<5t Smaakmaker Ronald Van Avermaet Wase juniores op Brabantse wegen De grote leegte Ronny Westelick snelste te Aalst Ronny Westelinck, Peter Van den Broecke en Patrick Rijpens op het schavotje weldenaar Erik De Wilde Nieuwelingen: Benny Mechant en Dirk Troch op de voorposten Luc Colijn nog steeds gehandicapt 34 - 25.4.1980 - De Voorpost zyn beste pijlen verschoten in deze felle vlucht. Het is de schuld van Erik De Wil de niet dat we gegrepen werden: achter ons .was een reaktie van verscheidene «sterke jongens» losge broken.» Nadat de ontsnapping opgedoekt, bleef Ronald Alhoewel hjj «slechts» gen, koude en wind geteis- Zele bijeen. Nadien vormde waard waren. Vooral De overeind: toen zich een als negende door de finish terde wedstryd was. zich een kopgroepje van Wilde was in het begin groepje van negen vormde, bolde aan het eind van het Ronald flitste, nog voor de vier: Luc De Smet, Eric moeilijk in te tomen. Ik was hij mee. Dat hij tegen Oostvlaams amateurskam- koers halfweg was, op zijn Dhaene en de steeds tot vond het een beetje logisch mannen die hun krachten pioenschap te ^aarne, was eentje uit het veelkoppige strijden en vechten bereide dat hij naarmate de kilome- dozeerden geen kans meer iedereen het er over eens peloton weg. Hij kreeg geen Wichelenaar Erik De ters vorderden minder aan maakte in de eindspurt, dat Ronald Van Avermaet enkele bondgenoot mee. Wilde. de kop kwam en het nadien spreekt voor zichzelf en kan de smaakmaker en grote Een halve minuut voor- Van Avermaet: «We heb- helemaal liet afweten: Erik slechts logisch genoemd, uitblinker van deze door re- sprong fietste de klabak uit ben gevochten voor wat we is geen plantrekker en had Niettemin werd de naam Van Avermaet meermaals genoemd: hij gaf de wed stryd kleur en smaak. De eindspurt van het Oostvlaams kampioenschap voor amateurs: 1. Versluys, 2. Luc Colijn. 3. René De Brucker. (c) Wichelenaar Erik De e is een vechtjas. Met peloton meerijden is voor hem. Hij moet er iuk kunnen ingooien, an je renner worden, knalrezultaten bijeen en is een andere zaak. al als je geen rasspur- 2nt. In Laarne was hij toen de eerste «se- e» ontsnapping tot 1 kwam. Met zijn vie- rachtten die durvers de >f te slaan. Naarmate de meters vorderden, vlot- het minder goed: Erik h; d het beste van zichzelf gegeven en het leek een beetje normaal dat hij met tertijd zijn kollega's niet meer kon steunen. Toen de «negen» er van door gingen en de beslis sing afdwongen, moest De Wilde verstek laten gaan. Toch bereikte hij de finish, iets waarin slechts 27 van Van Avermaet en Erik De Wilde luiden de aanvalsklok in het Oostvlaams de 179 slaagden. deelnemers cunateurskampioenschap te Laarne. (c) Ondanks het gure winter weer waren er voor de Eer ste Grote Prijs 't Crosser ken, toch 32 inschrijvingen te noteren. Voor een eerste organizatie zeker een suk- ses. Waarschijnlijk was de prijzenpot van 10.500 fr., daar ook niet vreemd aan. Reeds van in de eerste ronde ging de lokale man Rudy Van Impe aan de haal. Gedurende ruim 8 km. behielden hij en zijn twee medevluchters een voorsprong, die steeds schommelde rond de 200 m. Dat deze aanval niet ver zou dragen, was zo aan te zien, zodat in de tweede ronde alles te herbeginnen was. Doch Rudy Van Impe wou zijn supporters niet teleurstellen en in de derde ronde ging hij terug aan de haal. Hij kreeg het gezel schap van Rony Wester- linck, Lieven Braeckman, Peter Van den Broecke en Filip Van Vooren. Met nog ruim 60 km. voor de boeg, bleef hun vlucht onbeant woord door het peloton. Vlug bereikten zij een boni van 1'30". Na 50 km. wed strijd, nog steeds dezelfde situatie. De voorsprong daalde wel eens. doch schommelde steeds rond de 1' 1'15. Rudy Van Impe deed op kop het meeste werk, doch bij het ingaan van de voorlaatste ronde, werkten de vijf kop lopers elk om beurt. Met zijn vijven en na een vlucht van meer dan 60 km. toon de Ronny Westerlick zich de snelste vóór Lieven Braeckman, die hierdoor de prachtige trofee van Ru- pa in de wacht sleepte, als beste geklasseerde renner van de Denderstreek. Der de werd Filip Van Vooren, en vierde Rudy Van Impe, die de koers gemaakt had, doch die door zijn gelever de inspanningen zijn kan sen in de spurt niet naar behoren kon verdedigen. Vijfde was Peter Van den Broecke. 1'05" later won Willem Wijnants de spJ voor de zesde plaats vó? Patrick Van Hul en Gea Coppens. Aalst.32 dln.: 1. RONI WESTERLINCK (Zele), >P km in 2u.18'; 2. Lieveln Braeckman; 3. Filip Vaf00 Vooren; 4. Rudy Van Imp 5. Peter Van den Broeck 6. Willem Wijnants; 7. pjwir trick Van Hul; 8. Geaen Coppens; 9. Ronny Metttfiet penningen; 10. Mare Vastri den Bossche; 11Luc PopDe pe; 12. Geert De Boitseliefepi 14. Erik Van Bever; 15. Li£|w De Decker. A.V.ftpi de Juniores Ronny Westelick heeft er enkele weken over gedaan vooraleer het zegegebaar te maken. De Zeienaar, vo rig jaar «topscorer» bij de nieuwelingen, won in Aalst. Het zal zijn laatste seizoen zege niet zijn. Alle renners die Ronny kennen zijn het er roerend over eens dat hij «de» belofte is. Dus... Intussen ging de piepjon ge, maar getalenteerde Peter Van den Broecke er eveneens keihard tegen aan. Peter won in Bomem een wedstrijd met 110 deelnemers. Moet er nog zand zijn. In Aalst finishte hij bovenop nummer vijf. Voor Patrick Rijpens werd het een overwinning te It- terbeek. Lieven brackman had van zelfsprekend dolgraag ge wonnen in «zijn» Aalst. Maar wat doe je eraan als je op een klasbak als Wes telick stuit? Johan Koppen finishte twee keer vooraan derde te Bornem (prima) en ne gende in Merelbeke Voor Rudi Van Impe werd het in Aalst een vierde prijs. Ron ny Mettepenningen pas seerde twee keer «langs de kas» vierde in Aalst en negende te Aalst. Geen ze ge voor Patrick Van Wetter ditmaal, wel een vierde prijs in Itterbeek en de vijf de plaats in Lochristi. Charistian Heymans was in Wanze vierde en Jimmy Comelis vijfde te Dessel. Marc Van Nuffel koerste in Paal waar hij zesde was. Ferdi Dierickx, zesde in Meise, Gaston Pieters, zesde te Lochristi, Patrick Van Hul, zevende te Aalst, en achtste te Bornem, Luc Van Geyt, zevende te Her- zele, Erik Wuytack, achtste in Lochristi, Jean-Marc De Nil, achtste in Haaltert, Danny Janssens, negende te Itterbeek, en Rudi Haentjes, tiende te Loch risti, veroverden plaatsen bij de eerste tien. Luc Pop- pe was in Aalst elfde, Gerrit Van der Aa twaalfde te Meise, Filip Saman 13de in Lochristi, en Ronny Die rickx 14de te Itterbeek. Benny Mechant en Dirk Troch klommen tijdens het afgelopen weekeinde bo ven hun konkurrenten uit. Troch is een abonnee. Dit maal zette hij in Hamme zijn «kollega's» voor schut en in Kalken was hij tweede. Voor Benny Mechant werd het een voorsprongzege in Baasrode en in Sint-Lie- vens-Houtem was hij vierde. Erwin De Bruyn was in Baasrode derde, Freddy Matthijssens derde in Hamme en achtste te Kal ken, Gino Van Hooydonck vierde in Hamme, Peter Van Impe vijfde te Eronde- gem en Peter Raeymae- ckers vijfde te Hamme. In Kalken finishte Peter Burms als nummer zes en Patrick Smet zegde het met een zesde prijs te Hamme, waar Hugo De Cock zeven de was en Dirk Vereecken achtste. vkesbedrij Luc Colijn werd door de lepe en snelle Patrick Ver sluys van de provinciale amateurstitel gehouden. Luc: «Het was erop of eronder. Op een kilometer van de streep demarreerde de beresterke Ronald Van Aevermaet. Goeie raad was duur. Niemand rea geerde. Als ik het niet deed konden we voor de tweede plaats sprinten, maar wat heb je dèaraan in een kam pioenschap? Dus -«ging» ik maar. Ronald werd gegre pen. Alhoewel ik een felle inspanning had geleverd, gaf ik mezelf een kans in de spurt, maar ik liet me «flik ken»: Versluys reed dicht bij de nadarafsluiting en dus moest ik tegen heug en meug in de wind rijden. Het is mijn verlies ge worden.» Eigenlijk zag Laarne de «goede» Colijn niet: de ge volgen van de een tiental dagen teboren gebeurde botsing met een auto, wa ren nog lang niet vergeten. De pijn in de dij bleef aan houden. Trainen zoals Co lijn dat had gewild, stak er niet in. Hooguit één keer kon hij voor een trip van 160 kilometer in het zadel. Uiteraard te weinig om het kampioenschap tot in de puntjes vuor te bereiden. In Hamme was Dirk Troch de beste nieuweling, (vh) In het dertienkoppige de eindstreep spurtte, zat de) en Wim De Smet. de groepje dat in Hamme naar ook Dirk Bressinck (negen- broer van Jenny (tiende). Met 72 vertrekkers beloof de het allicht een spannen de koers te worden in Itter- b k, met o.a. stevige klep- P' s als Franky Van Oyen, M rk Somers, Luk Bran- -kaerts, Guy Ronsse, Ste- faan De Buel, Patrick Van Wetter en een viertal jon gens van het Waasland met o.a. nieuwbakken junior Danny Janssens, en verder Luc Van Puyvelde, Alex Polfliet en Mark Meu- leman. Tot omstreeks halfkoers bleven de gelederen geslo ten, een paar speldeprikjes niet te na gesproken. In de zevende (van de twaalf) ronden kwam er een beslis sende ontsnapping met ze ven renners waaronder De Beul, Van den Nest, Jans sens, Veckens, Reypens. In de volgende ronde slo ten nog zeven renners aan waarbij Ronsse, Van Wet ter, Van Oyen, Somers, Verweiren en Meuleman. Hun voorsprong groeide tot een anderhalve minuut en meteen mochten we de overwinnaar bij dit veer tiental zoeken. Ze kwamen echter niet met zijn allen naar de eind streep omdat Mark Somers en Patrick Reypens de uit eindelijke beslissing for ceerden door er in de voor laatste ronde in volle be klimming tussenuit te knij pen. Gedurende de laatste ronde naderden de achter volgers nog tot op dertig meter, maar geen enkel renner kon de aansluiting bolwerken. Tijdrijder So mers moest in dc eindsprint de duimen leggen voor de goedrijdende Bomenaar Reypens. Mare Nevens liet voor de derde plaats zijn snelste benen zien terwijl Meuleman zesde eindigde en Danny Janssens een ne gende plaats mocht opeisen wat duidelijk bevestigt (na een vierde plaats verleden week) dat Danny de over gang van nieuweling naar junior zeer goed verteert. Bij de andere Wase junio res was het buiten de derde plaats van Johan Koppen en de zesde van Patrick Van Hul te Bornem, zeer po\ eitjes. Aktueel We weten het nu: achter Eddy Merckx is een enorm vacuüm ontstaan. De superstar die jarenlang de tegenstanders overschaduwde en een monument zal blijven, heeft in ons landje geen opvolger. Roger De Vlaeminck wordt een dagje ouder, Pollentier mag je geen belofte meer noemen, Godefroodt haakte af, en Van Springel is aan het uithollen. Alhoewel: zevende in Luik - Bastenaken - Luik... Vorig jaar werden Daniël Willems en Fons De Wolf met vlag en wimpel ingehaald. Ze werden op slag tot de vedetten van de toekomst» gepromoveerd, maar het zal nog een paar seizoentjes wachten blijven vooraleer we met zekerheid weten wat ze, op interna tionaal niveau dan, in hun mars hebben. Intussen worden onze renners gewoon weggeveegd door de groten. Eerst door Raas en in mindere mate Knetemann en Moser. Nu ook al door Saronni, Hinault, Duclos Lassalle en zelfs Bernaudeau. In Parijs-Roubaix kon Roger De Vlaeminck nog enige hoop wekken. Zijn bandbreuk en een val op een cruciaal moment van de wedstrijd, lieten de kennersin het ongewisse over zijn eventuele winst kansen. Mare De Meyer (ook geen jongere meer), Fons De Wolf en Daniël Willems finishten op meer dan zes minuten van de losgebroken Moser. Het stemt tot nadenken. In de Waalse Pijl kwam de schrijnende armoede van onze nationaleprofwielrennerij nog schrijnender aan de oppervlakte. Slechts Guido Van Calster bleef overeind, al kon hij nooit een vuist maken en speelde hij uiteraard niet mee voor de zege. En dan had je, als klap op de vuurpijl. Luik - Bastenaken - Luik. Sneeuwman Hinault moest negen minuten wachten, vooraleer hij Hennie Kuiper, de nummer twee en een verrassend knappe neoprof Ronny Claes zag finishen. Fons De Wolf war vierde. Met een dikke tien minuten achterstand. De Wolf, waarvan sommigen beweren dat hij een nogal week karakter heeft. Dag jan, een week karakter. Wie 245 kilometer ver en meer dan zeven uren lang overeind blijft in een door sneeuw en ijskoude wind bemoei lijkte tocht over de Ardense heuvels, is een door bijter. Een en ander mag ons geen zand in de ogen strooien onze renners, en vooral dan de jongeren, moeten noodgedwongen tweede plans rollen aanvaarden. Willems en Dc Wolf werden één jaar geleden in een vedettenplunic gestopt. Een beetje tegen heug en meug: beiden deden het uitstekend bij de amateurs, maar dat betekende nog geen absolute garantie om de wensen van de «slarproducers» ook in werkelijk heid om te zetten. We zitten in het slop. Doch blijft dat ook zo? We geloven het niet. Over afzienbare lijd zullen onze jongeren misschien «rijp» genoeg zijn om zich met kans op sukses met de buitenlandse elite te meten. Misschien, zegden we. Wie had de knalprestatie van Ronny Claes durven voorspellen, ook al kon deze piepjonge broodrijder de «oudere» Hinault niet be dreigen? Niemand. Is Claes één van degenen die over korte tijd mee op het schavotje klimtKomen nog anderen opdagen? We denken aan William Tackaert, aan Etienne De Wilde.Misschien doen ze het. Op hun leeftijd mogen we ze hoe dan ook krediet geven. Mare Marcel Colijn greep net naast de provinciale amateurstitel. (c) Benny Vermeulen: eerste proizege In Oostakker heeft Benny Vermeulen zijn eerste prof zege behaald. Hij toonde :ich de snelste van een kop groepje van zeven. Er wa ren 128 deelnemers. Nof meer streekrenners hebbel zich onderscheiden. Wil Ham Tackaert finishte al. derde, Rik Caethovei (nochtans een felle spurter was zesde. Voor Frans Var Vlicrberghe werd het eet achtste prijs en Jan Bogaeri was 18de.

De Voorpost | 1980 | | pagina 34