Herleving Dendermonde: Beste resultaat sinds 1974 St.-Niklaas houdt Salamander in bedwang Herlevingdames naar tweede nationale Dendermondse Abdijschool Oostvlaaim tafeltenniskampioen m Uitslagenkaarten Wie zijn we - wat hopen we te worden De Voorpost - 25.4.1980 - 41 ids 1974, het jaar arin Herleving Den- 1 monde beslag legde de titel in eerste pro- Ze n nëel ciale werd geen beter iaar ultaat meer geboekt >e a i dit seizoen. kre de aanvang van het -t °i zoen werd gesteld ge'aorrang te verlenen aan e 1 igere spelers en de r Nigd, en dit zowel op k alividueel vlak als in f npetitieverband, een ense inspanning te le- BE1|ren om nieuwkomers te vangen, de dames- mpetitie sterker op te kken en ook de sport or mindervaliden in mpetitieverband defi- ief door te drukken, et iedereen rekende op onmiddellijk resul- at omdat bepaalde jon- jau re spelers blijkbaar itm g wat maturiteit mis- Wanneer het tegen verwachtingen in toch n sukses is geworden, ™^nkt men zulks in de rste plaats aan het des- ndig verplaatsen van onnen in de A en B oegen die respectieve- c in eerste en tweede ovinciale uitkomen, et alleen heeft zulks ge- d tot een fraai sukses tor voornoemde ploe- m, de prestaties van C i D ploegen werden er irwijze gunstig door be- vloed dat de titels in side reeksen hadden nnen veroverd wor- en. Hiernaast geven dan og de prestaties van de eteranen en vooral deze fcn de damesploegen jeur aan wat men dan de illectieve prestatie van interclubploegen kan temen, want ook inzake ividuele resultaten lartlag Herleving boffen, de provinciale enkel dubbelspel kampioen- seifchappen, het kriterium tefih diverse tornooien tra- 1 ^en verschillende Herle- inicjngers op het voorplan, on'lrwijl de club op organi satorisch vlak de volle i tèndacht opeiste met .a. de finale van de be- Br van België voor ge- ^stfeor- en spraakgestoor- ldo|en en het internationaal hkaerlevingstornooi waar heide een nieuw rekord vtaake deelname werd '"Jereikt. isisploeg buiten ver achting zware opstopper die lost-Vlaanderen in de impetitie 1978-79 in irde nationale te verte- in kreeg, had tot gevolg ploegen als Small ,n ^treet Gent B, Eikenlo iklo A en Drive St. .mandsberg A naar*eer- jntfe provinciale degra- «rden. Met ploegen als ?5|ieldrecht en St.-Niklaas behoorden de ex-natio- talers alvast tot de titel- andidaten. Herleving A lat zich in dit debat niet vilde laten verdringen, oerde versterking aan engs Vic Eylenbosch, en tracht Karei Mestdagh lis vaste pion in de A- floeg. De Liedekerkenaar foorspelde een «dikke ireplaats». Finaal is het Je tweede plaats gewor den achter Eikenlo Eklo A ilat slechts éénmaal op ^ijn waarde werd versla gen tijdens het ganse sei- ioen, niet toevallig door Herleving dat zich mocht rerheugen in de door- •raak van Karei Mest- lagh en een meer dan 'evestiging van geves waarden als Dany 'ermeulen en Vic Eylen- isch, terwijl Jean Bou- lou meer dan behoorlijk :ijn duit in het zakje deed. van Bob Het forfait I: tëoudou lerleving B bleek in n 'weede provinciale best lewapend om het de al- erbeste ploegen moeilijk c e maken. Met kleppers ils Marcel De Bruyne, ',a Hubert Van Langenhove, 3uido Ring en Bob Bou- :n Jou mocht men het beste 'erhopen. Omstandighe den hebben evenwel ge- eid tot het forfait van ^£ob Boudou, waardoor Hde ploeg op eerder onge lukkige wijze een zestal punten verspeelde, om dat het forfait precies sa menviel met de onbe- schikbaarheid van Roger Tecqmenne, die uiter aard de plaats van Bou dou diende in te nemen. Achteraf miste de B- ploeg dan ietwat aan overtuiging om terug te komen, al zat het er nog bepaald in. Desondanks heeft Herleving B bewe zen tot de gevestigde waarden uit de reeks te behoren. Ondertussen is het een feit geworden dat Bob Boudou ook volgend sei zoen niet meer zal aantre den. Beroepsbezigheden en familiale omstandig heden hebben hiertoe geleid. In Bob Boudou heeft Herleving wel een waardevolle speler ver loren. C- en D-ploegen lieten ti tels ontsnappen Geenszins als titelkandi daat gestart, heeft Herle ving C in derde provincia le zowat gans de kompe titie door de leiding ge houden. Het duel met Small Street D was adembenemend. Toen Jef De Maeyer en co in de rechtstreekse konfronta- tie met de Gentenaars hun slag thuishaalden, lag de weg naar tweede provinciale blijkbaar open. Toen kwam de anti-climax met het punt verlies tegen buur Lebbe- ke en de meer dan ver rassende nederlaag bij Elckerlyc C. Uiteindelijk werd de titel dan nog ver loren in de wedstrijd te gen Reinaert A, want ook Small Street Gent had onderweg nog een steek laten vallen. Herleving C strandde finaal op één punt van de titel. Hard om te verteren, wanneer het er echt heeft inge zeten. Op gelijkaardige manier werd Herleving D van de titel gehouden in vierde provinciale. Hier dient gesteld dat Patro Tivoli Hamme B de beste ploeg uit de reeks is geweest. Omstandigheden brach ten Herleving evenwel in winnende positie en zo Jo Michem en zijn maats geen puntje hadden ach tergelaten bij het be scheiden Opdorp, ware het ook kampioen ge worden. De dames leiden de dans Van een titel is Herleving uiteindelijk toch niet ver stoken gebleven. Het feit dat men de dames ook maximaal kansen heeft geboden, leidde naar een titel, die bewerkstelligd werd zonder ook maar éénmaal in het verlies te zijn gedrongen. Voor Lin da Van Langenhove, Ger- da Van Langenhove en Myriam Macharis een oververdiende beloning voor hun doorzettings vermogen en uiterst sportieve inzet. Verwacht mag worden dat deze jonge dames zich maximaal op de promo tie naar tweede nationale zullen voorbereiden. Het zal dan ook voor de eerste maal worden dat dames op nationaal ni veau aan de slag gaan in de tafeltenniskompetitie. Dat zulks precies mag ge beuren in het jaar dat de sportbeoefening bij de vrouw extra sterk wordt aangemoedigd, kan al leen maar de belangstel ling verhogen. De in die zin geleverde inspannin gen hebben trouwens reeds vruchten af gewor pen en verwacht mag dat in de nabije toekomst nog meer jeugdigen, zo wel meisjes als jongens, de speciaal voor hen georganiseerde trainin gen zullen komen volgen. Aktie Minder-Validen sterker doordrukken Herleving hoopt tijdens het seizoen 1980-81 de op gang gebrachte aktie nog sterker te kunnen doordrukken. Tijdens het voorbije seizoen is Herle ving er in geslaagd een unicum te stellen in de willen ontspannen. De dameskompetitie door oprichting van een der strijden hebben. op het oog der-validen te laten aan- vraagt nog steeds om treden. Annie Van Hau- een geschikte ruimte, wermeiren. Marijke De Wanneer deze ter be- een volledige ploeg min- gelijk centrum vroeg en Ter gelegenheid van St.- Gillis-kermis zal op 21 ju ni ook nog het open kam pioenschap worden ge- Saedeleer en vooral Mo- schikking wordt gesteld houden in het kader van nique Dequesne hebben is Herleving bereid er «Het Regelmatigheidskri- zich prachtig weten aan zich daadwerkelijk voor terium De Voorpost» om te passen, en de ploeg in te zetten, omdat alle er na de typische vakan- werd door het ganse minder-validen uit de Vlaamse land met de streek die de tafeltennis- meeste sympathie ont- sport wensen te beoefe- vangen. De aktie van Her- nen tenvolle aan hun leving om minder-vali- trekken kunnen komen, den een kans te geven Er wordt dan ook verder leving niets aan het toe- zich ook in de kompetitie afvyachten of er al dan val zal overlaten om de waar te maken naast de niet hulp komt om dit ini- ploegen versterkt aan de valide spelers wordt tiatief te kunnen door overal gewaardeerd. drukken. Momenteel wordt het ini- In afwachting dat er dan tiatief van Herleving nog toch meer mogelijkheden teel niet gesteund door het komen voor de minder- met tiemaand juli opnieuw met volle kracht tegen aan te gaan. In het vooruitzicht kan worden gesteld dat Her- -i Erik Verstraeten, kampioen en Melseelse nummer éénmet voorzitter Verstraeten en sekretaris Paul Rosiers. (dw) Het heeft weinig ge- bracht. In de derde ronde chelse kampioenen on- scheeld of kampioen Sa- zette Salamander de geslagen, lamander had de volle in- scheve toestand recht. St.-Niklaas B was op be zet aan St.-Niklaas moe- Het werd 7-7 toen de kop- zoek bij Bouffioulx. He ten laten. Albert Schel- mannen uit beide ploe- werd er met 12-4 geklopt is er zich bij Herleving faut, die zijn afscheids- gen voet bij stek hielden, doeling van Herleving de Herleving. Zo zullen er evenwel van bewust dat wedstrijd speelde, wilde Carl Van Camp zorgde Snellings, Amelinckx, D deur wijd open te stellen wekelijks trainingen wor- het een bijzonder sterke met een knalverrichting voor nummer acht en Niel en Gunter Corry voor alle gehandicapten den gehouden voor de inzet zal vragen om beter uitpakken en werd hierin toen kwam de beslissen- wonnen er ieder ee die zich via het tafelten- jongeren, de dames en te doen dan dit jaar het gesteund door zijn ploeg- de wedstrijd en zowat de wedstrijd, nis op sportgebied willen minder-validen, terwijl geval is geweest, waarmaken of zich een- de heren seniores enkele voudig in deze sporttak vriendschappelijke wed- start van het nieuw kam pioenschap te brengen. Het bestuur is momen- in onderhandeling verschillende en Dendermonds stadsbe- validen, kunnen deze na vooral beloftevolle spe- stuur. Herhaaldelijk reeds afspraak met de Herle- Iers, die in het Herleving- werd aangedrongen om vingleiding terecht in het huishouden passen en een ruimte ter beschik- B-lokaal van Herleving, in bijgevolg de verjongings- king te krijgen om nog de sporthal te St.-Gillis. meer gehandicapten en T dan inzonder rolstoslpa- Toekomstperspert.evan tienten te kunnen opvan- Eens het weekend van 26 Het is uiteraard nog te gen. Er werden de club en 27 april achter de rug vroeg om over de ver beloften gedaan, maar kan aan enige verpozing wachtingen het blijft wachten. worden gedacht. Toch zal Het lag steeds in de be- niet alles stilvallen bij kuur die vorig jaar reeds werd ingezet, moeten bestendigen. en volgend seizoen te spreken. Men maats. Frans Messagie echte afscheidswedstrijd Zowel voor de St.-Niklas gaf in de eerste ronde het van Albert Schelfaut. Van A als B ploeg zijn w voorbeeld door tegen B4 Krieken won de eerste set thans aan de laatste kon Sarens te winnen. Alex met 21-19 maar in de petitiewedstrijd toe. St De Wart volgde in de tweede set bouwde Niklaas A gaat op bezoc tweede ronde het goede voorbeeld en zo kwam St.-Niklaas verrassend op een 6-2 voorsprong, ge zien Albert Schelfaut en Carl Van Camp hun ope ningswedstrijden tot een goed einde hadden ge- Schelfaut een 17-10 voor- bij Micheroux B, terw sprong op. Een belle lag het degraderend St.-N meteen in de lijn der ver- klaas B zijn laatste we wachtingen. Miel Van strijd in derde nationa Krieken kwam op zijn voor eigen volk mag b kousevoeten terug en twisten tegen Salama wón. Het werd 8-8 en der B. meteen bleven de Me- Vorig seizoen werd Smash St.-Amandsberg fend sterke Gerda Van ving A precies vijf punten Langenhove en regelma- voorsprong op St.-Nik- kampioen bij de dames tige Linda Van Langenho- laas dat tweede is, terwijl en ging de poort naar de ve het gebeuren beheer- Sleidinge en Evergem die 'nationale kompetitie sen. Slechts éénmaal respectievelijk derde en open. Het feit dat de da- kwam de zege van Herle- vierde zijn, liefst negen meskompetitie toen haar ving in het gedrang en dit punten achterstand beslag had gekregen in bij St.-Niklaas waar Linda tellen, kriteriumvorm i.p.v. vol- Cordemans één puntje Volgend seizoen wordt gens de normale kompe- wist thuis te houden. Het het beslist een ander titievorm met heen- en was het enige puntje dat paar mouwen, maar al- werd de Herlevingdames zou- vorens men hier aan den prijsgeven. Ploegen denkt blijven nog de als Sleidinge en Evergem wedstrijd tegen De Pinte hebben zich nochtans en de nationale eindron- terugwedstrijden, vooral van Dendermond- se kant aangevochten. Zonder afbreuk te willen doen aan de prestatie zeer sterk ingezet om de de aandacht vragen. Wil je als student een van de Smash-dames werd toen gesteld dat en de kompetitie een nor maler verloop te laten kennen. Het P.C. lieren St. Paulus Gent het NSVÓ. kansloos lieten met 4-0. Dom Hilde- Individueel was het over- Herleving te kloppen. Vo- Men rekent er op dat het goed tafeltennisser wor rige zaterdag nog was sukses van de Dender- den, dan kun je dit best in men best terug ging naar Herleving A op bezoek bij mondse damesploeg nog de Abdijschool te Den- de vroegere kompetitie- Sleidinge in wat men de heel wat andere jonge dermonde. Niemand zal vorm om een ruimere be- wedstrijd van de waar- dames zal aanzetten de dit durven tegenspreken langstelling te bekomen heid kan noemen. De Herlevingrangen te ver- na de verbluffende resul- meisjes uit Sleidinge sterken, nu toch duidelijk taten, behaald tijdens de hadden het er op voor- bewezen is dat, bij Herle- onlangs gehouden pro- Oost- zien de enigen te worden ving dames- en heren- vinciale kampioenschap- Vlaanderen moest beken- die de kampioenen de ploegen gelijke kansen pen van nen dat niets gaat boven nederlaag zouden doen krijgen. Sportpater een volgens de sportreg- kennen. Inge Bauwens en Herleving is een paar jaar bert noemde het geen lementen bepaalde for- co knokten tot het uiter- geleden met het propa- toeval dat vier van de zes mule van heen- en terug- ste maar Gerda Van Lan- geren van het damesta- titels door eigen leerlin- wedstrijden. Zo kregen genhove en co wilden feitennis begonnen. De gen veroverd werden, we dan ook een zeer maar niet begeven. Voor- belangstelling is toege- Volgens hem is tafelten- boeiende kompetitie noemde speelster pakte nomen gezien men reeds nis vooral een internaat- waarin Herleving Den- zeer sterk uit en won haar met twee ploegen in sport. Een gans school- dermonde van begin af drie individuele wedstrij- kompetitie uitkomt. De jaar door wordt praktisch den. Zus Linda Van Lan- kans zit er thans in dat ononderbroken elke mid- genhove was goed voor volgend seizoen ook een dag en avond het palet twee wedstrijden, terwijl dames-jeugdploeg in lijn gehanteerd en zelf geor- zen om het de Dender- de uiterst zenuwachtige wordt gebracht. ganiseerde tornooien, mondse meisjes moeilijk Myriam Macharis voor In afwachting van dit al- kompetities en maand- te maken. het zo noodzakelijke zes- les krijgen we zaterdag- kampioenschappen. Van- Ondanks het feit dat My- de puntje zorgde. Met de namiddag in de boven- zelfsprekend bereikt men riam Macharis eerder slotwedstrijd tegen De verdieping van de sport- hierdoor op korte termijn moeizaam op dreef ge- Pinte in het vooruitzicht hal te St.-Gillis de slot- een zo hoog konditiepeil, ciale titel beslag, raakte om dan toch een kan de schuimwijn ge- wedstrijd tegen De Pinte - waarmee in interscolaire koeld worden. wedstrijd die start te 15 ontmoetingen geen en- Op de vooravond van de uur en zal gevolgd wor- kele tegenstander moet gekomen in het lokaal delijk de twee eeuwige van Small Street te Gent rivalen uit de Abdijschool waar de Dendermondse tegenover elkaar kwa- Abdijschool zowel per men te staan voor de pro- ploeg als individueel nie- vinciale titel. Bert Van It- mand enige kans liet. Te- terbeek nam eerst voor gen de eigen miniemen deel, maar dankzij een A-ploeg won de B-ploeg uiterste inspanning en met 3-1; terwijl de scho- een emotievolle tweede set behield De Groote zijn kans op de titel. In een adembenemende derde en beslissende set trok wicht van de Dender- Van Itterbeeck de tite! mondse Abdijschool nog naar zich toe. De eerste opvallender. Vier minie- weggemeende handdruk men plaatsten zich voor kwam van zijn tegenstre- de leiding heeft geno men. St.-Niklaas en Slei dinge bleven aangewe- sterke terugronde te spe len, bleven de Herleving- ver Karei De Groote, sportiviteit voor alles, zegt men in de Dender mondse Abdijschool. meisjes met een verbluf- slotwedstrijd telt .Herle den door een kampioe nenviering. De aandacht van de club- sekretarissen en spelers wordt speciaal gevestigd op het inzenden van de uitslagenkaarten nodig voor het opmaken van de nieuwe klasseringen. Deze kaarten moeten alle behaalde resultaten van het behaalde seizoen ver melden. De samenvat ting moet netjes zijn in gevuld en vergeet vooral de kaart niet te onderte kenen. Stuur ze, na nog een ex tra te hebben nagegaan of alles in orde is naar het provinciaal sekretariaat. Dit spaart achteraf moei lijkheden en vooral geld, want zoals voor alles heeft men ook voor on volledig ingevulde uitsla gen, laattijdig aangeko men kaarten en niet inge stuurde, zware geldboe tes voorzien. de halve finale waarin Fi- lip Heirbaut met 2-0 won van een zich moedig ver dedigende Edward Raspé en Filip Snijkers na een boeiende strijd Koen Van Met deze prachtprestatie Itterbeeck met 2-1 uit- komt de Dendermondse schakelde. In finale liet Abdijschool nu ook op 8 Heirbaut niets aan het mei met miniemen en toeval over en legde op scholieren, individueel de zo begeerde provin- en per ploeg in de natio nale eindronde. Is het Ook bij de scholieren was doordrukken tot de natio- het al Abdijschool wat de nale eindronde reeds een klok sloeg en opnieuw sukses te noemen, dan zit werd de halve finale een de kans er dik in dat de Dit is duidelijk tot uiting zuivere Dendermondse Abdijschool vooral aangelegenheid. Van der dankzij de onverdroten Donkt van St. Paulus inzet en ijver van zijn Gent die droomde van sportpater Dom Hildebert gevreesd worden. een finaleplaats, werd vlug tot de realiteit ge roepen door een allesge- vende Bert Van Itterbeek. Het Dendermonds onder onsje tussen Patrick Van Mele en Karei De Groote draaide uit in het voor deel van laatstgenoem de, waardoor dan uitein- De Meyer ook nog beslag legt op een nationale ti tel, wat dan wel het abso lute hoogtepunt zou be tekenen aan een in alle lijnen c De Melseelse F-ploeg die voor sensatie zorgde op de lokale kampioenschappen, met tweede van links, Luc Van Bogaert, de nieuwe kampioen, (dw) Een andere manier van volgende nummers van «Kennismaken met». Een «De Voorpost» wordt de kans die iedere tafelten- groei en bloei van uw nisclub uit de streek Den- club geïllustreerd met fo- der - Schelde - Durme - to's in kleuren en geuren Waas wordt geboden, aan de lezers voorgesteld Het volstaat in kontakt te aan uw vrienden en ken- treden met onze tafelten- nissen, in uw gemeente, nismedewerker Constant waar een betere kennis- Vermeulen, Weggevoer- making de verdere uit- denstraat 48, 9330 Den- bloei van uw club kan dermonde, tel. 052- bevorderen. 21.29.64 en in een der

De Voorpost | 1980 | | pagina 41