grooMede lede hort r erpe.mepe f KULTUURRAAD ERPE-MERE GAAT EIGEN WEG T K.B.G.-Gewest Erpe-Mere NAAR BOKRIJK MET F.F.R. T TELEX li STREEKNIEUWS Groot-Lede Voetbaltornooi liefhebbersploegen Op zaterdag 17 mei is de finale van het voetbaltornooi der liefhebbersploegen voorzien te Lede. De zesde beker van Lede wordt betwist. Het gebeuren gaat door op het B- terrein van F.C. Jonge Lede (Bellaert) De troosting is voorzien om 14.30 u. De finale om 17 uur. ledereen welkom. Eerste Keibergse Meifeesten Benevens bovenstaande aktiviteiten, werden tal van andere inrichtingen voorzien. Zaterdag 17 mei kan men in de tent op de Bellaert terecht vanaf 15 uur voor de bakschieting en de gerrebolling voor iedereen. Er zijn allerhande vermake lijkheden voor groot en klein, waaronder de schatting van het feestvarken. Om 20 uur kan men genieten op het «lentebal», waavan de inkom gratis is. De koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia verzekerde reeds haar deelname in de organisatie, in samenwerking met het jeugdkomitee van V.C. Jonge Lede. Zondag, 18 mei start men vanaf 14.30 uur met de kaarten- verkoop voor de ballonwedstrijd. Vanaf 18.30 uur zal men ze in massa zien'wegvliegen. Óm 15 uur is de eerste start voorzien van het kampioenschap op rollen voor wielertoe risten, aangesloten bij de diverse klubs van Lede De Gemeentelijke Sportraad schenkt een trofee aan de algeme ne overwinnaar, die niet nookzakelijk van Lede moet zijn. Eveneens om 15 uur is er een wandelkoncert voorzien door de Kon. Harmonie Sinte-Cecilia Lede met de majoretten. Om 19 uur start het sluitingsbal met trekking van de tombola. Dit hele gebeuren kwam tot stand dank zij de medewerking van het jeugd- en sportkomïtee, de gebeuren van Keiberg en Bellaert, de gemeentelijke sportraad, het gemeentelijk feestkomitee (dat een geldelijke bijdrage le verde) en het gemeentebestuur van Groot-Lede. Moederkensfeest: Op zaterdag 17 mei wordt er door de S.V.V Groot-Lede een moederkensfeest georganiseerd in het Volkshuis te Lede en dit vanaf 18 uur. Voor iedere deelnemer is er een koude schotel en een geschenk voorzien. Deelname in de onkosten: vrouwen 40 en mannen 80 frank. Men gelieve wel mes en vork mede te brengen. Op deze avond wordt Mare Galle verwacht als gastspreker, ledereen welkom, die tijdig inschreef. Stella Matutina nodigt uit: Wie belang stelt in het werk van de kinderen, wordt op zondag 18 mei van harte uitgenodigd op het schoolfeest van Stella Matutina. Vanaf 15.30 u. is er een optreden van klein en groot, met dans, ritme, sport en spel. Doorlopend kan men terecht in de kafetaria, bij de stands of aan de attrakties. De hoofdprijs van de tombola is dit jaar een zoniige vijfdaagse reis naar Palma, vliegticket en hotel vol pensioen inbegrepen. Vanaf 17.30 uur dansgelegenheid met diskobar. Toegang: individueel 40 frank, met een gezinskaart 70 frank. Bedevaartreis naar Oostakker Op maandag 19 mei organiseert de Kristelijke Bond van gepensioneerden, afdeling Lede centrum, andermaal een bedevaartreis naar Oostakker. Na het bezoek aan O.L. Vrouw, is er een geleid bezoek voorzien aan de kanaalzone van Gent. Het wordt dus een belangrijke en niet zeer vermoeiende namiddagreis. Vertrek aan het dorp om 13 uur. Oostakker wordt verlaten om 16.30 uur en voor 22 uur is elkeen weer terug te Lede. prijs alles inbegrepen: 165 frank. De medereizigers zullen opgehaald worden aan 't Steegje, de Heiplad en het Dorp. De tweede bus rijdt over Overimpe, Reymeersstraat en Dorp. Kaas en wijn Eveneens maandag 19 mei voorziet de K.A.V. en de K.V.L.V. Oordegem een avond over Kaas en wijn. ledereen welkom. Verzorgingsnamiddag C.M.B.V. Lede organiseert op dinsdag 20 mei een verzor gingsnamiddag met mevrouw Dr. Carla Goethals als spreekster. Kursus gemeentebeleid In het kader van de kursus gemeentebeleid ingericht door de VUJO in samenwerking met het socio-kultureel centurm «Zuidvlaams Trefcenter vzw, wordt op donderdag 22 mei om 20 uur in het kultureel centrum de les «OCMW-beleid) gegeven door de heer Robert van der Gucht van het OCMW Lede. Onkosten 50 frank. De geplande les «gemeentelijk milieubeleid», die door omstandigheden van donderdag 24 april moest worden verplaatst, zal doorgaan op 5 juni om 20 uur in het Kultureel Centrum te Lede. Lesgever zal zijn: de heer Paul Martens uit Merelbeke. Biljarters: niet vergeten De gemeentelijke Sportraad heeft besloten het algemeen kampioenschap van Groot-Lede Biljareten te laten door gaan op zaterdag 24 mei in de kantine van Jong Lede. Iedere klub mag twee spelers afvaardigen. Start voorzien om 17 uur. De schone en het Beest: Chiro Nele nodigde het poppenteater Reynaert uit Evergem uit om een voorstelling te komen geven van de schone en het beest. Dit gebeuren zal doorgaan op zaterdag 24 mei om 15 uur in de zaal Volkskring. Inkom: 20 frank. ACV Voorlichting over brug- en preépensioen door ACV op vrijdagavond 16 mei 1980 zal het ACV van Lede voor alle belangstellenden een voorlichtingsavond geven over brug pensioen èn prépensioen. Deze avond gaat door in de Volkskring en begint om 20 uur. ledereen is welkom. Speciaal vrouwen van 54 jaar en meer en mannen van 58 jaar en meer worden verwacht. Het brugpensioen geldt zowat voor alle werknemers: het prépensioen is een bijzonder stelsel voor de bouwvakarbei ders. De kultuurraad van Erpe-Mere heeft vorige week geopteerd voor een eigen, autonome koers, onaf hankelijk van het gemeentebestuur. Hei was de heer Baeyens die de vergadering uitnodigde op deze kwestie een antwoord te formuleren. Eerder op de avond bracht gelegenheidsvoorzitter Guido Ossemerct verslag uit over de niet zo vlot lopende raakpunten met het gemeentebestuur. Geen adviezen Ondervoorzitter Guido Osse merct verving een zieke Dan ny Erpels. Van meetafaan deelde hij verscheidene berichten aan de vergadering mee. Er is b.v. een gesprek geweest tussen het C.S.C. - Erpe-Me- re en het Fakkelteater uit Antwerpen, waaruit besio- ten is tot een gratis opvoe ring van een toneelstuk te Erpe-Mere. Het erkenningsdossier is momenteel overgemaakt aan de diensten van het Mi nisterie van Nederlandse Kuituur. Er is tenslotte een briefwisseling tussen het be stuur van de kultuurraad en de gemeente. Er is een brief, met datum 21 maart, met poststempel 25 maart en toegekomen bij het bestuur op 27 maart, vanwege het kollege van burgemeester en schepenen, waarin aan de kultuurraad gevraagd wordt advies uit te brengen over volgende kwesties: 1. verbouwingswerken aan het gemeentehuis te Aaigem. 2. idem voor het gemeente huis en -school te Eron- degem. 3. oprichting van een ge meentelijke biblioteek. 4. aanpassing van het sub sidiereglement inzake aktie- ve kunstbeoefening. 5. toekenning van een bij zondere subsidie aan de fan fares. 6. de aanleg van speel pleinen. Voorzitter Danny Erpels heeft aan het kollege van burgemeester en schepenen een gemotiveerd schrijven laten geworden, waarin hij weigert op de vraag in te gaan. «Niettegenstaande we tijdig verwittigd hadden dat op 24 maart een bestuurs vergadering gepland werd, ontvingen we het schrijven pa$ op 27.3. Niemand van het gemeentebestuur heeft toen mondeling de advie saanvragen voorgesteld.» En voorzitter Erpels gaat ver der: «Gezien de adviesvra- gen een studie vereisen die verschillende weken in be slag zal nemen, zijn we in de onmogelijkheid om een ad vies te formuleren. Adviezen formuleren zonder enige in houd kan enkel onze raad eens te meer belachelijk ma ken en dat zullen wij ten allen prijze in de toekomst vermijden». Hij betreurt bo vendien dat er geen «gemo tiveerde voorstelling van de toestand bijgevoegd is». Hij besluit dat de kultuurraad wel adviezen aan het ge meentebestuur wil behande len, maar een geest van openheid is onmisbaar, al dus voorzitter Erpels in zijn antwoord. Het gemeentebestuur heeft nog geen- repliek gestuurd. Niet ernstig Het bestuur van de kultuur- raad ziet in deze handelwijze van het gemeentebestuur een manoeuver om de raad in diskrediet te brengen. Wat heeft b.v. de kultuurraad te maken met verbouwings werken aan het gemeen tehuis van Aaigem als men niet weet welke de bedoe ling is van de verbouwing. Hetzelfde geldt voor elk van de zes adviesaanvragen. Als het gemeentebestuur niet precies meedeelt wat men zinnens is, kan een kultuur raad inderdaad geen advies formuleren, laat staan stem men. Het gefoefel met de data van de brief is even eens een zielige kwestie, die alleen de achterdocht t.a.v. het gemeentebestuur in de hand werkt. In de gemeenteraad Ondertussen zijn de punten 1, 2 en 6 op de gemeente raad goedgekeurd, zonder advies van de kultuurraad. Aldus weten we dat men zowel te Aaigem als te Eron- degem enkele vergaderloka len voor de verenigingen wil inrichten; speelpleinen zul len aangelegd worden in de buurt van de nieuwe wijk Groendal te Mere. Werkgroep biblioteken en landschapzorg Deze werkgroep stuurde eveneens een brief aan het gemeentebestuur, maar ook hier wacht men nog op ant woord. Men vroeg o m. naar de stand van zaken in ver band met de restauratie van de windmolen te Mere en naar de motivatie voor de samenstelling van het ge meentelijk wapenschild. Redaktieraad Men wenst eveneens een re daktieraad voor de kuituur kalender en eventueel later een kontaktblad samen te stellen. Gegadigden kunnen zich richten tot het bestuur, vóór 20 mei. Het bestuur dankt de heer Paul De Kerpel voor het ver zorgde werk dat gepresteerd is bij het tot stand komen van de vorige kuituurka lender. De heer De Kerpel is hoofd van de gemeentelijke dienst «Kuituur». De kultuurraad wenst de goede samenwer king - in het verleden te be nadrukken en andere ge ruchten als roddel te be stempelen. Materiaaldienst De aanwezigen konden in gespreksgroepen hun me ning uiten over drie vragen 1. het beleid van de kultuur raad in relatie tot het gemeentebestuur; 2. de oprichting van een materiaaldienst binnen de kultuurraad; 3. de financiering van een dergelijke uitleendienst. Op de eerste vraag werd unaniem geantwoord dat een doorgedreven autono me werking t.a.v. het ge meentebestuur de onafhan kelijke werking kan waarbor gen. Een materiaaldienst viel algemeen in goede aar de bij de leden en vrij verras send voelt men overal de nood aan een geluidsver sterking, toneelmateriaal en een stencilmachine aan. Het bestuur zal onderzoeken om deze benodigdheden in eer ste instantie aan te kopen. Algemeen wordt aangeno men dat de verenigingen een zeker procent van hun subsidies kunnen afstaan en daartoe is men bereid. Als tegenprestatie vraagt men aan het gemeentebestuur een evenwaardig bedrag bij te voegen Ook zal gevraagd worden op verscheidene plaatsen op de gemeente aanplakborden op te trekken, zodat de kulturele verenigingen hun aktivitei ten makkelijker kunnen be kend maken, (en niet ge noodzaakt zijn aan alle mo gelijke palen affiches te han gen! een goed zicht stoort niemand). Andere voorstellen voor ma terialen moeten vóór 20 mei op het sekretariaat te Erpe toekomen. Klachten i.v.m. subsidies Het bestuur vraagt ook de lijst van toegekende punten voor het werkingsjaar '78. Blijkbaar kreeg de voorzitter reeds enkele klachten te ho ren. Maar het bestuur wil die klachten op papier zien, vóór 20 mei, opgestuurd naar het sekretariaat te Erpe. Men opperde zelfs dat de sportverenigingen een gro tere betoelaging zouden ont vangen hebben, maar die bewering is door Guido Os semerct tegengesproken. «In de gemeentebegroting is een normale verhoging van de globale bedragen voor zien, zowel voor sport- als voor kuituurverenigingen». Boekwerk Ben Eeckhout is als lid van de erkenningskommissie opgenomen. Tot slot van de vergadering is voorgesteld een historisch overzicht van alle aangeslo ten verenigingen in een boekwerk bijeen te brengen. De meeste leden zijn hier voor niet gewonnen, maar zien meer heil in een handi ge inventaris van het kultu- het sekretariaat vóór de ma- rele leven op de gemeente, gische datum van 20 mei Ook hierover wordt het ad- verwacht, vies van de verenigingen op (wh.) HET 11-JULI-KOMITEE BERICHT Het 11-juli-komitee van Erpe-Mere verzorgt tijdig zijn mede delingen. «Informatie is het begin van een goede aktie». verklaart voorzitter Jan Lauwereys, en hij gaat verder. Onder impuls van de kultuurraad van Erpe-Mere is dit komitee gesticht. Een eerste bijeenkomst had plaats op 3 maart en toen is overeen gekomen dat V.T.B.-V.A.B. Mere de hoofdorganisator zal worden in 1980. Volgende taken zijn verdeeld: voorzitter werd Jan Lauwe reys, sekretaris Paulette Looze en centenmeester is Guido Baten. De overigen zijn meewerkende of steunende leden. En we luisteren: de meewerkende leden zijn Dido-Erpe, D3Vidsfonds - Mere, Priesterdaensfonds - Erpe-Mere, Vlaamse Kring - Ottergem, Vlekkem, Erondegem, V.T.B.- V.A.B. Erpe, Vlaamse Centrum - Mere, Rode Kruis - Mere en de steunende leden: Davidsfonds - Burst. K.A V.-Mere, Heemkundige Kring Erpe-Mere, Gudrun-Mere, K W B.-Me re, B.G.J.G -Mere en C.M.B.V. Erpe en Mere. Mogelijks (en we zijn er zeker van) is deze lijst nog niet volledig, want een nieuwe oproep tot aansluiting is gehoord op de jongste algemene vergadering van de kultuurraad. Het programma voor de viering ligt eveneens al vast: een avondvullend kultureel (poëzie, zang en voordracht) pro gramma gaat door in het chiroheem te Mere op vrijdag 11 juli, zelve, verzorgd door de groep K.K. 81 (kleinkunst 81). De groep kreeg reeds heel veel positieve kritieken met hun programma in het kader van 150 jaar Vlaamse Beweging. Het bestaat uit twee delen: «Der ouden fierheid» met zang uit de jaren van helfhaftige Vlaamse strijd, en na de pauze «Gezellig met Gezelle», voordracht uit het werk van Gezelle Een tweede aktie, die nu reeds loopt, bestaat erin leeuwen vlaggen zo massaal mogelijk te verspreiden. In elke deelge meente zijn er verantwoordelijken bij wie je alle voorstelba re informatie kan bekomen en bij wie je je vlag kan bestellen. Zeker voor 10 juni bestellen! Aaigem: Hubert Eeckhout, Berg 12 (62.39.29); Ottergem - Vlekkem - Erondegem: Herman De Somer, Meiweg; Vlekkem (21.57.30) Erpe; Robert Van de Sijpe, Bossestraat 2 (21.65.97) Mere: Paulette Looze, Groendal 30 en Jan Lauwereys, Hollandstraat 37 (21.91.40) Burst: Leo Van Ruyskensvelde, Langeveld 7 (62.32.70) Het bestuur wenst er de nadruk op te leggen dat de 11-juli- viering een feest is voor alle Vlamingen. HET KAN NIET MOOIER De gepensioneerden van Mere trekken er op O.H. Hemel vaart op uit: te Brugge is er de jaarlijkse, gerenommeerde Bloedprocessie. Kan je het schoner dromen? Inschrijven bij de wijkverantwoordelijken EN DAT KAN NIET MEER VERZWEGEN WORDEN De gezinssportfederatie van de Bond te Aaigem is sinds enkele weken druk bezig met een reeks turnlessen voor de leden, jong en oud. Tot 17 juni, elke dinsdagavond tussen 20 u en 21 u kan je ervoor terecht in de zaal van het klooster. Wie eerst stillekens inlichtingen wil nemen, of deze of gene buur er ook aan deelneemt, kan terecht bij mevrouw De Vuyst. Ook voor meer nuttige inlichtingen kan je bij haar aankloppen. Alle sympaisanten van de Kristelijke Bonden van Gepensioneerden evenals de KBG-leden van de afdelingen Aaigem, Bambrugge, Burst, Erondegem, Ottergem, Erpe en Mere worden verwacht op de «Opendeur dagen» in de zaal PAX, Dorpstr. 74 te Erpe, op zaterdag 10 mei van 14.30 tot 20 u., en zondag 11 mei van 10 tot 12 u. en van 14.30 tot 20 u. Men kan er kennis maken met alle uitiichten van de bloeiende KBG en ook met meerdere dien sten voor gepensioneerden en bejaarden. Er worden doorlopend demonstraties gegeven van kantklossen,, draadspannen, stopwerk, marcramé, cavandoli, primitief weven, Beiers bont, lacet, broderie mousse, kunstbloemen, enz... De toegang is gratis. Wel is er een tombola voorzien om de kosten te dekken. GROOT MEIFEEST BIJ K.B.W. EN V.T.B. BURST Het is reeds enkele jaren dat K.W.B en V.T.B.-Burst de handen in elkaar slaan_om een groot meifeest te organise ren. Hoofdbrok van de feestelijkheden is een voetbaltornooi tussen verscheidene ploegen uit eigen rang en familie: twee K.W.B.-Burst en twee V.T.B.-ploegen en bovenop de Meierskouter en K W B.-Mere komen tegen elkaar in het gelid. De matchen zijn gepland te 10 u., te 14 u. en te 16 u. Tussendoor is er een grote muziekparade en een val- schermspringenfestival. En dan nog denken dat men niet goed weet waar men op zo'n zondag heen kan? Wanneer? Zondag a.s. 11 mei op het terrein van Stokt, nl. van Olympic-Burst. MUZIEKFEEST TE AAIGEM We vernemen dat het muziekkorps van Aaigem het bezoek krijgt van de fanfares van Erjac en Hcrzele om samen een groot muziekfeest te trommen, te blazen en te fluiten op zaterdag 24 mei te 20 u in de zaal Torengalm. Nu reeds schreeuwt men reeds hoog van de toren dat het feest enorm goed wordt. Op maandag 7 juli organiseert de Vrien denkring van de FFR een autocarreis naar het Domein van Bokrijk met een uitgebreid bezoek aan de Ford-automobielfabriek (perserij, koets- werkbouw en assemblage) van Genk. Er wer ken meer dan 12000 personen en dagelijks worden er 1400 wagens vervaardigd. In het Domein van Bokrijk bezoek aan het Koningin Astridpark met speeltuin, rozentuin, sportvelden, arboretum, hertenren, vijvers en natuurschoon. Een autotrein die de verstgele- gen en mooiste plekjes van het Domein aan doet staat ter beschikking van de bezoekers. Verder is er het Openluchtmuseum, énig in zijn aard in ons land. Hoeven, schuren, molens, zelfs een 12e eeuwse romaanse kerk en een oor spronkelijke oude Kempense dorpskern werden er gerekonstrueerd in een énig kader. Terug langs Dancing Castel te Breendonk. Vertrek te 7 u. stipt op de FFR-Parking. De reis kan ook gedaan worden met privaat wagens. Ook simpatisanten kunnen mee zolang er plaatsruimte is. Prijs: car, fooi en middagmaal te Genk: 340 fr. Voor inschrijving of inlichtingen wende men zich tot Charles Accou, Stefaan De Jonghe- straat 85 te Aalst. Tel.: 053-21.31.09. LH Het majorettenkorps van de Kon. Harmonie Sint-Martinus Oordegem heeft zich weer in de belangstelling gewerkt. De Klaproosjes zijn inderdaad opnieuw Nationaal Kampioen ge worden in de hoogste kategorie. Zij behaalden zomaar eventjes 93,1% der punten. De inrich ting gebeurde door Fedekam te Leuven. De jury (bestaande uit vijf leden) gaf een speciale melding, niet alleen voor de uitvoering maar tegelijk voor de harmonische en de artistieke afwerking. De majoretten werden 'natuurlijk' begeleid door de leden van de harmonie en. dooi" het trommelkorps «de tamboerkes». Pro ficiat meisjes, weer een parel aan uw kroon!! De aanpalende eigenaars en alle geïnteres seerden worden verwittigd dat er een ont werp van rooilijn voor Papegem werd vast gesteld door de gemeenteraad. Dit ontwerp kan bekeken worden op het gemeentehuis van Lede, op het bureel 7 (technische dienst) elke werkdag van 9 tot 12 uur en tijdens de avondzitting op 19 mei, van 18 tot 20 uur. Een bevoegd ambtenaar staat ter beschik king om alle gewenste inlichtingen te ver< strekken. Diegenen die na inzage van het plan bezwaren opmerkingen of tegenvoor stellen hebben, dienen deze voor de sluiting van het onderzoek (4 juni 1980) te sturen aan de heer Burgemeester van Lede. De 69-jarige notaris Valère Van Wijmeersch, wonende Steenweg op Brussel 167 te Oorde gem heeft omstreeks het middaguur een ern stig ongeval gehad. Dichtbij huis week de notaris uit voor een kartonnen doos die op het wegdek lag. Door dit maneuver is zijn voer tuig aan het slippen gegaan. Het kwam te recht tegen een boom. De bestuurder was op slag dood De brandweer van Lede heeft het slachtoffer uit het wrak bevrijd Ie in Het rookverbod in het kultureel centrum is dus toch gestemd en doorgevoerd. Het bijko- mend punt werd vorige maand door raadslid De Brouwer op de agenda geplaatst. Het etl werd goedgekeurd met 11 stemmen voor, 10 tegen en drie onthoudingen. Raadslid De Gendt die voor de gemeenteraadszitting van rrs' 6 mei twee pakjes stinkstokken meehad, 11110 mocht ze dan ook dicht laten. \r n Wegens bijzondere omstandigheden kunnen we deze week geen verslag geven over de voorbije gemeenteraadszitting van 6 mei laatstleden. Toch even dit: op 20 maart ont ving het kollege van burgemeester en schepe nen een brief waarin de heer De Smet Lucien |an zijn ontslag als OCMW-lid aanbood. Het ont slag werd aanvaard door alle aanwezigen op de gemeenteraadszitting. Wegens het aftreden van de vorige schatbewaarder heeft de kerkfa briek van Impe een nieuwe schatbewaarder: de heer August De Rick. De man moet een borg 8torten van 8.300 fr. in baar geld. Tijdens de voorlezing van het verslag van de vorige gemeenteraadszitting en gedurende de behandeling van de eerste drie agenda punten werd de zitting duchtig gestoord door een pianist van de muziekschool. Boven de hoofden weerklonken inderdaad melo dieën. die het luisteren duchtig bemoei lijkten. s 1 l Dc noi sc/ ,nÉ nÉ oei |ide Het OCMW had op 27 maart een dossier bin- nengeleverd met het oog op het vaststellen van |a0i een arbeidsreglement en het reglement voor inwendige orde. Dit punt kwam voor op de agenda van de zitting van 6 mei. In de samen stelling van het dossier werd volgens de heer voorzitter een fout gemaakt. Beide reglemen ten dienen gescheiden behandeld te worden en niet samen. Het arbeidsreglement werd opge maakt voor alle personeelsleden, wat een ver gissing bleek, daar dit slechts mag gelden voor betrekkingen aan het OCMW en niet voor het gemeentepersoneel... Het punt werd dus verdaagd, om de bevoegde instanties de tijd te geven de twee reglementen te scheiden. «Om administratief zuiverder te staan» zei de bur gemeester nog. Een raadslid merkte terecht op dat het gemeentebestuur ondertussen toch «een dikke maand tijd liet verloren gaan». De diplomabijslag voor het gemeenteperso neel werd algemeen goedgekeurd. Deze bij slag zal betaald worden (met terugwerken de kracht tot 1 januari 1977) aan personen die diploma's bezitten, die niet vereist zijn voor de dienst, maar het ambt wel ten goede komen. Het storend piano-gespeel zal in de toekomst niet verminderen De gemeenteraadsleden hebben immers de aankoop van een vleugel piano ten behoeve van dc gemeentelijke mu ziekschool goedgekeurd. De vereiste kredieten ten bedrage van 150.000 fr. zijn voorzien in de begroting. De aankoop zal gebeuren door een onderhandse gunning, na prijsofferten van verschillende firma's. Het voorontwerp ter herwaardering van het Pastorijpleintje werd vorige keer van de dagorde afgevoerd, wegens de onenigheid onder de raadsleden betreffende het al of niet aanleggen van de voorziene parkings. Schepen De Paepe stelde nu dat hij met de bewoners gaan praten is over het probleem. De bewoners zijn voor het behoud van de vier parkings. De schepen wees er nog op dat de werken voor 65% gesubsidieerd wor den door de staat en voor 15% door de provincie. Zodus moet de gemeente slechts 20% tussenkomen, wat niet meer dan 300.000 fr. betekent. Een raadslid verduide lijkte even dat de herwaardering geen ini tiatief is van de gemeente, maar dat de gemeente er toch wel geld voor over heeft. De Groenstraat, Kroonstraat, Guido Gezellestraat en Drieveldenweg krijgen een nieuwe openbare verlich ting. Voor de Groenstraat is dit het deel vanaf de Leopold laan tot de Rozendreef. in de Kroonstraat worden een drietal armaturen op paal geplaatst. De Guido Gezellestraat wordt vernieuwd van de Moorsel- baan tot de Kroonstraat en de Drieveldenweg van de Kroonstraat tot de Groenstraat Daarmee beschikken die wijken over een volledig vernieuwde verlichting. De uitgaven hieraan verbon den worden geraamd op 866.984 fr.

De Voorpost | 1980 | | pagina 12