Cyriel Van Helsland naar Kieldrecht Tafeltennistornooi van TTC De Korenbloem Tafeltennis: uitstekende sport voor gehandicapten VRV lokte ruiters en paarden, publiek HK Hamme en Haasdonk stoppen i «Dameskompetitie sterker doordrukken» IMMlIiljj i 32 - 16.5.1980 - De Voorpost Cyriel Van Helsland speelt volgend seizoen bij Kieldrecht. Nadat deze overgang of terugkeer naar de moederklub reeds maanden in het vooruitzicht werd gesteld is er zekerheid gekomen. Cyriel Van Helsland die een zevental seizoenen terug door die andere Kieldrechtenaar Norbert Van De YValle, op sleeptouw werd genomen naar Maccabi Antwerpen, wil zich thans met Benny Van den Hende en zijn ploegmaats inzetten om de poort naar de nationale kompetitie te forceren. Deze kans hebben de Kiel- drechtenaars reeds vorig seizoen gehad, maar toen ging de titel in eerste pro vinciale onbegrijpelijk aan hun neus voorbij. Dit jaar waren de grensjongens op nieuw met titelambities ge start, maar de aanwerving van Freddy De Pauw bleek een strop en toen tot onver- maat van ramp ook Hubert De Wilde wegens beroeps bezigheden meerdere ma len verstek diente te laten gaan, was de zaak opnieuw bekeken. Met Cyriel Van Helsland, die waarschijn lijk als B6 het nieuw sei zoen zal instappen, wordt Kieldrecht uiteraard favo riet nummer I. Na het vertrek van Albert Schelfaut van St. Niklaas naar Maccabi, zit men bij Tweede nationaler St. Ni- klase nog steeds zonder nieuwe kopman. Voorzit ter Colyn wilde nog niets kwijt, afgezien van het feit dat men in onderhandeling is met een bekende B-spe- ler van buiten de provincie. Uit het Antwerpse verna men we dat zulks wel eens Louis Heremans zou kun nen worden, precies de Maccabi-veteraan wiens plaats Albert Schelfaut in neemt. Een definitieve be slissing wordt begin volgen de week verwacht. Uiter aard wordt door heel wat klubs naar versterking uit gekeken, maar ze blijven deze in de eerste week dat de transferts zijn openge steld eerder zwijgzaam, vooral indien nog geen de finitieve beslissing is geval len. De verwachtingen zijn niettemin derwijze dat de belangrijkste transferts zich in de streek van Dender- Schelde-Durme en Waas zullen voltrekken. Linda Van Langenhove: een goede 'kapiteinvh Gerdu Van Langenhove: laureate van het heidskriterium De Voorpöst, dames C. (vh) egelma] In het kader van 1000 jaar Wetteren Doelstelling bij TTC Herleving Dendermonde De nog vry jonge tafelten- nisklub «De Korenbloem» uit Wetteren pakt in het kader van de viering van 1000 jaar Wetteren uit met een eerste groot tafeltennis tornooi toegankelijk voor vrye tijdsspelers, gehandi capten en spelers aangeslo ten by de K.B.T.T.B. Uiteraard kan dus iedereen die wil aan dit tornooi deel nemen op zondag 18 mei 1980 in de gemeentelijke feestzaal, Schooldreef te Wetteren vanaf 9.30 uur Er wordt gespeeld op 8 ta fels en onder de sportregle- menten van de KBTTB. De inschrijvingen worden inge wacht bij Paul Van Doorse- laer, Meidoornlaan, 4 te 9200 Wetteren tel. 091/ 69.26.51 waar ze uiterlyk op vrydag 16 mei 1980 die nen binnen te komen. De tabellen worden publiek op gemaakt in het lokaal «De Korenbloem» op zaterdag 17 mei vanaf 20 uur. Het eerste tornooi van «De Ko renbloem» Wetteren ken merkt zich door twee afzon derlijke delen. In de voor middag staat het open voor de vrijetijdsspelers en ge handicapten, of niet bij de K.B.T.T.B. aangeslotenen. Te 9.30 uur wordt gestart met een reeks jongens bene den de 14 jaar, en een reeks meisjes van dezelfde leef tijd. Te 10 uur komen de heren en dames boven de 14 jaar aan de beurt. Hiervoor kan men inschrijven tot bij het begin van de reeksen. Van 10.30 uur af komen de minder-validen aan de beurt. Te 11 uur stappen de bij de KBTTB aangeslote nen achter de tafels. De mi niemen en kadetten krijgen de eer het tornooi te ope nen. Te 11.30 uur gaan de juniores aan de slag, terwijl de niet-geklasseerden pre cies om 12 uur van start gaan. Vanaf 13 uur kunnen de veteranen een en ander bewijzen, terwijl de reeks D start te 14 uur. Uiteraard werd de deelna me van de federale spelers fel beperkt. Niettemin kan het genomen initiatief enkel maar toegejuicht. Hopelijk zuilen dan ook heel wat streekspelers gevolg geven aan de uitnodiging van TTC De Korenbloem, klub die zich uiteraard sterk heeft ingespannen om een reuze prijzentafel bij elkaar te krijgen. Op zondag 18 mei 1980 viert de tafeltennissport hoogtij het 1000 jaar jon ge Wetteren. C.V. Korte tijd geleden hoorden we de Westvlaamse tafelten nis promotor André Lemai- re in Wat is er van de sportbeklemtonen, dat we op internationaal vlak een meelopertje blijven en buiten enkele uitschieters werkelijk niemand hebben die de doorbraak kan force ren. De schuld ligt vooral bij de klubs die voor de dameskompetitie een te ge ringe of in vele gevallen geen belangstelling hebben We weten dat precies André Lemaire en The Charlies uit Wenduine sinds meerdere jaren enorme inspanningen hebben geleverd om de da meskompetitie in West- Vlaanderen naar een hoger peil te tillen. In eigen klubgelederen is' André Lemaire hier schit terend in geslaagd want in amper vijf seizoenen werd van provinciaal naar de hoogste nationale reeks op geklommen. Een school voorbeeld van opbouw. Er kan wórden gesteld dat voornoemde tafeltennispro- motor met zijn klub een geweldige steun heeft gekre gen van het stadsbestuur van Wenduine, maar uiter aard diende men de opgang toch achter de tafels waar te maken. Ook bij Herleving Dender monde worden sinds ettelij ke jaren plannen gekoesterd om de dameskompetitie op een hoger peil te brengen. Vorig seizoen reeds werd op een provinciale titel gere kend om de poort naar na tionale te forceren en de belangstelling om en rond de dameskompetitie te ver hogen. Het liep mis omdat het T.C. Oost-Vlaanderen, zij het door gebrek aan be langstelling, het kampioen schap in kriteriumvorm liet betwisten, waarbij Herle ving wegens de onbeschik- baarheid van een fanion- speelster fel benadeeld werd. Bewijs hiervan dit seizoen klom Herleving A naar de titel zonder ook maar één nederlaag te lijden, en op zondag 18 mei zullen de Dendermondse meisjes het pogen waar te maken in de nationale finale waarin ze het dienen op te nemen te gen de kampioenen van Luxemburg of Henegou wen. De propaganda die Herleving de jongste jaren voor de dameskompetitie heeft gevoerd, heeft geleid tot een flinke uitgroei van het aantal vrouwelijke le den. Ook resulteerde zulks in een tweede interklub ploeg, die dan nog voor heel wat sensatie zorgde toen Herleving erin slaagde een volledige ploeg gehoor- en spraakgestoorden in lijn te brengen. Naast deze spe ciale aktie gericht naar de minder-validen en gehandi capten, zal komend seizoen vooral aandacht worden besteed aan de opleiding van de jeugd en niet in het minst van de vrouwelijke. Er komen trouwens ook wekelijkse geleide trainin- Toen de in 1936 naar Enge land uitgeweken professor Ludwig Guttman in het be gin van de tweede wereld oorlog in Stoke-Mandeville startte met een revalidatie centrum voor oorlogsslach toffers, was de voornaam ste terapie de sport. De Duitse professor zag hierin immers een middel om de oorlogsslachtoffers aktie- ver te maken en hen het gevoel te geven niet uitslui tend op de hulp van ande ren aangewezen te zijn. Sindsdien is de terapeuti- sche waarde van de sport algemeen erkend en de sportbeleving door gehan dicapten wordt aanzien als een unieke manier om de revalidatie en reïntegratie te bevorderen. Uiteindelijk is de overstap van sport als revalidatie en reïntegratie naar kompeti- tievorm er zeer snel geko men. Dit jaar is men in het Nederlandse Arnhem van 21 juni tot en met 5 juli aan de zesde Paralympics toe, de Olympische spelen voor gehandicapten. Er liepen voor deze spelen meer aan 3000 inschrijvingen binnen en men diende een limiet te stellen gezien de huisves- tingsakkommodatie slechts 2600 atleten toelaten. Dit om te zeggen dat deze spe len een nieuw sukses tege moet gaan.In dit kader van revalidatie en reïntegratie is de tafeltennissport zowat door de meesten gehandi capten met weinig of geen problemen te beoefenen. Verschillende sportvereni gingen hebben op de vraag om opvang van gehandica pten positief gereageerd. Op tafeltennisgebied kun nen in onze streek St. Ni klaas en Herleving Dender monde tot voorbeeld wor den gesteld als klubs waar valide sportbeoefenaars sa men met minder-validen en gehandicapten trainen en kompetitie bedrijven. Bij het Dendermondse Herle ving is men zelfs aan een unicum toe met het in lijn brengen van een volledige ploeg gehandicapten in de dameskompetitie. Jammer genoeg geniet een dergelijk initiatief niet al tijd de steun die het ver dient. Wie bvb op 2.decem ber 1980 te St. Gillis Den dermonde getuige is ge weest vande finale van België voor «doven» zal met ons beamen dat klubs welke naast hun tradionele bezigheden zich ook nog voor een dergelijke inspan ning lenen, inzetten en nieuwe initiatieven nemen tenvolle de aandacht en steun verdienen opdat ze verder zouden kunnen bij dragen tot de reintegratie van de gehandicapte wat in vele gevallen van levensbe lang is. Wie twijfelt doet er goed aan op een oefenstond bin nen te wippen in voor noemde klublokalen waar validen naast gehandicap ten trainen met hetzelfde doel. vreugde in de sport beoefening. aankweken van vertrouwen inzake ei gen mogelijkheden, het zich aanpassen aan toe standen. Tafeltennis, een~sport die open staat voor de meeste van onze gehandicapten, een discipline waarin de vooruitgang en opgang en kel ligt bij persoonlijke in zet en volharding, faktoren die beslissend kunnen zijn in het revalidatieproces en waarbij de opvang door de valide sportbeoefenaars bijzonder belangrijk kan zijn. Het feit dat te St. Niklaas en bij Herleving Dender monde reeds zulke mooie resultaten werden geboekt, houdt in dat het overal moet kunnen. Een eerste en zo noodzakelijke steun moet evenwel van over heidswege komen om deze prachtige initiatieven in de nabije toekomst nog ster ker te kunnen door drukken. Niettemin kan worden ge steld dat minder-validen en gehandicapten die via de tafeltennissport willen wer ken aan hun reintegratie zich best tot voornoemde klubs kunnen wenden. Er wacht hen een gul onthaal. In deze wereld van echte liefhebbers is er gelukkig nog plaats voor iedereen. Constant Vermeulen. De daniesploeg van Herleving Dendermonde: angeslager ar -nationale(vh) gen voor alle dames. Herleving weet immers l hoe moeilijk het voor I fanionploeg wordt i de nationale behoorlijk I guur te slaan en er zicht handhaven. Met dit doel ®8 de kern worden uitgebre Binnenkort zullen nieuwkomers kunnen w, den voorgesteld. Door de uitbreiding van kern wil Herleving voo een terugval voorkom Wanneer de klub ook op provinciaal vlak toon blijft aangeven best hiertoe heel wat minder vaar. Zulks zal tevens verdere aangroei van de t mesafdeling in de ha werken. In grote mate wordt de volgde politiek van de Wef~ vlaamse top klub» «10 Charliesuit Wendui doorgedrukt. Een werki die trouwens haar weersl moet vinden in de prov cie, waar nog heel wat al vrouwelijk talent aan wem is maar derwijze versprem dat niet elke klub er El nodige aandacht aan M sleedt. Mogelijks zal zul ook andere klubs aanzett om rond dit bepaald taleL een ploeg te gaan uitbouw I wat de thans bestaande d I meskompetitie dan ook hi1 wat bredere perspectievi zou bieden. Herleving Dendermonc j de enige tafeltennisklub c tijdens de kompetitie I98\ 81 in de nationale dame kompetitie Oost- Vlaand ren zal vertegenwoordigt )W heeft de wens en de wil o te slagen. a Om dit alles te kunm n waarmaken wordt reei nc halfweg mei met de voorb ei reiding gestart. De oplt)a, dings- en traimngsbeurti s zullen worden geleid do Qv Karei Mestdagh, die zii e1 ook tijdens het voorbije st ep zoen sterk heeft ingez voor de opleiding van i er jeugd. la Waar de meeste streekklubs zich inspannen om in het voqruitzicht van de kompetitie 1980-81 ster ker voor de dag te komen, geven HK Hamme en Haasdonk er blijkbaar de brui aan. HK Hamme kende een uit erst moeilijk seizoen. Het niet regelmatig ter beschik king zijn van verschillende fanionspelers bracht de A- ploeg vrij vlug in degrada- ticgcvaar en de inspannin gen van Luc Verschelden en co ten spijt, kon de degradatie niet wordv". af geweerd. Tevens was het zo dat de B-ploeg, terecht al titelkandidaat in vierde E, haar kansen zag verlo ren gaan ingevolge de moeilijkheden om en rond de fanionploeg. Zulks re sulteerde uiteindelijk in het feit dat HK Hamme A zak te naar derde provinciale en de B-ploeg in vierde bleef. Uiteraard zijn ook de problemen inzake het met Patro Tivoli te delen lokaal grotendeels oorzaak van de terugval van HK Hamme. dat enkele jaren terug nochtans op weg bleek om de sterkste Ham- se klub te worden bij de K.B.T.T.B Ondertussen werd HK Hamme netjes voorbijgestoken door Patro Tivoli. Volgens de woordvoerder van HK Hamme, Luc Ver schelden, worden de boe ken bij HKH definitief toe- geklapt. Dat zou beteke nen dat er een reële kans inzit dat deze Hamse klub verdwijnt. Gezien er ook sprake is dat Vlierkouter niet meer zou aantreden in de kompetitie wat verklaart dat spelers Han Van de Velde naar Patro Tivoli zou overstappen. Afwachten maar tot dit alles een defi nitief karakter heeft aange nomen. Ook Haasdonk zou blijk baar in moeilijkheden ver keren. Tijdens het pas beëindigd kampioenschap hebben we kunnen vaststel len dat Jozef Buytaert er slechts enkele malen is in- geslaagd zijn beste ploeg in lijn te brengen, waardoor de zeer sterk gewaande Haasdonkse ploeg achter aan in de algemene rang schikking bleef bengelen. Het is logisch dat zulks het moreel aantast. Al blijven er voor voornoemde klubs nog wel een paar maanden om orde op zaken te stel len, de kans is op zijn minst miniem te noemen dat het nog voor elkaar komt. In Puurs organiseerde VRV een jumping die in een formidabel sukses uitmondde. Er was een enorme belangstelling, zowel vanwege deelne mers als publiek. Het be wijs dat VRV groeit en boordevol toekomst zit. De uitslagen Proef 1 - Pony's A1 Barema A 1. De Bock Martine - Violet. 2. De Clercq Luc - Fury Proef 2 - Pony's A2 Barema A 1. Meersman Sonja - Silver quick 2. Beguin Fabienne - Gijsy II 3. Van Camp Patrick - Voske Proef 3 - Training Barema A 1. Ceuleers Werner - Anne 2. Lemmens Francois Orpha 3. Calluwaerts Edwin Tanja 4. De Clerck Luc - Tamara Proef 4 - Reeks I Barema A 1. Van Assche Pierre - Inowé 2. De Groote Marianne - Quiel 3. Meersman Rita - Luite nant. 4. Michiels Nicole - Victor 5. Verschelden Peter Travera 6. Verbruggen Christel - Robinhood 7. Bolle Danny - Pastilljan 8. De Bock Martine Concorde 9. De Francq Filip - Faro 10. Nelis Anke - Czalfa 11. De Groote Marianne - Don Pablo 12. De Keyser Jozef - Bunny Proef 5 - Reeks II Barema A 1. Maes Christel - Regina 2. Van Landeghem Marie- Jeanne - Trompeira 3. Van Praet Eric - Sabine 4. De Francq Filip - Dlamara 5. De Waele Luc - Let's go 6. Lemmens Leo - Odessa 7. Maris Johan - Thor Proef 6 - Reeks III Barema A 1. Van Bunder Walter - Lotrusi 2. Van Assche René - Flack Proef 7 - Pony's A1 1. De Bock Martine - Violet 2. De Clerck Luc - Fury 3. Joos Kristel - Quick Proef 8 - Pony's A2 1. Van Camp Patrick - Voske 2. Illegems Raf - Shiba 3. Beguin Fabienne - Gipsy Proef 9 - Training 1. De Groote Marianne - John 2. Vereecken Paul - Wilson 3. Lemmens Francois Orpha 4. De Clerck Luc - Tamara Proef 10 - Reeks I 1. Van Assche Pierre - Inowé 2. Verbruggen Christel - Banier 3. Bollé Danny - Postiljan 4. De Groote Marianne - Quil 5. Van Keer Jos - Pacha 6. Verschelden Peter Porsche 7. De Bock Martine Concorde 8. Meersman Rita nant 9. Van Boom Danny - Eva| 10. Verschelden Peter Travera 11. Nelis Anke - Czelfa 12. De Groote Marianne Don Pablo Proef 11 - Reeks II 1. Van Bunder Gino - Ursul U 2. Van Bunder Gino P0 Larissa 3. Maes Christel - Regina 4. Willaert Chris - Bento 5. Van Praet Eric - Sabina 6. Van Bunder Walter - Vo 7. Jacobs Johan - Ugano .i sp. Uitslag 1. Meersman Frans - Bent 2. Maes Christel - Regina 3. Van Assche Pierre - Fla^ 4. Van Bunder Walter Latensi Joos Christel - Cindy 6. Van Bunder Walter - Vo te De Potter Jan - Flack Van Praet Eric - Sabine bl Van Camp Patrick Voske Van Assche Pierre Inowé 11. Nelis Inge - Bonjour Bl kc m

De Voorpost | 1980 | | pagina 32