Louis Van Vossole, Pierre Vergeylen, Georges Roels, Frans Spiessen, Willy Van Zeebroeck, Omer Quisquater: zwaaien met Noyon-bloemen lOctaaf De Bruyn - Dominique De Vulder - Florent Walgraeve - Julien Cool: De halve fondvedetten Said Bouharrak en Eddy Van de Cauter Belgische scholenkampioenen De Voorpost - 16.5.1980 - 35 Julien Cool, primus uit Dourdan in De Ware Denderval- Inze: ereprijs uit rain te Grembergen. In het Verbond Baasrode- St. Gillis-St. Amands deed Louis Van Vossole uit Moerzeke de beste zaak. Hij zette zijn 6 ingekorfde duiven op de uitslag bij de oude duiven, won de zet- nummer en uiteraard vroe ge series met de 1ste, 9de, 13de, 17de, 26ste en 35ste prijs. Wie er met een 4 op 4 ook goed uitkwamen waren Judook en zn. Debbaut met de 2de, 3de, 34ste en 41ste of een 4 op 4. Dit deed ook de Baasroodse lokaalhouder Van Lande- ghem-Jacobs met de 8ste, 12de, 16de en 23ste van 4 duiven. Vroege prijzen voor Constant Hooft met de 4de en 6de, Omer Quis quater met de 5de en 7de en Maes en zoon met de 10de. Bij de jaarlingen was Omer Quisquater de crack met de 1ste, 3de en 8ste prijs of zijn drie eerst afge geven duiven in de eerste tien. Vroege duiven zaten er in voor Etienne Rogge man, Etienne De Backer, De Ridder en zoon, Henri Van den Broeck, Fritz De Winter, Achiel De Croock en Franckaert-Rens won nen 10 prijzen van 14 in- korvingen. Zeker knap. In het BLMO-verbond haalde Frans Spiessen de eerste prijs bij de oude duiven naar zich toe. Vroege resul taten voor P. en zn. Van Steen (4de), Fr. Walrae- vens (5de), J. Mannaert (7de), Frans Van den Ab- beele (8ste), Marievoet- Van Weyenberghe (9de) en met kollektief sterke uitsla gen speelden volgende hokken zich in de kijker: Henri Van den Broeck (2de, 3de, 31ste), A. De Plecker (6de, 14de, 28ste en 38ste), F. Keppens (10de en 17de) en Julien Nobels met de 11de, 18de en 22ste). Bij de jaarlingen een eerste prijs voor Hoof- teer-Cayet voor Louis De Bondt, Fr. Kindermans, A. Buslot, J. Jacobs, Jules en zn. Callaert, Henri Van den Broeck, A. Saerens, M. Waegeman (9de en 10de) en de eerste serie van E. Van den Abbeele met de 12de en 13de prijs. In het Verbond Zele- Loke ren- Kalken was Pierre Vergeylen bij de oude dui ven de blikvanger met de lste, 2de en 11de prijs. An- toine Van Langenhove met de 3de en 12de, Remi Cle- rick, Philemon Staes, René Van den Hof, Theofiel Van Elsuweghe (7de en 17de), Cyriel Van Hecke (8ste en 14de), Benoit Maes, Aviel De Gucht als de andere koplopers. Bij de jaarlin gen was Georges De Wilde de ereprijswinnaar voor Gilbert Van Miegroet en Benoit Van Hespen. De Praetere-De Lausnay be gon aan de 4de prijs maar zette er toch 23 van zijn 38 op de uitslag. Vroege dui ven bij Maurits Lebon, Pierre Vergeylen, Leon Seymortier, Aviel De Gucht, Cyriel Van Hecke, Paul Seymortier en Alfons Verlee met de 15de en 28ste won de serie. Te Berlare-Wanzele was Richard Verlaeckt de win naar bij de oude duiven voor Frans Sichien, die ook nog de 16de prijs achter zijn naam schreef. Cesar Dauwe kreeg zijn Noyon- duiven bijna samen thuis met de 3de, 5de en 7de prijs of 3 op 3, en uiteraard de eerste serie. René Van den Hof met de 4de en 10de won de tweede serie. Vroege duiven voor Van Driessche-Vande Wielle, Frans Buyle, Roger Merckx en ook voor Petrus Seymortier met de 11de, 14de en 15de prijs. Bij de jaarlingen won Florent Walgraeve en met de 16de prijs er bij won hij ook serie. De beste serie was nochtans voor René Van den Hof met de 2de en 8ste prijs. Vroege duiven voor G. Van Vossel, Maurits Coppens, Gilbert Van As- sche met de 5de en 9de. Gilbert Galle met de 6de en 13de en Alfons Fiers met de 7de en 10de. In het samenspel Dender- monde-Hamme was het Georges Roels die bij de oude duiven er als de uit blinker uitkwam met de lste, 16de en dit betekende de mieze tot 500 en de eerste serie en aan de 66ste prijs won hij de eerste serie van drie aangeduid. Vroe ge duiven voor Gaspard De Waele, Herman Baetens, Roger Philips, Richard Verlaeckt, Jean Becqué, L. en zn. Vincke. Cyriel Ab- beloos met de 7de, 18de en 22ste en André Van Dam me met de 15de en 32ste kregen hun deel van de series. Bij de jaarlingen zette Jean Becqué de punt jes op de i met de lste, 11de, 14de, 34ste en 54ste. Baziel Poppe met de 2de en 10de kwam er goed uit. Vroege duiven voor Cyriel Abbeloos. Roger De Wae le, Gabriel Van Limber- gen, André Van Acker, Richard Ydens, René De Keyser. Seriewinst was er voor Jef Van Den Branden met de 25ste en 27ste en Clement Blindeman met de 17de, 29ste en 49ste, die tot 100 aangeduid won en de eerste serie van drie aange duid. Te Overmere won Victor Van der Sypt bij de oude duiven voor Rogiers en zn., Pierre Vergeylen, Albert Van Hecke, Roger Dhondt en bij de jaarlingen nam Jozef Rasschaert de lste prijs mee voor André De Vreeze en Julien Roeland met de 3de en 4de prijs. Edmond Ruys was 5de. In het verbond Buggen- hout-Opwijk werden de bloemen gewonnen door A. Van Buggenhout voor Omer Quisquater, Frans Bieseman (3de en 8ste), Pierre Van Der Schriek. P. De Hertogh. Pierre Buys, Petrus Bruggeman, Frans Lemmens en Jozef De Schouwer. Willy Van Zccbrocck was bij de jaar duiven de winnaar en hij kon nog enigszins optornen tegen het formehok van Pe trus en zonen Boeman, die drie duiven in de eerste tien klokten met de 2de, 4de en 8ste prijs. Vroege duiven nog voor Georges Verhey- den, Guillaume Willockx, Pierre Mommens, Petrus Brusselman en Pierre Al- brecht. Te Schellebelle-Uitbergen mocht Baziel De Geest bij de oude duiven juichen voor Maurits De Rijcke, Cyriel Piens, Julien Roe- landt en ook vroege resul taten voor Alfons De Cooman, Maurits De Wis- pelaere, René Van Autre- ve. De uitblinkersrol was evenwel voor Julien De Winter met de 5de, 6de en 10de prijs. Bij de jaarlin gen waren Dhaene-Seghers de besten met de lste en 6de. Ook Oscar Stevens won er twee in de eerste tien. Vroege duiven voor G. Temmerman, Lucien De Kerpel. Albert Ele- geert, Roger Branteghem, Julien Roelandt en Theo fiel De Vleeschouwer. Te Oordegem deed Henri Vagenende een goede zaak met de lste en 7de prijs, voor Roger De Moor met de 2de en 9de prijs. Vroeg duiven voor Praet-D Rooker, Reginald V; Langenhove, Van Heek De Rick, Frans Bogae Bij de jaarlingen maal Reginald Van Langenhc de beste beurt met de 1 en 5de prijs voor Roger 1 Bruycker met de 2de 9de prijs, de gebroed Verbruggen met de 6de 7de prijs en A. Vermc Michel. Henrickx, Alft De Cooman. Te Zele-Heikant won M, rits Arbijn bij de oude d ven voor Pierre Vergeyi en Hippoliet De Dondi Bij de jaarlingen was hoofdprijs voor René V Roy voor Hippoliet L Donder, Paul De Craen. en Cesar Hoogewijs. BENO won Dourdan in BerUtfPyWSmzelr. h In het NIEUW VERBOND DER DENDERSTREEK ging de ereprijs bij de oude duiven (761) uit Corbeil naar de nationale vedette en tevens voorzitter van het Land van Aalst Octaaf De Bruyn. Sympathieke Octaaf maakte een goede beurt want aan de 18e prijs klokte hij zijn eerste afge geven en dit betekende winnen tot 2000. Wie niet moest onderdoen was Emien Cobbaut, die met de 2e, 11e, 22e, 24e, 27e, 44e, en 64e niet alleen een reeks vroege duiven klokte maar ook de eerste bonse rie won. Kopduiven waren er voorbehouden voor Frans Van Dorp (3e), Ro ger Ponnet (4e en 5e), Gaston Van Dorpe (6e), Gr Callebaut (7e), Roger De Geyter (8e), Paul Van den Berghe (9e en 20e), Achiel Janssens (10e). Paul de Meerleer met de 12e, 13e, 15e, 16e, 29e, 46e, 49e, en 50e of 8 duiven van 10 inkorvingen bij de eerste 50 is één der blikvangers van de vlucht. Bij de jaarlin gen was de hoofdprijs voor Dominique De Vulder voor Georges Roelandt, Roger De Geyter, Andre Brante ghem, Roger Thierens, Frans Van Dorpe, (6e en 10e), Jules en zoon De Waele, M en zn De Dijcker. Paul De Meerleer wint aan de 13e prijs tot 1000 en Georges Roels met de 16e en 24e prijs de eerste bon serie. Brondeel en zn met 11e, 17e, 18e, 32e en 45e kwamen goed uit de verf en ook Emiel Ediers met 38e en 40e kwamen op de proppen met de 2e bon serie In het VERBOND BERLA RE-WANZELE werd de bonserievlucht uit Dourdan bij de oude duiven gewon nen door Florent Walgrae ve voor Oscar Bosseman met de 2e en 13e, ere plaatsen voor Honore Props (3e), Pierre Vergey len (4e). Andre Impens (6e), Rene Gooreman (7e), Gustaaf Van Herreweghe met de 5e. 8e, 16e. 24e, klokte niet alleen een reeks vroege duiver, maarzon de eerste bonserte -en de serie tot 10Q. Theo Van Elsuweghe aan de 9e prijs wint de mieze tot 2000. Gilbert Van Assche met de 10e, 18e, 31e, 33e kreeg zijn duiven niet alleen sterk naar huis maar was goed voor een hele reeks series en een mieze tot 1000. Ook Ivo Degrauwe klokte een vroege duif Bij de jaarlingen noemde Pierre Vergeylen de win naar voor de tandem Van Winkel-Van Herreweghe die tot 1000 won. Raoul en zn Galle met de 3e, 4e, en 9e beschikt over sterke jaarduiven, die hun baas de eerste bonserie naar huis brachten. Goede re sultaten eveneens voor Rene Verbeke (5e en 13e), Jozef Van Overmeiren (6e en 17e) en tweede bonse ries, Florent Walgraeve (8e. 11e, 24e) en derde bonserie en Jean Valck (7e). In DE WARE DENDER VALLEI klokte Frangois Van Herreweghe de eerste prijs bij de oude duiven uit DOURDAN voor Julien Cool, met de 2e, 20e en 28e, Frans De Visscher met de 3e en 4e prijs. Vroege duiven voor Pieter De Buscchere (6e), Zetel- fabriek De Man (8e), Gus taaf Lemmens (9e). Cyriel Abbeloos met de 19e en 31e van twee duiven kreeg ze niet alleen rap thuis maar won de mieze tot 500 en de beste series. Mauri ce Verhaevert met de 12e, 16e, 24e kreeg goed zijn deel. Maar de titel van de maxima-prijzen winnaars gaan naar Dominique De Vulder met de 5e, 23e, 29e, 44e, 46e, 47e, en 55e of 7 op 7 en in zijn spoor zat Jozef Philips met de 10e, 14e, 18e, 26e, 36e of 5 op 5. Bij de jaarlingen was Julien Cool de blikvan ger met de 1e, 5e, 42e, 45e en 53e prijs. Goede resul taten voor Van de Linden- De Cock (2e), De Clercq en zn (3e). Frans De Vis scher (4e en 22e), Pau wels-Pauwels (6e en 7e), Maurice Verhaevert (7e) en de hoofdletters nog maar eens voor Dominique De Vulder met de 9e. 10e, 31 e, ,37e, 38e- of ook ig. die. kategorié S.qpS. In het SCHELDE- EN DURME VERBOND kwam De praetere-De Lausnay er bij de ouden duiven uit DOURDAN als winnaars uit voor Verhaegen en zoon met de 2e en 3e. Achiel De Vos was 4e. De tandem Versporten-Ver- vaet met de 5e, 7e en 9e maakte een goede beurt. Vroege prijzen voor Jan Haentjes, Henri Van Kerck- hove, Alfons Verlee. Bij de jaarlingen was Alfons De Cooman de winnaar voor de gebroeders Galle (2e en 4e), Leon Haentjes (3e en 6e), De Corte en zn (5e), Ray Van Holewinckel (7e j en 9e) Andre De Beule en Francois Van Herreweghe uit Lebbeke kaapte de eerste prijs weg uit Noyon i, Frans De Schrijver. BENO BMLO-verboni. (c) De leden van Asahi Kwai er voor Freddy De Schrij- Zele blijven op alle fronten ver een zilveren plak in. succus oogsten. Dit kwam Hetgeen zeer verdienstelijk ook tot uiting op de Belgi- was gezien hij meekampte sche scholenkampioen- in de kategorie - 48. Het zat schappen. er voor Freddy nochtans in. Bij de kadetten toonde Ed- Na drie overwinningen dy Van de Cauter zijn ware moest hij in de finale tegen mogelijkheden. Hij gebruik- een Waalse judoka, die te zijn sterk wapen, het Freddy overwon met yuko. totaal judo of de fysische De Waal kroop door het kracht om zijn tegenstan- oog van de naald, toen hij ders er onder te houden, buiten de mat trapte en dit De Belgische scholen titel normaal een strafpunt is voor Eddy de beloning moest zijn, maar de jury van een steeds mooier bestrafte ook Freddy, het- wordend palmares van geen normaliter niet kan. provinciaal kampioen of maar scheidsrechterlijke Vlaams kampioen en nu beslissingen zijn niet altijd een Belgische titel. te begrijpen en dit moest Dat Said Bouharrak voor ook Freddy ervaren de tweede titel zorgde zal De vierde Asahi Kwai deel- niemand verwonderen. Hij nemer Eric Van Rie werd had vier overwinningen no- na een verdienstelijk tor- dig om hem voor de derde nooi na twee ronden uitge- keer tot Belgisch kampioen schakeld te laten vieren. Asahi Kwai de beste in tor- Als eerste jaarsbelofte zat nooi te Malderen. In de individuele kampen had Zele al eerste plaatsen op het aktief door toedoen van Franky Huyghen, Dan ny De Schrijver, Nico De Maesschalck, Mario Bau- wens en bij de dames langs Nadine Verschuren en Ingeborg Van Cauteren. In het wisselbekertornooi stond er op de Zeelse ploeg geen maat. Tegen Tori-reet werd gewonnen met 4-1 en Lebbeke en Malderen verloren met 5-0. Asahi Kwai ploeg die de beker won was samenge steld uit Johan Fierens (- 65 kg), Joris De Donder (- 70 kg), Luk De Beule en Mark Van der Haeghen (- 78 kg), Leo Christiaens (- 85 kg) en Marcei Meskens en Mario Bouwens 85 kg). De mogelijkheid zit erin dat de Belgische ploegenkam- pioenschappen kadetten. beloften en junioren te Zele plaats hebben. Voor de Zeelse jeugd zou dit een gelegenheid zijn om zich voor eigen volk te manifes teren. BENO- Ronan Onghena Ronan Onghena, de nog jonge Wase prof en te vens kampioen van Oost- laanderen, heeft het béste, van sucbzelf gege ven in dienst van de piósjggUglens rie Spaanse Vuelta. Als gevolg van ongunstige omstandig heden bereikte hij het eindpunt niet. Het belet niet dat de bazen zeer tevreden zijn over het be «scheiden, -doch zeer ve. dienstelijk werk dat hij heeft opgeknapt.

De Voorpost | 1980 | | pagina 35