Tony Van Haver en Katrien De Schijnkel hernieuwen titel Persoonlijke records bij de vleet bij Z.N.A.! Tennis geen «elitesport» in Kieldrecht s Wase winnaar met overtuigende cijfers v Internationale wedstrijden in verschiet 32 - 25.4.1980 - De Voorpost Schoonspringen Zondagmiddag werden in het Stedelijk Zwembad te Sint-Niklaas de Belgi sche Kampioenschappen schoonspringen van de driemeterplank betwist. Het is misschien toeval lig, maar in deze discipli ne, die net als het red dend zwemmen stief moederlijk door de Zwembond behandeld wordt, zijn Waaslanders toonaangevend. Net als bij het reddend zwem men lijkt ook het schoon springen het exklusieve terrein van Wase Zwem- kring te worden. Het aan tal deelnemers ligt hier wel aan de erg magere kant: bij de heren kwa men slechts 2 deelne mers opdagen, terwijl slechts 1 dame bereid werd gevonden om de prongen te wagen. Net als vorige jaren sleepte Tony Van Haver de titel in de wacht. De tegenstand van Herman Huygelen was onbe staande. De Wase ver tegenwoordiger nam reeds voorsprong bij de eerste sprong, en bouw de die steeds verder uit. Na de vijf verplichte sprongen, telde hij een bonus van bijna 27 pun ten, en toen ook de zes vrije sprongen afgewerkt waren totaliseerde Tony 464 punten, tegenover t. Ir A I A J Na hel Belgisch kampioenschap schoonspringen te Sint-Niklaas: Tony Van Hoever. Katrien De Schijnkel en trainer-coach mevrouw Van Haever. (dirk) slechts 273,55 voor de Antwerpenaar. Katrien De Schijnkel, eveneens WZK, diende slechts vijf verplichte en vijf vrije sprongen uit te voeren, maar niettegen staande deze handikap haalde zij een beter pun tentotaal dan de tweede bij de heren: 274,45. Over die puntentelling dit: vijf juryleden kwoteren de sprong, de hoogste en laagste waarde valt af, de overige drie worden sa mengeteld en vermenig vuldigd met de moeilij kheidsgraad van de be treffende sprong. Met haar prestatie rijfde Katrien De Schijnkel zon dag haar vijfde nationale titel binnen, terwijl het voor Tony Van Haver reeds de vierentwintigste zege werd. Beiden wor den getraind door me vrouw Van Haver, die te vens de coaching doet. Laatst haalde haar echt genoot een eerste keer het Olympisch minimum voor Moskou, op een in ternationale meeting, maar een deelname is bijna onmogelijk. Het Stedelijk Zwembad sloot deze week immers voor vijf maand, waardoor de trainingsmogelijkheid zo goed als onbestaande geworden is. In dit landje worden sommige top sporters nog steeds ge negeerd... D.M. Waren het de eerste zon nestralen of wat anders? Wij weten het niet, doch het voorbije week-end heeft zeer gunstige resul taten opgeleverd voor de ZNA zwemmers en zwemsters. Verschillende onder hen behaalden een plakket, met tijdsverbete- ringen. Anderen hielden het gewoon bij betere tij den. De meest opmerke lijke verbetering was ongetwijfeld van Johan D'Haese die op de 100 m. vrije slag zijn persoonlijk record van 1.50.2 nu op 1.37.5 bracht, of een ver betering van 12.7. Ook Olivier Cooreman ver hing zijn persoonlijke bordjes van 1.37.3 naar 1.34.5 op de 100 m. vrije slag en van 1.54.4 naar 1.47.4 op de 100 m. rug, een verbetering van liefst 7" rond. Ook Els De Troyer deed 6" van vroe ger record af, eveneens op de 100 m. rug. Mer kwaardig was eveneens de tijd die Carine Loccu- fier bracht op de 100 m. schoolslag 1.50.6 teaen 1.53.2 haar vorige beste prestatie. Al deze ZNA zwemmers en zwemsters haalden een medaille. Ook in Gent was ZNA aan de slag. Marianne Per- mentier werd er twee maal laureate, zonder evenwel haar persoonlijk record te benaderen. Op de 100 m. schoolslag liet zij 1.32.8 afdrukken, daar waar zij 1.30.9 als beste prestatie genoteerd stond, en 1.15.6 op de 100m. vrije slag, ook 1.6. van haar beste persoon lijke tijd. Door deze over winningen kan zij op 1.5.80 deelnemen aan de interdistrictkampioen- schappen te Charleroi. Deze uitslagen wettigen in elk geval de hoop voor ZNA op enkele dolfijn zwemmers, die kunnen doorbreken. Nog andere ZNA-atleten konden hun persoonlijke tijd verbete ren, zo o.m. Christine Paelinck, die op de 100 m. vlinder een tijdsverbe- tering maakte van 3"1 en nu op 1.27.3 komt te staan. Ook Johan D'Hae se deed op de 100m. crawl nog wat van zijn tijd af. Na de 1.37.5 te Peutie liet hij nu nog 0.2 minder afdrukken. Ver volgens was er Mare Le grand, die van 1.49.6 naar 1.45.8 daalde en tot slot de grote verrassing, diezelfde Mare Legrand, die op de 100m. vrije slag liefst 13"5 onder zijn vori ge beste tijd bleef, met een nieuwe tijd van 1.51.1. Een tijd die hem op proef toelaat in de trainingsgroep. Eenzelf de prestatie kon ook Ed dy Valck afdwingen door over de 100 m. school slag 1.34.0 te laten neer zetten. Liefst een verbe tering van 4.8". Carine Loccufier bleef niet ten achter in de recorddans. Met 1.51.5 bleef zij 2.7" onder haar vorige beste tijd op de 100m. crawl en op diezelfde discipline haalde Mike Mergan 2" van zijn vorige tijd af. Zijn nieuwe tijd is 1.35.0. Dan volgden er nog een gan se reeks, die voor goede uitslagen zorgden, en maar eventjes verwijdt^ bleven van hun br itm ïfcde: prestaties. Juri Goossens met 1.1 (1.00.3) op 100 m. Doll en 58.5 (57.8) op de l k( m. crawl. An Bombr met 1.25.3 (1.24.6) op m. schoolslag en tweede plaats op de 1|0|„ m. vrije slag met l{( (1.04.1). Bij de minierr dames werd Muriel Permentier laureate de 100 m. vrije slag i een tijd van 1.0C' (1.04.5) en plaatste ziLwi hiermede voor de IntLcj nationale Jeugdka^we] pioenschappen, die do«pe gaan op 25.5.80 te Vala.rei ciennes. Een tweefwe plaats was voor Els CL). Troyer op de 100 m. vr] slag benjamins in 11 flOO i (1.15.3) en een derfelle plaats voor Yves Mergjyerc op de 100 m. rug in 1.2^wer (1.22.5) en de 100 m. dij, et fijn in 1.16.2, een vertj.57 tering van zijn persoon|ZF] ke prestatie met 2.2". A.V.fa 2. Waterpolo - Dames Waterpolo 1e Nat. afdeling WZK 8 -ENL1 Zaterdagavond speelde WZK zijn laatste thuis wedstrijd van het sei zoen. Gast was La Louvi- ère, voorlaatste in de rangschikking en dus op gewacht als een zwakke ploeg. De heenwedstrijd was gewonnen door Wa se, en deze faktoren sa men zorgden wel voor een zekere nonchalance bij de thuisploeg wat dan ook zijn weerslag had op het spelbeeld. Bij Wase diende bovendien een vervanging doorge voerd: de gekwetste Luc Heynderickx werd in het doel vervangen door de 15-jarige Vincent Gee- raerts. De wedstrijd startte veel belovend: WZK haalde de bal op, en Luk Van Landeghem rondde de eerste aanval af met een schot op de paal. Bij een volgende aanval stootte Guido Maes door, en vanuit een scherpe hoek opende hij de stand. La Louvière kwam een eer ste keer gevaarlijk opzet ten, en Vincent Geeraerts kon een eerste keer zijn kwaliteiten demonstre ren. Het meeste gevaar kwam evenwel van de thuisploeg, maar bij de eerste kampwisseling was het nog steeds 1-0. De tweede periode be gon met Wase opnieuw in de aanval. Franky Lys- sens werkte zich even los, maar de bal sloeg tegen de paal. Het was echter slechts even uitge steld. Even later werd hij bediend door Erik Smet en deze keer ging het schot onhoudbaar bin nen. Franky kreeg blijk baar de smaak te pakken. Bij een volgende aktie paste hij uitstekend op Walter Daelman, die niet talmde. La Louvière kwam slechts zelden aan de bak, en werkte daaren boven slecht af. Wase speelde ook eerder sta tisch, maar eens de bal in de voorste linie zorgde het wel degelijk voor ge vaar. Luk Van Lande ghem waagde van ver zijn kans en opnieuw was de keeper verslagen. Toen een bezoeker in de strafhoek moest, kwam Wase in eerste instantie niet tot skoren. Het was integendeel Vincent Gee raerts die het Wase doel ongeschonden moest houden. Hij lanceerde onmiddellijk de tegen aanval, Erik Smet knalde op de keeper, plukte de rebound, en Luk Van Lan deghem lag op de juiste plaats: 5-0 halfwedstrijd. In de derde periode zakte het spelpeil aanzienlijk. Wase kwam wel vlug aan een zesde doelpunt toen Erik Smet een lange rush afrondde. Aan beide zijden was er nogal veel balverlies, meestal gevolg van slechte passen. Zelfs toen Wase in numerieke meerderheid was kwam het niet tot doelgevaar. La louvière kon slechts 1 keer gevaar scheppen, maar Vincent Geeraerts stond op de juiste plaats. Het spelbeeld leek in de laatste set toch weer op een hoger niveau te ko men: Jan Foubert schoot juist naast. Toen Wase in numerieke meerderheid kwam kon echter weer niet afgewerkt worden. Het passenspel verliep weer slordiger, en de be zoekers bleken ook nu weer niet bij machte om een mooie kombinatie uit te tekenen. Toen Guido Maes en zijn tegenstan der in de strafhoek moes ten kwam er nog een ra zendsnelle aanval van Wase, en Franky Lyssens werkte mooi af. In een onbewaakt ogenblik kon La Louvière nog de ne derlaag ontlopen: Vin cent Geeraerts moest zich gewonnen geven bij een hard schot. Het Wase ritme was intussen weer flink gestegen, en een nieuwe snelle aanval werd door Jan Foubert afgewerkt: 8-1, en tevens eindstand. De tweede ploeg kreeg het niet zo makkelijk. De vakantieperiode liet dui delijke sporen, zodat de tegenstander moed kreeg en hardnekkig bleef aanklampen. Na twee periodes was de stand nog steeds blank. René Vercauteren zorgde voor 1-0, maar La Louvi ère antwoordde gevat. In de laatste periode zorgde opportunist Nest De Maesschalck dan toch voor de zege, zij het met knappe 3-2 cijfers. Met deze zege schreef Wase zijn vierde opeen volgende wedstrijd zon der nederlaag in, toeval- Wase 5 - Eupen 2 onbekende tegenstander Vorige zaterdag, na de stond net als de thuis- herenwedstrijden, ploeg zonder puntenver- ontving de meisjesploeg lies aan de leiding van de dan WZK Eupen. Deze rangschikking. De bezoe- kers brachten een legert je luidruchtige suppor ters mee, maar het duur de niet lang vooraleer Wase ook een spionkop geïnstalleerd had, kom pleet met vlaggen en toe ters. Sfeer en spanning genoeg dus, en mede daardoor geen gebrek aan ingrediënten voor een echte topmatch, Het ritme lag reeds onmiddellijk heel hoog voor een damesmatch. Eupen bleek duidelijk een fysisch onderlegde tegenstander, en zorgde doorlopend voor doelge vaar. De thuisploeg was door die raketstart wel enigszins aangeslagen, en vond niet onmiddellijk het gepaste ritme. Er was zelfs enige paniek. Carine Lyssens hield de bal onder water, wat Eupen éen strafworp opleverde; het was meteen 1-0. Wa se kwam toen toch in de wedstrijd, maar Sandra Smet zag haar pogingen gestuit. Ook aan de over zijde bleef het gevaarlijk, maar net voor draaien zorgde Lut Braeckman toch nog voor een gelijke stand. lig de vier wedstrijden die zonder Marcel Van- brande werden afge werkt. Dit weekend wordt een laatste keer gerust, en volgend weekend be gint dan een reeks van zes uitwedstrijden met een verplaatsing naar Mechelen. Hoewel deze ploeg zeker geen gemak kelijke tegenstander is zou de volle winst toch naar Sint-Niklaas moeten komen. Vermelden we nog het opgemerkt de buut van keeper Gee raerts, die ondanks zijn jeugdige leeftijd en veer tien dagen vakantie toch flitsen van klasse liet zien. Na enkele trainin gen verwachten we hem weer in topkonditie, zo dat hij de gekwetste Luk Heynderickx probleem loos kan vervangen. De tweede periode be gon met de gasten op nieuw als sterkste ploeg. Marjan De Wolf zorgde echter voor een uitste kende verdediging, en ook het doelhout stak een handje toe. Een terug kaatsende bal werd noch tans voorbij een goed keepende Carine Lyssens gewerkt. Net als in de eerste periode werd Wa se ook nu gevaarlijk na de achterstand. Een eer ste poging van Sandra Smet was raak, en Els Rombaut werkte een sterke solorush beheerst af. Eupen bekocht blijk baar zijn zojuist gelever de inspanningen, en nog voor rust zorgde Sandra voor 4-2. Met de voorsprong keer de de rust weer in het Wase kamp. De wedstrijd werd evenwichtiger, en langs beide zijden kwam het tot enkele gevaarlijke standjes voor doel. Het tempo bleef hoog, en de thuisploeg bleek vol doende getraind om vol te houden. Het enige doelpunt in deze periode kwam trouwens van de thuisploeg. Sandra Smet, nochtans goed bewaakt zaterdag, schoot in na mooi voorbereidend werk van de zusjes buiti Bart fde Rijc 4 49 Braeckman. Eupen hujn zijn beste pijlen toch vl verschoten, hoewel &e bezoekers voortduren voor gevaar bleven ztae gen. Gelukkig kon w£eri rekenen op ofwel MarjLk De Wolf ofwel CariL.rr Lyssens om doelpog^, gen te verijdelen. WZK zorgde in de laats^ periode nog voor doel^as vaar, maar dank zij doelhout wijzigde ^ett stand niet meer: 5-2 d|jrie voor Wase. ,iev Met deze belangrij^. overwinning hebben Wase meisjes toch vlOO een hand uitgestokRut naar de titel. De grensbvoo woners bleken duidejwin de sterkste tegenstan<ye die WZK reeds te bekaiQu pen kreeg, maar Wcfe blijft iedereen de ba<t< Het enthoesiasme groot aan de Parklaan,) de moed om verd^ter overwinningen na te stjgen ven is mogelijk nog v{fen groot. Na een pauze weekend volgen de melOO jes hun mannelijke kollPet ga's naar Mechelen, dzee bij de heenwedstrijd mnist 10-4 de boot inging, IB-z dat het Wase puntenjtige taal wel opnieuw rrldez twee eenheden zal aéoo) gedikt worden. de D.lK.I Tennis als «elitesport» is een begrip dat zo goed als voorbijgestreefd is. Weini ge sporttakken hebben in vrij korte tijdspanne een grotere populariteit ver worven als tennis. Ook in de grensgemeente Kiel drecht kan de tennisvereni ging niet langer wegge dacht worden. Het is een klub die van meetaf aan een open beleid heeft ge voerd en een zo goed mo gelijke werking heeft nage streefd. De rezultaten lie gen er niet om: de leden lijst werd vorig seizoen af gesloten met 251 inschrij vingen. Maar die grote bij val had ook een ommezij de: korte tijd na de oprich ting werd reeds met een overbezetting van het be staande terrein vastgesteld. Dat probleem werd tijde lijk ingedijkt door het in gebruik nemen van de tweede court terrein. Maar ook vorig seizoen waren de tennisvelden alweer over belast. Door die situatie heeft het bestuur in 1979 een ledenstop moeten in voeren, om op die manier de aangeslotenen de kans te geven tot effektief spe len. Tijdens een onlangs gehouden bestuursvergade ring werd in elk geval al vooropgesteld dat de aan leg van een derde terrein meer dan nodig wordt. Leuker nieuws is dat de klub eerlang over een cha let zal beschikken, waar voor de plannen reeds uit getekend zijn. Ook voor de bouw ervan zijn de nodige kredieten in de begroting opgenomen. Kortom, de Kieldrechtse tennisvereni ging heeft nog steeds wind in de zeilen, en nu de klub dit jaar haar vijfjarig be staan viert, is dat voor ons aanleiding tot deze bij drage. Oprichting In het najaar van 1974 wordt begonnen met de tweede faze van het ge meentelijk sportcomplex. In de plannen is tevens de aanleg van een tennister- rein voorzien. Een beperkt maar dan toch entoeziast groepje van mensen, die reeds de tennissport beoe fenen, steken de hoofden bij elkaar. Met de aanleg wordt immers de kans ge schapen om, gebruik ma kend van de gemeentelijke akkomodatie, deze sport- tak vaste voet aan wal te doen krijgen. In maart volgt een eerste algemene vergadering. Er bestaan wel vermoedens dat de op richting van een tennisvere niging grote kans maakt, maar een massale opkomst heeft men evenwel niet ver wacht. Nog meer zelfs: die zelfde avond kan men reeds 62 belangstellenden als lid noteren. Meteen is de bazis gelegd om aan de verdere uitbouw van een vereniging te werken, die zonder meer een gunstige evolutie tegemoet zou gaan. Iedereen welkom Een regel die men van het eerste uur af heeft willen aanhouden, is dat aan iede re belangstellende de kans moet worden gegeven deze sport te beoefenen. Vele mensen die er vroeger wel licht nooit aan gedacht zou den hebben een tennisra cket te hanteren komen een kijkje nemen, krijgen belangstelling en worden lid. Een open beleid dus en tennis als elitesport moet nu maar eens vergeten wor den. Maar die grote be langstelling heeft ook een keerzijde: tijdens het eer ste zomerseizoen kan reeds een overbezetting van het terrein vastgesteld worden. Begin 1976 wordt dat pro bleem tijdelijk ingedijkt. Het tennisveld wordt van acht halogeenlampen voor zien en de werken worden zo goed als volledig door de klubleden zelf uitgevoerd. Meteen een besparing van zowat 50.000 frank, al is het al bij al toch nog een zware financiële aderlating voor de jonge vereniging. Maar het nut van terrein verlichting blijkt vrij vlug, omdat de leden nu tot in de late uurtjes kunnen door spelen. Ook het lessenpro gramma wordt verbeterd en uitgebreid. Er wordt een tennismachine ingescha keld en een ball-back aan gekocht. Het ledenaantal blijft echter stijgen en op nieuw wordt overbezetting een schrijnend probleem. De aanleg van een tweede terrein wordt meer en meer een noodzaak. De gemeen telijke goedkeuring hier voor volgt evenwel vrij vlug en met de aanleg wordt eind 1976 begonnen. Het nut van terreinverlichting is al eerder gebleken en in maart 1978 doet het be stuur aan de leden een op roep om ook het tweede terrein van een dergelijke installatie te helpen voor zien. «Wij kennen uw werkkracht en geestdrift... en rekenen op uw sportivi teit. Veel handen maken licht werk en lijntrekkers kunnen we missen», luidt de oproep. Maar ook dit maal geen tal van vrijwilli gers - tennisliefhebbers op de uitnodiging in. Er moet 150 meter ondergrondse kabel worden gelegd, vier palen van 12 meter rechtge zet en zestien halogeenlam pen geplaatst. De leden le veren andermaal keurig werk en weten de kosten aanzienlijk te drukken. Aandacht voor jongeren Een van de kenmerken van de Kieldrechtse tennisklub is dat ze steeds veel aan dacht heeft besteed aan de opleiding van jongeren. Nu nog trouwens. Zo wordt in augustus van 1978 geduren de een week jeugdinitiatie verstrekt door lesgever Hi- laire Van Puymbroeck. En dat alles gratis. Kosteloos onderricht voor de jeugd wordt tevens herhaald in 1979. Lesgever is ditmaal Richard Bral, gekwalifi ceerd leraar uit St.-Jan steen. Ook dit jaar blijft men aandacht besteden aan training en initiatie. Initiatieven In de loop van de voorbije vijf jaar heeft het bestuur van de tennisklub een aan tal interessante initiatieven genomen. Zo wordt bij voorbeeld in 1977 een eer ste klubkampioenschap georganizeerd, waarbij An- dré Stuer zich als beste spe ler doet gelden. In 1978 kent die manifestatie een tweede uitgave. Kampioen wordt dat jaar Francois Laureys, die in de finale de 17-jarige Paul Coucke in twee sets huiswaarts stuurt. Bij de dames komt het tot een finale tussen Carine De Cock en Anita Lingier. Laatstgenoemde wint in drie sets. Het opzetten v)2(X] een laddertornooi kent o Ee: een grote bijval en precjde daardoor komt dat nu jaicoi lijks op het programt|2.2 voor. De uitgave 1980 4we van start op 1 mei en tj dens de maanden august) J0* en september worden |jes klubkampioenschappen HDii twist. En om af te rondjovi een nieuwsje dat we al evj me hebben aangestipt: de kliC-; gaal eerlang kunnen qtijc schikken over een chaUcri De plannen zijn reeds njdu de gemeente en hal wc ontwerper besproken 11.2 voorzien ondermeer douches en kleedkamers. 20" LVn Kaatsen Op 22 maart kwamen vertegenwoordigers uit vier landen (België, Frankrijk, Italië en Neder land) te Breda in verga dering bijeen. Doel van deze bijeen komst was het uitbou wen van de internationa le betrekking tussen de vier landen waar het bal spel wordt bedreven. De C.I.J.B. of Confédération Internationale du Jeu de Balie gaf de organisatie van het internationa tornooi dat op dond« dag 24 juli 1980 zal don gaan in handen van Belgische kaatsfederatl Deze wedstrijden zoudl doorgaan in Sint-Laii brechts-Woluwe. Verml den we nog dat de De derbellenaar André VI Langenhove, sinds kfl secretaris-generaal v| de Belgische kaatsboj nu ook sekretaris is b noemd van de C.I.J.B. (gd

De Voorpost | 1980 | | pagina 32