8.B.C. DE HOORN EN B.B.C. DE NACHTWACHT SPELEN BEKERFINALE BEKER DER JONGEREN zevende uitgave! JULIEN DE COCK SUPERIEUR IN Tornooi Volley balklub Olympia - KWB Mijlbeek: BILJARTTORNOOI AALST! RECHTEROEVER B.C. SINT MARTINUS WINT STADSBEKER 1980! Sportweek Sportweek Sportweek Sportweek Sportweek Sportweek Sportweek TE AALST! Atletiek ZONDAG: DE 10 KM. ROND GIJZEGEM De Voorpost - 16 5.1980 19 beurde het ergste wat in bas ketbal kan gebeuren. Cockpit intcrccpteerd een Hoorn-aan val; Ferre Van den Hauwe ver trekt in tegenaanval. Is vrij weg. doch wordt langs achte ren gegrepen door Marc Cor nells Jef Thys reageert niet en De Swaef kan de score opdrij ven. De bal wordt ingegeven. Guy Van den Hauwe wordt langs achteren door De Swaef geduwd dat hij bijna de kleed kamers invloog. Weer geen reactie van Thys. en Dc Hoorn loopt uit tot 51-45. Het wordt een harde wedstrijd tussen nochtans twee ploegen, die het heel goed met elkaar menen. Er wordt geduwd en getrokken langs weerszijden, doch ref. Thys doet of zijn neus bloedt. In een hels wedstrijdeinde komt Cockpit-Zorba deze han dicap niet meer te boven, en zwicht tenslotte eervol met 59- 55. Topschutters. Bij Dc Hoorn: Cornclis 24 en Sterck 15. Bij Cockpit-Zorba Ras- schaert 16, en Ferre Van den Hauwe 17. In dc andere halve finale zorg de Dc Nachtwacht voor de verrassing door Magnetrol af getekend te kloppen. Magnc- trol-topspeler Paul Steenhout zat stevig in de schaar van het duo Cisse Van der Steen en Vermocsen, en dc afstands- schutters van Magnetrol waren niet in hun dagje. Meteen een toch onverwachte finale, tus sen kampioen De Hoorn, die een enige gelegenheid krijgt zijn bekerzege van vorig jaar te hernieuwen, en meteen ook de «doublé» te lukken, en De Nachtwacht, dat zich voorge nomen heeft dc beker te win nen! Dc troosting gaat tussen Magnetrol en Cockpit-Zorba. A.V.H. ln dc beker der Jongeren voor Kadetten en Scholieren Dames, hebben vijf Eendracht Aalst-atlcten gezorgd voor opvallende prestaties. In de 300 meter horden kadetten. klom Erica Van den Brocck op het hoogste schavotje met een tijd van 51 "6. Dit na slechts één weck training op dit nummer. Ook Greet Dc Vuyst. specialiste op lange afstand- en hoogspringnummers, liet bij de 800 meter kadetten een voortreffelijke 2'33"5 optekenen. De derde goede prestatie kwam er van Veerle De Brucckcr in het verspringen Scholieren, die een derde plaats haalde door 4m.88 ver te springen, met slechts een rugwind van 0.7 meter. Meteen een nieuw persoonlijk record voor Veerle. Nummer vier die een prestatie verzorgde was A. Van Holsbeek. die de 1500 meter Scholieren won in een voortreffelijke 5'25"8. Meteen haar tweede opeenvolgen de overivinning in twee weken tijd. En als laatste in de rij individuelcn zorgde N. Schelfthout. zuster van Guido. de Aalsterse Sportlaureaat. voor een nieuw klubrecord. door de discus 29m.89 ver te slingeren. In plocgverband klom Eendracht Aalst nog op het podium voor de 4 x 100m. kadetten. waar zij zilver veroverden in een tijd van 52"6. Zondag 18 mei 1980 organiseren de Haleydtvrienden een Wandeltocht: Dc 10 km. rond Gijzegem. Er wordt gestart te 14 uur. Inschrijvingen dienen te gebeuren in Café Denderland, Stationsstraat 96 te Gijzegem. De deelname is vastgesteld op 20 frank. Aan de deelnemers worden brevetten en stempels uitgereikt, in het lokaal bij Marc Macs, Stations straat 100 te Gijzegem. A.V.H. de halve finale van het Aalsterse Bekertornooi heeft de chtwacht voor een nieuwe verrassing gezorgd. Het ■akelde BBC Opel-'t Paviljoen uit. Na een vry aardige 'g. dstrijd, die echter eens te_ meer verbod werd door een ak leidende Meert. Opel had doorgaans de leiding op I scorebord, doch in één minuut tijd veranderde het jrebord van een zes puntenvoorsprong van B.B.C. lel-'t Paviljoen naar een zeven punten achterstand. arbitragefoutcn, die daar- betrokken waren grenzen i het ongelooflijke. Van de- onmogelijke situatie, maak- dc ervaren Nachtwachtploeg oruik om het tij te doen Tot bij het eindsignaal [waarden de Nachtwacht spc- hun kalmte en wonnen ileindelijk met 67-62. Dins- Jgavond was er een grote op- 1 de Okapizaal. Twee iers van formaat prijkten de affiche. Vooreerst De jorn-Cockpit, vervolgens mpia - Magnetrol. i Mare De Smet en Guy den Hauwe kwam bckpit het best uit de start- lokken, doch Troch en Van Kr Speeten reageerden zodat drie minuten De Hoorn de ding overnam. 7-8 langs een [istmikkende Cornelis, Troch i Van der Speeten kon De wrn dra een serieuze kloof tan aan de 16' 16-28. Een voortreffelijke Mare De Smet zorgde er echter voor dat deze kloof niet verbreedde bij de rust 26-39. Een man per man- akterend Cockpit Zorba bracht Ferre Van den Hauwe op Bert Troch en Mare De Smedt op Mare Cornelis. En waarlijk, dit hielp, alhoewel Mare Cornelis eerst nog uit diepte tot 30-47, moment waarop Guy Van den Hauwe zijn geducht afstandsshot te rugvond. Stilaan maar zeker begon Cockpit-Zobra aan de achterstand te knagen 38-49, 48-55. Deze zevenpuntenkloof bleef tot de 14' op het bord. Een nieuwe bevlieging van Guy Van den Hauwe. nu flink gesteund door broer Ferre, bracht Cockpit-Zobra aan de 18' een eerste maal voor 74-73. Possé en Rasschacrt dreven door. en verder dan een ultie me reactie van Bert Troch kwam De Hoorn niet meer. De beste schutters waren voor De Hoorn: Troch 27, Van der Speeten 16, Sterck 14, Corne lis 10. Bij Cockpit-Zorba wa ren Ferre Van den Hauwe 24 De Smet 14 en Guys Van den Hauwe 23 de produktiefsten. Na deze driepuntennederlaag was De Hoorn de beste verlie zende ploeg, daar BBC Opcl-'t Paviljoen, de avond voordien met 5 punten verschil verloren had. en dus samen met De Nachtwacht. Cockpit-Zorba. kon De Hoorn deel uitmaken "van de halve finalisten! Kon? Indien Magnetrol en Olympia een kleiner verschil op het bord hielden was De Hoorn buiten! Zover heeft Magnetrol het echter niet laten komen Nochtans was Olympia het best gestart, met een vijftal de 2 Van den Borres. Blanckacrt een ongrijpbare Paul De Neve en Dany Huylebroeck op de spelverdeling sloegen de Olympias onmiddellijk een kloof. Doch liefhebber als zij zijn. krijgen ook de bankzit ters de gelegenheid in het veld te komen. Iets wat Magnetrol toeliet, via een voortreffelijke Paul Stcenhaut gelijk te stel len. Gedurende meerdere mi nuten bleef het een spannende zij-aan-zij. doch in het zicht van de rust kon Olympia een eerste maal een kloof slaan. Na de herneming, probeerde Olympia het weer met zijn ba sisvijf. doch de kadans bleek gebroken zodat Magnetrol een gemakkelik tienpuntcnover- winning boekte. Meteen waren de halve finalisten gekend. Cockpit-Zorba moest opnieuw tegen De Hoorn bewijzen, dat hun overwinning geen eendagsvlieg was. terwijl Mag netrol de schijbaar gemakkelij ke opdracht kreeg tegen Nachtwacht. Cockpit-Zorba dat in zijn vorige wedstrijd tegen de kampioenen onder vonden had. dat een stevige mandekking baten afwierp, kleefde opnieuw dit systeem aan. En hun systeem klopte; langs Possé en Rasschacrt. die nu meer ruimte kregen onder de ringen, dank zij de afwezig heid van Bert Troch benutten deze tenvolle en Cockpit-Zor ba kwam 0-4 voor. Sterck. Van Stichel en Cooreman reageer den en na 4' was hun achter stand verdwenen. Via de ge broeders Van den Hauwe enerzijds en via Mare Cornelis anderzijds bleef het gedurende 6' gelijkopgaand. Geen van beiden gaf een puntje toe Een nochtans gekwetste Danny De Boitselier zorgde voor 20-24. Jacques Rasschacrt en Ferre Van den Hauwe dreven op tot 20-27, maar dan brak dc veer. Guy Van den Hauwe. miste drie opeenvolgende inleggers. Mare Cornclis reageerde en bracht De Hoorn op 26-27 bij het ingaan van de laatste mi nuut Mare Sterck zette De Hoorn voor en Mare Cornelis zorgde voor 30-27 ruststand. 7" geleden hadden de Cockpit- Zorbaboys hun laatste doel punt laten optekenen. Waar lag dit gebrek? Enerzijds door het feit dat Cockpit slechts over vijf spelers beschikte, bij wie Danny De Boitselier dan nog gekwetst liep en ander zijds door de schandalige arbit rage van de heer Thys. In de tweede helft zouden zijn be slissingen dc wedstrijd be ïnvloeden en doen verwateren tot een onkennelijk laag peil. Nadat Mare Cornelis met een 4 op 4 Cockpit-Zorba op een 41- 27 achterstand gezet had. kwa men de Hopmarktjongens kalm maar zeker opnieuw in dc wedstrijd 41-33. 47-41 en na 6" 47-45. Op dit ogenblik ge- I Op zaterdag 10 en 11 mei 1980 organiseert Volleybalklub I Olympia Mijlbeek zijn zevende volieybaltornooi voor 1 recreatieplocgen. Dit tornooi gaat door in het kader van I de Sportweek van Aalst, en 12 ploegen verlenen hun I medewerking: KWB Gijzegem, KWB Ovcrmere. Pingie j Welle II. Sportam, Pingie Welle I. KWB Ovcrboelare, KWB Erembodcgcm, Olympia.Mijlbeck 1. KWB Appel- I terre. Eureka. KWB Sint-Jan en Olympia Mijlbeek II Nieuw is dat dc organiserende klub dit jaar met twee ploegen aantreedt: dit tornooi betekent meteen het offi cieel debuut van Olympia II Op zaterdag 10 mei 1980 vinden de schiftingen plaats en op zondag 11 mei 1980 worden de finales gehouden. De aanvang is telkens j voorzien te 13 u. Dit tornooi gaat door op dc speelplaats van het Sint Martinusinstituut, Moorselbaan 128 te Aalst. De inkom is GRATIS! A.V.H. Annick De Schrijver finishte voor Malfroid, Meert, Van Damme, Arijs en Ghijsels. 33 meter ver, wel een behoorlijk resultaat, (Per) Verspringen kadetten De Gyssemé oan de beurt, (Per) van Dc Cock Anné die naar In de schaduw van de Stasbeker, waarvan B.C. de Arend om organisatorische redenen uitgesloten is, bleven de Punten speelt en De Cock biljarters van de Arend niet inaktief tijdens deze Sport- naar 100, kendcn dan clk een week. Integendeel zelfs. Zij organiseerden het biljarttor- nooi van de rechteroever Noord, en ontvingen hiervoor 27 inschrijvingen. Na de schiftingswedstrijden bleven er nog goed moment. Anné scoorde een serie van acht caramboles, doch De Cock reageerde met 13. Na 19 beurten was het pleit volgende spelers over voor de finale: Hobbels Gunther en dan ook beslist Julien De Anné Remi van B.C. Kromme Stokken. Maurits Van den Bulcke en Willv Van Langehoven van het organiserend B.C. Arend en Julien De Cock van B.C. Immerzeel. Zaterdagavond ontving B.C. Sint-Martinus in zijn eigen lokaal de Stadsbeker 1980, uit de handen van de Voorzit ter van het Stedelijk Sportkomitee de heer Emiel Taver- nier, die ter dezer gelegenheid de taak diende over te nemen van de heer schepen van Sport, Eddy Monsieur, die wegens het laattijdig beginuur van de prijsuitreiking moest belet geven. In aanwezigheid van vele bil- jartliefhcbbers, -besturen en schenkers van diverse trofeeën was de Heer Prosper Corthals werkelijk onder de indruk toen hij de prachtige trofee in ont vangst nam Dit betekent voor B.C. Sint Martinus de tweede opeenvolgende zege van de Stadsbeker, door de individue le prestatics'van dc leden-spe lers dienen nu benadrukt. Van de zeven finales won BC Sint Martinus er vijf, wat een re cord aantal overwinningen gaf in punten zodat de Stadsbeker voor een tweede keer in hun handen kwam. In dc categorie 30 punten, behaalde Dirk Bal een eerste plaats met promotic naar 55 punten. Albert Dc Voogt werd laureaat in de ca tegorie 40 punten. Hij gaat eveneens over naar 55 punten. In de categorie 55 punten be haalde Guy Lievcns dc eerste plaats met promotie naar 70 punten, terwijl Kamiel Meert en Gerard Elskens zich respec tievelijk vierde en vijfde klas seerden in diezelfde discipline. Ook in de categorie 70 punten ging BC Sint Martinus met de overwinning lopen Paul Schollacrt werd laureaat en promoveert meteen naar de 9(1 punten. In dc twee hoogste categorieën bleef BC Sint Mar tinus enigszins onder dc maat. In de 90 puntencategorie ver wierf Van der Hels Victor dc vierde plaats en in dc 120 pun ten rangschikte Prosper Cort hals zich derde. Tot slot werd in het kaderspel Frans Vcrley- sen laureaat BC Sint Martinus dat gesticht werd op 22 juni 1957 kent heden het succes rijkste seizoen sinds zijn be staan. Reeds vorig jaar begon dit succes door de Stadsbeker een eerste keer binnen te rij ven, doch dit jaar stond geen maat op de Sint Martinusbil- jarters. Deze plotse vooruit gang is wel te danken aan eni gewijzigingen in het spelerspo- tcnticel. Vorig seizoen was dc club verrijkt door een samen gaan met BC Palace dat zon der lokaal was gevallen, doch er dit seizoen vandoor ging en zich in het ABC lokaal aan de Gentsestraat ging vestigen. Doch anderzijds kwam nieuw bloed de Sint Martinusgroep versterken. BC Onder Ons, een ploegje. dat steeds be stempeld werd als een kleine niemendal, en uitsluitend voor amusement klubkampioen- schappen speelde, verliet hun lokaal 't Land van Riem. sa men met hun lokaalhouder en lid Armand Van Hauwcrmci- ren. Zij vonden onderkomen in Café De Klok, doch niet met ieders instemming, daar de biljartzaal achteraan in een zaal stond, zodat weinige De Klok-kiantcn iets afwisten Van het bestaan van een biljartklub in dit lokaal, wat enigzins dc Icdenaangroci van de klub tegenging. Zo kon het niet lan ger meer. Het biljart werd ver kocht en het bestuur besliste voor een fusie met BC Sint Martinus. Een fusie die Sint Martinus zich waarschijnlijk nooit zal beklagen. Tussen de vijf laureaten zitten immers drie Onder-Onsers. Ook in vroegere tornooien blonken de spelers van het vroegere On der Ons uit. Op het tornooi van de BC Arend werd Albert Buyle laureaat voor Jan Bal. Allemaal oud-Onder Onsspc- lers. Zijn die kleine spelers plots groot geworden? Neen, het antwoord is voor de hand liggend. Dc spelers worden nu gewaardeerd, en opgeleid door bekwame biljarters, die BC Sint Martinus rijk is. Daarom mag voorspeld worden, dat het huwelijk: BC Sint-Martinus - Onder Ons van lange duur zal zijn. BC Sint Martinus heeft nog andere trofeeën in de wacht gesleept. Zij veroverden ook dc «Wissclbckcr Ghis Wil- letns». Laureaat werd Sint Martinus 5 met Albert De Vooght. Danny De Sutter en Freddy Bolscns voor Sint Mar tinus 1. Sint Anna 3 en Sint Martinus 6. In klubverband gaat alles dus uitstekend voor BC Sint Martinus. Naast de acht veroverde bekers heeft BC Sint Martinus ook zijn ei gen kampioenen gehuldigd In recks A werd Frans Verleysen kampioen, in reeks B was dat Marcel De Neef. terwijl in reeks C Hector Ruyssinck de titel pakte Het bestuur be staande uit voorzitter Prosper Corthals. ondervoorzitter Frans Luyckx. sekretaris Au gust Baevens. schatbewaarder Elskens Gerard, sportbestuur der Jozef De Sutter en be stuursleden Marcel De Neef en Paul Schandcvijl is dan ook niet weinig fier dat hun des tijds zo bescheiden klubje. uit gegroeid is tot écn van de grootste en sterkste klubs uit het Aalsterse. Ondanks de tal rijke promoties hoopt BC Sint Martinus op de ingeslagen weg verder te werken en volgend seizoen voor de derde maal tereke de Stadsbeker binnen te palmen. A.V.H. Cock haalde zijn 100 punten, terwijl Anné slechts aan 26 geraakte, en werd meteen ein doverwinnaar van dit tornooi. Uit de handen van schepen van de Sport. Eddy Monsieur, sters Sportkomitee vangst nemen Anné Remi en Julien De Cock regelmaat van dc klok. zodat waren duidelijk de besten van de BC Kromme Stokkenspeler r het lot en kwamen elk '■met 3 dfa een netelige situatie ver- mocht een glunderende De overwinningen 6 matchpuntcn keerde. Na 10 beurten bestond Cock de trofee van het Aal- tegenover mekaar te staan in er nog weinig hoop voor Anne. de eindronde. Remi Anné kon want het scorebord toonde een moeilijk zijn zenuwen de baas 9-60 stand aan in het voordcel en liet een paar mooie kansen Uitslag van de finalepartijen 1Julien De Cock Immerzeel 2. Anné Remi Kromme Stokken 3. Hobbels Gunther Kromme Stokken 4. Willy Van Langenhovcn BC Arend 5. M. Van den Bulcke BC Arend onbenut. Een meer gerouti neerde Julien De Cock in dit soort wedstrijden, bewaarde zijn kalmte en scoorde met de 8 4(H) 93 4 301 37 6 146 88 1 659 II 2 13(1 98 1 326 8 2 201 88 2 284 19 2 166 KM 1 596 7 Ook het sportgebeuren kreeg ruimte op de topdag. (Per) Greet De Vuyst (Lyceum) haalde het bij de kadetten voor Chantai De Cate (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 19