aól/fe§(§ IB» PPDAG, OOK VOOR KINDEREN HUN TOPDAG «TOPDAG» GESTART ONDER LENTEZON RECHT VAN DE STERKSTE? zij het goede weer wat er bij de eerste Topdag vas kwamen een hele hoop mensen aandraven ven naar de verschillende activiteiten te kijken in wat te winkelen. Niet alleen onze Aalstenaars aanwezig maar ook een hoop mensen van n Aalst kwamen onze stad met een bezoekje en. Deze mensen werden dan ook een extra in oemetjes gezet. onze moeders wer- met vergeten. Daèr derdag de dag na- aan beurt kwam len zij ook voor hun iten beloond. Maar we terugkeren naar gebeurtenissen van lag. De meesten wa- schijnbaar reeds op deze zonnige 'ertrokken om nog jlaatsje te vinden, om negen uur wa- ille wettelijke par- aatsen volzet. Alles dus om Negen uur stadhuis met de opening. Van- men dan naar de om de meiboom bij te wonen, meesten was dit opening. Maar voor de kinder- markt begon alles pas om 10 uur in de Rozema rijnstraat met de kinder- markt. Verschillende kin deren stelden hun koop waar ten toon en waren dan ook blij als ze wat konden verkopen. En wees gerust het waren rasechte marskramers. van de tweede ronde gin gen naar de finale. Deze kregen alvast een trui aangeboden. De winnaar van de finale kreeg de hoofdprijs: een go-cart. Niet iedereen deed mee om te winnen. Alleen de ervaring van voor het pu bliek te rijden was al de moeite waard. Hiermee werden de kinderactivi teiten van die morgen af gesloten. In de namiddag opende jeugdhuis Klak- son de feestelijkheden met zijn kindershow Piet Perneel. Men mag gerust zeggen dat de zaal stam pvol zat. De kinderen wa- lamilied met volle borst gezongen. Tussendoor werden er spelletjes ge speeld. Dit alles onder de beloning van een flink pak punten en een oor verdovend applaus. Ook hier werd er aan de moe ders gedacht met een voortreffelijk moeder- daghed. Hoewel de opla ting van een warmelucht- ballon nu geen bepaalde kinderaktiviteit is waren er toch een groot aantal kinderen aanwezig. Alles verloopt zoals bij een klein ballonnetje maar nu in het groot en de vulling gebeurt met verwarmde lucht. Het gebeurde reeds meermaals dat een bal- Zakdoekje plukken in het midden van de Nieuwstraat. Aan het nieuw stedelijk zwembad wordt on verpoosd verder gewerkt. Op vrijdag 30 mei e.k. heeft immers de algemene offerteaan- vraag plaats onder de vorm van een wedstrijd voor de Filter- en Waterzuiveringsinstallatie. De kostprijs voor deel 1 wordt geraamd op 2.758.480 fr. terwijl deel 2 geraamd wordt op 8.781.200 fr. BTW inbegrepen. Op dezelfde dag wordt ook de aanbesteding geopend voor de elektrische installatie van het nieuw zwembad. Hier bedraagt de geschatte kostprijs 4.566.572 fr. De restauratiewerken aan het als monu ment geklasseerde stadsgebouw Herenhuis Van Langenhove verlopen heel wat minder vlot. Hoeveel jaar wordt hieraan al niet gewerkt? Op 13 juni 1980 zet men alleszins een stap verder vermits dan de aanbeste ding plaatsgrijpt van het uitvoeren van de elektrische installatie en verlichting in dit huis, waar men in de toekomst de diensten van Financiën wil onderbrengen. Hier be draagt de totale kostprijs 4.525.160 fr. Veertien dagen gelden vermelden wij in deze rubriek dat de firma ALDI een grote meubelwinkel aankocht op de Molendries om deze te transformeren in een warenhuis. In feite was deze informatie uit welingelich te bron niet helemaal juist, vermits de eige naars van de meubelzaak ons kontakteren om te melden dat de zaak niet verkocht maar wel verhuurd. De meubelwinkel zelf zou verder blijven bestaan in het gebouw op de eerste verdieping maar dan met ingang langs de Hoge Vesten. Alles werd te koop aangeboden, zelfs kindersokken. begonnen, (Per) (Per) Vóór diegenen die liever geen snelheidsbeperking zagen konden met de vlam in de pijp meerijden in de go-cartwedstrijd op het Collinetplein. Men startte om 11.30 u. met de eerste ronde. Men reed telkens met twee. Het was de bedoeling het parcours zo vlug moge lijk af te leggen. De win naars gingen over naar de tweede ronde. Bij de inschrijving kreeg ieder een een pet. De winn'aars ren niet alleen. Ook de burgemeester en zijn schepenen samen met prins Karnaval waren op deze prachtige kinder show aanwezig. De pret was overgroot en ook voor een groot aantal lie deren werd gezorgd. Dit alles gebeurde onder be geleiding van een orkest. De kinderen waren pas gelukkig toen ze zelf hun stem aan het publiek kon den laten horen. Zo werd ondermeer het Marsipu- zaterdag 10 mei werd ik gewekt door mijn moeke istreeks 9 uur. Ik had met onze buurjongen afge- oken om 10 uur. Eerst gingen Bart en ik naar de liboomplanting kijken. Onmiddellijk nadien gin- .n we naar de kindermarkt waar de kinderen o.a. eken, gezelschapsspelen, auto's, voetbaltruitjes, iinisraketten, enz. verkochten. gingen we eens igs de grote Markt naar Collinetplein waar ik ballon de lucht liet -liegen voor de wed- ijd. Om elf uur deed ik Jenïor de eerste keer mee ,09Vi de go-cartwedstrijd. 'volgde het gevraagde cours. Ik spurtte met .g een jongen naar de a' ^idstreep en won. Toen ig ik naar huis om te n. Om twee uur ging ik inieuw samen met Bart (ar de Go-cartwedstrijd. Spijtig genoeg won ik de- nojkeer niet. Om half drie zelHelden we naar de Hop- rkt waar een warme kant had een kapitein. Ze deden allerlei gekke spel letjes, ze zongen en wieg den. Er waren ook punten te verdienen. Die punten drukten ze uit in franken. Op het podium waren deephtballon opsteeg. Het d. bs een geel-groene. De- keer verliep alles zeer led. Nadien gingen we imiddellijk naar de Piet irheel Kindershow, lorganiseerd door lugdatelier Klakson. Er iren ongeveer een 130- ll jongens en meisjes nwezig. De zaal was in Er woren jammer genoeg slechts een paar kinderen aanwezig voor de spelnamiddag ingericht door de Hopduiveltjes. (Per) Ion in het geheel niet van de grond kwam maar wees gerust deze keer ging het feilloos tot groot jolijt van de kinderen. In de Molenstraat was er kinderanimatie. De kinde ren konden er dansen en nog een boel meer op de straat of op het podium zoals ze dit zelf wensten. Op de grote Markt wer den de stemmen ook op gehaald maar nu in het A.B.A. (even vertaald: Al gemeen Beschaafd Aal- sters). Deze niet aange kondigde attraktie trok wel een heleboel volk. Doorlopend was er nog heel wat te doen. Onder meer de gratis ballonne tjeswedstrijd van De Voorpost die heel wat volk aantrok. Zo kon men in de Kattestraat de vrolij ke fanfare beluisteren. Enkele kinderen timmer den zelf een skate-board- baan naast de Heilige Geestkapel en toonden hun kunstjes aan de om- staanders. Ondertussen Heel wat kinderen kwamen naar de Perneelshow. (Per) hield men zich in de zag. Wij hopen in ieder Nieuwstraat bezig met geval dat jullie Topdag zo kinderspelen zoals het rooskleurig was als de vullen van een fles met onze en kijken reeds vol behulp van een emmer spanning uit naar de vol- water, wat niet zo gemak- gende. kelijk was als het er uit (J.T. en H.K.) Ivee verdeeld en iedere toeschouwers. (Per) Vredon in aktie op de Grote Markt. Ze lokten heel wat prachtige spaarpotten gemaakt. Nadien gingen we terug naar het Colli netplein. Daar reed ik de laatste keer mee in de go- cartwedstrijd en won een mooie zomertrui. Daar heb ik nog een uurtje ge speeld en ging nadien naar huis. (W.T.) Er werden reeds heel wat automobilisten door de mobiele stedelijke politie op de bon gezet aan de St.- Martinuskerk. Zo ook vrijdagnamiddag, net tijdens een huwelijksplechtigheid. Ook men mag er niet parkeren, de nodige signalisatie is aangebracht. Ondertussen heeft men in de stedelijke verkeers- kommissie deze zaak terug in behandeling genomen en wellicht zal men er terug mogen parkeren in de komende maanden. Maar ondertussen mogen de automobilisten, die het reeds zo moeilijk krijgen, hun bekeuringen maar betalen. Klap op de vuurpijl gebeurde vrijdagavond. Schepen Jan De Neve komt met zijn demokratisch wagentje de Pontstraat uitgereden, wellicht op zoek naar... een parkeerplaats. (Hoe kan dat nou?) Om een lang verhaal kort te trekken, mijnheer de schepen vindt geen plekje. Dus maar parkeren waar niet mag! Op een parkeerplaats voorbehouden aan ceremoniewa gens en lijkwagens. Onmiddellijk komt er reaktie van de omwonenden. De schepen verklaart dat HIJ dat wel mag staan! En dat nemen de mensen niet. Men verwittigt diverse malen de politie. Een combi komt heel langzaam voorbij gereden, ziet de verkeerd- parkeerder, ziet wie het is en rijdt even langzaam weg. Wie zei er ook weer dat alle Belgen gelijk zijn voor de wet? (Roel - Per) Onder een matinaal fel belovende lentezon die zou meehelpen aan het sukses van deze tweede Aalster- se TOPDAG ontving burgemeester Louis D'Haese- leer, hierbij geassisteerd door schepenen Monsieur, De Neve, Van den Eede en De Bisschop en door voorzitter van de Middenstandsraad Dolf Sedeyn reeds rond 9 u. een hele schare genodigden. Onder hen minister Ludovic Moyersoen (minister Galle werd als in het buitenland vertoevend geëksuseerd), volksvertegenwoordigers Caudron en Van Renter- ghem, ex-schepen Gilbert Bourlon, raadsleden Etien- ne Bogaert, Pierre Breckpot, Robert De Pauw, André Doorns, Oscar Redant, Raymond Uyttersprot, Jan Van der Veken en Jean Van Laethem, en verder tal van prominenten. Pol De Paepe voorzitter van het Verbond van Aalsterse Dekenijen, hoofdpolitiekom- missaris Cottyn, politiekommissaries Buyle, brand- weerkommandant De Vidts en tal van middenstan ders en simpatisanten. In een staande receptie stelde burgemeester D'haseseleer dat waar Aalst vroeger een vloed van braderijen kende als hoogtepunten, sinds ver leden jaar de Topdag het absolute topevenement betekent voor de Aalster- se Middenstand. Was de eerste topdag in '79 reeds een voltreffer, de huidige belooft nog beter te worden door de samenwerking van tal van organisaties. Geesteskind van Pol De Paepe die reeds lang met dergelijke degelijke plan nen rondliep werd de tijd ervoor rijp geacht in '79 doch evolueert hij naar een hoogtepunt dit jaar. In de Topdag ziet de bur gemeester enerzijds het simbool van de wil tot samenwerking en ander zijds een blijk van effek- tieve samenwerking om van Aalst «dé winkelstad van Vlaanderen» te maken. Ook de bedrijfswereld zet zich terdege in met de Vaksportbeurs en de auto-inspektie. Een speciaal dankwoord heeft de burgemeester voor Dolf Sedeyn en zijn dinamische ploeg maar vooral ook voor de hele Aalsterse gemeenschap die van deze Topdag een schot in de roos wil maken. Voorzitter Sedeyn stelt deze topdag «Moeders topdag» als een unicum in België en dankt alle medewerkenden, inzon derheid Deken Pol De Paepe, het «Klein Komi- tee» van de Midden standsraad ook wel eens «de mannen van de nacht» genoemd, Pierre De Poorter voor de auto- inspektie, de burgemees- Tijdens een gespreksavond te Gent verklaarde Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest, dat hij tijdens de periode van 3 april 1979 tot 30 april 1980 voor een totaal van 516 miljoen subsidies heeft gegeven voor wat kan ge noemd worden «religieuze bouwwerken». Het vermeld bedrag slaat enkel op de vaste belof ten en niet op de principiële. De gelden worden gegeven aan de kerkfabrieken en de gemee nten en moeten o.a. dienen voor het bouwen en herstellen van kerken, pastorijen en de restau ratie van orgels. Hoeveel subsidies beloofd zijn aan de vrijzinnigen werd niet medegedeeld. Wanneer we sommige kranten mogen gelo ven zouden heel wat ministers het moeilijk krijgen terug een portefeuille te bemachti gen. Zo ook onze Minister Mare Galle. Welke partij men ook aanleunt, het zou voor ons gewest zeer zeker een groot verlies beteke nen indien Dr. Mare Galle niet meer tot de regering zou behoren. Deze SP voorman heeft heel wat financiën naar ons arrondis sement gebracht. Laar ons hopen! R.B. uit Aalst maakte tijdens het weekend zijn pistool schoon. Een schot ging af en de man werd zwaar gewond aan het hoofd. In allerijl werd het slachtoffer naar het Aalsters zieken huis overgebracht waar zijn toestand als zeer ernstig werd beschouwd. Voorzitter van de Middenstandsraad Dolf Sedeyn gaf vorige week een perskonferen- tie. Er werd nogal met cijfers gegoocheld, maar schijnbaar niet met de juiste. De Aal sterse Gilles waren zeker niet akkoord met de gang van zaken en verder in dit blad leest U uitgebreid dat ware toedracht van deze zaak. Wat ons ergert is volgende uitspraak van de voorzitter Dolf Sedeyn tot onze repor ter PhR «Ik speel mijn comedie, speel jij jouw comedie!» Een vreemde gedachte gang... Toen de Werkgroep Stadsherwaardering haar perskonferentie organiseerde waarop de beto ging van zaterdag voor de autovrije Grote Markt aangekondigd werd, werd op deze markt zelf door enkele heetgebakende mid denstanders uit de Nieuwstraat een stand van de werkgroep onder handen gepakt. Niet al leen begon men met het afscheuren van affic- hen, maar ook enkele petitielijsten sneuvelden onder hun handen. Hierna kregen ze het zelfs aan de stok met enkele persmensen, die van het gebeuren op de hoogte gebracht werden. Misschien typisch voor de mentaliteit van sommigen is ook dat men reeds dreigde de ruiten in te slaan van een bekend midden standsfiguur, die zich in een gesprek gedis tantieerd had van de eis tot het terug openstel len van de Grote Markt voor het verkeer Roel Van de Plas Ook onze burgervader L. D'Haeseleer liet een ballontje in de lucht. Misschien wint hij de minitrip naar de zon. Maar er werden zo maar liefst 1200 ballonetjes losgelaten (Per) ter voor zijn morele steun Daarmee kon men star met Jaak Spitaels, sche- ten, de stad rond. Deze pen De Bisschop, de heer keer echter zonder Kieckens van Organisa- treintje, tie-lnformatie en de LH Werkgroep Promotie.

De Voorpost | 1980 | | pagina 5