Sparta Buggeniiout op jeugdtornooi te Dieburg (DBR) Ware titelstrijd Veeg uit de pan Zenuwen... Turnkring Stad Aalst: nieuwe aanpak Donk's Zeilklub doet er wat aan BELSKENS I HEUVEL OVERTUI GEND! Moorsel Rapid steekt best van wal! Kaatsliefhebbers verbond a Beker van België miniemen (linale) Veteranen kaatsverbond der Denderstreek 38 - 25.4.1980 - De Voorpost In het kader van een inter- verblijf. Het vertrek is gep- dromen dat dit jaar de dus ook in dezelfde beker- Gemeentekrediet» met de stille werkers als materiaal- nationale jeugdontmoeting land voor woensdag 14 mei jeugd zon vlucht zou ne- competitie. Deze ploegen daaraan verbonden pre- meesters, afgevaardigden organizeert Dieburg steeds aan het voetballokaal met men. maar ondanks de worden ontvangen op het mie. Op 3 en 4 mei staat en anderen mogen onder een groots internationaal een gezellige ruime autocar competitie is afgesloten gemeentehuis samen met het miniementornooi te voetbaltornooi voor scho- die over Brussel, Luik. wacht nog een enorm pro- bestuur, trainers, ouders en Opstal op het programma, lieren. Sparta Buggenhout Aarlen, Mainz en Darm- gramma. sympathisanten op 26 april. Op 10 en 11 mei wordt de dat met zijn jeugd een stadt Dieburg aandoet. Be- De miniemenploeg speelde Het wordt een dag om niet beker van Buggenhout be- hoogconjunctuur beleeft, stuursleden, ouders, spe- zonder problemen kam- te vergeten! Daarbij kwam twist en op 14 mei vertrek- werd uitgenodigd om Bel- Iers en vele sympatisanten pioen en dit zonder ook nog het traditionele paas- ken de Spartanen naar gië te vertegenwoordigen vergezellen de ploeg en zul- maar éénmaal te verliezen, tornooi voor knapen en dit Duitsland. van 14 mei tot 18 mei. Aan- len hen zeker een hart on- Meteen neemt deze ploeg tornooi wonnen na een iW VJ vankelijk was Lierse SK de der de riem steken.» ook deel aan de «beker van denderende finale. Door Al deze aktiviteiten impli- ^Ir van^lëu'gdafdèlïnê- genodigde doch de Belgi- Het Volk». de flinke prestatie van de ceren een reuzegroot pak F.n kamnioenentrofee sche eerste nationaler Programma De scholierenploeg werd Buggenhoutse jeugd wint administratief werk. De hehalen met eiven ieued is moest verstek laten gaan. «Sparta had nooit durven ook kampioen en speelt Sparta de «Trofee van het verdiensten van heel wat voor het bestuur en trainers streept» Een degelijk ge structureerd jeugdbestuur schraagt deze opkomende ploegen. Dynamisch jeugdbeleid Roger Buggenhout, Dat Sparta reeds meerdere malen deelnam in Duits land en er zelfs prachtresul- taten behaalde zoals in Höchst en Sandbach was de Dieburgse organisatoren niet ontgaan met als gun stig gevolg dat een uitnodi ging in rekening gebracht. de bekroning van jarenlang werken. Het is goed te kun nen vaststellen dat we de jeugd niet alleen leren voetballen onder de hoede van bekwame trainers, Dat Donk's Zeilklub letter- Kampioenen. ingeschrevenen zijn per lijk en figuurlijk... wind in de Het klubkampioenschap is door de federatie erkende Van de 18 reeksen worden maar ze ook een stuk op- uië de^lïu^'vieiHet ze''en heeft, moge blijken te beschouwen als één wed- klassen. de 6 minst goede reeksen voeding kunnen meegeven. Snartnhestimr heeft nnsi- U'1 de wedstrijdkalender strijd, te varen in 18 reek- Deelnemers schrijven weggelaten om het eindre- We zijn op de goede weg tief uereaoeerd van de v0'gende dagen, we- sen, over 6 wedstrijddagen slechts éénmaal in, uiterlijk zultaat te bepalen. maar nu zeker is het nodig ken en maanden. van 3 reeksen. vóór de wedstrijd van 4 De klubkampioenschappen vol te houden en nog te Internationaal gezelschap 26 april: Teamwedstrijd L. Het klubkampioenschap is mei, en alle niet gevaren starten telkens om 11 uur. verbeteren waar het moet. Galgenweel, finale. slechts geldig indien er 3 reeksen worden als forfait De bekerwedstrijden star- Wanneer bestuur en spe- Volgens Johny Van Den 4 mej. Klubkampioenschap ten telkens om 10 uur. Iers voldoende samenwer- Broeck heeft Sparta alle (3)ken, dan alleen is hét goed pijlen op de boog om nog 15 mej: Nationale wedstrijd Uefa's hoger te mikken. Mits goe- Veteranen. - Worst, de samenwerking en inzet 17 mei; Surfwedstrijd (alle kan men uit de jeugd die klassen) om 13.30 u. men heeft wat halen. 31 mej. Surfwedstrijd (alle Vandaar dat hij volgende klassen) om 13.30 u. versie geeft over hetgene j junj; Klubkampioenschap wat in de nabije toekomst (4) komen gaat: 14 junj. Surfwedstrijd (alle «Het zal geen klein bier klassen) om 13.30 u. worden want ploegen zoals 15 junj; Beker Dethoor. Den Haag (Nederland), 28 en 29 juni: Lady's Cup. - Panjs (Frankrijk), Sterne- Barbecue S.C. Lokeren - S.V. Brugge 3-0 De Uefa-competitie is er één met spannende inslag. Er is na de inhaalwedstrij den eerder deze week, een en volgen resultaten van zelf zoals dit jaar het geval was en worden de opoffe ringen die al onze mensen van het jeugdbestuur zich moeten getroosten zoveel gemakkelijker gedragen!» DEVE te met Lokeren te komen. Lokeren kon op zijn beurt gelijkmatige druk uit. Dit Met dit idee eveneens niks meer force- werd dan in het laatste beeld. Wel mag er dan geen enkel punt meer ver loren gaan. eek) lasls g- 1 we te rij chte telt tdei d wijl ctes Door de ruwe weersomstandiheden van zondag uur kon slechts één wedstrijd doorgaan. Nadat Odes s. E op de openingsdag reeds een zwakke indruk gelatej w had tegen Heuvel Erembodegem, door met 4-15 veel het zand te bijten, werd het nu tegen Belskeiien gemakkelijk de 15 rond maakten. Ook Flintsstom dett heeft zich van zijn beste zijde laten zien, bij <nna opening van het nieuwe kaatsseizoen. Het verslot :n R.T.T. met 15-10 cijfers. Michiels-Eversem werd imn topper van de dag. Het werd een spannende zij-aaipn b zij, die tenslotte beslecht werd in het laatste spej 44 Het was Eversem, die het langst overeind blee Meteen een eerste nederlaag voor Michie Kerksken. Uitslagen Flintstones - RTT Odessa - Heuvel Michiels - Eversem Belskens - Odessa Stand Belskens 2, Heuvel 2, Flintstones 2, Eversem Michiels 0, RTT 0, Odessa 0. AVE waut. die een pas van Mi- gom de netten in stuurde. berg (Zwitserland), Dublin 30 en 31 augustus- Trofee ware t»telstrijd aan de gang aan de wedstrijd. ging men dan ook aan de met twee doelpunten be- ge stap op weg naar de (Ierland), Dieburg (W.- q Hullebroeck. - Bar- tussen Beerschot en Loke- De wedstrijd begon krach- koffie. loond. Een eerste keer titel. Duitsland), Darmstadt. becue ren- het ogenblik dat tig en het aandringen van Na de rust kregen we een langs Migom, die een op de PLOEGEN: Pfungstadt. Babenhausen, 14 september: Klubkam- d'1 artikel geschreven Lokerén resulteerde dra in herhaling van het einde van paal afgeweken bal van S.C. Lokeren: D'Hondt. Höchst. Sandhausen. pioenschap (5) werd, stond Lokeren op de een doelpunt. Migom kon de eerste speelhelft, doch Van Veirdeghem kon bin- De Vos, Bogaert, Brussel- Grosszimmern zijn de 28 september: Nationale tweede plaats met slechts een uitstekend geplaatste dit duurde niet al te lang. nen plaatsen. mans, Polfliet. Van Craen, tegenstrevers van de Bug- wedstrijd 490 en Fireball. één Punt achterstand op bal van De Wachter voor- Lokeren kwam in de drui- Een tweede maal uit een De Wachter, Elewaut. Van genhoutse club. Wat de uit- 5 oktober- Nationale wed- 'e'der Beerschot. Oppo- bij doelman Strubbe plaat- lende regen plots opnieuw rommelige fase voor het Veirdeghem, Migom, Jans slagen ook mogen zijn, de strijd Laser nent Beerschot, dat op pa- sen. (1-0). De Lokeraars opzetten en oefende een Brugse doel, langs Ele- soone. Sparta-jongens zullen 19 oktober: Nationale wed- pier een no8 zwaarder pro- gingen daarna door en een enorm veel opsteken en ge- strijd 420 en Vaurien gramma heeft dan Lokeren tweede doelpunt bleef in de nieten van een goed geor- 26 oktober- Klubkam- zal al,es in het werk stellen lucht hangen. Maar stilaan ganiseerde reis, waarvoor pioenschap (6). om dit zieli8 puntenverschil verzwakte de aandacht en een speciale verzekering 2 november:' Nationale bewaren. men liet Cercle komen, werd afgesloten, zowel wedstrijd 470 en Moth De Lokeraars traden op Doch er werd van de gele voor de reis als voor het 9 november- Kampioen der het veId met in het achter" genheid geen gebruik ge- 30 el b n 2 ze 4-1 the 14"1 ide 15- '-oog ne I lijk 1)0 r S.V. Brugge: Stru in„ Mostaert, Carly, Vei0 begonnen ze vorige zondag ren en met deze 1-0 stand kwartier van de wedstrijd Eindstand 3-0. Een ernsti- we, Balliu (75' De Wa< n 99n Hp UfpHctriiH mnn mpn Hon aaU oon Ho mot ttuoo Hnolnnnton Ko OP Cf9n nn Ufpn noor Ho De Crae me rEligius venier. De Poorter (70 Clerck) Derplancke. Doelpunten: 6' Migom 1-0 70' Migom 2-0 75' Elewaut 3-0 Scheidsrechter: Callebi Geel: S.V.B.: Carly. fcnst; omt Dg a hoofd reeds het triomf- maakt om op gelijke hoog- De Voorpot! Aalst voetbalde tegen De Voorpost Dendermonde. VP-Aalst-VP Dendermonde 2-8 De sfeer die in de kleedkamer hing was eerder uitgelaten te noemen. Het leek wel alsof de talentvolle spelers van Dendermonde nu al de overwinning op zak hadden. De trainer deed voor de zoveelste keer de taktiek uit de voetbal doekjes. «De acmvalslijn wordt naar achteren verschoven terwijl de stoere defensie vooraan wordt gebracht». Iedereen is ervan overtuigd dat de vijand in de val zal lopen. Gustaaf vraagt nog waar we de buitenspelval gaan verstoppen, maar daar wordt niet op geant woord. Waarschijnlijk hoorde de coach de vraag niet, die van Aalst zaten in het naburige hokje een héél vals liedje te kwelen. «O dierba re ajuin, o hemels tranendal,» of zoiets. Ik trek nog vlug mijn veel te grote voetbal schoenen over mijn Anderlechtkousen (ik krijg een enorme vergoeding voor die daad), be machtig een truitje van De Parel (die betalen zich bijna blauw aan mij), en in een hoekje zoek ik mijn Adidas-broekje (dat is zo winstgevend dat ik er een extra spaarboekje voor geopend heb). In een mum van tijd ben ik klaar om het terrein te bestormen. Ik voel me als een stier die een matador over de afsluiting kanjerde. Als ik mijn eerste pasjes op het groene laken zet voel ik de ijzige wind om mijn blote armen en benen gieren (van het lachen). Ik zoek maar vlug een dikke trui. Voor de aftrap komen ook die van Aalst het veld op, duidelijk onder de indruk van het machtsvertoon van De Voorpost Dender monde (bij de opwarming verdween elke bal in het doel). Onze keeper had de vorm van zijn leven te pakken. E>e bonken van Aalst overhan digden aan elke speler van ons team een lint met een ajuin eraan. Fier trokken we het klei nood over de kop. Wij op onze beurt hadden lange plasticbuisjes (wie heeft die nu gemaakt? Ikke!) met piepkleine weenvruchtjes in om onze vijanden te verrassen (vergassen, schreef ik bijna). Maar als klap op de vuurpijl toverden de Aalstenaars een bruine fles Bols uit de achter zak. «Dat is vals spelen,» roep ik naar de referee, «die gasten gebruiken dope. Dat kan toch niet!». Mijn protest wordt in de ajuinkiem gesmoord, want het blijkt dat die fles voor ons bestemd is. Ik dacht er natuurlijk niet aan er ook maar eentje te nuttigen. Trouwens, de bedoeling van de vijand was meer dan duide lijk: «Die wilden met vuurwater ons dribbelspel verknoeien». Een échte schande! De keeper van hen, een zekere Roel Vander Plas, was bijzon der mild met het goedje. Ik ben ervan overtuigd dat ik tegen die kerel een klacht zou moeten indienen, temeer omdat hij het neutflesje ook aan de scheidsrechter doorspeelde. Na de tra ditionele groepsfoto (Dendermonde staat recht natuurlijk) kon de match van het jaar beginnen. De supporters hadden al lang genoeg in de kou gestaan. Reeds vanaf het eerste fluitsignaal stond het vast dat wij de té kloppen ploeg waren. Vooral onze kleinste (Peter) bleek zich behoorlijk in zijn dagje te voelen. Ons midden veld was beresterk met Robert Coremans (die volgt nu nog avondkursussen en zondagmid daglessen bij Sporting Lokeren) en Piet Heu- vinck als spelverdeler (we zouden hem iets moeten teruggeven, die was veel te gul). En op onze verdediging stond geen maat. Miel Ver- meir spartelde als een visje in het water. Hij speelde zijn grote-opkuisrol grandioos. En dan heb ik het nog niet gehad over onze super- Marcel. Zijn buikje zwol van pure trots onder het voetbalshirtje. Enkelen zegden hem zelfs dat hij dat kussentje van onder het truitje moest halen. Maar wat is een favorietenteam zonder supporters? Viviane, Helga en de anderen krijs- ten alsof ze de Beatles aan het werk zagen. Dat had een gunstige uitwerking op ons rendement. Want toen de rust werd geblazen stonden we al met drie-nul voor! En dan mag je nog niet vergeten dat we sterspeler Marcel van het veld moesten halen omdat we met twaalf speelden (als dat ook al niet meer mag!). De baas van de Bonaparte had er zelfs een fles whisky voor over, zo fier was hij op zijn klub. De Aalstenaars konden op hun kin kloppen (die hadden hun fles pier abuis aan trainer Armand gegeven, en dat was een reuzeflater!). Na de rust schoten we echter pas voorgoed uit onze startblokken. He laas begon het te regenen. Als je een bril draagt is dat natuurlijk een piest: ik probeerde nog net op de bal te. schoppen (het was toch de bal?) maar Roel stak er zijn been voor. Hij zou het hem diezelfde avond nog beklagen (aan zijn hinken te merken toch), hij kon nauwelijks nog dansen op Fats' Rock-Machine, laat staan op de tonen van een balorkest. Ook Marcel kreeg nog een ferme veeg uit de voetbalpan. Toen hij op de bal wilde trappien (en wie wilde dat niet?) zette er iemand zijn voet voor. Een knie zo dik als een luchtballon. En Marc De Backer dani Die riep steeds maar: «Uw man dekken!». Ik ben dan maar in de verdedi ging gaan spelen, want ik vertrouwde het zaakje niet meer. De tegenpartij kreeg na een felbetwist compro mis toch nog twee doelpuntjes van ons kado. Geen erg. want wij hadden er toch al acht verzameld. Na de wedstrijd stak ik mijn kop nog onder de douche, ik had het gevoel alsof ie mand het haar van mijn kop wou weken. In een hoekje kreeg ik nog nauwelijks mijn kleren aan. De match was nog geen halfuurtje beëindigd of ik was zo stram als een ladder. Erg, héél erg. Waarschijnlijk is dat te wijten aan de massage die ik zogezegd vóór de wed strijd zou krijgen (maar wie slecht afspreekt, is fout Paul). Het voetbalfeest ging nog een heel tijdje verder. De zege werd bewierookt met aangelengde cola, terwijl Armand ging zoeken waar Abraham de mosterd haalde. Maar wat er die avond nog allemaal gebeurde, mag ik niet vertellen (trouwens, ik proef er de nasmaak zelf te graag van). Ik zeg altijd: «Mensen die van voetbal houden zijn fijne mensen!». En de vrou welijke supporters dan,» fluistert Marcel in mijn oor! «Dat zijn de liefste», knipoog ik. Maar ze kwamen niet allemaal opdagen. Wee kendwerk? Paul DE MOOR BBC Okapi - Gentson 55-62 Naarmate de wedstrijd vor- strijd. Het slechte voor- enige positieve voor C derde kwam ook Van beeld werd gevolgd door was het reboundoverw Nadat BBC. Okapi in de Hemden met een 4 op 6 Cornand, Van den Dries- Met 41 terugkaatsers 1 vorige ronden blijk gege- Schellinck terzijde staan, sche en nu ook Kinoo, zo- den zij er 8 meer opjlï ven had van een spetteren- zodat aan de rust een dat naar het einde toe Ge- programma van de Aalliuh de konditie, moesten zij nu schijnbaar veilige 37-22 op ntson in één ruk voorbij se miniemen. Deze L te Lokeren in de arena het bord stond. Okapi ging, en gemakke- Oost-Vlaanderen. Hf voor de finale tegen Gent- jn die eerste periode had- lijk zegevierde. lijk krijgt coach Frans f son. Reeds van bij de aan- den de Okapi's reeds bal- Dat de zenuwen de Aalste- hulst zijn manschappeii vang lieten de Aalsterse verliezen laten noteren, naars een aardige toer dig gereed om deze mp miniemen een goede in- doch gezien de stand van speelden, bewijzen de tot een goed einde te btl druk vooral door knap af te zaken bleek zulks niet scoutings gegevens. Liefst gen. Iets wat zeker werken, vooral dan langs rampzalig te zijn. Onmid- 25 balverliezen tegen troostprijs voor de OkC- Schellinck, die met een 5 dellijk na de rust liep het slechts vier voor Gentson. zou betekenen, op 7 boven vriend en tegen- echter wel fout voor de In de tweede periode een Scoorden de punten: stander uitstak.' Gentson jeugdige Aalstenaars. Van shotgemiddelde van slechts den Driessche 5, De f haakte onmiddellijk af, zo- Hemden leed zesmaal bal- 8 op 26, en een gebrekkig 6, Schellinck 19, Van E ate' dat Okapi vlug een tien- verlies en meteen kwam omzetten van de vrijwor- den 10, Cornand 6 en puntenkloof kon slaan. Gentson terug in de wed- pen. Slechts 5 op 15. Het noo 9. ATe enh «Bewegingsfestival 80» kozen en het publiek k laat Sedert de aanvang van dit dus een enige kans om artistiek - sportief - ped ?c gisch werk te bewond W van de leerlingen me ete (o.l.v. Marijke Roln-1' met liefst vier optre<e (een Russische dans jaar is de Turnkring begon nen met een reeks diep gaande besprekingen aan gaande de zin en de doel stellingen van de vereni ging maar ook over de her- strukturering van de afde- opening, vervolgens lingen, de doelgroepen reeks met banderollen, waarvoor gewerkt wordt, kussentjes en zonder de herverdeling van de ad- gen( en van de leerlii ministratieve en pedagogi- meisjes B o.l.v. Pa sche opdrachten en nog an- dere belangrijke items werd grondig van gedachte gewisseld. Onder het nieuwe en dyna mische voorzitterschap van Rudy Everaeit (zoon van ere-voorzitter Marcel Eve- raert), samen met de tech nische voorzitter Jan Nadat Moorsel Rapid in 1979 reeds tot kampioen van de Borms. de sekretaris Louis veteranen gekroond, hebben zij nu in hun eerste wed- Verbestel, de adjunkt-se- strijd van 1980 bewezen, dat hun rendement nog even kretaris Michèle hoog aangeschreven staat als vorig seizoen. Bij Aalst Beeckman, de tesauriebe- Arend behaalden zij een klinkende 4-15 overwinning. heerders Bert en Emmy r-. i a i Di Thuis en het knappe korps Ook Kerksken liet een goede Dressel en Aalst Blok tegen leerkrachten werd nn indruk tegen Moorsel Bal Op 2 Haaltert 2. Na een heel span- ^a" '"rkra^.h!fn W®rd op door gemakkelijk met 15-7 te nende en evenwichtige wed- zeer korte tijd reeds veel winnen Ook Welle Nogtans strijd kon Moorsel Bal Op 2 verwezenlijkt. De bedoe- en Haaltert 1 kenden geen pro- met 15-12 deze derby naar zich ling van deze «brainstor- blemen met hun respecticvelij- toe trekken. Haaltert 2 van ming» is de Turnkring niet ke Welle Entog en Dender- zijn kant geraakte slechts in de alleen efficiënter uitbou- lecuw tegenstanders. Spannen- slotmanche voorbij Aalst Den wen maar 00)( een eigen- Buyl met laal «tumblingrapsodie» naat Gits, samen me Buyl nieuwste leraar Turnkring, zal een sj j.ep bazisturnen demonstr met de kleuters, terwij trick Robijns met de lingen jongens en de y|j{ d lie der ging het er evenwel aan toe Blok. bij Moorsel Bal Op 1 - Moorsel Uitslagen Haaltert 1 - Denderleeuw 15-9 Aalst Blok - Haaltert 2 14-15 Moorsel Bal Op 1 - Moorsel Dressel 15-12 Kerksken - Bal Op 2 Moorsel 15-7 Welle Entog - Welle Nogtans 8-15 Aalst Arend - Moorsel Rapid 4-15 Stand Moorsel Rapid 2, Kerksken 2, Welle Nogtans 2, Haaltert 1 2, Moorsel Bal op 1 2, Haaltert 2 2, Aalst Blok 0, Moorscl- Dressel 0, Denderleeuw 0, Welle Entog Moorsel Balop 2, 0, Aalst Arend 0. A.V.H. tijdser gelaat meegeven waarbij alle aspekten van het gymnastische bewegen voor iedereen aan bod kun nen komen. Meer nieuws voor het volgende school jaar zal U te gepaster tijde bezorgd worden. Alhoewel oorspronkelijk geen turn- feest voor dit jaar gepland werd, is de Turnkring toch ingegaan op een voorstel van de Stad om de Sport week of Sportmaand te openen met een turnfeest. Opnieuw werd als tema ranten agiliteit op 2 m; en bazisstof voor de bling in petto houdt. 1 Van den Bremt houdt traditiegetrouw met leerlingen meisjes bij verrassingselement en de keurgroep meer bij olympisch turnen op gi u"' en balk. Dirk De Berla sluit daar bij aan met mesgrondoefeningen der zijn leiding word door de heren ook geti op de minitrampoline aan de olympische toe len. De turnsters o.l.v. da De Smet zijn paraat een jazzdans terwijl dc piranten meisjes o.l.v. nie Linthout met kompozities het turnf L 1980 besluiten Uitzonderlijk zal dit be gingsfestival plaats heb ne in de sportzaal Dende te Erembodegem. Dat zaterdag 26 april 1980 20 uur. A too 'PK ebi egt >P 5.C lot pre fij

De Voorpost | 1980 | | pagina 38