W is gewipt SK Herdersem stuit op ret Luc Lippens Fernand Van den Berghe nieuwe sekretaris bij KAV Dendermonde Verknoeide kansen en eerste nederlaag Lokerse SV aktief op de transfert-markt IW HAMME riERT LUC SCHUDDINCK België- Roemenlë op de Heizei <4« 3d De Voorpost - 16.5.1980 - 23 mdt i 'jk die di nog op 'i goalt de eigt ïdronde voor eventuele klimmer naar derde provinciale Ede-Herdersem 4-2 (na verlengingen) ker di men vi begeert 'ën. G 'e met zelfs dat SK Herdersem eer voorbij Sp. Wortegem am in de eerste ronde, eft het nu de keerzijde de medaille gezien in wedstrijd tegen Ede. De dstrijd was nochtans ed gestart voor de Her- 'e rsemnaren. Na 2' spel n Stefan De Wolf een '?,u z jchtvoorzet van Louis rt entemooj afronden en Vaa$ je 10' besloot Louis De :k, nadat hij de laatste rdedigers, doelwachter luis, uitschakelde, in het ige doel. 0-2. De spelers i SK Herdersem vonden :e voorsprong voldoen- en vergenoegden zich met rustig voetbal, en lek ker luieren in de hete zon. Van deze situatie maakte Ede gebruik om nog voor de rust tot 1-2 terug te komen. De tweede helft was gelijkopgaand, doch doelpunten bleven uit tot 10' voor het eindsignaal. Dan begon de Herdersem- se lijdensweg. Doelman Benny De Cooman, hield een goedgeplaatst schot met beide handen klem- vast. Een gevolgde Ede aanvaller schopte pardoes de bal uit de handen van de doelman en besloot in het ledige doel. Scheidsrechter Lippens deed alsof zijn neus bloedde, zodat de bordjes gelijk hingen na de reglementaire speeltijd. In de eerste verlenging was Herdersem toonaange vend, doch weer plaatste scheidsrechter Lippens zich in de belangstelling, door een strafschop te weigeren aan SK toen een Ede-ver dediger de bal met beide handen speelde, zodat de verlenging afgesloten werd met een ongewijzigde stand. In de tweede verlen ging was het spel evenwich tiger. Aan de 7' vlagde grensrechter Leys voor bui tenspel van Ede, dat liefst met twee aanvallers in de val gelopen was. Scheids rechter Lippens zag het sig naal van zijn grensrechter over het hoofd, zodat Ede gevleid op 3-2 voorsprong kwam. Alsof dit alles nog niet genoeg was, forceer den de Edenaren in de slot minuten nog een straf schop. Ook deze tussen komst leverde een doel punt op, zodat Herdersem uitgeschakeld is en nu kan nawenen over een verloren seizoen, enigszins be ïnvloed door de scheids rechters, en kan beginnen bouwen aan een ploeg voor volgend seizoen. (AVH) 'mpda Igië plot e gare rilscoi menin reeks, l in d Wai Berlare huldigde zowel het fanionteam als de miniemen: beide ploegen werden kampioen in hun reeks, (jj) aar r hegi t in ht ypend 'avo, verde vloee n alle Me, evere eest op het programma Hamme waar de sup- ortersklub «Blauw en wart» nu zaterdag 17 ïei om 21 u. in de zaal De Bond» aan de Kapel straat niet alleen zijn veede klubbal organi- eert, maar bovendien ook de beste VW-speler iert. Die eer viel dit sei- oen, hoe kon het an te beurt aan Luc ichuddinck. Hij totali- eerde een biezonder oog puntentotaal. Jiemand van zijn kolle- vormde enige be dreiging voor de Hamse middenvelder. De sup- portersklub brengt dan ook een grootse hulde aan deze verdienstelijke sportman. Vorig jaar werd dit initiatief een eer ste maal genomen. Het werd meteen een schot in de roos. Als beste voetballer kwam toen Ronny De Beule uit de bus. Dit jaar wordt Luc Schuddinck in zijn tred gevolgd door Rudy Maes en Omer Van Praet die respektievelijk op de tweede en derde plaats eindigden. Voor de. muzi kale omlijsting op deze dansavond zorgt de Vlaamse zanger Benny Scott en diens orkest «The Big Ben». Voor de supportersklub Blauw en Zwart wordt 17 mei ontegensprekelijk een hoogdag. Deze klub die gevestigd is in het «café Goalkeeper» tegen over het voetbalveld van VW Hamme is ontegen sprekelijk een dynami sche vereniging. Onder voorzitterschap van Ger- rit Rotthiers worden er jaarlijks heel wat initiatie ven genomen ten gunste van de Hamse eerste pro vincialen De h. Rotthiers kan in zijn werking verder rekenen op de dynami sche steun van de overi ge bestuursleden, Roger Lemmens, Louis Vernim- men, Jozef Verholen, Ed dy Vaele en Luc Heymans. Vermelden we bij dit al les nog dat de datum van 17 mei wel iets extra zou kunnen inhouden. Die dag wordt immers de uit spraak verwacht in de zaak Denderhoutem. Krijgt deze klub de straf die haar te wachten staat, dan wordt met de hieruit voortvloeiende promotie van blauw-zwart het sup- portersfeest extra aange wakkerd. EDM Eerste provincialer KAV Dendermonde heeft in de, wat men doorgaans alhoe wel ten onrechte, de «do de» periode pleegt te noe men ook de kans waarge nomen om in de schoot van het bestuur enkele wijzigin gen aan te brengen. Jan Van Damme wordt als se kretaris opgevolgd door Fernand Van den Berghe die al vorig seizoen voor deze funktie werd aange zocht doch toen ter elfder ure forfait gaf. Op de schouders van de nieuwe sekretaris rust nu de niet gemakkelijke taak de werkkrachtige Jan Van Damme op te volgen. Het publiciteits- en animatieko- mitee zal worden geleid door Wim De Lathouwer. Deze groep is volop bezig aan de brochure «75 jaar KAV Dendermonde», een boekwerk dat naast inter views ook talrijke «foto's uit de oude doos» cn archiefdingetjes zal bevat ten. Het spreekt vanzelf dat men in de paars-blauwe rangen rekent op hen die KAVD al jaren in het hart dragen en misschien wat zinnigs bezitten dat mee kan bijdragen tot het wei- lukken van dit projekt. Ook aan het probleem dat de terreinen zo ver van de stadskern verwijderd zijn, werd gedacht. De oprich ting van een KAVD-jeugd- centrum in de stadskern staat op stapel. Daarnaast ging men ook over tot de aanwerving van jeugdtrai ners. De juniores komen onder de kundige leiding van Julien Peleman, de scholieren onder die van Roger Van Beveren. Voor kadetten en miniemen zoekt men nog naar ge schikte kandidaten. Ex-sekretaris Jan Van Damme verhuist naar «sportbeleid» waar Maurits Van der Cruyssen afscheid neemt en zich met meer algemene zaken van de klub zal bezighouden. Wat dit laatste behelst, zal bin nen enkele maanden wel duidelijker worden. Ook aan de akkomodatie wordt duchtig gewerkt. De afrastering achter de doe len op het A-terrein wor den volledig hernieuwd. Daarnaast krijgen zowel het A als B en C-terrein een grondige oppoetsbeurt. Zonder spelers gaat het ook niet. Daarom werd al duchtig op versterking ge hengeld en werden Joris (Sint-Pauwels), Waegeman (SK Beveren), Van Poucke (Eeklo) en Van Wy- meersch (Ganda Sparta) aangeworven. Op korte termijn verwacht men nog rond te komen met een vijftal spelers. Kan onder tussen bevestigd dat Wil- fried Maes definitief naar Opwijk vertrekt, is de kans eveneens groot dat Julien Van den Broecke en Jaak Hillaert eveneens KAVD verlaten. Beide hebben wensen in die richting dui delijk gemaakt. (gdp) ertrolt ïndronde Damesvoetbal Tweede klasse Elen - Kamillekens Aalst 4-1 ladat zij vorige week bijna inzet? Niemand zal het ooit •ndaieen 4-0 voorsprong dien- weten. Eén feit is echter wdden prijs te geven, tegen zeker: nadat gekeerd werd n /lejAsse, liepen de Aalsterse met een 0-1 voorsprong, 7b/i|Kamillekens nu fors tegen ontbrak het de Aalsterse et ziude lamp nadat zij bij de rust meisjes totaal aan kracht jeen 0-1 voorsprong h'ad- om tegen de twee doelpun- zf'c/jden. Was het de grote ten, die zij binnen de vijf zoeawarmte of ontbrak het aan minuten incasseerden, te reageren. Van bij de aan vang domineerden de Ka millekens hun tegenstreef- sers. Nochtans voortreffe lijk verdedigend kon, Elen niet voorkomen, dat een bedrijvige Conny Adams steeds gepast in het zestien metergebied opdook, en ettelijke kansen op de voet van Veerle De Windt en Renée De Lannoy schilder de, die echter onbenut ble ven. Aan de 10' scheen het dan toch gebeurd. Conny Adams bediende Veerle De Windt, doch deze trof de paal. Aalst bleef aan dringen, doch verder dan een 5-1 hoekschoppenver- houding kwamen zij niet. Aan de 20' zonderde Con ny opnieuw Renée De Lan noy voor het Elen-doel af, doch ook vanop 4 meter faalde de Aalsterse aan- valster. In gans die eerste periode kreeg Elen een kans, toen de Aalsterse verdediging in buitenspel geloofde, doch de scheids rechter niet reageerde. Na 25' drukken viel dan toch de verdiende openingstref fer. Veerle De Windt on derschepte een te kort te rugspelen. en lobte de uit gelopen Elen-doelwacht- ster. Na de koffie stuikten alle Kamillekens-illusies in elkaar. Reeds na 2' kon Ludwin Gielen een rush met een krachtig schot in de winkelhaak besluiten, en 3' later was het diezelfde Ludwin Gielen, die de bordjes in Limburgs voor deel verhing. De Kamille kens vertoonden weinig in spiratie om te reageren op die onverwachte opdoffer, zodat Elen meer veldover- wicht afdwong. Na 15' kreeg Veerle De Windt dan toch de kans om gfclijk te stellen, doch haar lob ging over het doel. De reactie van Elen kostte de Aalster se girls een nieuw doel punt. De auteur was Ger- Tijdens de afgelopen dagen centrale spits was in het niettegenstaande hij bij het was het biezonder druk bij afgelopen seizoen aktief bij degraderende Ganda-Spar- Lokerse SV. Een drukte KV Mechelen waar hij zich ta weinig steun genoot, die overigens niet zonder evenwel niet kon doorzet- Anderzijds heeft Lokerse rezultaat bleef. Spelers ten in de bazis-ploeg. En SV Freddy Denaert defini- werden aangetrokken en dat was wel een verrassing tief afgestaan aan FC Des- andere verdwenen. Dié want het jaar voordien had mutaties waren vooral gesi- Van Rompaey een groot telbergen. Denaert was reeds één seizoen aktief bij Destelbergen vooraleer hij naar Lokeren kwam. Voor Etienne Everaert heeft vooral het ambitieuze SK Oudegem belangstel ling maar liefst van al zou men Everaert behouden bij Lokerse SV. WVL tucerd in de aanvallende ^n Jemaak. ^bij^SV Wffly Danj js weer bij Oudegem __In eerste instantie werd de wens topskorer werd. Lo- Willy Danijs «de witte» die de Provincialer S.K. Oude- 25-jarige Ivan Van Rom- kerse SV verwacht in ieder verscheidene seizoenen gem. Danijs gaat opnieuw paey aangetrokken. Deze geval enorm veel van deze voor Vierde Provincialer voor één seizoen naar de centrale spits. Boonwijk voetbalde, speel- klub uit het filosofendorp. Eveneens werd de 22-jarige de vorig seizoen bij Twee- Gerrit rechtsbuiten Danny Go- vaerts, broer van Fernand, De Pauw trainer bij Ehsaarde aangetrokken. Deze kundi ge aanvaller was de vorige jaren aktief bij Rotselaar en FC Boom. Hij komt naar Lokerse SV voor één jaar met optie. Vierde Provincialer Eksaar- °p hc' ogenblik dat deze de heeft een verbintenis aan- ;eÊels ver schijnen zal Lo- Segaan me, Gerri, De Pauw kePe waarschijnlijk 133). een oud-meier van °ok d<V ''"ksbuilen Van Spuria Waasmunster Renterghem aangekocht De Pauw zal volgend sei- hebben Lokerse ging im- zoen als trainer fungeren mers akkoord met de voor- Hij volg, momenteel de kur- waarden van de betrokken sussen aan de trainers- sPelcr ,crwll' hel verschil school. Eksaarde had eer- ,US5C" dc vraagprijs van der kontakten me, René Ganda-Sparta en het aan- Vemiers. doch de man tut bod van L°kersc zeker te Sin,-Niklaas verkoos naar overbruggen was. Van Tweede Provincialer Robur Renterghem was in het af- Moerzeke te gaan. gelopen seizoen één van de meest opvallende flankaan- w.VL. vallers in 1* provinciaal Op vrijdag 6 juni speelt België om 20 uur tegen de nationale Roemeense ploeg. Volgende schikkingen werden getroffen: PRIJZEN DER PLAATSEN Zitplaatsen: Tribune 1: overdekt 400 fr. Tribune 2 300 fr. niet-overdekt 200 fr. Niet-overdekte staanplaatsen100 fr. VOORVERKOOP 1. Tot 29 mei 1980 tegen storting op de rekening nr. 000-0031104-64 van de K.B.V.B. te Brussel (bedrag te verhogen met 44 fr. voor aangeteken de verzending (tot 5 tickets) en met 53 fr. (tot 30 kaarten, enz.) In te vullen op het bulletin: naam, (M., Mevr. of Mej.), adres en gewenste tickets. 2. Tot 6 juni 1980 (12 uur) in de volgende lokalen: Te Brussel: Hotel de Bruges, Grondwetplein 17, Buffet van het Heizelstadion. 3. Tot 5 juni 1980 e.d. bondszetel van de K.B.V.B., 43 Wetstraat, 1040 Brussel (alle werk dagen van 9 tot 16u30, zaterdag uitgezonderd). UITNODIGINGEN Leden van de officiële komitees van de K.B.V.B. en scheidsrechters van Hogere Afdelingen: Kunnen een voorbehouden zitplaats bekomen, mits het inzenden van een aanvraag bij het algemeen sekretariaat, 43, Wetstraat, 1040 Brussel, uiterlijk op 27 mei 1980 (datum post stempel). Bovendien kunnen de belanghebbenden even eens een zitplaats naast de hunne bekomen voor hun echtgenote of echtgenoot indien ze terzelfdertijd hierom verzoeken. Scheidsrechters van Lagere Afdelingen: Zullen toegang hebben tot de staanplaatsen op vertoon van hun bestendige uitnodigingskaart. Anderzijds kunnen de scheidsrechters van la gere afdelingen een uitnodigingskaart voor hun echtgenote (oot) bekomen voor de staan plaatsen mits het inzenden van een aanvraag bij het Algemeen Sekretariaat, 43 Wetstraat 1040 Brussel, uiterlijk op 27 mei 1980 (datum poststempel). Ereleden, leden van verdienste, houders van de Bondserepenning, spelers die minstens aan vijf internationale wedstrijden van de A-ploeg deelgenomen hebben. Kunnen een voorbehouden zitplaats bekomen mits een afzonderlijke aanvraag in te dienen bij het Algemeen Sekretariaat, 43 Wetstraat, 1040 Brussel, uiterlijk op 27 mei 1980 (datum post stempel). Opening der deuren: vanaf 18u30. trude Bidden. Nu begon nen de Kamillekens een non-stop offensief, en reeds na 5' kreeg Conny Adams loon naar werken; doch haar doelpunt werd afgekeurd wegens vooraf gaand buitenspel. Aalst bleef aanvallen, doch gaf daardoor opnieuw zijn ver dediging prijs, iets waar Ni cole Bemelmans dankbaar van gebruik maakte om op counter de 4-1 eindstand vast te leggen. Eén keer kon Aalst nog een vuist maken, doch Renée De Lannoy faalde opnieuw er barmelijk. Erg is dit verlies voor de Aalsterse meisjes wel niet daar ook Namêche De uitslagen Asse-Saive 2-1 Elen-Aalst 4-1 Namêche - Beerse 1-3 tegen de lamp liep. Meteen staat Beerse alleen aan de leiding, en volgt er een groep van vier waar de Ka millekens deel uitmaken. Op de laatste plaats bengelt Saive de komende tegen strever van de Aalstenaars. Herhaalt ook Elen zijn stunt tegen Namêche, en zet Asse zijn heropstanding verder tegen Beerse, dan wordt het een knal-eind- ronde, waarin de Kamille kens, in hun twee voor naamste wedstrijden tegen Namêche en Beerse terug op de geschorste Greta Van Hauwermeiren kun nen beroep doen. Stand na twee wedstrijden 1. Beerse 2 2 0 0 7 3 4 2. Namêche 2 1 1 0 6 3 2 3. Elen 4. Aalst 5. Asse 6. Saive 2 1 1 0 6 5 2 2 1 1 0 6 7 2 2 1 1 0 5 6 2 2 0 2 0 1 7 0 A.V.H. ZEER BELANGRIJKE OPENBARE AVONDVEILING Op: donderdagavond 22 mei 1980 om 19.30 u. In de zaal Koningshof, Dijkstraat te Dendermonde zullen onderstaande voorwerpen openbaar ver kocht worden aan de gewone voorwaarden: kon tante betaling en kosten. Porselein: Chinees uit de 18e en 19e eeuw poly chroom en monochroom: vazen, schalen, beelden, theepotten enz. van de perioden TUNG-CHI, Toa- Kwang, Hsieng-Feng Kwan-Cha, Saksen: groepen, beelden, vazen, schalen, borden in monochroom en polychroom. Grote afwisseling van vitrinevoor- werpen. Kristal: glazenserviezen, vazen, schalen, enz., in geslepen kristal witte en gekleurde. Meubelen: belangrijke keuze van Engelse meube len uit de 18e en 19e eeuw in acajou en eik: Regency - Georgian - Victoriaans: bibliotheken, koffers, kasten, dressoirs, Franse marqueterie meubelen. Biedermeyer meubelen. Chinese meu belen met inlegwerk in hardhout. Chinese para- vents. Tapijten: Kirman, Tabriz, Yezd, Kechan. Mahel, Hamadan, Melayer, Sarouck uit Iran. Uitzonderlijke verzameling tapijten en carpetten uit Pakistan en Cashmere. Tapijten en carpetten uit Bessarabië. Prachtig lot tapijten en carpetten Mures. Diverse: Grote keus in koperen voorwerpen, sa movars, bronzen, siervoorwerpen, verzilverd me taal, enz.. Expert: Mr. R. Stampaert Tentoonstelling: woensdag 21 mei 1980 van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 20 u. Donderdag 22 mei 1980 van 10 tot 14 uur. 2S597-GD

De Voorpost | 1980 | | pagina 23