jokeren pakt de lanen, Anderlecht Ie punten. Scheids rechter eens te meer de zondebok Nog niet aan rusten toe Manager De Rij cker «Liever kwaliteit, dan kwantiteit» V'1_J Beker van België SK Beveren- Standard op zaterdag 17 mei om 20 De Voorpost Gudjohnsen scoort moeiteloosdoch Schoeters kent het doelpunt niet toe. Lokeren-Anderlecht 0-1). (dm) ook voor schoeters om de derde gele kaart uit de wedstrijd te trekken. Met nog negen minuten te gaan werd Bett, gelukkig voor- hem. vervangen door Dar- denne. Het derde afge keurd doelpunt werd aan getekend door Larsen met een lob. Enkel in dit geval kon men spreken van een terecht afkeuren wegens buitenspel. De anderen wa ren op zijn minst twijfelge vallen. Martens zou vijf minuten voor tijd nog de staander treffen. Zijn laatste wapen feit. want hij zou even later vervangen worden door Ceuppens. Na het eindsignaal van Schoeters ging men van Anderlechtzijde zo uitbun dig te keer dat men zelfs even dacht dat hier een Europabeker werd gewon nen. Het was echter slechts de redding van hetgeen er nog te redden viel na een voor hen barslecht seizoen. Aantal toeschouwers: 15.00(1 Scheidsrechter: de heer Schoeters De ploegen: S.C. Lokeren: Hoogenboom, Verbrug- gen. De Schrijver, Dalving, Verheyen, Mommens, Bett, Gudjohnsen, Larsen, Lubanski, Somers. S.C. Anderlecht: Munaron. Van der Eist, Dusbaba, Jaspers. Vercauteren, Bou- vy, Nielsen, Haan, De Groote, Martens. Vervangingen: 72' Bouvy door Brylle. 81' Bett door Dardenne; 85' Martens door Ceuppens. Doelpunt: 32' Nielsen (0-1) Gele kaarten: Hoogen boom, Jaspers, Nielsen, Bett. Robert Coremans Ook al leek Lokeren tijdens de wedstrijd tegen Anderlecht reeds op bepaalde momenten de vakan tieperiode te zijn begonnen, toch is dit niet helemaal zo. Zij moeten immers nog een paar keren vriend schappelijk op het veld. alvorens tijdens de komende maanden een paar kilootjes aan gewicht te gaan bijwinnen. Op donderdag 15 mei waren zij te gast bij het Nederlandse AZ 67. Dit in het kader van het 12 112 jarig bestaan van deze Alkmaarse vereniging. Op 16 mei dient in lerzeke een Zeeuwse selektie partij gegeven te worden. Aanvang 19 uur. Ook Polen komt nog aan de beurt. Op het veld van Katovice is er op 21 mei een wedstrijd gepland tegen een nationale Poolse selek tie. Dynamo Kiev zal eveneens diezelfde avond tegen een andere Poolse nationale selektie in het veld treden. Men verwacht 80.000 toeschouwers. Benevens deelname aan de Beker van Vlaanderen zal er in het voorseizoen aangetreden worden in een tornooi in het Franse Troves. Andere deelnemers zijn daar: Paris - St. Germain, St. Etienne en Bohemians Praag. Het tornooi heeft plaats van 11 rot en met 13 juli. R. C. Bij Lokeren had men reeds op de voorlaatste speel dag zijn Europees doet bereikt en er viel dan ook weinig kleedkamernieuws te rapen. Wel ontlaadde men zich met als centraal onderwerp de dubieuze leiding van Schoeters, en zijn grensrechters. De man uit Mol geniet al geen te beste reputatie bij de Daknammers, om niet te gewagen van een barslech te Zondag zorgde hij alleszins niet voor een keer punt. Voor hen bestaat er immers geen twijfel dat het resultaat viermaal in hun nadeel werd omgebogen, tijdens evenveel wedstrijden van Schoeters. Aan hel geel voor Bett en Hoogenboom werd uiteindelijk nog het zwaarst getild. Bett hield staande Martens niet te hebben aangelopen, terwijl Hoogenboom maar niet begreep dat hij geen zelfrechter mocht spelen toen Martens, na een fluitsignaal van de meest besproken man op het veld doorspeelde. Door deze twee kaarten op de laatste speeldag ziet de Lokerse toekomst er maar geelkleurig uit. Zowel Bett als Hoogenboom bereiken immers de zespuntenlimiet en dat betekent rusten tijdens de eerstvolgende com petitiedag (en dat is in dit geval uiteraard volgend seizoen). Ook bij Anderlecht werd niet unaniem geestdriftig gereageerd op de wedstrijdleiding. Johny Dusbaba bleef onschuldig pleiten in de faze waarbij hij na een kwartier scoorde, maar af gevlagd werd wegens handspel. «Ik nam de bal mee met de bil en heb het leder zeker niet met de hand aangeraakt. Vandaar mijn verwondering en protest toen het doelpunt werd afgekeurd.» Verder toonde de Nederlander zich gelukkig met de manier waarop de weliswaar krap pe, maar toch verdiende overwinning werd behaald. Anderlecht heeft zich eindelijk weer eens als een ploeg getoond. Dat was trouwens ook reeds merk baar in de wedstrijd tegen Standard. Wat mezelf betreft heb ik de tweede helft een meer verdedigende rol toegewezen gekregen. Het was niet meer nodig veel energie te gebruiken door offensieve rushes. Het belangrijkste was de voorsprong te verdedigen en alzo met die Europese plaats een verloren seizoen toch nog enigszins te redden.Urbain Braems, wiens toekomst bij Anderlecht niet meer vanzelfsprekend is, was vol lof over de verrichting. "Ik moet vandaag de collectieve strijdlust van alle spelers loven. Na Winterslag is dit pas de tweede keer dat dit gebeurde tijdens het huidige seizoen. Door dit resultaat hebben we dan toch nog kunnen goedma ken, wat nog goed te maken viel. Nu moet er uitgekeken worden naar serieuze versterking voor volgend jaar. Spelers met Europese klasse als een Van Der Eist en een Rensenbrink vervang je niet zomaar.» Van Der Eist, die er uiterlijk niet zo gelukkig bijstond, trekt voorlopig een streep onder zijn An- derlechtperiode en reist op 19 mei af naar New-York om nog enkele schikkingen van private aard te treffen. Hij zal er ook reeds twee wedstrijden spelen met zijn nieuwe ploeg in een tornooi. Op 26 mei keert hij dan weer naar België terug om de Europese kampioenschappen voor te bereiden. R. Coremans Rony Somers heeft in tegenstelling tot bepaalde persberichten zijn kontrakt met Lokeren hernieuwd voor de duur van twee jaar. Wel bevestigde de Lokerse bankbediende dat er inderdaad kontakten geweest zijn met Anderlecht, maar die zijn dus ondertussen reeds afgesprongen. Ook voor Ray mond Mommens, nog 1 jaar onder kontrakt bij de Waaslanders. zou vanwege de Brusselaars interesse bestaan. Van de huidige basisspelers, wier kontrakt dit seizoen ten einde loopt en die nog geen nieuwe overeenkomst hebben afgesloten, blijven nog alleen Verheyen en Bett over. Zij bevestigden evenwel dat er reeds verregaande kontakten zijn geweestzodat het best mogelijk is dat bij het verschijnen van deze regels ook door hen een nieuwe verbintenis werd ondertekend. Ronkende namen die de smalle kern moeten komen aanvullen zijn er nog niet. Wel verklaarde manager De Rijcker: Het zal misschien niet veel zijn wat ivc zullen kopen, maar het zal iets goed zijn. De kwaliteit primeert bij ons op de kwantiteit. Dit was DE kans voor Larsen om Lokeren langszij te brengen, doch Munaron had een fantastische refleks in huis. (Lokeren-Anderlecht 0-1). (dm) g "ïinf VRIJDAG 16 ME11980 fSPORT s; dJ Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05Z21.40.60 Lokeren - Anderlecht 0-1 ■maal werd er op Daknam gescoord en slechts één el doelpunt haalde het boekje van scheidsrechter oeters. De andere drie, waarvan zeker twee zware feigevallen, werden op aangegeven van de grensrech- met een eenvoudig fluitsignaal geannuleerd. Hel werd hoogstaande partij, maar dat werd ook niet verwacht ien het enorme belang dat er van uitging voor één der le ploegen. Anderlecht behaalde met deze overwinning toch in extremis nog een Europees ticket met een voor slechts vijfde plaats. Tijden veranderen. Lokeren kon verdienste opeisen, in deze laatste competitiewedstrijd irin zij buiten het prestige toch weinig te winnen of te liezen hadden, sportief hun kansen te hebben verde- d. Zonder de dubieuze beslissingen van Schoeters zou e slotwedstrijd die het nu moest hebben van de nning omtrent de einduitslag, allicht een andere wen- g hebben genomen. ekevreters». Mochten dacht van de scheidsrechter en en Somers het in en liet het doelpunt, afkeu- hoofd halen nu reeds ren. Daar waar iedereen de voetballerij te stop- dacht dat Dusbaba het le- dan kunnen zij onge- der had doorgespeeld ge- jfeld aan de kost komen kregen in buitenspelstand le boerderij. De manier maakte de betwiste man ,rop zij zondag voor de langs de lijn duidelijk dat prop zij zonaag voor de langs ae lijn auiaeujK aai üstrijd (Larsen een haan hij handspel van de Neder- Somers de vrouwelijke lander had opgemerkt, derhelft ervan) bij de Geel was er ook voor Bett. ïmen pakten verraadt Hij liep Martens aan in de :szins een aanleg voor grote rechthoek en die ging beroep. De thuissup- uiteraard gewillig neer. Tot rters hadden hun colle- omstreeks het halfuur s uit de stad namelijk moesten we wachten om gast op twee pluimdie- het eerste echte Lokerse het lievelingsgerecht doelgevaar zien geboren te de Brusselse «Kieke- worden. Een hoge voorzet iters». Ook voor Ver- van Verbruggen zondag yen en Van der Eist wa- in uitstekende doeneen er geschenken, allebei kopduel tussen Gudjohn- Lokerse zijde. Mis- sen en Rombauts en de lien had Anderlecht die neervallende bal die door n Swat vergeten. De Lo- Vercauteren slordig werd rse kapitein mocht met teruggespeeld. De Ijslan- bloemen pronken om- der was er als de kippen bij He van het behalen van maar stuitte op de uitlopen- titel van herfstkampioen de Munaron. een Uefa-ticket, Swat Anderlecht was nog een n zijn kant was aan zijn paar keren gevaarlijk op atste competitiewedstrijd hoekschoppen van Nielsen e alvorens uit te wijken- De Deen die bij Ander- het Land van Uncle lecht te lang in het seizoen m. Toen het terrein ge- op de bank werd gehouden alle zou trouwens het enige ge valideerde doelpunt uit de wedstrijd aantekenen. In de 32ste minuut vlot sa menspel tussen Martens en Nielsen, deze laatste liet overhield aan een Hoogenboom met een lodremingreep op Gud- grondscherend schot geen kon er gedurende kans. vangskwartier wei- Ook Lokeren zou regie- vermeldenswaardig mentair scoren. Twee mi- orden beleefd. En dan nuten voor rust speelt So- as het tijd voor een eerste mers Gudjohnsen aan die zich knap doorzet en zelfs feilloos Munaron omspeel de. Maar zoals reeds ge- mtroleerde met de bil of steld was Schoeters niet in hand en knalde kei- een gulle dag en annuleer- ard voorbij Hoogenboom. de dan ook dit tegendoel- 'e grensrechter trok ech- punt. Toen de bal reeds ir vlaggezwaaiend de aan- tegen de netten prikte was iverd was van reemde voorwerpen» )n dan eindelijk de wed- ijd zelf beginnen, nevens de gele kaart die spers in de negende mi- gekeyrd doelpunt. Dus- aba kreeg de bal toege- >eeld van Vercauteren, De eerste editie van de halve finale tussen uittredend landskampioen SK Beveren en Standard Luik heeft plaats op zaterdag 17 mei. Om 20 uur fluit scheids rechter Schoeters (waar hebben we die naam nog gehoord?) de aftrap. Schoeters wordt aan de lijn bijgestaan door grensrechters Laenens en Broec- kaert. de uit vorm zijnde grens rechter aan het zwaaien ge slagen. Een op zijn minst late reaktie. Na de herneming deed Lu banski Dusbaba. overigens de beste man op het veld, draaien en keren tot de koele Nederlander er het Noorden bij verloor. Dan plaatste de Pool een effect bal die op het kruishout zou te pletter slaan. Onder tussen gaf James Bett de Lokerse revelatie dit sei zoen. een erbarmelijke ver toning weg. Bijna in al zijn tussenkomsten liep het fout. Waren het lome be nen ingevolge het warme weer of was het enige mis noegdheid nopens het uit blijven van een voor hem gunstige kontrakthernieu- wing? Feit is dat James, die dan toch een reuzeseizoen speelde deze afgang in de laatste wedstrijd zeker niet verdiende, al evenmin als het afkeurend geroep van- op de supportersplaatsen. Wat is men toch rap ver geten. Anderlecht trok zich nu va ker achteruit en nam nog weinig risiko's. Toch moes ten zij toezien hoe Lokeren in de 76ste minuut uitpakte met de beste aanval uit de wedstrijd. Een tik-tak aan val tussen Dalving, Mom mens en Lubanski bracht de bal bij Larsen. Zijn draaiend, maar zwak schot werd door een uitstekende Munarson onschadelijk ge maakt. Een redding die voor de ex-landskampioe- nen zeker miljoenen waard is. Een halfuur in de twee de helft toont de grensrech ter nog maar eens hoe slecht hij in vorm is. Er was zeker geen buitenspel mee gemoeid toen hij toch weer fier de vlag hees. Maar ja, iedereen heeft wel eens een slechte dag. Een kwartier voor tijd werd bij Ander lecht Bouvy gewisseld voor Brylle. De jonge Kenneth toonde in dit kwartier meer dan Bouvy in de vorige pe riode en dat is zeker niet ingegeven door racistische overwegingen. Het aanvalsprobleem blijft bij de Brusselaars inderdaad problemen stellen. En zeg gen dat er al zovele miljoe nen werden gespendeerd om aan dit euvel te verhel- pén. Het resultaat was meestal een bedanking na een korte inspeelperiode voor al dan niet bewezen diensten en een opstaptic- ket in de binnenzak. Ge lukkig voor velen onder hen kwam achteraf dan toch nog een rehabilitatie bij een andere werkgever. De tijd verstreek, de span ning steeg Naarmate het einde in zicht kwam ging men vooral van Anderlechtzijde zenuwach tiger akteren. Dusbaba's offensieve rol was nu wel helemaal uitgespeeld. Hij organiseerde nu met patron Haan de verdedigingsgor del. Ook Hoogenboom kreeg geel. Nadat scheids rechter Schoeters had ge floten ging Martens toch nog door. Reden genoeg voor Bob om de Ander- lechtaanvaller met een catchgreep uit het boekje te vellen Reden oenneo agvlak worde at 75 1 J is ofl itholiej ndiane tijd vel de oud adsdieij Urbanus II moest nu ook Urbanus 1 op het (Europees) podium toelaten

De Voorpost | 1980 | | pagina 21