ZNA-medailleoogst in internationale Grote Prijs van Antwerpen Internationaal zwemfeest: succes voor 10 jaar T.S.Z. Jonge Haai voor Wim Bruneel Wase stuit op sterk CNT 101 Schitterende D.Z.O.-prestaties tijdens internationale zwemmeeting te Temse 30 - 16.5.1980 - De Voorpost ZNA heeft belet moeten geven voor de 1.000 m van Scaldis. Zoals men weet is de 1.000 m van Scaldis een wedstrijd van ploegen die elkaar aflossend de 1.000 m rondmaken. Het stoppen van aktieve kompetitie van Martine Verbreyt, het in- aktief zijn van Carla Rooms en de ziekte van Murielle Permentier waren de oorzaak van het Aal- sters forfait. Doch de ZNA-atleten bleven niet bij de pakken zitten en schreven in voor de Grote Prijs van Antwerpen. Een wedstrijd waaraan vijf lan den deelnemen. Engeland. Nederland, West Duits land, Frankrijk en België. Ondanks het feit dat er geen al te grote tijden ge noteerd werden, oogstte ZNA verschillende me dailles. Deze wedstrijd ging door over drie dagen, en een eerste prestatie van ZNA kwam met de overwinning van Ann Bombaert op de 400 m crawl dames. Haar tijd was 4.43.6. Op de 100 m dolfijn heren werd Jür- gen Goossens, nipt versla gen door de Westduitser Hans Pfeffen. 1.01.9 tegen 1.02.3 voor Jürgen. De 100 m crawl kadetten was voor Dirk De Bruecker goud, in een goede 58.9 of slechts tweetienden boven zijn persoonlijk rekord. Op de 200 m crawl haalde Ann Bombaert haar tweede gouden medaille in 2.20.4, terwijl in de 200 m dolfijn heren, Jürgen Goossens re vanche pakte voor zijn nip te nederlaag op de 100 m, en nu won in 2.15.4. Alleen bij de benjamins werd er eeen rekordverbetering op getekend. Els De Troyer finishte in 1.13.8 tegen 1.15.3 haar vroegere beste tijd. Ook in de lange af standsnummers waren de ZNA-atleten bij de medail les, met Marianne Permen tier derde op de 800 m crawl benjamins in 12.10.8 en opnieuw Ann Bombaert eerste op de 800 m crawl dames. Haar tijd was V*-" Waterpolo 1ste Nat. Afd. Daniël Beeckrnan (DZO) 10.05.5. Met vijf gouden medailles, één zilveren en één bronzen plakket kwa men de ZNA-atleten alles behalve berooid uit deze internationale ontmoeting. Het weze een les voor de toekomst, dat meerdere in ternationale ontmoetingen op het programma komen. Ondanks het feit dat er mooie zwemsport te aan schouwen was, was er slechts een magere publie ke belangstelling te note ren. Een domper op de vreugde was wel dat Ingrid Rooms, nu 16 na een 5 jaar lange kompetitie het zwem men vaarwel zegt. Het ZNA-bestuur houdt er aan Ingrid langs deze weg te danken voor alle inspan ningen, die zij gedurende die jaren tentoon spreidde. AVH Zondag jl. beleefde het be stuur van de Temse Schel de Zwemmers de hoogdag in het kader van de viering van haar 10-jarig bestaan. En ze maakten er dan ook een groots feest van want reeds om 9.30 uur mochten ze de volgende buitenland se ploegen verwelkomen: Les Nageurs Lillois uit Rij- sel en Schwimmclub Aach en (Duitsland); onze bui tenlandse gasten stonden er dan ook op een kleine ron drit te maken in het mooie Waasland. Om 13.30 uur hield men dan zoals afge sproken een grote ballon nenwedstrijd voor alle kin deren van Temse. Even eens werden er nog enkele Nederlandse klubs uitgeno digd met name De Water vlo en onze alombekende verbroederingszwemklub uit Montfoort de Ijsseldui- kers; verder nog de zwemklubs uit Kapelle o/d Bos en Uit Dendermonde en de jubelerende klub de Temse Schelde Zwemmers. Om 14.30 uur werd dan de eerste start gegeven van dit grootse zwemfeest waarop ook nog enkele belangrijke personaliteiten van de Bel gische zwemwereld ge woonweg uit sympatic aan wezig waren nl. Mr. Van Puymbroeuck. voorzitter van de Vlaamse Zwemliga en Mr. Schelfaut. secretaris van het distrikt Oost- Vlaanderen, Eveneens mocht het bestuur van T.S.Z. de heer Burgemees ter Maes begroeten als ook schepen van sport Mr. Buy- taert; Mr. Leushuis, voor zitter van werkgroep 3 van de sportraad en Mr. De Caluwé voorzitter van de Sportraad. Ook hun eigen sponsor de heer Van Laere was aanwezig op deze his torische dag. En dat T.S.Z. het verre van slecht doet op internatio naal vlak kan je zo aflezen op de uitslagen die volgen: 9a2100 meter vrije slag Jelle Lockefeer veroverde een 3e plaats bij de eendjes in 1.33.7 na twee sterke broertjes van de Watervlo; Bruno Noens deed het ook zeer goed als eerstejaars met een prachtige tijd: 1.39.5; Franky Geleyn deed er 1.46.0 over. Bij de miniemen meisjes was het zoals verwacht de onkiop- bare Sabine Pauwels (D.Z.O.) die met het goud wegzwom in een zeer ster ke tijd:- 1.03.0. Kartika Poeck werd 4c in 1.12.8. Martine De Vijlder over won bi- de kadetten in 1.04.0., Marina Vaeren- donck en Karine Briessinck werden respektievelijk 3e en 4e in 1.08.5 en 1.09.8. en bij de dames waren het Micheline Vercruyssen en Audrev Smet die 3 en 4 werden (1.09.2 en 1.10.0) Bij de benjamins meisjes was er nog een overwinning voor T.S.Z. met Veronique Westerlinck in 1.16.3. Mar tine Van Strijdonck werd 3e in 1.22.3. Bij de jongens was het Karei Moerman die de TSZ-kleuren vertegen woordigde en als eerste jaars werd hij 4e in 1.1..4. Gunter Noens evenaarde zijn beste tijd met 1.20.0; Danny Briessinck boekte 5 seconden winst met zijn 1.22.3. Jean-Paul Mijs werd 3e bij de miniemen in 1.07.0 en Guido De Meyer verbeterde zijn beste tijd met 1.13.7. 100 meter schoolslag Bij de seniores was 1 en 2 weggelegd voor de Temse- naren met Gert Vercaute- ren in 114.0 en Pierre Bod- son, die na twee jaar inac tief te zijn geweest nu bezig is aan een prachtige remon te zijn tijd: 1.17.0 Bij de miniemen meisjes moest Pascale De Beleyr met 8/10 sec. haar 2e plaats afstaan aan een Akense mededingster: de overwin ning ging natuurlijk naar de ongenaakbare Sabine Pau wels van Dendermonde; Dagmare Lockefeer verbe terde maar liefst met 3 se conden en zit nu op 1.36.4. Nogmaals was het Martine De Vijlder die de overwin ning op haar naam liet te kenen bij de kadetten in 1.24.1. 100 meter rugslag Bij de eendjes jongens ver overde Franky Geleyn brons in een beste tijd: 1.49.8. :Jelle Lockefeer en Bruno Noens strandden op 1.52.1. en 1.58.2. Bij de Benjamins kon Ka- rel Moerman zich ditmaal wel in de prijzen zwemmen en werd tweede in 1.28.2.; Danny Briessinck werd 5e en Gunter Noens 7e. Jean- Paul Mijs maakte het dit maal waar op de rugslag want hij finishte in een zeer sterke tijd: 1.15.7. nu no-? de stijl zelf wat bijschav. en dit wordt een specialiteit voor hem: Guido De Meyer zwom nogmaals een beste tijd met 1.22.5. Bij de heren ging de overwinning nogmaals naar Gert Ver- couteren in 1.07.8.; Danny Meersman werd 3e na een Duitse vriend. Greetje ver- cauteren zwom een zeer goede tijd bij de benjamins en moest met slechts 4/10 sec. de duimen leggen voor de één jaar oudere Annick Pauwels van Dender monde. 109 meter dolfijn kadetten jongens Hier kunnen we de prachti ge overwinning vermelden van Peter Moerman met op enkele tienden na een evenaring van zijn persoon lijk rekord. Op de estafettewedstrijden kon TSZ nogmaals laten zien dat het zeer homogene ploegen kan vormen: op de 4x100 meter vrije slag da mes werd de A-ploeg 2e na Kapelle o/d Bos en haar B- ploeg finishte net na haar eigen klubgenoten Bij de heren werd het een ereron- de voor de Temsenaren met Gert Vercauteren, Danny Meersman, Peter Moerman en de nieuwe oude kracht Pierre Bodson; het klubrekord op deze af stand werd immers zo maar eventjes met 30 seconden van de tabellen geveegd, een prachtprestatieü! Na dit grootse zwemfeest bood het bestuur dan ook nog een receptie aan. aan alle sympatisanten van de zwemsport. waarop sport functionaris mr. August Van der Biest een lovende en aansporende speach hield voor het jubilerende bestuursteam; verder wa ren er nog bloemen van de sekretaris van onze gewes ten mr. Schelfaut; kortom het werd een onvergetelij ke dag voor de Temse Schelde Zwemmers. Zeb CNT WZK 10-6 WZK had zaterdagavond een verre reis voor de boeg. De verplaatsing ging naar Doornik, dat net als de Waaslanders over een snelle en zwem mende ploeg beschikt, maar die heeft wel meer technische vaardigheid in huis. De laatste twee ontmoetingen werden evenveel overwinningen voor WZK, maar in eigen huis bleken de Walen te sterk. De wedstrijd be gon met een kwartier vertraging, omdat een van de scheidsrechters niet kwam opdagen, iets wat in het amateuristi sche waterpolowereldje wel meer voorkomt. Wim Rombaut haalde de bal op, en de eerste aan val leverde reeds een uit sluiting op voor een thuisspeler. Wase nam de tijd om zich goed op te stellen, en na mooi sa menspel opende Walter Daelman de stand. Een betere start kon men zich niet dromen. Doornik trachtte onmiddellijk or de op zaken te stellen, maar Vincent Geeraerts kon alsnog de gelijkma ker voorkomen, ook toen Luk Van Landeghem in de strafhoek zat. Een af geweerde bal viel toen echter voor een Doornik speler, die geen ogenblik talmde. Een poging van Walter Daelman ging over, en toen hij straftijd kreeg, stond het al gauw op 2-1. Ook de tweede keer was de bal voor Wase, maar Doornik kwam eerst voor doel, en met een verras send schot in de kleinste hoek werd Vincent Gee raerts een derde keer verslagen. Beide ploe gen speelden onver saagd de aanval, maar de thuisploeg bleek hier in veel gevaarlijker. Toen Bert Schiettecat op zij gezet werd trilden de netten opnieuw, en toen Guido Maes wat later in de strafhoek ging, werd het 5-1. WZK trachtte wel wat te doen, maar in het doelgebied stokte het. Walter Daelman schoot op de keeper, en Bert Schiettecat deed hem dat wat later na. Bij een out van een thuisspeler tikte Walter de bal tot bij Gui do Maes, die doelde. De Wase hoop keerde weer, Luk Van Landeghem zet te een lange rush op die in de penaltyzone werd gestuit. Walter Daelman miste echter. De derde periode begon met een ver schot van Wim Rombaut. De kee per redde en de tegen aanval leverde een straf- worp op voor de thuis ploeg. De bal spatte te gen de staak, en de tegenaanval leverde een uitsluiting op voor een Doornikspeler. Een snel le balwisseling gaf Jan Foubert de kans om tot 5- 3 te milderen. De volgen de CNT-aanval bracht de kloof weer op drie doel punten. De thuisploeg bleef zeer gevaarlijk: Vincent bracht nog eens redding, en een volgend schot sloeg tegen de lat. Wim Rombaut haalde ook nog eens gevaarlijk uit, maar de bal bleef op de lijn dobberen. Bij een volgende poging kreeg hij een penalty mee. Ru dy Van Mieghem nam nu de verantwoordelijkheid. Ook hij trof de paal. Doornik voelde de over winning binnen bereik, en ging nog vinniger spelen. Een verdedi gingsfoutje bij WZK werd onmiddellijk afgestraft. Erik Smet lukte met een ver schot 7-4, maar een volgende CNT-poging kende eveneens sukses. WZK kwam nu toch wat gevaarlijker uit de hoek, en de thuisploeg maakte gretig gebruik van countermogelijkhede Luk Van Landeghem van dichtbij scoren keeper moest zich rej bij een schot van Foubert. Met W Daelman out moest cent Geeraerts zich maals gewonnen ge zij het in twee keer Foubert kreeg de bal tegen de netten, het meeste werk kwa de slotfase toch voor de Wase keepe toen Doornik juist affluiten met een meer doorkwam la eindstand vast: 10-6 Ook de tweede ploe raakt niet voorbij tegenstander, en dat reeds lang geleden begon nochtans met 1-3 na een peri De definitieve uitslu van Nest De schalck in de tweed riode, en de dub straftijden van Dirk dagh en René Verc ren bleken een te z handicap. Wase met 4-6 de boot in verliest daardoor de ste plaats. Men echter nog op bezoe de twee tot v week medelei Antwerpen en Gent dat de titel vooral niet verloren is. Met nog drie zware plaatsingen voor de wordt het wel waarschijnlijk dat verhoopte 20 punten len behaald worden, róssingen zijn natuuj nooit uitgesloten, tem daar de Wase jongj bijwijlen heel sterke tijen speelden. De taties zijn echter nog j te wisselvallig om i top van de rangschik^ te kunnen eindigen. I D Het vierlandentornooi in gericht door de Schelde- zwemmers Temse ter ge legenheid van hun tienja rig bestaan is uitgegroeid tot een prachtig feest in het teken van verbroede ring en vriendschap. Nadat de deelnemers uit Duitsland (Aken), Frank rijk (Rijsel), Nederland (Watervlo, IJsselduikers) verbroederd hadden met de Belgische deelnemers (Temse, Dendermonde, Kapelle O/D Bos) tijdens een ballonwedstrijd, wer den ze voorgesteld aan de talrijke aanwezigen. Zij zorgden vervolgens voor een boeiende wed strijd, vol spannende duels met prachtige re sultaten voor gevolg. Dat de D.Z.O.-ers hun deelneming niet onver meld lieten voorbijgaan is vanzelfsprekend. Hun vedetten Annick en Sabi ne Pauwels, Wim Bru neel, Chris Rottiers en Michel en Daniel Beeckrnan veroverden weer een rijkdom aan prijzen; zij behaalden zo maar 7 x goud, 3 x zilver en 1 x brons, maar ook hun nog minder gerouti neerde zwemgenoten verwezenlijkten mooie prestaties. Bij de Eendjes vielen Wim Jacobs en Frank Bruneel net buiten de prijzen maar hun vierde plaats respectievelijk op vrije slag en rug beteken den een persoonlijk record. De Benjamins toonden zich aan hun beste zijde. Annick Pauwels behaalde een overwinning zowel in de schoolslag als in de rug en dit met aanzienlij ke tijdsverbeteringen. Ni cole Pouliart op rug, Veerle De Block en Kris- tien Buggenhout op vrije slag en Peggy De Block op schoolslag blijven aan hun tijden knagen. Ook Chris Rottiers haalde goud in de rug en brons in de vrije slag. Zijn leef tijdsgenoot Wim Bruneel profiteerde van de hard nekkige tegenstand die hij ondervond van een Duitse tegenstrever om 1.07 te zwemmen voor vrije slag, een verbete ring van 3 sec., wat hem een Jonge Haai oplever de en wellicht een kwali ficatie voor het drielan- dentomooi dat met Pink steren te Valenciennes wordt gehouden. Op «rug» moest hij zich me ten met de 2-jaar oudere miniemen, maar klas seerde zich niettemin tweede. Gino Van Ker- schaever deed een fraaie tijd over de 100 m rug. Sabine Pauwels toonde zich een klasse beter op de 100 m vrije slag en schoolslag door met uit gesproken tijdsverschil len te winnen van haar tegenstreefsters. Toch bezat ze nog genoeg doorzettingskracht om nog maar eventjes haar tijd met 1 sec te verbete ren op de vrije slag (1.03). De broers Beeckrnan plukken hoe langer hoe meer de vruchten van hun volgehouden trai ning. Michel Beeckrnan zwom bij de twee jaar oudere kadetten naar een zilveren medaille op dol fijn en voerde de minie men aan met 1.01.9. Wat meer tegenstand van zijn naaste tegenstrever (1.06.5) had hem wellicht ook een Jonge Haai op geleverd. Daniel Beecktnan won afgete kend op de 100 m rug kadetten, terwijl Patrick en Philippe Boivin en Karl De Middelaer hun beste tijden benaderden. Marti ne Cool moest de prijzen aan haar Belgische tegenstanders afstaan, maar werd toch vierde op schoolslag. De sfeervolle vierkamp werd tenslotte besloten met een verzorgde recep tie waarop de Schelde- zwemmers terecht in de bloemetjes werden gezet voor hun verwezenlijkin gen op sportief gebied. M.L.D.L. Zaterdag 3 mei vond de derde Wase zwemont- moeting van het tornooi «Van Laere» plaats in het gemeentelijk zwembad van Moerbeke met een organisatie in handen van de Wase Zwemkring Afdeling Fons Wouters - Stekene en Boudelo - Moerbeke. En zoals ge woonlijk verenigden zich volgende ploegen in het plaatselijk zwembad: Zwemklub Jastremski Hamme, De Lokerse Zwemvereniging, Zwem vereniging «De Bevers» Beveren, De Beverse Zwemklub, de Wase Zwemkring en de Temse Schelde Zwemmers. Zie hier de resultaten: Rugslag: Reeds in de eerste koers kon T.S.Z. twee medailles wegkapen met Danny Briessinck, zilver in 1.32.4 en Gunter Noens, brons in een beste tijd: 1.37.0. Op het 200 meter-num mer kregen we hetzelfde tafereel bij de dames met Audrey Smet 2.58.2 en Micheline Vercruyssen 3.01.6. De 200 meter schoolslag heren betekende een ge makkelijke overwinning voor Gert Vercouteren in een mooie tijd 2.44.2; voor Danny Meersman betekent dit niet zijn bes te specialiteit en hij liet 3.24.8 optekenen. 200 meter vrije benja mins meisjes Hier ging de overwinning nipt naar Natalie De Vijl der (WZK) in 2.48.3; de tweede plaats ging naar Veronique Westerlinck in 2.48.4 en brons was er voor Greetje Vercouteren in een uitstekende tijd: 2.49.7; verder waren er nog mooie tijden voor Christel De Meyer, Chantal Mijs, Nicole Ver meulen en Dominique Van Buynder. De eendjes van T.S.Z. de den voor de eerste keer mee aan de 200 meter wisselslag; Jelle Locke feer werd nog 4e in 3.54.8 en moest zich zeer krap zetten voor zijn één jaar jongere klubgenoot Bru no Noens: 3.56.2; Franky Geleyn tikte aan na 4.08.7. 200 meter dolfijn minie men jongens Jean-Paul Mijs had het op deze afstand nog nooit geprobeerd en luk te nu ook een behoorlijke tijd: 2.59.0, juist voor zijn twee klubmakkers Alain Meirte 3.02.6 en Guido De Meyer 3.29.4. 200 meter wissel minie men meisjes Hier werden tijdsverbete ringen genoteerd voor de vier TSZ-deelneemsters: Kartika Poeck 3.02.0; Pas cale De Beleyr 3.08.9; Sa bine Briessinck: 3.16.2 en Dagmare Lockefeer 3.18.2. 400 meter vrije slag ka detten meisjes Op deze afstand duikelde Martine De Vijlder voor de eerste keer onder de vijfminutengrens en ver overde goud met 4.56.0; ook Carine Briessinck luk te een beste tijd met 5.17.5; Marina Vaeren- donck en Martine Van Bellegem presteerden iets minder goed. 100 meter wisselslag benjamins jongens Gunter Noens mocht op het tweede trapje van het ereschavotje plaatsne men met zijn beste tijd: 1.31.4, Dariny Briessinck werd 5e in 1.37.3. Op de 100 meter vrije slag heren waren het Gert Vercouteren en Dan ny Meersman die 1 en 2 werden in respektievelijk 59.8 en 1.01.2. 100 meter dolfijn benja mins meisjes Greetje Vercouteren ti op hetzelfde moment i als Natalie De Vijlder werden dus ex aequo zet, ze zwom daarbij t een persoonlijk rekd 1.31.5; Katleen Poj werd 3e in 1.35.8; ven nog tijdsverbeterind voor Veronique Wesl linck 1.43.3, Christel Meyer 1.49.0, Chan Mijs 1.52.0, Nicole meulen 2.00.1 en Domj que Van Buynder 2.00j 2 Patrick Lerno Patrick Lerno, de roepsrenner uit Berl die vorige week dicht de deur de eerste, v< gende Omloop van Donkmeer won, vooral op de kermiski sen. In Betekom was tiende. Richard Buckaki De bescheiden Wase derlander Richard ckaki gaat zijn weg z der veel misbaar te ken. In Olsene behaa hij zijn dichtste prijs de afgelopen dag zevende. Etienne Van der Snickt De Berlarenaar Etie» Van Der Snickt kent j plaats in het pelotj zich dienstbaar maï voor de ploeg. Vandd dat hij zelden hoog ml Toch presteert Etien niet onverdienstelj 16de in Olsene en 21 in Betekom.

De Voorpost | 1980 | | pagina 30