nr? Ondanks mindere 1 N prestatie... E.V. Aalst neemt elke twijfel weg Einde seizoen Sparta Aalst kampioen! R.B. Dendermonde wint derby Avanti kampioen van Vlaanderen bij de kadetten r Handbal Dameshandbal 1 Avanti Femina zeker, Avanti mogelijk finalist Scholieren ook naar' nationale finale 1 Testmatch voor titel: Neerpelt - Avanti Lebbeke 26 - 16.5.1980 - De Voorpost le Nationale Tweede Nationale Avanti Lebbeke - Charleroi: 21-14 Ondanks de spelers büjk gaven van veel goede wil om er wat van te maken vlotte het nu echt niet bij de thuisploeg. Ebel was ge woon onbestaande en miste zelfs zijn twee eerste 7-m worpen, het ontbreken van de gekwetste Vermoesen maakte de rechterflank van de Lebbeekse aanval volle dig ongevaarlijk en aange zien een licht gekwetste Eddy De Vlieger slechts na 22' op het terrein kwam werd het duidelijk een zoe ken en tasten om het ploeg- spel in de goede plooi te doen vallen. Charleroi, dat op 15.5 de 1/2 finale speelt in de Belgische Beker te gen Sasja, en dat in de kompetitie niets meer te winnen had was nochtans zonder veel ambitie naar Lebbeke gekomen. Four- rez, de Waalse topspeler, werd wegens een lichte kwetsuur praktisch niet op gesteld en ook de titularis doelman werd gespaard voor de 1/2 finale. Dit nam nochtans niet weg dat Charleroi gestuwd door een voortreffelijke Gerard geen geschenken aanbood. Het was diezelfde Gerard die na 2' spelen de score opende. A. Maes wérd dan voortreffelijk aangespeeld door K. Verhofstadt en het werd 1-1. Hiermede heb ben wij de twee spelers ge noemd die samen met keeper Mertens Avanti in de wedstrijd hielden tijdens de eerste helft. Na 7' spelen leidde Charleroi met 1-3 en Ebel besloot zijn eerste pe nalty op de paal. E. Moo- nen werd dan door Verhof stadt afgezonderd voor de bezoekende doelman en na 10' spelen had Verhofstadt zelf gescoord en de beslis sende pas gegeven aan De Batselier zodat de ploegen gelijk kwamen (4-4). Ebel miste dan zijn 2e 7-m worp, Mertens redde voor treffelijk en het was A. Maes die mooi scoorde en Avanti na het eerste kwar tier voor het eerst op voor sprong bracht. De Smedt was ondertussen op het ter rein gekomen en Maes en Verhofstadt zorgden voor 7-5 na 20'. Charleroi bleef echter aanklampen en bij een 7-6 score verscheen De Vlieger dan in de Lebbeek se ploeg. Deze De Vlieger bleek dan toch niet ernstig gekwetst want noe voor de rust scoorde hij twee maal en aangezien Mertens nog een penalty stopte kon Avanti toch gaan rusten met een 10-7 voorsprong. Waar men enigszins ver wacht had dat Avanti het na de rust over een andere boeg zou gooien kwam er ook tijdens het tweede wedstrijdgedeelte geen «shwung» in de Lebbeekse ploeg. Charleroi naderde onmiddellijk tot 10-9 en het was na 34' spelen dat Ebel, via een zwak schot zijn eer ste veldgoal scoorde. De Duitser werd even daarna naar de bank geroepen en De Vlieger werd opnieuw op het terrein gestuurd. De linker-hoek speler heeft duidelijk opnieuw de goede vorm te pakken en 10' in de tweede helft had hij reeds twee maal gescoord en sa men met A. Maes Avanti op 14-9 gebracht. Nu was de wedstrijd duidelijk ge speeld en 10' later wees de score 17-11 aan. Zonder echt vlot te spelen bleef Avanti het wedstrijdgebeu- ren nu domineren en via 19-14 werd het nog 21-14 als eindscore. Als een slechte aigemen herhaling de voorbode is van een denderende opvoering mag Avanti gerust zijn voor de testwedstrijd maar een handbalwedstrijd is nu een maal geen toneelopvoe ring. Avanti: Mertens en Ninco- vic, H. Maes 1, De Pauw, Ebel 5. De Vlieger 5, Ver hofstadt 3, Cornelis 1, A. Maes 4, De Batselier 1, Moonen 1. De Smedt. E.V. Aalst - Villers 20-15 E.V. Aalst heeft elke twij fel in verband met het de gradatiedebat weggenomen door Villers met duidelijke 20-15 cijfers te verslagen. De Walen konden inder daad nog in beroep gaan in verband met de twee pun ten die Aalst via de groene tafel van Maasmechelen won maar nu telt Aalst vijf punten voorsprong zodat de ploeg die door M. Wel- lekens opnieuw in de goede plooi werd gelegd, volgend seizoen zeker is van haar plaats in 2de nationale. Te gen Villers speelde Aalst een degelijke wedstrijd die ook een zeer sportief ver loop kende. Bij de thuis ploeg werd de opvallende prestatie van het duo De Doncker - De Cock opge merkt terwijl ook M. Baeyens werd vermeld we gens zijn grote werkkracht. De wedstrijd starte vrij ge- lij kopgaand en nadat M. Bayens de score had geopend werden de 10 eer ste minuten afgesloten met een 4-4 score. Eendracht sloeg kort daarna reeds een beslissende kloof en doel punten van Van Der Borght, De Doncker (2 x). Steeman en De Cock (2 x) zorgden voor een 10-4 sco re na 20'. Met een 13-6 ruststand zat Eendracht op rozen. Tijdens de tweede helft kwam de Aalsterse ze ge niet meer in het gedrang al dient gezegd dat Een dracht er niet meer in slaagde de voorsprong nog op te drijven. Via 15-8 na 34' werd het derde kwartier afgesloten met een 18-11 score. Villers maaktej nog wel 18-15 van Van Der Borght en Doncker legden de 2 I eindcijfers vast. Scoorden: M. Baeyen Steemans 3, De Donck >e Van Der Borght 2, Cock 6, J.P. De Jaeghtlat Reserven: E.A. Aalst 20 Villers 11 Reeds bij de rust stonde, Aalsterse zege zo goe< vast (10-5). Ook tijden tweede helft bleef de tl |ei, ploeg de bezoekers d< neren. Scoorden: G. De Jae£0 4, Van Der Stock 1Co ;e, lis 3, R. Bayens 1, Sim: en Van Den Bossche 5, Vjj, 2, De Coster 1. Et. Ie Landelijke 2e Landelijke In eerste landelijke waren reeds een paar weken gele den de beslissingen geval len. Voor onze streekploe- gen betekenden de laatste kompetitie wedstrijd dan ook niet veel meer dan een nog af te werken opdracht. Ajax Lebbeke bleek het meest ongeïnteresseerd en verloor met 19-12 cijfers van het degraderende Haachtse. Rosis Aalst streed tegen kampioen Ganshoren met overgave maar diende toch een 23-34 nederlaag te incasseren. Dendermonde won zoals verwacht van het eveneens degraderende Kortrijk maar diende toch weer veel tegendoelpunten toe te staan. Ap. Kortrijk 23 H.B.C. Dendermonde 27 Dendermonde speelde een vrij zwakke wedstrijd te Kortrijk en vooral tijdens de eerste helft konden zij zich moeilijk waarmaken. Het rudimentair maar wilskrachtig spelende Kort rijk nam via 3-3 zelfs de leiding met 7-5 en 8-6 voor aleer Dendermonde onder impuls van Seghers enigs zins orde op zaken kon stel len. via 8-10 en 12-14 werd de rust bereikt met een voor Dendermonde «mage re» 14-15 voorsprong. On middellijk na de rust zorg de De Bock voor 15-18 maar opnieuw kon de thuisploeg aanleunen (19- 19). Het was slechts tijdens het wedstrijdeinde dat Timmerman en Co de vier doelpunten-kloof konden slagen. Dendermonde: Quisquater en Van Damme, Timmer man 1, Kerremans, B. Wuest 3, De Nil 1, Batse lier 1De Bock 6, Bouteille 2, Seghers 10, Gyssels, Van Cauwenberghe 2. Reserven: Ap. Kortrijk 12 H.B.C. Dendermonde 34 Overdonderend meester schap van de Dendermond- se reserven die onverslagen de kampioenstitel behalen. Bij de rust wees het score bord reeds 6-15 aan. Scoor den: Van Der Veken 9. Van Hout 4, Van De Velde 6, Gyssels 4, Van Kerck- hoven 2, Kerremans 9. EVA D.B. Zwijnaarde - Sparta Aalst 12-24 /ivunn l.ebbeke won tegen Charleroi en voor de handbaltitel tegen Neerpelt. (ks) Sparta Aalst heeft eindelijk de kampioenstitel binnen en promoveert naar le Landelijke. Eindelijk schrijven wij omdat het tot de laatste speeldag heeft geduurd vooraleer men ze kerheid had en bij Sparta heeft men de laatste jaren hieromtrent reeds heel wat meegemaakt! Drie opeenvolgende sei zoenen diende men vrede te nemen met een 2e plaats en op het einde van verle den seizoen werd de titel zelfs verloren in een test match tegen Ajax Lebbe ke. Deze maal is het geluk kig voor Sparta zover niet gekomen en aangezien S.K. Grembergen zater dagavond Mechelse klopte eindigt Sparta met 3 punten voorsprong op de Meche- laars. Dat men er bij Sparta in geloofde bewijzen de twee afgeladen supporters bussen die de verplaatsing naar Zwijnaarde mee maakten. De spelers starten niette min vrij zenuwachtig aan deze beslissende wedstrijd en er was een koele Koen Bomon nodig en een secure keeper Van Delsen om in het wedstrijdbegin over Sparta te kunnen. Na 10' wees het scorebord 2-3 aan en het eerste kwartier werd afgesloten met een 4-6 sco re. Eenmaal dit eerste kwartier voorbij leek Spar ta definitief van de zenuw spanning verlost. In een ruk ging het nu naar een 4- 11 ruststand. Tijdens de rust vernamen de Sparta spelers dat S.K. Grember gen achtervolger Mechelen had verslagen maar er werd geen enkel risico genomen tijdens de tweede helft. Sparta domineerde nu voortdurend het wedstrijd- gebeuren en de laatste 20' stond keeper Van Delsen zijn plaats af aan P. Kiec- kens die zich op zijn beurt in vedette speelde door o.a. 4 penalty's te stoppen. Trainer Van Temsche die na de wedstrijd op de schouwers werd geheven, kon toen rustig overgaan tot applaus-vervangingcn. Na het eindsignaal de klas sieke beelden van pas ge kroonde kampioenen: overrompeling van het ter rein, tranen, bloemen en champagne. Sparta Aalst, de oudste Oost-Vlaamse handbalklub en ooit win naar van de Beker Van België is wellicht definitief aan zijn wederopstanding begonnen. Sparta Aalst: W. Van Delsen en P. Kiec- kens, G. Mens 5, H. Van Der Meersch 3, K. Bomon 4, S- Bomon 3, J. Bomon 2, G. Bomon 1, F. Bomon 2, G. Corthals 3, Verbestel, E. Van Temsche 1. 5.K. Grembergen 13 Mechelse 11 S.K. Grembergen dat be paald slechte herinneringen overgehouden had aan de heenwedstrijd te Meche len, wilde kost wat kost de huid van Mechelse. Meteen speelden zij duidelijk in de kaart van Sparta Aalst dat voor de wedstrijd G.S.K.- Mechelse nog steeds de adem van de maneblussers in de nek voelde. Het werd een zeer bitsig betwiste wedstrijd die door het scheidsrechtersduo Thierry - De Vleminck nochtans in goede banen werd geleid. Hiertoe dienden zij welis waar 13 maal 2' straftijd toe te kennen, een Mechelse speler te diskwalificeren en een andere Mechelaar en kele seconden voor het ein de definitief uit te sluiten. Het begon nochtans niet zo best voor een te gespannen spelende thuisploeg die na 17' een 1-3 achterstand tel de en via 2-6 diende te gaan rusten met een 3-6 achter stand. Na de rust gooide men het bij de thuisploeg over een andere boeg. men besefte dat men moest sco ren en via doelpunten van Trienpont en Van Haute werd het 8-9 14' voor het einde en dan duurde het tot 6' voor het einde vooraleer er nog gescoord werd. Heirman maakte er van en nu speelde Gi j2 bergen de wedstrijd zo: sei risico te nemen uit. S.K. Grembergen: J naert, Trienpont 5, G. Jonghe, De Braeckelee <3, De Swaef P., H. Van te 4, Heirman Beeckman, Dauwe, W Jonghe, Rosseel 1. lo> >el la Eén van de onvermijdelijke kontakten tijdens de ham wedstrijd Avanti Lcbbeke-Charleroi (ks) Evere - Avanti Femina: 13-19 Avanti Femina, dat nu zon dag de finale van de Belgi sche Beker betwist, heeft te Evere een toch wel hoop gevende overwinning ge boekt. Gedurende de eer ste helft zag het er nochtans naar uit dat de thuisploeg onder impuls van M. Van Den Borre het Avanti Ge- mina ging lastig maken. Er waren 10' gespeeld als Eve re met 4-2 leidde en na 20]_ stonden de ploegen nog steeds gelijk (6-6). Lebbe ke kon daarna wel door drukken zodat nog eerder onverwacht kon gerust worden met een 7-11 score. Na de rust bleef Evere nog enige tijd aanklampen. Via 9-12 werd het 11-13 12' in de tweede helft maar toen ging de ploeg van trainer Keppens in één ruk naar 11-17. Er bleven toen nog zes minuten te spelen zodat de overwinning van Avanti Femina niet meer in het gedrang kwam. Avanti Fe mina: Van Langenhove en Hauwelaert, Lisscns 2, Bleyaert 8, Van Den Broeck 3, Van Handenho- ve 1. Moonen 3, Van San 1, Biesemans 1, De Klippel. E.V. Aalst 7 R.B. Dendermonde 15 R.B. Dendermonde won vrij overtuigend van een wat traag Uitvallend Een dracht dat slechts tijdens het eerste kwartier gelijke tred kos-houden.-Nadat'"SP mal-de thuisploeg op voor sprong had gebracht bleef het gelijkopgaand tot de 16e minuut (3-3). Toen nam Dendermonde voor sprong langs Hermans, Me lis en Heirman. Ruststand 3-6. Na de rust begon het recital Wijnant die met vier opeenvolgende treffers Dendermonde 4-10 voor bracht. Simal kon nog mil deren voor Eendracht maar Coen en Wijnant zorgden voor een 7-12 stand 8' voor het einde Na een 7-12 stand legden Coen en Hermans de eind cijfers vast. Scoorden: Dendermonde: Wijnant 8, Heirman 2, Hermans 2, Coen 2, Melis 1. EVA Zondag te Evere: finale Beker van België Zondagnamiddag vinden de finales voor de Beker van België heren en dames plaats te Evere. Bij de dames speelt Avanti Femina legen Uilenspiegel en het is zeer moeilijk om hier een favoriet voorop te zetten. De Antwerpse meisjes klopte zo pas kampioen Tongeren maar daartegenover staat dat Avanti Femi na de Uilinnen tweemaal vloerden in de kompetitie. Trainer Keppens en zijn ploeg hebben er in elk geval veel moed op en voor wie de Lebbeekse meisjes vokaal wil steunen, de wedstrijd begint om 15.15 uur. Om 16.30 uur volgt dan de heren-finale. Aangezien de 112 finales plaatsvinden op 15.5 weten wij nu nog niet of Avanti Lebbeke erin geslaagd is Neerpelt in eigen Dommelhof te verslagen. Indien dit het geval is zal Avanti het waarschijnlijk dienen op te nemen tegen Sasja dat wij zien winnen te Charleroi. Maar fen finale S eer pelt-Sasja behoort minstens evengoed tot de fnogêlfjkheden. .EVA Jeugdhandbal Door in de beslissende wed- uitlopen tot 9-5 langs van strijd Zandvliet overtuigend Langenhove. Jan Marlens Uitslagen met 16-10 te verslaan, heb- had ondertussen ook een Zandvliet - Peer 20-3 ben de Lebbeekse kadetten penalty en verschillende Hasselt - Avanti 11-15 zich de V.H. V.-titel toegeëi- open kansen gestopt. Na de Peer - Avanti 2-22 gend. Nochtans liep alles rust kwamen de Antwer- Hasselt - Zandvliet 11-14 niet van een leien dakje: in penaars met sterk onder- Hasselt - Peer 30-9 de eerste wedstrijd tegen het hands schot terug tot 9-7, Zandvliet - Avanti 10-16 technisch sterk Hasselt, za- maar Luc Van Mol met een gen ze alle kleuren van de hattrick en Jo van Onsem regenboog. Reeds vlug op 2 konden de Lebbekenaars 1 Avanti 6 doelpunten achterstand ge- steeds op een 3 a 4 doelpun- 2. Zandvliet 4 speeld, kwam als klap op de ten voorsprong houden. Hasselt 2 vuurpijl het uitvallen van Het schot van Zandvliet 4 Eeer 0 Filip Van Gucht, de sterke werd nu meermaals goed (buiten comp.) arm in de aanval en Avan- gecounterd en via Eric Pa- Avanti speelde met: Mar- ti's beste verdediger. Een 6- rijs werd een 16-10 eind- 'cns Vermeiren. Daelman, 6 ruststand mag dan ook als stand op het bord gezet. Van Gucht (5'), Van Lan- gevleid voor de Lebbeke- Scoorden: Daelman 4, Van genhove. Van Onsem, Van naars genoemd worden. Na Langenhove 2, Van Onsem Mol, De Ridder, Parijs, de pauze bleef het nog een 2, Van Mol 4, Parijs 4. ^an Hen Abbeele, Sme- tijdje gelijkopgaand, maar kens, Vlassenroot, Hert- nadat Jan Vermeiren een Avanti 22 sens. drietal open doelkansen van ^cer 2 1'*®) Deze week zaterdag 17 mei, de Limburgers kon verijde- Smekens 7, Van Den Ah- nationale finale tussen len en Van Mol en Parijs beelc 2, Hertsens 4, De Rid- Montegnée, Eupen. Zand- eindelijk de weg naar het net der 4, Van Langenhove 4, vliet en Avanti in .Mon- vonden, wist Avanti zich Vlassenroot 1. tcgnée. definitief los te werken en - met 15-11 een moeilijk be vochten zege te behalen. Scoorden: Duelman 2, Van Gucht 1. Van Onsem 3, Van Mol 5. Parijs 4. Daar Avanti en Zandvliet al hun wedstrijden wonnen, moest de onderlinge con frontatie de kampioen van Vlaanderen aanduiden. Goed gestart langs Parijs en Daelman, deze laatste kreeg trouwens een lifiitléi -ditmaal ui tut Awinti-verdedigiiig 1 mee. kon Avanti via 6?,l ftegetigen aanval,,1011 'Cliq/ lei/y l-k*) Door het geluk in de eind ronde geraakt (Sasja moest noodgedwongen forfait ge ven) had Avanti de op dracht bij de eerste twee te eindigen om de deelname aan de nationale eindronde te verzekeren. Deze werd nog eerder gemakkelijk volbracht daar de beide Limburgse teams ver onder lagen bij Merksem en Avanti. Vooral het tactisch aspekt schijnt men in de Oost-provincie aan de zij kant te laten. Van de Lim burgse primus Hechtel, werd na een moeizame eer ste helft, nog vlot afstand genomen na rust met een 11-5 eindstand. De wed strijd tegen Merksem werd rustig opgevat (om niet te zeggen opgeofferd) daar di- rekt hierop de beslissende wedstrijd tegen Hasselt diende betwist te worde Deze wedstrijd had niet veel om het lijf c Avanti rustig zijn mees schap kon opdringen vai het wedstrijdbegin. D Herman De Smet goed schot was en de Lebbee verdediging goed sl (Wim Schellekens lu een paar opvallende dingen) stond met een overwinning de deelnem vast aan de nationale ei ronde die doorgaat op z dag 18 mei te Etterb vanaf 9.30 u. Avanti di uit te komen tegen Herstal en Merksem te H.C. Herstal. Avanti speelde met: Scl lekens. De Proft, De Si K., Maes, De Smet Van Damme, De Pai Verguit E Zaterdag 24 mei Zoals algemeen verwacht werd lieten noch Neet pel noch Avanti zich verrassen in hun laatste kompetitie wedstrijd zodat zij zij-aan-zij op de eerste plaat blijven. Voor hel eerst zal dus een testwedstrijd ntnlif, zijn om de nieuwe Belgische Kampioen aan tt duiden. Deze voor beide klubs enorm belangrijkt wedstrijd wordt gespeeld te Hoboken op zaterdag 24 ma ti 20 uut \vanti supporters die met tic btuj wensen mee te reizen, kunnen inschrijyój in heA lokaal - V i, ux Temps tut uiterlijk ',it i>cn$"dift'ïb.nu% :-••• --V! "-'-aiw,;.. -

De Voorpost | 1980 | | pagina 26