aluintjes landbouwproblematiek i Europees perspektief BILAN 10 JAAR VLUGGE JONGEREN BAARDEGEM! BEDRIEGER BEDROGEN Klaarovers DAN ZAL DE BEIAARD SPELEN... STREEKNIEUWS Moorse! STREEKNIEUWS Herdersem I STREEKNIEUWS Baardegem STREEKNIEUWS Meldert WE WACHTEN NOG STEEDS DOORDENKERTJE OPLOSSING WEDSTRIJD VORIGE WEEK ue voorpost - "«rd^.tawr^ra™ i niet t afwe werdei tensen, it een d >che bi n en be 3el wati tn tevre as: de e spanj uders 5 toog Jarmha de da iet een zonder ieszins '9- De Vlugge Jongeren uit Baardegem hebben tien jaar voetbalploeg zich nu volle- voetbalaktiviteiten achter de rug. Meteen het gepas- dig uit de politieke betutte- te ogenblik voor een kort bilan. Tien jaren van wel en 'ing heeft losgewerkt, daar- wee, dat spreekt vanzelf. Het begon allemaal in 1969 v°?r 1S de heer De Pauw een op het Zwanenestterrein. Daar werden met het t 'n,e9er man'" 8 „i"16' enthousiasme dat elke beginnende vereniging ken- gi7onge,en.'In imerpT merkt, aardige resultaten bl|eengeschopt in het Ka- fatie sp°rak hij zelfs van een tholieke Sportverbond van Oost Vlaajidenïn. leden vrijdag was senator en euro-parlementslid naar 1,5% wordt door hem Het moet dan ook een pijn- den Broeck dagvaarden, ly Vernimmen te gast te Herdersem in «'t Klein afgewezen daar deze maat- lijk ontwaken geweest zijn, Hier begon voor de lichtge- i», Kapelle-Ommegang bij de C.S.C., de Centrale re9el enkel effekt heeft t.a.v. toen in 1974 de Vlugge Jon- lovige V.J.-mensen een dra- jor Socialistisch Cultuurbeleid «De Faluintjes». •zitter Mathieu Saeys stelde voor een talrijke :omst de eminente spreker voor wiens betoog we onder bondig samenvatten. de produktiebeheersing. Hij geren letterlijk... van hun ter- vierde klasser, daar zullen zij in Lebbeke en Dendermonde nogal jaloers op geweest zijn. In bevordering is Vlug- zich eens te vergewissen van de oppervlakte van het voetbalterrein, tijdens de Voetbalfeesten van de Vlug ge Jongeren op 1-2-3 augus tus 1980, dan kan hij de om trek eens vergelijken met de grond aan het «cultureel» centrum, tenzij hij hiervoor zolang geen geduld kan uit oefenen. Deze voetbalfees ten gaan door op het Voet balterrein aan het Steenland en kunnen rekenen op de medewerking van attracties, zoals Eddy Wally, John Mas- sis en valschermspringers. A.V.H. vormen voor een daadwer kelijk middenbedrijvenbe- leid en in die zin als volgt dient te worden toegepast: geen heffing voor de pro- duktie tot 200.000 liter. 0,5% over de produktie van 200.000 - 300.000 liter. 1,0 over de produktie van 300.000 - 400.000 liter. 2,0% over de produktie boven de 400.000 liter. Hij is ook van oordeel dat op korte termijn dient onder- zocht te worden of het sys- ludergdert de inwerkingtreding jaar 1979 voor de landen Ita- teem van de voorfixatie van ktufn het Verdrag van Rome lië en Ierland en de door de de restitutie bij uitvoer en de kaarfeft het gemeenschappelijk Commissie aangeduide pro- heffing bij invoer van land- Jtuuif^houwbeleid, dat gelei- bleemgebieden. bouwprodukten vervangen n hef''^ aan d?or .^e 'idstaten Een goede kontrole dringt kan worden door een aan- n de EEG is uitgewerkt en zich op zodat geen versto- zienlijk kostenbesparend f jegepast, om redenen die ring door een «zwarte systeem gebaseerd op inter- °r imtijds met elkaar in strijd markt» kan ontstaan. Deze nationale termijnhandel. aren, de meest vooraan- kontrole dient vooral gericht Al deze maatregelen dienen aande plaats in de ekono- te zijn op de gebieden waar beschouwd te worden als is wel van mening dat deze rein werden gewezen. Met voor de vrederechter van medeverantwoordelijk- heel wat minder geestdrift Aalst zijn beslag zou moeten heidsheffing een aanzet kan werd aan het uitbouwen van krijgen. Gelukkig heeft de dat op 16 september ge Jongeren nog niet i lly Vemimmen tijdens zijn uiteenzetting. (Per) raakt. Voorlopig voetbalt het nog in vierde Provinciale. De klub heeft zich trouwens een andere taak toegemeten. In het qua verenigingsleven vam ische en politieke aktuali- de produktie dient terugge- noodzakelijk op korte ter- jgen it ingenomen. •tinuot op heden is het prijsbe- irl fnitpliilr hf»t unnrnaam. n de|e Raad heeft gehanteerd, drie-it prijsbeleid is als instru- roepient om enerzijds het inko- in en van de boeken te ga- aril reguleren ongeschikt bracht te worden. Hij is van mijn in het belang van oordeel dat deze maatregel konsument en de belasting- id feitelijk het voornaam- moet doorwerken in de ko- betaler waarbij nutteloze uit- e instrument geweest dat mende jaren zodanig dat ge- gaven voor overproduktie n i x» j leidelijk de overproduktie worden opgeheven. Binnen van melk wördt opgelïeven de landbouw dient te wor- (jaarlijkse bijstelling). den gestreefd naar «be- Wat de overproduktie in de grensde» efficiency, waar- iHtg. nderen, en anderzijds om suikersektor betreft meent door de prijzen niet onnodig produktiehoeveelheden hij dat de voorsteilen voor behoeven te stijgen, dit jaar beperkt zouden moe- ude ing leken. Enerzijds hebben we ten worden tot: gehele af- ■jamelijkte maken metstruk- schaffing van de B quota en irele overschotten, ander- handhaving van de A quota jds met dalende inkomens daar deze maatregel min- EenBn de boeren indien we de- stens zo effektief is en bo- rten® vergelijken met de inko- vendien efficiënter. ïïej. lensontwikkeling in andere De omschakelingsregeling ektoren. Senator Vernim- en de bedrijfsbeëindigings- ïen is derhalve van mening regeling dienen effektiever L.H. de regulatie van te worden, waarbij meer r :tei- iroduktiehoeveelheden 12 ere instrumenten noodza- elijk zijn in casu produktie- (ek- ontigentering. Hij stemt in kening wordt gehouden met de fiskale maatregelen in de verschillende landen. Dit is o.m. mogelijk: net de door de Commissie door de premie naar keu- oorgestelde produktiebe- ze van diegene die wil mee- leersingsmaatregel op-nelksektor (99% van 1979). bet lij is echter van mening dat .nk^eze maatregel meer gede- in-ailleerd dient te worden uit- Qg.pewerkt als volgt: Regulering van deze pro- de doen gedurende een perio de van 5 of 10 jaar te betalen; de premie voor bedrijfs beëindiging te herzien, waardoor de mogelijkheid oudere boeren om hun uktiebeperking per bedrijf produktie te beëindigen be odat door de fabrieken ge- in mengprijs systeem kan vorden toegepast. Een differentiatie van de iroduktiebepaling per land in wel als volgt: 90% van de iroduktie van het jaar 1979 'oor de landen Denemar- ;en, Duitsland, Frankrijk en Nederland; 99% van de pro ter wordt; een omschakelingspre mie in te stellen voor de produktie van eiwithouden- de gewassen, «energie» cropping (gewassen die ver gist kunnen worden), alsme de de overstap naar de re- kreatieve sektor en/of bosbouw. luktie van het jaar 1979 voor De voorgestelde verhoging Selgië en Engeland; 100% van de medeverantwoorde- van de produktie van het een nieuw compleks op het Stad Aalst de nood van de Steenland begonnen. Twee Vlugge Jongeren begrepen, vriendelijke heren, wier zoon Het Schepenkollege besliste naijvere Baardegem wil V.J. bij Vlugge Jongeren aan- tot de onteigening van de aan de lokale jeugd de mo trad, waren graag bereid een betwiste grond over te gaan. gelijkheid geven zich op stuk eigendom te verpach- Hiertegen rees, tot verbijs- groene gras uit te leven, ten. De derde eigenaar, die tering van de clubmensen dat is niet weinig, maar het voor de aanleg van het voet- en van de Baardegemmena- is ook niet alles. In dat ver balterrein zijn toestemming ren in het algemeen in de band is nu ook in de aanleg moest geven, kon door toe- gemeenteraad slechts verzet van een oefenterrein voor doen van het toenmalige ge- vanwege... een Baardegem- zien, en in de aanpassing meentebestuur overhaald menaar, hoe ongelooflijk het van de kleedkamers en de worden. Het was Fons De ook moge klinken. Gewezen magazijnen. Tevens zal er Gols, die als toenmalig burgemeester Robert De voor groenbeplanting ge- Schepen van Sport en be- Pauw meende zich inder- zorgd worden. Een geschenk stuurslid van de klub, na- daad, met veronachtzaming van Jef Van Langehove, dat mens Vlugge Jongeren het van de hierboven geschetste beslist het hart van Schepen eerste pachtdokument historiek tegen de voorge- van Leefmilieu Annie De tegenover eigenaar Mollaert stelde procedure te moeten Maght zal verblijden, dat ondertekende. Aan de huur- verzetten. Mensen, die hij haar door iedereen op de ders van het perceel werd gedurende jaren op zijn kant handen gedragen echtge- door Vlugge Jongeren bo- had, duwde hij nu zomaar de noot Fons De Maght nu vendien een uitwinningsver- put in. Men moet het dur- opeens tussen zoveel groen goeding betaald. Het jaar na- ven! Joost mag weten wie of de trainingen zal mogen lei dien, bij wijze van tegemoet- wat hem tot een dergelijke den! Ondertussen krijgt koming betaalde bestuurslid gedragslijn aanzette. Zeker burgemeester en gemeenteraadslid Van en vast niet het feit dat de den Broeck de pacht en liet het document niet meer op Vlugge Jongeren maar op zijn eigen naam schrijven. Toen Mollaert plotseling en om nooit opgehelderde re denen, de feitelijke huurder in casu de Vlugge Jongeren Harmonie van zijn eigendom wegwil- Naar het muziek- en majorettenfestival te Ninove op pink- de, kon hij niets anders dan stecijiaandag 26 mei. Begin te Ninove te 15.30 u. de wettelijke huurder. Van.Verder naar de Anti-Alkoholische Landdag in de Oktober- hallen te Wieze op zaterdag 31 mei en op zondag 8 juni naar het Provinciaal Muziektornooi te Massemen waar Herder sem in eerste divisie optreedt. v Kontich Op donderdag 5 juni naar Kontich en Banneux op bedevaart naar de H. Rita. Kinderen tot 12 jaar 130 fr. Anderen betalen 200 fr. Inschrijven vanaf 20 mei bij juffrouw De Rop, gelijkheid geven zich op het Eksterken 7. Slechts 54 plaatsen beschikbaar. Robert Pauw de mogelijkheid om Schoolverlaters Informatie-avond voor schoolverlaters in het ACV-bureel, Stationsstraat te Moorsel te 20 u op vrijdag 23 mei georga niseerd door het ACV-bestuur met de ACV-jeugddienst voor schoolverlaters van Herdersem, Baardegem, Meldert en Moorsel. Informatie over de inschrijving als werkzoekende binnen het RVA, hoe op zoek gaan naar werk, wat mag een werkloze wel en wat niet doen? Verder over vakantiegeld voor werkende schoolverlaters e.d.m. Tevens wordt de werking van alle ACV-diensten er belicht. Kermis Moorsel Op zondag 8 juni in zaal Katolieke kring Kermis - T-Dansant. Inkom 50 fr. Begin te 20 u. Stevenkermis Bij Potters ter gelegenheid van Stevenkermis grote belot- ting op vrijdag 30 mei vanaf 20 u. Inleg 20 fr. 1000 fr. vooruit. Judo In de Gymzaal van het Klooster training voor leden van de Moorselse Judoklub iedere vrijdag van 19 tot 21 1/2 u er iedere zondag van 9 1/2 tot 12 u. Dropping Op zaterdag 24 mei te 19.45 u Dropping bij de KLJ. Op voorhand inschrijven alleszins vereist. Parochiecentrum Ontvangen u dit week-end: Maria en Alfons Maesschalck. Parochieraad Verleden dinsdag was er parochieraad. Op de agenda stonden o.m. het aanduiden van nieuwe leden van de vzw «Parochiale Werken», de speciale viering in de Dorpstraat volgend jaar, de openluchtmis, een godsdienstige avond van eigentijdse jeugd, jeugdbijeenkomsten voor evangeli sche bezinningen, jeugdlokalen en inwijding scoutslokaal kampen en bivak, muurkranten, bedevaart naar Lour- des, verloofdenpastoraal, liturgie van kerstmis, dekanale katechese en gebruik van de parochiale zaal. Naar Walibi Op dinsdag 27 mei reis naar het vermaaksoord Walibi voor de akolieten. Start te 8u. Terug rond 20.30 u. Scoutskampen De Kapoenen gaan op bivak (binnen slapen) te Tiegem van 21 tot en met 25 juli. De Welpen eveneens naar Tiegem maar van 21 tot 28 juli. Jong-verkenners en verkenners gaan op tentenkamp in het Stellebos te Zutendaal (Limburg) van 21 tot 31 juli. De Jong Genesis gaan op trektocht door Bretagne de eerste week van augustus. Wie nog meewil neme kontakt op met de verantwoorde- van uo 11leueveidiuwuurue- •- r~ lijken. Wie nog geen lid is kan inschrijven bij Jef De lijkheidsheffing van 0,5% pur0Pees parlementslid Willy Vernimmen omtrent de Hauwere, Hoogstraat 56. landbouwproblematiek. (Per) 21 jongens en 20 meisjes werden door vikaris-generaa Temmerman (uit Erembodegem) gevormd te Meldert. Lering Kinderen geboren in 1970 zullen voor de lering worden ingeschreven op zaterdag 24 mei tussen 10 en 11 u in de pastorij. Men gelieve het trouwboekje der ouders mede te brengen. Schoolverlaters Schoolverlaters kunnen informatie krijgen te Moorsel, ACV- bureel Stationsstraat op vrijdag 23 mei i.v.m. hun mogelijke verdere aktiviteit. Naar Scherpenheuvel Naar Scherpenheuvel en naar het Domein van Bokrijk op pinkstermaandag 26 mei. Start te 8 u. Inschrijven bij Constant Van den Broeck. Pinksterreis Afreis naar de vallei van de Ahr op zaterdag 24 mei te 7 u stipt. Dorp 63, Dorp 15, Doment, Asse, Basiliek en verder. Naar de Molignóe Voor de reis van KVLV naar de Molignée op zaterdag 31 mei is er mogelijkheid te Maredsous te middagmalen aan de prijs van 275 fr met op het menu soep, steack of forel met frieten en als nagerecht ijs of kaas van Meredsous. U kan mededelen op de bus 's morgens of u liefhebber is. U kan er uiteraard ook de eigen knapzak aanspreken. Het verhaal speelt zich af in de middeleeuwen. Een rijke bakker die een zeer grote bakkerij in de stad bezat gaat voor de zoveelste maal naar een boer, die iets buiten de stad woont om boter. Als de bakker thuis komt met zijn boter denkt hij bij zichzelf: «Dit kan toch nooit een kilo- er niet zeker van is weegt hij de grom wegen». Daar de bakker boter even na en inderdaad... Op jullie tekeningen, verslagen en noem maar op. Deze kunnen jullie altijd sturen naar Jurgen Tack. De opdracht luidt: de volgende toch wat eigenaardi ge rekensom op te lossen. Ga als volgt te werk. Vervang iedere letter door een cijfer. Dezelfde letters betekenen dezelfde cijfers. Bovendien moet de uitkomst nog juist zijn. We geven je twèe letter cadeau: de E telt voor 5 en de L telt voor 1. Vee! geluk (J.T.) EL PEPE LELVLL De weegschaal duid aan dat de boter tweehondervijftig gram minder weegt als één kilogram. De bakker denkt dat het een vergissing zal zijn en laat het hele geval over zich heen gaan. Maar ook de vol gende keren merkt de bakker dat hij steeds tweehonderdvijf tig gram te weinig krijgt. Hier op besluit hij dat er bedrog in het spel zit en begeeft zich naar de rechter. De rechter die dacht dat de boer een eerlijk man was laat hem dadelijk ha len en begint een proces. Na dat de bakker zijn uitleg heeft gedaan begint de rechter een aantal vragen te stellen aan de boer. «Zijn je weegschaal en ja gewichten wel in orde?» waar op de boer antwoordt: «Mijn weegschaal wel, maar gewich ten bezit ik niet. «De rechter reeds kwaad wordend: «Hoe weeg je dan je boter af?», «Wel, aan de ene kant leg ik een brood dat ik bij de bakker heb gekocht en aan de andere kant weeg ik mijn boter af.» «Ik heb de bakker dus helemaal niet bedrogen maar hij heeft zichzelf bedrogen. Het sprak vanzelf dat de boer werd vrijgesproken. (J.T.) U zult waarschijnlijk denken als U de titel leest «klaaro vers», wat voor een woord is dit en wat wil dit zeggen. Neen, in een woordenboek vindt U het niet. «Klaaro vers» staat namelijk voor het ons meer bekende «ver- keersbrigadiers». Nu het schooljaar 1979-80 stil letjes naar zijn einde sluipt, worden in verschillende scho len der stad Aalst een 50-tal klaarovers gaar gestoomd om tijdens het schooljaar 1980-81 het druk verkeer in de omge ving van de scholen in goede en veilige banen te leiden. Wij hadden een kort gesprek over de opleiding van de verkeers- brigadiers met mejuffer Frieda Doelman die verantwoordelijk keersbngadiertjes er moeten is voor de opleiding. voor zorgen altijd op tijd op Een echte goede verkeersbri- hun post te zijn. Dit wil zeggen gadier (klaarover) is altijd 15 minuten voor het begin van vriendelijk, beleefd, stipt, de lessen en bij het einde van plichtsbewust, rustig, beheerst de lessen vijf minuten voor de en altijd bereid om hulp te bel gaat. De uitrusting van de bieden. Zijn kleding is steeds klaarovers verschilt van stad verzorgd. Hij kan het verkeer tot stad. Voor Aalst bestaat ze beoordelen en weet nauwkeu- uit: een oranje fluorescerende rig wanneer de groep onder jas, een oranje fluorescend pet zijn leiding kan oversteken. Hij je, een witte gordel, een witte kent de verkeersregels en -te- schouderriem, witte mouwkap- kens en gedraagt zich verkeer- pen en een verkeersplaotsje saangepast. Het is voor hem met handvat. Deze uitrusting echter niet voldoende de veer- werd geschonken door Rotary keersregels te kennen, hij moet Club Aalst. Als de automobilis- ook een bijzonder goed voor- ten nu ook een beetje van beeld zijn voor de anderen, ook goede wil zijn, zol onze stad er als hij geen dienst heeft. Juf- een stukje veiliger door worden frouw Doelman weet ons ook en dit dank zij de «klaarovers». nog te vertellen dot de ver- Wm iter Met onze klas brachten wij een bezoek aan onze ze beiaard uit 52 klokken, ge- Aalsterse beiaard. Meestal weet een buitenstaander goten door de Nederlandse heel weinig van een beiaardierstaak af. Wellicht schonk gieter Eysbouts. Het is een van je reeds een paar maal aandacht aan het beiaardspel wanneer een melodie je bekend voorkwam. Maar heb je ooit al een beiaardier gezien met vuisten en voeten zijn klavier bedwingend? de homogeenste en zuiverste beiaarden van ons land. Wie dat allemaal eens in het «echt» en van dichtbij wil zien kan altijd terecht bij onze stods- beioardier. Elke zaterdag tus sen II en 12 uur en elke zon dagnamiddag tussen 16 en 17 uur kunt U kennismaken met Het is echt de moeite waard schijnbaar lompe ding weet te onze klokketoren te bestijgen, toveren. Terwijl de bovenste Niet alleen om van de prachti- ledematen druk in de weer zijn, .cc... ,llcl ge vergezichten te genieten, worden de pedalen met de vee- tt^inrtraroit'Natkrfï maar ook om de inrichting van ten beneden gedrukt, krachtig ncem je moeke vake of een de beiaard even van nabij te en zacht, naorgelang de vertol- oudere broer of'zos mie, want talken. king dit vereist. Met dit voet- 2ij„ [eer vde,e Wat daarboven allemaal ge- spel kan h,| kleur en leven ge- beklimmen en... af te dolen, beurt hebben wij gezien in de ven aan zijn beiaardspel. Wouter kelder van het belfort. Er was Sinds 6 april 1959 bestaat on- namelijk gezorgd voor een rechtstreekse T.V.-verbinding tussen beiaardier Pierre De Smedt in zijn klokkenhuis en het jeugdige volkje in de kelder. Zo konden wij alles volgen op een groot scherm. Hij toonde ons de muziek die hij speelde en hoe hij het klavier bespeelt. Je ziet hoe hij, meestal met gesloten vuist de toetsen om laag drukt. Soms doet hij dit met opengespreide hand. Je vraagt je wel af hoeveel joren oefening de beiaardier nodig gehad heeft om de snel heid te bereiken waarmee hij virtuose Er staan negen bollen op het Brusselse Atomium. Dus b. Er staan tweeënvijftig sterren op de Amerikoanse vlag. Dus ook b. De kinderkrant van vorige week was de zevende. Dus c. Een giraf kan 5,5 m worden. Dus eveneens c Passen niet in de rij: De kinderkrant. De Voorpost.

De Voorpost | 1980 | | pagina 15