nu i spektakelstuk Denderhoutem zakt naar tweede provinciale en V.W. Hamme is kampioen Lj mii U DANNY VEYT TEKENDE TWEE KONTRAKTEN! (7 I Het verdict is gevallen... VRIJDAG 23 ME11980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34. 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 diktf" Wim Hofkens, die Graf als waakhond meekreeg, knalt naar doel. Zonder gunstig gevolg evenwel (SK Beveren-Stan dard 0-0) pm leveren-Standard 0-0 niet meer beleetd. Hekervoetbal op zijn allerbest, Pfafïen Preud'homme deden de rest. het moment dat reeds heel wat van onze topvoetballers Uiterst zelden stak een brilscore zo schril aT met het het zonnekloppen zijn en ook wij behoefte krijgen opgedist vertoon. Aan het adembenemend spektakelstuk, ir een luilekker strand, werd afgelopen zaterdagavond slecht voor hartlijders, ontbraken enkel rozen. Geen de Klapperstraat een hartverwarmend schouwspel wonder voor wie beide pakkemannen aan het werk zag. ouderwets model gepresenteerd. Vergeleken met de Wat die er allemaal uitranselden, deed Guy Thijs naar de jste chaos op de Heizel, gered door twaalf witte grÜze slapen tasten. Eén feit moet nu wel vaststaan: als ippen, en met datgene wat de voorbije kompetitie ons onze bondscoach drie goalkeepers meeneemt naar Rome ibood, voelde zelfs de meest neutrale kijker zich dan reist Custers enkel mee om zyn gouden snor te jetwijfeld in zyn sas. Want zoals de vlam daar in krullen, eethiel sloeg het afgelopen weekeinde hebben we lang Na een finale avant la lettre doelpunt is goud waard! was de geelblauwe aanhang Wie de Beverense toch niet helemaal voldaan, invallersploeg in de herfst Begrijpelijk ook, wij zagen van dit seizoen op Sclessin de Waaslanders liever met zag wroeten, koestert een straat voorop naar hoop. ook wij. Op een be- Luik sporen. Een trooste- paald ogenblik 3-0 voor de loze 0-0 blijft toch alleszins Rouches. En dan. in de beter dan om het even welk slotsekonden haalde geel- gelijkspel. Een buitenhuis- blauw een ongelooflijk ge lijkspel uit het slijk. De dinsdag na Sinksen zullen de vlammen weer dansen boven de heksenketel van Sclessin. Gelukkige voet balfans! Landskampioenen Een wit silhouet sloeg het portier van zijn Mercedes forsig naast ons dicht. Onze rugzak daverde. Ernst(ige) Happelblikken schouwden de troepen. «Wij zijn toch nog met elf,» bevestigde hulptrainer Bollen. Gerets, Edström en Voordeckers, of telt de blonde niet meer mee, liepen er in burgerpak bij. Zaak is wel dat de vertimmerde luxe-elf van Herr Appel zoveel merkwaardige kapriolen toverde dat zelfs Robert grootste Goethals, met een brok in de keel, na afloop zich liet ontglippen: «Wij zijn toch een provinciaal ploegske, hé? Heb je gemerkt wat de Rouches hier toonden met zoveel talent op de bank en die spreken van versterking kopen. Hier wordt Wim Hofkens van de hand ge daan. Ongelooflijk!» Roos, dachten we! Sinds twee december wed strijd op Beringen, was het geleden dat Beveren met zijn gevierd kampioenen team tussen het krijt had gestaan. Het moet de ge voelige naturen beklemd hebben. Met de Luftwaffe Albert-Stevens in optimale stelling en foeriers Hofkens en Schönberger in grote doen zag men in de oude velodroom voor de tweede keer slechts dit seizoen het type-elftal, dat zoveel roem en eer bijeen jaste. Trainer Goethals had het dan toch bij het rechte eind toen hij zijn discipelen tot de laatste snik naar het mulle strand van Sint-An- neke stuurde om een Euro pese droom voor te berei den. Nog nooit eerder dit jaar zagen we zo'n frisse geelblauwe elf als een schietspoel over de akker stoeien. Zelfs toren Stevens werd in de ultieme vuurlijn gepos teerd. Bobby ontbrak het wel aan veerkracht en be hendigheid maar zijn meet kundig inzicht en intelli gentie als bliksemafleider funktioneerden nog uitste kend. Hoed af! Strafschop ja! Strafschop nee! Schoeters had nog maar net op zijn almachtige hoorn geblazen of hazewind Bert Cluytens trok op rechts alle registers open, waarop de Luikse milicien al zijn ta lent moest aanboren om een schot van gouwe Jean uit de rechterbenedenhoek te saven. Hierna knikte De Matos juist over op een hoek schop getrapt door Graf. Tien ronden waren net vol- getikt toen Albert sluw Ste vens aanspeelde. De Me- chelaar zocht echter te lang naar de linker om gelegen heidsaanvoerder Renquin af te schudden. Standard mocht zich geluk kig achten dat hun kot op dat moment ongeschonden bleef. Maar ook de kondi- tie van de Rouches bleek lang nog niet uitgeblust. Integendeel, onder impuls van maestro Sigurvinsson kregen we nog voor de kof fie een resem Luikse snap shots gepresenteerd die de geelblauwe aanhang deed sidderen. Jean-Marie Pfaff kreeg toen kansen op een rijtje om zijn Italia-talent te etaleren. De kleinste steek die de WaaslanderS lieten vallen werd door de Lees door pagina 22 Jean-Marie en Preud'homme waren de helden O-O in de Beker ziet men maar zelden BHHMfll Feest in Hamme, maar tranen in Denderhoutem. Afgelo pen zaterdagnamiddag heeft het komitee van toezicht van de Belgische Voetbalbond uitspraak gedaan in verband met de klachten van Hamme en SK Lebbeke tegen Verbroedering Denderhoutem. Het komitee van toezicht is volledig ingegaan op een strafvoorstel dat eerder reeds werd gedaan door de onderzoekskommissie. Het komt erop neer dat Denderhoutem, dat kampioen werd in eerste provinciale en normaal dus zou opstijgen naar bevordering, wegens omkoperij wordt gedegradeerd naar tweede provinciale. VW Hamme dat in eerste provinciale op de tweede plaats eindigde, stijgt als gevolg hiervan naar bevordering. Een tweede gelukkige in deze zaak is Standaard Dender leeuw. De ploeg die als derde laatste normaal naar tweede provinciale degradeerde, blijft in de hoogste provinciale afdeling. Verder zijn er nog sankties ontvangsten van het voor getroffen tegen Verbroede- bije seizoen. Bovendien ring Denderhoutem. Deze wordt hun voorzitter, de h. klub moet als boete twintig Jozef Vijverman levenslang procent afdragen van de Vervolg pagina 22 Graf blokkeert een staalhard (pm) Erwin Alben (SK Beveren-Standard 0-0) Danny Veyt, de Sint-Amandse voetbalster, kwam vorige week zelfs tweemaal in het nieuws. Een dubbele transfer dan nog wel Allereerst ruilde Dannv het Sinr-Nikla.se voetbalveld voor het stadion (en de ploeg) van SV Wuregem. Danny wordt nu volwaardig profvoetballer bij de Westvlamingen. Hij kreeg een kontrakt met een looptijd van twee.jaar. De tweede- transfer betrof Damn 's tlmisluiven. Hij ruilde immers het vrijgezellenleventje voor een tocht met de huwelijksboot. Die levensverbin tenis werd vorige zaterdagnamiddag bezegeld in de H. Amanduskerk te Sint-Amands. Dannv (zelf 24 jaar oud) verkoos Ingrid Vrancken als levensgezellin. Het huwelijk werd door flink wat Sint-Amand.se én Sint-Nikla.se supporter- (tje)s bijgewoond. Onder hen zelfs een ukkepukje in gebreid geelblauw SK-pak (kompleet met het nummer 14 op de rug) en met ten anti-zon pet op het hoofd. Het kleintje gaf Danny een klinkende zoen en een bloemetje kado. En moeder beloofde meteen dat zp legen volgend jaar hetzelfde pak in rood wit zou samennaalden. Dat lp kt niet alleen een stuk Sint Amandser. maar bovendien zal men dan ook te W aregem best tevreden zijn over. die jeugdige Kleinbrabant.se steun. In afwachting van al wat komen gaai, nu al onze beste wensen voor Dannv en Ingrid. Want voor die éne keer spelen wij graag spionkop DEEBEE De pret kan blijkbaar niet op bij Luc Schuddinck. (c)

De Voorpost | 1980 | | pagina 21