ii VERLANGENS VAN AALSTERSE MIDDENSTAND WORDEN EISEN ZUSTER JEANNE D'ARC SHAW, VIERDE ABDIS IN MARIA-MEDIATRIX 12 EISEN VAN DE MIDDENSTAND GROTE MARKT MET WAGENS BEZET Vervolg pl Een stevige delegatie van de middenstand, met aan het hoofd de h. P. De Paepe, werd op het stadhuis ontvangen, (per) Hierbij wees de woord- uitgevoerd worden. «Wat en Schepenen richtte, voerder van de betogers wij vreesden met de één- Deze eisen worden elders op de inhoud van het zijdigheid van de uitvoer- in dit weekblad apart struktuurplan Aalst welk ing van dit plan, gebeurt vermeld, goedgekeurd werd door nu» zo ging de heer De In zijn repliek wees Bur- 27 gemeenteraadsleden, Paepe verder in zijn toe- gemeester D'Haeseleer die volledig verantwoor- spraak tot de Burgemees- erop dat het niet onmid- delijk bleven voor wat zij ter. Hij vroeg dan ook dellijk mogelijk was om goedkeurden. Dit struk- dringend maatregelen te een antwoord te geven tuurplan wordt volgens nemen om de koers te op het ingediend eisen de middenstanders ech- wijzigen. Meteen las de bundel. Hij beloofde wel ter te éénzijdig uitge- heer De Paepe de lijst dat het bundel «met de voerd, en hierbij wordt voor van de 12 eisen, die meeste welwillendheid» verwezen naar de nieuwe het Verbond der Aalster- door het Kollege van Bur- parkings die op het plan se Dekenijen aan het Kol- gemeester en Schepenen voorzien zijn, maar niet lege van Burgemeester zou worden nagezien en onderzocht. «Men mag of kan echter geen mirake len verwachten» hieraan toevoegend dat men de moeilijkheden van de middenstanders be greep, maar dat zij ook dienden rekening te hou- Naar aanleiding van de betoging van de midden- den met de moeilijkhe- stand van maandag jongstleden, werden 12 e.sen den yan het stadsbes. voorbeen steeds verlangens genoemd, naar voor tuur. Verwijzend naar wat gebracht, en aan het stadsbestuur overgemaakt. jn de beleidsverklaring Vooreerst wenst het Ver- 1972. Ondanks dit voor- van de huidige bestuurs- bond der Aalsterse Deke- stel gesteund werd door meerderheid vermeld nijen strengere maatre- Politie en Rijkswacht in staat, beloofde de Burge gelen te eisen, met waar- de Verkeerskommissie meester dat men alles- borgen door het stads- wordt het verder bestre- z'ns zou antwoorden om bestuur, bij werken aan den door de Schepen van welke redenen bepaalde bruggen, wegen en stra- Openbare Werken Jan De e'sen n'et konden vol- ten. Hierbij wordt verwe- Neve. daan worden. Nadien zen naar een brief van hel De zevende eis betreft zouden deze nog kunnen Verbond van 3.5.1979. het parkinggebouw aan besproken worden met Sinds 1973 vraagt men de Pontstraat, dat voor- een delegatie van het trouwens ook een bijko- zien wordt op drie ni- Verbond. Blijkbaar om de mende brug over de Den- veau's. Dit gebouw werd talrijke betogers, die zich der in het centrum van de aangekondigd op verdrongen in de Sche- stad. Volgens het ver- 24.1.1978, maar ondanks penzaal toch enigszins te bond zou deze vraag alles is de grond nog sussen, herinnerde Bur- «goedbevonden» ge- steeds geen stadsei- gemeester D'Haeseleer weest zijn door Burge- gendom. aan het belang van de meester, schepen van Wat de parking van het verkeerskommissie voor Openbare Werken en de stadspersoneel betreft bet verkeer in het alge- Politie, vlak naast de St.- achter het stadhuis wordt Annabrug. Ondanks vele gemeld dat in het struk- herinneringen is er nog tuurplan voorzien was geen dossier aangelegd, dat deze parking voor het dit ogenblik hebben nu zo werd in de eisenbun- publiek zou opengesteld ook de Voorzitter van het del vermeld. worden na 5 uur en in de Verbond van Dekenijen Voor de Kattestraat weekends. Op 5.10.1978 en van de Middenstands- wordt onmiddellijk een werd deze beslissing ech- raad zitting in deze be- voorlopige parking ter uitgesteld in het Sche- 'aogrijke adviesraad, wat geëist, dit in afwachting penkollege. volgens hem een bewijs van een dringend af te De middenstand eist ook was van de goede wil van dwingen oplossing. een beter openbaar ver- het stadsbestuur. Wat de pendelparking voer te Aalst, waarbij Hij hoopte alleszins dat betreft wordt ook verwe- trouwens gedacht wordt de twee partijen, die in de zen naar het Struktuur- aan kleine stadsbussen, zaal aanwezig waren niet plan, waar een uitbrei- Er wordt terzake ook aan- tegenover elkaar zouden ding voorzien was tot gedrongen op een dege- staan. Aalst was volgens duizend wagens. Er was lijke kontrole op de uit- hem trouwens geen uit- trouwens ook een toe- laatgassen van de zondering op de algeme- gang gepland via een wagens. ne regel. Pol de Paepe tunnel langs de kant van Ook de fietsers werden voegde er wel in een de Werf. Hierbij wordt niet vergeten, vermits reaktie ter verduidelijking eraan herinnerd dat het men fietsparkeerplaatsen nog aan toe dat het ei- om een eenparig advies eist op de pleinen. senbundel van het Ver ging van de stad, en Wat het struktuurplan bond ook doorgestuurd wordt verwezen naar de van 1976 betreft wordt was geworden naar de 4 middenstandsraad van gogmaals aangedrongen politieke partijen, die ver- 25.4.1972. Ondanks talrij- op een eerlijke uitvoer- tegenwoordigd waren in ke herinneringen werd er ing, waarvoor 27 de Aalsterse gemeenter- nog steeds niets gedaan, gemeenteraadsleden aad. Gezien men nooit Terloops is in het mani- verantwoordelijk blijven, enige rekatie van gemee- fest vermeld dat het Kul- Hierin waren volgens het nteraadsleden mocht tureel Centrum van Ant- pamflet van het Verbond kenne, werd naar een werpen een parking zal der Aalsterse Dekenijen duidelijk antwoord ge- bezitten voor 224 wa- 21 nieuwe parkings voor- vraagd binnen de 14-da- gens, te Temse 100 wa- zien. In afwachting dat gen. Het verbond zal gens en te Aalst geen en- deze parkings uitgevoerd trouwens niet aarzelen kele wagen. zijn, eist men dan ook de antwoorden publiek te De vierde eis betreft de opnieuw doorgaand ver- maken. Terloops sprak Keizershallen, waarvan keer over de Grote Markt, hij er nog zijn verwonder- een maquette bestaat se- Ger gelegenheid van de ing over uit dat de versla- dert 1972. Hierbij werden betoging werd trouwens gen van de verkeerskom- 425 ondergrondse par- een petitie overhandigd missie, waarvan hij als lid keerplaatsen voorzien, van de middenstanders niets mag publiek maken, Deze werden goedge- uit de Nieuwstraat en de toch in de pers verschij- keurd in de Gemeente- Grote Markt, met 62 nen. Inprikkend op het raad van 26.2.1976, maar handtekeningen. Deze feit dat het Schepenkolle- nadien werd er niets ondertekenaars vragen ge nog dezelfde voormid- meer voor gedaan aldus op hun beurt het op- dag een delegatie ont- de brief aan het stadsbe- nieuw invoeren van het ving van het Kollege van stuur. doorgaand verkeer over Burgemeester en Sche- Ook een toegang tot de de Grote Markt en het penen van St. Niklaas Keizershallen per wagen toelaten van kortparkeer- wees de heer De Paepe er vanaf het Keizerlijk Plein ders aldaar. nog op dat over de Grote werd gevraagd sinds VEHE Markt van deze stad er Aartsbisschop Godfried Danneels van Mechelen- Brussel doch eigenlijk van Kanegem zegende verle den woensdag Eerwaarde Zuster Jeanne d'Arc Shaw, 53 jaar, uit Wilrijk tot vierde Abdis van de Abdij Maria Mediatrix in de Aalstersedreef te He- kelgem. meen en meteen ook voor de middenstanders van Aalst - Centrum. Op Aartsbisschop Danneels is gekend voor zijn menselijke kontakten. Dit bewees hij weer door een paar aanmoedi gende woorden te spreken tegen een muzikant wiens moeder reeds jaren verlamd te bed ligt. (per) Het werd een intieme en tevens grootse plechtig heid met een impone rend aantal kerkelijke prominenten. Onder de abten herkenden we o.m. die van Affligem uiter aard, van Dendermonde, Steenbrugge; Loppen bij Brugge en Steenbrugge. Verder zagen we Hoofd aalmoezenier van het Belgische Leger Luyster- man, en vertegenwoordi gers van quasi alle gees telijke kommunauteiten uit de hele streek. Mede celebranten in de stem mige kapel waren de twee broeders van de nieuwe abdis, voorheen priorin: de aalmoezenier van de Rijkswacht Oost- Vlaanderen en een Mis sionaris werkzaam in de Gran Chaco. Aan het orgel Prior Wer- brouck van Loppen met o.m. werken van Buxte- hude en Bach. Ook aal moezenier Willems van Milac was present alsme de een aantal burgerlijke gezagsdragers, familiele den van de 34 in de abdij vertoevende zusters, simpatisanten en weke lijkse misgangers die hun hart aan deze abdij heb ben verloren. Onder de kenspreuk «Met de vreugde van de Heilige Geest», kernspreuk die in de karakteristieke Bene- diktusgang is terug te vinden in het pas ge plaatst kleurig glasraam ter ere van deze vierde abdis, werd Jeanne d'Arc Shaw op 16 april 1980 door Mgr. Danneels tot Abdis van de abdij Maria Mediatrix en H. Wivina te Hekelgem gezegend. Na de homilie waarin de kerkvorst vooral de aarde van het monastiek leven belichtte ging hij over tot de ondervraging van de medezusters en van de toekomstige abdis. Evangelish leven met el kaar aan de Kerk trouw, gehoorzaamheid en eer bied betuigen, het kerke lijk recht en de konstitu- ties van de kongregatie van Subiaco opvolgen, te leren door woorden maar1 vooral door het voor beeld, trouw blijven aan de tradities van het reli gieus leven en in de ver borgenheid van de be schouwende levenstrant apostolisch vruchtbaar zijn voor de uitbreiding van het Godsrijk zijn en kele taken die de abdis op haar (sterke) schouders nam. Ten teken harer waar digheid ontving de nieu we Abdis, de opvolgster van Aleidis Deplancke, de «Regel». De abdij ontsprong te Dourgne in het Franse departement van de Tarn met als stichteres Schim van der Loeff. Op vraag van de Affligemse Bene- diktijnen kwamen ze naar België doch verbleven eerst te Heide-Kalmthout in «De Kluis» en in «Kei heuvel». Nadat een 12 ha groot domein op «de Po- taerde» te Hekelgem kon worden aangekocht van de familie Callebaut (cho coladefabriek) werd de abdij te Hekelgem opge trokken. Door de terugloop van het aantal roepingen kon het plan er een grootse «carré» van te maken niet doorgaan. Toch werd de abdij onlangs nog verfraaid en vergroot want de behui zing was inderdaad onder de normen. De ka pel werd ingericht in wat voor refter gepland was, de refter kwam in de voor een bibliotheek voorzie ne ruimte en de boeken bleven dan maar in de kelder. De zusters voorzien in het eigen levensonderhoud moeder abdis van Aartsbisschop Danneels en Mediatrix, (per) o.m. door tuinbouw, vroeger ook hop, bakken van hosties en schilderen van ikonen. Bij het einde van de plechtigheid op deze uit erst zomerse feestelijke namiddag bracht de Fa- luintjeskapel aan de niéoc we abdis, de aartsq schop en de vele geij digden eenzeer gesmaë te sérénade en zulks I landelijke kledij. iei Parochiecentrum: Ontvangen U dit week-end: Maria en Frans Lievens. Kommunie De eerste kommunie heeft plaats op donderdag 1 mei tfl uur. De plechtige op zondag 4 mei, eveneens te 10 uur. Dankmis op maandag 5 mei te 11 uur. Plechtige kommil kanten bereiden hun kommunie voor op zaterdag 26 a| van 10 tot 16 uur in het Centrum. Knapzak meebrengen.] Vormsel Het Vormsel wordt toegediend te Meldert in de kerk dinsdag 6 mei te 15 uur. Omhaling De ijveraarsters voor de aktie van de maanden mei en j doen eerstdaags hun jaarlijkse rondgang Pinksterreis U kan nog inschrijven voor de pinksterreis van zaterdag tot en met maandag 26 mei e k. naar Mayschoss in de va van de Ahr. Voorschot 1000 fr per persoon. J. Muylaert (0 35.65.16) Thor Op vrijdag 2 mei finale paastornooi voor eerste plaatsen. Op zaterdag 3 mei kampioenschap kadetten. Bergbeklimmers Op zondag 4 mei zijn de cyclosportieven bij de Meder Bergklimmers aan bod. Daverende Avond Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan van dansg» genheid «Skolland» op vrijdag 25 april vanaf 20 uur da rende avond met gratis drink, feestversnaperingen en van attrakties. U kan er tevens een vliegtuigreis n Amerika winnen en drie reizen naar Parijs, allem hotelkosten inbegrepen. Belastingaangiften In te vullen door Mathieu Saeys op vrijdag 25 april van tot 22 uur in café «De Drie Wegen», Molenstraat 30 KVLV Jaarlijkse koffietafel op zondag 27 april te 15 ui Parochiecentrum. Koffietafel, vermakelijkheden, tombo Deelname in de onkosten 50 fr. U kan inschrijven aan de prijs van 150 fr bij de wijkvera woordelijken voor de reis naar de vallei van de Molign met bezoek aan Waterloo, de pittoreske vallei, de abdij Maredsous, een rit langsheen de Maas («Klein Zwits land») en de Franse Tuinen te Annevoie met een tulpen rozenfestival. Naar huis toe na bezoek aan de spiegelt» van Corbais. Een woord van bewondering om de goede uitvoering door monseigneur Danneels. (per) dagelijks zowat 30.000 wagens rijden. De auto kon men trouwens vol gens hem onmogelijk uit schakelen tenzij men bommen zou gooien in de autofabrieken. «Wij verlangen alleszins spoedig resultaten van deze aktie» zo besloot hij zijn fel toegejuicht plei dooi. Te oordelen naar de reak- ties van een aantal sche penen tegenover de pers op deze betoging, zal er beslist in het Schepenkol lege nog een aardig stuk je gedebateerd worden over het eisenbundel dat het Verbond van Aalster se Dekenijen zopas aan het stadsbestuur over maakte. VEHE Zelfs over de verkeersvrije markt werd er gereden, (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 6