere zorgde één minuut late weliswaar voor 6-4 maa met een 9-5 ruststand ko E.V. Aalst zich niet vee JJ* illusies meer maken. Ejbr( waren amper 3' gespeeld de tweede helft als Eei dracht reeds de vierde 7-i worp niet benutte (11-5). Behaege trachte nog wel d bakens te verzetten maa verder dan 13-8 (40') ge raakte Eendracht E.V. Aalst ook wegens he uitvallen van dri basispionnen, liet toen d armen zakken en van 14- ging het in één ruk naar 2( 9 7' voor het einde. J. B< haege scoorde vanop de m lijn het tiende en laatst doelpunt voor het hoofde E.V. Aalst. Scoot den: Van Malderen Steemans 1, De Donker Behaege 4, J.P. De Jaeghe 2. vr Pi Reserven: H.C. Herstal Ft E.V. Aalst: 18-12. ze Na een gelijkopgaande eet v ste helft (9-9) moest Een v dracht zijn meerdere kennen in de sterker thuisploeg. Scoorden: D Cock 4, Van Den Bossch 4, Van Der Stock 1, Sim; 3. EV, niet bij de club van voorzit- De Lokerse tweede provin- ter Cesar Bracke. Men zal daler nam de Gentse oud- wel trachten om de spelers internationale Jaklien Cop- die men voor 1 jaar van pieters om de herenploeg Wasocub Waasmunster te trainen en te coachen, heeft, opnieuw over te Spelers nieuws was er nog nemen. ra Het basketbalteam van Erpe-Mere heeft vorige zondag zijn testmatch voor het behoud in eerste provinciale gewonnen. Vreugdekreten alom dus. Na een zeer zwak seizoen is het behoud toch wel een troost voor de vele slagen-onder-de-gordel, die de basket dit jaar mocht inkasseren. Reeds meermalen moesten we Spelers en bestuur berustten er dit seizoen melden dat basket al in: «in tweede afdeling zal Erpe-Mere niet van de wind het volgend seizoen rustig spe- leeft. De grootste obstakels len zijn. We zullen aan een waren van materiële aard, nl. dat hun plein maar niet ovcr- nieuwe elan kunnen bouwen als het sportterrein afgewerkt De Dendermondenaar zal Zele verder te laten ont- volgend seizoen trachten plooien tot volwaardige om de jeugd van Cabrita promotiespelers. dekt geraakte. Het failliet van is». Het grootste voordeel zal de ondernemer bracht mee dat natuurlijk het thuisvoordeel de werken maandenlang ble- met zich brengen. Want inder- ven stilliggen. Ondertussen daad, in januari maakten de mocht de ploeg in de zaal van spelers hun opwachting aan de het klooster te Mere spelen, toegang van de gemeenter- maar de kollegas van de voet- aadszaal om de heren van het bal dachten dat hun training gemeentebestuur en de raads- ook makkelijkst in een goed leden er attent op te maken dat uitgeruste zaal kon doorgaan, gezonde sportbeoefening niet De direktie van het klooster alleen van lucht en regen leeft, vond echter dat hun infrastruk- Op dezelfde raadszitting kon tuur teveel interesse kreeg en ene fiere schepen De Wolf ver tellen dat de moeilijkheden met het faillissement achter de rug waren en dat de heren kuratoren dc toestemming hadden gegeven om de werken wilde de toelating aan dc bas ket onder geen beding verlen gen. Daarmee kreeg dc basket het niet zo prettig nieuwjaars- kadootje. dat de thuiswedstrij den vanaf januari '80 in Herze- verder te zetten. En ja, vorige Ie konden doorgaan. Daar is er een heel mooie sportzaal opge trokken. Onze jongens echter week verscheen in onze krant een foto die voldoende dc vlot te vooruitgang van de werken waren weliswaar tijdelijk uit duidelijk maakt, de miserie, maar van enige Er is dus opnieuw hoop dat de belangstelling van de thuisha- sportzaal tegen september zal ven was weinig of geen sprake afgewerkt zijn. We vermoeden meer. Het was dus optornen dat de aanbesteding voor de tegen de kalender om het sei- volgende fase nu moet gebeu- mteresse onderhandelingen moeten nog op gang komen. Bij de Voor de rechter vleugel- zeelse ploeg zal men even- speler van Cabrita Zele be- wel niet te vlug handelen. staat er opnieuw interesse Men wil eerst zekerheid vanwege Okapi Aalst. De over het eigen effektief. iwnningen de troosteloze af- Mere een andere klus o^kla- zocn met zo weinig mogelijk brokstukken rond te krijgen. want de werken liggen n al verscheidene weken stil. Verlies na verlies werd opgete- Testmatch kend terwijl er toch twee over- Vorige zondag moest Erpc- als tweede kandidaat-daler aanmelden en een tcstmatch moest over het lot beslissen. Erpe-Mere heeft in de persoon van Mark Spann een knappe zege behaald. Toch staat het nu reeds vast dat vedcttespeler Spann (van Amerikaanse af komst) geen nieuw kontrakt krijgt. Ook hier laat de krisis zich gevoelen: de sponsor(s) kunnen mei blijven opdraaien voor dure vogels. Dc laatste twee jaar zijn er omzeggens geen inkomsten in het bakje gekomen. Het is anderzijds ook geen geheim dat Mark Spann zich graag in de kijker speelde, maar hiervoor teveel het groepsspcl in dc war stuur de of opofferde. De spannin gen in de ploeg gingen ook het resultaat beïnvloeden. Tijdens de tcstmatch is er vpn die spanningen weinig gemerkt en dc overwinning maakte dc jongens zielsgelukkig. Men blijft in eerste provinciale. Dc toekomst zal nog veel kopzor gen baren voor het- bestuur en de ploegleiding, want een Mark Spann vervangen is niet in een handomdraai gebeurd. Het pleit voor een goed beleid dat er de jongste jaren aan jcugdvorming is gewerkt: zo zijn Luc Lievens en Johan Cal- Icbaut vaste pionnen in de eer ste ploeg geworden. Maar dat is niet voldoende voor het triumviraat van Edward Van Impc, Roger De Lange en Wil ly De Punt! (wh.) Scholieren Avanti - H.K. Antwerp: 23- 13. Zeer goede eerste helft van de Lebbekenaars. Joris De Pauw draaide rond zijn tegenstanders, scoorde 5 doelpunten en was samen met H. Maes en Verheyden de basislegger voor een 12- 5 rust voorsprong. De ver dediging was zeer betrouw baar en W. Schellekens le verde een van zijn betere wedstrijden in doel. Na de rust liep Avanti verder uit via M. De Proft en Mat om na 15' een 19-10 voo sprong te bereiken, mt ment waarop H. De Smt zwaar in botsing kwam m< de bezoekende doelman noodgedwongen het terrei moest verlaten. Een 23-1 einduitslag was een logisc beeld van het waardevet schil der beide ploegei Avanti: Schellekens, D Smet H. 2, De Smet K Verheyden 2, Maes Daelman, Van Mol, Va Damme, De Proft 6, D Pauw 6, Verguit 1. Vogende week 26/4 Zat. te 18 uur Kad. Avan - Olse Merksem. EVi Alhoewel de teerlingen reeds geworpen zijn, in verbam met de eindoverwinning in de Schaal Haeck, moes laureaat Somatie, nog een ernstige tegenstrever ontmoe ten, met de ploeg van de S.A.F. S.A.F. dat door zij; deelname aan bekerwedstrijden op Belgisch Vlak doo belastingsinstanties weerhouden was, speelde zaterdag II zijn achterstallige wedstrijd tegen Somati. Gedurende de eerste perio de konden de belastingjon gens enigszins gelijke tred houden met de leiders- ploeg. Alhoewel na 20' Reynders Somati op voor sprong had geschoten. Stand waarmee werd ge draaid. Doch na de rust ging S.A.F. totaal door de knieën. Na amper 5' kon Van Steen de stand verdub- tocht kwamen verbloemen. rcn. Sint-Niklaas kwam zich beien. En zes minuten late kon Moerenhout opdrijvci tot 0-3. Het was tenslotti Willockx, die aan de 58' di eindstand vastlegde, hoe wel S.A.F. in de resterend» minuten nog hevig reageer den om de eer te redden Iets wat alleszins verdient zou zijn geweest, doch dc Somati-verdediging liei niet begaan.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28