groot.lede lede kort ZONNIG SCHOOLFEEST IN STELLA MATUTINA LEDE RMS KAN BIJNA IN NIEUWBOUW IN LEDE KRIJGEN BURGEMEESTERS GEEN STRAAT! BURGERLIJKE STAND B Vorige zondag ging het jaarlijks schoolfeest in Stella Matutina door. Heel wat prominenten kwamen naar de school om het gebeuren bij te wonen. De bevlag- de speelplaats leek alras te klein om het opgekomen publiek een plaatsje te geven. De aanwezigen ston den opeengepakt en moesten de hals rekken of op een stoel klimmen om toch een glimp van de voorgestelde nummers op te vangen. De zon was rijkelijk van de partij en de gewenste stemming was aanwezig. Zelfs binnen de nadarafslui ting zetten de mensen zich neer. Zo een overrompeling heeft de school waarschijn lijk nog nooit meegemaakt. Wij merkten de heer deken, verschillende pastoors, de heer burgemeester, de supe rior van het St.-Maartenkol lege en raadslid Galle op. Verschillende leden van de brandweer en van het Rode Kruis waren op het appel. Na een kort inleidend woordje, waarin het personeel werd bedankt voor de geleverde inspanningen, kreeg men een défilé van de deelne mende leerlingen. Per leer jaar of per afdeling hadden ze een ander gekleurd rokje aan. Nadat «de troepen» ge schouwd waren, werden door vijf meisjes evenveel hoepels aan de muur gehan gen: ze vormden het olym pisch kenteken onder een Vlaamse Leeuwevlag.... De kleutergroep die het eerst optrad, was mooi om zien, de jongens in blauwe broek, wit hemdje en een knalrode pet vormden het orkest. De meisjes waren net anders om gekleed: wit rokje en blauw bloesje. Zij traden aan als echte majoretten. Het werd een mooi en kleurrijk vertoon, zeer beminnelijk voorgesteld door de klein tjes, die niet konden nalaten even naar hun ouders of fa milieleden te wuiven. De eenvoudige bewegingen met de stick brachten een onverwacht gebeuren. Het ekstra lange nummer met diverse afwisselingen, werd geleid door een bijna vol leerde «hoofdmajorette», le dereen genoot: het welver diende applaus bewees dit! Een tweede kleutergroep was verkleed als witte klowns. De blauwe kraag stak mooi af op het witte kostuumpje. Allen hadden een zilveren of gouden punt hoedje op. Op de tonen van Y.M.C.A. werden menige leuke danspasjes uitge voerd. De derde groep was enorm kleurrijk. De zeer gro te groep kleuters bracht een plezierig dansnummer met echt ouderwetse stok-paard- jes. Kleinere kindjes toonden ons onbeholpen spronge tjes. Het leek wel of de oefe ning te weinig ingeoefend werd. De kindjes liepen vaak «verloren» of maakten ver keerde bewegingen. De juf- frouvy deed wel alle bewe gingen voor, maar waar schijnlijk werden de kindjes afgeschrikt door de grote massavolk. De allerkleinsten waren schattig om zien. Zij waren gekleed zoals in de tijd van toen... Op «musique, musique» werd gedanst. Maar... deze oefening liep eerder slecht af. De ouders wilden natuurlijk een foto van hun spruitjes en liepen zomaar kris kras door de rijen. Enkelen kleintjes be gonnen zelfs te wenen! Met heel veel moeite konden de drie begeleidende kleuter leidsters nog wat redden, maar ook zij zullen wel heel gelukkig geweest zijn toen ze mochten aftreden. Een groep marsmannetjes, in turnpak, met een blik op de borst en een bakvorm met twee voelsprieten op het hoofd, bracht op de to nen van een supersonische muziek een mengeling van dans en turnoefeningen. On der de leiding van een lera res lichamelijke opvoeding werd door een uitgebreide groep meisjes een serie sier lijke maat-oefeningen voor gesteld. Met een bal werd de moeilijkheidsgraad nog op gevoerd, zodat het ritmisch tellen door een micro geen lukse was. De aandachtige toeschouwers voelden even wel dat het geheel degelijk ingeoefend was. In zwart-rood geklede grote ren brachten hierna een soort van ritmische duivels- dans, waarvan de bedoeling ons ontging. Ongelukkig ge noeg funktioneerde de ge luidsinstallatie onvoldoen de, zodat de uitleg onver staanbaar bleef. De leerlin gen van het tweede leerjaar kwamen met rode rokjes op de tonen van een lekker march-je op. Zij toonden een oud folkloristisch boeren- dansje dat eindigde in een zeer fraaie rondedans. De tweede graad trad in haar geheel op: zestig meisjes in een groen rokje, brachten ritmische oefeningen die uit mondden in een soort Griek se sirtaki. De kinderen deden hun uiterste best: hun ge spannen gezichtjes getuig den van de grote inspan ning. Helaas, na een korte maar intense oefening, tra den ze nogal ordeloos af. De groteren toonden vervol gens een serie grondoefe- ningen, typisch voor elke turnles, maar dan in een on afgebroken ritme. Negen boerkes en boërinnekens brachten tenslotte wat an ders: een bloemendansje. Na het «oogstfeest» werd er inderdaad met bloemen ge gooid naar de verpozende mannen, die in een kring op de grond zaten. De ronde dans van de vijftienjarigen, viel in de smaak. Of kwam dat misschien door de Rus- sich aandoende muziek? De akt eindigde in een vlugger tempo dan aanvankelijk ge volgd werd. Proficiat meis jes, dat was goed en keurig uitgevoerd! De folklore kwam ook aan bod. In drie groepen van acht uitvoerders, kwamen kleurrijk geklede groteren naar voren. Zij maakten sa men allerlei dansbewegin gen, een volksdansgroep waardig. Enkele bewegin gen waren enorm moeilijk uit te voeren, zodat de meis jes wel wat teveel naar hun voeten en wat te weinig naar het publiek keken. Ze kregen maar een matig applaus van de onrustig wordende toe schouwers. Wij vermoeden dat dit het gevolg was van de steeds weerkerende «rondedans». Leerlingen van het zesde leerjaar toon den weer ritmische oefenin gen op de tonen van «Que sera...» Het vooruit en ach teruit bewegen verliep niet helemaal naar wens. Naar het einde toe werden de rijen ordeloos. De turnlerares begeleidde de meisjes van het derde of vierde leerjaar, gekleed in strogele rokjes. Met stokjes werd de Japanse vechtkunst sierlijk voorgesteld. Vooral de trage (weer ritmische) be wegingen werden gewaar deerd. Met kleine Japanse stapjes verdwenen ze van het toneel. Zestien grote meisjes in micky-mouse T- shirt stelden zich op in ster vorm. Zij brachten een dis- kodans vol fleurige bewe gingen, die vlot en goed «sa men» gebracht werden. De blauwrokjes vormden twee grote dubbele cirkels. Zij hadden in beide handen een papieren gele bloem. Dit optreden werd een prachti ge voorstelling wegens het kleurrijke onderstreept door de trage bewegingen en de goed aangepaste muziek «Silence is golden». Toen men begon met de turnoefeningen, veerden verschillende ouders recht om ongeïnteresseerd een pintje te gaan pakken. Het werd inderdaad een mager vertoon: sprong over bok, sprong over plint, koprol... Het waren slechts turnzaal oefeningen, die met een schoolFEEST niet veel te maken hadden. Tenslotte (eindelijk) maak ten 12 robots «poppenbewe- gingen» in een cirkel rond om een grote horloge. De bedoeling werd niet snapt. Door het afw van het harnas werde plots gewone mensen aanleiding gaf tot een pasje. De ritmische gingen van armen en fleurden het geheel wat Toch bleek elkeen tevri dat het voorbij was: de lingen voelden de span J wegebben, de ouders den rustig aan de toog een werk van barmha heid. Verschillende da 1 verwenden zich met een je koffie met of zonder bak... Het werd alleszins gezellige namiddag. fl' De straatnaamwijzigingen kwamen op de vorige de persoon echt belangrijk gemeenteraadszitting weer aan de orde. Reeds en- was. kele jaren is het gemeentebestuur bezig met het Raadslid De Gendt vroeg voorstellen van nieuwe straatnamen. Nog steeds is wie er ei9er))Ük gediend was er geen definitief akkoord. Het punt nam dan ook met de W|izi9'n9 van de d£V?ï9e z'«'n9 hee' beslag. Smand Schepen Noel begon met de reglementering voor te meer waar de straat is. zelfs lezen. Zo vernamen we dat alleen een gemeenteraad de postbodes en de politiea- bevoegd is tot het geven van of het wijzigen van genten niet! Toon een Ant- Waar is de tijd dat de firma Pijnsaert begon met graafwerken. Nu, nog geen jaar later, verrijst er op het Meirveld een spiksplinternieuwe blok. Langs een kleine «dreef» bereikt men het gebouw, dat een enorm grote speelplaats verbergt. Onder het ge bouw is een enorm grote fietsenbewaarplaats voor zien. Het volgend schooljaar, dus vanaf 1 september, zullen de leerlingen én het personeel van de rijks middenschool het gebouw in gebruik nemen. Aan komfort ontbreekt het niet! Zo zijn er naast ruime en moderne klaslokalen ook een prachtig ingericht laboratorium en apparte lokalen voor de verschillen de vakken als aardrijkskunde, geschiedenis, muziek, plastische opvoeding... echter belegd met «tapis plein», evenals de media- teek. Deze zaak (want zo mo gen we het wel noemen; zal al de audiovisuele middelen bevatten. Het wordt een soort projektie-televisie.. zaal. Tegelijkertijd wordt een leerlingenbibliotheek inge richt: vier trapeziumvormige kombinatietafels, tien vier kante leestafels, boekenrek ken, een rek voor tijdschrif ten, een media-kast, een ver plaatsbare mediawagen straatnamen. werps bezoeker dan maar de weg I Schepen Noël kende hier voor wel een oplossing: «Ken uw dorp» Raadslid De Pauw wou een Kanunnik Emmanuël Im- pènsstraat te Impe. Deze verdienstelijke Impenaar vertrok in 1865 naar de mis sies, waar hij jarenlang vocht tegen de melaatsheid. Hij stierf in 1900. De heer De Pauw stelde voor de Molen straat naar hem te noemen, omdat hij die weg vaak als kind gebruikte. Tegelijk wees het raadslid erop dat er overal een Priester Daens- straat is, behalve in Lede. Deze namen moesten dan Schepen Noël bevestigde gezocht worden in het kultu- hierop een tweede maal dat reel, historisch verleden of de bezwaren en dergelijke steunen op een algemeen zouden behandeld worden maatschappelijk belangrijk in een tweede gemeente verleden. De naam van Ie- raadszitting. De heer Ruys- vende personen of van de sinck vroeg of het voorstel koninklijke familie mag niet nu bespreekbaar en wijzig- gebruikt worden, zonder uit- baar is. De heer Van Achter drukkelijke toetsen stem- betoogde luid dat er «din- ming. De gemeenteraad gen» waren waarmee hij moet verder de wijziging nooit akkoord zou gaan. schriftelijk en met redenen De burgemeester hakte te, omkleed meedelen aan alle slotte de knoop door en be- kiesgerechtigden die de be- sliste de straatnamen ge trokken straat bewonen of er meente per gemeente door eigendom hebben. Deze per- te nemen en te bespreken, sonen hebben dertig dagen De oppositie had de zaak de tijd om eventuele bezwa- eerder bekeken: de heer Gal- D VOOrzitter vroeo de stem- ren mede te delen. Het hele ie vertolkte de mening. Het mi Eers, gestemd dossier gaat dan naar de gebruik van persoonsnamen voor het niet-aebruiken van Provinciale Kommrssie, die ,eek gevaarlijk. Hij vroeg de ^sooSrnamSS. warS eriqn advies zal over geven, titel van de mensen erbij te Verworpen. Alle eigenna- Normaal, besloot de sehe- plaatsen. Zo sou de H. Raes- men „„ielen dus Een pen, komt de zaak twee maal laan niet veel aeggen, zon- twBede stemming werd ge- InlairTi. de' he' wo°rd'e 'buW- houden over het voorstel opmerking ontlokte een paar meester» ervoor. De heer van de heer Ruvssjnck om vragen aan een raadslid uit Ruyssinck trad dit standpunt de oppositie: Wat moeten bij en meent dat burgemees- we nu doen? Schepen Noël ternamen van niet zo een meende dat er uitspraak groot belang zijn. Hij vroeg moest gedaan worden over zich af waarom de een ge- de voorstellen, die van de noemd werd en de andere gemeentelijke overheid ko- niet! Zinspelend op de voor men. Het raadslid was hier- ziene Grepdon- en De Pape- - mee niet tevreden want hij straat, vroeg hij wat er nu De rest van de namen (ver vroeg: De voorstellen ko- eigenlijk een rol speelde in schenen in een vorige uitga- men een tweede maal voor de keuze van de straatna- ve) werden beschouwd als de raad: wat doen we dan de men. «Is dit omdat het een aanvaard. Het schepenkolle- tweede maal? Na een heel familielid of een naamge- 9e *al een nieuw voorstel palaver, werd eindelijk dui- noot is van iemand uit het doen voor de straatnamen delijk dat alle opmerkingen schepenkollege?» met een eigennaam Dit en bezwaren uiteindelijk een De namen worden inder- voorstel zal waarschijnlijk de tweede maal in de raad zou- daad gegeven door een volgende gemeenteraadszit- den besproken worden, meerderheid. Maar als wij ting besproken worden. Maar... dat staat nergens in (CVP) er aan komen, willen de onderrichtingen! we ze wijzigen!II Het raads- Raadslid Galle bewees dan lid stelde dan ook voor de in klare taal dat de bundel namen van personen slechts toch zou doorgestuurd wor- te gebruiken als ze minstens den, ook zonder akkoord van reeds twintig jaar overleden de «anderen», waaronder zijn. Want, aldus-het raads- verstaan werd de leden van lid, als de naam twintig jaar Geboorte., de kultuurraad, eventueel later nog op de mensenlip- Annaert Bert, zoon van A- raadsleden, bewoners. pen liggen, betekent dit dat chiel en van Bruyland De nieuwbouw von de R.M.S. Lede. persoonsnamen van overle denen (meer dan twintig jaar) te mogen gebruiken. Ook dit voorstel werd ver worpen. Er zal dus in Lede geen enkele straat naar een persoon genoemd worden RDV Beneden zijn twee ruime la vatory's met schitterend sa nitair voorzien. Op het gelijk vloers is zelfs een speciaal lokaal voorzien, dat zal uit gerust worden met het nodi ge materieel voor eerste hulp bij ongelukken! Wat spijtig is, is het feit dat een studiezaal, een refter en een turnzaal ontbreken. Maar naar het schijnt komt dit in een andere blok terecht, de zogenaamde tweede schijf... Van buitenuit lijken de ruiten wel bruin-ondoorzichtig. Maar van binnen ziet men de kleur zelfs niet en heeft men een prachtig zicht op de om geving. Het betreft hier dub bel geisoleerd, zonnewe- rend glas. Er is tevens ge zorgd voor een ruime, afge sloten overdekte speel plaats, die een rubberen be vloering kreeg. De tegels werden stuk voor stuk op de «chap» gelijmd. Wanneer het goed weer is kunnen de leerlingen op de open speel plaats. De klassen zijn voorzien van een degelijke linoleumvloer. De direktielokalen werden voor de T.V. en nog meer van dergelijke moderne snufjes. De dertig kuipvor- mige en stapelbare stoelen zullen niet misstaan in het geheel... De rijksmiddenschool wordt inderdaad een super-moder ne school, waar veel aan dacht aan de kinderen ge schonken wordt. De mo dernste leermiddelen wor den er aangewend. Direktie, personeel en leerlingen zijn terecht fier op hun school. Nicole. Joos Stefan, zoon van Luc en van De Saedeleer Greta. Middernacht Katrien, doch ter van Jean-Pierre en van Lievens Marleen. Van Cauter Jolene, dochter van Martin en van Van He- cke Marleen. Van Hauwermeiren Peter, zoon van Willy en van De Neve Josee. Chanterie Joke, dochter van Freddy en van De Rocker Rita. De Block Dieter, zoon van Pieter en van Van der Meers- sche Veerle. Bruyneel Sebastiaan, zoon van Jan en van Verhulst Marina. Van Daele Tom, zoon van Paul en van De Sutter Miche- line. Heremans An, dochter van Vitalis en van De Jonge Agnes. De Vriendt Davy, zoon van Johan en van De Cremer Sonja. De Moor David, zoon van Yvan en van Van Den Abeele Nadine. Van den Nest Sofie, dochter van Albert en van Lanckman Nelly. Venneman Priscilla, dochter van Rudy en van Spiessens Rita. Willems Tim, zoon van Lu- cien en van Boquez Ray- monde. Vermeersch Stijn, zoon van Raphaël en van Huylebroeck Annie. Mievis Kathy, dochter van Honoré en van De Saedeleer Marie-Thérèse. Huwelijken: Boelaert William en De Smet Rosita. Rasschaert Luc en Van Deur- me Nadine. De Schrijver Jean-Pierre en Van der Vurst Marleen. Agenda van Natuurgroep De Gemzen: Op 18 mei ging een selekte groep van Gemzen een afvaart ondernemen op de Lesse, dit ter voorbereiding van het programma 1981. Op 22 juni is er een dagwandeling voorzien naar Nadrin aan de Ourthe. Het wordt een tocht van om en bij de 20 km. Op 6 juli onderneemt men een dagwandeling met pick-nick naar de Oude Leie-armen in de omgeving van Zulte en Deinze. Op 10 augustus tenslotte wordt een tocht naar de Hoge Venen ondernomen. Afstand ongeveer 20 km. Verdere inlichtingen volgen later. Feest-avondmarkt Hedenavond, 23 mei is er te Lede een verlichte feest- avondmarkt ingericht op de Marktplaats. Organisatie W.E. Nationale Vrije Marktkramers Vereniging. Operabezoek: Hedenavond wordt door de VAB-VTB afdeling Lede een laatste bezoek van het seizoen aan de K.V.O. te Gent voorzien. Daar wordt de opvoering van de operette «La Belle Helene» van Jacques Offenbach bijgewoond. Vertrek voorzien op Lede Dorp om 18 uur 45. Prijs autocar én eerste rangplaats 340 frank. Inschrijven kan nog vlug bij Roger Quintijn, Nieuwstraat 19 Lede (70.01.71) Jeugdhuis Leeuwerik: Gedurende de novene zal er een tentoonstelling gehouden worden over oude prentkaarten, reprodukties en dergelijke van Groot-Lede. Het initiatief wordt genomen in samenwer king met de heemkundige kring van Lede. Verder op het programma: zondag 25 mei: muziekkwis; vrijdag 13 juni om 20 uur: Filmklub met «Missouri Breaks». Speelpleinwerking: Om de speelpleinwerking gedurende de grote vakantie te kunnen verzekeren zoekt het jeugdhuis momtrices en moni tors. De enige vereiste is de minimum leeftijd van 17 jaar bereikt hebben Geïnteresseerden kunnen naam en adres bekend maken bij Luc Rasschaert of in het jeugdhuis. Biljarten: Zaterdag 24 mei wordt gestreden voor de titel «Kampioen van Groot-Lede» biljarten. Deze sportaktiviteit gaat door in de kantine van V.C. Jong Lede, Openveldstraat. Start 17 uur. Elke klub mag twee spelers afvaardigen. De reglementen zijn praktisch dezelfde als vorig jaar. Demonstratiewedstrijd: Op zaterdag 31 mei wordt op het voetbalterrein van F.C. Smetlede een demonstratiewedstrijd Olympisch boog schieten georganiseerd, in samenwerking tussen de ge meentelijke sportraad en de Vrijschutters Lede. De start is voorzien om 8 uur 45. Dezelfde dag organiseert de Leedse Sportraad (om 14 uur) karabijnschieten in samenwerking met het Koninklijk Ver bond der Belgische Schuttersvereniging, Nederlandstalige afdeling: Federatie Oost-Vlaanderen en F.C. Smetlede. Kursus gemeentebeleid: De les «Gemeentelijk milieubeleid» is verschoven naar donderdag 5 juni om 20 uur, waarschijnlijk in het zaaltje boven de brandweerkazerne. Vijverstraat Lede. De lesgever is de heer Paul Martens, gemeenteraadslid te Merelbeke. Vakantie: Apoteek De Spiegeleer - Kinget, Dorpsplein 13 te Lede, zal wegens verlof gesloten zijn van zondag 25 mei tot en met Het Bloso-centrum te Oordegem-Lede orgt niseert dit jaar een reeks Permanente Spor vormingen. Dit zijn een aantal sportinitii tielessen in diverse sportdisciplines, te] kens over een reeks van tien lessen. Wij noteren: onderhoudsgym voor damei bewegingsrekreatie voor 60-plussers, tei nislessen voor beginnelingen of gevordei den, volleybal voor beginnelingen en schi lieren, badminton voor beginnelinge! paardrijden voor beginnelingen, boogschic ten (Olympisch doelschieten) in twee groe''"V pen: van 10 tot 15 jaar en van 16 jaar ouderedert tafeltennis voor beginnelingen. Men kann hi inschrijven door middel van een gele kaar «ft voor P.S.V., te bekomen op het hoofdbestuu: ldk£ Koloniënstraat 31 te ÏOOO Brussel of in he |j^ Sportcentrum te Oordegem, Grote Steenwee 2G 9260 Oordegem-Lede. Voor verdere infortmtjj matie kan men bellen op het nummer 053aren 77.46.94. [aanc Grote gezinnen genieten een korting vanlisch 50%, houders van een Blosokaart krijgen i' 'n' 20% en mindervaliden wordt een korting °J van 75% toegestaan. r, e m Zopas verscheen het tweede nummer van dqe R« eerste jaargang van «Voetspoor», het drie it pr maandelijks tijdschrift van de natuurgroep «nt «De Gemzen». Deze natuurgroep is enig inf>en Lede en bewijst zich door verschillende intemde ressante aktiviteiten én een lukse uitgave vair 1 een tijdschrift, boordevol informatie, prenten eJ^ kaarten.... Een abonnement nemen op Voet jme spoor betekent veel voor de leden. Voor inlich- irele tingen kan men steeds terecht op het sekreta jds riaat: Poortendriesstraat 8A te 9310 Lede Eenan d abo kan men nemen door 100 frank te storten9 ve op rekening nr. 435-5126971-19 met vermei- ding «abonnement Voetspoor». Het lokaal van de vereniging (in de oude at t Rijkswacht) is open op de dag van de aktivitei- rodi ten en op de zondag daarop van 10 uur tot 12 ere uur. Blijk Wat de aktiviteiten betreft: houdt het streek- pnti' nieuws in het oog! iet Tijdens de vorige gemeenteraadszitting werd even gesproken over de kapitaalsop- nelk vraging tweede schijf in verband met het (ij is crematorium beheer. Er werd 360.OOO frankieze (één vijfde van de kostprijs) ingeschreven ina',le de begroting. De heer Ruyssinck vroeg hoe veel mensen gebruik maakten van een kre- matorium. Schepen Noël schatte: ongeveer twee, misschien drie... De oppositie beklem toonde hierna dat «we 1.800.000 frank beta- n< len voor iets dat door anderen gebruikt E< wordt. Anders wordt onze frank, als het ,rod andere punten betreft, een paar maal omge draaid! «Maar de schepen suste: «Kom, er is niets meer aan te doen! Het is reeds ge stemd. We kunnen dit niet herroepen». Wat de CVP toch niet overtuigde, want velen onthielden zich. Een regularisatie van een kleine uitbreiding van het net der openbare verlichting werd goedge keurd. Het betreft hier de volgende straten: Ledezijsestraat, Hopveldstraat, Blomstraat, Veldekenswegel en Keibergkerkweg De wer ken bedragen een 62.500 frank. Ook hel watervoorziening&iiel zul uungepont wor den (of is dit reeds gebeurd?) in de Lange Huag- straat Ie Impe en in de Ledezijdeslraal. Hel betref! hier vooral een deel achter de feestzaal Godefroid, waar een stuk of twee huizen kunnen aangesloten worden. Hiertoe moeten er huizi gelegd worden, de wegenis moet hersteld worden en de verbinding met de bestaande leidingen moet gemaakt worden. Totale voorziene som: 62.000 fr. Dit ontlokte raudslid Galle een opmerking: «Dat zijn allemual aanvullende kosten, kan je dan nooit een juist bedrag berekenen?» Het geheel werd toeh goedgekeurd! In verband met de Tukmolen te Impe. heeft het schepenkollege de machtiging van de raad gekregen om te onderhandelen. Tot nog toe werd er geen overeenkomst bereikt met het gemeentebestuur van Blankenberge, eige naar Nu werd gesteld dat er een beslissing nodig is van de raad, om te kunnen starten met dringende instandhoudingswerken Er zou een bundel naar de bevoegde overheid moeten gaan met de beslissing en de aanvraag tot betoelaging. Daarin zou vermeld worden dat de kosten, bij niet verwerving door Lede. zouden terugvallen op de eigenaar. De heer Ruyssinck stelde dat een procedure tot her stelling alleen door de eigenaar kan gevoerd worden. «Wij zijn toch geen eigenaar en toch hebt ge reeds drie aannemers aangesproken om een offerte binnen te brengen! Ge wilt werken uitvoeren aan een eigendom van een ander! Dat gaat zo maar niet.Anders kunnen we wel een aanbesteding doen om het atomium zwart te verven!!!» Schepen Noël meende dat de gemeente Lede de toekomstige eigenaars zijn en met de werken al kunnen starten. De burgemeester verduide lijkte nog dat de goeverneur de eigenaar kan verplichten om het monument in stand te houden. «Wij nemen het initiatief wegens de dringendheid der werken». Hierop vroeg de heer Ruyssinck: «Is het sap de kool wel waard? De voet van de molen is rot. De neergezakte wiek is een grote steun. Het vervangen van het grote vangwiel alleen al kost twee miljoen. Slechts weinige mensen zullen de molen ko men bekijken. De tukmolen is een ruine!» Toch werd het voorstel goedgekeurd met 13 Ja-stemmen, tegen tien onthoudingen. gewi Ri lukti toda in r in w >rod /oor lukt 5elg

De Voorpost | 1980 | | pagina 14