<5t Johnny De Dobbelaer, ifcVHÖll Jan Joos en vooral Walter Ongenae blikvangers Luc Van Geyt, Christian Heymans, Patrick Van Wetter en boeman Ronny Westelinck roeren de trom Voorsprongzege van Walter Ongena Incidentrijke spurt te Lebbeke Rony Westelinck voor eigen fans Liefhebbers Liefhebbers te Lebbeke Juniores Liefhebbers Juniores te Zele E Dirk Heirweg derde in Londen-Bradford 24 - 23.5.1980 - De Voorpost Walter Ongenae is plots voorschijn. In Aalter hij was in Lebbeke op He- hij net niet in: Jean moest streep en in Neder-over- ongenadig uit zijn kram- maakte Walter eveneens meivaartdag de beste van Jos Simoens laten voor- Heembeek werd het een men geschoten. De Zele- het zegegebaar. Met, als 75. Te Ramsdonk was hij gaan. 13de prijs. Francois Nauts naar, die er alles op zet om inzet van het weekeinde op negende. Beno Present koerste twee blijft zijn hobby prettig vin- tijdsbesteding voor een mettertijd een profloop- vrijdag, een derde prijs te Jan Joos lijkt voorgoed ge- maal met wisselend sukses den en rijdt op de koop toe renner die destijds als een baan uit te bouwen, won Izegem als «voorgerecht», lanceerd: in Ramsdonk in Lebbeke: hij was eens zeer goed: derde in Ever- stevige belofte gold. Beno tweekeer in twee dagen. In mag worden gezegd dat de bolde hij als nummer één tweede en eens negende. gem-Belsele, tiende in Leb- was in Sint Ulriks-Kapelle Lebbeke schoten 100 deel- grote konditie er is. En door de finish. Marc Van Gijsegem eindig- beke en 19de in Hoboken. vierde en in Meldert nemers uit de startblokken daarachter komen er nog, Jean De Bondt had dol- de eveneens in de spits: de Dirk Claus reed te Lebbe- zevende, en uit dat massale peloton en nog. Johnny De Dobbe- graag in «zijn» Meldert ge- niet-spurter bofde in Wou- ke naar de derde prijs. Drie maal mocht Roger kwam hij als laureaat te laer mikte eveneens hoog: wonnen. Maar daar slaagde tersbrakel als derde over de Eric De Wilde blijft vriend Beelaert een prijs afhalen: en tegenstander door zijn vierde in Ramsdonk, 17de sterke prestaties verbazen: en 19de te Lebbeke. in de Ronde van Vlaande- Mare Poppe kon, als wiel- De zegevierende aankomst van Walter Ongenae te Lebbeke. (c) donk; Ronald Van Aever- maet, zevende in de tijdrit te Velaines en een zijgaai in de Ronde van Vlaande ren; Luc De Bode, zesde in Aalter, Frankie Wielandt. zevende in Hoboken, Wil liam De Gendt, zevende in Evergem - Belsele en 19de te Lebbeke, Dirk Galle, ze vende in datzelfde Lebbeke Ulriks-Kapelle. Dirk Van den Berghe, elfde in Dein- ze en 15de te Oordegem Jean Blommaert, elfde Ramsdonk en 16de te Lebi beke. Danny Lemmens, 12de in Neder-over- Heeml beek, Ronny Dierickx;. 13de te Lebbeke, Romain Van Bever, 14de in Ever gem - Belsele, Rudi Gee- rinck, 15de in Aalter, Pat- Tot halfweg koers bleven de pogingen om weg te ge raken zich maar opstape len, niemand kreeg de ruimte. In de achtste ronde waagde Aad Tack het in gezelschap van Dany Lemmens, maar hun uitlopertje droeg nooit verder dan 35 seconden, zodat alles te herdoen viel. Daarna ging Maurice Van Kerckhove aan de leiding fietsen maar hield het am per drie ronden vol en moest dan terug postvatten in de groep. In de dertiende ronde, van de vijftien kwamen drie renners aan de leiding. Dirk Galle, Frans Van Heybeeck en Dirk Pijl. Dirk Claus, Jean Geerts, Walter Ongena en Luc Lemmens gingen in achter volging en kwamen mee aan de leiding. ren te Denderleeuw was hij renner althans, veel verder en 18de in Hoboken, Eddy vierde, evenals in Lebbeke staan. Maar Mare koos De Wilde, negende en 15de rick Van de Voorde, 15de en Deinze. voor een hoger diploma, te Lebbeke, Robert Veyt, te Meldert, Rudi Brussel- We schreven het al eerder: Koersen kan er altijd nog negende in Sint-Ulriks-Ka- Luc Lemmens is aan het bij: met een vijfde prijs te pelle, Victor Van Landeg- komen: een vierde prijs Aalter, verraste hij in de hem negende in Chercq, werd te Lebbeke zijn deel. gunstige zin. Emiel Van Daele, tiende te Beno Michiels is de fiets Nog meer amateurs toon- Evergem - Belsele en 13de nog lang niet beu, ook al is - den zich: Dirk Pijl, zesde in in Chercq, Jean-Marie koersen slechts een vrije- Lebbeke en 18de te Rams- Hendrickx. elfde in Sint Aan het slot van de amateurskoers te Lebbeke die met voorsprong werd gewonnen Van die zeven renners ging door Walter Ongenae, won Jan Geerts de spurt voor de tweede plaats tegen Dirk Walter Ongenae, die zeer claus Luc hemmens. (<s) sterk reed, weg om met vijf seconden te winnen voor UITSLAG Van Heybeeck, 6. Dirk Dany Lemmens, 13. Mar- Jean Geerts die voor Dirk j Walter Ongena de 105 Pijl» 7- Dirk Galle, 8. Da- cel Van Kerckhove, 14. Claus uitreed. km jn 2U. 28 min, 2. Jean nie' ^an ^en Broeck, 9. Luc Van Mol, 15. Peter Prachtige zege dus van Geerts, 3. Dirk Claus, 4. Beno Present, 10. Franqois Van Huffel. Walter Ongena. DEVE Luc Lemmens. S. Frans Nauts- n- Aa< Tack- 12- Ronny Westelinck zegde steeds op de voorposten, Rudi Haentjens was twee hem, vijfde te Berlare en het zonder veel woorden, graaide in Lierde de bloe- keer derde te Berlare en in achtste te Zele, Ronny De Zijn daden waren evenwel men mee. In Letterhoutem Erondegem negende. Dobbelaer, vijfde in Tem- «daverend», zowel in Zele werd het voor Luc de derde Voor Rudi Van Impe stak se, Gunther Smet, vijfde te als in Berlare was hij snel- prijs. er le Moortsele een vierde Assenede, Luc Poppe, vijf- Ier dan zijn konkurrenten. Ronny Mettepenningen prijs in, Alain Koppen was de in «zijn» Berlare, Hans Patrick Van Wetter maakte was in Thulin tweede, vier- vierde in Klein -Vorst, Verhelst, zesde te Zele, er in Temse een demon- de te Berlare en in het Alain Koppen vierde te Rudj Van Impe. zesde in stratie van: hij won met nationaal kampioenschap Sleidinge en tiende in Asse- Ternat Frankie Spaerkeer, zowat drie minuten voor- te Aye 26ste. Nog andere nede, Patrick De Permen- zesde te Berlare Peter Van sprong. In Berlare werd het fietsten naar een tweede tier vierde in Temse en elf- den Broecke zevende te een zesde prijs. .plaats: Jimmy Cornelis te de te Zele, Alain Van Harelbeke, Gaston Pieters, Nog anderen gooiden hoge Zele, Marc Van Lierde in Damme vierde te Letter- zevende te Berlare en ne- ogen: Christian Heymans, Erondegem. Dirk Troch in houtem. en Alex Polfliet gende in Zele, Dirk Heir- een renner die iiever berg- Temse, Ferdi Dierickx in vierde in Twee-Akren. wegh, zevende te Zele. op en bergaf rijdt dan op Grimbergen (hij was in Vijfde in Lierde was Erik Walter De Veirman ze- Vlaanderens vlakke wegen, Steenokkerzeel voorts der- Wuytack die in het natio- vende te Berlare, Johnny kwam uit Massancy met de de) en vierde in Sint Mar- naai kampioenschap op een Baeyens, achtste in Letter- palm naar huis. tens - Bodegem. en Stefaan mooie achtste plaats ein- houtem Gino Maes ne- Luc Van Geyt, vorig jaar van Leeuwe te Berlare. digde. Karei Van Goet- gende in Temse, Garry jïÈÊ jfc -jr Uk het behoorlijk,, zoals bie- vb°rhfield Johan Marckx mans, 16de in Sint Ulriks- Kapelle, Walter Blancquaert, 18de te Leb beke, Johan De Man, 18de in Meldert, Roland De Bis schop, 19de te Evergem - Belsele, en Geert De Cock, 20ste in Lebbeke. Het is te Lebbeke tot een incidentrijke spurt geko men tussen Johny De Dob- belaere en Beno Present. BWB-afgevaardigde Em manuel Buys zou de win naar gedeklasseerd hebben omdat hij van zijn lijn was afgeweken, maar toen leg de De Dobbelaer de nodige gelden voor, die dienen om de zaak in Gent te laten beslechten, zodat uiteinde lijk de man uit Beveren als eerste bleef maar de uitslag werd onder voorbehoud bekendgemaakt. In het totaal dienden er 15 ronden te worden afgelegd. In de tweede ronde al kre gen we een ontsnapping van zeven renners wat met een ook de beslissing was te noemen. Ondanks de vele reacties in de groep, onder wie deze Walter Ongenae gooide er de beuk in. Zowel in Aalter als in Lebbeke won de van Peter Van Huffel kon sterke Zeienaar. (c) men de kloof niet dichten. Op twee ronden voor het Een fantastische achtervol- gaan. Ze reden midden de einde viel Eric De Wilde ging van Eric De Wilde was straat en plots week de man met een lekke tube weg uit zelfs nog goed voor een uit Beveren naar links af en de kopgroep en werden vierde plaats. De - Wilde sneed Present de pas af met hem alle zegekansen ont- kon nog over de voeling alle gevolgen vandien. nomen. De zes leiders de- verliezende Denis en De groene tafel zal de uit- den moedig voort. Leemans gaan. slag moeten bepalen. In de laatste kilometers In het zicht van de meet gingen dan de Nederlander moest de Nederlander Thijs Faase en Present met afhaken. De Dobbelaer in de aanval De Dobbelaer en Present en konden zich afscheiden, waren aan het spurten ge- UITSLAG 75 VERTREKKERS 1. Johny De Dobbelaer (Beveren) de 105 km in 2u. 33 min., 2. Beno Present 3. Thijs Faase. 4. Eric De Wilde, 5. Luc Denis, 6. Rony Leemans. 7. Charel Ditvorst (NL). 8. Luc Mee-| ussen. 9. Peter Van Huffel, 10. Willy De Smet, 11. Ru dy Thielemans, 12. Luc Borms, 13. Rony Dierickx, 14. Albert Seghers. 15. Pe ter Roymans (NL). Dirk. 11 h en Ronny Westelinck won de junioreskoers te Zele voor Cornelis, De Maesschalck, Leyre, Pauwels, Verhelst en Heirwegh. (c) a an net slot van de junioreskoers te Temse had Patrick Van Wetter drie minuten voorsprong op de tweede, (dw) Dirk Heirweg is goed op weg om de door pech opgelopen schade te delgen. In Londen-Brad ford, een kanjer van een wedstrijd over 408 kilo meter, was de prof uit Zele één van de blikvan gers. Een beetje voorbij half weg, na 240 kilometer, vormde zich een groep je van vier: Hallam, Pipart, Hefferman en de Fransman Jean-Marie Michel. Met zijn tweetjes bleven ze overeind: Mi chel en Heirweg. Na 348 km moest Dirk zijn «compagnon» laten Jones bij hem kwamen. Dirk Heirweg finishte ten slotte als derde. Een uitstekend resultaat na een opkikkerende presta tie. Heirweg had al eer der in eigen land ge toond dat hij weer de «oude» is: in Tongerloo was hij tweede, nadat hij gaan. Hij bleef tot op de flink had gewerkt om streep vechten, doch^kon samen met vijf anderen, niet beletten dat René Martens en de Brit Brian ontsnapping te doen slagen. Rony Westelinck Leyre, Dirk Heorwegh en! Jimmy Cornelis. De zeven leiders bleven voorop terwijl een acht- koppige bende probeerde de kloof te dichten. Hierbij viel Franky Spaekeer weg wegens pech en in de spurt toonde Rony Westelinck zich de snelste voor Jimmy Cornelis. De Nederlander Karei Van Goethem toonde zich de sterkste van de groep ach tervolgers. DEVE UITSLAG: 1. Rony Wetselinck de 85 km in 2u. 06 min., 2. Jim my Cornelis, 3. Patrick De Maesschalck, 4. Dirk Ley-| re, 5. Ivo Pauwels, 6. Hans Verhelst, 7. Dirk Heir- wegh, 8. Karei Van Goet-j Rony Westelinck behaalde hem, (NL), 9. Gaston Pie-1 op twee dagen tijd even- ters. 10. Rudy Roels. 11.1 veel overwinningen. In het Patrick De Permentier, 12. avondcriterium te Berlare Eddy Van Der Ghote, 13. I won hij voor Stefaan Van Arnold Claeys. (NL), 14. Leeuwe terwijl de dag Bruno Vehent, 15. Alain I daarop, in zijn eigen Zele. Koppen, andermaal een palm mee naar huis werd genomen. Liefst negen plaatselijke renners verschenen aan de start. De wedstrijd ontplofte pas toen op vijf ronden van het einde zeven renners zich konden loswerken: Ivo Pauwds, Hans Verhelst, Patrick De Maesschalck,

De Voorpost | 1980 | | pagina 24