Wielerkoersen Ie Rupelmonde Routine haalt het Volleybal Spanning neemt toe in KWB- kompetitie Hard duel Stijgen beide ploegen van Adec Baasrode naar eerste Provinciaal? Wilfried Wesemael terug van weggeweest Liefhebbers WAOD te St. Niklaas Luc Colijn en Rene De Brucker stranden op enkele centimeters Luc De Grauwe toont zich Marina Van de Velde Mini voetbal 3e Nationale Jean Van Driessche Bloem-Serlippens Linda De Rudder Gaston De Hauwere De Voorpost - 25.4.1980 - 35 m e. is een poosje erg stil BLfc eweest rond Wilfried We- qjj^smael. De prof uit Gyze- VT em stond gedurende vier eken op nonaktief. Griep n sinusitus. Cadeautjes uit et ijskoude Zuiden. De na- igheid is (bijna) vergeten: en veertiental dagen gele gen zette de dokter het sein pp groen en Wesemael is ppnieuw aan het trainen, peter Post informeerde tele fonisch hoe het zat en gaf Wilfried de raad zich zo goed mogelijk te verzorgen jen geen nodeloze riziko's te nemen. Wilfried Wesemael. blik vanger in Gent-Gent, had van het voorseizoen veel meer verwacht. Hij heeft lak aan stilzitten, zodat hij het erg jammer vond dat hij «patron» Jan Raas en de andere cracks van de Post- ploeg niet kon bijstaan in de klassiekers. Als de zon door de wolken priemt en de temperatuur wat milder wordt, waagt hij zich binnenkort weer in de «echte» kompetitie. Op zondag 11 mei hebben in Rupelmonde na vele ja ren opnieuw wielerwed strijden plaats. Ze worden georganizeerd onder im puls van de Vriendenkring De Cremer. Deze eerste wielerwedstrij den zijn: het Kampioen schap van Oost-Vlaande ren voor dokters, apote- kers, tandartsen, vee artsen. kinesisten en alle paramedische beroepen. Vertrek om 14 u. - afstand 35 km over 14 ronden. Vertrek en aankomst aan café De Cremer G.. De Cremerstraat 101, Rupel monde. Een wedstrijd voor wieler toeristen met medewerking van wielerbond WAOD. Vertrek 15 u. - afstand 50 km - over 21 ronden. De omloop is als volgt uit gestippeld: Vertrek G. De Cremerstr. 101. Omloop: Kalverstraat, Temsestraat, Klooster straat, Markt en terug naar de G. De Cremerstraat. ongeveer 2 km 400. Prijsuitdeling van het Kam pioenschap van Oost- Vlaanderen rond 16 u. in de Rijkslagere school, ref ter en feestzaal, waar er ook een tentoonstelling over Rupelmonde in oude zichtkaarten plaats heeft, en een aantal kunstwerken van Benny Roberecht te bekijken zijn. Voor de wielertoeristen prijsdeling in café De Cremer. „(■"lp zondag 27 april heeft straat, Vijfstraten, Klap- Tn Sint Niklaas een koers perbeekstr., Vlasstr., Grote Heymelinckstr., Kleine Heymelinckstr., Passtr., Raapstr., Ant werpse Steenweg, Klein Hulst, Lamstr., Veldstr., Kalkstr., K. Mercierpl., Ankerstr. en Truweel straat. Inschrijving: café «Oud Strijder» Vertrek: Wasserij Ple zant Shop Aankomst: Binnenhuis versiering Aldecor Prijsdeling en kleedka mers: zaal Familia. Medewerking: BLOSO, het stadsbestuur, café's en handelaars van de omloop. Koersleiding en foto finish WAOD Koersdirecteur: Fons Dhooge. Pope selie; LT i.V.H V^oor WAOD-renners lmp|>laats. Op de mooie mloop doorheen de P^inkelstraten van Anker- Geelen Truweelstraat wordt vletttfiet weer een prachtwed- Vqstrijd. heerschappij van purter Sonck is ver- Iwenen. Sterkere ren- iers die het niet tot een purt laten komen, zijn laatste wedstrijden n bod en het maakt de 'edstrijden meer open. [Inrichter Fons Dhooghe zijn Helpers zorgen imen met sportcomité 'AOD voor de verzorgde rganisatie. jTechnische inlichtingen Afstand 90 km over 18 jronden langs Truweel- Benny Mechant won met voorsprong de nieuwelingenkoers te Baasrode Liefhebbers Noch Luc Colijn noch dan toch weer een in het René De Brucker klom- oog springende presta- men in Laarne op het tie. Luc koerste ook in podium om de Oost- Tornhout. Daar won hij vlaamse kampioenentrui de spurt voorde derde aan te trekken. René spurtte nochtans vlijm scherp en Luc deed eveneens een felle gooi naar de zege. In de plaats. René De Brucker toonde nog maar eens dat hij dit seizoen aan de door braak toe isderde wor- Luc Calluwaert wint de spurt voc nieuwelingenkoers te Baasrode, (c) de tweede plaats aan het einde van de allerlaatste meters vlam- den in een provinciaal de Patrick Verstuyft Co- kampioenschap waar- lijn voorbij. Tweede: de voor 179 amateurs een «slechtste» plaats in een rugnummer afhaalden, kampioenschap, maar Reserven: S.C. Lokeren - Lierse: 1-2 laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Eric Arijs is aan het «komen». Hij was vierde te Zonnegem. Frankie Wielandt kwam twee keer aan de bak. In Laarne was hij mee met het elitegroepje van ne gen dat naar de finish stormde. Jammer ge noeg vond hij snelle JMX ook. Ploegen: S.C. Lokeren: Vijt, Boone, Strobbe. Bauters, Ost, Van spurters op zijn weg. Het SC I okeren dat de rood- spel verliep traag. ste helft volledig verdwe- Acker, De Neve B.. Van werd een achtste prijs. In geschorste Van Cauter Het was Lierse dat rond het nen. Lierse nam genoegen Goethem, (57' Rombaut), Zemst was Frankie vier- mnp«t miwn (dit tot einde kwartier verdiend op voor- met de 0-2 stand en brak Borgelioen, De Neve S. de. competitie) trad aan met sprong kwam langs Schiet- slechts zelden uit langs Van Verhulst. Romain Van Bever - tecatte, (0-1). Enkele doel- Braekel in combinatie met Lierse: Leysen, Mertens. bracht uit Zonnegem de trappen van De Neve S. en Jovasevic. doch deze Weurts, Verlinden, Van vijfde prijs mee en John- Strobbe konden Lokeren schaarse aanvallen resul- den Broeck, Vereist, Van ny De Dobbelaer was niet op gelijke hoogte bren- teerden niet in een derde Bladel. Schiettecatte, (81' gen. Het was dan ook niet doelpunt. Gijsels), Van Baekel, Van verwonderlijk dat Lierse in 6 minuten voor tijd kregen Notem, (81' Coenen), Jo- de 31ste minuut de stand we nog een doelpunt te vasevic. maar liefst 7 testspelers: Bauters, Van Acker, de ge broeders De Neve, Van Goethem. Borgelioen en Verhulst. De ploeg had te kampen met aanpassings moeilijkheden. Spelers daar achtste. Na een kanjer van een prestatie was Ronald Van Aevermaet negende te Laarne. Voor Guido Haentjens stak er te Torhout een tiende prijs in en Daniël Schuddinck, uitblinker te Zonnegem doch door pech uit de kop gehaald, behaalde een tiende prijs in die amateurskoers. Te Laar ne finishte Daniël als nummer 20. Beno Michiels trok naar Sint Ulriks-Kapelle en was er tiende. Walter Ongenae was in Laarne net niet mee met het koppelotonnetje van ne gen en arriveerde als nummer 12. Voor Willy De Backer werd het in Laarne een 15de plaats, Lieven Coo- man was in Zonnegem 16de, Jan Joos 16de te Laarne, Marc Van Gijseghem 17de te Laar ne waar Erik De Wilde 18de werd. Eddy Van den Abbeele bolde in Zonne gem als 20ste over de streep. I Door een ongeval van Dendermondespeler Koen Van Caeckenberghe (ex-Gilvoc) werd de wedstrijd tussen St. Gillis Centrum en Dendermonde gestaakt zodat de situatie aan de top niet volledig helder is. De overige partijen in de eerste afdeling liepen allen uit naar vijf sets. De bezoekers lieten zich niet onbetuigd. Uitslagen van de derde speeldag: op 0-2 bracht. Vereist lan- zien, maar deze maal aan Doelpunten: 15' Schiet ceerde Van Baekel, die Lokerse zijde. Op de rand catte: 0-1 met een kopstoot af- van buitenspel kon Strobbe 31' Van Baekel: 0-2 zien^ was het"een"wed'stHjd rondde- doorbreken en na een indi- 84' Strobbe: 1-2 Er waren Na rust was sc'iaarse viduele actie afronden. Bij Scheidsrechter: Diericks. competitiedrift uit de eer- deze 1-2 stand bleef het dan vonden elkaar niet en had den daardoor een verkeerd spelbeeld. Kwalitatief ge- In Luik-Bastenaken-Luik Marina Van de Velde maakt heeft neoprof Luc De Grau- zich nu ook stilaan waar in beneden peil. weinig doeltrappen en het Rapid Gent - Mini Temse 2-4 Rapid Gent, dat nog steeds tegen de degradatie wor stelt, heeft zich in deze fel en bij momenten soms hard betwiste wedstrijd met man en macht verdedigd. Mini Temse daarentegen had en kel nog oog om haar vijfde hoofd te lobben van Mare voltrokken want door een schap in schoonheid te be- we zich getoond. Als lief- (B.D. V.) hebber moest Luc het steeds van een zwaar parcours hebben. Op de Ar dense heuvels waagde hij samen met enkele anderen een vroege ontsnapping. Dat De Grauwe niet overleef dewas niet meer dan lo- Zelfs «superstars» de bal in het net deed bc- kenen had Mare Meeus zijn landen (1-3) Met nog 13 hattrick reeds laten noteren minuten voor de boeg was (2-4). het duidelik dat Rapid Vrijdag speelt Temse zijn S'sc Gent iets ging onderne- laatste competitiewedstri d f'T" 'mo"der Docl' Luf men. Maar Jean De Ryck tegen en op het terrein van had z,ch tenm,mie getoond stip. Maar deze enige gele- hield eens te meer het V. Zele. of het duel tussen konden zondag weini- genheid om te doelen werd hoofd koel zodat enkel be- de nummers vier en vijf uit Sen zeS8en - door Temse onbenut gela- nen als schietschijf dien- de rangschikking. Veel kan ten. Het was echter uitstel den. Slechts éénmaal kwam beide teams niet meer ge- jBnny D6 SfflBt want toen Temse een straf- de bal op zijn bestemming, beuren, maar dat er zal corner afdwong wist Staf dit even voor tijd. Toen gestreden worden voor de Arbijn de bal keurig op het had Temse reeds het vonnis eer en om het kampioen Eerste afdeling St. Gillis - Dendermonde A Zele Center - Baasrode B Overmere A - Hamme Center Denderbelle - Grembergen Tweede afdeling Baasrode A - Kalken A Moerzeke - Zele Kouter Baasrode D - Keur A Denderm. B - Denderb. A Derde afdeling Schellebelle - Oudegem Kalken B - Baasrode C Schoonaarde - Overmere B Keur B - Zele Kouter B Boon wijk - Opwijk Kalender voor het week-end (zondag 10 uur) Eerste afdeling Dendermonde - Hamme Center Baasrode B - St. Gillis Overmere A - Denderbelle B Grembergen - Zele Center Tweede afdeling Zele Kouter A - Dendermonde B Denderbelle A - Baasrode A Baasrode D - Kalken Derde afdeling Kalken B - Boonwijk Opwijk - Overmere B Zele Kouter B - Schoonaarde Oudegem - Baasrode C geschorst 2-3 2-3 3-2 plaats veilig te stellen Van bij het eerste fluitsig naal daverde het in de Blo- so sporthal langs de water- sportbaan. Een voor iedere bal strijdende thuisploeg kon de aanvallen van Tem se goed opvangen en ge raakte Temse dan toch door de mazen van het ver- dedigingsnet, dan wist een klaarkijkende portier nog raad. Het uitblijven van een bezoekend doelpunt betekende een stimulans voor het home team. Maar ver voor het affluiten van de eerste periode trof Mare Meeus raak met een fraai afstandsschot: (0-1). In de tweede periode bleef Tem se de aanvalslustige ploeg maar waren de reacties van Rapid niet van gevaar ont bloot. De Temseverdedi- ging met Freddy Van Breu- seghem, Guy Van Hoey- landt en Piet Van de Graaf liet zich niet van de wijs brengen. Aan de overzijde •waren het André De Wolf en Staf Arbijn die als foe rier de aanval spijsden. Uit een knappe actie kon een bedrijvige Danny Meers man de score voor de be zoekers verdubbelen (0-2). Nog voor rust zorgden de Gentenaars voor een aan Meeus, die met het hoofd vierde doelpunt aan te te- sluiten, laat geen twijfel. internationaal gezelschap. In Torhout bolde ze als 15de over de streep. Jean Van Driessche stuitte te Anzegem op Milo Cools. Die Cools, destijds een gro te belofte, won de wedstrijd. De ex-Schellebellenaar ein digde als nummer twee. Als je weet dat er 99 deelnemers waren... Hedwig Bloem en Marcel Serlippens rijgen de ere plaatsen aan mekaar in de WAOD-koersen. In Boek- houte was Hedwig vijfde, de Wichelenaar zesde. De ontgoocheling over de «één tegen allen» in «haar» Hamme is vergeten. Intus sen heeft Jenny De Smet een nieuwe overwinning be haald: in Torhout waar ze voor de nationale kampioe ne Maria Herreygers finish te. In Tienen fietste ze naar een zevende prijs. Linda De Rudder blijft koersen een plezante aangename vrijetijdsbeste ding vinden. Bovendien were is lang niet van plan de maakt ze vorderingen. Het renfiets aan de wilgen re Wase meisje eindigde tij- hangen. Integendeel. In An- dens het afgelopen weekend derlecht liet hij alle konkur- twee keer vooraan: zowel in renten achter zich. Tienen als te Torhout was ze zesde. Veteraan Gaston De Hau- KU Temse verspeelde de vierde plaats in I provinciale, (rdg) slaan. Ook al is het spelge- halte bij het volleybal de laatste jaren opmerkelijk gestegen, dan mag men toch aannemen dat met Adec rekening moet ge houden worden. Voor de herenploeg van Adec bestaat er een grote dienen gespeeld tegen de tweede van reeks B en di» zou dan tegen Heme zijn. Maar er bestaat tevens een grote kans dat er vier plaat sen vrijkomen, zodat ze rechtstreeks overgaan. Dit zal afhangen van eventuele samensmeltingen van ploe- kans dat ook zij naar eerste gen in hogere afdelingen of provinciaal zullen stijgen, van het verdwijnen ervan. Door hun laatste onbetwis- bare zege tegen Lovende- gem hebben ze beslag op - de tweede plaats gelegd, sluitingstreffer (1--). Toen De dametjes hebben het hele prestatie overkomt, punten ophaalde in de drie Vast staat dat voor de bei- in de derde periode de <jus jjaa,- gespeeld om de De laatste wedstrijd tegen sets. Baasrode stapt dus al- de reeksen reeds drie plaat- plaatselijke doelman de bal 22 competitiewedstrijden Waarschoot is op een la- vast over naar eerste pro- sen in eerste provinciaal staan van de ploeg nog on- met de hand bewerkte wees af te haspelen zonder enige chertje uitgelopen waarbij vinciaal en is niet van plan beschikbaar zijn, doadat in bekend was. nederlaag, wat wel als een de tegenstrever slechts drie er een belabberd figuur te dit geval een testmatch zal G.D.F. Er wordt alles op gezet om, als een stunt, beide Adec- ploegen in eerste provin ciaal te brengen in hetzelf de seizoen, daar waar «stij gen» in het tienjarig be de ref naar de strafschop-

De Voorpost | 1980 | | pagina 35