DERDE C0BRATREFFEN MET INTERNATIONALE BELANGSTELLING ARDENNEN ONTDEKKEN TE AALST ZELF ROTARY AALST ONTVING 28 LENINGEN 27.629.000 fr. VOOR BUITENLANDSE ZUSTERSCLUBS Sfe In de etalage... Als men de agenda van elke gemeenteraad onder kleuter- en lager onderwijs fr.). ogen krijgt, heeft men niet de indruk dat het Aalster- vergde op zijn beurt een uit- Terwijl een keramiekoven se stadsbestuur veel inspanningen levert om de gaye yan 599.000 fr. (raming tenslotte zomaar eventjes stadsschuld te beperken. Op de jongste gemeente raad van 2 april stonden opnieuw zomaar eventjes 600.000 fr.). 677.000 fr. kostte, wat 23.000 De reeks wordt afgesloten fr. minder is dan men in het met een lening van 478.000 bestek vooropzette. 28 leningen op de agenda voor een totaal bedrag van fr voor aankoop van meubi- lair voor het stedelijk Gebouwen kunstonderwijs. Hier voor- Voor werken aan gebouwen 27.629.000 fr. Enig lichtpunt in deze mil joenendans is misschien het Zo was er vooreerst een le ning van 1.282.000 fr. voor feit dat een aantal werken of de aankoop van kantoor aankopen niet zo duur uit vallen dan aanvankelijk ge raamd werd. Opvallend dit maal was het enorme be drag dat voor de zoveelste meubilair voor de algemene administratie. Deze uitgave werd oorspronkelijk iets ho ger geraamd met name 1.291.200 fr. maal diende uitgegeven te Voor aankoop van kantoor- worden voor de aankoop meubilair voor de stedelijke van meubilair. Dit was dan werkhuizen werd 1 miljoen ook de reden waarom de geleend (raming 1.181.901 CVP-oppositie bij monde fr.) en voor meubelen voor van raadslid Uyttersprot, zich bij deze agendapunten onthield. de politie 455.000 fr. (raming 500.000 fr.). Meubilair voor het stedelijke zag men oorspronkelijk werd door de stad Aalst een 500.000 fr. bedrag van 928.000 fr. door- Tot dezelfde reeks uitgaven geleend aan het OCMW ter kunnen ook de aankopen financiering van het saldo vermeld worden van een van de aanwerving voor de draadhechtmachine voor de bouw van het nieuw zieken- stadsdrukkerij voor een be- huis. drag van 110.000 fr. zijnde Een onderhandse overeen- 6000 fr. minder dan eerst komst met de elektriciteits- voorzien. maatschappij voor de om- Didaktische uitrusting voor bouw van de elektriciteitska- het stedelijk lager- en bine in de Keizerhallen ver- kleuteronderwijs vergde op gde een uitgave van 218.000 zijn beurt een uitgave van fr. wat overeenstemt met het Zijpstraat te Hofstade. Hier afrekening van meer- drag van 218.175 fr. De aansluiting van net nieuw stedelijk zwembad de heerCollebout. (per) aan het hoogspanningsnet kostte uiteindelijk 344.000 fr. uiteindelijk 1.587.000 fr. daar Eind december 1979 schatte waar de uitgaven voor deze men deze uitgave op werken eerst geschat wer- 296.500 fr BTW. den op 2.650.000 fr. De uitbreiding van de cen trale verwarmingsinstallatie "e9en en voetpaden in het jeugdhuis Kreja in de Onder dit hoofdstuk kunnen Drie Sleutelstraat kostte wij ondermeer de lening blijkbaar slechts de helft van onderbrengen van wat oorspronkelijk geraamd 821.OOOfr. als eindafrekening werd, met name 1.200.000 voor verbeteringswerken fr. tegenover een uiteindelij- aan een gedeelte van de Le- ke lening van 671.000 fr. debaan, die wegens de vorst De grootste uitgave in dit totaal beschadigd was. Hoe- verband ging naar uitbrei- veel de werken in het geheel dings- en verbouwingswerk- gekost hebben, konden wij en voor een turnzaal in de niet achterhalen, maar wij gemeenteschool aan de weten wel dat men de eind- Raadslid Bogaert, Marcel Eeman, burgemeester D'haeseleer, schepen Van den Eec 1.549.892 fr., die voorzien ming: 1.624.000 fr.), en waren, terwijl voor het aan- leveren van klein mate leggen van nieuwe voetpa den in de Leuvestraat te Erembodegem uiteindelijk en kabel voor het verr wen van de elektrisch» Mr stallatie van stadsgebou^m een lening diende aange- vergde uiteindelijk een te worden van Uitrustingen Zoals voor de voetpaden 1.133.000 fr. t. over de voorziene 913.3JL, De reeks gaat verder een uitgave van 440.00 voor het leveren van ver gaat het stadsbestuur ook tingstoëstellen voor het onverdroten verder met het vernieuwen van de verlich ting van een aantal straten en pleinen. Deze nieuwe soms luksueuze verlichting nieuwen van de binner lichting bij de politiet sten (raming 461 680 fr Ook aan de stedelijke hoven zal intens gew slorpt natuurlijk ook heel worden vermits i 547.000 fr. (raming 550.000 oorspronkelijk voorziene be leende de stad op 2 april minwerken op 20 december 1979 schatte op slechts Zaterdag 26 en zondag 27 april organiseert mo- tor is van harte welkom, het buitenland. Zo ver- tot die categorië een torclub de Cobra's haar derde treffen. Deze club die De deelnemers krijgen wacht men de John Perry minderheid trouwens momenteel zo'n 30 motorfans als lid telt werd waar voor hun geld. Al- Club uit het Engelse Sou- te behoren, en dat bewe- enkele jaren geleden gesticht door Georges Draps en len ontvangen een herin- thampton, de MC Jobart zen ze in het verleden William Ceuppens. Het idee dat aanvankelijk tussen neringsplakket, en in het uit het Franse Lille en de inderdaad meer dan pot en pint werd geopperd groeide al gauw uit tot inschrijvingsgeld is ook Nederlandse MC Hulst. eens. Het zijn stoere bon een volwaardige motorclub. Als vrije, niet-aangeslo- een zakje friet met stoof- Motorrijders worden ken die met hun machi- ten club boekten de Cobra's reeds heel wat succes- vlees begrepen, één con- nogal eens met een nes geen andere bedoe- 580.849 fr. Het aanleggen van een nieu we riolering en een midden berm op de Heilig Hartlaan en de Leopoldlaan te Aalst vergde van de stad een uit gave van 5.322.000 fr. (ra ming: 5.248.894 fr Zoals bekend worden een wat geld op. Zo diende de jongste gemeenteraad vol gende lening goed te keu ren: 1.120.000 fr. voor het leningen diende van respektievelijk fr. voor het leveren van ,n schillende materialen lag: leveren en plaatsen van een het oprichten van gem )n(T schapshuisjes op vers lende kerkhoven (ram 1.320.892 fr.) en 419.00 voor het leveren van all nieuwe verlichting op de kaatsbaan op de Houtmarkt (raming: 1.400.000 fr.). Onder dit hoofdstuk kunnen wij ook nog de overblijvende materialen voor onderf leningen katalogeren: van begraafplaatsen 220.000 fr. voor de aankoop Aalst aantal voetpaden in Aalst van lederen vesten voor de Hier bedroeg de oorsproT-J' permanent vernieuwd. Dit 1 L J J vergt natuurlijk ook steeds belangrijke uitgaven, waar- op 290.000 fr. voor leningen dienen aange- olge er act deelgemeer >g de oorspro brandweer, daar waar deze lijke raming van de uitgi je( uitgave eerst geschat werd slechts 294.640 fr. De u z op 290.000 fr. langrijkste uitgave van_ncj 725.000 fr. voor het leveren gemeenteraad van 2 a ok sen. Daarna, na aansluiting bij de Belgische Motorrij ders Bond (BMB) werd de Cobra-palmares aange vuld met een 9de plaats in het nationaal kampioen schap en zelfs een 1ste plaats bij de 50 cc. Steeds werden meer en Denderleeuw, Teralfene, meer treffens aangedaan zodat men nu toe is aan Asse, een gemiddelde van zo- Hekelgem, de Falluintjes, schrijvingen gebeuren. Asse, Opwijk... kortom pe c0t>ra's voorzien niet een route van om bij de mjncjer dan 37 bekers en wat één per week. In de 170 km lang, in een cirkel trofeeën. Speciale prijzen Nacht van Oostende, het van ongeveer 20 km rond zijn oncjer andere voor- Kersttreffen te Eeklo, in Aalst. De Cobra's doop- zien voor de verstkomen- Kerken- sumptie, belegde brood- schuin oog bekeken. Ze" ling hebben dan het jes en een gratis tombo- worden allen soms wel beoefenen van hun op- la. De prijsuitreiking heeft eens over dezelfde kam windende sport, gekop- zondagavond plaats in gescheerd als vechtjas- peld aan het toerisme... jeugdhuis Tanu waar sen en vandalen. De Cob- zoals het ook zaterdag en trouwens ook alle in- ra's beweren geenszins zondag zal zijn. gaan te worden. Zo was er van een partij staalproduk- na deze voor de werken ten zoa|s vvapeningsstaal de ringlaan, was deze profielijzaer en plaatstaal 2.651.000 fr. voor het lev de Ra- voor de stadsdiensten. Deze van een kiosk (rarT Moorsel uitgave viel heel wat lager 2.650.000 fr.). Over deze uit dan eerst gepland met koop was er vroeger r^g in de name 1.483.292 fr. heel wa" Hollestraat en in de Houten- Het leveren van een partij worden, maar tens kruisstraat te Moorsel ver- stortbeton voor aanleg van werd de uiteindelijke uitgave parkeerplaatsen vergde een toch zonder kommer een lening van 1.070.000 fr. voor het aanleggen van nieuwe voetpaden venakkerstraat te (schatting: 1.380.787 fr.). Nieuwe voetpaden gden tenslotte i van 1.244.000 fr. tegenover lening van 1.733.000 fr. (ra- goedgekeurd. eid: ion Wervik, Alsemberg, Wor- ten de rondrit tegem-Petegem enz. zijn de Cobra's graag geziene gasten. Zaterdag en zon dag 26 en 27 april organi seren ze hun eigen tref fen. De tocht die ze uit stippelden gaat over de club, de beste vrouwe route», omdat de deelne- j^g pj|0te, de oudste Vandaag vrijdag 25 april en morgen zaterdag 26 april mers zullen geleid wor- motor en de oudste deel- kan U ARDENNEN en MAAS ontdekken via de den doorheen de ettelijke nemer Zaterdag en zon- informatiebus die zich bevindt op de Esplanade en kleine landelijke dorps- dag verwacht men te zulks telkens van 11 tot 18 u. Twee hostessen zullen kommen. Het inschrij- Aa|st z0'n 300 a 400 mo- er U, kosteloos, een volledige dokumentatie over- vingsgeld bedraagt 250 torrijders, niet alleen uit handigen over drie merkwaardige toeristische pro- fr., en iedereen met mo- ^eel België, maar ook uit vincies: Luik, Namen en Luxemburg. LUIK biedt de toerist tal- se wouden. Verder zijn er U krijgt er gratis loze bekoorlijkheden. Er de stevige burchten, de toeristische gids en is een ongeëvenaard na- eeuwenoude kerken en er deelnemen aan tuurschoon gaande van talrijke musea. Boven- toeristische weds de vlakten van Haspen- dien is er zeker de legen- waarbij U de eigen gouw over venen en me ren tot de donkere Arden- darische kookkunst gastronomie. kantie kan winnen, der is er de interessi Woensdagavond had op het kruispunt Korte Zoutstraat en Zonnestraat een spektakulair ongeval ploats. Denise De Boe uit Erembodegem kwam net uit de richting Keizerlijk Plein gereden toen ze werd aangereden door Paul De Groot. ^Mevrouw De Boe kwam met haar Mercedes in het uitstalraam van Wilfried Bombeeck terecht. Paul De Groot ramde de zijgevel van dezelfde winkelier. Laatstgenoemde diende met de 900 te worden overgebracht naar een verpleegin stelling. Niet alleen was er zeer veel schade aan beide wagens, ook de winkelier heeft ontzettend veel schade geleden, (per) Maar in 1980, jaar van het formule «Forfait 1980 Millenium, biedt de pro- LUXEMBURG, vakai vincie Luik U nog heel wat meer. gebied bij uitstek, biet ea, non Irnl^n een kalme, serene sf Een waaier van grootse ongeëvenaarde pan manifestaties als de nau- ma's. Men beschikt eic tische optocht op de we| over tal van k j m/ Maas, de Blijde Inkomst en het openstellen van het eerste levende mijn museum te Blégny Tembleur. NAMEN, de provincie voor week-ends en met de 100 gezichten, is tionele vakantieperiode het meest gevarieerd at- Verder zijn er de peergelegenheden over vakantitehuizen, kantiedorpen en tal landhuisjes, bungalc|,or~ villa's en apparteme» eli traktiepark van België weekends, de toef met speelpleinen en his- met de huifkar, sport ,p torische kastelen, musea ges, ruitertoerisme en)aa en natuurparken, piek- tisanale stages, nick en gastronomie. len Zaterdag werden door Rotary Aalst 4 buitenlandse kontaktklubs ontvangen: Saarbruc- ken, Crowborough, Meaux en Weesp. (per) Dit jaar was het aan onze Aalsterse club om voor haar vier zusterclubs te fungeren als gastvrouw. Dit hele internationale gezelschap werd ook op het stadhuis ontvangen, en wel zondagmiddag 20 april. In zijn welkoms twoord schetste burge meester L. D'haeseleer eerst kort de geschiede nis van de Rotary Club, trouwens de oudste ser vice-club ter wereld. Mo menteel zijn er zowat 18.374 Rotary Clubs, ver spreid over 154 landen en met ruim 853.000 aan gesloten leden, aldus de burgemeester. In ons land deden de eerste Ro tary Clubs hun intrede in 1932. De afdeling Aalst werd opgericht op 18 ap ril 1940. Vandaag zijn als stichters ervan nog steeds de heren R. De Mol, T. De Wolf, E. Gee- rinckx en J. Mineur in leven. Aalst moet die mensen dankbaar zijn, zo zei de burgemeester ver der, om hun vooruitzien de blik en hun wereldom vattende visie waarvan Alle Rotary-voorzitters kregen van burgemeester D'haeseleer het stadsplakket. (perl De laatste van de vier doelstellingen die elke Rotary ze veertig jaar geleden burgemeester haalde in nog het leven redde van Club vooropstelt is het bevorderen van buitenlandse blijk gaven. De club kijkt dat verband enkele voor- een 72-jarige weduwe uit contacten. Het is dan ook zo dat elke Rotary Club njet alleen over de gren- beelden aan zoals de uni- Moorsel. Tot slot sprak verschillende contactclubs heeft in het buitenland. zen heen van landen en formen van de jeugdver- de burgemeester nog de Zo was vorig jaar Rotary Aalst, samen met de clubs continenten, ook in de keersbrigades die door verschillende delegaties uit het Duitse Saarbrücken (int het Saarland, 230.000 onmiddellijke omgeving de Aalsterse Club werden aan in hun eigen taal, en inwoners), het Engelse Crowborough (30 km ten zjet Rotary wat de noden geschonken, en de alar- noemde hij de Rotary zuiden van London, 15.000 inwoners), en het Neder- zjjn( njet a||een van be- mapparatuur die in ver- Club nog steeds DE servi- landse Weesp (tussen Amsterdam en Hilversum, jaarden en gehandicap- schillende bejaarden- ce-club, in de beste zin 20.000 inwoners) te gast bij de club uit het Franse ten, maar ook van de he- wonningen werd aange- van het woord. Meaux (ten Oosten van Parijs, 35.000 inwoners). dendaagse jeugd. De bracht, en die onlangs PHR

De Voorpost | 1980 | | pagina 8