sersche lotorcrosskalender .'.inninHmwl VRV-jumping te Bornem De Voorpost - 16.5 1980 - 31 van De start van de 500 cc te Hamine, (vh) khedejhan De Cuyper was •rkelijk oppermachtig gheml de internationalen tij aren eins de BLB-motorcross ch red Roosdaal - Pamel. Hij won beide reeksen op een overtuigende wijze. In de eindstand van de inters 500 cc ging De Cuyper De Meyer en de Nederlander Dieleman vooraf. Ronny Van de Moortel eindigde zesde ;n ge keer. e bal indag 18 mei BMB-mo- rcross te Rummen, nloop van het Winning- Id. De inters 500cc, na- malen 500cc, nationa- 125cc, seniores icc, juniores 500cc en zijspannen komen er in de start. Kampioen- hapsproeven voor se- ores, juniores en zij jannen. Eerste start te uur. LB-cross te Zomergem met de eerste start te 11 uur. Internationalen 500 en 250cc, nationalen 500 en.250cc, seniores 125cc, zijspannen dames 125cc, juniores 500 en 250cc en de nieuwelingen 125cc zijn van de partij. De in ters, zijspannen, juniores en de dames strijden voor de fel begeerde kampioenschapspunten. (M.T.) en Roger Vercruysse werd negende. Jan Blancquart werd eindlau- reaat bij de inters 250 cc voor Fati en Roelandt. Bij de nationalen gingen de reekszeges naar Struyf en De Vijlder. Dirk Tem merman werd in de eer ste reeks vijfde en derde in de tweede reeks. Bij de zijspannen was het duo Sagaert - Sagaert onklop- baar en wonnen beide reeksen. Goethals - Goet- hals eindigde tweede, Van Hoof - Everaert der de en Lauwers - Maerten vierde. De rechtstreekse finale bij de dames 125 cc ging andermaal naar Da nielle Picart die won voor Moonen, De Winter en Vernimmen. Marc Van der Meersche won de beide reeksen bij senio res 125 cc. Verburgh ein- ten Theo Cornelis, winnaar bij de 500 iotorcross te Hamnie. (vh) rtuuj tenj worth gelukgewei i afloop i digde tweede en De Mey derde in de eindstand. Baetens en Van Remoor- tel wonnen de schiftin gen bij de juniores. Bij de juniores 500 cc won Bae tens de finale voor Van der Heyden en Vle- minckx. Bij de 250 cc-ers ging de eindzege naar Brulez die won voor Ver- raes en Lahousse. De Smul en Hofman wonnen de reeksen bij de nieuwe lingen 125 cc. Eindover winnaar werd Tony Hof man voor De Smul en Lensen. Boven winnaar van de grote prijs 250 cc van Tsjechoslovakije en Everts laureaat in eigen land Raymond Boven heeft een prachtige prestatie geleverd in de grote prijs van Tsjechoslovakije 250 cc. De eerste reeks werd gewonnen door thuisrij- der Falta voor Boven, de Engelsman Hudson werd derde en een andere Belg Jobé vierde. De Bulgaar Rangelov won de tweede reeks voor Boven, Jobé en Falta. De andere Bel gen Mingels eindigde ze vende en Lacquaye ne gende in de tweede reeks, waar ze in de eer ste reeks werden uitge schakeld door pech, Bo ven werd eindwinnaar voor Falta en Jobé. In de tussenstand van het we reldkampioenschap leidt Falta met 38 punten voor Jobé met 34 punten, der de is de Duitser Dieffen- bach met 28 punten en vierde gelijk Kobele en Boven met 24 punten. De Zweed Carlqvist werd eindwinnaar van de grote prijs van Zweden 500 cc. De Amerikaan Lackey won de eerste reeks voor Carlqvist en onze landge noten Malherbe en Vro- mans. De tweede reeks ging naar Carlqvist die won voor Malherbe, La ckey, Rond en Vromans. Eindwinnaar werd Carlq vist voor Lackey, Malher be en Vromans. In de stand om het wereldkam pioenschap heeft Lackey de leiding met 97 punten, tweede is Malherbe met 91 punten, Carlqvist is derde met 79 en Vro mans is vierde met 43 punten. Onze andere landgenoten, Roger De Coster en Ivan Van den Broeck konden geen pun ten sprokkelen tijdens de grote prijs wegens ma chineperikelen. Harry Everts heeft op één been de BMB-motorcross te Lanklaar-Dilsen ge wonnen. De eerste reeks had hij wel enige tegen stand van de pas tot inter gepromoveerde Eric Ge- boers, die mooi tweede eindigde en Massant werd derde. Everts won eveneens de tweede reeks voor Coorens en Bervoets. De favorieten met o.a. Heeren, Wellens, Massant vielen uit met pech wat de karwei voor Everts een stuk gemakke lijker maakte. In de eind stand gaat Everts Lassaut en Rahier vooraf. Bij de zijspannen was het Bel gisch kampioenenduo Van Bellinghen - D'Hol- lander te sterk voor noch tans gereputeerde bui tenlanders. Zij wonnen beide reeksen en toon den daarmee dat ze het peil van vorig jaar zeer dicht naderen. De Neder landers Bakens - Van Dei- tekon eindigde tweede en Janssens - Geurts der de in de eindrangschik king. Johan Martens won beide reeksen bij de na tionalen 500 cc. In de eindrangschikking gaat hij Vromans en Marien vooraf. Eric Geboers won de rechtstreekse finale bij de nationalen 125 cc voor Milissen en Guy Van Gij- segem. Aerts won de eer ste reeks en Volders de tweede reeks bij de se niores 500 cc. Volders werd eindwinnaar met een betere tijd voor Van Engeland en Aerts. Dirk Van de Walle eindigde negende. De reeksover winnaars bij de juniores 500 cc waren De Lobei en Van Doninck. De West vlaming De Lobel behaal de zijn eerste overwin ning sinds zijn debuut bij de BMB vorige maand VOOr Den Hondt en Van De Avanti scholieren die zondag 18 mei te Etterbeek deelnemen aan de nationale Doninck. eindronde, (eva) Tijdens de VRV-jumping te Bornem was het opvallend P- hoe de juniores de prijzen van de... seniores wegkaapten. Joos Christel - Cindy, 17 De wedstrijden groeiden voorts uit tot een enorm sukses: n het ledenaantal is dit jaar reeds enorm gestegen en op zondag waren er meer dan 200 parcoursen. 4. ex aequo 7. Van Bunder Walter - Volt, Van Assche Pierre - Flak, 15 13 p. p. 8. Van Camp Patrick - Vos- Van Praet Eric - Sabine, 15 p. ke. 11 p. 6. Van Bunder Walter - Lo- 9. De Francq Filip - Harry teusi, 14 d. James, 10 p. I Salaets reed in Hat (vh) de leiding doch werd in extremis geklopt. De 'kop- bij ile i En of er publiek wa Proef 1 - Pony's A1 - Barema 1 exaequo Verhavert Koen - De Clercq Luc - Fury Beguin Fabienne - Jimmy Proef 2 - Pony's A2 - Barema A 1 Van Camp Patrick - Voske 2 Beguin Fabienne - Gipsy 3 Meersman Sonja - Silver Quick Proef 3 - training - Barea A 1. De Francq Filip - Rita 2. De Groote Marianne - John 3. Vereecken Paul - Wilson 4. Fierens Luc - Patricia Wauters Marc - Betty Proef 4 - Reeks I - Barema A 1. De Francq Filip - Faro 2. Maes Christel - Carlo 3. Nelis Inge - Bonjour 4. Meersman Mirielle Alpha 5. De Groote Marianne - Quick 6. De Clercq Luc - Quick Sultan 7. Verbruggen Christel - Ro- binhood 8. Jacobs Johan - Sabrina Proef 5 - Reeks II - Barema A 1 Van Bunder Walter - Volt 2. Verschelden Peter Dandy 3. Jacobs Johan - Ugana 4 Smets Rony - Vingo 5. De Francq Filip - Hamara 6, Moortgat Luc - Inter- metzo 7 Van Bunder Patrick - Ursula Proef 6 - Reeks III - Barema A 1. Cappaert Johny - Mr. Har ry James 2 De Cock Els - Ortey Boy 3. Willaert Chris - Bento Proef 7 - Pony's A1 - Barema .1 EX AEQUO: Cauwenberg- he Martine - Chico De Clercq Luc - Fury Proef 8 - Pony's A2 - Barema A 1 lllegems Raf - Shiba 2. Van Camp Patrick - Voske Proef 9 - Training - Barema A 1 Wautërs Marc - Betty 2. Vereecken Paul - Wilson 3. Van Inghelghem Geert - Wintok 4 Tierens Luc - Patricia 5. Van Bunder Gino - Apollo Proef 10 - Reeks I - Barema A 1. Joos Christel - Cindy 2. Balbé Danny - Pastillion 3. Meersman Mireille Alpha 4. Verbruggen Christel - Ro- binhood 5. Meersman Rita - Luite nant 6. Van Geyte Gaby - Chemy 7. Michiels Nicole - Victor 8. Coeck Bart - Tania Proef 11 - Reeks II - Jacht- parcours - Barema C 1. Van Praet Eric - Sabine q. Rombaut Ward - Joly Jumper 3. Van Bunder Walter - Volt 4 Verschelden Puter Dandy 5. Maes Christel - Regine 6. Van Bunder Patrick - Ursula 7. Van Bunder Dirk - Larissa Proef 12 - Reeks III - Barema C 1 De Francq Filip - Harry James 2. De Cock Els - Peruska 3. Van Bunder Patrick - Regina Uitslag eindejaarsklasse- ment 1. Meersman Frans - Bento. 25 punten 2. Maes Christel - Regina, 20 Netjes over de muur... enkel nog even de achterste poot intrekken 'n Flinke snok en hups! Ook deze hindernis over!

De Voorpost | 1980 | | pagina 31