Turnkring «Rust Roest terug uit Canada Juvenes Zele Oostvlaams kampioen K.S.V. Temse: 10de miniemen tornooi William Amelinckx Gewestelijk voetbaltornooi voor het Vrij Basisonderwijs te Sint-Niklaas Haasdonl Doelpunt van Jo De Winter JEUGDVOETBAL Bezoekers gehandicapt FC Red Star wisselbeker Gewest. Jun H. Kampioen Winnik - E. Aalst 0-0 Jeugdvolley 36 - 25.4.1980 - De Voorpost Hemaco Dendermonde. (Iv) De ploeg vah H. Hart Hamme. (Iv) Tegen het met een vijftal spelers uit de eerste ploeg en de reserven versterkte elftal van Winnik moest Eendracht tot het uiterste gaan om minstens één punt te behalen en aldus de titel van de gewestelijke juniores reeks H in de wacht te slepen. Gesteund door een zeer goed middenveldtrio Ver- moezen - Sallet - De Bruyn heeft Eendracht twee der de van de wedstrijd be heerst zonder de thuisdoel- man in gebreke te kunnen vinden. Er dient aan toege voegd dat de slechte staat van het terrein zeker niet in het voordeel van de tech nisch vaardiger Eendrach- ters uitviel. Eén van de beste doelkan sen kwam er dan de 50' toen Sonck de bal door- kopte naar Triest maar de ze kopbal op de lat beland de. Enkele andere pogin gen langs De Kerpel en Sonck vonden een goede thuisdoelman op hun weg. Bij één van de lokale tegenstoten rond de 75' moest doelman Van Wil- derode in de voeten van een aanstormende aanval ler duiken en werd hij ge raakt. Gelukkelijk kon hij na enkele minuten zijn plaats, tussen de doelpalen terug innemen. Niettegenstaande een meer uitgesproken veldo- verzicht van Eendracht in de laatste tien minuten bleef de stand blank tot aan het eindsignaal. Dolle vreugde bij de Een- drachters die in de bloe men werden gezet door Mw. Van Wilderode terwijl er kwistig met de cham pagne werd rondges- poten... Hartelijk proficiat aan de kampioenen. Ploeg: Van Wilderode Hans, De Backer Johan, D'Hondt Jan (kapit Ringoir Dany, Van Keymolen Rudy, Ver- moesen Dany, Sallet .'an, De Bruyn Alain, Sonck Er- win, Triest Franky, De Ker pel Patric, Bultereys Wer ner, Van Vaerenberg Jan- nick, Kelders Mare. van i R. Op zondag 27 april 1980 worden op de terreinen van Red Star Haasdonk de finales betwist van het scholentornooi voor de wisselbeker: «Minister Backer». PROGRAMMA 13.30 u.: Terrein A: voor de 7de en de 8ste plaa RIJKSBAZISSCHOOL ZU1D-BELSELE. 14.00 u.: Terrein B: voor de 5de en de 6de plaats: SIN ROCHUS-HAASDONK. 15.00 u.: Terrein A: voor de 3de en de 4de plaa BEVEREN-BROEDERSSCHOOL 16.15 u.: Terrein A: voor de 1ste en de 2de plaa NIEUWKERKEN-NORMAALSCHOOL. De supportersclub Blauw wit van K.S.V. Temse or- ganizeert voor de 10de maal een tornooi voor de jongste voetballers. Het tornooi draagt de naam van één van K.S.V.'s beste voetballers: William Ame- linkx. Na een afmattende compe titie waarin de K.S.V. jeugd zich niet onbetuigd liet, zorgt dit tornooi elk jaar voor een aangenaam voetbaldessert. Dit jaar is de organiserende club aan haar tiende uitgave toe. Aan deze uitgave wil men een extra tint geven: met uitzondering van Waaslan- dia Burcht komen alle lau reaten van de vorige tor nooien naar Temse: S.K. Be veren, Eendracht Zele, Waasmunster, Sombeke, Zandvliet, Nijlen, Grem- bergen, Sint-Anneke en K.S.V. Temse met een A en B team. Donderdag 1 mei zal er in de Schoolstraat een enor me drukte heersen. Om 10 uur wordt de eerste aftrap gegeven, de aanvang van de finale voorziet men om streeks 16.30 u. De prachti ge trofee die het winnende team in de wacht sleept werd geschonken door de voorzitter van de suppor tersclub Blauwwit Lucien Engels. Een onpartijdige jury zal eveneens speuren naar de beste speler en de fairste ploeg van het tor nooi en hen met een fraai geschenk belonen. Tevens zal iedere deelnemende speler een aandenken ont vangen. Voor de miniemen A van Temse betekent ech ter dit tornooi steeds iets apart. De1 supportersclub, die het peterschap heeft over deze guitige rakkers schenkt elk jaar bij de aan vang van deze sporthoog- dag voor de miniemen een nieuwe sportuitrusting aan haar miniemen team. Er wordt gespeeld op drie ter reinen. Tijdens de middag kunnen de sportieve magen in het lokaal van de supporters club gestild worden. De supportersclub met aan het hoofd een dynamisch be stuur: Lucien Engels (voor- De juniores van S. K. Wi- doelpunt werd vijf minuten chelen, kampioen in hun voor affluiten gescoord reeks, stootten door naar de door Jo De Winter, halve finale van de Jeugd- Die halve finale wordt geen V13 vu - CUP ^et Ze wonnen lachertje: zwartwit moet op zitter), *Jozè7"Meersman »-l op htt terrein van zaterdag 26 april naar Ever- (secretaris). Gaston De ^mi-Marlens - Latem. Het gem-Center waar om 15 uur Wilde (public relation- man), Louis De Bock (pen ningmeester), Emiel Van Cleemput (kontaktman K.S.V. Temse) en Gustaaf Verbeke zet nu ook alles in het werk om de 10de afle vering van het tornooi Wil liam Amelinckx net zoals de voorgaanden vlot te la- ten verlopen. Afspraak ®p vnJ ag' aPn' *^80 donderdag 1 mei. vertrokken 36 gymnasten 5 A en 5 begeleidsters wordt afgetrapt. We zout het echt prettig vinden als leerlingen van jeugdtraii Victor Van der Putten o deze moeilijke opdracht een goed einde brengen. stap voor de kinderen voor- de een autobus allen ter zien. naar de vlieghaven in Mc Musea, scholen, steden treal. den en mits nog enkele trai ningen samen te spelen ver trekt Juvenes zeker niet kansloos voor de Belgische titel. De ploeg bestaat uit: H. Tackaert, K. Uytendae- Oost-Vlaanderen naar zoals Québec en Thetford Met veel geween en geh Mines werden bezocht. namen de gymnasten Er werd zelfs een geleid scheid van hun Canade bezoek gebracht aan de vrienden, mijn «Lac d'Amiante du Zaterdag, 12 april 19 Black Lake in Canada. Onder dit aantal waren er De Juvenes-kadetten die reeds enkele weken gele den reekskampioen werden na gedurende de ganse kompetitie al hun tegen standers te hebben gedomi neerd, zijn er nu in ge slaagd de titel van Oost- Vlaams kampioen binnen te palmen. Hiertoe moesten zij Den- derwindeke, de andere Oost-Vlaamse reekswin naar, in een heen- en terug wedstrijd verslagen. Nadat de heenwedstrijd met nipte 3-2 setstand werd gewon nen (amper 4 punten boni) door Juvenes kwam Den- derwindeke duidelijk ge motiveerd naar de «Zeven» te Zele. De bezoekers namen on middellijk het initiatief en Juvenes. dat duidelijk on der zijn mogelijkheden ak- teerde, zag een 6-2 voor sprong verloren gaan in een 8-15 setverlies. De tweede set geen problemen voor de Zeienaars die zonder echt op hun best te spelen een 15-6 setwinst boekten. De derde set leek binnen voor de thuisploeg bij een 10-4 voorsprong, maar opnieuw maakten de bezoekers ge bruik van een verzwakking bij de thuisploeg om de derde set met 14-16 cijfers te winnen. Juvenes, de dreiging van de onverwach te nederlaag sterk aanvoe lend, ging nu bijna op nor maal peil spelen en nadat de vierde set met duidelijke 15-3 cijfers werd gewon nen, werd de laatste en be slissende set met 15-7 inge palmd. Meteen neemt Ju venes deel aan de eindron de te Louvain-la-Neuve waar de andere provinciale kampioenen dienen bekampt. Het weekeinde van 10/11 mei is hiervoor voorbehou- Georges Mertens: Sparta Buggenhout Georges Mertens, door SK Lebbeke in extremis inge haald voor de operatie red dingzal volgend seizoen Sparta Buggenhout trainen. Prudent Bettens: Lokerse Prudent Bettens, de vroege re Waregemspeler, zal vol gend seizoen de trainingen van Lokerse SV leiden. Bet tens volgt Lucien Huth op. Van de transfers van Jean- Pierrc Lippens (Eendracht Aalst) en Marc Nijs (SK Sint-Niklaas) komt niets in huis. Ie, G. Symoens, G. Herre- 19 turnsters en 3 begeleid- baut, M. Cornelis, H. Van sters, Peggy De Bruyn. Aerschot en P. Rosseels Carla Thys en hoofdverant- Québec». Daar werd asbest kwamen zij met 2 uren v (kap.) woordelijke voor de groep: EVA Monique Van Wauwe. van de turnkring Rust Roest. Op initiatief van Sabena en de Vlaamse Turnliga is de- opgegraven en verwerkt tot traging en meer dan ontbrandbare produkten. moeid maar met de gli Ook werd aan de Oost- lach aan te Sint-Nikla. vlaamse meisjes en jongens waar hun ouders hen n een koud buffet aangebo- veel tranen stonden op den door «la Caisse Popu- wachten, laire». Wat zeer interessant v En meer nog, op een avond aan deze reis, aldus M01 Schoning: SK Lebbekezc «Jeugd - Sport- Kuituur» uitwisseling tot stand Hans Schöning, een 36-jari- gekomen. ge die eerder bij Racing Na 7 uur vliegen (Brussel - werd hen een souper aan- que Van Wauwe. was Mechelen en bij Jet speelde, Montreal) en 4 uren bus geboden door J~ u L - werd door SK Lebbeke bereikten zij aangeworven als oefen- Black Lake waar de plaat- 75 jaar KAV Dendermonde Québec. KAV Dendermonde bestaat Zaterdag en zondag maak te rr. de burge- naast het sportieve van vermoeid meester van Black Lake, ze uitwisseling, er zeer v En wat iedereen zeker zal aandacht werd besteed bij blijven is dat de turners de omgeving en.de level en turnsters hun handteke- wijze ning hebben moeten plaat- Alle deelnemers van de HET GOUDEN reis koesteren de hoop d BOEK». zij vlug hun Canade ford Mines in de provincie De turndemonstratie die de vrienden zouden terugzie voorlaatste avond plaats Zij komen naar België vond kende veel sukses. dens het Paasverlof 198 selijke families de Oost- vlaamse gymnasten ston den op te wachten. Black Lake is een klein sen stadje gelegen tegen Thet- 75 jaar. Er werd een feest- te iedereen uitstappen met Alle pleeggezinnen, leden Krijgen de Oostvlaam en vrienden van de «Club gymnasten nog eens gelegenheid om terug Canada te gaan? Mocht h komitee opgericht onder de zijn «pleegouders». leiding van BRT-man Wim Vanaf maandag kwam de Optimiste» en voor de bur- De Lathouwer. Een specia- groep samen voor de ge- gemeester woonden dit le editie van het klubblad plande uitstappen. Iedere feest bij. aan hen liggen het wordt in alle bussen gestopt dag had het bestuur van de Vrijdag (11.4.80) maakte woord was zeker «JA. en er staan een aantal initia- plaatselijke vereniging iedereen zijn bagage klaar, lieven op het getouw. «Club Optimiste» een uit- want in de namiddag voer- Op 16 april laatstleden vond dit sportgebeuren zijn doorgang op de voetbalvel den van de Bisschoppelijke Normaalschool. Voor deze meeting hadden zich zes scholen aange meld: het Sint-Jozef-Klein- Seminarie, de Broeders- school, het H. Maagdcolle ge Dendermonde. de Vrije School Moerbeke. het H. Hartcollege Hamme en de Bisschoppelijke Normaal school, die op eigen veld speelde. Sint-Niklaas Sint-Jozef. (Iv) Een warme lentezon, deed in versneld tempo de prachtige natuuromgeving een nieuw lentekleed aan trekken. Stoelen werden buitengehaald om. in dit zonnig weertje, de manifes tatie op een gemakkelijke manier te kunnen volgen. In reeks A waren het de Broeders die, met hun prachtig ronddraaiende ploeg, Sint-Jozef- Klein seminarie naar een tweede plaats verwezen en de Nor maalschool vrede deden D^aafs" mCt Cen ^er^e De voetballertjes van Moerbeke-Waas. (Iv) Voor de aftrap werden bloemen geschonken aan de kapitein van Excelsior voor het behalen van de titel in de reeks scholieren. Wegens een schoolreis moest Excelsior enkele ti tularissen missen vandaar dat de ploeg gehavend in het veld verscheen. Stekene heeft hard ge zwoegd voor het resultaat, maar het botste op een waakzame bezoekende de fensie. Na twintig minuten ging Vergauwen in de aanval maar werd foutief gestuit door een lokale verdediger. Dc vrije schop vanop twin tig meters door Vergau- wens zelf getrapt spatte uit een op de deklat. zodat de bezoekers wel dicht bij een openingstreffer zijn gekomen. Vijf minuten later zou De Corte een kans krijgen maar faalde in de afwer king. Met die stand werd dan ook de rust ingegaan. Excelsior kreeg nog heel wat kansen maar het kon gewoonweg het leder niet in het doel krijgen. Zo trapte op de 60e minuut De Jonghe de bal tegen de In reeks B was het H. Maagdcollege duidelijk de sterkste, gevolgd door Hamme en als derde Moer beke. Na de reeksen werd ge speeld voor de plaatsen. De vijfde en zesde plaats werd betwist door de Nor maalschool tegen Moerbe ke, waar de stand op 3-1 eindigde, in het voordeel van de Normaalschool. tweede helft. In de eerste speelhelft had Sint-Jozef - duidelijk het overwicht, wat op een overwinning liet hopen. Het beeld bleek schijn. In de tweede helft kende Sint-Jozef een fysi sche ineenstorting, zodat de eindcijfers 4-0 in het voordeel van Hamme wer den vastgelegd. Voor de eerste en tweede plaats speelden de Broe- de uitgeruste Broeders door hun prachtig samen spel en snelle tegenaanval len, het H. Maagdcollege, dat zonder adempauze aan deze finale was begonnen, zware klappen konden toe delen. De eindstand was hier 7.0 in het voordeel van de Broeders. De Broeders behaalden met hun welverdiende eindoverwinning de gewes telijke kampioenstitel en zullen op 28 mei de finale van Oost-Vlaanderen be twisten te Zwijnaarde. Aan elke school werd een aandenken aan deze voet balnamiddag meegegeven, terwijl elke speler met een herinneringszelfklever van het N.S.V.O. werd bedacht. staander en zou De Beleir kort daarop de geboden kans niet kunnen benutten. Drie minuten voor het ein de kreeg De Corte de kans om het enige doelpunt uit die partij te scoren, maar zijn poging ging over. Excelsior begon het sei zoen met een gelijkspel op Kieldrecht en beëindigde de competitie eveneens met een gelijkspel op Stekene. De kampioenenploeg: Jo han Van Puymbroeck. Dirk Vercauteren, Peter Goossens, Glen Goossens, Peter Viette, Peter Van Marcke, Ivan Vergauwen, Johny Van Steenlant. Phi lip Brokken. Patrick De Beleir, Gino Brokken, Gi- no Daman, Luc De Corte, Ivan De Jonghe, Magie Ra- gali. Mare Smet, Jurgen Verstraeten. Excelsior naar Colmar Met het oog op de buiten landse verplaatsing speelde Excelsior zaterdag een vriendschappelijke wed strijd met de scholieren te gen Beveren. De jongens van St.-Niklaas verloren die ontmoeting te gen Beveren met 2-1 cijfers dat technisch de betere was. Zaterdagavond was er een koud bufTet in de kantien van Excelsior, aangeboden door de afgevaardigden en trainer Van Daele waarop heel wat genodigden waren. Georges en Frieda hebben er werk van gemaakt, zodat het een gezellig feestje is geworden. Jeugdtrainers behaalden hun diploma De jeugdtrainers van St.- Niklaas behaalden hun diploma. Wie aan de cursus begon, bracht hem tot een goed einde. Volgens onze zegs man, Roger Van Daele, is het beslist een zeer goede leerschool geworden. In naam van zijn collega's bedankt hij de inzet van de organisatoren en is er stel lig van overtuigd dat derge lijke inspanningen goede resultaten opleveren in de nabije toekomst De normaalschoolvoetballers uit Sint-Niklaas. (Iv) Broederschool Sint-Niklaas. H. Hart Hamme en Sint- Jozef - Klein- Seminarie werd slechts beslecht in de (lv) ders en het H. Maagdcolle ge Dendermonde. Van in het begin was duidelijk dat Het werd voor onze jon gens weer eens een prachti ge sportnamiddag, zodanig dat wij reeds hunkeren naar een volgende keer.

De Voorpost | 1980 | | pagina 36