Schoolsportdag voor §TB.S. Park-Aalst T.T.-WEDSTRIJD «DE LENTE» PORTVAKBEURS «AALST '80», EKSPERIMENT DAT MAG HERHAALD WORDEN! VIDEO GRATIS! DE ACHTERLINIE 10 MEI 1940 - 8 MEI 1945 De Voorpost -16.5.1980 - 7 orde was met hun manier van reklame voeren. Het belang van de reklame wordt in Vlaanderen nog steeds sterk onderschat men gelooft nog al te vaak dat men het zelf wel aankan, maar dat rekla me in hoofdzaak het werk is van specialisten, zal intussen heel wat mensen duidelijk gewor den zijn. En dat is een verdienste te meer voor de inrich ters van de wedstrijd, die misschien zelf wel ver baasd zullen staan over dit aspekt ervan. In Aalst is men begon nen de zaken ènders aan te pakken: professione ler. De samenwerking tussen middenstanders, bedrij ven en stadsbestuur is daar zeker niet vreemd aan en buiten Aalst groeit de belangstelling voor wat zich in onze stad aan het voltrekken is. En dit kan ons enkel verheugen! C.A.T. werkgroep P.A.O. of promotie Aalsterse ondernemingen werd in de bloemetjes (gezet. (Rik) De Aalsterse T.T.-kring, Kring van Telefonisten en Telegrafisten met zetel in de De Ridderstraat 43 organiseert een wedstrijd onder het motto «De Len te». Het wordt een fotowedstrijd waarin zowel zwart wit als kleurfotografie aan bod komen en tevens dia's een kans krijgen. De wedstrijd is wel voorbehouden aan leden van de T.T.-kring en foto's en dia's dienen te worden ingele verd bij Willy De Geest, Norbert D'Haese of Marcel Cleemput. De ingezonden werken zullen worden tentoongesteld en geprojekteerd op dinsdag 20 mei te 21 u. in de T.T.- Mess in de Vrijheidstraat. De toegang tot deze ten toonstelling is kosteloos, ledereen is er van harte welkom. L.H. —Op vrijdag 9 mei, brugdag en een gelegenheid om "Teens uit de soms muffe schoollokalen te geraken alhoewel mei nu qua vrije dagen niet zo slecht was, tzag men wandelende, lopende, voetballende, in bosjes stoeiende klassen zowat overal. Alleen reeds in de Aal- lichamelijke opvoeding Btersedreef zagen we een worden aangeworven en vijftal groepen en quasi kunnen sporthallen wor- elk sportterrein en elk den gebouwd, zwembad kreeg bezoe- Ook de Rijksbasisschool Jeers. van de Eikstraat deed en- IjVoor basis- en sekundair thousiast mee aan deze onderwijs was het inder- aktie. daad de tweede «Natio- Onder leiding van leraar nale Schoolsportdag» lichamelijke opvoeding waarbij Minister Ramae- Arents werden 's voor kers verklaarde een en- middags allerlei sport- ofjthousiast voorstander proeven afgelegd waarbij van sportopvoeding te elk kompetitief element zijn. «Een gezonde geest achterwege bleef en de in een gezond lichaam» nadruk werd gelegd op mag dan ook geen dode spel. Zonder enig indivi- letter blijven. dualisme op ongezonde In dit verband konden via wedijver. BTK-projekten niet min- Het werden balspelen, at- De jongste deelnemer JohanTroch werd door schepen Monsieur gefeliciteerd. (Per) der dan 240 leerkrachten letiekoefeningen, cross Bij hun aankomst kreeg men in de T T. Kring Aalst een boterham aangeboden. (Per) Televisieprogramma's en vormingswerk kunnen op stedelijke hoofdbibliotheek elkaar inhaken. De BRT-produkties die voor vor- Aalst is één van de 15 biblio- mingswerk in aanmerking komen worden op een- theken die dergelijke appa- voudige vraag door het M.N.O.C. ter beschikking gesteld. De beschikbare program ma's worden medegedeeld langs het driemaandelijks in formatieblad dat er inzage ligt in de stedelijke hoofdbi bliotheek, Kattestraat. De gewenste video-casset tes kan men verkrijgen door ze voor ontlening aan te vra gen of door een eigen cas sette op te sturen die men dan terugkrijgt voorzien van het gekozen programma. Aanvraagformulieren daar toe zijn in de leeszaal van de hoofdbibliotheek aanwezig. Ook weergave-apparatuur (hardware) wordt gratis ter beschikking gesteld aan so ciale en kulturele organisa ties en aan partikulieren. De ratuur uitleent. Dien wel tijdig uw aanvraag in. Kattestraat 17. Tel.: 053- 77.11.11, toestel 274. LH Na de suksesvolle viering op 26 en 27 april II. wordt het 25-jarig bestaan van «De Achterlinie» verder gezet. Op zondag 1 juni volgt immers een groots Kinderfeest in de St.-Annazaal in de Roklijfstraat en dit vanaf 14.30 u. Teater Lanseloet verzorgt er een opvoering van «Hokus Pokus» en tevens grijpt er de prijsuitreiking plaats van de daverende jeugdwedstrijd onder het motto «Ken uw Missionarissen» waaraan alle Aalster se kinderen van de lagere school gratis kunnen deel nemen. Houd deze dag dus zeker vrij. LH. Met veelkleurige ballons in de hand, dragers van hun hoop, deden ze een paar rondjes op de ver keersvrije Markt, waarna op kommando, 450 bal lons de vrijheid kozen, nagestaard door 450 paar kinderogen. lie e.d.m. in groepsverband. Wel konden de leerlingen worden bedacht met aan moedingsprijzen ge schonken door de ouder vereniging, het BLOSO, het Aalsters stadsbe stuur, ouders en sïmpati santen en ons aller «De Voorpost». Waar andere scholen de stadsdrukte Voor hen zeker een hap- schuwden en naar «de pening die ze niet licht buiten» trokken kwam de vergeten. R.B.S. Eikstraat zelf in Voor omstaanders die de een park gevestigd, naar draagwijdte ervan niet het Centrum. Via de Ge- kenden, weer eens een raardsbergsestraat, het nieuwe vorm van «pro- Keizerlijk Plein en de Bo- test». «Waartegen is het termarkt kwam de lange nu. Mijnheer?», sliert meisjes en jongens Lh van direktrice Mw. Ae- rens, 450 in getal en om kaderd door een 25-tal Pierre Von de Winckel, sportloureaat van de stad Aolst, werd door Miel Tavernier personeelsleden, naar de speciool bedacht. (Per) Grote Markt. De afdeling Aalst van de Belgische Kommunistische Partij wil de nadruk leggen op het bloedig tijdperk vol leed en vernieling over praktisch de hele wereld tussen 10 mei '40 en 8 mei '45. Wapengeweld als middel om bepaalde konfliktsi- tuaties aan te pakken of zijn politieke wil op te dringen zijn nog steeds een dagelijkse bedrei ging en een bloedige rea liteit. KPB-Aalst verwerpt dit en stelt als alternatief het zoeken naar oplossingen zonder nieuw bloedver gieten. De KPB is van oordeel dat ons land en de hele we reld vrede verlangen en niets hebben te winnen bij een heroplaaiende be wapeningswedloop. Ze meent dat België en wie ons land regeert zich moeten inzetten uit volle kracht voor internationa le ontspanning en gelijk tijdige en gekontroleerde ontwapening. Met zijn verleden van slagveld van twee werel doorlogen en met de ge varen verbonden aan zijn geografische ligging zou ons land doorheen zijn politieke voorstellen, maar ook door zijn eigen houding t.o.v. de versnel de bewapeningswed loop, waartoe veel kun nen bijdragen. De KPB-Aalst verheugt er zich over dat ook in ons gewest het laatste jaar in alle partijen mensen voor deze politieke opening opkomen, o.m. door hun houding tegen de inplan ting van kernraketten op ons grondgebied en te gen de verhoogde bewa peningsuitgaven terwijl de elkaar opvolgende re geringeren over geld nood klagen. De KPB neemt zich dan ook vor met grotere kracht in dt ze richting te ijveren en drukt naar bereidheid u»' daaromtrent met ied reen samen te werken. i het kader van de Topdag en er enkele dagen aan Jorafgaand, had op woensdag 7 mei te 19 uur de oropening van de Sporlvakbeurs «Aalst '80» laats. leze gespecialiseerde sportbeurs stond opgesteld de Feestzaal van het Stadhuis en er namen 19 Ima's aan deel. jurgemeester D'haeseleer had de taak op zich lenomen de deelnemende bedrijven die avond aan |et publiek voor te stellen. tarbij wilde hij echter k verwijzen naar wat in deze beurs vooraf- ing. Hij herinnerde bij- torbeeld aan de avond dean 10 september van prig jaar, toen net zoals u BDBH-direkteur jchollaert en direkteur Gryse van het ESIM, hter de spreektafel tonden, naast direkteur ireeveld van het ITI en idervoorzitter Huyle- >eck van de Handels- imer. 1'rTl deze heren pleitten iypen voor samenwerk'n9 Fstelden meteen al een ander voorop, wat ikele weken later al isulteerde in de oprich- Ing van de werkgroep iPromotie Aalsterse On- lernemingen», kortweg eg ».A.O. orkjit gebeurde na overleg bn het Kollege van Bur- stsjemeester en Schepenen fn. »n na informele samen- 'd ipraak met mensen die lon)pontaan hadden aange- >oden om samen te 'erken. bui P.A.O. Omdat de Sportvakbeurs een realisatie is van de werkgroep P.A.O., vond de Aalsterse burge meester het billijk om de leden ervan voor te stel len. Het zijn: de heer Eric Huylebroeck, on dervoorzitter van de werkgroep en tevens ook van de Kamer van Koop handel van Aalst en Gewest; de heer Felix- Paul Callebaut, voorzit ter van de Kamer van Koophandelmevrouw Ria Peynsaert-Verstrae- te, voorzitster van de Jonge Kamer Aalst; de heer Willy De Gryse, direkteur van het Eko- nomisch en Sociaal In stituut voor de Midden stand; de heer Louis Buys, regionaal direk teur van de Belgische Dienst voor Buitenland se Handelde heer Ludo Verheyden, bedrijfskon- sulent voor Aalst; de heer Adolf Geeroms, be drijfsleider; de heer Jan Lammens, lid van de Jonge Kamer van Aalst; de heer Jacques Spit- taels, hoofd van de Eko- nomische Dienst van de Stad Aalst en penning meester van de PAO en tenslotte de heer Louis Kiekens, van de Stedelij ke Dienst Organisatie- Informatie en sekretarls van de PAO. Zelf werd de burge meester, op aandringen van de leden, voorzitter van de werkgroep. De idee van de sportvak beurs is afkomstig van Eric Huylebroeck, iemand die er altijd op uit is omzichtig en stapsgewijs tewerk te gaan. Want, zo zei de burgemeester, is deze sportvakbeurs op het eerste gezicht een nogal bescheiden realisatie, ze is er niet minder belang rijk om. Bovendien heeft het stadsbestuur voor dit projekt niet in de zak moeten tasten van de Aalsterse belastingbeta ler. De katalogus werd be kostigd door de PAO, in samenwerking met de eksposanten, en die heb ben ook door het betalen van een standplaatsver goeding nagenoeg alle kosten van deze beurs gedekt. De burgemeester stelde dan alle deelnemers - samen goed voor een tewerkstelling van ruim 2.000 mensen - voor aan het publiek en vroeg vervolgens een bijzonder warm applaus voor al deze bedrijven, voor de honderden mensen die er werken, voor de po tentiële mogelijkheden die ze bezitten om onze welvaart in stand te houden en voor de on dernemingszin waarvan ze blijk geven... Dan is het woord aan ESIM-direkteur De Gry se, die «Het Ekonomisch belang van de Aalsterse Sportvakbeurs» belicht en aan de heer Maurits Schollaert, direkteur van de Belgische Dienst voor Buitenlandse Handel, die de «Exportmogelijk heden van onze KMO's» bespreekt. Hij noemde «Aalst 80 een briljante realiteit, die dank zij inzet, inspan ningen en doorzettings vermogen een groots gebeuren zal worden». Of het nu werkelijk een groots gebeuren zal worden, valt natuurlijk af te wachten. Deze sport vakbeurs is een eksperi- ment dat te volgen is, een initiatief dat beslist niet eenmalig mag blij ven en dat waarschijnlijk ook niet zal zijn. Tenslotte een nieuw be- De exposanten rond de eretafel geschaard. (Rik) voor de deelnemende poogt iets te onderne- firma's, wat de weerslag men om uit het slop te wijs, dat de wil om op hun verkoopcijfer ook rakener wordt gepraat, samen te werken en moge zijn, toch wel een nieuwe ideeën komen aldus de huidige krizis te bemoedigend uitgangs- aan de oppervlakte en overleven en zelfs te punt kan betekenen voor men tracht die ook te overwinnen, op vele de verdere ontwikkeling verwerkelijken, plaatsen aanwezig is. van hun bedrijf. Uit diverse kringen blijkt Een optimistische noot, Eén ding staat intussen er heel wat belangstel die bij het openstellen wel buiten kijf: in Aalst ling te bestaan voor wat van deze sportvakbeurs blijft men niet bij de in Aalst gebeurt, de bovenhand had en pakken zitten, men Mocht de publieke be langstelling voor «Aalst 80» niet overweldigend zijn, ze zal toch iets hebben losgemaakt, de kiemen zijn er voor ande re, nieuwe realisaties. Dit is goed en men mag zich vooral niet laten ontmoedigen door on gegronde kritiek en het feit, dat het sukses soms wel eens op zich laat wachten. De reklamewedstrijd bij voorbeeld, die enkele weken geleden werd in- gericht en kwalitatief 1 niet op het hoge peil van de etalagewedstrijd van vorig jaar stond, had toch de verdienste bij de handelaars en de bedrij ven het gevoel te wek ken, dat er iets niet in Burgemeester L. D'Haeseleer opent officieel de sportvakbeurs. (Rik)

De Voorpost | 1980 | | pagina 7