Judook en zoon Debbaut, Petrus Van Kerck hove, Remi Govaert, Alex De Decker, Albert Hoebeke,Remi Van Malderen: halen top op Quiévrainvluchten Nipt doch verdiend r Duiven >5 Suksesrijk jeugdtornooi bij tennisklub Temse JA Rap en Vlug (Kastel) boekt suksessen over de ganse lijn Kaatsen in II1 nationale d, 28 - 16.5.1980 - De Voorpost In het samenspel Baasro de waren Judook en zoon Debbaut het hok in de kijker met de 1e, 2e en 5e prijs. Vroege duiven voor Van Geert en Frans Ja cobs, Gaston Cleemput, 6e en 10e, Van Lande- ghem - Jacobs, Armand Rochtus (8e en 9e). Bij de jaarlingen kwam Judook Hofman op het podium voor Van Geert en zn, Henri Van Keer met de 3e en 4e prijs. Van lande- ghem - Jacobs, Oscar Van Schoor, Armand Rochtus, Frans Raes (8e en 10e) en Judook en Debbaut waren de uit blinkers. Te Zele-Heikant was Frans Baeck de primus met de 1e en 2 prijs bij de jaarlingen voor Adolf Baetens, Blancquaert en zn; Leo De Schrijder, Jan Roels en Luc De Maes- schalck. Bij de oude dui ven wonnen Schiettecat- te - Van Laere de vlucht voor Leo De Schrijder, Leopold De Decker, Jan Roels, Pierre Vergeylen, Luc De Maesschalck, Blancquaert en zn, Hu- bert Vercauteren. Bij de duivinnen haaldè Leo De Schrijder de kop van de uitslag met de 1e en 3e prijs. Blancquaert en zoon wonnen de 2e en 5e. Vroege duiven voor G. en A. De Maesschalck, Ronny De Brabander, Leopold De Decker en August Van Mieghem. Te Berlare ging Louis Van de Wielle de 1e prijs mee pikken voor Alfons Goossens, Frans Dhaeze met de 3e en 8e, Jules Christiaens met de 4e en 5e en vroege duiven voor Louis Ydens, Rudolf Goossens, Arthur Boone en Samson - Raemdonck. Bij de jaarlingen won Maurits Van Acker de hoofdprijs en Jules Chris tiaens met de 2e, 7e en 16e kwam er goed uit. Vroege duiven voor Al fons Van Maldere, Eu- geen De Vos, Kamiel Van Acker, Modest Van Hau- we, Cyriel Verstuyft, Alois Dhollander, Rafael Vercauteren, Louis Van de Wielle met de 12e en 14e prijs. Te Zele Eerlijk duurt langst, lukte Petrus Van Kerckhove een dubbel slag door zowel bij de oude als de jaarse duiven de 1e prijs te winnen. Bij de oude duivenvroege prijzen voor Leonard Ma- riman; Frans Vrijdag, voorjaarsuitblinker Leon Sëymortier met de 4e, 5e en 6e prijs; Alois Sey- mortier, Leon Chris tiaens, Paul Seymortier en Georges Van den Ab- beele. Bij de jaarlingen klokte Leonard Mariman de 2e en 3e prijs, Jos Dhollander, 4e en 6e, Theo Van Elsuweghe, Aug. Van Mieghem, Ka miel Heirman, Modest De Kimpe en Alois Seymor tier klokte vroege prijzen. Bij de duivinnen de 1e prijs voor Andre De Beule voor Gustaaf Baert, Mi chel Blancquaert won de 3e, 5e en 6e prijs. Te Grembergen won Jo zef Inzé bij de oude dui ven voor Geerinck - Van Malderen, Prosper Goossens, Adolf Heir- weg, Guido Dierickx, Andre Van Uytfanghe, Remi Geerinck, Adolf Louis, Hubert De Mey, Omer Van Extergem. Bij de jaarlingen ging de hoofdprijs naar Georges Raes voor Andre Claes- sens met de 2e en 5e en verder in de kop Cesar Boon, Florent Moutin, Wwe De Mey, Eugeen Baert, Theo Segers met de 8e en 10e en Albert Goossens. Te Schoonaarde was Re mi Govaert bij de oude duiven de grote winnaar met de 1e, 2e en 6e prijs. Vroege duiven voor Mau rits De Dijcker, Ade Peersman, Maurits Van Swalm, Jozef Van Hau- wermeire, Gilbert Merckx, Paul Cool en Jan Eeckhoudt. Bij de jaardui ven de 1e en 9e prijs voor Maurits De Dijcker de 2e en 4 voor Alois Van der Borght, de 3e en 6e voor Maurice Cobbaut, en vroege duiven voor Al fons en zn Vergeylen, Al fons Van Landuyt, Remi Govaert en gebroeders Geeraert. Te Buggenhout Den Belg mocht Louis De Hauwere juichen bij de oude dui ven voor Roger Hals, Ce- sar Peelman, Maurits Hals, Pierre Van Rans- beeck, Roger Van Door- slaer (8e en 10e), Petrus Buys en Julien Van As- sche. Bij de jaarlingen een eerste prijs voor Ro ger Hals met in zijn spoor Jozef Van Nieuwenhove, Cesar Peelman (3e en 10e), Jozef Van den Broeck, Clement Annaert, Pierre Van Ransbeeck, Prosper Meltens, Louis Vermeiren, Leon Segers. Te Opdorp won Frans Lauwers bij de oude dui ven voor Frans Goossen (2e en 4e prijs), Eric De Sager en Rene De Boel- paep. Bij de jaarlingen won Eric De Sager voor Frans Goossens (2e en 3e), Frans Callaert en Louis Van den Broeck. In Dendermonde was het Alex De Decker, die op de eerste plaats stond voor Louis Van der Veken, Pierre Collier (3e en 4e) en Willy Mertens. Bij de jaarduiven bevestigde Alex De Decker met win naarsallures voor Frans Van Nieuwenhove, J. Vernimmen met de 3e en 5e prijs en Van Laere - Vereecken. In Lebbeke Centrum kwam Frans Meert als winnaar uit de bus bij de oude duiven voor Ost - Heyvaert (2e en 9e), Frans Van Langenhove, Arthur Bogman (4e en 5e), Paul Van Nieuwen hove, Leon Siccard, Frans Heyvaert. In de reeks jaarduiven won Frans Van den Abbeele voor Ivo Van Boven, Jean Marie Van Peteghem, Marcel Mannaert, Frans Heuvinck, Jozef Teek, Leon Siccard, Albert Goossens, Petrus Tilley en Peter Van den Broeck. Te Appels klasseerde Ri chard Van Acker zich als eerste bij de oude duiven voor Rene Duym (2e en 9e), Jean Christiaens, Frans De Smet, Alberic Pieters, Louis en zn Vinck, Constant Van Lim- bergen, Victor De Paepe en Albert Cool. Bij de jaarlingen een zege voor Frans Muysewinkel, voor Remi Cammerman, Frans Desmet, Albert Cool (43e en 6e), John en zn Goossens, Vonck en zn (9e en 10e), Frangois Kin- ders, Alberic Pieters. Te Denderbelle was het Edward Boon die alle konkurrenten achter zich liet en dat waren in eerste instantie Louis Van den Abbeele, Remiel Van der Poten, Remiel Uytter- sprot, Paul Albrecht. Bij de jaarlingen won Remiel Van der Poten voor Louis Van den Abbeele, Victor en zn De Nul (3e en 5e), Paul Albrecht. Je Oudegem klokte Al fons Van den Abbeele zich de hoofdprijs voor Edmond Segers, Albert Cool, Jozef Dierickx, Mar cel Vereecken, Constant Bert, Louis Van der Ve ken, Marcel Vermeiren, R. Van Goethem en An- dré De Croock. Bij de jaarlingen ging de palm naar Reginald Van Goe them voor Constant Bert (2e en 5e), Frans Goossens, Jozef Dierick, Altons Van den Abbeele, Gerard Dhondt, Frans Verbeke, Frans Ringoot en Jozef Lambrechts. Te Moerzeke Kastel kwam Lucien Wauters sterk aan bod met de 1e en 5e prijs. Vroege dui ven voor Paul Van Haver, Rene Vernimmen en Al bert Van Hoey. Bij de jaarlingen klasseerden Albert Van Hoye, Louis Wuytack, Petrus Van Ha ver, Paul Van Haver en Jan Roels zich op de bes te plaatsen. Te Moerzeke was de overwinning bij de oude duiven voor Heirwegh - Van Geyte voor Jozef Hermans, Jozef Colman, Oscar Deck, Remi Ver- helst, Alberic Adriaens- sens. Van de Vreken - De Donder, Theofiel Wuy tack, Theofiel Heirwegh en Serafien Jacobs. Bij de jaarduiven maakte Pe trus Aubroeck een goede beurt met de 1e en 8e prijs voor Heirwegh - Van Geyte, Theofiel Heir wegh, Petrus Van den Broeck, Van Riet - De Rid der, L. Windey, Leon Heirman, De Schrijver - Ost en Van der Vreken - De Donder. Te Serskamp ging de ere prijs bij de oude duiven naar August Buyle voor Etienne Van den Broeck met de 2e en 3e prijs. Vroege duiven voor Al fons Fiers, Lucien Fran- gois, Buyle, Theofiel De Vleeschouwer, Odilon De Vijlder, Gerard De Gendt, Roger Van der Sypt. Bij de jaarlingen won Alfons Fiers en klokte er ook nog de 5e prijs bij. Jozef Bos- schaert met de 4e en 8e kwam flink aan zijn trek ken en vroege jaarduiven voor Albert De Vos, Frans Van Leuven, Van de Wiel le en zn. Mare Droeshout, Daniel Bracke en Lucien Frangois. Te Wanzele gooide Al bert Hoebeke er bij de oude duiven de beuk in met de Ie, 2e, 3e, 4e, 7e en 8e prijs. De eerste tien werden afgerond door Marcel Strymeersch, Leo Melckebeeck, Frans De Palmenaere en Aime Ceuppens. Bij de jaardui ven de 1e en 5e prijs voor Jos De Bruycker voor Al bert Hoebeke, Georges Van Steendam (3e en 9e), Jules Uyttendaele, Odile Janssens, Luc Van den Bosch, Frans Van Over- meiren, Kamiel en zn Vel- deman. Te Schellebelle - Oorde- gem winst voor Uytten daele - Lorie voor Made leine Piscador, Gilbert Uyttendaele, Willy Goossens, Prosper De Pauw (5e en 7e), Leon De Middeleer, Frans Van Huffels, Waeytens - De Vlaeminck, Gerard De Gendt. Bij de jaarlingen speelde Prosper De Pauw zich in de kijker met de 1e, 2e en 9e prijs. Vroege duiven ook op de hokken van Hugo Bontinck, Jozef Van Achter, Roger De Langhe, Uyttendaele - Lorie, Georges Eeckhoudt, Willy Goossens en Frans Van Driessche. Te Overmere won Kamiel Rogiers de vlucht bij de oude duiven voor Baziel De Geest, Romain Cop- pieters, Schiettecatte - Van Laere, Gaston De Wael. Bij de jaarlingen de 1e en 5e voor Schiette catte - Van Laere en vroe ge prijzen voor Van den Eeckhoudt - De Bruycker, Victor Van der Sypt, Gus taaf De Maesschalck. Te Uitbergen kwam Al bert Boterbergh bij de oude duiven aan zijn trek ken voor Odilon De Vijl der, William Boone, Jak- lien Van den Broeck, Andre De Vriese, Leo Cat- toir (6e en 7e), Georges Christiaens, Albert De Martelaere en Theo De Vleeschouwer. Bij de jaarlingen toonde Geor ges Christiaens nog eens de waarde van zijn hok met de 1e en 7e prijs voor Albert De Martelaere, Leon Tackaert (3e en 10e), Michel Boone, Al bert Boterbergh, Cyriel Van de Velde (6e en 8e), André De Vriese. Te Wichelen een zeer knappe uitslag voor Remi Van Malderen met de 1e, 4e en 6e prijs bij de oude duiven. Kopprijzen voor Van den Bogaert - Im- pens, Leo Melckebeeck, Michel Eekchoudt (5e en 7e), Arthur Van Malde ren, Arthur Beeckman en Frans Gevaert. Bij de jaarduiven een bevesti ging van de konditie op het hok van Remi Van Malderen met de 1e en 5e prijs. Mee in de kop zaten Arthur Van Malde ren, Leo Melckebeeck (3e en 9e), Arthur Beeckman, Frans Roelandt (6e en 8e), Hippoliet De Donder en Alfons Rasschaert. Te Zele - Huivelde klopte Georges Van de Wielle Izoa hei bi at [min flhari [bus fctiek [iden (1e, 7e en 13e) zijn i buur Alois Temmermalisje: maar die zette dan de 2 de 6e, 8e en 9e prijs van vil flir duiven op de uitslag ijs. A de oude duiven. Vroe< prijzen voor Gregoijle. Bocklandt, Jozef Lajding waert, Gustaaf Baert. I de jaarlingen kwamèstai Van Damme - Steels eld goed uit met de 1e, 3pip 15e. Adolf Heirweg bp r gon met de 2e en die goed voor de zetnui mer. Vroege duiven vi Ernest Van de Cauti Alois Temmerman, M, cel Van Uytfanghe (6jver 14e en 16e), Hector V» cauteren (7e en 10i Walter Haentjens Georges Van de Wielle.jlete Bij de duivinnen wi pr> Gregoir Bocklandt voè 3n Alois Temmerman, Wai jc ter Haentjens, Georgionii Van de Wiele, Hermang Van Kerckhove, Roger Cpgm Baere, Marcel Van Ui fanghe, Walter Gobdegi Achiel Cockelkoren. jng) BE »rde |es: oor OOf de pn Dit zijn de deelnemers aan lie I rdfi Dat de Tennisklub van Temse wind in de zeilen heeft is al langer dan van daag bekend. Onlangs nog opende de klub haar ver nieuwd klubhuis. een in al le opzichten schitterend re sultaat. tastbare uiting van de goede geest van samen werking die in de klub heerst. De opening van dit klub huis werd een week later gevolgd door een jeugdtor nooi. Niet minder dan 225 spelers en speelsters schre ven voor deze kamp in. De organisatie verliep rimpel loos. alleen zorgde een gril lig weertje ervoor dat de voorziene timing niet kon worden gehandhaafd. De uitslagen Meisjes: miniemen: 1. Katricn Stilten 2. Ilse Wijnants (9/ 1) kadetten: 1. Nancy Smet 2. Dominique Esque- lin (6-0, 6-0) scholieren: 1. Katricn De Visscher 2. Winny Leenaert (6-2, 3-6, 6-4) juniores: 1. Christine Van Loockc 2. Sofie Pir< (ziek) Jongens miniemen: deze redt. kende een zeer verrassei verloop. Winnadr Thierry Vleurinck (N- voor Marc Lemairc (C 3C kadetten: 1. Christopl Vanden Abbeele 2. Di Lentacker (6-2, 6-1) scholieren: twee spele van Temse legden besli op de eerste twee plaatse 1. Kris Pecters 2. Vincej„; Busschaert (6-3, 6-4) juniores: 1. Jan Ve schracge wint van Werni 5 Elshout (7-6, 6-3) •%er eVor l< 'ai Het voorseizoen ran de kaatssport werd dit jaar gekenmerkt door barslecht, koud en winderig weer. Toch hebben de ploegen er reeds meerdere wedstrijden opzitten. Even een kleine balans van wat kaatsclub Rap en Vlug uit Kastel er tot op heden van terecht bracht. De eerste ploeg heeft na zowat één derde van de kompetitie afgewerkt te heb ben de in haar gestelde verwachtingen ingelost. Een en ander begon met een erg zware kompetitiestart tegen Terjoden. Kastel won slechts op de \alreep. met vijftien veertien na veertig gelijk in het laatste spel. Verder zijn er voor de ploeg omzeggens geen problemen meer ge weest. Elke wedstrijd werd degelijk voorbereid, geen enkele tegenstander werd onderschat en goede resul taten waren hier het logische gevolg van. Onder leiding van de ploegverantwoordelij- ken Francois Van Geyte en Walter Aubroeck werd elke wedstrijd met drie punten gewonnen. Driemaal werd echter het vuur aan de schenen van Rap en Vlug gelegd en dit door de Balvrienden (15-8). Opwijk FM Shoe (15-7) en Hamme SK (15-8). De andere wed strijden noemt men bij Rap en Vlug gewoon formalitei ten. In deze kompetitie blijft Erembodegem Hoké zeer sterk aandringen. Deze ploeg verloor echter reeds een punrtegen Hamme SK en tegen Terjoden. Hierdoor staat Rap en Vlug momen teel met één punt voor sprong aan de leiding. Op 18 mei wordt het een heuse topper te Kastel, want dan komt Erembodegem op be zoek. Men heeft te Kastel niks dan lof voor Rap en Mug. De aankopen bewijzen hun waarde en vooral kapi tein Karei De Wilde verkeert in erg goede vorm. Tussen deze geroutineerden trekken de jongere spelers erg goed hun streng. Hierbij wordt vooral de opmerkelijke pres tatie van eerstejaars-junior Ludwig Van Duysen onder lijnd. Hij werkt zich op tot een vaste waarde voor de eerste ploeg. Juniors Wat de juniors betreft weten ploegverantw oordelijken Eugène Van Duysen en Pros Vernimmen ons te vertellen dat het jaren geleden is dat zo'n sterke juniorsreeks tot stand kwam. Vijf. zes ploe gen strijden met kwasi even sterke vijftallen voor de titel. Ook de juniorsploeg van Rap en Vlug behoort nog steeds tot de ernstige kans hebbers. Zij staan samen met Zogge. Wieze. Dender belle en Nieuwerkerken aan de top. Rap en Vlug verloor tegen konkurrent Hamme Zogge. w aarin de van Kastel naar Zogge getransfereerde Geert Hermans een grote rol speelde. De uitgestelde en uitgeregende wedstrijden be letten echter op dit ogenblik via het klassement een juiste kijk te hebben op de stand van zaken. Binnen een maand zal een en ander al veel duidelijker zijn. Er zal echter hard moeten geknokt worden, al blijven de titel- kansen voor Rap en Vlug reëel. Kadetten De ploeg van coaches Robert Claus en Leo De Keyzer is misschien de meest wispel turige Kastelse ploeg. Zij wisselen zeer goede met erg slechte wedstrijden af. We noteerden zeer goede wed strijden tegen titelpreten- dent Denderbelle, waarbij twee punten werden wegge kaapt. Anderzijds werd dan tegen zwakkere broertjes in de reeks verloren, wat de ploeg tweemaal één punt kostte. Hamme St.-Anna is in deze reeks titelkandidaat nummer 1 geworden. Kapi tein Hans Baert en zijn maats geven de moed echter niet op. Met Sinksen willen zij in de lutte tegen Hamme Sint Anna het laken naar zich toe trekken. Miniemen Deze ploeg staat na drie wedstrijden ongeslagen aan de leiding, met dan ook het maksimum aan punten. Dit spreekt voor de ploeg van verantwoordelijken Tony Baert en Marcel Nobels, die stellen nooit zo'n sterke ploeg als dit jaar op de been te hebben gebracht. Hamme Sint Anna werd bijvoorbeeld gewoon met 8-3 ingemaakt, dit nadat de bezoekers in den beginne toch wel gelijke tred konden houden. Dit jonge ploegje bergt veel talent in zich. met kapitein René Van Duysen aan het hoofd, deze heeft alles in zich om een groot kaatser te worden. Hij werd dan ook door leden van de Belgische kaatsbond opgemerkt en is reeds verkozen om op 24 mei in Floreffe deel uit te maken van de nationale ploeg die tegen Frankrijk aantreedt. Dit ploegje werd ook reeds aangeduid om op 21 juli te Mignault de Beker des Konings te betwisten. Dit is een onderscheiding die slechts aan de acht beste ploegen van België te beurt valt. Vorig jaar reeds was de miniemenploeg van Rap en Vlug vierde in de Beker des Konings. Mikken zij dit jaar hoger? Pupillen De jongste meute moet niet onderdoen voor hun grotere broers. Na twee wedstrijden staan ook zij aan de leiding in hun reeks met zes punten op zes. Ploegverantwoorde- lijken Freddy De Decker en Pierre Van Duysen zijn zeker niet zinnens deze leidersplaats zonder slag of stoot af te staan. Meer nog, op zondag elf mei werd door deze jonge snaken een eerste tornooi in Naast gespeeld. Na in dc schiftingen eerder gemakkelijk te hebben ge wonnen. moest daarna opge- tornd worden tegen het Waalse Vitrival. verleden jaar nog kampioen bij de pupillen. Kapitein Danny Van Duysen en zijn maats speelden zich de ziel uit het lijf. Uiteindelijk moest Vitri val toegeven dat Kastel sterker is. Rap en Vlug won tegen deze kampioenenploeg met liefst 7-0! Dan kwam een spannende finale tussen de inrichtende ploeg Naast en Kastel. Door het feit dat Kastel blijkbaar de beste pijlen reeds ver schoten had was de strijd erg hard en evenwichtig. Ten slotte haalden zij na een zes-zes gelijke stand toch hun slag thuis en wonnen ^met 7-6. Er waren dus op elf mei niets dan stralende gezichten in het lokaal bij Jef Vermeir. De eerste ploeg op kop met één punt voor sprong in Lagere I, de juniors in de top van het klassement. De kadetten op de tweede plaats en nog geen enkele nederlaag geleden. Dc miniemen staan afge scheiden aan de kop met drie punten los. Dc pupillen mede aan de kop met cén wedstrijd minder gespeeld, trokken na hun terugkeer zingend rond Kastel met de in Naast veroverde beker. Maar de mannen die bij al deze weelde toch nog eens durven zuchten zijn de terrcinvcrzorgers. Charles Cuppens en Eric De Medts. Elk weekend hebben zij de handen vol. Ook de mannen die telkens moeten op post zijn om met de tickets rond te gaan en de tombola te verzorgen, André Hermans, Jules Moernhout, Etienne Aubroek en Pierre Ringoot zijn een vermelding waard. Rap en Vlug wil echter de jonge en beloftevolle scheidsrechter Freddy Rin goot niet vergeten. Deze lii wordt door zowat alle bezo j( kende jeugdploegen aangi sproken om hun wedstri ;;i den te leiden. Ook hij zucl wel eens. net als de anderei Tenslotte doen zij alles toe nog met de glimlach. Het i immers voor Rap en Vli Kastel. En daar houden i van. Zoals gans Kastel troi wens' on 21 De penningmeester van binnen bereik had, kre< Adec Baasrode heeft alvast de partij een totaal andeipi een topdag gehad met het oriëntering, treffen Baasrode-Wieze op De bezoekers, onder in zondag 11 mei. Er was in derdaad grote belangstel ling voor deze wedstrijd plaats was gaan post va tussen twee ploegen die op ten, gingen beter spelen een goed seizoenbegin kun nen bogen begonnen aan een indrul wekkende remonte. Oi De affiche heeft, wat het danks krampachtige spel zelf betreft, niet gege- stand van Baasrode, bracl ven wat er van verwacht Wieze. toen duidelijk stei c werd. daarvoor werden er ker dan zijn rivaal, de stari te veel ballen buitcngesla- praktisch in evenwicht o e gen en gekeerd. 13-12. Spanning is er, vooral op Enkele enorme blunder het einde, wel geweest in van Eons Van der Jeughl een wedstrijd vol verras- blijkbaar in een echte ofl sende wendingen. day, in de beslissende eind Het begin was gelijkop- fazc hebben dan Baasrod gaand, tot 5-5 werden de aan een nipte maar toe- spellen eerlijk verdeeld. verdiende overwinning ge Dan namen de gastheren holpen het initiatief. De Wieze- Bij Wieze verdient Vieuvii naars speelden beneden het let (wat een magistral! normale peil, en :r-> op 13-11 en 40 ge ruststand van 8-5 kwam er lijk) een speciale verniel 13-6 op hel bord. Op een ogenblik dat Ba: ding Devroe liep bij Haasrodi rode een driepuntenzege het'meest in de kijker.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28