ft Liefs! niet naar de Tour» <5t Etienne De Wilde: ieven Brackman en fric Wuytack spitsrijders m Wielrennen Eric De Wilde, Willy De Backer, Jean De Bond! en Daniel Schud- dinck: klavertjevier an Joos wint in Belsele Marc Van Laer In Sint-Niklaas Internationale W.A.O.D. klassieker «Vierde Wase Lentepalm» De Voorpost - 16.5.1980 - 25 'ir de •n de f met heeft het t het Twee naar mers d in het Liefhebbers me De Wilde is thuis. uitblazen na een ver- lende en voor hem (letterlijk) pijnlijke ta. Voor een klasse- reed «de blonde pijl Moest ook niet. Daar- was Michel Pollentier toor De Kimpe aange- en man, doch het vinni- baasje uit Keien kreeg :e klappen. Wilde was de lokomo- van Sean Kelly, de ra- Isnelle Ier uit het team. dat Etienne ook een je kan spurten, kon beter trekpaard gevon den worden. Op de koop toe maakte De Wilde zelf eens het zegegebaar en fi nishte enkele keren erg dicht. Klimmen kan hij eveneens. Een Van Impe zal hij wel nooit zijn, maar waarom moet dat eigenlijk? In de 14de rit bijvoorbeeld toonde hij een en ander. Bij de beklimming van een col van tweede kategorie was hij mee met een groep van 30. Mist en een ongenadig neer gutsende regen schrikten hem wat af, zodat Etienne terugviel. Eenmaal de mist opgetrokken, begon hij te sleuren aan een klein pelo tonnetje. Hij versaagde niet vooraleer hij zijn verloren plaats vooraan weer ingeno men had. «Baas» Albert De Kimpe: «Zo'n jonge renners moes ten er meer zijn. Kereltjes met karakter, temperament en vooral talent. Ik zou hem graag meenemen naar de Tour de France, ook al is hij pas 22. Hem verplichten doe ik niet: hij mag zelf de beslissing nemen. Hoe dan ook: in de ronde van Duits land is hij erbij. Daar wordt het minder hard knokken dan op de Franse wegen en de bergen zijn er minder hoog en lastig». Etienne De Wilde zelf: «Ik zou graag waf rusten. Dat «ongeval» in het hotel en dat achillespeesletsel heb ben me gedurende enkele dagen lelijke parten ge speeld. Het was op de tan den bijten om overeind te blijven. Ik zou nu de gele genheid moeten krijgen te genezen Geen Tour de France voor Etienne De Wilde. Liefst niet». Vier «winnaars» tijdens het afgelopen weekeinde. De kasteeigemeente Laarne lijkt Willy De Backer uitstekend te liggen. Enkele dagen geleden was hij laureaat van een kriterium, ditmaal won hij een «echte» koers. Daniël Schuddinck startte In het kriterium te Blankenberge, hij won er de tweede reeks. In de finale toonde de man uit Wicheien-Serskamp zich eveneens: het werd een vierde prijs. Hij Jean De Bondt trok een dikke streep door de rekening van «thuiskoe- reur» René De Brucker. De amateur uit Meldert plaatste in de negende ronde een splijtende demarrage en bleef uit de greep van De Brucker die hem op zijn eentje achternazette. De over winning bleef dus niet in de ajuinenstad. René De Bleker, tijdens de vori ge dagen ongesteld, had zich uitstekend verde digd. Hij was voorts in Wondelgem negende. Een renner die op weg is naar een kanjer van een seizoen, is zonder de minste twijfel de Wichel- se vechtjas Eric De Wil de. In Kalken schudde hij zo lang en zo fel aan de boom tot iedereen eraf moest. Hij besloot zegevierend zijn lange solloren. Frangois Nauts bolde in datzelfde Kalken als nummer twee over de streep. William De Gendt is één van de betere Wase liefhebbers. In Ma- riekerke moest hij slechts Isi Van San, een renner die voor eigen fans optrad, laten voor gaan. Voor Rudi Bae- yens, die in Aalst ook al voor zijn supporters reed, werd het een derde prijs na een uitstekende prestatie. Marc Van Gij- segem trok naar het Waalse. Templeuve en was er derde. William Despeels, ook al overtuigend de jongste weken, fietste in Laarne naar de vierde plaats. Erik De Wilde, de be resterke vechter uit Wi chelen, reed twee vijfde prijzen bijeen: in Laarne en Wondelgem. Danny Lemmens.die na een minder opgemerkt voorseizoen en de nood zakelijke aanpassing bij de grote broers blijkbaar boven water komt, was vijfde in Balatre. In Won delgem werd het een zesde plaats voor «knok ker» Ronald Van Aever- maer. Johnny De Dobbe- laet was in Aalst zevende en Freddy Luyckx acht ste in Mariekerke. Ook al te Mariekerke werd het een negende plaats voor Patrick Van de Voorde. Jean Blommaert was er tiende en in Wondelgem 18de. Eddy Van den Abbeele, tiende in Laar ne, bolde in Wondelgem als nummer 19 over de streep. Johan De Man, elfde in Aalst, Walter Ongenae, 13de te Laar ne, Geert De Cock 14de te Aalst, Luc Lemmens, 15de in Balatre, Patrick Mettepenningen 15de te Aalst, Erwin Van Tittel boom 17de te Aalst, Robert Verbiest 17de in Mariekerke en Frankie Wielandt 17de in Laarne, deden er eveneens wat aan. n Brackman heeft tweede seizoenzege nen schot. Deze ambi- ize en getalenteerde itejaars uit Aalst liet in Lievens Houtem alle ikurrenten achter zich. c Wuytack toonde zich snelste aan het eind van over 98 kilometer uit- meerde rit voor de «Ster Juniores» te Zwij nde. di Dierickx mikte even- is zeer goed. In Zellik shte hij als nummer e en in Lebbeke werd een vijfde prijs, fan Van Leeuwe trekt lijn door. Hij nam met g en wimpel afscheid van de nieuwelingen en heeft blijkbaar geen aan passing nodig in zijn nieu we kategorie. In Lebbeke moest hij slechts «slokop» Marc Van Laer laten voor gaan. Voor Rudi Van Impe stak er te Denderwindeke een tweede prijs in. Johan Koppen, de wielren ner-student (of is het omge keerd); is het een uitste kend weekeinde geworden: tweede in Zulte achter de Antwerpenaar Patrick Van Staeyen, en zevende in Vil voorde. En wat met Luc Van Geyt? Het moet een beetje 'eneve- rend zijn als je van jezelf weet dat je uitstekend rijdt. zelfs één van de beteren bent en toch steevast de eerste prijs aan je neus ziet voorbijgaan. Twee keer twee was Luc: eens in Impe en een andere maal in Oor- degem. Wedden dat Van Geyt binnenkort een palm meegraait9 Peter Van den Broecke finishte als num mer twee in Destelbergen. Dirk Heirwegh trok naar het Brabantse Vilvoorde en «pakte» er de derde prijs. In Zwijnaarde liet hij de goeie trein vertrekken en was 13de. Alain Koppen was in Zulte derde en vier de in Vilvoorde. Frankie Spaerkeer kan wat. Een flink rennerke, de Berlare- naar. In üordegem werd het de vijfde prijs en in Impe was Frankie 13de. Patrick Van Wetter, de «geboren winnaar», ont brak op het hoogste trapje van het ereschavotje. Hij was in Lebbeke vierde. Toch ook een flink resul taat. Peter van Remoortere was vierde in Sleidinge en Jean-Marie de Nil vijfde te Impe. Voor Bruno Vehent stak er te Denderwindeke een vijfde prijs in. Alain Van Damme was vijfde in Destelbergen. Eric Van Bever zesde te Impe. Guy de Vreese zesde in Dender- ïfhebbers Joos, vorig jaar Ie in het nationaal jerkampioenschap, Is n renner met talent, it bewees hij In Belsele lar hij de zege mee- iaide voor Frangois luts. Dirk Pijl was fde, William De Gendt vende, Freddy Luyckx htste, Victor Van Lan- gem tiende en Eddy t Wilde elfde. Dk in Beveren klommen amateurs in het zadel. Antwerpenaar Edwin indrickx legde er de ase renners in de lu- Frankie Wielandt erste naar de tweede 'laats, Patrick Frans- ns was vierde, nieuw- »mer Beno Present, die ndag in Court-Saint ienne met een tweede ijs afscheid nam van junioren, finishte als immer zeven. Johnny Dobbelaer was 12de, De Caluwé 17de en abert Maes 19de. teterVan Impe an Impe lijkt een voor- estemde naam: in Mere ommeland hebben ïrschëidene Van Impes lengte van jaren ikoerst. Luclen Van ipe won in 1976 de vierde bij de nieuwelin gen te Beveren, In Impe bolde Benny Mechant als derde onder het spandoek en Peter Burms fietste in Gijze- Frangois Coecke was Qehi naar de zesde plaats. derde prijs in Gijzegem en een zesde plaat in Impe. Coecke, Mechant, Burms windeke. waar Patrick Van Hul als nummer zeven on der het spandoek reed, (Patrick was voorts achtste in Oordegem), Marc Van Lierde zesde in Sint Lie- vens-Houtem. Guy De Vreese was ook in Sint Lie vens Houtem op de af spraak: achtste. In Lebbe ke bolde Alain Van Dam me als nummer negen door de finish, Dirk Troch was in Mariekerke negende, de Wichelenaar Hans Verhelst negende in Oordegem. Jimmy CorneliS elfde in Helchtel, Ronny Mette- menningen na pech elfde in Zwijnaarde. Ronny De Dobbelaer elfde te Lebbe ke, Luc Poppe 13de in Leb beke en 14de te Destelber gen. Ronny Westefinck 14de in Oordegem waar Eric Van Moerzeke 15de werd. Tour de France en werd een autentieke vedette. Peter Van Impe is een jongere die het bij de nieuwelingen poogt waar te maken en voldoende T talent herbergt om er te JuniOTCS te Lebbeke komen. Ook al is de weg zegepalm mee en in - Moorse! was hij zesde. KlODt Stelaail Danny Blondeel De Aalsterse nieuweling y ail L C C LI\V C Danny Bondeel was dol- De Lokeraar Stefaan Van Leeuwe en Geerts spron- Leeuwe doet het bepaald gen weg. Een ronde later niet slecht. Zijn overgang kregen ze het gezelschap naar de juniores is zeker van Rudy Coppens, Ferdy een meevaller. Zaterdag Dierickx en Patriek Mora, werd hij in extremis ge- Wegens pech vielen Hey- klopt door de snelle Mare mans en Geerts weg zodat Van Laer uit Burcht. er uiteindelijk zes kansheb- In het totaal dienden der- bers overbleven, tien ronden te worden afge- In het zicht van de span- legd. Er waren 41 vertrek- doek konden drie renners kers. zich lichtjes vooropwerken: In de vijfde ronde waagden Van Laer, Baeyens en Van twee renners hun kans. Pa- Leeuwe. triek Verschueren en Dirk Van Laer toonde zich iets Vercauteren. Het duo hield sneller dan de Lokeraar het enkele ronden vol maar Baeyens werd derde, werd toen terug tot de orde Uitslag: 1Marc Van Laer geroepen. de 82 km in 2.30 u, 2. In de elfde ronde kregen Stefaan Van Laauwe, 3. Inhan Ho WocmaorLor"1' ^an beslissende ont- Patriek Baeyens, 4. Patriek mei,riiaecKersnapping. Van Wetter. 5. Ferdy Die- Geen zege ditmaal voor Marc Van Laer, Patriek rickx. 6. Patriek Verschue- nieuweling Johan De Van Wetter, Christian ren, 7. Patriek Mora, 8. Mesmaecker. Wél een Heymans, Stefaan Van Karei Van Goethem. 9. Alain Van Damme, 10. Gi- ln Beveren-Waas reed nieuweling Van .4 er de naar zijn eerste zege. (dw) gelukkig met de over winning die hij in Moor- sel behaalde. De grote massa was er niet: een goeie twintig deelne mers, maar er kwam voldoende kwaliteit op dagen. In Impe werd het een derde prijs. Wïm DeSmet Wim De Smet, de jonge re broer van «zilveren Jenny», verbetert van week tot week. Hij doet er trouwens wat voor. Hij bolde in Impe als num mer één over de streep en was derde in Beveren. In Rupelmondv won Robert Boos de WAOD-koers. (dw) no Verhasselt, 11. Rony De Dobbelaer, 12. Mare Van Nuffel. 13. Luc Poppe, 14. Dirk Vercauteren, 15. Stefaan Waumans. Deve José De Cauwer José De Cauwer zou een mooie erelijst kunnen voorleggen op voorwaar de dat hij voor zichzelf had willen koersen. De Cauwer verkoos echter een knechtenrol. Zijn werkterrein ligt vooral op buitenlandse wegen. De engelbewaarder van Hennie Kuiper is uiterst tevreden met zijn statuut: verscheidene vedetten zouden een kraan van een «ploegenwerker» als De Cauwer in hun tram willen. Sint Niklaas schijnt een speciale aantrekkings kracht te bezitten om de klassiekers naar zich toe te trekken. Na de start van de «Omloop van het Waasland» en de «Ronde van Vlaanderen» voor de profs, is het zondag 18 mei de beurt aan de tegenhanger van BWB, de wielerbond WAOD, zij het dan via het aangeslo ten «Sportkomitee An kerstraat» om de lief hebbers WAOD van start te zien gaan in de 4de uitgave van deze Wase klassieker. Hel wordt niet alleen de startplaats maar ook de aankomst in een van de mooiste winkelstraten van St. Ni klaas, nadat bijna heel het Waasland werd aan gedaan over zowat 80 km. Bij die 120 deelnemers bevinden zich Franse, Nederland se, Zuid Afrikaanse ren ners die het de eigen WAOD-renners niet ge makkelijk zullen maken. Het is trouwens een traditie dat de buitenlan ders steeds een rol spe len in de finale. In 1977 waren het de Zuid-Afri kanen Van Heerden en Dipple die ten aanval togen op 70 km van het einde en slechts een lepe Van Bree kon hen vloe ren in de spurt. 1978 bracht ons de Nederlan der 't Gilde op de voor grond die zijn landge noot Crens voorafging na een ontsnapping met vijf. Vorig jaar was Rot terdammer Wie wordt het in 1980? We kunnen de gevestig de waarden bij WAOD niet opzij zetten, gezien zij regelmatig aan hun trekken komenVan Renterghem won een zware wedstrijd te Wor- tegem, Seghers klopte dezelfde Van Ren terghem in de spurt vorige zondag, ierwijl Etienne Sonck in de Franse klassieker Paris - Migennes zijn zege van vorig jaar hernieuwde. Het parcours van de Wase Lentepalm is stelt echter zware eisen aan de stroken kassei van Waterstraat en 't Hol te Kemzeke kunnen andere zegekandidaten op de voorgrond brengen. Zij dienen echter voor sprong genoeg te ver werven om op het plaatselijk parcours, dat nog tien maal dient afgelegd, uit de greet te blijven. Dat er aardig wat volk op de been komt om deze klassieker van nabij te volgen spreekt als van zelf. De wedstrijd heeft zijn eigen sfeer met de begeleidende «Zwaant jes», de vliegende sig naalgevers en de volg- wagens van de sportbe stuurders. Het organise rend komitee «Anker Sportkomitee» en «Sportkomitee WAOD» zijn de kinderschoenen reeds lang ontgroeid, en staan borg voor een feilloos verloop. Zoals het bij een klassie ker past is er aardig wat te verdienen: 25.000 fr. verdeeld over 50 prijzen 5.000 fr. ploegenklasse- ment en de renners welke als individueel starten krijgen nog eens 1.500 fr. extra te verde len. Technische gegevens Afstand 139 km of 1 grote ronde van 80 km over Nleuwkerken, Vra- sene, Beveren, Haas donk, Temse, Tielrode, Elversele, Waasmunster, Belsele, Sinaai, Stekene, St. Gilles, Vrasene en Nieuwkerken. Verder nog 10 plaatselijke ron den van 6 km. Het vertrek wordt gegeven om 14.30 u. in de Ankerstraat aan firma «inter Service» de eerste doortocht, na de grote ronde is voorzien rond 16.20 u. terwijl de aankomst aan firma «A en M» wordt verwacht rond 17.50 uur. Rugnummers vanaf 13 uur in café «Ankerhof», alsook prijsdeling. Palm en trofee aan de winnaar. Prachttrofee aan de winnende ploeg. Trofee aan de eerste Waaslander. Koerslei- ding, koersreportage en fotofinish WAOD St. Niklaas: Vertrek Ankerstraat aan firma Inter Service, nr. 44 Truweelstraat Vijfstraten Klapper- beekstr. Huis ten halve 14.30 Nieuwkerken: Turkeye Pastorijstr. Ten Bos Vrase- nestraat Vrasene: Kerkstraat, Dorp, Brugstraat, Mosselbank Beveren: Zillebeke Elsestraat Kerkstraat Vijfstaten Haasdonkse baan Spooroverweg lijn 59 Haasdonk: Zandstraat, Dorp, Dorpstraat, Bank- straat Stassijnslaan St. Niklaas: Vossekotstraat, Krekel Temse: Haasdonkse baan, Veile, Doorn, E St. Niklaas: Eigenlo, Hoogkamerstraat Temse: Hoogkamerstraat, Rijksweg 175 (kruising) R. Lefevrestraat Amelbergalaan, Cauwerburg Tielrode: Huis ten halve, Burg. Heymanstraat, Gentstraat Elversele: Lege Heerweg, kruising rijksweg 50, Dorpstraat Waasmunster en Sombeke: Dommelstraat, Sta tionstraat, Belselestraat Patotterij Belsele: Schoonhoutstraat, kruising rijksweg 14, Vijverstraat, Belseldorp, Kerkstraat, spooroverweg lijn 59, Gentstr., Moortelhoek, Ossenhoek, Markt straat, Puivelde, Kruisstr. Sinaai: Molenstraat, Stenemuurstraat, Vleeshou werstraat, Dries, Zwaanaardestr. Zwaanaarde, Weinmanstraat, Cadzandstraat Waterstraat Kemzeke: Kwakkel, Dauwstraat, Regentiestr. Hoek, Stationstraat Voorhout, Nieuwstraat St. Gilles: Ripstraat, 's Herenstraat, Kronenhoek, Blokstraat, Okkerv. Vrasene: Vosstraat, Laarstraat, Dorpstraat, Dorp, Kerkstraat Nieuwkerken: Vrasenestraat, Ten Bos, Pastorijstr., Turkeye, Huis ten halve St. Niklaas: Klapperbeekstr. Vlasstraat, Grote Heymelinckstr., Passtr., Raapstr., Breedstr., Ho- genakkerstr., Lindestr., Antwerpse stw. Klein Hulst, Lamstr., Veldstr., Kalkstr., K. Mercierplaats, Ankerstraat, 1é doortocht aankomstlijn vervolgens 10 plaatselijke ronden van 6 km via Truweelstr. Vijfstraten, Klapperbeekstr., Vlasstr., enz. St. Niklaas: aankomst, 139 km 17.50 u.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25