Volley ADEC viert en huldigt Tornooi Nieuwe Wijk Hofstade &\C DERDE LUSTRUM WIELERCLUB DE UILTJESVRIENDEN OPNIEUW SUCCES! B.B.C. EREMBODEGEM WINT TWEEDE MAAL EIGEN TORNOOI! fill MM Volleyball Hamme Center blijft aan de leiding Damesvolleybal Halve finale beker van België Herhalen de Temse dames hun stunt? Voetbal Sportweek ermt Jon gd 1 n succesrijk seizoen 'II Volleybalklub Adec im pioenen: mesploeg, ongeslagen oen van tweede pro- istia |e A en tevens alge- lutte kampioen van Oost- ichel deren en de 'men Jongens, win- in hun reeks B en kre a eveneens kampioen rn ost-Vlaanderen en die nboven, zoals in de en. I ubriek wordt ver- stiai jn het Belgisch kam- aktlschap flink van zich lutte n afgebeten. buitengewone resulta ten mogen zeker niet onop gemerkt voorbijgaan en daarom zullen deze beide ploegen op het gemeente huis van Baasrode officieel worden ontvangen en ge huldigd. Deze ontvangst zal doorgaan op vrijdag 16 mei 1980 te 19.30 uur. Dit is een gebeurtenis die Adec nog niet heeft meege maakt en hier dient dan nog onmiddellijk aan toege voegd dat ook de heren- ploeg, door haar tweede plaats in 2' Provinciaal, me de betrokken wordt in de huldiging omdat thans offi cieel werd bevestigd dat ook zy het volgend seizoen zal uitkomen in eerste provin ciaal. Beter kan men het werke- lyk niet wensen en by de voorziene huldigingen wor den alle oud-spelers en speelsters alsook alle sym pathisanten van Adec uitge nodigd in de Sporthut te Baasrode waar, na de offi ciële ontvangst op het ge meentehuis, een algemene samenkomst plaats vindt. St. Gillis Centrum heeft de inhaalwedstrijd tegen rode lantaarn Dender- monde A vlot gewonnen doch blijft op twee pun ten achterstand van lei der Hamme Center dat echter één wedstrijd meer heeft gespeeld. Als St. Gillis zondag tegen Overmere wint komen ~ze weer aan de leiding. iHamme C zette Baasrode B met 3-0 in de boot. De uitslagen: Reeks I St. Gillis - Dendermonde A 3-1 Hamme Center - Baasro de B 3-0 Klassement 1. Hamme Center 14 P. 2. St. Gillis 12 p. 3. Denderbelle B 12 p. 4. Overmere A 10 p. 5. Grembergen 7 p. 6. Baasrode B 6 p. Zele Center 5 p. 8. Dendermonde A 4 p. Reeks 2 Moerzeke - Baasrode D 3-0 Dendermonde B - Kalken A 3-2 Denderbelle A - Hamme H Familie 3-2 Keur A - Baasrode A 3-0 Klassement 1. Kalken 17 p. 2. Keur A 15 p. 3. Moerzeke 12 p. 4. Dendermonde B 11 p. 5. Hamme H FamiHe 9 p. 6. Denderbelle A 9 p. 7. Zele Kouter A 9 p. 8. Baasrode D 6 p. 9. Baasrode A 5 p. Reeks III Schellebelle - Boonwijk 3-1 Zele Kouter B - Baasrode C 0-3 Oudegem - Overmere B 1-3 Kalken B - Keur B 1-3 Opwijk - Schoonaarde Keur B - Schellebelle =1-3 Klassement 1. Schellebelle 18 p. 2. Boonwijk 15 p. 3. Opwijk 15 p. 4. Overmere B 13 p. 5. Schoonaarde 12 p. 6. Oudegem 10 p. 7. Baasrode C 9 p. 8. Zele Kouter B 7 p. 9. Keur B 5 p. 10. Kalken B 4p. Wedstrijden voor 18 mei 1980 Reeks I Denderbelle B - Zele Center St. Gillis - Overmere A Grembergen - Dender monde A Reeks II Baasrode D - Zele Kouter A Baasrode A - Moerzeke Hamme H. Familie - Den dermonde B Reeks III Oudegem - Boonwijk Opwijk - Baasrode C Schoonaarde - Keur B Overmere B - Zele Kouter B Kalken - Schellebelle (gdp) an f «WK fc- Zaterdagavond te 20 uur overtreft in alle opzichten heeft in de sporthal te Tiel- de andere halve finale met rode de terugwedstrijd als ploegen Linkeroever (9C plaats Temse dames tegen in eerste nat.) en Stukas Dilbeek; het betreft hier Oostende (de kampioene een wedstrijd die de finalist ploeg in tweede nat.) Daar moet aanduiden voor de Temse met een eervol re- beker van België in het da- sultaat uit Brussel terug- mesvolleybal. De halve fi- kwam 3-2, heeft het beslist nales worden gespeeld met alle troeven in handen om heen- en terugronde. Insi- voor eigen volk zijn tegen- ders beweren dat de ont-strever K.O. te slagen. De moeting tussen deze twee vorige ontmoeting, die een volleybalbonzen beslist de parel van een wedstrijd finale waard is: wie het nu was, ligt nog in ieders ge- haalt neemt een flinke op- heugen. Maar alhoewel de tie voor de beker. Het duel omstandigheden voor Tem- tussen de nummers twee se gunstig zijn, mag er nog (Dilbeek) en vier (Temse) niet te vlug viktorie ge kraaid worden, Dilbeek is immers helemaal geen ap peltje voor de dorst. Reeds jaren prijken zij aan de top van het Belgisch damesvol leybal, de ploeg is tevens een flinke leverancier van nationale speelsters. Ook nu hebben zij heel wat speelsters die bij de natio nale kern behoren met als meest bekende Dominique De Roo, een meisje dat beslist in het oog moet ge houden worden zaterdaga vond. De thuisploeg heeft zich na een mindere perio de in de eerste competitie helft kunnen herstellen en hun peil laatste wedstrijden verliepen terug heel vlot. De inbreng van de ideale spelverdeelster Carla An- ciau zal hierbij niet vreemd zijn. De gunstige kentering kwam wellicht tijdig om met een flinke ruggegraat deze halve finale te door worstelen. Voor Temse staat zaterdag heel wat op het spel. zij moeten immers hun beker verdedigen en voor eigen volk hun finale ticket be machtigen. Het plaatselijk bestuur en speelsters reke nen vooral op de suppor ters, zij zullen beslist een voorname rol spelen in een partij die met spanning zal gekruid zijn en waar de zenuwen als snaren van een gitaar zullen trillen. Bij een 3-2 score voor Tem se wordt een zesde en be slissende set gespeeld. Het kan dus een marathonwed strijd worden. Het Temse bestuur dat haar supporters steeds ver troetelt schenkt nu een vrij ticket voor alle schoolgaan- den. De leerlingen konden dit via hun respectievelijke secretariaten bekomen. volleyballende dames van Adec Baasrode zijn algemeen kampioen van Oost- nderen en behaalden in het nationaal kampioenschap de vierde plaats, (v) ^®p dit tornooi, dat in het ^enen van de sportweek der Aalst staat, nemen 8 irdigen deel: Juniores 5mjidracht Aalst (69-70) - areligo Vlierzele - Lada Aalst - Jong volhar- 'aep - F.O. Nieuwe Wijk - mafnu Aalst - De Zwaan en 5ren Voetbalploeg van Hof- n9^e. De schiftingen had- :h®n plaats op 10 en 11 mei. Vi vier winnende ploegen yz4len de finale op zater- ïei4 17 mei te 14 uur en te [uur en zondag 18 mei te Gjuur. De troosting (3C en In®[en te 16 uur voor de 1 orT[ 1' plaats. Voor deze fi- dfe zullen de juniors Aalst 1 at de jaren 1969-'70 waar- 3eJpijnlijk de grootste kans aajpbers zijn. met als afge- ^u3ardige oud-speler en be- 'n4urslid van Eendracht aa4on Becquc ïaa aaé matchen van vorig rde weekeinde Oud Juniors E. Aalst 5 - Amigo Vlierzele 0 Zoals de uitslag laat ver moeden, hadden de jon gens van Amigo geen schijn van kans tegen de oud gedienden van Een- dracht-Aalst. Het was wer kelijk een spel van kat en muis. Afgevaardigde Leon Becque stelde volgende spelers op: Doel: Romain Dierickx Verdediging: Van Goet- hcm Johny - Vanstichel Romain - De Brul Benny - Roelandt Paul Midden: Van den Bogaert Freddy - Muylaert Herman - Nevens Louis Voor: Martens Jean Pierre - Wauters Erik - Van Goet- hem Ludwig Wisselspelers: De Craemer en Van den Steen. Bij deze ploeg 69-70 ont braken Rudy Van den Haute, Maurice De Schrij ver en Rudy Haeleydt, mis schien zijn deze van de par ty voor de finale. Dè Eendrachters speelden zeer mooi voetbal, zodat Amigo aan niets anders moest denken dan aan ver dedigen, doch alles gebeur de op zeer sportieve wijze. Tijdens de eerste helft scoorde Eric Wauters het eerste doelpunt en zette Louis Nevens een straf schop om (2-0). In de 2de helft maakte Louis Nevens een 3-0 van. Herman Muylaert 4-0 en Freddy Van den Boyaert 5- 0. Met deze forfaitcijfers namen de jongens vrede en onder luid applaus van het publiek verlieten de spelers het terrein. Door deze overwinning komt E. Aalst al zeker in de finale. Deze vijftiende uitgave van een nieuwelingenkoers B.W.B. Uitslag Buerms, 7. Sinoy, 8. Poels, 9. door de Uiltjesvrienden is andermaal uitgegroeid tot een 1 Van den Eynde, 2. Smits, 3. Vermeiren. 10. Van Mossevel- sportief en aangenaam spektakel. Zy kregen 23 nieuwelin- De Mesmaeker, 4. Herpe- de. 11. De Decker. 12. De gen aan de start, die de 54 km moesten afmalen over elf ünckx. 5. De Clerck, 6. Vos, 13. Braecke. 14. Van ronden. De start werd gegeven om 15.30 u. precies en bij de eerste doortocht genoot de groep jeugdigen van hete 1 zon, die niemand aanspoorde ook maar een ontsnappings poging te ondernemen, zodat het ganse lot samen bleef. Geit, 15, Van Mulder, ló, Elaut, 17, Verstappen, 18 Cor nells, 19 Wauters, 20 Van Moesseke, 21. Verhaegen. A.V.H. In de tweede ronde poogden John De Mesmaeker en Johny De Clerck er toch wat van te maken, doch meer dan een paar meters voorsprong haal den zij niet In de derde ronde was alles dan ook te herbegin nen Bij de premiespurt voor de vierde doortocht kwam er dan toch een ontsnapping op gang Paul Van den Eynde demarreerde en palmde met een ook deze premie binnen. In de vijfde ronde kwam Da niël Smits uit het pelcton los. en ging op zoek naar de leider. Nog voor de premiespurt haal de hij dé ontsnapte bij. Met zijn beiden gingen zij door. en verworven dra een voorsprong op. die stelselmatig de hoogte in ging daar beiden elkaar aan de kop goed aflosten. Van den Eynde. die geen spurtersgaven bezit, deelde met Daniël Smits de premies, maar bleef bij het ingaan van de laatste ronde m het wiel zitten. De voorsprong was ondertussert opgelopen tot ca 15 minuten, toen de eerste reactie uit het peleton kwam Verder dan een paar 100 me ters ging die reactie uit het niet. zodat zij weer opgeslorpt werden. Vooraan weigerde Paul van den Eynde elke ver der aflossing, en in de laatste kilometer demareerde hij weg van Smits, die zonder reactie bleef. Paul Van den Eynde won met 30 meters voorsprong op Daniël Smits. Derde werd John De Mesmaeker, de eerste vluchter, op 15". Vierde werd Marnik Herpelinckx. die de groepsspurt won 21' na de overwinnaar. De gewestelijke juniores van Eendracht Aalst zijn kampioen, (ar) Permentier (23.03.76), Belgisch kompioen bij de 7 maal districtsrecord Oost en 8 jonge haaien, (per) An Bombaert (22.10.62), werd in 1979 derde op de Belgische kampioenschappen 800 meter, (Per) Als enige derde provincialer van het viertal is de organise- res waren De Wo|f 25, V. d. rende klub van BBC Erembodegem er in geslaagd zyn Burght 16. De Mangeleer 21. eigen tornooi te winnen. Daar zij repliek moesten geven Praet 12 en Tas 8. Uit de aan Ebes Gent, Bavo Landegem en Red Boys Sint Lievens handen van de heer Miel Ta- Houtem stonden de kansen voor de inrichtende klub zeer vernier mochten de zielgcluk- laag. In de schiftingen werden zy enigszins gediend door het lot om Ebes Gent naar de troostingen te verwyzen. Ebes dat slechts met 5 man naar Erembodegem afgezakt was, had gedurende driekwart van de wedstrijd de leiding. Aan de rust was het 35-40 en na de koffie liep Ebes zelfs tot 10 punten uit. Ogenblik waar op de Gentenaars een speler verloren voor foutenlast. Dit betekende een stimulans voor de jongens van BBC Erembo degem. Zij verkleinden de kloof tot 8 punten, toen een andere Gentenaar de kleedka mers mocht opzoeken wegens overdreven foutenlast. Terug gekomen op twee eenheden waren de Gentenaars niet meer bestand tegen een nu superieur Erembodegem. dat via Eddy De Wolf 24, De Man geleer 14 en Cobbaut 14 een gevleide 83-75 zege verwier ven In de andere schiftings wedstrijd won Red Boys vrij gemakkelijk van de nieuwbak ken tweede provincialer Bavo Landegem. dat ook in de troostingsweedstrijd Ebes Gent moest laten voorgaan. In de finale tussen Erembodegem en Red Boys kenden de orgu- nisators een rampzalig begin, wat Sint Lievens Houtem toe liet via 15-30 tot 34-31 uit te lopen bij de rust. Na de herne ming stond dra een 12 pun- tenkloof op het bord, doch toen begon de Ercmbodegem- se come-back. Geïnspireerd door een flink spelende Johny De Bisschop, die met mooie passes zijn maats bediende, ging de thuisploeg kordaat in de achtervolging. Eddy De Wolf en Serge Van der Burght brachten Erembodegem terug, en René Tas scoorde op het kritieke moment zijn acht pun ten. Gelanceerd door deze om mekeer was Erembodegem niet meer te stoppen. Via een kwieke en ongrijpbare De Mangeleer stevende Erembo degem op een ruime 94-70 overwinning af. De topscorc- De volleyballende vrouwen van Sinda Sint-Niklaas maakten v kaas- en wijnavond in de cafetaria van de sporthal, (dw) n jaar/er kige Erembodegemspelcrs de trofee van de Stad in ontvangst nemen. Het Erembodegems bestuur hield er ook aan van. van deze gelegenheid gebruik te maken om hun reserven. dn de kampioenstitel binnenhaal den in de bloemen te zetten. A.V.H

De Voorpost | 1980 | | pagina 37