pc =>J Benoit Pieters, Pierre Vergeylen, Petrus Seymortier, Jozef De Donder, Jozef Uyttersport: Winnaarshokken op Noyon Jozef De Troyer, Roger Schollaert, Remi De Wilde, Maurice Janssens, Robert De Schutter, Willy Smetrijns en Hector Schandevijl spelen zich in de kijker in «Groot Aalst». Leon De Corte, Theo Van Elsuweghe, [Pierre Michiels: Goede start op Frankrijkvluchten f Duiven JJ ar Éi H De Voorpost - 16.5.1900 - 27 ;ht en i de 3aeyen Donck >e bonserievlucht in het ;ht 2, erbond Dendermonde - Jaeght lamme resulteerde bij de ude duiven in een eerste rijs voor Jozef De Donder it Hamme en ook de twee- e prijs ging naar de Dur- t stom jegemeente naar Omer o goewan Hautte. Georges tijden iceis haalde de grote mid- f de tl elen naar boven. De eer- ;ers d< te bonserie, de eerste serie 'an drie aangeduid en e Jaelfroege prijzen met de 3e, f» C°ie. 15e, 39e, 67e, 105e wa- Simden de resultaten. Vroege 5, Vijven klokten Cvriel Ab- jeloos, Francois Van Hau- E ve, Maurits De Busschere, Raymond Van Hole- - vinckel, Gerard Roels, iylvain Verstraeten met de 10 en 30e en Andre Van Uytfanghe met de 11e en 14e kregen in hun deel. De tweede bonserie was voor los. Boel met de 28e en 30e. Basiel Poppe won de derde en Jozef Alfons Ediers won aan de 27e prijs er de poule tot 500 en aan de 121e prijs de aangeduide jd zoi jgjjg tot loo. Bij de jaarlin- ll- gen toonde de tandem Lutz-Fierens zich de beste. De broers Philips 5, G, :kelei Grembergen met de 2e. van hijg 34e en 35e 4 van jg |6 staken ook reeds de neus e> W-!aan het venster. De eerste Benoit Pieters (Sint-Gillis-Dendernionde) trimus jaarlingen uit Novon in Baasrode-Sint-Gillis- St.-A mands. bonserie ging naar Vinck en zn die met de 3e, 20e en 24e prijs ruim hun deel kre gen. Dit was eveneens het geval voor Cyriel Abbeloos met de 8e, 13e, 21e prijs en de 2e bonserie. De derde grote serie van twee ging naar Gustaaf Verberck- moes met de 18e en 22r prijs. Vroege duiven voor Marcel Van Driessche, Jean Becqué, Richard Moeseke, Gustaaf De Donder. Baziel Poppe en Raymond Van Hole- winckel. Te Berlare - Wanzele troonde bij de oude duiven Petrus Seymortier boven elkeen. Hij klokte zijn vier eerst afgegeven duiven op de le, 4e, 11e en 21e plaats. In de kijker speel den zich ook Firmin Roels, Jean Van den Bossche, Maurits Pensaert, Gilbert Galle met zijn vroege dui ven en nog beter was het voor Antoine Bracke met de 7e en 8e, Gustaaf Van Herreweghe met de 9e en 15e en Frans en zn Buyst met de 10e en 16e. Bij de jaarlingen haalde Emiel Pletinckx een goede uitslag met de le en 10e prijs en voor die vermelding kwam Florent Walgraeve in aan merking met de 6e, 11 en In het verbond Berlare - Wanzele kwam Theo Van Elsuweghe als winnaar uit de bus en klokte als toe maatje ook nog de 8e prijs. Cesar Dauwe met de 2e en 4e maakte ook een goede beurt en Florent Walgraeve met de 9e en 10e mocht ook niet klagen. Vroege duiven voor Alois De Bruyne, Octaaf Van Vos- se!, Oscar Bosman, Cyriel Lemmens. Bij de jaarlin gen ging de palmares De Roeck en zn, maar het hok met het knapste resultaat was dit van André Van Hecke. met de 2e, 3e, 4e 7e en 10e. Vroege duiven voor Rudolf Goossens, Clement Baeyens, Florent Walgrae ve en Gilbert Galle. In De Ware Dendervallei kwam Pierre Michiels uit Buggenhout m'et de le en 8e prijs bij de oude duiven goed aan zijn trekken op de St. Denis vlucht. Frans de Visscher met de 2e en 4e, Frans Pauwels met de 6e en 7e lieten hun mogelijkhe den ook reeds uitschijnen. Julien Cools; Cyriel Abbe- los. De Clercq en zn en Zetelfabriek De Man klok ten een duif in de eerste tien. Bij de jaarduiven ging de meest begeerde plaats naar Louis Veyt voor Ju lien Cool, Benoit Van Royen, Pauwels-Pauwels. Henri Van den Broeck, Theo De Brandt, Maurits Buyst, Leo Callaert, Peter De Smet en Frans De Vis scher. Te Schellebelle kwam Leon De Corte er op de St. De- nis vlucht uit de oude dui ven het best uit: le, 3e, 5e 6e, en 10e. Versproten - Vervaet wonnen de 4e en 8e en vroege duiven voor Robert Van Hecke, Van Imschoot en A. De Pels- maecker. Bij de jaarlingen de le en 2e voor Alfons de Cöoman en ook Van Im schoot en zn met de 3e en 9e en Maurits Uyttendaele met de 5e, 7e en 8e prijs speelden zich in de kijker. Robert Van Hecke (4e) en Alfons de Pelsmaecker (6e) lieten zich eveneens gelden. BENO 19e en Roland De Witte met de 13e, 16e en 26e. Vroege jaarduiven voor Antoine Bracke, de broers Heirman, Dierickx-Vis- sers, Gustaaf Duym, Van Winckel-Van Herreweghe, en De Geest-IJdens. In het verbond Buggenhout - Opwijk waren het Petrus en zonen Boeman die op nieuw op kop stonden. Kopduiven waren voor Louis Vereecken, Petrus Bruggeman, Louis Van Gerwen, Jozef De Schou wer, Pierre Albrecht, Jozef De Bleser, Adolf De Smet en Frans Seghers. Een ster ke uitslag liet Pierre Buys optekenen met de 3e en 11e prijs. Bij de jaarduiven was Jozef De Bleser de pri mus voor Jozef De Schou wer. Petrus en zonen Boe man met de 3e en 5e en Petrus Luypaert met de 4e en 9e waren de blikvangers en vroege duiven voor Pe trus Buys, Pierre Albrecht en Willy Van Zeebroeck. Te Schellebelle-Uitbergen mikte Rene Blanquaert in de roos bij de oude duiven voor Maurice De Wispelae- re, Rene Van Autreve, Al fons en zoon Van Hauwe, Edmond De Pauw. William Boone. Henri Van Kerck- hove. Maurits De Rijcke, Alfons De Cooman, Achiel De Clippel. Bij de jaarlingen kwamen er enkele hokken in de be langstelling: Dhaene-Se- gers met de le en 3e. Al fons De Cooman met de 2e, 5e en 7e, Hilaire Van Alboom met de 6e en 10e. Maurice De Rijcke met de 8e en 12e. Theofiel De Vleeschauwer met de le en Lucien De Kegel met de 9e prijs zaten mee in de kop groep. Te Overmere werd de vlucht bij de oude duiven gewonnen door Roger Dhondt voor R. Van Vae- renbergh. Julien Roelandt met de 3e en 4e en Albert de Mesmaecker. Bij de jaarlingen bevestigde Ju lien Roelandt de forme met een le prijs voor Maurice Van Loo, Albert de Mes maecker en Daniel De Gelder met de 4e en 5e -Moerenhout u de No\ De tandem Vercaute •Kalken, (v) prijs. In het Verbond Baasrode - St. Gillis - St. Amands ging de palm bij de oude duiven naar Benoit Pieters, met eervolle vermeldingen voor Omer Quisquater met de 2e en 9e, Pieter De Bus schere met de 4e, 5e en 8e en vroege duiven voor Louis Van Vossole, Marcel Van Haesendonck, Frans Cool (Olieslager) en Ju- dook en zn Debbaut. Bij de jaarlingen werd de snelste duif ook in de Olieslager straat geklokt bij Frans Cool voor Vranckaert Re- né. Benoit Pieters met de 3e en 10e toonde aan dat zijn jeugd in aantocht is. Omer Quisquater met 6e en 7e beschikt over goede jaarduiven. Vroege prijzen voor Louis Van Vossole, Achiel De Croock, Louis Verheyen en Fritz De Winter. Te Zele - Heikant hoeft de prestatie van Pierre Ver geylen weinig kommen- taar. Bij de oude duiven: le, 2e, 4e, 4e, 5e en bij de jaarlingen de le en 2e prijs. Bij de oude duiven nog ereplaatsen voor Rene De Vos, Leo De Schrijver, Maurits Arbijn, Van Dries sche- Van de Weill, Bij de jaarlingen de 3e en 5e voor Cesar Hoogewijs en verder Tony Poppe, Schiettecatte- Van Laere. Paul De Crae- ne. Andre Van Hecke. In het verbond Zele - Kal ken - Lokeren maakte Be noit Van Hespen een goede beurt met de le, 17e en 21e enzijn drie eerst afgegeven duiven. Vroege prijzen voor Pierre Vergeylen, Schiettecatte-Van Laere, Jos. D'Hollander, Paul Seymortier, Alois Seymor tier. Phil. Engels, Pol van Lembergen. Van Doorse- laere-Christiaens met de 4e en 9e klokten er twee in de eerste tine. Het seriegewin was voor Isidoor Dc De cker met de 18e en 22e, Philemond Staes met de 27e en 29e. Bij de jaarlin gen ging de eerste prijs naar Vercauteren-Moeren- hout voor Benoit van Hes pen, Willy Christiaens, Pierre Vergeylen, Cyriel Van Hecke. Philemond Staes (6e en 20e), Firmin Rolbout, Robert Van Damme, Gilbert Van Mie- gert, die de zetnummer won. Petrus Seymortier het verbond l^okeren-Zele klokte er twee op twee met de 10e en 14e prijs. Series waren er voor Maurice Le- bon; Vercauteren-Moeren- hout. Willy Christiaens klokte de eerste drie volg- duiveri. In het B.LM.O. verbond waren het Meyers en zn die zich bovenaan de uitslag plaatsen en met daarbij de 8e, 22e en 24e een reeks vroege duiven klokten. Dit deed ook J. en H. en zon van Hoorebeeck, M. Van de Vreken. Frans Van den Abbeele met de 4e en 6e, Franckaert-Rens, A. De Proft, R. Verdonck. M. Waegeman en Louis De Bondt won aan de 13e rpijs tot 500. Bij de jaarlingen was de palm voor H. en zn van Hoorebeeck voor J. Van Heek. F. De Vijlder met de 3e en 14e en 15e kwam er sterk uit. R. Ver donck, Fr. Kindermans, L. De Bondt, M. Van Hoei behoorden tot de uitblin kers en A. Buslot met de 9e en 10e kwamook aan zijn trekken. BENO Eendracht Aalst - St. Denis Bijzonder goed gelukte opening van de St. Denis- vluchten met als grote triomfators Herman Rut- saert bij de oude en Roger Schollaert en Willy Smet rijns bij de jaarlingen. Bij de oude duiven won Herman Rutsaert, Lede vrijwel alles wat er te win nen was 1,3, 6 en 9 Remi De Wilde Aalst werd er mooi tweede en Frederic Goerman, Hofstade en Gaston Slots, Lede klokten eveneens vroege duiven. J3ij de jaarlingen lukt Ro ger Schollaert, Aalst een bijzonder goede uitslag 1 en 3, terwijl Willy Smet rijns, Hofstade voor de derde opeenvolgende keer de grote waarborg wint. De jaarduiven van Dom. Roelandt, Lede en Petrus Volckaert, Erpe wisten er zich ook voor aan te hand haven. Land van Aalst - Noyon Zege van Basiel Poppe, Dendermonde bij de oude voor de uitstekende spelen de Jean Pauwels, Moorsel. De andere ereplaatsen bij de oude waren er voor Ro ger Schollaert, Octaaf De Bruyn en Emiel Bobbaut Erpe. Bij de jaarlingen was Remi De Wilde, Aalst primus voor Jean Pauwels, Moor sel, Bourgois en Zoon, urst, nogmaals Octaaf De ruyn en Roger Ponnet, S.L. Houtem. Dc Toekomst Aalst - Noyon Bij de oude duiven een schitterende overwinning van Petrus Volckaert, Erpe voor Hector De Smet en zoon. Erpe, Paul Vanden bossche, Albert Cobbaut en Robert Janssens waren de andere vroege prijswin naars. In de toekomst werd ook met jaarlingen gespeeld. Remi Raes uit Lede toonde zich veruit de sterkste. Gustaaf Van Impe, Erpe, Roger Schollaert, Aalst, Petrus Volckaert, Erpe en Robert Vandervurst Lede mochten er ook op een goed resultaat terug blikken. Dcnderhoutem - Lebbcke - Noyon I11 dit tweeverbond was Ro land Valckenburg de blik vanger bij de oude duiven. Een goed resultaat boekten Irma Praet, Welle, Cheri, Kieckens, Denderhoutem, Maurice De Coomans, Welle en Albert Vanden- steen, Moorsel. Tweede opeenvolgend suc ces van Albert Vanden- steen bij de jaarlingen net voor de zeer sterk spelende Denis Muylaert uit Nieu- werkerken die in dit ver bond beslist zijn laatste woord nog niet heeft ge sproken. Vermeulen en zoon, Aaigem, Denis Ro ger en Julien Eeckhout, Denderhoutem eisten erook hun deel van de buit. Dc Toekomst Aalst - Quic- vrain In dc achturenvlucht van het lokaal De Toekomst beperkt tot een zeer kleine omtrek en werkelijk begif tigd met zeer mooie geld prijzen was het Alfred Vonck die het ganse pak versloeg bij de oude. Roger Vanderhaegen uit Nieu- werkerken liet er ook nog eens zijn grote klasse zien en ook de prestaties van Emiel Cleemput, Constant van den Spiegel en Marcel Wauters allen Aalstenaars dienen er onderlijnd. Bij de jaarlingen was de palm voor Louis De Sutter uit Aalst, Willy Franck, Al fred Vonck, Maurice Stal- paert en Frans Callebaut verdeelden er zich het grof geld. Rap z(jn Wint Baardcgcm - Quiévrain Te Baardegem won Gus taaf Uytersprot, Moorsel de vlucht bij de oude. Theo Cooreman kreeg ook zijn deel en een goede uitslag nog van Marcel Joostens, Petrus Doorns en Alfons Beeckman allen uit Baar degem. Leopold Helpers won de hoofdprijs bij de jaarlingen en knap werk verrichtten ook Roger Vandenbroeck, Marcel Joostens, Frans Heyvaert en Maurice Van den Eede uit Mcldcrt. Recht voor Allen Helder- gem - Quicvrain In Heldcrgem zwaait Bae- tens en zoon de scepter bij de oude. Alfons Boudaert, Haaltert terug zeer voor treffelijk. Van Hooland en zoon Ophasselt, Paul Bury, Schendelbeke en Robert De Schutter, Kerksken wa ren de andere vroege prijs winnaars. Bij de jaarlingen was de zege voor Jan D'Hondt uit Erpe met straten verschil kregen Willy Buyl, Kamiel De Neve beiden uit Kcrkseken, Albert De Meuleer en Marcelleken Meganck er het nakijken. De Nieuwe Bond Gjjzegem - Quiévrain Fantastische uitslag van Maurice Janssens uit Gijze- gem die liefst de drie eerste prijzen bij de jaarlingen wegkaapt en mooi derde werd bij de oude. Emiel Van Eetvelde, Oudegem primus bij de oude en vier de bij de jaarlingen speelt er ook zeer sterk. Nochtans goed spelende liefhebbers als Marcel Ver- meiren, Robert De Winne en Alfons De Schrijver we ten meteen wat er hen in de komende weken te wach ten staat. Onder Ons Aaigeqi - Quié vrain In deze spiksplinterniewue Quiévrainbond was het Ro land Rottiers uit Mere die de wet dicteerde bij de ou de. Alfons Hoffelinck. Da- ny Vandenbossche, Alfons Peleman en Andre De Schutter waren de eervolle verliezers. Bij de jaarlingen trok Al- bert De Braeckeleer de touwtjes naar zich toe voor Hugo D'Haese, Sylvain De Bruycker, Alois De Coen- sel en Walter D'Hondt, uit Aaigem. De Rappe Duif Kerksken - Quiévrain Uitstekende dag voor Ro bert De Schutter, nog een van die liefhebbers die sinds jaren het Quiévrain- gebeuren beheerst. Gus taaf Boeykens won de vlucht bij de oude en Leon Quintyn, Denis Scheer- linck, Paul De Pril en Cy riel De Neve waren er goed voor de ereplaatsen. Bij de jaarlingen een recital Robert De Schutter, 1, 4, en 8. Gaston Boeykens, Valery Roelandt en Pros per Eeckhout moesten zich met de kruimels tevreden stellen. Quiévrainbond Moorsel In Moorsel toonde de oude van Rene Van Biesen zich veel te snel voor deze van Arsene Bosman, Willy De Schutter, Frans Dierickx en de fortuinlijke Louis Neu- landt. Bij de jaarlingen zeer goe de uitslag van Louis Neu- landt 2 en 4 wat evenwel niet genoeg was om Frans Hoffman van de eerste plapts te houden. Willy De Schutter derde en Arthur Vandensteen kwamen er eveneens goed uit. Elk zijn Recht Ede - Quié- In Ede een blijvend nek aan nek gevecht van het kampioenenduo Willy Vandensteen en Albert Coppens. Alhoewel Jozef De Troyer met een eerste en derde plaats bij de oude duiven zeer schitterend presteerde zijn het toch ho- gergenoemde liefhebbers die zich de dikke geldprij zen blijven verdelen. Hier van kunnen Marcel De Schrijver, Kamiel Vanden broeck en Johnny Van Im pe best meespreken. De Kleine Melker Terjoden - Quiévrain Bij den «Ben» was Phile mon Wauters primus met de oude duiven voor Denis Muylaert uit Nieuwerker- ken, Eddy Boudaer en Paul Mally beiden Haaltert. Op de vijfde plaats tond Alfons Droesschaert toch nog goed voor het winnen van de grote waarborg. Bij de jaarlingen viert Her man Scheerlinck zijn «Co- me back» voor een wonder bare Hector Schandevijl en in de ouwe getrouwe J.M. De Vadder. Goed werk te vens van Philemon Wau ters en Van Cauter - Plas uit Aalst. Door Eendracht Sterk Lede - Noyon Buitengewoon geslaagde autovlucht met meer dan duizend ingekorfde duiven en een massa geld waarvan een slordige veertigduizend voor «de vedette» van het ogenblik: Willy Smetrijns, Hofstade. Bij de oude duiven een schitterende uitslag voor Modest Van Hauwe 1 en 4 voor Willy Smetrijns. Vroege duiven klokten ook Alfons Dierickx en Urbain Vermeiren 5 en 6. Van de 591 jaarlingen was deze van Willy Smetrijns nogmaals primus voor de nochtans zeer sterke Noyonduiven van Urbain Vermeiren, Julien Van Hecke, Georges Roelandt en Remi Van Malderen. Gaston Schutvser Andre Van Heckeuitblinker met tie jaartluire Corbeil in hel verbond Berlare-tt 'anzele. (cl

De Voorpost | 1980 | | pagina 27