liefhebben «porten zo De Voorpost DE VOORPOST-MEDEWERKER JAN GEEROMS: VERWACHTE SUPER STAR 1980! VK ADELAARS WINT VOOR TWEEDE MAAL ST.-J0BT0RN00I WILLIAM LANCKMAN KAMPIOEN DER KAMPIOENEN V.G.B. LEDE! TTC SPORT M A R SPORTWEEK SPORTWEEK SPORTWEEK Bij de dames werd het een tussen Eendracht De mooie weersomstandigheden, en het lange week-end waren er meer dan waarschijnlijk de oorzaak van, dat er slechts een geringe publieke opkomst genoteerd werd, in de sportschuur «Denderdal» te Erembodegem, voor de finales van de tweede superstarwedstrijd van Aalst. An dermaal dient de Sportdienst van de Stad Aalst, georkes treerd door de heren André Van Hove en Jan Uvin, bijgestaan door het Stedelijk Sportkomité. met zijn uit voerend bestuur en zijn wijksportraden, gefeliciteerd voor deze prachtige organisatie. Vijfr sprir aal over de bank en, om ter snelst; Hindernissen loop, steeds i boeiend om volgen. (Per) Vorig jaar, in de eerste editie, ging het meer op een «opwar ming» nu ging het hem over de «uitvoering». Sinds weken zijn de bovenvernoemde personen bezig, met allerlei oefeningen en «valstrikken» samen te stel len, die de kandidaten Super Star 1980 zullen moeten om zeilen, om uiteindelijk de kroon voor één jaar in de wacht te slepen. Een «opwar ming» was het vorig jaar. in die zin dat slechts een twintigtal sportmensen bereid gevonden werden om mee te dingen naar deze titel Een «uitvoering» was het nu zeker als men ziet, dat eerst uit liefst 38 atleten diende geschift te worden, om uiteindelijk tot zeven finalisten te komen, die samen met Bart Van Lysebeth. super star 1979 naar de nieuwe kroon zouden dingen. Na een zeer spannen de schifting, bleven Mare De Bock, Frans De Pauw. Luc D'Herde. Dirk Geeroms. Jan Geeroms (winnaar). Geert Roeland. Thierry Verhoeven over om de laureaat van 1979 repliek te geven in een nieuwe -,::j r-, j _i irs - Super Star 1980. Slechts zes Denderdal- lp«> die «even kwamen opda- gen Mare De Bock moest be let geven wegens ziekte, zodat de eerste reserve Eric De Vriendt als invaller aangeduid werd. Van bij de openingswed strijd de hindernissenloop. kon men zich onmiddellijk enig idee vormen over de kwaliteit van het atletenkorps. Dat de acht finalisten ten zeerste aan elkaar gewaagd waren, bewe zen onmiddellijk de uitslagen. Schiftingswinnaar Jan Gee roms haalde het vóór Super Star 1979. Bart Van Lysebeth. invaller Eric De Vriendt en voetballer Frans De Pauw Was het een teken aan de wand. of werd het bewijs gele verd. dat krachtbalspclers veelzijdig zijn op sportgebied'' De eerste 3 waren krachtbal- spelers van Osiris Aalst. De tweede proef was een basket baloefening, waar het er op aankomt, snelheid te paren aan techniek. Weer was het onze sportmedewerker Jan Geeroms, die de 9 punten bin- en de Kamillekes. (Per) De jury druk in de weer om alles juist te chronometreren. (Per) "-ochtbal Osiris met een trofee. (Per) nenhaalde voor de super star van vorig jaar Bart Van Lyse beth; derde werd verrassend Thierry Verhoeven, vierde Dirk Geeroms, de broer van onze medewerker en vijfde Luc D'Herde. de gewezen doelwachter van voetbal Een dracht Aalst. Buiten de twee «roofvogels» Jan Geeroms en Bart Van Lysebeth. onderging de rangschikking gevoelige wijzigingen. Thierry Verhoe ven rukt op naar de vierde plaats, samen met Luc D'Her de en Dirk Geeroms. De derde proef was wellicht de zwaarste, die de jongens te verwerken kregen; 500 m op rollen. Op het eerste zicht, niet zo'n moeilijke proef, doch achteraf bekeken speelde deze discipli ne een voorname rol in het verdere gebeuren. Verschillen den zijn buiten hun mogelijk heden gegaan om er toch het uiterste uit te halen, en voor de meesten liep zulks fataal af. Eerste werd Geert Roeland. Deze tafeltennisser van TTC Omego legde de 500 m. af in 24 sec. en 6/10 of een gemid delde snelheid van liefst 72.8 km./u en dit met stilstaand vertrek. De laatste werd Dirk Geeroms in 27 sec. 2/10. Met een een bewijs, dat alle finalis ten aan elkaar gewaagd waren. Tweede werd voetballer Luc D'Herde. derde Jan Geeroms en vierde gelijk Bart Van Ly sebeth en Eric De Vriendt. Meteen kwam er afscheiding aan de top. Jan Geeroms leid de met 24 punten vóór de titel houder Bart Van Lysebeth met 18,5 punten en Luc D'Herde met 15 punten. Als vierde proef stond boogschieten ge programmeerd. Met medewer king van de heer Joostens van de Vonckisten van Baarde- gem. dienden de deelnemers met 10 pijlen zoveel mogelijk punten te vergaren. Als onbe kenden in deze toch mooie discipline, bleek de faktor ge luk doorslaggevend te worden. Dirk Geeroms, die door zijn «slechte» 500 m. op rollen af gezakt was naar een zevende plaats, kreeg zijn beloning. Met één schot haalde hij liefst drie vogels weg, waaronder de hoofdvogel en verzamelde daarmee 19 punten, genoeg voor de eerste plaats. Thierry Verhoeven klasseerde zich tweede met 14 punten. Eric De Vriendt derde, terwijl de kop lopers Jan Geeroms en Bart Van Lysebeth een vierde plaats deelden met 7 punten elk.'In de rangschikking rukte Dirk Geeroms meteen op naar een derde plaats, zodat de vier eerste plaatsen nu ingenomen werden door 4 Osiris-kracht balspelers. Doch met nog drie proeven voor de boeg scheen nog alles mogelijk, alhoewel Jan Geeroms nog moeilijk kon bedreigd worden met 7,5 pun ten voorsprong. Kwam de vijf de proef; de shuttle-run Men diende een parcours af te leg gen met een mcdccinebal on der de arm en dit in een zo kort mogelijke tijd. Een enige op dracht voor de krachtbalspe lers, die normaliter dc eerste plaatsen moesten bezetten in deze kracht-snclheidproef. De gebroeders Geeroms lieten eenzelfde tijd afdrukken, goed voor een eerste plaats. Bart Van Lysebeth bleef ietsje ach ter. maar Luc D'Herde plaat ste zich verrassend vierde, wat met de voctbaldisciplinc voor de boeg een hartverwarmer was voor de Aalsterse doel wachter. Hij voldeed aan de gestelde verwachtingen. Won het doelschictcn. maar Jan Geeroms. die meteen zeker werd van de eindoverwinning zorgde voor eenzelfde score als de Eendrachter. Eric Dc Vriendt werd derde en titel houder Bart Van Lysebeth vierde Meteen stond Jan Gee roms 10.5 punten los op dc rangladdcr vóór Bart Van Ly sebeth en Luc D'Herde. die de titelhouder op slechts drie lengten volgde. Was de eindo verwinnaar en Super Star 1980 gekend, dan moest de moeilij ke en zware plintproef de be slissing brengen omtrent de ereplaatsen Twee foutieve op sprongen deden Luc D'Herde in deze laatste proef naar de laatste plaats verhuizen, zodat op het S.V. Osiris krachtbal- team geen maat stond en hen de eerste vier plaatsen verze kerden in de eindrangschik king. Luc D'Herde verhuisde naar de vijfde plaats, Thierry Verhoeven plaatste zich zesde. Geert Roeland zevende en Frans De Pauw, die last had van gezwollen benen door het spelen van een voetbalwed strijd diezelfde namiddag bleef achtste. De laatste proef ging tenslotte naar Dirk Geeroms vóór Eric De Vriendt. Jan Geeroms en Bart Van Lyse beth. Vermeldenswaardig in deze super star was alleszins, het overgrote meesterschap van deelnemers uit de Wijk- sportraad Linkeroever-Zuid of Aalst-Centrum. Niet alleen, vond men tussen de medewer kers. alleen LOZ-leden. met M.T.S.A.. Turnkring Aalst. Zwemklub Neptunus en last but not least Atletiekklub Een dracht Aalst, maar kregen zij de beloning voor hun geleverd werk. met liefst vier eerste plaatsen en een achtste plaats in de finale met Adelaars. Een bewijs dat de Aalsterse Linkeroever Zuid geen gebrek heeft aan atleten, die deel uit maken van de Wijksportraad. Misschien wel een aanwijzing voor de andere sportverenigin gen van de LOZ dat hun WSR op het goede pad is met zijn verenigingen! A.V.H Eindstand 1. Jan Geeroms 50,5 2. Bart Van Lysebeth 39.0 3. Dirk Geeroms 36.5 4. Eric De Vriendt 36,5 5. Luc D'Herde 32,0 6. Thierry Verhoeven 23,5 7. Geert Roeland 22,0 8. Frans De Pauw 19,0 Nadat VK Adelaars vorig seizoen, na een spannende finale VK Molenstraat versloeg in het Sint-Jobtornooi, werd de ploeg van voorzitter Constant De Pauw aangewezen als de grote kanshebber op de eindzege in het M.T.S.A. Onder tussen weten wy dat het zover niet gekomen is. Adelaars heeft zich moeten tevreden stellen met een bescheiden plaats in de middenmoot van de klassering. Doch wanneer het om een tornooi gaat. kunnen de Adelaars steeds iets meer. Vijf maal doelen in de korstt mogelijke tijd en tussendoorj dribbelen. Een boeiend spektakel. (Per) Dit bewezen zij opnieuw in het Sint-Jobtornooi anno 1980 In de schiftingen versloegen zij de organizerende ploeg met nipte 1-0 cijfers, terwijl in de andere schiftingen FC Sunset netjes de maat nam van VK Starboys. Sint-Job had dit jaar zijn tor nooi zo opgevat, dat ploegen die meedingen in het MTSA het tegen elkaar zouden opne men, en liet anderzijds een nieuw geluid komen van de «echte» caféploegen. Ploegen, die niet in kompetitieverband uitkomen, die het voetbal nog steeds beoefenen zuiver en al leen als hobby. Deze vier ploe gen moesten het ook onder elkaar uitvechten, wie tot de halve finales en dc finale zou doordringen. FC Musicapot- ters en FC Pony's namen net jes dc maat van hun respcktic- velijkc tegenstrevers, FC Elckerlyc en SK Kansas. In de halve finale zag men nog eens het grote VK Adelaars aan het werk, dat FC Sunset naar huis speelde met 6-1, terwijl FC Musicapotters de rekening maakte van Pony's met het kleinste verschil 1-0. In de troosting scheen aanvankelijk FC Sunset naar een gemakke lijke overwinning te stevenen, doch dc tegenaanvallen van Pony's waren niet van gevaar ontbloot, zodat bij hetingaan van dc laatste minuut van de eerste helft. Pony's verdiend op voorsprong kwam. Na dc herneming reageerde FC Sun set heftig, en maakte gelijk Doch weer kwam Pony's goed uit dc hoek door andermaal op tegenaanval voor de tweede maal de leiding te heroveren. Met die voorsprong ging men op het eindsignaal. FC Sunset met zijn spaanse garde, maak te er in die slotminuten een Spaanse furie van. en kon in extremis een gelijkspel force ren Dus verlengingen. In deze supplementaire speeltijd nam Sunset onmiddellijk het initia tief. en skoordc vrij onmiddel lijk. Met een 2-3 voorsprong voor Sunset werd gedraaid, en nu was het Pony's dat het hoge woord voerde Op de valreep behaalde deze kranige café- ploeg tenslotte nog dc gelijk maker. Ook in het strafschop pen nemen waren beiden aan elkaar gewaagd. Na een reeks van 5, was dc stand 4-4. Zenu wen speelden Pony's een grote rol. De tweede clfmetertrap werd gestopt door Benny Monsieur en FC Sunset had de derde plaats. In dc finale kreeg men haast een identieke wed strijd te zien tussen Musicapot ters en VK Adelaars. Adelaars nam van meet af aan het initia tief, en kwam ook het eerst op voorsprong. Deze 1-0 was ook de ruststand. Na dc koffie ging Musicapotters kordaat zijn kans en kwam langszij. Dc Terjodenaren bleven drukken, doch de Aalsterse tegenaan vallen betekenden steeds ge vaar. Eén ervan bezorgde Adelaars opnieuw dc leiding, maar even voor het eindsignaal maakte Musicapotters ver diend gelijk. Na een 4-4 stand in dc eerste reeks strafschop pen, faalde Musicapotters, zo dat Adelaars voor de tweede opeenvolgende maal dc Sint- Jobbeker in de wacht sleepte. Een pikant détail was wel dat scheidsrechter Felix De Sutter deze maratonnamiddag volle dig leidde, en niet éénmaal op ccn foutje kon betrapt wor den. Alleszins een pluim voor dc MTSA referee. AVH Het basketbalnummer, moeilijker dan het lijkt. (Per) LIEFHEBBERS: Uitslagen 1. Lanckman William (Riva) 2. Haemers Dirk (onv) 3. Janssens Franqois (Riva) 4. De Maaschalck Jaak (Riva) 5. Stalpacrt Etienne (Lelie) 6. Lanckman André (Lelie) 7. Lcmmcns Roland (Beurs) 8. Dhaesc Ignace (Melk) 9. Samson Dirk (Lelie) 10. Goossens Paul (omcr) 11. Corte Hubert (malk) Groot Lede door voor alle bestaande klubs van Groot Lede Inschrijvingen aan het lokaal, kantine voetbaltcr- rein Opcnvcld. Aanvang te 17 uur. A.V.H. 10 9 0 1 19 10 6 2 2 14 10 4 1 5 13 10 3 1 6 12 10 2 2 6 10 10 3 4 3 9 10 1 2 7 9 10 13 6 8 10 2 5 3 7 10 2 6 2 6 10 1 8 1 3 kampioenschap van 18 - 23.5.1980 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DL.. GROOTSTE SPORTZAAK

De Voorpost | 1980 | | pagina 18