JEUGDSPORT Schoolsportdag: een fantastische happening Een sportieve dag in de RMS Temse Vernieuwde Osirisploeg i Miniemen Adec in het kampioenschap van België Krachtbal hel verst(div) Hup: een opslag tijdens een van de vele v den in de sporthal te Dendermonde. (lts) Kogelstoten was er eveneens bij tijdens de -sportdag- te Tcnise. (dw) 34 - 16.5.1980 - De Voorpost Ook paardrijden was één van de disciplines die tijdens de schoolsportdag werden beoefend. ks Het eerste observatiej r (zittend) u jaar mechanica te Tc se. (da>) 'l-U de volluybaljinalc tegen het t Volleybal Zondag 11 mei werd te 2-0; 15-2, 15-5. De nationale school sportdag werd in de RMS Temse niet weggewuifd. Vrijdag, het was bijna niet te geloven, werden de schoolboeken thuis gelaten. De leerlingen hadden enkel een flinke ademvoorraad en een dosis sportiviteit nodig. Voor de hoogste jaren startte de sportdag met een finalewedstrijd vol leybal. Reeds weken was de interklassencompeti- tie aan de gang en vrij dag zou de beslissing moeten vallen. Het vierde beroeps (hout en metaal) en het tweede oriëntatie mechanica speelde een adembenemende wed strijd. Beide ploegen wa ren erg aan elkaar ge waagd. De mechanica- jongens finishten echter beter en haalden het met 2-3. Ondertussen waren de eerste en de tweede jaren druk bezig aan een atletiekprogramma waar in zij hun krachten moes ten meten in het hoog springen, verspringen, kogelstoten en 60m. Na de speeltijd gingen de observatiejaren hun vol- leybalstrijd aan. Het eer ste observatiejaar jon gens strafte het tweede obs. mechanica met 3-0 af. De hoogste jaren tra den dan naar de atletiek- piste waar naast hoger vermelde proeven ook nog een basketbal- en uithoudingstest werd af gelegd. Dat het een span nende strijd werd kwam naar voor in de uitslag. Vaak waren tienden van een seconde of millime ters bepalend voor. een ereplaats. Maar niet het resultaat was hoofdzaak voor deze dag. De Olym pische gedachte primeer de: «Deelnemen is beter dan winnen». In de na middag was een wandel tocht geprogrammeerd. Een met zon overgoten groep leerlingen startte om 13.40 uur voor een tocht langs landelijke we gen. Het wandeltraject was ongeveer 12 km. Of schoon het geen wed strijd was waren de eer ste ieerlingen reeds, om 15 uur terug ter plaatse. Niet altijd waren de ge laatsuitdrukkingen zoals het weer. Toen alle wan delaars, of toch bijna alle, binnen waren vond de apotheose plaats in de eetzaal. De resultaten van de atletiekproeven wer den bekend gemaakt en alle wandelaars kregen een herinnering. Na een voor velen ver moeiende maar sportie ve dag keerden de spor- tieven huiswaarts al dan niet op «fluwelen kus sens». Louvain-la-Neuve het kampioenschap van Bel gië betwist voor de jeugdploegen Volleybal, waaronder de miniemen van Adec, kampioen van Oost-Vlaanderen. Wat deze jongeren, die slechts twee jaar aan de competitie deelnemen, er van afbrachten, kunt u onmiddellijk opmaken bij de volgende uitslagen: Adec, Baasrode: c. Roeselare, kampioen West VI. 1-1; 15-9, 14-16. c. Seraing, kamp. Luik 1- 1; 15-6, 12-15. c. Couillet, kamp. Hene gouwen 0-2; 10-15, 5-15. c. Maasmechelen, kamp. Limburg 1-1; 8-15, 15-7. c. Mol kamp. Antwerpen Bastogne, kamp. Luxemburg 2-0; 15-4, 15- 1. c. Londerzeel, kamp. Brabant 2-0; 15-2, 15-3. Voorwaar een flinke pres tatie waarbij kan aange merkt dat Adec enkel zijn eerste gespeelde wed strijd verloor tegen Couil let uit reden van zenuw achtigheid bij het eerste treffen in dit groot gezel schap en dat in de overi ge wedstrijden telkens meer punten werden be haald dan de tegenstre ver. Uiteindelijk was het Roeselare die de titel in de wacht sleepte en door Adec werd de vierde De miniemen van Adec Baasrode zijn algemeen Oostvlaams volleybalkampioen en plaats bekomen. vierde in het kampioenschap van België far) Openlucht bask el tijdens de schoolsport dag ft. yitmgdcollege te Dendermonde, /ksf Osiris Aalst speelde als slot van een denderend seizoen een oefenwedstrijd tegen het B-team van landskam pioen Hoger Op Beitem. Oranje-blauw trad aan zon der Ignace Ncrinckx en Luc Herdewijn en stelde Joris Hanssens, Bart Van Lysc- beth. Jan De Vriendt en Jan Geeroms op. Deze vier zullen in de komende kom petitie, samen met Luc Herdewijn en Jan Van Nuf fel, de kern vormen voor het eerste viertal. Beitem startte erg voorzichtig en trachtte elke keer zijn drie worpen te gebruiken. Osi ris moest dan ook laten r begaan -Hoger Op slaag de erin: r wee punten los te komen. (3-5) Aalst wist zich echter langzaam te herpakken en doorzag meer en meer het spel van de tegenstander. Bij de rust. hadden de ajuinen hun ach terstand opgehaald en hin gen de bordjes gelijk.(9-9). Na de pauze hield Osiris een strak tempo aan en drukte Beitem terug. Joris Hanssens en Bart Van Ly- sebeth doorbraken om beurt de verdediging van de opponenten terwijl de Aalsterse defensie noch zelden verrast werd. Jan De Vriendt plukte enkele lastige lage ballen op spec taculaire wijze. In de twee de helft ging Osiris dan ook vlot naar een 13-18 zege toe. In de kleedkamers zagen we slechts opgewekte ge zichten. Men was tevreden over de prestaties, vooral als men weet dat de club nooit gezamelijk traint. In het vooruitzicht van een doorgedreven training cn met de prestaties die nu reeds geleverd werden is Osiris in staat zich te hand haven in eerste nationale. Wie weet zit er niet meer in. Alles zal afhangen van de inspanningen die gele verd moeten worden in juli cn augustus. In die twee maanden zal de Osiriskern immers meerdere malen per week trainen in het Os- broekstadion. Iedereen is optimist cn er zijn er reeds die erg hoog mikken voor volgend seizoen. Waarom ook niet? Met barrageman nen als Joris Hanssens cn Jan Van Nuffel, met vleu gelspelers als Hanssens, Van Nuffel, Bart Van Ly- sebeth, Luc Hardcwijn, Jan De Vriendt en nog en- ren, met act Van Nuffel ms, mag en ij kclc jongeren spelers als Jan Geeroms, mag de club hoog mikken Voorzitter J.A. Dockc bang dat de ploeg no jong is en niet rijp eerste klasse. Het is aa spelers om te bewijzen zij hun opdracht in eJ aankunnen. (I KITO Vblleybal door tie leerlingen te Dendermonde. (ks) Wandelen: ook al iels wat je kan doen tijdens een schoolsportdag. (piet hermans) Wat doe je als niet-sporter Kinder, de blonde belofte op een nationaleschool- van KAVD rondstoeien en sportdag. Je kan voor de met de bal goochelen, eerste keer in je leven tegen Het H. Maagdkollege was een voetbal trappen en 's op drie fronten bedrijvig: avonds met een waterknie op het kollege zelf, op het naar de dokter moeten. Of Denderplein in de Boon- gewoon meewandelen met wijk en Tragel. Alle disci- de «groep». Of in het licht- plines kwamen aan bod: blauwe water van het zwem- voetbal, kaatsen, atletiek, dok duiken. Knapen die van een Wie toch in een of andere Merckxloopbaan dromen, discipline thuis is, kan zich- konden mee op fietstocht zelf eens testen in een ande- naar het provinciaal domein re sporttak: de volleyballer te Wachtebeke. loopt op het basketterrein, In het Sint Vincentiusinsti- de 100 meterloper doet aan tuut waren de aktiviteiten verspringen. over twee dagen gespreid: Dendermonde en omme- de lagere school was vrijdag Wat dachten jullie van een ontspannend fietstochtje? (pit land (net zoals vele steden, aktief op de speelplaats van gemeenten en buurten) wa- de instelling. De humaniora ren het centrum van heel trok op wandeltocht naar wat bedrijvigheid. Zo kan je Buggenhoutbos waar aller naar rijbaan Piet om er de lei spelletjes plaatsvonden, leerlingen van het Konink- Op school zelf was het één lijk Atheneum aan de trok lange ketting van volleybal, te zien. Het Koninklijk Ly- trefbal en noem maar op. ceum maakte er een ludieke De technische afdeling fiet- en toch sportieve wandeling ste over Hamme en Sint van: naar het veer te Baas- Amands naar Buggenhout- rode en daarna weer Bos en voor nog anderen huistoe. stond een fietstocht naar Op en rond de speeltérrei- Waasmunster op de agenda, nen en in de sporthal aan de Het was voorts de dag door Van Langenhovestraat sporten op het VP-plein en gonsde het als in een bijen- zwemmen in het verkwik- korf: 480 leerlingen van het kende water van Olympos. Rito bedreven er alle spor- De schoolsportdag'' Eén ten. Zo zag je Gerry De fantastische happeningOok spurten over 60 meter was erbij tijdens de schoolspor tdag. (dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 34