Cisse Van der Steen: rainer-coach 3ij The Tnwer Aalst BBC The Tower Aalst biedt basketliefhebbers TOP-tornooi aan )ynamo Sint-Niklaas wint )ostvlaamse zaalvoetbalbeker Pro Formula f- f Autosport De Voorpost - 16.5.1980 - 33 i afloop van Je finale van de beker van Oost-Vlaanderen (zaalvoetbal) Srkondigde schepen De Winne (Sint-I\iklaas) de overwinnaarsbeker aan pitein Piessens van Dynamo Sint-Niklaas. (dw) Zondag 11 mei laatstle den was de omloop van Zolder eens te meer het toneel voor een aantal spannende autowed strijden. Na de toerismewagens en de G.T.'s kwamen als klap op de vuurpijl de formulewagens aan de beurt. Deze wedstrijden, PRO FORMULA genoemd, hebben tot doel de for- mulewagens-eenzitters in België te promoten. Teneinde ons land in de formule-racerij de plaats te geven waar het recht op heeft, biedt PRO FOR MULA een goed gestruk- tureerd programma in 3 stadia. lste stadium: Pro Formu- la-wedstrijden, georga niseerd in het kader van de provinciale wedstrij den. Hieraan kunnen al le formulewagens deel nemen met een motor be neden de 1600 cc (formule Vee, formule Ford, for mule Super VW. formule Renault enz.). Voor 1980 zijn 12 wedstrijden voor zien. 2de stadium: Formule Ford-wedstrijden, tel lend zowel voor het Bel gisch als het Benelux- kampioenschap. Hier door krijgen de piloten de kans zich te meten met Nederlanders en Luxemburgers en in an dere landen te rijden. 3de stadium: Formule Super VW-wedstrijden, tellend voor het Europees kampioenschap. De aan deze wedstrijden verbon den premies zijn dusda nig hoog, dat ze een ze ker professionalisme toe laten. Voor de derde Pro Formu- la-wedstrijd van dit jaar lieten zich 27 piloten in schrijven, waaronder streekgenoot Jeff Van den Steen uit Erpe-Mere. Hoewel hij slechts een 20ste tijd lukte tijdens de (te korte) trainingen gebrek aan ervaring mis schien? wist hij zich tijdens de wedstrijd op te werken, na een snelle start, tot een eervolle 13de plaats. Voor een de butant is dit beslist een hoopgevend resultaat. De uitslag: 1. Peteux J.P. 2. Van de Velde Peter 3. Vandievoet Julien Wij kijken uit naar de volgende wedstrijd, die op Pinksteren doorgaat op de omloop van Zolder. Lucien Van Impe: Romandië Lucien Van lmpe sloeg geen gensters in de Ron de van Romandië. Wél toonde hij dat zijn kondi- tie alsmaar beter wordt. De Impenaar werd 15de in de algemene rang schikking. vorige zaterdag de weg naar het stedelijk Sportcom- «De Witte Molen» is ingeslagen zal zich dat zeker niet aagd hebben. De Oostvlaamse bekerfinale zaalvoetbal derdaad uitgegroeid tot een sportief hoogtepunt. De dan tweehonderd toeschouwers hebben drie uur lang en genieten van een hoogstaand spektakel, dat steeds de en, ondanks de inzet op gebied van fair-play keloos was. voor stonden uiteraard stonden twee Gentse ploe- de scheidsrechters gen tegenover elkaar. Del die het geheel in keu- ta Gent, kampioen in de sportieve banen leid- provinciale B reeks, en re- Ziehier het chronolo- velatie in het bekertornooi :h verloop van deze (Dynamo Sint-Niklaas had "|nd. aan deze ploeg in de halve finale een lastige tegenstan- |C Delta Gent 4 ,jer) kwam tussen de lijnen He Boys 4 tegen Dixie-Boys, een br derde en vierde ploeg uit de provinciale A- bts in het bekertornooi reeks die ook aldaar uit blonk door zijn regelmaat. Een derby dus, al was het op vreemd terrein, daaren boven overgoten met een vleugje «bekerkoorts» het geen tot een spannend ver toon leidde. Erwin De Grande kon na 7 minuten het licht overwicht van zijn ploeg uitdrukken in een doelpunt. Dixie leek hier door helemaal niet aange slagen en bleef kordaat Delta doelman Van Leir- berghe op de korrel ne men. Het spelbeeld werd zelfs totaal evenwichtig te noemen tot op de achttien de minuut zelfde De Gran de Delta tot 2-0 kon doen uitlopen. Net voor de rust echter zou Pierre De Kneef Dixie terug zicht op aan sluiting geven na een zeer geslaagde combinatie. De tweede helft dreef de span ning echter ten top. Om beurten togen de beide ploegen ten aanval, waarbij de tegenpartij er telkens moeilijk in slaagde de aan vallen te onderscheppen. Iedere aanval droeg van ei gen doel tot het doel der tegenpartij met vloeiende afwerking zodat de beide doelmannen zeker niet de gelegenheid kregen tot rus tig toezien. Tot het kwar tier bleef de stand echter behouden maar geen enke le der aandachtige toe schouwers zal op dat mo ment kunnen vermoeden hebben dat hierin nog be langrijke verschuivingen zouden komen. Een ver slaggever zonder pen en papier zou nochtans com pleet verrast geweest zijn: gaat u maar even na: in de vijftiende minuut bracht Philippe De Paepe Dixie Boys op gelijke hoogte. Delta, misschien lichtelijk aangeslagen, moest zelfs toezien hoe Johan Timmer mans na achttien minuten Dixie op voorsprong bracht. Etienne De Gran de, de pittige en vaardige Delta-speler, meende zijn tijd gekomen om orde op zaken te stellen. In de een entwintigste minuut zag hij kans om met een fantasti sche knal de balans in even wicht te brengen en een minuut later kon dezelfde Na afloop van de finale van de beker van Oost-Vlaanderen zaalvoetbal: het nationaal bestuur en de organisatoren dw) 198 ante dert enige weken waren and bestuursleden van The "8e iwer Aalst op de hoogte 0 bracht van het feit. dat eorges Van Miegroet zou tnm nrekken naar eerste pro- ree' ncialer BBC Hemaco orb endermonde als trainer- °ph)ach. en eveneens dat hij ltr" s speler volgend jaar The da Dwer rep|iek zal geven 2'4et Cibo Zcle, de nieuw promoveerde naar Twee s' Provinciale. Bij The To- n er Aalst kwam dit nieuws aast dramatisch over. eorges werd bestempeld ij de Aalstenaars als de este trainer, die zij in de )op der jaren gehad heb- en, en het is dan ook met aijt in het hart. dat de bestuursl' ;n hem zien gaan. De ilsterse Tweede Provincia bleef echter niet bij i; pakken zitten, en ging op zoek in eigen omgeving; n paar Aalste naars kwa:.. n in aanmer king voor deze vakante plaats. Na enig wikken en wegen viel hun keuze ten slotte op Aalstenaar Cisse Van der Steen, die met zijn opgedane basketkennis, eerst als speler bij BBC Okapi, vervolgens bij BBC Black Boys, dat onder zijn vakmanschap naar Eerste Nationale promoveerde, dan bij Juventus Zottegem. waar hij eveneens een op gemerkt seizoen door maakte, en dan degradeer- t naar Jiet bescheiden BBC Buggenhout, waar Cisse Van der Steen, de mogelijkheid kreeg zijn job en zijn café op rustige wijze te paren aan zijn hobby. Sinds een maand is Cisse «bevrijd» van zijn café Nachtwacht, zodat hij vol doende vrije tijd krijgt om de funktie van trainer- coach bij The Tower Aalst waar te nemen. Met deze nieuwe aanwinst staat het voor de Aalstenaars vast, dat de promotie naar de hoogste provinciale afde ling kan verwezenlijkt wor den. Een pluspunt voor de Ajuinen is wel dat dc volle dige kern van 79-80 een gooi zal doen naar de titel in 80-81. Het is wel te ver staan, dat een paar verster kingen zullen aangeworven worden. Namen hierom trent hangen wel in de lucht. doch definitieve overeenkomsten zijn er nog niet, daarom willen de Aalsterse bestuurslui niet te voorbarig zijn met de bekendmaking. Een ande re overeenkomst werd wel reeds bereikt: namelijk dat ook in 80-81, The Tower zijn thuiswedstrijden zal spelen in de Okapizaal, op zondagavond. Nu dinsdag gaan de eerste onderhande lingen door betreffende transferts, met de Okapilei- ders, die heel wat jongeren transferabel gezet hebben. AVH speler Delta naar een 4-3 voorsprong brengen. Niet voor lang echter, want bin nen dezelfde minuut nam Pierre De Kneef de Delta doelman voor de vierde maal te grazen. De laatste drie minuten toonde een totale inzet van beide ploe gen om de winning-goal maar geen van beide slaag de erin één van hun uiterst snelle combinaties sukses- vol af te ronden. Bijko mend werk dus voor de kordaat leidende scheids rechter Dobbelaere om het nemen der strafschoppen in Dynamo Sint-Niklaas ivon met 6-2 de finale van de Oostvlaamse zaalvoetbalbeker goede baan te leiden. Hier- tegen Artevelde Gent. (dw) in viel al vrij snel een be slissing want Dixie-Boys bleek hierin niet al te accu raat. Waar de Delta-spelers de vijf strafschoppen om zetten. kon Dixie-Boys slechts tweemaal voorbij een overigens uitstekende doelman Van Leirberghe geraken. Derde plaats ging aldus naar Delta Gent dat echter aan Dixie-Boys een waardige tegenstander had, ploeg die daarenboven moet geroemd worden om haar sportiviteit. Comar Sport Aalst 2 ZVV De Ster Hulst (NI.) 12 Als omlijsting voor troos ting en bekerfinale had Dy namo-voorzitter Sanchez een partij gepland tussen dc provinciale kampioen in de A reeks Comar Sport Aalst en de kampioen uit Zeeuws-Vlaanderen, met name ZVV De Ster uit Hulst. Wij dienen vooraf op te merken dat het zaal voetbalreglement in Neder land nog een ietsje verschilt van de Belgische reglemen tering. Zeer belangrijk ver schil is dat in België naar doel mag worden gescho ten zo gauw men met de bal op de helft van de tegen strever komt. In Nederland mag pas vanaf een 9 meter- lijn naar de doelman geko geld worden. Miniem ver schil misschien maar dat zich dan toch veruitwendigt in een andere speelwijze van Nederlandse zijde, in die zin dat steeds getracht wordt door voortdurend bewegen en kort combine ren de tegenstander totaal uit verband te spelen om dan daarna, liefst met twee, de doelman in de luren te leggen. ZVV De Ster heeft dit zaterdaga vond overtuigend gede monstreerd. Comar doel man Malfroid heeft beslist al veel rustiger zaalvoetbal avonden beleefd en gezien de eerste bekommernis der Ajuinen verdedigen was, werd het naarmate de wed strijd vorderde, steeds moeilijker voor hen om. vanin de verdrukking, rake tegenaanvallen op te zet ten. Dirk Wellekens bracht Comar na vijf minuten spel op voorsprong, maar toen waren onze Noorderburen nog maar aan hun studie ronde toe. Seghers zou aan de elfde minuut de bordjes man definitief aan het werk zetten. Na zijn gelijkstel lend doelpunt kon de de monstratie beginnen en Aalst kon slechts halfweg de tweede helft via André Stroobant zijn supporters nog eens reden geven tot juichen. De Nederlanders, waarbij Seghers en Sponse- ler ieder vier doelpunten scoorden, mochten na de wedstrijd dan ook een ova tie van het publiek ver wachten, terwijl Comar, lat trof maar ook aan de andere zijde troffen de Dy- namo-aanvallérs nog twee maal lat en paal. Scheids rechter Verlinden hield de ze partij goed in handen en moest zelfs niet eenmaal dat volgend seizoen in voorsprong na vier minu- tweede nationale afdeling ten, dit na een mooi opruk- zal aantreden, gewoonweg ken met Jochmans als af- de wet van de sterkste lossingspunt in de vernie- moest ondergaan. Zij de- lende raid. Artevelde pro den dit echter wel sportief beerde wel het tij te doen want scheidsrechter De keren maar kon geen on- Witte en lijnrechter Bol- middellijke gevaar schep- een vermanende vinger op- laert werden nooit voor pen voor het doel van Har- steken, doordat ook deze gesteld, ry Maes, mede door het wedstrijd een tien qua omkade- efficiënt verdedigen van sportiviteit haalde. Eddy Maes en Eddy Pau wels. De Gentse doelman Na afloop had in dc bar van Vandercruyssèn die een de sporthal de bekeruitrei- uitstekende partij speelde, king plaats. Schepen voor zag daarentegen regelmatig Sport van de stad Sint-Ni- gevaar opduiken in de per- klaas De Winne, die de hele avond een aandachtig toeschouwer was, mocht de deze zelfde wedstrijd op de drijvige Norbert De Moor beker dan ook overhandi- en een hard werkende Wil- fried Jochmans. Niet ver wonderlijk dus dat De zware problemen gesteld. Zeer geslaagde ringswedstrijd Dynamo Sint-Niklaas 6 Artevelde Gent 2 De eigenlijke finale bracht de twee Oostvlaamse twee- deklasserd tegenover el- sonen van Jean-PierreDe kaar. Ook vorig jaar stond Ruysscher, de steeds be- affiche voor deze finale toen kon Artevelde de be ker mee naar huis nerhen. gen aan Dynamo-kapitein Piessens. Freddy Willockx, ere-voorzitter van Dynamo Sint-Niklaas en dhr. Pincé, beheerder der sporthal reikten de overige bekers beker uit. Dhr. De Raeve. voor zitter van de Oostvlaamse J_ Zaalvoetbalbond. mocht ditzelfde Dynamo. v Is dit maar kon enkele counters de provinciale kampioenen misschien de ideale stimu- niet direkt succesvol afron- Vorige week. laatste com- Moor na twaalf minuten de petitiedag. had Artevelde thuisploeg met een derde gewettigde hoop op verlen- doelpunt een stap dichter ging van de bekertitel mo- bij de begeerde beker gen koesteren na een 10-4 bracht. Gent kwam noch- zege m eigen huis tegen tans meer in de wedstrijd Comar Aalst en Delta Gent huldigen. Dynamo-voorzit ter Sanchez dankte ieder een voor de medewerking lans geworden voor de den. Een vrijschop van thuisspelers om een klin- Vandercruvssen. en een kende revanche te nemen? doorbraak van De Visscher Feit was wel dat de Gentse nochtans stelden de Dyna- en was verheugd over de coach Rul slechts vijf na- mo-verdediging op de talrijke opkomst. Gezien men op het wedstrijdblad proef. De tweede helft was kon invullen: kwetsuren net begonnen toen Joch- van bepaalde spelers ver- mans 4-0 cijfers op het bord hinderden af en toe nodige bracht. Jacques Vander- aflossing in het flitsende cruyssen zou na zeven mi spel. Coach Willockx van nut'en wel milderen tot 4-1 de thuisploeg daarentegen maar De Moor. opnieuw kon over zijn basis-achttal hij, zorgde voor betaald Een korte receptie besloot beschikken dat de competi- antwoord (5-1) Dynamo deze zeer keurig georgani- tie. na een zwak begin, af- bleef de situatie rustig seerde Dynamo vanaf volgend sei zoen op de vrijdagavonden om 8 uur zal spelen, drukte hij dc hoop uit ook bij die gelegenheid meer publiek te zullen mogen begroeten. rondde in de middenmoot meester en zou dit naar het der klassering, na een zeer einde toe nog met een zes- suksesvolle terugronde. Sukses in de finale was ook Scher onderstrepen. Dirk vrij snel weggelegd voor Baert zou Wilfried Van Dynamo dat reeds in de Goethem. ingekomen in tweede minuut via Norbert het Dynamo-doel nog eens De Moor de score opende, het nakijken geven en zo na twee verdedigers zuiver de eindstand" vastleggen, omspeeld te hebben. Kapi- Tussenin had genoemde tein Piessens meende niet doelman het geluk aan zijn te mogen achterblijven en zijde toen Vandercruyssen verdubbelde dan ook de tweemaal opeenvolgend de zaalvoetbalbond. Afspraak in augustus voor het vierde nationaal zaal- de doelpunt van De Ruvs- voetbaltoinooi werd door Dynamo alvast gemaakt. Uitslag tombola, verbon den aan de stcunkaarten: 1795 0144 1075 1691 0956 0763 0181 0770 1348 1462 1031 0183 0775 0008 2371 (H. Maes) Fla j iinds een paar weken zit iet basketseizocn 79-80 er >p. Alleen het Aalsters .iefhebbersverbond chenkt het basketpubliek log een paar bczienswaar- ligheden, doch topbasket- >al is voorbij. Dc Aalsterse >estuurslui van. The Tower Ihebben daarom op geen in- A>l spanningen gekeken om :en selekt gezelschap bij :lkaar te krijgen, dat het mbliek nog eens op een ;rootse basketbaldag zal 'ergasten. Alleen al de ieelncmende ploegen zul- en heel wat volk naar de Okapizaal halen. Een over- Vo tenkomst werd bereikt met BBC Okapi, dat het pu bliek zijn bazis voor vol gend seizoen zal laten be wonderen, en daarbij ook nog op versterking kan re kenen. De tweede deelne mer is BBC Osiris, dat eens zijn wieg te Aalst had, maar dan naar Dender leeuw overhevelde, en reeds tal van suksessen boekte. Naast hun bazis- ploeg, met «ouwe taaie» Herman Van Keer, Edwin Schorreet e.a. zal Osiris eveneens versterkt aan de start komen in dit tornooi. De derde deelnemer is nog niet definitief gekend, daar BBC Dendermonde, de kampioen van Tweede Pro vinciale, forfait geeft. De eventuele vervanger zal Hermes Sint-Niklaas wor den, tenzij ook hier nog stokken in de wielen ko men. Deze derde ploeg zal zich ook versterkt te Aalst aanbieden, naast organiza- tor The Tower Aalst, die zijn snelle «garde» ver sterkt ziet met een bekend Amerikaans duo. Perry Campbell en Denis Davis. Voorwaar een schitterende affiche voor alle basketlief hebbers. die op maandag 26 mei '80 waarschijnlijk eens hun gemakkelijke ze tel zullen willen ruilen voor de harde Okapi-banken. Opgewekt uit hun basket- zomerslaap kunnen zij van af 9.30 u. terecht aan de Burchtstraat voor de schif tingen. Het volledige pro gramma ziet er als volgt uit: schiftingen te 9.30 u. en 11.00 u. De troosting volgt te 14.30 u. en de grote finale om 16.30 u. AVH

De Voorpost | 1980 | | pagina 33