-4- FALUINTJES TOERISTISCH WAARDEVOL JtUIM EEUW "{ANDSCHILDEREN TE HEKELGEM SPORTDAG, WAT VINDEN ZE ERVAN? WAGEN VAN MIJN DROMEN STREEKNIEUWS Meldert STREEKNIEUWS Herdersem STREEKNIEUWS Baardegem STREEKNIEUWS Moorse) LfX OPLOSSING WEDSTRIJD VORIGE WEEK WEDSTRIJD DEZE WEEK Meer en meer wordt de Faluintjesstreek een oord van rekreatie. Dit was trouwens één van de doelstel lingen van de VVV «De Faluintjesstreek». 3t ec 3ms iteraard is er vooreerst >9e traditionele en nog orcJt feeds drukke Beganke- lecer|s naar St. Korneel, deze fde jeliefde volksheilige die clubje kinderen behoedt'te- zijn or Hekelgem wordt Pinkstermaandag 26 mei een ibbele hoogdag. Callebaut ontstond, on geveer honderd jaar ge leden, te Hekelgem de zandschilderkunst. Reeds in 1973 werd het eeuwfeest luisterrijk ge in «de seskens» en an- vierd doch dit jaar wil ire kwalen. Te 10 u. is er VTB-VAB zijn duit in het de St. Michuelskerk de zakje doen door aan de ijsersmis» vol met ou- gevel van het «Oud Zand- Enfers met hun kroost dat tapijt» waar eens Adèle je mis dan op de eigen Callebaut woonde en °9 tianier beleeft. Het zang- werkte, een kunstwerk te tor zingt o.l.v. Viktor onthullen ter ere van A- ^ele fan Frachen en de bede- dèle Callebaut en van de c'r9njaarders schuiven aan vele, en er zijn er meer n'efoor de rondgang rond dan vaak wordt vermoed, r Ijet Kornelisbeeld. Drie- Hekelgemse zandschil- A.Chaal volgens het gebrui- ders. Uitschieters hierbij •eliike ritueel. Daarna zijn zijn dan uiteraard Pierre ir de kermisattrakties Van Ransbeeck en Roger yaarbij het jong volkje De Boeck. jeeds van in de voormid- Het kunstwerk dat ont- jag de beentjes uitslaat, huid wordt is een stijlvol- "h de meisjesschool van Ie keramiek van de hand le Bellestraat, vlakbij de van de Hekelgemse kun- -is parochiekerk, is Frans De stenaar Jan Jacob naar interlock specialist in krui- een ontwerp van Roger Jen en natuursierkunst, De Boeck. Het stelt een Daraat met zijn expo en in zandstrooister voor want Parochiaal Centrum het is allemaal inderdaad 980 de Fosselstraat stelt «met een potje zand en kjpglen Hekelgems kunste- een fijne hand» be- groe tar tentoon. ])it jaar gebeurt er nog «vel iets extra. Hekelger gonnen. Programma Te 11.30 u. in het vroege- is inderdaad «het Dorp re gemeentehuis, Brus- der Zandtapijten». Dank selbaan, receptie aange- tij de vindingrijkheid en boden door het gemeen de kunstzin van Adèle tebestuur aan alle zand- schilders en alle herber giers die zandtapijten hebben tentoongesteld. Ere-voorzitter Jozef Van Overstraeten zal er het woord voeren en het kunstwerk aan Hekelgem schenken. Leerlingen van de voordrachtklas van de Hekelgemse afdeling van de muziekakademie Au gust De Boeck zullen er onder leiding van lerares voordracht enkele «zand- gedichten» brengen. Te 12.15 u. volgt dan de eigenlijke onthulling waarbij Willy Amez met het koperenensemble van de muziekakademie zorgt voor feestklanken. Burgemeester Leo Guns zal het kunstwerk onthul len waarna in het Oud Zandtapijt een reuzegro- te zandschilderwerk, door Roger De Boeck met benediktijnergeduld ge strooid, kan worden be wonderd. Het is een tafe reel, destijds nog gekon terfeit door de zuster van Adèle, Cikkorine Calle baut, dat «een kloeke jon geling die de hand komt vragen van een gezonde maagd» voorstelt. Roger De Boeck demon streert dan hoe een zand schilderwerk tot stand komt. Daarna volgt «pa- tersbier», uiteraard van Affligem, van 't vat. Ter gelegenheid van deze zandfestiviteiten geeft de VTB een boekje uit, «Van Zandman tot Zandschil- der» van de hand van VTB-vertegenwoordiger Laurens Van der Schue- ren. U vindt er het ver haal van de legendari sche zandleurders, het verhaal van het zand dat voor tal van dingen ge bruikt werd en in de folklore een belangrijk element is. Uiteraard ook de geschiedenis van de Hekelgemse zandschil- derskunst en een korte biografie van deze schil ders gaande van Adèle Callebaut, de zandvor- stin, tot Pierre Van Rans beeck, de tovenaar met zand en Roger De Boeck die heel zijn leven «in zand heeft geleefd... en geloofd». En trouwens nog. Voor een fraaie om slagtekening zorgde de Hekelgemse grafikus Piet Ghysens en fotomate riaal komt van Leo De Rijck, Pierre Van Rans beeck en Roger De Boeck. Tijdens de onthullings plechtigheid, en natuur lijk ook later, kan u zich dit boekje aanschaffen voor nauwelijks 60 fr. L.H. Om zo te zeggen elk weekend, maar ook vaak midden in de week, wordt de streek door kruist door vreedzame, meestal milieuvriendelij ke wandelaars, in groe pen of afzonderlijk. Het Kravaalbos blijkt daarbij dan het attraktie- punt bij uitstek. Nog verleden zaterdag kwam een impozante groep wandelaars uit het Antwerpse naar dit gol vend gebied tussen de hoofdstad en Aalst waar de dorpen nog relieken uit een ver verleden ver tonen. Te Baardegem was eens te meer de St.-Margare- takerk aan een rondlei ding toe en zwervend door de Faluintjes zelf werd Affligem bereikt waar de abdij zelf, de op gravingen en het kultu- reel centrum een bezoek waard werden geacht. 's Namiddags werden de oude steengroeven van de Putstraat met het re- zervaat «De Genjst» («Ginster» ofte «génêt» brem) waar de massale zandsteen aan de opper vlakte ligt bezocht en werd in het Kravaalbos in lentetooi heerlijk gewan deld. Alleen wordt van de re- kreant verwacht dat men in het bos op de wegen zou blijven, nutteloos transistorlawaai vermij den, de bloempjes niet in massa plukken en vooral geen etensresten of an der vuilnis zou achter laten. (LH) EUROPAVINK 4e rit voor het kampioenschap op zondag 18 mei te 9 uur en e Rode rit voor het koningschap eveneens op zondag 18 mei te 9 uur. KBG )ptr£oals elk jaar is de eerste reis een bedevaart. Dit op dinsdag 20 mei naar de grot van Maldegem - Kleit waar eucharistie wordt gevierd ter ere van O.L.V. Verder naar Breskens en terug over Meerdonk naar een amusementsgelegenheid. DuilPrijs 200 fr. >0mlAKOLIETENREIS voeOp derde Pinksterdag 27 mei akolietenreis naar Walibi waar ;traade dag wordt doorgebracht. Vertrek te 8 u. Terug rond 20.30 u. Gratis wegens hun trouwe aanwezigheid. 1 MEI-KAARTING erenl. Loomans Frans ijdaj2. BosteelsC. KERMIS T-DANSANT In zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat, ten voordele van de «Landelijke Gilde», Kermis T-Dansant op zondag 8 juni. Inkom 50 fr. Begin 20 u. STEVENKERMIS Ter gelegenheid van Stevenkermis op vrijdag 30 mei grote belotting bij Potters te 20 u. 1.000 fr vooruit. Inleg 20 fr. 3242 2900 Jacobs F. 4. DeConinckB 5. Willems F. 6. Loomans L. 7. De Wolf M.J. 8. Uyttersprot A. 2597 2568 2437 2234 n spl )d ir BELOTTING 1 MEI BAKSCHIETING 1 MEI 1. Van Damme Frans 4510 1. Borbeau Frieda 29 2. De Neef Jozef 4424 2. Van Campenhout 27 3. De Wolf Paul 4220 3. Bosman 27 4. De Wolf Frans 4160 4. Van de Velde 26 5. Rubbrecht M. 4052 5. Van Cauwenberghe 25 6. Moerenhout Th. 3953 6. De Pauw 24 7. Van Cauter Desiré 3934 De Plecker 8. Schelfhout Henri 3912 8. Van Brempt 23 9. Van Hauwermeiren Z. 3833 9. De Neef 22 10. Janssens D. 3819 10. De Backer 22 11. Van Brempt Ernest 3779 11. Leemans 22 12. Van Heek Frans 3769 12. DeMeyst 21 13. Creygelman Ed. 3764 13. Everaert 21 14. Guns Jozef 3747 14. Baert 21 PAROCHIECENTRUM Ontvangen u dit week-end: Lena en Edward Van den Broeck-Ebraert. JONGERENGEMEENSCHAP Te Baardegem op zaterdag 17 mei te 20 u. in de Parochie zaal nieuwe bijeenkomst van de «Jongerengemeenschap voor Evangelisch Leven» met animatie door E.H. Michel Bekaert. ledereen is er verwacht, bijzonder leidsters en leiders. KOMMUNIE Er waren 27 eerste kommunikantjes: 14 meisjes en 13 jongens. Plechtige kommunikanten waren er 42, 20 meisjes en 22 jongens. PINKSTERREIS Voor de driedaagse carreis naar de Vallei van de Ahr van 24 tot 26 mei, (Pinksterweekend) zijn er nog plaatsen vrij. Start op zaterdag 24 te 7 u. Reissom, car, logies, maaltijden, fooi, zetellift en drank in de car inbegrepen: 3.370 fr. In te schrijven door overschrijving van de reissom op rk 000- 60525226-68 van J. Muylaer, Dorp 63. Tel. 052-35.65.16. NAAR DE MOLIGNEE Voor de tocht per car naar de Molignée met de KVLV op zaterdag 31 mei zijn er geen plaatsen meer vrij. OP REIS MET DE PW Op dinsdag 20 mei naar Oost-Rozebeke naar weverij «Ter Molst». Koffietafel, geschenk, tombola, 's Namiddags naar brouwerij «Riva» met gratis konsumpties en amusement. Terug langs dancing Riva. Prijs 170 fr. fooi inbegrepen. Start te 8.20 u. SCHERPENHEUVEL Reis naar Scherpenheuvel en het Provinciaal Domein van Bokrijk op maandag 26 mei. Start te 8 uur. Prijs 200 fr. Inschrijven bij Constant Van den Broeck. HANDELSBEURS Op 5, 6 en 7 juli e.k. 5e Handelsbeurs georganiseerd door de NCMV-afdeling Meldert m.m.v. het stadsbestuur. De beurs heeft plaats in de lokalen van de gemeentelijke jongens school. Openingsuren zijn: zaterdag 17 tot 22 u., zondag 10 tot 22 u. en maandag 18 tot 22 u. Tijdens de openingsuren doorlo pend restaurant ten voordele van de Meldertse jeugdbewe gingen. Voor nadere inlichtingen: L. Vermoesen, Stevens- veldstraat 4. Tel. 052-35.70.52 MEIKERMIS De eerste zondag, alhoewel door een heerlijk lenteweer gezegend, verliep eerder kalm. Lichtpunten waren alleszins de wielerwedstrijd van «De Bergklimmers» die veel volk lokte en de enkele attraktiemogelijkheden voor de jeugd aan de Mooie Molen waar zich voor het eerst een auto- skooter opstelde. De dag werd echter opgefleurd door de plechtige kommunie die o.m. goed was voor heel wat drukte. Het tweede week-end stond in het teken van de Fanfare St. Cecilia met op zaterdag de marktnamiddag waarbij welis waar de dierenwedstrijd was achterwege gebleven maar KONINKLIJKE HARMONIE Op Pinkstermaandag 26 mei uitstap naar het muziek- en majorettenfestival te Ninove. Begin te Ninove te 15.30 u. Op zaterdag 31 mei naar de Oktoberhallen te Wieze voor het opluisteren van de Anti-Alkoholistische Landdag. Op zondag 8 juni Provinciaal Muziektornooi te Massemen in het Geuzenkasteel, Lambroek. Treden er nog op buiten Herdersem de maatschappijen van Temse (Recht door zee. De Brandweer uit Oudegem, St.-lsidorus uit Buggenhout en Volksopbeuring uit Massemen zelf. Gerda Cami en Karine Arts trekken in augustus naar Noord- Amerika voor het wereldkampioenschap Twirl met één stick. BELOTAVOND Op zaterdag 17 mei maandelijkse belotavond in café St. Antonius vanaf 20 u. NAAR NEIGEM Met de Davidsfondsafdeling op natuurexploratie te Neige en omgeving. Deze tocht gaat door o.l.v. André Kempen zondag 18 mei. S.V.V. MOEDERKENSFEEST Op zaterdag 17 mei om 17.30 uur vieren de moeders v S.P. - S.V.V. en B.G. hun jaarlijk feest in het loke Kapelleommegang 10. Het menu is samengesteld als volgt: Koude schotel met broodjes Verfrissing Koffie met gebak De deelname is gratis. Tevens ontvangt iedere aanwez moeder een gratis geschenk. Inschrijvingen uiterlijk tot woensdag 14 mei 1980 in lokaal of bij de bestuursleden S.V. CSC DE FALUINTJES En de boer...? Hij ploegde voort. Zal dit bekend gezegd n lang bewaarheid worden? In elk geval hebben de Europe landbouwers, en vanzelfsprekend dan ook de Vlaamse, de voorbije dagen van zich laten horen. Aanleiding hiertc de aangekondigde prijsverhoging van nauwelijks 2,4 Over het hoe en het waarom organiseert CSC De Faluintj. een voordracht door senator Willy Vernimmen, de enige Belg van de Landbouwkommissie van het Europees Parle ment, gevolgd door debat. Vrijdag 16 mei te 20 uur in 't Klein Dorp, Kapelleommegang nr. 10. waar meer marktkramers en ook meer volk dan verleden jaar kwamen opdagen. Op zondag was er dan de rondgang van de fanfare met deelname van maatschappijen uit Peutie en Oudegem en het konsert in de zaal Constant Van den Broeck. MELDERT-KERMIS De eerste meikermiszondag, alhoewel gezegend met heer lijk lenteweer, verliep eerder kalm. Lichtpunten alleszins waren de wielerwedstrijd van de «Bergklimmers» die veel volk lokte en de enkele attraktiemogelijkheden voor kinde ren en jeugdigen aan de Mooie Molen waar voor het eerst een autoskooter zich opstelde. De dag werd echter opge fleurd door de Plechtige Kommunie die o.m. goed was voor heel wat begankenis. Prachtig, leuk, goed, interessant en nog veel meer uitlatingen hoorden we van al de kinderen die meede den. Vonden ze de spelen zelf sportief? Ja hoor ze vonden het zeer sportief. De spelregels werden bijge houden. Er werd niet ruw gespeeld. Viel er een tegenspe ler of was er iets anders gebeurd steeds gingen ze hem helpen. Waarvoor werd er gespeeld? Voor prijzen? We vroegen het even oan enkele spelers. Het ant woord was steeds hetzelf de: voor hef plezier van het spel. Er werden 4 ploegen- spelen gehouden: handbal, voetbal, netbal en basket bal. Het spel dat het meest beoefend werd was: voet bal. Waarom zouden zo veel leerlingen voetbal kie zen? Hierop antwoordden ze als volgt: Het is een jongensspel, we kennen dit spel het beste. De meeste voetbalspelers waren bij een club. Dat is dus de reden van het goed spelen. Er heerste een algemene drukte. De spelen werden gehouden in de Osbroek, het algemene Aalsterse Sportkamp. Er werden vele wedstrijden gehouden in de voormiddag Bij de jongens waren er moor twee ploeg- sporten die beoefend wer den: voetbol en basketbal. Bij de meisjes werden drie sporten beoefend: voetbal, basketbal en netbal. De voetbal die naar zeggen een jongenssport is werd ditmaal door de meisjes ge speeld. De meisjes vinden dat voetbal hun ook past. Sommige meisjes vinden zelfs dat voetbal hoort tot de emancipatie van de vrouw. Daar deden zij op de sportdag wel aan mee. De basketbal ging in het meisjesteam vlot rond. In derdaad het basketbal werd door een zeer goed meisjesteam gespeeld. Er werd op zekere ogenblikken zelfs beter basket gespeeld dan bij de jongens. Netbal werd enkel bij de meisjes beoefend. Het is een soort van volleybal maar hier mag men de bal in de han den nemen en in de handen houden. Als buitenstaan der was het een zeer mooi spel. Handbal werd noch bij de meisjes noch bij de jon gens gespeeld. Met deze sporten werd de voormid dag gevuld. In de namid dag werd er cross gelopen en na de cross, sprint De cross bedroeg 1700 m. Men was pas gestart of het tempo waarop men liep lag reeds zeer hoog. Dit tempo werd echter niet gans de ronde volgehouden. Half weg was het reeds goed gezakt. De cross werd in verschillende reeksen gelo pen. De grond die normaal modderig ligt, lag nu droog. Het was namelijk reeds gans de dag warm en droog weer. Er werd toege- juichd naar diegenen die liepen. -Bij de aankomst hoorde je enkel hijgen. Op de vraag of ze moe waren van het lopen antwoordden ze: «Doodmoe, wij zijn pompof Toen alle reeksen van alle kategorieën gelo pen waren ging men over naar de sprint. Dit was uit eraard geen 1700 m. Neen, hier bedroegen de afstan den 80 en 100 m. Doordat de sprint steeds zo'n korte afstand bedraagt was men hiervan niet moe. Er werden betrekkelijk goede tijden af gedrukt. Na dit alles mocht men zich nog een tijdje vrij bezig houden. Dan kwam de tijd dat ze weg moesten. Maar als men hun vroeg of ze ervan genoten hebben zegden ze steeds. «Ja». Hopelijk voor hen zal het volgend joar evengoed zijn. (H.K.) Sinds mijn 10 jaar vraag ik altijd of ik een grote Amerikaanse wagen mag kopen. Het antwoord is altijd later. Spijtig dat ik nog te jong ben. Als ik achtien jaar was geworden vroeg ik dadelijk of ik de wagen nu kreeg. Goed zei vader. De volgen de dag gingen we naar een garage waar men Ameri kaanse wagens verkoopt. Daar keek ik mijn ogen uit. De garagehouder toonde ons een wagen. Het eerste wat vader vroeg was de prijs. De garagehouder zei: zevendertigduizend frank, 't Was een tweedehands wagen. Vader vroeg me of het het zo een wagen was en ik zei nee. Zo gebeurde het met de tweede, de der de en de vierde maar toen we aan de vijfde kwamen zag ik eindelijk wat ik wou. Ik riep dadelijk: vader deze zou ik graag hebben. Goed, zei vader en riep de garage houder en vroeg wat de prijs ervoor was. De gara gehouder antwoordde: drieëndertigduizend frank. Verkocht, riep vader en hij betaalde de prijs. Hij vroeg of ze de wagen aan huis wilde brengen. De garage houder vroeg wanneer hij de wagen mocht brengen. Morgen tegen zes uur. We gingen naar buiten en wer den nog nageroepen: tot morgen. De volgende dag om vijf uur stond ik al pa raat. Om zes uur stipt ging de bel. De man vroeg of de wagen mocht uitgeladen. Vader zei: zeker. Al gauw werd de wagen uitgeladen. Daar stond hij, de wagen die ik wilde. De eerste we ken hield ik mij bezig met hem te poetsen en te doen blinken. Op zekere avond zei vader: je hebt nu een wagen, nu moet je er ook mee leren rijden, ik heb je iaten inschrijven. De vol gende dag ging ik naar de les en na veertien dögen was er examen. Als ik daar in slaagde mocht ik rijden, anders niet. Gelukkig slaag de ik en vanaf die dag rijd ik elke dag met de wagen van mijn dromen. (J.T.) De man die de winkel openhield was een hondelaai in «Pindakaas». De oplossing luidt als volgt; De hoofdletter P in het dok en de letters a ernaast. In het kort: P in dak aas. Somengevat: Pindakaas. KWIS Hoeveel bollen staan er op het Brusselse Atomium5 a) 7 b) 9 c) 10 Hoeveel sterren staan a) 42 b) 52 c) 62 De hoeveelste kinderkrant is dit? op de Amerikoonse vlag? a) -te b) 5e c) 7e Hoe groot kan een giraf worden5 a) ongeveer 4,5 m b) ongeveer 5 m - c) ongeveer 5,5 m Welke passen niet in de rij? Suske en Wiske, Kuifje, Michel Vailant, De Kinder krant, Buck Danny, Turn en Tolk, Robert en Be rtrand, De Rode Ridder, De Voorpost, Nero

De Voorpost | 1980 | | pagina 15